Raad Zijpe. Vergadering van den Raad op Dinsdag 5 Juni, des middags half twee. Afwezig is de heer Groates. Voorzitter de heer J. de Moor, bu~0 meester, secre taris de heer J. A. de Boer. De notulen worden onveranderd vastgesteld. De heer Bruin vraagt, namens de R.-K. kiesver- eeniging of de oude tijd niet kan worden ingevoerd met het oog op de schoolkinderen. Voorzitter antwoordt, dat B. en W. bezig zijn te trachten een andere maatregel voor de scholen toe gepast te krijgen, de brief daarover is onderweg. De heer Dignum merkt op, dat reeds meermalen dit geprobeerd is, maar steeds werden we met een kluitje het riet ingestuurd., het heette steeds dat het niet mocht. Spr. verwacht dat het weer zoo afkomt en wil daarom gewoonweg dat de gemeente den ouden tijd weer invoert. Voorzitter meent, dat afgewacht kan worden wat het resultaat is van het. verzoek van B. en W. en daarna kan worden bepaald wat verder te doen, B. en W. weten wel, dat het voor de schoolregeling las tig is en wanneer 't dan ook mogelijk is, trachten B. en W. een regeling te krijgen, die voor de ouders 't gemakkelijkst is. De heer Bruin hoopt, dat gedaan zal worden als de heer Dignum aangeeft. De stadsanenschen erken nen het platteland toch' niet, enkel in den mobiliso- tietijd. De heer Van der Sluijs is van oordeel, dAt wat de heer Dignum wil, niet uitvoerbaar is. Het schrijven van B. en' W. aan den onderwijs-inspecteur behelst het verzoek, de leasen een half uur op te schorten. Wil de Raad daarvoor een uur stellen, dan kan dat worden gevraagd. Maar de oude tijd, spr. merkt op, dat er geen 2 tijden zijn, maar alleen één wettelijke tijd, weer invoeren zooals de heer Dignum wil, gaat niet. Dan zouden de hoofden der scholen in conflict komen, doordat die zich hebben te houden aan de lesroosters en die lesroosters moeten de goedkeuring van den Inspecteur hebben. Wel hebben de hoofden der scholen hun medewerking toegezegd De heer Hooij zegt, die zomertijd1 al 2 3 maal naar voren te hebben gebracht en telkens wordt ge antwoord1, dat het den schoolopziener gevraagd zal worden. En deze staat er altijd niet welwillend te genover. De heer Van der Sluijs zegt wel, dat er geen twee tijden zijn, maar één wettelijke, doch spr. zegt, dat er wel 2 tijden zijn, de zonnetijd, dat is de eer lijke tijd en dan de verdraaide tijd Én juist naardien verdraaiden tijd willen de menschen zich hier niet voegen. Spr. heeft gehoord, dat verschillende ge meenten den zonnetijd handhaven en daarom zou hij willen dat ook deze gemeente dat doet. Spr. doet daartoe het voorstel. Voorzitter zegt, dat als de mogelijkheid bestaat den ouden tijd te handhaven, het ook hier gebeuren zal. De heer Hooij: Maar U houdt een slag om de arm. Als de schoolopziener zegt, ik sta het niet toe, zal de nieuwe tijd worden gehandhaafd. De heer Van der Sluijs zegt ook niet met den zo mertijd te sympathiseeren en wanneer handhaving van den zonnetijd mogelijk is, zal spr. dat toejui chen. Spr. herhaalt, dat er één tijd is, de wettelijke tijd, die ons nu eenmaal is voorgelegd. De wijziging bestaat alleen uit een opschorting van de lesuren. Vast staat, dat de inspecteur de wijziging heeft goed te keuren en het geeft niets tegen den stroom op te roeien. De heer Hooij vraagt, als het waar is, dat in an dere gemeenten den zonnetijd wordt gehandhaafd, welke aanleiding daartoe dan zal bestaan en waar om dat hier niet kan. Voorzitter heeft nooit gehoord, dat het op andere plaatsen zoo is. Als het daar kan, kan het hier ook. De heer Dignum noemt Warmenhuizen, waar de zonnetijd gehandhaafd wordt De