non LOTEN VERKRIJGBAAR Van ds Amsterdamscbe Veetsntastelling Trekking 28 Juni 1923. VAN TWLIJVER veilingmeester te Schagen Prijs p. lot f 1.00. V O E T B A L. Staatsloterij. GEKARD, zijn bij Na eon twintigtal ratten wan de partij atgaloo- I pen. „RemieeF kondigde de leider aan. De beide kampen brachten elkaar den groet en in optocht gingen, te midden van de toejuichingen der talrijke toeschouwers, de stukken naar Compiègne terug. EEN LOTERIJ-RAÖE TE GENéVE. De waarnemende correspondent van het Handels blad te Genève schrijft: Wie in deze zoele lentedagen Genève met een be zoek vereert, bemerkit bij een wandeling door de winkelstraten al spoedig dat er iets bijzonders aan de hand is. Sommige winkels worden min of meer bestormd, terwijl in andere de zaken hun gewonen gang gaan, of opmerkelijk stil zijn. Men behoeft naar de oorzaak van dezen abnorma- len koopijver niet lang te zoeken. Een groep van kleinhandelaren heeft eenige weken "het. initiatief genomen tot het organiseeren van een loterij, waar bij oorspronkelijk één kleine Citroën-au.to als eenige prijs word aangekondigd. Zij, die gedurende een vijftal dagen bij de organisatoren dezer loterij hun inkoopen doden, kregen voor lederen frank, waar voor werd ingekocht, één lot. Het aantal loten was dus ongelimiteerd. Weldra bleek, dat deze sensa- tioneele reclame dermate bij het publiek in den I smaak viel, dat do meeste optimistische verpachtin gen door do door de winkels behaalde omzetcijfers werden overtroffen en men besloot terstond bet aan tal prijzen tot drie uit te breiden. Aan de automo biel worden één motorrijwiel met zijapanwagen en een gouden chronometer toegevoegd De itrekking had na afloop der vijf dagen op een Zondagmorgen plaats, in een der publieke parken van Genève. Deze spannende gebeurtenis, waarbij duizenden tegen woordig waren, werd door muziek opgeluisterd. Het publiek had een dubbel belang om bij de trekking tegenwoordig te zijn, warut niet alleen liep men kans de gelukkige eigenaar te worden van oen niet te versmaden' voertuig, de eigenaar van het lot-, dat op de automobiel recht zou geven, kreeg, indien hij zich onmiddellijk aanmeldde, een gratis verzekering tegen ongelukken en bovendien werd hem drie maanden gratis een garage-plaats toegezegd. Die eerste loterij was een enorm succes; er werden o-ngeveer een'.half millioen loten afgegeven. Goen wonder dus, dat zij terstond door een tweede werd gevolgd ,die op veel grooter schaal zou worden geor ganiseerd. Ditmaal waren het niet minder dan 297 winkeliers, die hun instemming met het initiatief hadden betuigd. Na een korte periode van rust ver dringt thans het publiek zich in een aantal winkels, die, gezien het enorm succes van de eerste loterij, ook een kans willen wagen, om hun omzet en hun w inst gedurende een korte spanne itijds aanmerke lijk te vergrooten. De termijn gedurende welken de loten worden afgegeven is ditmaal evenwel op tien dagen gestold doch daartegenover staat, dat het aan tal prijzen aanzienlijk grooter is, De hoofdprijzen bestaan uit een groote Fiat automobiel en een klei ne Citroën, terwijl daarenboven nog een honderdtal prijzen, waaronder een schaap, een abonnement op de spoorwegen gedurende vijftien dagen (2e klasse) en verder prijzen van 10 tot 500 Fra. waarvoor men dan in de betrokken winkels goederen moet koopen, worden uitgeloot. Gedurende de eerste loterij wa ren sommige winkels aan het einde der vijf dagen dermato