Naar Indië. GLASTRA'S Schoenenmagazijn, N.V. „De TIJDGEEST" aan liet gelegen liggen wat de Heeren uit Amster- dam van de dingen dachten. Als Holland behalve het bruikleen van Mr. Zimmerman ook nog honderd mil- lioen had toegezegd, had de houding van de Kamer nipt komischer en pedanter kunnen zijn, dan nu met een garantie van millioen. Bovendien is die ga rantie zonder beteekenis, aangezien de leening-zelf verzekerd is door bepaalde Staatsinkomsten van Oostenrijk, een en ander onder controle van den Vol kenbond en van een gedelegeerd commissaris na mens dien Bond, die nota beruo zelf Nederlander is. Vijf en dertig honderd Nederlanders kunnen een gokje zéér bescheiden gokje! maken in Oosten- rijksche obligatie®. Hoeveel millioen obligaties van dat land er, vroeger in Nederlandsche brandkasten lagen, weet niemand. Wel, dat de eenige manier om er nog ooit een cent van terug te zien, is, dat men Oostenrijk weer op de been helpt. De Bank voor Reconstructie van Oostenrijk, in Den Haag gevestigd, keert geloof ik 8 uit, dus zelfs in dan tegenwoor- digen wrakken toestand eu desolaten boedel is er veel geld te verdienen. Waarom zich druk maken, over bepalingen, bij wier al dan niet handhaving men ons nooit zal noodig hebben. Maar laat ons eer-< lijk zijn; de heeren in Den Haag staan met hun eigenwijsheid niet alleen. Ook Spanje heeft, gelooven we, een dergelijk voorbehoud gemaakt en nog een land leent wel, maar toekent niets en keurt niets goed of af. Resultaat van de preciesheid van de heeren is, als hei een beetje traag gaat met de wijziging van het wetsvoorstel, dat de leening er precies is voor Ne derland besloten zal zijn of het zijn percent zal no men. Daar de leening natuurlijk dik wordt overtee- kend, zou het dan best kunnen gebeuren, dat Ne derlanders, die zooveel hart hebben voor Oostenrijk, dat zij er een zeer behoorlijke rente wollen maken, achter het net visschen en d's obligaties elders met een agio zullen moeten1 koopen. Maar dat is min der. Nederland zal er dan toch trotsch op kunnen zijn, dat al zegt de heele wereld: „geen Oostenrijksch Duitsch samengaan", het Nederlandsche parlement er niets op tegen heeft, al zouden Berlijn en Wee- nen morgen aan den dag voorsteden van Munchen w( rden onder een of anderen prins van Wittel ®- bach als erfelijk voorzitter van den „Duitschen Bond". Voor de rest leven we in Den Haag zeer geluk kig in het vooruitzicht op vele congressen en een schaakwedstrijd op Scheveningen in het a,s. seizoen. Twee van mijn bekenden, die niet zijn doodgevroren nu een tocht per open tram; naar de badplaats, kon- aon, na in warme deken9 te zijn gewikkeld .en na gebruik van warme groc (in weerwil van de ,.blau we week", die uit vlaggetjes op de trams blijkt to worden gevierd) nog juist stamelen, dat er toebe reidselen worden gemaakt voor een schitterend sei zoen. Wat het alleimaail zal opleveren, zullen we la ter wel hooren. In de prijzen vani het „Weekend" zijn warme krui ken inbegrepen, zegt men. A. Vervolg. De beruchte Engelsche Zondag laat® ons nu weinig keus, wat amusement betreft, dan is hier alles rust en ieder Engelschman viert den Zondag zooals z'n voorvaderen 't steeds gedaan hebben. Toch kunnen wij Zondagmiddag per auto nog eenige plaatsjes in de omgeving bezoeken en hebben daarbij alle gele genheid te zien dat boomen en heesters in Zuid-En- geland reeds bijna volledig groen en dus die van 't vasteland in groei ver vooruit zijn. Die autotochtjes, zijn zeer aantrekkelijk en zeer billijk. Voor vier Hollandscho gulden, die hier even gewild als 't Engelsch pond blijken, maken wij een fraaie tocht. Een. Engelsche afternoon tea hoort hier vanzelf sprekend bij. Wij- genieten hiervan in een ty pische Engelsch© Inn, waar een open haardvuur flikkert en de wanden zijn behangen met jach tv oor- stellingen. en hertengeweien. Den volgenden dag brengt, slecht weer, zoodat we zeer tot onzen spijt geen tocht naar 't eiland Wight kunnen maken. In plaats daarvan nemen wij deel aan een tocht door *t beroemde New Forest. 