heer Brak meent, dat daarnaar een ernstig on derzoek moet worden ingesteld. Hiermee is deze zaak blijkbaar van. de baan. De heer Hooij vraagt, hoe het komt, dat er aan de werkzaamheden van de electrificatie te t Zand niet meer wordt gedaan. Voorzitter deelt mee, dat al langen tijd geleden B. en W. zich tot- het Ministerie van Waterstaat hebben gewend om concessie tot het plaatsen van palen op rijksgrond. Ook Is dat verzoek in handen gesteld van den technisch-ambtenaar te Helder, den heer Bottema, maar er kwam geen antwoord. Er is later op spoed aangedrongen, maar ook dat bleef onbeant woord. Verleden Vrijdag is spr. naar den Haag ge weest en de ambtenaar van de afd. electriciteit deel- "de mee. dat het wachten was op het rapport van den Hoofdingenieur van den Waterstaat te Alkmaar. Spr. heeft ook dezen bezocht, hij was nieuwbenoemd (voorz. weet niet hoe lang), hij is hier totaal vreemd en moet zich nog geheel inwerken. De hoofdinge nieur heeft beloofd, Donderdag naar Den Helder te gaan en we verwachten nu spoedig bericht van concessie tot het plaatsen der palen. f De heer Hooij: Dus we kunnen nog wel een half jaar wachten. Voorzitter: Neen, dat denk ik niet Meegedeeld wordt, dat van het hoofdstembureau verschillende processen-verbaal zijn ontvangen be trekking hebbende op de gemeenteraadsverkiezing. Goedgekeurd is de verordening op de keurloonen, betalingen onvoorziene uitgaven en het besluit tot het doen van af- en overschrijvingen. Verschillende verslagen zullen bij de leden circu- leeren. Mej. Tjelsma, onderwijzeres té St. Maartensbrug, berichtte dat zij die benoeming aanneemt De in de vorige vergadering benoemde leden der schattingscommissie hebben! hunne benoeming aan genomen. De regenten en regentessen van het Weeshuis zon den bericht, dat tot voorzitter is benoemd de heer J. Rampen. Mevrouw wed. K. Slot zond dankbetuiging in voor den toegestanen pensioentoeslag. Van de Gezondheidscommissie te Schagen kwam in de rekening óver 1922, ontvangsten f 1694.56, uit gaven f 1133.60^, batig slot f560.95X; de begrooting 1924, sluitende in ontvangst en uitgaaf op f 1525, met een bijdrage van deze gemeente van f62.73. Van Ged. Staten kwam bericht in dat door deze gemeente moet worden bijgedragen f141.in de kosten van het gymnasium te Alkmaar, een en an der voortvloeiende uit do Hoogjer Onderwijswet. De Minister van Arbeid geeft in overweging een tapverbod uit te vaardigen in verband met dé vie ring van het 25-jarig jubileum van H. M de Ko ningin. B. en W. stellen voor géén tapverbod uit te vaar digen, omdat nog niet bekend is dat op die dagen hier feest gevierd zal worden en omdat hier ook met kermissen e.d. geen tapverbod is. Goedgevonden. Van den heer Rempt, assuradeur te Bergen, is een aanbieding ingekomen voor de verzekering tegen de aansprakelijkheid jegens derden- B. en W. rijn reeds in onderhandeling met een andere Maat schappij en het schrijven, wordt dan ook voor ken nisgeving aahge nomen. In verband met de aanvrage van B. en W. van Barsingerhorn over het schoolgaan van een kind uit die gemeente te Oudesluis, wordt in beginsel be sloten met de gemeente Barsingerhorn een onder- wijsregeling aan te gaan en daartoe de machtiging van Ged. Staten te vragen. Van het R.