Rinjaenlandsch Nieuws. uemengd Nieuws. )nnist bun>nd< verdo»»vi ny N.V. „De TIJDGEEST* Ik sprak onlangs in Holland eenige advocaten. Die waren er allemaal in geloopen toen zij het eerste proces voor een Duitscher hadden gevoerd. Hun no ta werd niet betaald. Later waren zij» zoo verstandig geweest het niet te riskeiereni en hielden de gelden der Duitschers onder zich tot z!J betaald waren. De Duitschers waren dan woedend geweest. Is dat niet weer tpisch Duitscb Een Duitscher mag zich aile9 permiteeren, een an der niets. Een Duitschei' mag een smeerlappen- streek uithalen,een Hollander, die dat een tweede keer weet te verhinderen en zorgit niet weer voor niets te hebben gewerkt voor een Duitschen cliënt, en buitendien nog voor de onkosten er in te loopor., wordt dat door den Duitscher zeer kwalijk genomen. Laat dit weer een les zijn. Wat zouden de Engel schen graag al die conse quenties van gedane beloften afkoopen. Wat zouden zij graag in eens met vaste bijdragen afkoopen de zorgen voor Feisoel en Abdulla, voor Egypte en het Joodsch© Tehuis. De dominionsmoeilijkheden zijn niet af te koo- pen. Die zijn slechts met groot© omzichtigheid1 te re gelen. In het najaar krijgen! wij weer een „Empire con ference" in Londen. Dan komen de premiers van alle dominions indien zij' weg kunnen naar Londen om te beraadslagen, om eene imperiale po litieke lijn vast te leggen, waarlangs dan de Engel- acho buitenlandsch© politiek gevoerd! zal worden. Indien men het over de te voeren buitenlandsche politiek eens wordt, zou dat be teekénen dat achter die politiek dan ook het geheele Britsche wereld rijk staat, zoodat de macht van dat wereldrijk rug- steunt het woord van den Engelschen Minister van Buitenlandsche Zaken. Wordt men1 het in September niet eens, ja dan. Alleen met de naweeën van oorlogsbeloften te zit ten en niet te komen itot eene gezonde eenheid tus- schen moederland en dpminions zou het begin van het einde van Engelands macht kunnen beteekenen'. Maar zoover is het nog niet. In Lausanne ontwik kelen zich de zaken gunstig. De Russen zijn nog bewust van Engelands macht en halen bakzeil. Het prestige der Engelsche bui tenlandsche politiek neemt, weer toe. Dat bleek te Lausanne, dat bleek bij de jongste antwoord-noita's aan Duitschland. Het is echter niet gemakkelijk groote schoon maak te houden in een huishouden van Jan Steen. Vooral als er bij de buren zooveel herrie is en er onder de schoonmaaksters een element met roode haren zit van het soort: We benne niks minder as mevrouw, zoo'n kale madam! cu worden gefeliciteerd. Ook aan den aftr. commissaris Keulen wijdt voorz. eenige woorden en brengt hem hulde voor wat hij als commissaris heeft gepresteerd. De boekhouding wordt jaarlijks door den accountant nagezien, terwijl alle maanden het bestuur zulks doet en nu is een besprekingspunt der agenda? om voor die maandelijksche controle der gevoerde administratie er zijn vele uren arbeids aan dat .nazien verbonden- hetzelfde presentiegeld ook toe te kennen, dat overigéns toepassing vindt. De vergadering is overtuigd van de billijkheid van zoodanig idée. Bij' applaus aangenomen. Bij de rondvraag hebben verschillende aanwezigen vragen te stellen or opmerkingen te doen, waarna zij allen door het bestuur op duidelijke en minzame wijze van antwoord worden gediend. Voorzitter spreekt in welgekozene woorden zijn slui tingsrede uit en wekt op om mede te werken dat onze omzet van **het loopende boekjaar dien van '22 nog overtreffe. Onze plicht immers roept ons om propaganda te maken voor de zaak waarvan wij1 leden zijn. Hel coöperatieve beginsel brengt ons tot zelfstandig werken en denken, zegt voorzitter ten slotte, onder dank de bijeenkomst sluitende. I KANTONGERECHT SCHAGEN. Uitspraken 17 iMei 1923. W. J., Oudkarspel, Alg. Pol. Verord. gemt Oudkar- i spel. f 2 of 1 d. J. J., Oudkarspel. idem, T 2.50 af 1 d. i JU Th. B., Oudkarspel, idem, f 5 of 3 d. h. S Zijpet, 424 W. v. Sr., f 10 of 6 d. J. VS Harenkarspel,'453 W. Sr., f 10 of 10 d. Th. O., Zijpe. 