'n Plant mot gele bloemen, veel gelijkende op onze brem, groeit hier overal; tot struiken van manshoogte; overvloedig overdekt haar goudgeel de heivlakte. Hot is een schitterend gezicht. De streek heeft 't voorkomen van Zuid-Limburg. Een groot aantal vruchtboomen staan in bloei. Maar de donker roode gloed van do hier verbazend hooge rhododendrons is wel he.t allerfraaist Daargelaten de te frisscho temperatuur geeft de tocht een onverdeeld genot.. De wegen zijn van uit stekende qualiteit, men besteedt er zeer veel moeite en zorgen aan. Fietspaden zijn er bijna niet. Toit onze reisgenooten behoort ook een veearts. Geen wonder dat de vrij langs de wegen loopende koeien en de aardige Shetlandlsche ponnies zijn le vendige belangstelling hebben, 't Reed® lang vergeten school Engelsch wordt op gediept en gevormd tot kreupele Engelsche zinnen; de chauffeur blijkt gelukkig vlug van begrip en 't wordt een levendig gesprek over vee en melk. Vol verwondering hoort onze veearts spreken van 6 vetgehalte; daar kunnen onze Hollandscho dieren toch niet tegen op. Meer dan dit alles interesseert mij 't typisch En gelsche landschap. Stijf gesnoeide hagen en. boomen van diervormen omringen de tuinen. Weinig mooi zijn hier de huizen, nl. verveloos en vierkant. Bij sommige, met riet bedekt en blijkbaar bit een jon ger stadium, wordt die'verveloossheid! een deugd'. Op een onschuldig bijgeloof wijzen de hoefijzers, die bijna boven geen' deur ontbreken. Die romantische dorpjes hebben vriendelijke kerkjes, van grijs-witte steen gebouwd,, sommige dateerend uit de middel eeuwen, zooals de Romsey Abby. Overal staan ook hier als blijvende herinnering aan den grooten oor log ged'enksteenen, eerbiedig opgedragen aan d'e dooden uit 't dorp. Steeds nog brengen de inwoners met versche bloemen en kransen hun groet aan de gestorvenen. Bijna elk dorp heeft zijn naald of stee- nen kruis, want groot, is 't aantal aan wie ze in wee moedige herinnering zijn opgedragen Ook de menigvuldige, veel kleurige linten op de borst van de politie-agenten herinneren aan dien drieven tijd. Allerwege fungeeren ze als verkeers agent en verschillen hierin van de collega's van 't vasteland, dat ze niet als een star dienaar on verte-1 genwoordigei' van 't gezag een strak voorkomen be- j waren, maar integendeel, uiterst welwillend en met! een vriendelijke glimlach de auto al.® 't ware over 't kruispunt of door den bocht in den weg heen wui-1 ven, En dat is 't tegendeel van wat go u voorstelt, want volgens de gewoonten der Engelschen, die nu j eenmaal 't tegengestelde van onze gebruiken als de; hunne hebben aangenomen, houdt de chauffeur links; 't gevolg is dat ge elk oogenblik voor een aan rijding vreest en t optreden van den politieman j verwacht. De veearts, die, ik hoop dat mijne lezeressen mij, *t j zonderlinge in de combinatie niet zullen toerekenen,1 niet slechts de dieren des velds, maar ook de zwak- kere kunne op dit wereldrond een goed' hart toe draagt, maakt de opmerking, dat toch lang niet elke Engelsche vrouw van de tradioneele beeltenis der Engelsche is, dus lang, mager en den Baedeker niet te vergeten; waarover volkomen overeenstemming bestaat. 