Almeti Niems- DE LANGE i DE M9RAAZ, Dinsdag 12 Juni 1923. 66ste Jaargang. No. 7244. Uitgevers i N.V, v.h. TRAPHMI CoSchagen Binnenlandse!! Nieuws. Opeut Rekeiiing-Couraut. SCHA Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENINO No. 23330. INT. TELEF. no. 20 Prijs per 3 maanden f 1.65. Losse nummers 0 oent ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno, inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. ANNA PAULOWNA. Vrijdagavond 8 Juni hield de Coöperatieve Boeren leenbank een Algemeens Vergadering in Veerburg. De heer G. J. Lovink, als voorzitter de vergadering openend, ziegtMijne Heeren. Het is de eerste maai dat ik het voorecht geniet, als Voorzitter en Directeur der Boerenleenbank U allen aan deze plaats te mogen welkom boeten. In uw Algemeene Vergadering van 26 Juni 1922 werd Ik tot Bestuurslid gekozen en in de Bestuurs vergadering van 1 Juli daaraanvo'gende, tot Voorzitter yan het Bestuur en Directeur der Bank aangewezen. Ik heb die benoeming niet zonder aarzeling aan vaard en dat niet, wijl ik voor de betrekking niet zeer veel gevoelde en óók niet, omdat ik het in mij' gestelde vertrouwen niet op hoogen prijs stelde, doch enkel en alleen, omdat ik begreep, dat in deze teru^aande tijden zware eischen aan de vervulling yan aie be trekking moeten gesteld worden. Bovendien zou ik hebben op te volgen den heer Wij'denes Spaans, een jnan die als medeoprichter der Bank van 1908 af, dus 14 jaar aan het hoofd daarvan had gestaan, rijn beste krachten aan de Bank had gegeven en deZe tot grooten bloei had weten op te voeren. Er behoorde dus wel moed toe, die groote verantwoordelijkheid op mij te nemen, doch ik meende ten slotte, niet voor deze onderscheiding te mogen bedanken en heb de betrek king dan ook gaarne aanvaard en dat vooral, omdat ik begreep en daarvoor wilde ik ook gaarne mijn krachten geven, als Directeur der Bank in de gelegenheid te rijp veel te kunnen doen "ih -het be lang der gemeente, die ik a's Burgemeester dien en te kunnen medewerken aan de stoffelijke welvaart, het geluk en den voorspoed der ingezetenen. Een beroep op den sterun van Bestuurden Raad. van Toezicht is niet vergeefsch geweest en ik gevoel' mijl dan ook gedrongen op dit oogenblik een woord van dank te brengen aan de leden van het Bestuur en den Raad van Toezicht, en vooral' aan den secretaris, den heer A. de Boer, voor de voorlichting en mede werking, die ik steeds van die heeren in zoo ruime mate heb mogen ontvangen. En thans, mijne Heeren, zullen wij U dezen avond kenbaar maken de resultaten, bereikt over het afge'oopen oekjaar en zal U straks uit het beknopt jaarverslag, Jat ik hoop uit te brengen, blijken, dat ondanks den min gunstigen tijd, doch dank 'rij vooral het steeds voorzichtig gevoerde beleid, de toestand d<T Bank wel tot algemeen© tevredenheid zal kunnen stemmen. In ae hoop, dat ook uw vergadering mij rijn mede werking en steun niet Zal onthouden en dat de bespre kingen dezen avond zullen worden gevoerd op aan- fename wijze en in het belang van inleggers en gebrui- ers van gelden zullen strekken tot versterking der positie van de Boerenleenbank, heet ik U nogmaals welkom en verklaar de 16e algemeene vergadering voor geopend. De secretaris, de heer A. de Boer, leest hierop de notulen, welke ongewij'zigd worden vastgesteld. Medegedeeld worat, dat wegens de onvaste en abnor male tijden voortaan 2 borgen noodig worden geacht en ter verscherping der controle door de Centrale ge nummerde boekjes zullen worden ingevoerd. Verder wordt voorgesteld, wijl het innen van kleine spaargeldbedragen, wat den omvang betreft, niet beant woordt aan de kosten, den bode voortaan om de 2 maanden inpiaats van maandelijks te doen rondgaan. Goedgevonden. In de algemeene vergadering Van het vorige jaar, zegt voorzitter verder, werd den heer Wij'denes Spaans bij rijn aftreden dank gebracht voor al'es, wat hij, onver moeid werker, als oprichter. Voorzitter en Directeur, fsdurende 14 jaren in het belang der Boerenleenbank eeft gedaan en vermeenden het Bestuur en de Raad van Toezicht die verdiensten niet beter te kunnen eeren, dan den heer Wij'denes Spaans te benoemen tot Eere lid »*an de Boerenleenbank. Wij hebben ons toen gewend tot de Centrale en gevraagd of rij zich zou kunnen vereen:gen met eep eventueele benoeming van den heer Wij'denes Spaans tot Eerelid van de