leoggekocht, dat alleen nog (maar de duur ste artikelen over waren, hetgeen heit publiek niet belette te koopen. Het was er immers in hoofdzaak om te doen maar zooveel mogelijk loten te verkrij gen en daarvoor besteedde men veelal gaarne wat meer dan men anders zou hebben gedaan. Dat ver schillende winkeliers hiervan hebben geprofiteerd om de prijzen tijdelijk kunstmatig te verhoogen, is te begrijpen. Men behoeft daarom niet te vragen of zij zich niet dubbel en dwars voor het offer, dat zij voor deelneming aan de loterij zich hebben moeten getroosten, schadeloos hebben gesteld. Men kan hun dit niet al te kwalijk nemen. De loterij-rage ia te Genève diua ingeslagen on hoe! Reeds heeft een vereeniging van kruideniers een \d.erde automobiel-verloting aangekondigd erH nog vóór de tweede is afgeloopen, worden, de loten voor do dërde afgegeven. Het culminatiepunt is evenwel rog niet bereikt. Reeds wist oen kapper te vertellen, dat weldra oen nieuwe loterij, waarvoor tien automobielen beschik baar zouden worden gesteld, in voorbereiding is. Het zal dus niet lang meer duren of iedereen, of hij wil of niet., wordt eigenaar van een automobiel en als do loterij-woode dan nog niet gekalmeerd is. zal men wel tot het verloten van andere, niet minder bogeerenswaardige voorwerpen overgaan. Loterijen waren, ook vóórdat dit nieuwe systeem, dat van Amerikaanschen oorsprong schijnt te zijn. hier zijn intrede had gedaan, zeer populair. Niet al leen liefdadige instellingen doch ook vereenigingen vun politiemannen, brandweermannen, fietsclubs enz. enz. organiseeren herhaaldelijk loterijen, veelal tot st ij ving van hun kas. De „Société de Bienfaisance" verlootte verleden jaar een landhuis met terrein. Ook dit jaar zal ter gejegenheid van hei in Juni te hou den „fète de la teunesse et de la joie" wederom een chalet worden verloot. Men behoeft over deze kleinhandel-loterycn (thans doen ook café-restaurants er al aan mee) niet diepzinnig .na te denken om tot de conclusie te komen,>dat rij een zeer bcdenkelijken kant hebben. Gaat het bij oen ge wone loterij in den regel slechts om ee n betrekkelijk? gering offer ik laat ae geld-loterijen natuurlijk buiten beschouwing hier is de prikkel, om zooveel mogelijk te koopen, dermate groot, dat menige frank, die an ders naar de spaarbank zou worden 'gebracht, thans in een hoed, dien men best zou kunnen missen of in een mantelpak dat men anders eerst het volgend, jaar zou hebben gckophl, Vordt omgezet, om de kans van automobieieigenaar te worden toch maar zooveel moge lijk te vergrooten. Enkele groote winkels, die om de een of anderef reden niet aan één dier gecmbineerde reclamecampag nes mee willen doen, trachten op andere wijze het ftublick naar zich toe.te trekken. Zoo heeft de Grand 'assage (de groote bazaar) een z.g. „journée gratuite" georganiseerd. Dit bestaat hierin, dat aan de koopers op een, na afloop der maand Mei door loting te bepalen dag, het bedrag, waarvoor zij' hebben ingekocht, zal worden terugbetaald. Ook dit systeem vindt veel bijval onder het publiek. Doch een groot mode-magazijn sapnt do kroon, door rijn koopers één kans op de twaalf te geven voor onmiddellijke terugbetaling van het bedrag, dat men heeft besteed. Zoodra men aan de kas het bedrag van zijn inkoop heeft betaald, trekt men uit een bundel kaarten. Trekt men een kaart, die recht geelf op terugbetaling, dan krijgt men het bestede be drag ten volle terug. In het belang