461 W. v. Sr., f a NIEUWE NIEDORP. Donderdagavond 2-1 Mei werd alhier in het café ven den heer C. Groot, jaarvergadeing gehouden van de Co- operatieve Vereenigmg „De Tijdgeest", gevestigd te Winkel. Ongeveer tachtig leden waren aanwezig. Do voorzitter, de heef P. Dekker,'opende en wees in zijn flink en toch niet te lang openigssndechj© jpp de omstandigheden over het afgeloopèn boekjaar 1922, die ondanks den algemeenen toestand nog gunstig rno- -gen heeten en ons tot tevredenheid over de verkrégèn resultaten kunnen stemmen. Spreker zegt de aanwezigen wel z'n dank voor ondei- vonden steun door flinke afname en hoopt, dat verder zoo zal worden doorgegaan. Onder appl&us eindigt spr. Zijn openingsrede. De secretaris,- de heer M. Koorn, leest daarna ua uitgebreide en flink gestelde notulen van de vorige, te Winkel gehouden jaarvergadering. Worden onder dank ongewijzigd goedgekeurd. Na een paar puntjes uit de notulen, waaromtrent werd opgemerkt, dat die zaken betreffen, die nog nader moe ten worden uitgewerkt daarstelling bergplaats fietsen en belegging vergadering met personeel en waarvan toezegging werd gedaan aan een en ander uitvoering te zullen geven, waren we genaderd tot verslag penning meester. Eenige aanwezigen doen daaromtrent enkele vragen en de administrateur, dc heer J. Breebaart Jzn., geofy. op een en ander uitgebreide, duidelijke en zakelijke antwoorden en nadat alles in den breede is toegelicht, worden de balans en de resu't.itenrekening onder dahk op de aangegeven cijfers goedgekeurd. De resultatenrekening sloot op een eindcijfer van li 370.999.36V2. De balans gaf aan bezittingen aan 1! 123.911.63Va; aan schulden gaf ze eveneens aan 123.9ll.63V2, met een overschot van f 2643.25. Ook de Coöperatieve Groothandelsvereeniging „Le Handels kamer". afdeeling Accountancy, had de rekening en verantwoording goedgekeurd en kon zich met het in de balans becijferde overschot van f 2643.25 vereenigen. De bij1 punt'4 aangegeven winstverdeeling werd onder applaus aanvaard en voorzitter zegt den administrateur dank voor diens goed beheer. Besloten wordt op zoo goed mogelijke manier een» betere bïandstoffenbergplaats te Winkel daar te stellen inplaats van de aldaar nu in gebruik zijnde, die in desolaten toestand, verkeert. De heeren P. Blokker en E. v. d. Wat worden ials commissarissen gekozen. Zu'ks ter voorziening van 2 vacaturen (die van den heer P. Dekker, die tot voor'ilter werd gekozen en die van den heer G. Keulen, die af tredend en niet herkiesbaar was. De nu benoemden nemen allebei de functie aan of 2 d. P. B. en J. S., Oudkarspel, Alg. Pol. Verord. gem, Oudkarspel. beiden f7 of 4 d( J. P., Oudkars'pelv idem, f 10 of 5' d. J. W„ Oudkarspel', idem, 7 ot 4 d. C. K., Anna Paulowna, Arbeidswet, 15 keer £1 of 15 'keer 1 d. J. R., Zijpe, Mol.e n Rijwief-regl., IV 3 subs. 1 tweek tuchtschool. J. B.. Hoorn, Mot.- en R.- regl., f 4 öf 4 d. M. G., wed. K iN., Anna Paulowna^ Verord. Keuring Waren A. P., f 10 of 5 d. J. K., Harenkarspel, M. en R.