't Is er mee als met de mythe, die ln 't buitenland bestaat, eri die van ons Hollanders, bolwangige vis- schers in M'arkrbroeken, 'die iederen windmolen hun eigendom schijnen te kunnen noemen, maakt. Even zeer als in ons land die eigenaardige dracht tot uit zondering behoort, is dit gélukkig ook 't geval met de Miss-figuur onder de Engelsche vrouw. Er zijn er daar integendeel van een bijzonder charme. Men ziet in deze omgeving weinig fraaie auto's, wagens als de codillac waren een groot© uitzonde ring. Vele motorfietsen met zijspan en zeer veel klei nere auto's passeeren, maar evenals de rijtuigen zijn ze zeer slecht onderhouden. Door 't New Forest, een zeer fraai bosch met niet bijzonder zwaar geboomte, wordt de tocht beëindigd. Den volgenden morgen wordt Southampton door kruist. Dit vertoont 't rommelige van een havenstad in ruime'mato. Typisch doen aan de eigenaardige trammetjes die uit, een speelgoedwinkel op straat schijnen te zijn neergezet. Voorop staat, tegen regen en wind onbeschut (waarbij hun Hollandsche broe ders in 't voordeel zijn) de bestuurder. Bovenop dit i knusse trammetje zijn weer banken aangebracht, zoo dat. ook 't dak van de tram voor vervoer wordt be-j nut; soms is dit platvorm van wanden voorzien, waardoor een tram van twee verdiepingen voorbij j rijdt. De Engelsche prijzen benemen de lust in Sout-1 hampton inkoopeu te doen. Wij' besluiten daarom on-| ze Engelsche ponden in Genua voor Lires in te rui- j len. De artikelen zijn niet smaakvol geëtaleerd, zelfs geschikte oogenblik om tusschenbeiden te komen, dus bracht zij het gesprek op minder zwaarwichtige onder werpen. praatte ten slotte over haar eigen aanstaand huwelijk en zoo ging de tijd voorbij. Tristams moeder was te fier om iemand iets te vragen, hoewel zij alleen met lady Anningford praatte en het dus 'gemakkelijk kon hebben gedaan: de eenige, aan.wien zij naar bezorgdheid verried, was haar broeder de hertog, toen zij (hem (later even onder vier oogen sprak. Tristam ziet er gejaagd en "heel1 ongelukkig uit, Glastonbury, zei ze alleen maar. Weet je daar soms iets meer van* Mijn beste Jane, antwoordde de hertog: 't is het grootste raadsel van de wereld: niemand kan er ufl wijsworden. Ik heb hem op Montfichet wat goeden raad gegeven, toen ik zag dat de toestand zoo gespannen was, en, afgaande op het gezicht, dfU hij1 vanavond zet, teloof ik niet dat hij dien opgevolgd heeft. Deze moderne at het nutteloos zo|i zijn op- dat •thema door te blijven gaan; wat er ook aan mocht haperen, het was nu niet'it' "jongelui zijn zoo onnatuurlijk koud. hoewel ik toch hoor dat zij zich bij de feestelijkheden uitstekend ge houden hebben. Ik' zie er erg tegenop, Glastonbury, om naar hel ■buitenland te gaan en hen zóó achter te laten. Is het héér schuld? Wat denk jij ervan? Ik 'kan er waarachtig niets van zeggen: zelfs dc Spreeuw kon het geheim niet ontraadselen. Laura High ford is op Montfichet geweest zij' wilde dat met olie geweld en ik vraag me af of zij' soms de hand m deze geschiedenis gehad kian hebben Toen werden zij gestoord en konden er niet over '.door praten en ten slotte ging het gezelschap uiteen, •zonder dat de angstige bezorgdheid van de arme moe der verminderd was. Tristam en Zara zouden morgen bij haar tornen lunchen om afscheid te nemen en dan zon zij met den namiddagtrein naar Parijs vertrekken. En daar Francis Markrute nog wat'bleef om met den hertog een sigaar te rooken en