-Kath. Kerkbestuur te Burgerbrug is een schrijven ingekomen waarin mededeeling wordt ge daan, dat het plan bestaat een school voor gewoon lager onderwijs te stichten en verzocht wordt voor die school gelden uit de gemeentekas te willen be schikbaar stellen. B. en W. hebben ten deze hun advies nog niet ge reed en stellen voor dit schrijven tot een volgende vergadering aan te houden. Aldus wordt bealoten. Op verschillende verzoeken om gedeeltelijke onthef fing van hondenbelasting, wordt gunstig beschikt, dcor ze voor 6/12 ontheffing te verleenen. Medegedeeld wordt dat het electrisch net te Oude sluis op 19 April onder stroom is gebracht en dat op 26 Mei met de levering van electrischen stroom aan Petten is begonnen. Van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid is het bekende schrijven ingekomen verzoekende een verordening te onderwerpen waarbij; den ingezetenen verplichtingen worden opgelegd inzake de muggen- verdelging. B. en W. stellen voor een dergelijke verordening niet vast te stellen. Zij meenen dat de verordening moeilijk is na te komen, terwijl het materiaal tot verdelging dier insecten voor een ieder disponibel is. Wanneer hieraan publiciteit wordt gegeven, mee nen B. en W. hiermee verder te komen dan met eon verordening. De heer Hooi) is het er volkomen mee eens. Algemeen goedgevonden. Van het gemeentebestuur van Srailde is het ver zoek om adhaesie ingekomen op een, adres dat die gemeente tot de Rogebring heeft gericht óm voor de heffing van gemeentelijke inkomstenbelasting te ne men het gemiddelde inkomen over 3 jaar en niet zoo als thans is geregeld over 1 jaar. Gewezen wordt op de ongewenschte schommelingen die door de tegen woordige regeling ontstaan. B. en, W. stellen voor geen adhaesie te betuigen. Teen de omslag nog door den Raad werd bepaald, had onze gemeepte in bare verordening ook een be paling, dat over 3 jaar kon worden omgeslagen, maar er werd zoo goed als nooit gebruik van ge maakt. Goedgevonden. Aan de orde komt het adres van de gemeente Groofcebroek over herziening van de jaarwedden der burgemeesters, secretarissen en gemeente-ontvangers. B. en W. adviseeren geen ad'haesie te betuigen. De heer Appel vindt dit advies van B. en W. een beetje eigenaardig, omdat verleden herfst met alge- meene stemmen, ook dus de wethouders, besloten is een verzoek tot Ged. Staten te richten om herziening der salarissen. Spr. dacht dat het daarom wel in de lijn ligt adihaesie te betuigen. In den mobilisatie tijd zijn de salarissen verhoogd en dat was goed', maar nu de tijd anders is of wordt, zou spr. adhaesie aan het adres van Grootehroek willen betuigen. De heer Hooij zegt dat liij indertijd tegen verhoo ging van salarissen heeft gestemd, omdat hij' voor zag, dat, wanneer de tijden anders werden, niet ge makkelijk verlaagd zou worden. Nu er van verschil lende kanten wordt aangedrongen op herziening, zal spr. een van de eersten zijn. als het mogelijk is daar toe mee te werxen. De heer Kapitein merkt daarentegen op, dat hij vcor zoover het in zijn macht lag, meegewerkt heeft de salarissen omhoog te krijgen. Bij behandeling van de laatste begrooting zijn deze salarissen be sproken, vooral met de bedoeling dat de Raad er rr.edezeggingschap in kreeg. Grootebroek vraagt nu wel herziening, maar het is niet te zeggen dat die herziening voor alle gemeenten verlaging inhoudt. Spr. meent dus dat er mets tegen is adhaesie te be tuitren. Trouwens aan alle kantén gaan de loonen omlaag, waarom dan niet de salarissen van bepaal de ambtenaren. De heer Brak erkent, dat door den Raad bij Ged. Si aten aangedrongen is op verlaging van de salaris sen. Dat heeft niets geholpen. Na dien tijd heeft spr. zich afgevraagd of de salarissen hier nu wel zoo hoog zijn. Het begin-salaris voor den burgemeester is f2800.en als men dan uitgaat van het stand punt dat ieder ingezetene, gefortuneerd of niet ge fortuneerd, voor die betrekking