-regl., 4 of 4 d. DL v D.. Warmenhuizen, Veiligheidswet, 4 keer f 8 of 4 keer 4 d. P. v. K., P. T M. R. en C. W, T, alien te Anna Paulowna, 424W. v. Sr., allen 'fj 10 of 5 d. J. J. B„ Wieringerwaard, M. en R.-regl., f 3 subs. 1 week tuchtschool. JX S., Warmenhuizen,Pol. Verord. Sc'hagen f 10 of 5 d. R. E. O., Zijpe, M. en R -regl., f 4 of 4 d. M. H., Wielingen. 426\W. v. Srf 6 of 6 d. D. J., Zijpe, Pol. Verord. Schagen, f8 of '4 d. J D'. B. en R. B., St. Maarten. M. en R.-reglf 4 of 4 d. W. J., Warmenhuizen, 453 W. v. Sr., f 15 of 10 d. H. de H Drachten, Pol. Verord. Warmenhuizen. f 2 of 2 d. fï. G. G., Helder, 461 W. v. Sr., f 4 of 4 d IC. S., Zijpe. idem. f 4 of 4 d. W. O., Zijpe, idem, f 2 subs. 1 week tuchtschool. M. de G., Zijpe, M. en R.-regl,, f 3 of 3 d. L. B., Anna Paulowna, J. D., Helder, J J. v. D.,( en J. J. v. D., Anna Paulowna, allen M. en R -retól.» allen f 4 of 4 d. Di. V., Oudkarspjed, idem, f 3\subs, 1 week tuchtschool, C. G., Oudkarspel, voorw. tucht school' 1 [maand, proeftijd één jaar. J. v. D., Oudkar spel, idem, f 4 or 4 d. (Wj. R., Zijpe, idem, f 7 iof 4 d. P. B., A'dam en A. v. S., Gall.oog, id. fi 4 of4d:, J. S., Anna Paulowna, Trekhondenwét, f 4 of 2 d. D. B., Zijpe, Trekhondenwet, f4 of 4 d. P. B., Oudkarspel, W. S., Oud'orp, A. S., Harenkarspel, J. de B„ Schagcn, G. Di., St. Maarten, allen M. en R -regl.. allen f 4 of 4 d. L. de B., Zijpe, ideftn', f 3 of 3 dj D. G., Winkel, idem, f 4 of 4 a. G. D., Noords'chaiO woude. Pol. Verord. Oudkarspel, f 4 of 4 d. J. K., Warmenhuizen, M. en R.-regl., f 2 subs. l'week tucht school, J. B., Oude Niedorp. VisscherijWet, 2 keer f 6 of 2 keer 3 d. verb. verkl. in besl. 'gen. palingfuik1 J. S. S., Anna Paulowna, 453 Wi. v. $rf 2 of 1 d. W. S., Schagen, M. en R.-regl., 13 of 3 d A. Callantsoog, idem, f4 of 4 .a. HOOGWOUD. Uitslag Raadsverkiezing: Lljist la: G. Portegies 168, N. Blauw 2, C. Klaver Pz. 1, K. de Haan 1. Totaal 172 stemmen. Lijst lb: C.. Schilder 240, P. Groen 2, Th. Terra 2, J. Schilder 0, K. Klaver 0, P. Bos 8. Totaal 252 stem men. Lijst 2a.: S. Glas 127, W. Vijn 100, P. Bossen 140, K. Braak 10, J. C. Benit Gz. 12, K. Slagrter 2, Joh. Appel 3. Jb. Kuiper Cz. 2, 8. Koorn Pz. 5. Totaal 407 stem men. Lijst 2b: J. Ham 52, G. Hoek-Spaander 80. E. List 6, W. Hartog Cz. 1, F. L. Bakker 2, 0- A. D. Spaar garen—de Lamaar 2. Totaal 143 stemmen. Aantal kiezers 1040, opgekomen 974. Gekozen: G. Portegies, C. Schilder, P. Groen, S. Glas, W. Vijn, P. Bossen,, G. Hoek—Spaander. HARENKARSPEL. Herkozen als Bestuurslid van den polder Koeten burg dei heer C. Peetoom alhier. ANNA PAULOWNA. Het departement van.'t Nut heeft eene vereeniging opgericht die zich ten doel stelt het aanbrengen van algemeene lichamelijke en geestelijke.ontwikkeling, bij jeugdige personen. Het is de bedoeling cursus sen in huisvlijt en naaien en knippen te geven in Oost-Polder, Breejand en Kleine Sluis. WIER IN GEN. Ook de tweede dader, welke medeplichtig is aan den met voorbe-! achten rade op den Tweeden Pink sternacht gepleeigden moordaanslag op den rijks veldwachter A. Admiraal, is heden gevangen geno men. Het is een zekere Jan Poel Wz., die bij een hem afgenomen verhoor een volledige bekentenis heeft afgelegd. Ook dëze> dader is Vrijdag naar de straf ge van/ge nis te Alkmaar vervoerd. Bij informatie bleek ons. .dat de rijksveldwachter Admiraal het vrij goed maakt. DEENSCHE ACTIE. Denemarken maakt een wereldreclame voor zijn vee. Zoo zullen nu drie in Deen&che trant ingerichte boerderijen in Japan worden geïnstalleerd, die door Deensche