waarschijnlijk ook om tersluiks afscheid te nemen van zijn aanstaande, moest Tristam1 Zara alleen naar huis brengen. Nu zou het geschikte oogenblik voor een verklaring daar gewoest zijn, maar zij voorkwam1 hem, want zij zaten nauwelijks in hun auto, ©n 'hij wildo juist iets zeggen, of zij viel hem in de rede: Je hebt vanavond op de trap iets te kennen gegeven, wat zóó gemeen is, dat ik het in hef. begin niet eens begreep; ik waarschuw je dat ik daarover geen woord lm eer wil hooren. En1 toen veranderde plotseling haar stem' bn zij' zeide op hartstochtelijken, maar tevens ietwat klagenden toon Oowax lijd ïk van avond toe., zeg al® jq blieft biets tegen me; laat me aan mezelve over. Zoo was Tristam het zwijgen opgelegd. Wèt het ge weest was zon zij toch spoedig moeten zeggen, maar vanavond wilde hij haar niet plagen; en in weerwil van aJ rijh boosheid en zijn argwaan en zijn verdriet, trof het Molenstraat Schageu. Goedkoopst en meest gesorteerd Magazijn voor luxe- en burger- Schoenwerk van erkend degelijk Noord-Brabantsch fabrikaat. - - hem, toen opeens licht in het rijtuig scheen, haar in een hoek ineengedoken te zien zitten, met oogen als van een gewona dier. Zara, zei hij' ten slotte heel vriendelijk, wat is er toch, dat je zoo hindert? Als je het mij toch maar wilde zeggenDoch juist in hetzelfde oogenblik kwa men ziji voo rde deur, die aanstonds geopend werd, en zij ging naar binnen, en daarop naar ae lift, zonder antwoord te geven, en sloot de deur achter zich. Wat had zij ook kunnen zeggen? Zij' kón dien toestand niet langer verdragen. Tristam had blijkbaar gezien dat zij eenig geheim verdriet had; zij Wilae naar haar oom gaan en hem vragen, haar wan haar belofte te ontslaan, tenminste voor zooveel haar man betrof zij had een afschuw van geheimzinnigheid en als hij haar er vrijheid toe gegeven had, dan zou zij haar man de waarheid vertellen, over Mirkio en over alle andere dingen. Hij had zich blijkbaar zeer geërgerd, maar dit was de eerste maal dat hij ook maar blijk had gegeven op te merken, dat iets haar hinderde, behalve dan dien dag in den tuin te Wrayth. Haai redenen waren van zóó onschuldigen aard, dat. in haar zelfs niet het flauwste idee opkwam dat iets in haar doen of laten ooit verdacht- kon schijnen. Tristam was boos op haar, omdat Zij laat uil was geweest, cn had uit jaloerschheid iéts geïnsi nueerd ziji wist 'nu eenmaal dat mannen altoos jaloersch waren, 'zeis waren zij volkomen .onverschillig voor hun vrouw. Wat haar dien avond zoo vreeselijk ongerust had gemaakt, was het telegram', dat zij' ln haar kamer had gevonden: zij had haar kamenier gezegd hel daar neer te leggen, als 't kwam. Het was 't telegram van Mimo, die berichtte dat Mirkó weer,wat koorts had liij vreesde, dat hij dit keer bepaald ziek 'was. Zoo bracht Zara dien nacht angstig en biddend "door, weinig vermoedend wat de nieuwe ochtend haar zcu brengen. En Tristam ging weer naar de wedrennen en tracht te zich zijn verdriet uit het hoofd te zetten; het was jnergens goed voor, zich nog verder in gissingen te verdiepen), hij moest wachten op een verklaring, die hij niet langer dan tot den volgenden ochtend wilde verschuiven. En zoo brak ten slotte een nieuwe ongeluksdag aan. Zara stond vroeg op en kleedde 2ich. zij wilde gereed zijn om uit tel gaan en te trachten Mimo op te zoeken, in het oogenblik, dat zij vrij had na het ont bijt Zij kwam met' haar hoed op beneden; zij had be hoefte om eens met haar oom alléén te praten en zij dacht dat Tristam niet zoo vroeg op zou zijn, stellig