van het koopend publiek en tenslotte ook in het belang van den winkelstand (zulk1 een onna tuurlijke prikkel kan immers onmogelijk geruimen tijd duren zonder dat er een reactie op volgt), kan men ■lechts weosehen, dat spoedig aan dezen automobielregen fceu einde zal1 komen. KOLENNOOD TE DUISBURG. Lenige fabrieken te Duisburg zijn wegens kolen- gebrek gedwongen het bedrijf stop te zetten. De war torieidinfl en de electriciteitswerken hebben nog •lechts kolen tot Vrijdag. ONLUSTEN TE GELSENKIRCHEN. woensdagmorgen is het ook te Gelsenkirchen tot ernstige onlusten gekomen. Een enorme menschenmendgte wist op de vloesch- msrkt met geweld de -verlaging der vleesch-, vet- en tischprijzen door te drijven. Varkensvleesch werd ln prijs verlaagd van 0800 tot 4000 mark, alle worst waren tot 4000 en vlsch tot 700 mark per pond. nam een dreigend' karakter aan, zoo- dat de brandweren der stad en der omgeving! moesten worden gealarmeerd. ENGELAND EN RUSLAND. Uit Londen, 23 Mei. In weerwil yam de offici nale tegjetispra&k der Admiraliteit houdt de Daily Herald de bewering vol omitrent maritieme bewe gingen: „Ik herhaal inet kennis van zaken, zegt de diplomatieke medewerker van het blad, dat de voor bereiding ver gevorderd is voor de onmiddellijke uitzending van: lichte kruisers naar de Russische wateren, zoodra del handelsovereenkomst zou worden opgezegd". In verband hiermede wijst hot blad nog op het manifest van den Russisch en monarchistischen raad te Parijs, waarin de val van het sowjet-stelsel als onmiddellijk te verwachten wordt voorgesteld en waarin gesproken wordt van do invoering van een dictatuur tot horstel der orde. Wrangel zou de lei ding; der tegen-revolutionnairen hebben neergelegd ten behoeve van grootvorst Nikolaas, terwij! mén reeds het Amerikaansche Roode Kruis heeft gepolst aangaande de verstrekking van medicijnen. De Ame rikanen zouden echter den waarborg hebben ver langd, dat deze niet zouden dienen om een nieuwen veldtocht mogelijk te maken. HET NIEUWE DUITSCHE VOORSTEL. Het nieuwe Duitsche antwoord is in de maak en men weet ervan te voorspellen, dat het de som van het aanbod wel niet zal verhoogen, maar dat het smakelijker gemaakt zal worden met allerlei garan ties als opbrengsten! van invoerrechten, spoorwegen en waarborgen van de industrie en don landbouw. Inmiddels keldert de maric maar steeds, zoodat. men zich af gaat vragen, of niet de eon of andere groote krak ten slotte alle fraaie bouwsels in elkaar zal doen storten, waarvan, de steun van het lijdelijk ver zet in het Roergebied met steedfc meer papieren mar- ken de fundeering ondermijnt. DiHe maagden gele den waren er in Duitschland nog geen 100.000 werk zoekenden, thans F telt do Vk>rwar te hun aantal op tusscfoon 3 en 4 rniliioeni, DE NIEUWE ENGELSCHE EERSTE-MINISTER. Toen Baldwin gisteren, van Buckingham Pal ace komende, voor Dowming Street No. 11 uit zijn auto stapte, \ve?:d hij omringd door oen nieuwsgierige menigte, die hem met vragen bestormde. Ilij ant woordde glimlachend: „Er zal heel spoedig eoc of- ficieele mededieeling van Buckinrhom Palace ko men". Waarop men hem bleef vragen, of diie zou behelzen dat hij den post van eerste minister had aangenomen. Baldwin glimlachte, knikte en giiig het huis binnen. Voor het paleis hadden verschillende menschen hem al hun gelukwenscheni aangeboden, zuodra hij buiten kwam. Lachend zeide hij: „Ik heb uwe g<4 beden meer nooding dan uwe gelukwenechen." DE