gezinnen zullen worden bewoond., het be drijf geheel op Deensche wijze zullen beheeren. Hon garije heeft aan eene Deensche combinatie vergun ning -verleend in de Hongaarsche laagvlakte 40 melkvee-boerderijen te exploiteeren, waarbij uitslui tend Deensch personeel werkzaam zal zijn. Op die wijze zal do Deensche actie bij de bevolking wel in slaan, vooral ook als men de uitstekende resultaten met eigen oogen kan nagaan. DE TREINBANDIETEN BIJ LINTSJENG. Uit Sjanghai, 24 MeL Blijkens berichten uit de sterkte van de trein-bandieten bij' Lintsjeng zijn de bedreigingen met den dood niet uitgevoerd. De bui tenlandsche gevangenen in de handen der itreinban- dieten verkeeren in goeden welstand uitgezonderd de Italiaansche advocaat, die ziek is geweest. Het blijkt, dat de Chineesche regeering besloten heeft, wapengeweld te gebruiken tegen de treinroo- vers bij Lintsjeng. STEEDS DUURDER. De nieuwe daling van de mark in snel tempo hoeft weer een nieuwe duurtegolf over Duitschland 'gebracht. De prijzen der levensmiddelen gaan met sprongen do hoogte in; begin Juni worden boven dien de prijzen van brood en het spoorwegverkeer verdubbeld, terwijl ook de prijs der kolen aanmer kelijk veel hooger zal worden! De wilde jacht der prijzen opwaarts zal natuurlijk een niet minder wilde jacht naar loonsverhoogingen j volgen welke trouwens reeds begonnen is j hetgeen öe stemming onder het Duitsche volk, J waaronder de werkloosheid ernstig begint toe te nemen, er niet beter op zal maken. De prijzen der levensmiddelen zijn reeds tot. 40 a 50 pet. boven het hoogtepunt van Februari gestegen. De fatale kring loop is dus weer in vollen gang. HET BRIEFKAARTEN VERKEER IN DUITS CH- I AND Duitschland is het land, waar de meeste brief kaarten worden verzonden, De „Morgenpost" geeft een staaltje, waaruit blijkt, dat in 1921 in het bin- nenlandsch verkeer niet. minder dan 923.166.700 briefkaarten werden verzonden .Tezamen met het verkeer naar en van het buitenland, werden onge veer een milliard briefkaarten door de posterijen verwerkt. I IETS NIEUWS. De Daily Express gaat iets nieuw9 beginnen op journalistiek gebied. Van vanavond af zal zij' boven op een gebouw aan Trafalgar Square bulletins'open baar maken in den vorm yan lichtseinen en zoo doende alle belangrijk nieuws, naar mate het in komt, verspreiden. Trafalgar Square is met een eigen telefoonlijn met haar bureau verbonden, waar langs het nieuws dadelijk wordt overgebracht. Tot de installatie behooren 1500 electrische lampen, en I elke regel van een licht-bulletln zal een lichtkracht van 25.000 kaarsen hebben. De letters van het bul- letin zijn vijf voet hoog en elke regel is 45 voet lang. Elk uur zullen er zes bulletins verschijnen, tot de I laatste schouwburgbezoeker naar huis is. HET EIND VAN EEN SPELER, j Dinsdag was Therapia, het zomerverblijf van het diplomatencorps te Konstantinopel, het tooueel van grooteconsternatie. Een man, naar men een Zuid-Slaviër, die Maandag aan de speeltafel zwaar j had verloren, kwam een café binnen, waar verschei dene personen tric-trac zaten te spelen. Hij trok zon- der waarschuwing een revolver, waarmede hij twee personen doodde en zes wondde en daarna zelfmoord pleegde. Reclames. Bij kinderen, en wel1 hoofdzakelijk bij meisjes op den leeftijd ter lichaamsontwikkeling, doet zich zeer dikwijls een soort van slaapzucht, van lichamelijke achteloosheid, zelfs van verdooving voor, waaraan de ouders goed doen de grootste aandacht te wijden. Deze abnormale toe stand verraadt dat het organisme moeilijk