niet vóór negenen. Dat is flink, nicht! zei Francis Markrute, maar zij antwoordde nauwelijks, en zoodra Turner en de lakei de kamer uit waren, begon ze opeens: Tristam was heel hoos op me, gisteravond, om dat ik nog laai. uit was geweest. Ik was uitgegaan om te trachten iet# van Mirko te hooren! ik ben heel slordig, meeqt men op den. eersten aanblik. Bij nadere beschouwing blijken zich achter die on- aanzienijlke uitstallingen, vrij groote winkel® te be vinden. Een vage mist hangt in de straten en verdoezelt, de lijnen der gebouwen tot onscherpe omtrekken, 't Schijnt hier gewoonlijk zoo te zijn. Neen, aanlokke lijk is 't niet in Sou-thampton te wonen! Weer aan boord gekomen, ontdek ik onder de stuurlieden van de Prinses Juliana een ouden school vriend. Dat geeft een hartelijke begroeting. Bij 't óp- halen van tallooze oude herinneringen uiten wij on ze verwondering over die toevalligheid. Dan verne men wij ook, dat onze boot de eer zal genieten tot Genua den Prince Minister van Engeland, Bonar, Law onder haar gasten te herbergen. Een meer fees telijke gangway is voor hem in gereedheid gebracht. Inmiddels komen talrijke Engelschen 't getal der Hollanders aanvullen., die deze reis tot Genua mee maken als een pleziertocht, om over land weer naar huis terug te keeren. Geen grooter reclame en tevens een erkenning van de uitstekende inrichting en verzorging op de Hol landsche booten dan deze voorkeur. Immers staat den Engelschen menige Engelsche, dus nationale lijn ter beschikking. De Hollandsche booten blijken wel een uitstekende reputatie te hebben. Op 't laatste nippertje, zooals 't hoogen heeren be taamt, verschijnt de Engelsche gast vergezeld van z'n zoon. Mijn camera geniet '<t voorrecht een Prince Ministor voor den lens te krijgen. Voor Bonar Law blijkt een dergelijke versterkende zeereis wel noodig. Afgemat en bleek is z'n uiterlijk, moe zien de oogen voor zich uit. Kapitein en wat er meer aan officieele personen aan boord is ontvangt hem, witgehandschoend, aan de gangway. Dan komt de Juliana weldra in bewe ging. Eerst, is de koers Westwaart, vervolgens Zuid waarts om 't eiland Wight heen. Wij' passeeren de Johan de Witt van dezelfde maatschappij, waartoe de Prinses behoort, Aan- boord van de Witt wordt druk gejuicht, betgeen zwak beantwoord wordt. Maar de Joh. de Witt gaat ook huistoe 1 't Weer is aanvankelijk. kalm. Langzamerhand evenwel komen meerderen onder invloed van de lange deining van dn Atlantischen Oceaan. De vlag- geknop vooruit daalt en verheft zich hoven den ho rizon. Er overvalt ons "een wee gevoel, eeD drang naar voedsel, 't Midden van *t sloependek wordt ons toevluchtsoord. Langzaam en regelmatig met lange tusschenpoozen golven de watermassa's aan; dat niet te prtciseeren gevoel in de maagstreek zal dus de zeeziekte, dê gevreesde zijn. „Er me aan denkèn, zich er tegen, verzetten en flink eten", geef^ glimlachend de scheepsdokter te raad. Niet al to frisch komen wij aan 't diner. De geuren van de eetzaal vervullen ons met walging, wij ver langen naar een flinke Hollandsche boterham. Die dokter heeft gemakkelijk praten: velen, waaronder ook uw dienaar, laten ontijdig 't diner in den steek om een toevlucht -te zoeken in de veilige hut,. Op een rustigen nacht volg.t een rustigen dag: de Golf van Biskaje, waar 't zoo kan spoken, en in 't breii van menigeen die naar Indië is gereisd, afge- siphilderd als een oord van ellende, is gelijk een spiegel. Do avond vindt ons nog steeds koersend met ma ximum snelheid in Zuidelijke richting. De kalme dag wordt