in aanmerking moet kunnen komen, is dat toch niet te hoog. Voor den- sc-cretaris is het beginsalaris f2500, ook niet te hoog voor iemand die bekwaam moet zijn de geheele ad ministratie voor onze gemeente te voeren. Een an der geval is het met den gemeenteontvanger, die voor een deel ontlast is van werkzaamheden. Waar echter misschien binnen korten tijd onze gemeente ontvanger ontslag zal nemen en hij zooveel jaren voor een zeer laag bedrag gewerkt heeft, zou spr. ook in dit geval het tegenwoordig salaris willen handhaven. De heer Van der Sluijs wijst op het salaris van den len ambtenaar tor secretarie, n 1. f 2300.en waar de secretaris alle verantwoordelijkheid draagt, Igaat het niet aan het aanvangsalaris lager dan f2500 fe stellen. Spr. is er ten volle van overtuigd, dat in deze gemeente verlaging ongemotiveerd is en de herziening die Grootebroek wil, beoogt toch een verlaging. De heer Diginum zegt dat het adres niet alleen op onze gemeente slaat maar op geheel Noordholland. Spr. meent dat de salarissen naar beneden kunnen, de belasting wordt steeds hooger en elk deel van de bevolking zal in die lasten hebben te dragen. De heer Hooij zegt dat het wel mogelijk is dat het werk en de ijver der ambtenaren die salarissen vra gen, maar in de tegenwoordige tijdsomstandigheden moeten we ons dat niet alleen afvragen. We moe ten ons ook afvragen hoe die salarissen moeten wor den opgebracht en dat moet gebeuren door menschen die ook den geheelen dag zwoegeD en op stukken na niet dat loon krijgen dat aan de ambtenaren wordt betaald. Met 7 tegen 3 stemmen wordt besloten adhaesie aan het adres van Grootebroek te 'betuigen. Tegen stemden de heeren Hoogland, Brak en Van der Sluijs. Het gemeenteverslag over 1922 en het verslag be doeld bij art. 58 der Woningwet, zullen bij de leden B. en W. stellen den Raad voor, het vermenigvul- digingscijfer voor de plaatselijke inkomstenbelas ting, dienst 1923—1924, te bepalen op 1.15, vorig jaar 1.50. Blijkens de toelichting van den secretaris, zou het nog wel mogelijk zijn, het voorgestelde cijfer te ver lagen, wanneer op dezelfde opbrengst als het vorig jaar kon worden gerekend. Voorzichtigheidshalve meenen B. en W. dit niet te moeten doen. De heer Appel gelooft wel, dat men voorzichtig moet wezen met verlaging, spr. wijst op de vermin dering van de belastbare inkomens. Den heer Bruin doet het genoegen, dit voorstel van B. en W. te hooren. Spr. heeft vertrouwen ge noeg in B. en W. om dit voorstel te accepteeren. Algemeen wordt het voorstel van B. en W. goed gevonden. B. en W. stellen vervolgens voor, tot heit aangaan van een geldleening van ten hoogste f70.000, zijnde een verhooging van de reeds ingevolge raadsbesluit ■van 9 September 1922 gesloten leening tot f230.000, in verband met de electrificatie der gemeente. Voorzitter geeft een uitvoerige uitlegging van de oorspronkelijke berekening en de tegenwoordige. Oorspronkelijk was gerekend op een net van 43 K.M. kostende f 84609, kosten telefoonkruisingen f 2500, 600 huisaansluitingen (gratis lichtpunt) f 83412.25, kradht aansluitingen f 2500, totaal f 123021, Daarbij komt ombouw net t Zand f16000, netaansluiting Petten f14000, wordt totaal f153021, of afgerond 1160.000. Thans is de berekening als volgt: 72 K.M. net f 129600 1050 aansluitingen f57855, 100 krachtaansluitingen f 10.000, straatverlichting (als de Raad daartoe be sluit) f2000; telefoonkruisingen f5300, net 't Zand en de Unie f8000, gereedschappen f 2000, aanleg eigen telefoon f3000, oprichtingskosten en reclame enz. f 7245 is totaal f 225000, of afgerond