de wijzigingen verdraagt, waaraan het onderworpen is. En als het organisme in dat kritieke tijdperk' niet wor It gesteund, kunnen daaruit hoogst ernstige gevolgen voor de ge/ond heid Van het kind voortvloeien, die op het geheeic leven van invloed kunnen zijn. Men kan dus 'de ouders niet te zeer op het hart drukken dat zij niet nalaten gedurende dat tijdperk van den groei regelmatig hunne kinderen een kuur met de Pink Pillen te laten doen, waarvan de uitwerking is dat het bloed vernieuwd en gezuiverd wordt en cle functies van het lichaam op zoodanige wij'ze worden aangezet, dat door de aanhou dende ondersteuning van de krachten de vorming oh der de beste omst; nJighoden ten einde loopt. De Pink Pillen hernieuwen de krachlen op vo'maakte wijze en z':n het meest afdoende middel in geva len van bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene li chaamszwakte en de storing"n die d arvan de gevol jen zijn. De prijs der Pink Pi"en bedraagt f 1.75 de doos f9 de zes doozen. Zij worden verkocht in het Hoof.ldepot Nassaukade 314 te Amsterdam. Eisoh dit. adres en dc Hollaudsche gebruiksaanwijzing. De Pink Pi'len z'jn ook te verkrijgen bij alle goede apothekers en drogisten, 'I? Hij was er in 't geheel niet geweest. Hij had gevoeld!, dat hij het niet langer kon aanzien; hij moesti er gens ver weg alleen zijn, aan zee. Er was een zware storm op handen; dit paste bij zijn gemoedsstem ming; en dus had hij zelfs zijn bediende te Londen achtergelaten en was naar een woest kustplaarfsje in Dorsetshire gegaan, dat. hij kende en waar'hij van I niemand, iets hoorde. Hij wilde Vriid'ag weer terug-1 gaan en den daarop volgenden dag Zara bezoeken, 'zooals hij aangekondigd hacL Gedurende dien tus- schentijd moesit hij het maar uit zien te vechten! met de spookbeelden, die hem vervolgden. Het was nu Zaterdagochtend' en Francis Markrute was genoodzaakt zijn nicht te verlaten. Groorte on dernemingen eischteni zijn aanwezigheid te Berlijn; hij wilde daar een week blijven en dan naar Mont- fichet gaan. Ethelrida had Z'ara allerhartelijkst© brieven geschreven,. Haar aanstaande had! haar del heel treurige historie verteld en nu begreep zij het tragische in Zara's oogen en hield nog meer van haar om haar zwijgen en haar eergevoel* Maar dit alles scheen de bedroefde ontvangster dier brieven niets te zeggen, nu de eene, de eenige persoon, die voor haar gewicht in dè schaal legde en óók. alles wist, zoo heel anders schreef. Hij1 wist alles en gevoelde nóch sympathie, nóch medelijdien niets dan afkeuring voor haar. En nu zij weer heter was en weer kon denken, kwelde haar onophoude lijk ,de vraag: Hóe kon. Tristam (toch alles verno men' hebben? Had hij haar gevolgd? Zoodra ze uit zou mogen gaan, zou zij Jenny gaan ondervragen. En Tristam, aan de woeste zee, een storm gelijk in zijn binnenste, woedde ook op het water kwam eveneens tot sommige gevolgtrekkingen. Hij' wilde naar huis teruggaan en aan zijn vrouw zeggen, dat zij nu moesten scheiden, dat hij nu haar verleden kende en1 haar niet meer lastig wilde vallen. Hij1 zou haar geen verwijten doen, waartoe zou dat dienen? En, daarbij, zij had reeds genoeg geleden. Hij wilde dadelijk: naar het buitenland gaan en een dag lang bij zijn moeder te Cannes blijven en haar de getrof fen schikkingen meedeelen en dat hij en Zara over eengekomen waren om gescheiden te leven hij zou haar geen redenen meedeelen en dan zou hij haar Indië en Japan gaan. Zijn verdere plannen waren maar vaag. Het was hean of het léven voor hem1 tè on- mogelb'k