BEZETTING VAN HET RUHROEBIED. Naar wij vernemen, zijn van Duitsche zijde rur. D. van Houten en mr. F. Donker Curtius, advocaten bij den Hoogen Raad der Nederlanden, aangezocht zich te belasten met de verdediging van een deel der Duiitschers ,dle in het Ruhrgebied voor de Fransche Krijgsraden zullen terechtstaan. HET DRAMA VAN MAYERLING. Hel Acht Uhr Ahendblalt bevat do inleiding tot <ie ublicatie van de geheime akten omtrent het drama van et kasteel- Mayerling, waar, naar men weet, op 30 Januari 1889 kroonprins Rudolf, de eenige zoon' van keizer Frans Jozef, te zamen met barones Mary Vetsera, rijn geliefde, den dood gevonden hecfl. Na een kort overzicht van de twee bekends officieele lezingen (de eerste lezing was sluipmoord en de tweede zeifmoora in geestesverbijstering) en van de verschil lende leenden» die in omloop rijin geweest, deelt hel blad mede, dat wij nier te doen krijgen met de brieven, welke, barones Hele'ne Vetsera, de moeder van barones Mary, aan den keizer heeft gericht, verder het antwoord van den keizer en <ïe afscheidsbrieven van barones Mary Vetsera zelf. Keizer Frans Jozef heeft destijds bevolen, dat deze stukken niet ln het hof- en staatsarchief, noch in het archief van het. "ministerie van het keizerlijke Huis zouden worden bewaard. De keizer zelf heert ze aan mi nister-president Taafe gegeven. In rijn testament heeft Taafe elke gebruikmaking van deze stukken verboden en de uitgever van de politieke nalatenschap heeft zich dauraan streng gehouden. Uit de gepubliceerde stukken blijkt, dat Rudolf en Mary beir menschen waren, die in veel opzichten boven hei Jtmiddelde peil stonden, en dat zij1 na lang overleg besloten hebben te zamen vrijwillig ln den dood te gaan. Kroonprins Rudolf heafl zich in don nacht »an 29 op 30 januari in* zijn slaapkamer met een revolverschot gedood, nadat hij rijn geliefde op haar verzoek van te voren op dezelfde wijze het leven had benomen. Mary Vetsera, die ongeveer vier maanden in een liefdesverhouding met. den kroonprins hecfl geleefd, was nem buiten weten van haar familie, die overigens ook van deze liefdesverhouding niets wist, naar Mayerling gevolgd. Haar lijk Werd niet aan haar lamme ter beschikking gesteld. Haar moeder mocht het lijk van haar kind niet aanschouwen en de mannelijke ledeh van de familie moesten het, slechts met een nachthemd bekleed en nog gedrenkt met bloed, in een huurrijtuig brengen, waar ae doode in een houten kist in den grond werd gestopt. De moeder kreeg "bevel Weenen onmiddellijk te verla ten. Zij kwam daar echter half Maart terug en deed vergeefsche pogingen om bij den keizer te worden toegelaten, maar deze bleef onvermurwbaar. De familie Vetsera was bij hem zwart gemaakt door een hofcame- rilla, die daarvoor vaa hoogerhand plasdankje dacht te verdienen. N. R. Crt. DURE ARBEID. Naar de „Times" uit New York meldt, heeft de hooge commissaris van den staat New York medegedeeld, dat 16 millioen dollar voor den aanleg van wegen ongebruikt zal moeten blijven wegens het tekort aan arbeiders en dé hooge materiaal-kosten. „De absurde immigratie-wetten"* verklaarde de hooge commissaris, „zijn grootendeois do oorzaak van den duren arbeid. De concurrentie, om ongeschoolde arbeiders te werven, is zoo sterk, dat men zelfs voor 60 cent (Araerik.) per uur geen Ios3e werk- lodicn kan in dienst krijgen. Een aantal gemeentelijke bouwontwerpen rijn uitgesteld en elke dag brengt nieuwe berichten over