f 230.000. De heer Hooij informeert naar het verschil van kosten van de telefoonkruisingen. Voorzittr zegt, dat daarvoor f 2500 was geraamd en van „Heemaf" kwam een rekening van f 2800. Dat is echter mogelijk, het verschil is niet zoo groot. Maar bovendien kregen we van het Rijk hog een rekening van f2500 voor het werk van monteurs. Dat is ons erg tegengevallen ,we hebben er erg tegen geeput- terd, feitelijk lijdelijk venei gepleegd, maar we zijn toch tenslotte gedwongen tot betaling. Er was niets aan te doen. Het is voor werk dat 2 monteur» hebben verricht. - De heer Hooij vraagt, of degene die de begrooting heeft gemaakt, daar niets van afwist. Voorzitter zegt, dat er voel meer kruisingen zijn gekomen, ^an gedacht was. De heer Dignum dacht toch, dat de kostenbere kening gemaakt ia voor een net van 67 of 68 K.M. en niet van 43 K.M. De heer Hooij meent dat ook, de raming gold de electrificatie van de gcheele Zijpe. De heer Van der Sluijs zegt, dat gerekend is voor kruisingen van een net van 43 K.M. en dat het be drag, nu het net 72 K.M. is geworden, verhoogd moest worden is logisch. Do verhouding evenwel ie ons verbazend tegengevallen, maar er was niets aan te doen. De heer Hboij is nog niet overtuigd, dat die f70.000 noodig zijn, maar denkt dat er nog wel een duizend gulden ot wat af kan. B. -en W. betekenen reeds za ken die nog niet door den Raad zijn behandeld, als straatverlichting en overname fabriek Schagerbrug. Spr. vindt het vreemd, het bedrag zoo op te voeren. Voorzitter merkt op, dat wanneer B. en W. met f40000 toe kunnen, zij geen f70000 zullen nemen. De heer Hooij: Ik vrees er voor. De heer Van der Sluijs: In welk verband vreest U ervoor, daarover zou ik graag eenige uitlegging wil len hebben. De heer Hooij: Ik vrees daarvoor, omdat de kosten van de electriciteit al zoo verschrikkelijk hoog zijn. De heer Van der Sluijs en voorzitter ontkennen dat en we hooren de opmerking, dat de aanlegkosten teruggebracht zijn van f 55.70 op f 55.10. Voorzitter zegt, dat er geen kwestie van is dat de kosten zoo verschrikkelijk hoog zijn. De heer Hooij zal, als hij dat beweert, toch zeker wel feiten kunnen noemen. Spr. wijst op de deugdelijkheid van het net, zóó dat men vanuit andere gemeenten hier komt kijken. De heer Hooij zegt, dat het een verschrikkelijke dure aanleg is en wanneer straks de menschen de kosten zullen vernemen, zal het erg tegenvallen. Voorzitter: Geef dan uitleg van de hooge kosten. De heer Hooij: Het komt mij hoog voor en ik meen dat er overhaast te werk wordt gegaan; de straat verlichting en de overname der gasfabriek, daartoe is niet bealoten en zoo kan er misschien worden be zuinigd. Voorzitter: U komt niet met feiten, en het schijnt mij een verdachtmaking tegenover B. en W., cf wij met het gemeentegeld smijten. Het is wel erg gemak kelijk hier op een dergelijke wijze te bazelen, maar ik vraag u met motieven te komen. De heer Hooij: Die heb ik. Voorzitter, de heer Van der Sluijs en anderen: Kom er dan mee voor den dag. De heer Hooij: Nee, dat doe ik niet, U zit me hier te tarten. Met het eerste rapport werd een bedrag van 2 ton genoemd, met het tweedo rapport minder en nu wordt het f 230.000. Voorzitter.: Bewijs maar, dat het geld niet goed is uitgegeven. De heer Hooij: Daar heb ik het niet over. De heer Van der Sluijs. wijst op de net lengte, daar door zijn de kosten zoo hoog geworden. Er is nooit sprake geweest van eer. net van 72 K.M. Als u, aldus spr., tot den heer Hooij, kan aantoonen, dat wij gel den uitgegeven hebben voor de gemeente die niet ge rechtvaardigd