was geworden om het 'verder onder oögen to zien. In ieder geval zou bij niet naar Engeland terug- keeren vóór hij met een rustig hart aan Zara zou kunnen terugdenken. En was die week van scheiding voor Zara een week van verdriet én lijden geweest, voor hem was het een hel. Zaterdagochtend, nadat haar oora naar Dover was vertrokken, werd er een briefje aan Zara gebracht. Het waren wederom slechts een paar woorden alleen maar om te zeggen dat, als het haar schikte, hij' Tristam om twee. uur bij "haar zou komen, hij zou dan om drie uur in zijn auto naar Wrayth rijden en Maandagsoch tends Engeland verlaten. Haar hand beefde zóó dat zij geen antwoord kon schrijven. 'Zee den boodschapper, dat ik 'hier zal zijn. zei ze, en bleef daarna nog een he&Ie poos voor zich 'uil zitten staren. Toen viel haar iets in. Of z/ïj er al genoeg voor hersteld was of niet, zij; moest aanstonds Jenny gaan ondervra gen. En tot wanhoop van haar kamenier, pakte zij' "zich in bont en reed weg. Toen zij in de buitenlucht kwam, voelde zij zich buitengewoon flauw, maar haar wil hield haar op de been en toen zij éindelijk 'het vuile dienstmeisje trofj maakte deze aan haar twijfelingen aanstonds een einde. Ja, een heel lange, knappe heer was een paar minuten later dan zijl zelf gekomen en zij had hem naar boven gebracht, in de meening verkeerend, dat het de dokter was Wel, mevrouw, zei ze, hif is stellig geen minuut lang gebleven. Hij kwam' terwijl de graai op zijn viool speelde. Zóó was het dus gegaan. Haar hoofd was ïoo in de war, dat ,'zij1 niet reaeneeren kon. En toen zij in haar ooms huis terug was, voelde Zij zich te 2wak om' nog j maar een stap' te doen, zelfe om naar de lift te gaan. Haar kamenier kwam haar van haar bont ontdoen en I welldra lag zij op een sofa in de studeerkamer, nadat Henriette haar wat kippenbouillon opgedrongen had. Daarop sluimerde z'iji in en werd eerst weer Wakker door het overgaan van een électrische schel. Zij Wist dat het Raar man was, die daar aankwam en met een heiflig bonzend hart kwam zij' op. Doch haar bevende ledematen fcondeff haar niet voldoende steunen, toen zij' opstohd en zij hield zich aan de leuning van haar stoel vast. En Tristam, ernstig en bleek door wat hij geleden bad, trad het vertrek binnen. HOOFDSTUK XLI. Hij bleef opeens stil staan, toen hij zag hoe bleek en zwakjes zij' was. Toen riep hij uit: Zara, ben je ziek geweest' Ja, stamelde zij. Waarom heb je me dat niet bericht, vroeg .hij' haastig, en toen schoot hem te binnen, hoe had zij dat gekund7 Niemand, zelfs zijn eigen bediende niet, had geweten waar hij' was. Zij viel weer op de sofa terug. Oom Francis beeft aan je geseind, naar Wrayth, maar je was daar niet, zei ze. Hij heet zich op de lippen, hij was zéér geroerd. ^Hoe'kon hij haar nu alles zeggen, wat hij haar koel- Zakelijk haa willen mededeelen, nu zij er zoo "fcwak, zoo teer uitzag? Hij verlangde weer haar aan zijn borst te klemmen, haar te troosten, 'haar haar ver driet te doen vergeten. Èn zij was zoo bevreesd voor haar eigen zwakheid, zij voelde dat zij nu nog haar doodvonnis niet kon aan- hooren. Kon zij nog maar wat tijd winnen. Het was teekenend in haar, aat zij er geen oogenb'.ik aan dacht, zich te verdedigen. Zij had geeen flauw idee dat hij in de meening verkeerde, dat Mimo haar minnaar was. Hij was 'boos op haar, omdat hij een Engelsc'hman was, een heel rondborstig en eenvoudig man, die geen teleur stelling kon verdragen. Zoo dacht zij er tenminste over. Als ze niet zoo kort geleden en zoo ernstig