opschorten- bouw in het geheel» land." Ondanks de houding der bouwers ,die onlangs hebben geadviseerd om alten aanbouw stop te zetten, blijven do arbeiders overmoedig. Twee duizend metselaars heb ben Maandag te New York het werk neergelegd omdat hun eischen ora een twee-jarig contract van 12 dollar per dag voor de werkgevers-vereeniging werd gewei gerd. Hun staken beteekent het stopzetten van» Bouw plannen tor waarde van 200 millioen dollar. Twaalf dollar is slechts het grondloon, terwijl1 dikwijls nog pre>- jnies vaa 1 5 dollars worden gegeven,, ofschoon het gemiddeld aantal steenen, dat per dag wordt gelegd nu 700 bedraagt, tegen een vijf jaar geleden 13 11800. WEER WAT ANDERS. Wij »jn zoo gelukkig onzen lezen oen nieuw record ,te kunnen meldenTe Southwerk hebben enkele Lohdo- haars gedurende 9 uur en 48 minuten de 12 zware klokken van "de kathedraal geluid. Twaalf Londenaars volbrachten dit stuk, opgesloten in den klokketoren zonder voedsel of drank gedurende dien tijd te gébruiken. ln deze 9 uur 48 minuten wisten zij1 12.67o verschil lende accoorden te treffen, waarmede zij hun doei be reikt hadden. In December 1901 n.I. hadden Birming- hamsche klokkenluiders 11.111 accoorden weten te be reiken. Het nieuwe record werd door leden van den klokk'e- Iuidersbond geslagen. De klokken rijn 206 jaar oud, met een gewicht van llVs top_ waarvan de tenorkl'ok alleen 2y> ton weegt. De oudste luider was 65, de jongste ruim 17 jaar. Verschillenden hadden de handen vol blaren. Vijfmaal werden de klokken tijdens het luiden met olie gesmeerd. Zou men alle mogelijke accoorden willen doen hooren, dan Zouden de 12 klokken 37 jaar achteroe* geluid moeten worden. DE STAKING IN BELGIS. Uit Brussel De nationale vakvereeiügingr heeft een bekendmaking uitgevaardigd, waarin zij ge waagt van den goeden wil door de regeering getoond en van de hervatting van het passegiersverkeer en zogt, dat thans, nu alles in het werk wordt gesteld om het personeel te bewegen om een gunstige at mosfeer te scheppen voor definitieve onderhandelin gen, de directiecommissie van de spoorwegen, welke niets heeft gedaan om het uitbreken van het con flict te beletten, zich op lage wijze wreekt. Inder daad heeft deze directiecommissie vandaag een om zendbrief opgesteld met een reeks bedreigingen en voorbehouden, welke het personeel als een uittar ting beschouwt. De betrokken brief bedreigt meteen de hoop op een spoedige en billijke oplossing van bet geschil. De nationale vak vereeniging acht het haar plicht de feiten aan heit publiek bekend te maken. Zij werpt de veranitwooideHjkheid voor nieuwe gebeurlijkheden van zich en legt die open lijk op de schouders van hen, die voor deze hande lingen van het spoorwegbestuui- verantwoordelijk zijn. Zij hoopt dat er onmiddellijk maatregelen zul len zijn genomen om de gevolgen van. geweldigen p&ychologischen blunder af te wentelen. Tot zoovr de brief van de vakvereendging. Ia kort gezegd komt de zaak hierop neer, dat enkele ambtenaren van het Noorderstation te Brussel ge zegd hebben dat er zooveel mogelijk sle .htoffera ge maakt moeten worden, waarop dit het «*atwoord is van de vakvereendging. Het verkeer naar en van Antwerpen-Zuid is nog steeds gestaakt. Alleen de treinen op de Harwich- booten rijden op deze lijn. Op de lijn naar Luik zijn opnieuw verscheidene passagderstreinen uitgevallen, wegens het nieit opkomen van het personeel. Verder meldt men, dat in het Waalsche land