zijn, dAn hoop ik, dat u dat zegt, di rect in het openbaar, want dan is dat gebeurd ter goeder trouw en zoo niet. dan rust de blaam op ons en dienen we te vertrekken. I)e heer Hooij: Zoo ver hebben we het niet te zoe ken. Spr. wijst nog eens op de kosten van f230.000 en op hetgeen door den adviseur bij de tweede confe rentie is gezegd. Voorzitter wijsit er op, dat Petten er ook bij opge nomen is. De heer Hooij: Moeten wij dat betaleh? Voorzitter: Ja. De her Hooij: Maar Pettan stelt or.s dan toch ze ker voldoende schadeloos? Voorzitter: Don moet U alle vergaderingen bij wonen. De heer Bruin, lachend tot den heer Hooij: Stelt u zooveel vertrouwen in B. en W., dat u denkt dat wanneer ze f 60000 noodig hebben, ze met die f 10000 aan de loop zullen gaan? De heer Dignum vraagt naar de uitkomsten van die gedeelten der gemeente die 't langst onder stroom zijn. Voorzitter antwoordt, dat B. en W. durven zeggen, dat zij met de electrificatie van Zijpe bij ontzettend veel ingezetenen een groot succes hebben. Dat blijkt ook wel uit het groot aantal aansluitingen, zoowel voor licht als voor kracht, wat wel niet het geval zou zijn als de menschen zoo overtuigd waren, als de heer Hooij, dat het zoo. verbazend duur is. Er zijn nu al over de 900 aansluitingen en nu moet 't Zand er nog bij komen. En als men de menschen vraagt, gefortuneerd of niet gefortuneerd, of ze het licht nu niet te duur vinden, voor 60 cent, dan heeft spr. nog geen mensch gehoord, die het te duur vindt Wel hoopt men, dat de prijs zal zakken^ maar ze villen het niet missen. B. en W. hebben een globale berekening gemaakt en zijn niet bang dat het bedrijf niet rendabel zal zijn. Hot eerste jaar zal het bedrijf wel niet rendabel zijn, maar welk bedrijf is dat wel. B. en -W. maken zich niet bang. De heer Kapitein merkt op, dat met volle instem ming de Raad besloten heeft tot electrificatie van de Zijpe. Spr. begrijpt niet wat de heer Hooij nn tegen deze geldleening kan hebben. Wanneer B. en W. het niet noodig hebben, zullen ze het niet gebruiken, ter wijl, wanneer ze een 4 a 5000' gulden te kort hadden, er een vergadering zou moeten worden uitgeschre ven. Dat het veel geld kost, daar is niets aan te doen De heer Hooij meent, dat bij de berekening is ver geten het salaris van don adviseur. De heer Van der Sluijs deelt mee, dat dit is begre pen onder den stelpost van f 7245 (oprichtingskosten enz.) Met alleen de heer Hooij tegen wordt goedgevon den, de geldleening van f 70000 aan te gaan. Goedgevonden wordt een betaling van f 141 uit den post onvoorziene uitgaven, dienst 1922, Vastgesteld wordt een suppletoir©, begrooting, dienst 1923, van f 67500. Af- en overschrijvingen itot een bedrag Van f850 verkrijgen de goedkeuring van den Raad. Aan Mej. A. Hopma wordt op haar verzoek eer vol ontslag verleend als wijkverpleegster, ingaande 1 Juni 1923. De pensioengrondslag van den administrateur en van deni lijnwerker van 't G.E.B. wordt vastgesteld respectievelijk op f2100 en op f1400. Tot onderwijzeres aan de O. L. school te Burger- brug, vacature Mevr. Vlam-Colpa, wordt met alge- meene stemmen benoemd mej. B. M. Bok te Burger- brug. Mede op de voordracht stonden mej. Breek, Alkmaar, mej. van Es. Harenkarspel en mej. Kui per, Heerhugowaard. De benoeming wordt geacht in te gaan op 16 Juni a.8. Aan de orde komt de bespreking inzake de uitkee- rilig van de Ongevallenverzekeringmaatschappij ,Fa tum in verband met het aan den oud-veldwachter Bult overkomen ongeval. Voorzitter deelt mee, dat bij blijvende invaliditeit f5000 zou worden uitgekeerd, doch waar onder