ziek was geweest als zij ai baar flinke eigenschappen in volle kracht 'te harer beschikking had gehad, dan zou haar wellicht "wel iets te binnen geschoten zijn, doch haar ziel' was zoo volmaakt rein, aat zij niet vanzelf op zoo iets zou gekomen zijn. Tristam zei ze, en er lag in "haar stem een smeeking, die hem de tranen in de oogen deed komen toe ik weet dat je boos op me bent, omdjat ik je niets verteld heb van Mirko en Mimo, maar ik had be loofd dat niet te zullen doen, en het kleine ventje is nu dood. Ik zal je nu wel alles vertellen, als je dat wilt, maar vraag er me nu niet naar. O, als je spoedig van me vandaan wilt gaan, je weet het best'wat noo'dig is, ik zal je niet tegenhouden, maar wil je me vandaag niet meenemen naar Wrayth, totdat ik weer heelemaal beter ben i Mijn oom is weg en ik voel' me zoo eenzaam' en ik heb niemand anders op de wereld. Er was in haar oogen een smeekende, angstige blik, Tmkking ven 9M noomrere ten overstaan ven Notaris A. G. Multó. Donderdag 24 Mei 1923 Pöja vuq f 1500 9301 1000 1926 17979 *00 1309 2195 15132 17591 20230 2.763 200 3156 6269 8021 13818 17473 100 171 691 3013 3762 4082 8498 10081 10840 15091 16015 16709 17030 19601 20543 20696 PrffïCtt 148 2649 4483 78 51 4631 89 2803 4717 322 41 5046 514 3092 5138 606 3169 99 740 3274 5213 90 33G2 27 1157 3494 5307 1227 3539 5543 1367 3661 87 78 3631 5657 1587 3953 96 99 65 5780 1774 4000 5919 1807 2 6087 54 30 98 1964 35 6302 93 4212 61*8 2176 16 6591 2231 49 6823 73 50 6925 2437 53 7024 2629 4305 7i5l 36 63 54 van f 90. - 7305 9912 7491 99 7539 10011 7684 10127 7866 40 8125 10479 8242 10533 8304 37 20 10788 34 10895 8441 10974 85 11081 8546 11145 8858 53 69 94 8951 11287 9072 11340 9248 62 9365 75 9526 11549 9604 50 9784 62 9812 12211 21 12311 72 29 - fetpea g 12397 14242 16102 tSTSl 12410 90 16293 18898 23 14305 16387 18942 25 13 16517 9€ 57 14427 67 10103 71 14662 16749 45 76 14855 16812 49 12670 15004 65 19251 84 15189 90 76 12781 98 17014 19603 12912 15226 17171 54 47 15321 17211 19729 52 88 174-17 49 13171 15450 17646 19817 13425 15538 86 2C047 13577 15627 17702 94 81 59 17848 20160 13645 98 17911 84 60 15729 18033 20243 13775 96 60 81 13851 15807 18112 88 68 37 18386 20583 14073 43 18466 2064y 14130 15953 70 208»2 99 16033 18739 20903 35 Later aflosbaar. 22 1966 118 2031 32 38 51 2109 59 16 72 34 87 2201 90 6 99 47 278 51 313 67 15 2324 43 53 44 75 57 2414 74 29 407 2503 28 77 36 97 58 2729 76 2801 509 41 26 78 67 96 607 2904 28 22 67 3007 81 37 725 95 44 3188 61 3212 97 90 827 3318 37 74 49 85 60 94 63 3513 69 15 95 75 918 80 96 85 1005 3618 43 38 34 45 73 3717 78 61 83 3802 1119 7 40 8 78 58 91 3902 98 27 1223 31 39 61 42 4045 52 89 06 90 1338 4119 1424 30 31 57 43 81 71 4221 1528 27 32 57 •74 81 75 96 1622 4321 40 45 43 4406 83 48 1711 W 51 4510 1806 13 25 24 57 27 90 76 1927 83 54 85 1 maal 4633 7112 9481 65 23 88 87 68 91 97 72 9585 4741 74 9640 42 7254 91 4840 55 9763 58 7300 88 94 24 9809 98 25 38 4903 46 -54 32 7412 58 88 20 64 5064 30 10015 5108 58 20 45 9910115 80 7615 45 95 32 73 5228 54 75 30 75 10207 48 7701 55 65 24 10344 71 48 54 88 49 16108 5433 67 44 34 7807 70 71 16 09 72 5519 41 5612 4210582 45 10604 49 30 52 69 39 7904 10726 56 &040 83 5701 8115 10820 14 72 32 51 8218 47 52 52 90 53 81 10962 60 8311 73 86 28 11002 97 36 39 5805 8482 42 sm bS2ü 51 42 8645 85 47 5511132 75 69 bö 6034 7711255 53 85 89 «05 877711323 28 78 25 3« 79 U446 37 8822 62 41 95 74 46 8001 115H 0215 4 22 17 41 12028 14500 16641 19088 75 7 9j 9o 12123 13 16802 19153 38 14628 8,9211 61 14796 16990 46 83 14809 17101 59 12201 15 29 94 15 46 5319399 60 14902 74 19402 63 44 82 7o 12305 91 89 88 53 15061 17215 89 65 83 31 1950o 76 15102 32 b 12517 7 60 31 31 66 49 46 17342 81 17420 82 3d 19611 57 15218 17520 15 12718 20 34 70 83 59 44 77 12802 65 79 94 10 96 17624 1972/ 24 15301 52 42 12 17707. 