verscheidene fabrieken hun deuren hebben moeten sluiten. Als men het cijfer van de nationale vakvereeni- ging mag gelooven, bedraagt het aan/tal staker» op het oogenblik ongeveer 22000. Morgenochtend zal zij den toestand opnieuw onder de oogen zien. De scaking ten aanzien van het goederenvervoer blijft volstrekt. Er liggen 18 stations geheel stil. Te Schaarbeek heef.t men met behulp van gemobiliseer- den 10 goederentreinen kunnen samen stellen. Dit is echter onvoldoende om de eischen van het verkeer het hoofd te bieden. Te Leuven is de staking, die Zaterdag begonnen Is, in?ake het goederenvervoer nog toegenomen. Te Charleroi en omstreken is de staking ten aanzien van dit verkeer eveneens toegenomen en vreest men een spoedig sluiten van de metaalfabrieken we gens gebrek aan grondstoffen. Te Gent is de toestand onveranderd gebleven. Het goederenverkeer ligt nog steeds stil, evenals te Meirelbeke. Te Ledeberg bij Gent zijn vanochtend 4 werklieden van de spoorwogwerkplaats ontslagen, waarop onmiddellijk alle 420 man het werk neer legden. Na een uur onderhandelen zijn de ontslage nen weer in dienst genomen en is hei werk hervat. Te Hasseli ligt het goederenvervoer ook stil. In het "land van Waremme en te Ans bij Luik is de staking opnieuw bij acclamatie uitgeroepen. N.R.Crt. WEG MET DE DAMES, Uit Rom8 wordt gemeld, dat de Itallaansche re geering 15.000 vrouwelijke beambten ,die tijdens den oorlog waren benoemd, door gewezen frontsoldaten zal vervangen. EEN GOUDEN ROOS. De pauselijke nuntius ie Madrid heeft, naar Ha- vas van daar meldt, uit naam van den paus een gouden roos aan de koningin van Spanje aangebo den. STUDENT DOOR KAMERADEN DOOD GEKWELD. De Amerikaansche bladen maken melding van (een tragische geschiedenis, waardoor de geheimzinnige ver dwijning van een zekeren Leighton MounL ccn Jbng student aan de Norihwestern-universiteit te Ghicago, ten deele wordt opgehelderd. l>e droeve historie werpt oen vreemd licht op dé studentenzeden in Amerika. Moimt werd reeds sinds 22 September 1921 vermist. Op dien dag was er een formeeie „veldslag" geleverd* tusschen twee studentengroepen, n.1. de „ouden" en de „blauwen". Men stelde een onderzoek in; de politie mengde zich in de zaak. deed wekenlang ijverigo nasporingen, maar tevergeefs. Nimmer zou het geheim1 dezer verdwijning zijn opge helderd, zoo niet de moeder van den student, gaejit rust hebbend over het lot van haar kind, de hoop was blijven koesteren, dat het mysterie toch nog eens tot klaarheid zou worden gebracht. Zij besteedde een ior- tuin aan de bezoldiging van particu.iere detectives, daar rij aan een vaag verhaal over zelfmoord, dat de rector der universiteit haar met de gebruikelijke betuiging van deelneming gezonden had, geen geloof hechtte. Haar rustelooze pogingen om het duistere raadsel tot oplossing te brengen, werden kort geleden met zulk een uitslag bekroond, dat het niet langer mogelijk was, om aan misdaad van derden to twijfelen. Zij vernam1 namelijk, dat een kleine jongen bij het Michiganineer, vlak bij de plaats waar de „veldslag" tusschen de studenten geleverd was, een stuk menschelijk been ge vonden had, benevens een gesp van een gordelriem met de letters L. M. er op. Zij verwittigde de politie, die onmiddellijk een on derzoek instelde en eenige uren later het geraamte van Leijjhton Mount ontdekte. Dat het diens geraamte wer kelijk was. werd bewezen door de Verklaringen van .een dentist, die indertijd