Bank. De Centrale, van nabij1 bekend met het véle verdienstelijke werk van den heer 'Wij- denes Spaans in het belang der Bank verricht, gaf ons te kennen, die benoeming, welke blijkbaar ook hóór sympathie had, wel te kunnen goedkeuren. Het Bestuur en ae Raad van Toezicht stellen Uw vergadering der halve nu voor, den heer C. Wij'denes Spaans Jr. te benoemen tot Eerelid van onze Boerenleenbank. Door een hartelijk applaus betoonde de vergadering haar'instemming, waarop voorzitter vraagt, of de heer Wijdenes Spaans deze benoeming aanvaardt. Deze antwoordt daarop: Mijnheer de Voorzitter, een dergelijke benoeming móg men niet weigeren, ik neem te aus volgaarne aan. Applaus. Mijnheer wijdenes Spaans, zegt Voorzitter, ik wensch U van "harte geluk met deze blijkbaar zoo algemeen gewenschte onderscheiding en hoop zeer, dat de Boeren leenbank, die zoo veel aan U te danken heeft, U nog zeer lang £Ts haar Eerelid zal' mogen behouden. Volgt verkiezing van een Bestuurslid, wegens perio dieke aftreding van den heer Dt. G. Rezelman. De heer Rezelman wordt herkozen en neemt aan. Voorts moeten 2 plaatsvervangende Bestuursleden ge kozen worden, wegens periodieke aftreding van de heeren D. Stammes en J. C. Geerligs Gz. Beiden wor den herbenoemd en nemen aan. De heer G. Smit Szn., die als lid van den Raad van Toezicht moet aftreden, wordt insgelijks herkozen en neemt eveneens zijn herbenoeming aan. Als commissie voor het nazien der rekening over 1923 worden aangewezen de heeren P. Visser, A. de Graaf Jr. en J>. JKoorn en tot plaatsvervangers de heeren J>. Lubbert, G. Kossen en W. Muntjewérf. De commissie, belast biet het nazien der .rekening over 1922 brengt, bij monde van den heer J. Smit Az., rapport uit en adviseert tot goedkeuring, waartoe door de vergadering besloten Wordt. Omtrent den toestand der Bank over 1922 ontvangen wij de volgende mededeelingen SpaargeldenAan spaargelden was op het ëinde van 1921 bij de Bank gedeponeerd f 257430.03; in 1922 werd daar bij geplaatst f 20770843; terug genomen werd f 232198.30. Einde 1922 was aus het totaal der gedeponeerde spaargelden vermeerderd met f38510.13, zoodat op 31 1 i'cember 1922 aan spaargelden was gedeponeerd f 29 /40.16. De inleggers verkregen aan rente totaal f lfë 53.29, waarvan is uitbetaald f530.09 en in de spaarroetqes bijgeschreven f 9933.20. Voorschotter Aan voorschotten was 1 Jan. 1922 uitgegeven f 224570 uitgeleend werd aan 18 personen Fabrikantenvan lux eti Tw.ui&. f 29750; afgelost werd f 64285; D'e voorschotten ver minderden alzoo met f 34535 en bedroegen op! 't einde van 1922 f 190335. Die rente werd door alllen prompt betaald. Deze bedraagt f 10596.97. Van 4 voorschotnemers wier za ken op 31 Dec. 1922 pog niet waren afgewikkeld, moest de rente nog worden ontvangen. Loopende rekeningIn loonene rekening had de Bank op 1 Januari 1922 te goea f 3410.74Vs; uitgegeven is in lóopende rekening f 220947.87 en ontvangén f 133860.71, zoodat de Bank op 31 Dec. 1922 te goed was f 90497.90V2. Aan rente in Ibopende rekening werd ontvangen 2613.85 en uitgegeven f 310.69. WinstNa aftrek van alle onkosten bleef aan 'zuivere l winst over f 730.4U/2, welke op de reserve moet wor den geplaatst, waardoor het totaal der reserve wordt f 15106.77. Opm. Nog te vorderen rente f 597.41 plus f 105.84 uit looende rekening, tezamenp f 703.25, waarvan echter hoogstwaarschijnlijk f 132.30 niet binnen zal komen, Zoodat de winst eigenlijk met f 570.95 kan worden vermeerderd en gebracht op f 1302.36Va. Uit het jaarverslag over 1922 voorts het volgende: EUke maand controleerde het Bestuur de boeken bij den kassier; de Raad van Toezicht deed' dit om de 3 maanden. De boekhouding bleek steeds volkomen in orde te zijn: In de maand September werd de admi nistratie van het geheele jaar nauwkeurig onder zocht door een Inspecteur van de Centrale. Dezelfde Inspecteur hield in de maand December een' onver wachte kascontrole. De rapporten van beide onder- 1 zoekingen mochten zeer gunstig luiden en den kas sier werd lof gebracht voor zijn uitnemende admini stratie. De opgaven van den Inspecteur, gezonden aan de houders van spaarboekjes, voorschotboekjes en hoekjes in loopende rekening, bleken alle accoord te zijn. De bode is 10 maal rondgegaan voor het in nen van spaargelden. Totaal is opgehaald f 6582 08, waarvan f 1794.08 aan bedragen tot en met f 10. f 468 aap bedragen van boven de f 10 tot 25 gulden en f 6582.08 aan bedragen boven f 25. Op 't eind van 1922 bedroeg het totaal aantal spaarboekjes 495, het aan tal voorschotten 157 en het aantal boekjes in loopen de rekening 13. De rente van de voorschotten werd teruggebracht met ingang van 1 Augustus 1922 van 5M pet. op 5 pet. en van de spaaigelden werd de rente met 1/4 pet. verminderd en alzoo gebracht op 4 pet. voor gelden, direct opvorderbaar, op 41/4 pet. voor bedragen met een opzegtermijn van een half jaar en op 4X pet. i voor gelden met een jaar vooruit opzegging, j In 't begin van 1922 telde de Bank 265 leden. 