besloten door een schitterenden zonson dergang. Veel nuances geeft 't palet van lila verven, dat 't zeevlak nu vormt. In prachlige tinten daalt de zon en lang nog is de zee in 't Westen verlicht. Eenzaam is de Oceaan, geen schip te zien, geen land. Onmete lijk lijkt de effen zeespiegel. Geluidloos is de zee. Door 't stampen van de machines gemengd met t gerucht van 't water, wanneer do voorsteven van ons schip dit breekt, schijnt ons die stilte nog meer tastbaar toe. Den geheelen dag is er geen teelten ge weest waaruit 't bestaan van andere levende wezens op dit deel der aarde blijkt. Dan wordlt, in den don keren avond, ver naar voren, een lichtje zichtbaar. Flikkerend al® de sterren boven ons, meenen wij 't daarmee te moeten vereenzelvigen. Scherpe oogen worden dan weldra een tweede licht gewaar en na derhand een rood' licht. Een schip dus! Dan glimt de Morx-lamp op. Boven van de brug wordt die groet beantwoord! en in voor ons^ passa giers onverstaanbare teekens informeeren de sche pen naar eikaars ervaringen. 't Vreemde schip seint „Madoera" te heeten en af komstig te zijn uit Engelsch Indië. 't Vertelt mooi weer to hebben getroffen in de streken, die wij thans tegemoet varen. Een welkome tijding dus. Even nog, dan zijn beide schepen elkaar voorbij ge- j gleden, den donkeren nacht in; de zee is weer een- zaam als voorheen. 't Weer blijft Schitterend. Zeer tot ongenoegen der stuurlieden, die voor mist vreezen. Zij hebben niet mis geraden. Vroeg in den morgen worden wij wak ker geschrikt door 't sombere loeien van de atoom- fluit, van minuut tot minuut herhaald. Heel in de verte wordt die waarschuwingskreet -teruggegeven als 't geroep van een vogel in 't bosch. Tegelijkertijd vermindert de 14-mijls-vaart tot een minimum. Zon en wind brengen dan redding en voor de war me stralen verdwijnt de mist. Boven op 't aloependek is 't vroolijkheid en gelach. De tub-tropen zijn zoo langzamerhandbereikt; een aangename warmte en de frissche zeewind lokken tot een zonnebad. Mijmeren en soezen in gemakke lijke dakstoelen is 't parool. Wordt vervolgd Trekking van 700 nimmer» ten overstaan Van Notari* A. G Mtillé. Donderdag 17 Mei 1923 Prt)» van I 100.000 12C60 10C0 2392 2570 10965 14423 400 1094 3231 200 10577 13006 13C23 143f4 19759 Ifc, 60' 649 7304 8303 8948 18120 Prijzen van t 90. Wgeo qe1d>. 110 2252 4941 6685 9567 12179 T 2697 16120 JWQ3 236V 5C31 6765 78 12512 13952 162«9 18115 4 2427 53 6949 9754 12626 iriO 16501 P2-2 5?l 53 5344 54 79 40 14461 3 1R605 7 k 2566 60 7136 9R66 49 14698 61 I8ini> t.Vi 96 5443 7352 10257 73 14938 16702 19007 94 2714 60 7578 10322 12735 45 24 75 775 2865 5521 85 90 13034 !K029 16896 19154 92 74 5635 87 10513 41 15262 16911 19-29 841 3128 89 7619 78 13143 15327 17132 19732 959 65 5735 8057 10805 13229 154/1 17374 92 1100 3215 5899 8146 56 59 15544 17121 20057 72 75 6109 8294 11125 74 91 17657 76 1454 3552 58 8432 60 77 15678 17657 20239 1554 3679 6218 8507 11400 80 158H 61 203 4 60 3857 64 8763 68 13378 74 17769 20403 2160 4292 6356 8959 11692 13440 90 70 20618 83 99 6529 9149 11929 13647 15945 17869 20733 93 4495 81 97 12105 13822 16109 17934 20931 2203 4719 6627 9396 77 30 14 18034 Later aflosbaar. 19 2208 4548 6744 9923 US42 14470 16178 18688 59 54 96 82 10026 47 14518 87 18712 79 85 4630 6840 31 74 55 99 42 3812001 91 16201 44 48 41 14601 16379 78 49 121 (H 13 16431 80 57 70 31 6218808 61 91 5616509 20 31! 