het gebit van den later vermoor den student behandeld had en zekere details dier be handeling thans nog bij den verslagene kon waar nemen. Daarna begonnen zich de aanwijzingen, die het ka rakter dei misdaad ontsluierden, hoe langer hoe meer op le hoopen. Het geraamte werd onder een grooten hoop steenen gevonden, die meer dan een ton woog. Er waren dus meerdere personen noodig geweest om het lijk weg te moffelen De beenderen waren doortrokken met een chemische substantie, die het vleesch had doen verteren, zonder dat er zich echter een lijkenlucht verspreidde. Wie had dit chemisch middel gebruiktV Wie had het uitgedacht en voor dit speciale geval toegepast Op het geraamte vond men nog nagenoeg verteerde stukken touw, terwijl de beenderen dor polsen gebroken waren. Er kwam nog meer aan hot licht. Eon visscher, die gezien had, hoe men den student Mountt mishandeld, had, kwam zich aanmelden. Hij' verklaarde er van ge tuige te zijn geweest, toen men den jongen in'het water haa ondergedompeld en hoe men zijn mond vol zand gestopt had om rij'n kreten tesmoren. De visscher had twee jaar lang gezwegen, omdat hij den dag na de misdaad bezoek nad gehad van eenige studenten, die hem waren komen verklaren, dat, zoo hij niet zweeg, rijn leven niet meer veilig was. B\j het politieonderzoek in 1921 had één der getuigen, de student Persinger, verklaard, dat men -hem een behandeling, gelijk door den visscher was beschreven, voor wat Mount betrof had doen ondergaan. Maar Persinger had zSjh verklaring teruggetrokken. Thans opnieuw 'door de politie gehoord, ging hij' verder en verklaaide pertinent gelogen te hebben. De politie meent echter, dat rijn eerste verklaring juist was, rijn tweede echter onwaar. Het onderzoek in deze zaak is nog in gang. Msb. KOL HO RN. len Pinksterdag speelde K.F.C. II op eigen ter rein een „zeer" vriendschappelijken wedstrijd tegen de vlugge, kloeke Oranjetruien Voorwaart» II van Barsingerhom. Al8 om kwart over tien onder leiding van scheids- rechter Jonker, die niet voor *zijn laak berekend bleek te zijn, wordt getost, wint Voorwaart» II dit en verkiest met den wind mee te spelen. Er wordt van beide zijden flink aangepakt, doch doelpunten blijven uit. Toch neemt Voorwaart» II nog voor de rust de leiding, door het niet goed ingrijpen van H.F.C.'s keeper. Na de rust is het Voorwaarts II weer, die nog maals het net opzoekt. Stand 2—0. K.F.C. II zit nu goed op den bal en weet dan ook al spoedig den achterstand te verkleinen. Stand 2—1. Even voor het einde maakt een der Voorwaart»- spelers „hands" binnen het strafschopgebied en een pinalty Is het gevolg hiervan. Deze wordt er zeer sportief naast gezet. De Voorwaarts-mannen gaan echter in 't geheel niet met de beslissing van den scheidsrechter accoord, omdat de krijtlijnen voor het doel niet zichtbaar zijn en toonen dit, door on sportief tegen hem op te treden. ZIJ weten blijkbaar nog niet, dat tijden» het spelen geen op- en aanmer kingen op scheidsrechter'» beslissingen mogen ge maakt worden. Maar nog veel onsportiever van hun was het, dat een deel der spelers daarna, aange spoord door de paar Voorwaarts-supporters, die aan wezig waren, het veld uitliepen. We kunnen niet be grijpen, dat deze spelers zich laten beïnvloeden door verkeerde aansporingen van buitenstaander*. Ook enkele K.F.C.