de medici nogal groot verschil bestaat of de invaliditeit al of niet blijvend zal zijn, stelde „Fatum" voor de f5000 uit te keeren, mits de gemeente zich garant stelde voor gedeeltelijke terugbetaling van die som, wanneer na verloop van tijd de invaliditeit niet blij vend bleek. B. en W. achtten een dergelijke regeling niet ge- wenscht en er is nü, onder voorbehoud dat de Raad het goed vindt, overeengekomen, dat „Fatum" 60 pet. van het uit te keeren bedrag, dus f 3000 uitbe- taalt. Enkele inlichtingen worden nog gevraagd over de ze verzekering en den heer Kapitein hooren we zeg gen, dat deze kwestie niet zoo «ympahtiek is, door dat men niet voldoende op de hoogte is van bet on geval, den betrokkene overkomen. Goedgevonden wordt met de uitbetaling van f 3000 accoord te gaan, welk bedrag na aftrek van enkele kosten, die de gemeente nog te vorderen beeft, aan den heer Bult zal worden uitgekeerd. Volgt bespreking inzake het overnemen van de Be- noïd-luchtgasfabriek „de Unie" te Schagerbrug. B. en W. stellen voor, de gasfabriek voor f 3000 over te nemen, met bepaling dat allo leden der fa briek hunne perceelen op het olctrisch net aanslui ten,, althans, dat de aansluiting in voldoende mate geschiedt. Ter bespreking van dit punt gaat de Road in co mité. Na heropening vraagt de heer Hooij, of «hiB wanneer de Raad het voorstel van B. en W. aan neemt, een conferentie met „de Unie" wordt gehou den. Voorzitter zegt, dat wanneer de Raad het voorstel van B. en W. aanneemt, „de Unie" zal hebben ite be sluiten, dat aanbod al of niet aan te nemen. Met algemeen© stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Sluiting. VOETBAL. WEDSTRIJD KLASSE II A—Iï E, In de vergadering van de Elftalcommissie van den W.F.V.B. zijn voor don wedstrijd elftal klasse II A— klasse II B, welke wedstrijd Zondag 17 Juni, namid dags 2 uur, op het terrein van V.V.V. te Oude me- dorp gespoeld zal worden, de volgende elftallen, sa mengesteld: Klasse A: Domper (Sparta IIT). C. Rus (Sparta III), T. Brantenaar (Sparta ITI) P. van Kooten (Excelsior II), P. Boon (Sparta III) P. Mosk (Excelsior II) P. Roozenbroek (Excelsior II), P. de Wit (Quosego II A. Oudendijk (D.O.S.K.O. II), K. Schenk .(W.F.C, I) J, Wonder (Sparta Hl) Reservespelers: J. Wiegman (Excelsior II), R. Blaau- boer (W.F.C. I), B. Visser (Sparta III), C. van Lint (Quosego II) en L. Koornen (Quosego II). O Klasse B: N. Oteen (K.F.C. I), H. Reine (N.V.V. II), E. Brcmrner (D.F.C. 1) G. Kant (D.F.C. I) H. Koorn (B.V.V, II) P. Houtkooper (N.V.V. II) J, L. van Herwerden (N.V. V. n) G. Ens (V.V.V. II). P. Peereboom (N.V.V. II) W. Kistemaker (D.F.C. I) F. Jongbloed (K.F.C. I) Roservespeiers: D. Slik (D.F.C. I), J. Gerling (K.F.C. I), J Kaper Kz., (K.F.C. I), P. Kooijman (B.V.V. II) M, van Teulingen (D.F.C. I). Als scheidsrechter voor dezen Wedstrijd is aange wezen de heer P. Wijn, als grensrechters de heeren J. Stammes en J. Volkers. Blxmenlandscïi Nieuws. ST. PANCRAS. Maandag was voor een paar inwoners van hier wel een ongelukkige dag. 's Morgens geraakte een vrachtauto, beladen met hout, door uitwijken voor een beladen meelwagen, op het Dijkje te veel op den walkant en zakte in den weeken bodem. Bij het opvijzelen van de auto raakte de vinger van den heer C. W. Jnz. van hier bekneld en werd een deel ervan afgeknepen. HOOGWOUD. Vertrokken en iDgekomen personen over de maand Mei 1923: „Simon de Goede en gozin, R.K, van Weere K no. 10 naar Heerhugowaard; Jannetje van Til, N.H., van Gouwe, H 18, naar Abbekerk; Trijntje Kuiper, N.H., van Langrereis A 10 naar Zijpe; «Tohannes PronK. en