2698 4805 7508 10157 12270 14761 65 38 36 2726 90 17 58 7"< 14823 1671418918 50 31 5005 63 79 12330 63 54 76 432 60 24 7682 96 58 81 96 81 73 2853 28 7742 10221 60 15032 99 10009 92 67 5121 7803 43 80 44 16809 83 94 2918 68 5 90 12413 63 1919100 558 3003 5347 11 99 12501 95 41 31 74 61 5411 70 10430 24 15128 16979 19203 88 85 39 7910 10523 12634 53 17076 19350 627 3157 44 8052 29 95 67 17116 59 777 3219 69 8231 66 12924 15203 89 10416 864 25 81 64 10617 54 15 17265 30 96 55 94 85 40 13033 37 68 58 942 88 96 8329 88 57 69 17307 67 1006 3311 5547 70 10703 13115 95 13 19522 1115 23 5619 87 29 13264 15324 84 99 56 53 24 8409 89 79 68 95 19673 12-12 57 58 24 10825 13319 74:7488 88 41 3467 65 35 62 42 79 17503 19747 1302 3535 5763 53 9! 5515458 72 66 23 41 88 3524 10945 67 15565 17643 78 82 73 5824 42 11004 13403 88 17738 91 1494 3607 48 44 21 13501 98 68 19919 1513 30 61 6624 27 51 15620 17820 54 22 55 5910 50 71 74 35 47 59 40 97 21 8708 11141 86 63 70 20135 69 3705 43 87 61 .<=6 72 17997 3* 83 70 6015 93 7 3 13628 15732 18047 20227 1642 3835 6170 8866 11208 41 44 49 20-07 72 36 6206 67 81 72 98 18123 90 1707 42 57 75 11327 74 15851 26 97 19 69 74 98 58 137/7 85 42 20451 76 3929 6345 8973 11401 99 86 76 64 1802 74 61 89 36 13819 15923 96 20526 9 4047 67 90 69 84 25 18248 20610 26 4109 70 9073 11514 96 43 63 39 35 43 6436 0150 21 13.40 76 66 62 56 48 16005 95 66 66 6U 48 18354 20781 92 14074 97 75 91 2304 70 7125 93 72 4700 80 100 2410 64 7355 214 55 4848 7423 60 2593 51 46 45 47 67 92 55 0558 84 1908 78 50 9435 92 14074 59 18474 20M)3 48 4280 6637 59 97 75 64 18508 4 .65 *4 47 99 11625 14217 71 38 14 71 93 57 9671 11724 14329 83 77 79 2C08 98 61 0708 33 39 97 83 20977 30 4335 bg 19 46 43 16136 90 84 2143 83 6715 99 50 84 60 92 94 62 4464 19 681111863 85 68 18615 Vorige lijst stond j 8966°° m z. 897690. <0213 m z. 10293 Ib646 m z. 16646". 4036 m z. 4 6676 vervalt. 18006 untbraakV. Vtuutl' 18708 tot 84 u 17799 tot H, ongerust over hém en ik kon Tristam geen uitleg geven; ik verzoek u dus mij nu van mijn belofte te ontslaan om hém van die dingen niets te vertellen. De financier fronsde de wenkbrauwen1: het was nu al een heel ongelukkig tijdstip om het familiespook weer te laten verschijnen, maar hij was een zeer rechtvaardig man en hij begreep aanstonds dat er eenige argwaan in Tristam was opgekomen en dat dit iets heel ernstigs was. Heel goed, zei hij, vertel hem wat je goed dunkt hij ziet er vreeselijk ongelukkig uit jullie alle bei trouwens. Hou je hem nu al den tijd op een arms lengte afstand. Zara? Heusch, als je dat doet, dan zal je. hem verliezen. Ik waarschuw je maar. Je kunt een man van zijn temperament niet zoo be handelen; doe je het toch, dan zal hi) bij je van daan gaan. Het is niet mijn wensch om hem zoo op een afstand te houden; het is zijn eigen wil. Ik heb het u al op Montfichet gezegd: het is nu veel te laat. Op dit oogenblik kwam de bottelier berichten; Er is iemand aan de telefoon, die uw ladyschap aan stonds wenscht te spreken. En Zara vergat haar gewone waardigheid; zij liep bijna op een draf door do hall naar de studeerkar mer om met Mimo te praten want die was het natuurlijk maar zij had toch nog tegenwoordigheid van geest genoeg om tegen den bottelier, die de deur open deed, te zeggen: Roep dadelijk een auto voor me. Zij nam de hoorn op en het was inderdaad Mimoïs stem die hevig geschrokken scheen. Uit zijn onsamenhangende zinnen maakte zij op dat de kleine Agatha Mirko geplaagd en tenslotte zijn viool stuk gemaakt had'. En dit had hem. in zijn koortsachtigen toestand, zóó opgewonden, dat hij er bijna krankzinnig van was geworden. Hij had ge wacht tot het heele huishouden, het