-cupportera bezigden tijden® dezen wedstrijd uitdrukkingen, die in 't geheel niet te pas kwamen. Toen heit einde kwam had Voorwaarts 12 gewonnen met 21. Naar wij later vernemen wenscht K.F.C. II niet meer tegen bovengenoemd elftal van Voorwaart» spelen, wat ons dan ook niet verwondert. Het ware ook te wenschen, dat supporter», die ver keerden invloed op de spelers uitoefenen van hot terrein weiden vervdjdord. SCHOORL. Zondag jl. speelde S.V.V. I een nederleagwedatrijd tegen Stormvogels uit IJmuiden. De S.V.V.'ers had den het met deze Stormvogels ncgal zwaar te ver antwoorden en moesten den nederlaag ook lijden met 40. Maandag. 2en Pinksterdag, kwamen de Zwaluwen uit Hoorn al vroeg door allo regen heen aanvliegen, en wilden om een medaille strijden tegen S.V.V. I. Dit gelukte echter niet en moesten verliezen met 3-1. NOORDSCHARWOUDE. Holland I speelde Zondag voor de bekerwedstrijden van „Alkmaar', een wedstrijd tegen Rood—Wit II, waarvan het resultaat was een gelijken «trijd, 22. Door met de loting te winnen, wist Holland rioh m do 'vol gende ronde te plaatsen. OUDKARSPEL D.l.S I speelde gisteren een schitterende® wedstrijd tege.i Heiioo I. Zelden hebben we de voorhoede van D.T.S zoo fraai zien spelen. 6 Maal wisten zij1 tot het heiligdom van Heiloo's keeper door te dringen. Heiioo wist 2 maal het net tó vinden, zoodat door D.T.S. een mooie en verdiende overwinning van het 1 klas hooger spelende Heiioo behaald is. Yolgende week hébben de seriewedslrijden van D.T.S. plaats. Gespeeld wordt een halve competitie. De eerste week spelen1 uur, D.T.S. I—Geel-Zwart I van Bergen; 2.15 uur Geel1—Zwart I—Sparta II van Schagen; 3.30 uur, D.T.S. I—Sparta II. De 2e week1 uur Quosego, Schagen—Vrone, St, Pancras: 2.15 uur, N.V.V., Nieuwe Niedom—Quosego, Schagen; 3.30 uur, Vrone, St. Pancras—N.V.V., Nieuw» Niedorp. 3e weekFinales. Trekking van Woensdag 23 Mei. 5e Klasse. 6e Lijst. No. 15664 t 1000. Nos. 8962 9323 9394 13174 14806 15857 16090 elk f400. Nos. 11873 14283 elk f 200. Nos. 4010 7060 7306 7311 9568 11135 11648 15656 19854 elk t 100. 'Prijzen van f 70. 44 245 252 273 309 493 842 878 910 1163 1192 1473 1518 1533 1566 1648 1700 1836 2030 2215 2517 2629 2697 2789 2825 3027 3067 3069 3223 3263 3134 3475 3532 3642 3676 3813 3816 3921 408-1 4113 4270 4349 4661 4950 5023 5031 5051 5099 5361 5418 5462 5636 5645 5671 5851 6030 6058 6084 6196 6227 6295 6395 6458 6642 6721 6901 6961 7119 7129 7165 7181 7403 7481 7520 7650 7690 7887 7902 7958 8024 8047 8077 8086 8324 8422 8629 8677 8880 8918 8936 8944 8984 8997 9110 9336 9408 9510 9617 9665 9859 9872 9915 10298 10300 10531 10682 10701 10823 10857 10894 10948 10992 11Q43 11064 11178 11254 11331 -467 -564 11573 11748 11890 11911 11930 12079 12145 12163 12264 12312 125-17 12600 12891 12922 12953 12959 13012 13328 13400 13591 13594 13614 13616 13854 13910 13935 14303 14443 14701 14751 14S23 15002 15111 15250 15579 1566» 15683 15765 15768 15832 15855 15893 15956 16093 16172 162-17 16311 16611 17012 17046 17053 17094 17109 17139 17179 17340 17536 17680 17866 17900 17958 17963 1S208 18324 18324 18-115 18583 18596 19836 19006 19014 19056 19065 19135 19333 19415 19493 19651 19662 19676 19728 19848 19932 19970 20020 20032 20121 20270 20693 20705 20860 20941 20985 20987 21035 21170 21205 21229 21576 21593 21734 21867 22026 22068 22200 22215 22275 22382 22-134 22457 22484 22485 22546 22616 22631 22820 22824 22838 22843 22949 A dvertenU'én. Geboren: Zoon van 1. SMIT Ji. en G. SMIT—Slot. De Wingerd, 21 Mei 1923. Schoollann, Bergen (N.H.)

Schager Courant | 1923 | | pagina 3