gezin, R.K., van Langereis A 10 naar Heerhugo waard; Gerrit Bakker, N.H., van Langereis A 29 naar Wieringerwaard; Cornelis Boots, en gezin, R.K., v. Weere K 53 n. Wognum. Pieter de Vries en gezin, N. H., v. Noordendo n. Berkhout; Aaltje Wijtman, N.H.,- van Pade B 3 naar Hensbroek; Petrus Veeken en ge zin, R.K., van Aartswoud G 1 naar Zijpe; Afra Ma- na Besseling, R.K., van Aartswoud G 1 naar Zijpe; Johannes van Diepen, R.K., van Weer K 58 naar Spanbroek; Jan van Soelen en gezin, N.H., van Aarts woud G 20 naar Barsingerhorn; Simon Poland, R.K., van Weere K 2 naar Spanbroek; Lourentius Groot en gezin, R.K., van Wuiver H 59 naar Opmeer; Dirk Timmerman, N.H., van E 40 naar Nieuwe Niedorp; Anna de Jong, N.H., van Boekeiwegbuurt I 11 naar Spanbroek; Jacob Kooij, N.H., van Heiloo naar Lan gereis A 40; Klaas Hoek en gezin, N.H., van Twisk naar Noordend) D 76; Simon Pijper en gezin, N.H., van Heerhugowaard naar Aartswoud F 31; Cornelis Swager, N.H., van Rolde naar Noordend D 70; Hen drik Leijen, N.H., van Nieuwe Niedorp naar Lange reis A 29; Hendricus Bruin en gezin, N.H., van Nib- bixwoud naar Aartswoud E 35; Pieter Grootes en ge zin, N.H., van Barsdngeithorn naar Aartswoud E 44; Trijntje Veénstra, N.H., van Barsingerhorn naar Afirtswoud E .44; Jacob Groot, R.K., van Opmeer naar Langereis A 40; Jacob Groot en dochter, R.EL, van Sijbekarspel naar Zuidend D 46; Maria Beemster, R. K., van Abbekerk naar Kerkelaan C 52; Johannes Jong eni gezin, R.K., van Sijbekarspel naar Weere K 53; Jan Tijssen Bouma en gezin, N.H., van Twisk naar Noordend D 77; Franciscus Konijn en gezin, R. K., van Berkhout naar Weere K 10; Jantje Groot, N. H., van Hensbroek, naar Langereis A 42; Geertruida Maria van Dam, R.K., van Ursem naar Weere K 59; Pieter Roemer en gezin, R.K., van Wognum naar Pa- de B No. 20; Cornelis Pieter Koorn, N.H., van Nieu we Niedorp naar Kerkelaan C 49. HOOGWOUD. Korfbal. De door de N.H.K.B. uitgeschreven Pro- paganda-wedstrijd, welke op Zondag 3 Juni jl. ge speeld zou worden, tusschen „Velocitas" van Hoorn en M.K.V. I uit Medemblik, is wegens het slechte weer niet doorgegaan. Het is te hopen, dat het weer een volgenden keer mee zal werken om dezen wed strijd goed te doen «lagen. BROEK OP LANGENDIJK. De veiling van de Langendljker Groentecentrale zal vanaf 7 Juni weer eiken dag geopend zijn voor het veilen van nieuwe aardappels. Als er nu maar vele en van goede qualiteit worden aangevoerd. BROEK OP LANGENDIJK. De heer A. Wit te St Panera», kwam biji het wil len passeeren van de spoorlijn in aanraking met een wagien van den trein, met het gevolg, dat hiji met den rechterarm' onder een der wielen van dien spoorwagen terecht kwam en hij: deerlijk gewond in een der bijstaande woningen werd binnen gedragen. Na te zijn verbonden, werd hij naar het gasthuis te Alkmaar gebracht, waar zijn arm werd geampu- ZUIDSCHARWOUDE. De afd. Broek op Langen dijkZuidscharwoude van den Bond voon Staatspensionneering overweegt, om in den as. zomer een meeting in deze gemeente te houden. ZIJPE. Van de 41 ingeschrevenen voor den dienstplicht van de lichting 1924 is door 14 personen vrijstelling wegens broederdienst aangevraagd kunnen worden. 'T ZAND. Wij vernemen dat de heer A. F. Meijer alhier is belast geworden met het toezicht op en de admini stratie van de door de gemeente verhuurde atort- gronden langs het Noordhollandsch Kanaal. VARKENSPEST. Uit 01 denzaal, 1 Juni. In de omgeving van de Lutte bij Oldenzaal is varkenspest uitgebroken. En kele dieren zijn reeds aan deze ziekte gestorven.

Schager Courant | 1923 | | pagina 6