76 30 15 98 45 54 19825 77 74 32 95 77 63 97 17819 93 55 12653 17 43 61 12904 10 25 27 41 4o 15431 43 1Ö923 59 38 72 42 98 76 78 89 13021 15502 17914 99 69 36 67 20000 88 15603 18008 10 13105 74 77 1325515779 76 07 96 15832 13324 56 13457 16 35 70 84 85 92 20194 16103 20211 45 49 62 79 84 7 23 W 82 24 20305 28 56 67 96 6308 37 34 73 42 71 53 9028 83 6408 30 94 16 4011641 22 67 48 82 9511749 6598 9I03U834 6639 38 43 74 99 75 19003 13529 61 42 72 62 79 93 93 18204 1361016021 13 46 79 70 58 59 93 76 75 86 13708 85 78 20435 13802 16103 18342 36 91 11 50 20515 34 18487 18 35 18511 19 77 36 88 91 51 94 76 16211 70 20646 14012 17 76 7u 58 27 18646 2077/ 84 5318706 86 14103 59 7 20812 13938 62 65 6761 94 6808 31 64 60 90 93 9274 74 96 9310 81 6914 61 11912 31 9441 43 36 52 50 7016 64 81 61 78 89 63 8012002 35 54 51 16349 65 54 14204 71 38 80 60 1Q408 86 32 18932 14303 38 75 f, 7319002 74 97 12 7716515 18 89 30 4o 14455 60 50 78 10620 66 21 75 99 20902 10 1 m.x. 4071, 4dSfl nut. 4887 als van een kind, dat bang is om' in donker alleen te worden gelaten. Hij kon er geen weerstand aan bieden. Haar zonde dagleekende per slot van rekening reeds van vele jaren geleden; sinds zij zijn vrouw was, kon zij niets kwaads gedaan hebben; waarom zou zij niet meegaan naar Wrayth? Zij kan dan daar, als zij dat verkoos, nog een poos blijven als hij weggegaan was. Maar één ding moest hij' nog weten. M aar is graaf Sykvpri? vroeg hij op heeschen toon. Mimo is naar zijn eigen land teruggegaan, zei ze eenvoudig weg, ietwat verbaasd over zijn toon Helaas, ik zal hem misschien nooit meer terugzien. Tristam stond schier versteend van verbazing. Met al haar gedweeë liefheid stelde zij' zich aan s een ^volkomen onschuldig persoon. Dat Was zeker omdat rij maar half een Engelsche was, en buitenlan ders over zulke dingen heel anders dachten. Die man was dus weg =- uit haar leven verdwenen; .Ta, hij zou haar meenemen naar Wrayth, als dat haar iets troosten ken. Wil je je nu klaarmaken? zei ^hif, rijn stem dwingend tot een stugheid, die hij verre was van te gevoelen. Want ik ben er zeker van dat de avond nevel' .je geen goed zou doen. Ik wilde in een open auto gaan, en zelf sturen en het is vier uur ver. De dichte is niet te Londen, zooals je weet. En toen hij' meende, dat zij daar niet tegen zou kun nen, zei hij angstig: Maar ben je heelemaal wel in staat om te reizen? Je ziet zoo vreeselijk bleek. Want er was een groot verschil tusschen haar bleek heid van nueen doorschijnende, sneeuwige bleekheid en hara gewone gardenia-teint. Zelfs haar lippen waren minder rood. Ja, ja, ik ben volkomen in staat om .te gaanf, zei ze, opstaande, om het hem te laten zien. Ik zal over tien minuten gereed zijn. Henriette kan per spoor nakomen met hrijn goed. En zij ging naar de deur. die hij voor haar open hield. Zij bleef daar even slilstaan en ging toen naar de lift. Hij volgde haar snel. Ben je zeker, dat je alleen boven kunt komen? vroeg hij angstig; Of mag ik meekomen? Neen, 't gaat best, zei ze met een gevoelvol glim lachje. Laat ik het je niet lastig maken. Wracht maar even. Ik ben zoo klaar. En meteen ging ze hesfa.. Worat vervolgd.

Schager Courant | 1923 | | pagina 6