kindermeisje incluis, sliep, was toen met bovennatuurlijke krachts inspanning uit zijn bed gekropen en had zich aan gekleed; toen had hij het geld genomen dat Ohé- risette hem dien dag in het park had gegeven voor 't geval hij het noodig mocht hebben, en dat hij altoos in zijn lessenaar verborgen had! gehouden, was toen naar buiten geslopen en naar het station gegaan alleen in den donkeren nacht, het arme schaap! en had daar gewacht op den nachttrein van| Weymouth, had een kaartje gekocht én was naar Londen geko men om weer naar zijn vader te gaan, met zijn ge broken viool in het groene overtrek bij zich en onderfwijl steeds hoestend zoo hevig dat het zijn dood kon zijn. Hij was aangekomen met precies nog geld genoeg voor een huurrïjtuigje en was omstreeks vijf uur thuis gekomen en had ternauwernood, de meid wakker kunnen bellen om in gelaten te wor den, en hij, Mimo, had dat gerucht gehoord en was naar beneden gegaan, had daar het kleine engeltje gevonden, en hem naar boven gedragen en in zijn bed gewarmd. En hij had eerst wat melk voor hem warm gemaakt vóór hij naar de dichtstbijzijnde te lefooncel was geloopen om haar te roepen. Ja. hij was heel ziek heel erg ziek en of zij dadelijk komen wou, vooral dadelijk! Op dit oogenblik kwam Tristam de kamer binnen, zag haar doodsbedroefd gelaat en hoorde haar zeg gen: Ja, ja, lieve Mimo, ik zal nu komen en vóór hij besefte wat zij deed, snelde zij langs hem heen en de kamer uit. de hall door en naar de wachtende huurauto, sprong daarin en stak haar hoofd uit het portier om den chauffeur het adres te geven, toen hij Grosvenor Street inreed. De naam „Mimo" maakte Tristam onnieuw krank zinnig. Hij bedacht zich een oogenblik. greep toen. zijn jas en hoed en snelde haar achterna de Gros venor Street in. tot groote verbazing van de deftige bedienden Daar riep bil een andere auto aan, maar toen hij er in stapte wa3 de andere al voorbij Park Street Volg die auto. riep hij tegen den chauffeur, die groene daar vdór ,1e: je kriigt een sovereign als Jë haar niet uit het oog verliest En nu begon de jacht. Hij moest en zou zien. woaf zii heen ging. ..Mimo!" de ..graaf Sykypri", aan wien ze getelegrafeerd' had en zij had de onbe* schaamdheid orn met hem te spreken vanuit haar ooms huis! Tristam wa3 zoo buiten zich zelf van .voe- de dat hij besefte dat hij haar zou vermoorden als hij haar bij een ontmoeting met hem betrapte. Zijn auto volgde de groene, hield die altoos in zicht. Zi reden Oxford Street door. daarna door Regent) Street, Mortimer Street zou ze naar het Euston Station gaan? misschien weer naar zoo'11 rendez-vous in een wachtkamer als Laura beschreven had. Een onzegbare walging, gepaard aan blinde woede, beving hëm. Maar neen. het ging zelfs niet naar Euston: zif gingen de Tottenham'' Court Road in en daarna een zijstraat, en daar sprong met een luiden knal de achterband van zijn auto en de chauffeur moest stoj>- j pen. Bijna schuimbekkend van woede zag Tristam de groene taxi om een' anderen hoek van dezelfde straat verdwijnen en hij wist dat hij ze uit het oog zou verliezen vóór hij ze kon inhalen er was geen andere in zicht. Hij wierp den man wat geld toe en rende de straat door, en ja, toen hij den hoek om sloeg zag hij in de verte de groene auto voor een deur stil staan. Dus had hij haar tóch nog gesnapt l Hij kon nu wel langzamer voortwandelen. Zij was vijf of tien minuten vóór hij er zijn kon, het huis binnen gegaan; hij begon zijn gedachten te verza mel em SVbrdt venrógd.

Schager Courant | 1923 | | pagina 6