1 lid moést uittreden wegens faillissement, 2 leden be dankten, 2 vertrokken naar elders en 1 lid werd over geschreven naar een andere Boerenleenbank, zoo- 1 dat het aantal verminderde met 6. In 1922 traden 6 nieuwe leden toe, zoodat het aantal leden op 31 Dec. 1922 weer 265 bedroeg. I Het eindcijfer der rekening bedraagt f512972.89H. Het vorige jaar was dit f 42.6434.88^, alzoo een ver meerdering van f 86538.01. Bestuur en Raad van Toezicht hielden geregeld voeling met elkaar en schonken steeds hun volle aandacht aan de uitgeleende bedragen en ontvangen borgstellingen, opdat de veiligheid der belegde gel den in deze achtruitgaande tijden zoo goed mogelijk verzekerd bleef. Het salaris van den kasier wordt overeenkomstig het voorstel van het Bestuur, over 1923 opnieuw vastgesteld op f 1100. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering te Utrecht wordt aangewezen de heer A. de Boer en tot diens plaatsvervanger de heer G. J. Lovink. Bei den nemen aan. 1 De bespreking van den beschrijvingsbrief 'geeft geen aanleiding tot bijzondere opmerkingen. De af gevaardigde krijgt blanco mandaat. Van het huishoudelijk reglement wordt de slot alinea van art. 7 als volgt gewijzigd: Wanneer het te verleenen voorschot of crediet f 1000 te boven gaat, is daarvoor de toestemming noodig van den Raad van Toezicht. Tot nog toe was die grens f2000. De prijs der nieuwe spaarboekjes wordt bepaald op f 0.20. Het voorstel van het Bestuur om de Boerenleen bank te verzekeren/ tegen inbraak en diefstal tot een bedrag van f 25000, hetgeen maar zelden in kas la, wordt aangenomen. Bij de rondvraag dtelt de heer J. de Boe voor, de boete bij verzuim der Algemeene vergadering van 50 cent te brengen op 1 gulden, wijl hij vindt, dat de opkomst veel grooter moest zijn. Het Bestuur be looft, dat zijn voorstel een punt van bespreking zal worden voor de volgende algem. vergadering. De heer C. Slikker acht een zoo hooge boete onbil lijk tegenover de leden, die geen geld meer van de Bank hebben en dus geen belang meer hebben bij de vergaderingen. De heer Wijdenes Spaans, als oud-directeur, licht in, dat ieder lid mede verantwoordelijk is en er dus wel degelijk belang bij beeft, hoe de zaken bestuurd worden. Een kleine club kan gemakkelijker overrom peld worden, om verkeerde bedluiten te nemen, dan een groote, of er ie/ts doorjagen wat de thuisblijvers wellicht in het geheel niet gewild hadden. Misschien ook, dat een lid dat thans geen gild meer van de Bank heeft, toch later wel eens weer een voorschot zou willen ontvangen. Elk lid' heeft dus wel degelijk belang bij de vergaderingen. Bovendien, waar het Bestuur geheel belangeloos zijn tijd, arbeid en toe wijding geeft, is helt daar van de leden te veel ge vergd, om éénmaal per jaar de vergadering bij te wonen. De heer Slikker vraagt verder, of de vergadering ook eens in zijn localiteit mag gehouden worden. Hij ontvangt toezegging, dat zijn verzoek door voorzitter met het Bestuur zal worden besproken. Daar de rondvraag vorder niets meer oplevert, sluit voorzitter de vergadering met een woord van dank voor de aangename samenwerking. ZUIDSCHARWOUDE» De gemoedren in onze gemeente worden de laatste dagen bezig gehouden door het belangrijke aandeel in het verlies der Boerenleenbanken, aangesloten bij de Christelijke Raiffeisenbank te Alkmaar, ook wel geheeten de Coop. Centrale' Landbouwbank. Zoo als nu wel langzamerhand algemeen bekend zal zijn uit de verslagen van vergaderingen van diverse bij die Centrale aangesloten 'locale Banken, 43 in getal zijn door deze Centrale in do laatste 5 jaar groote verliezen geleden, in totaal pijn. f506.000. DeZe ver liezen schijnen voor een groot deel ontstaan te zijn door koersveriies op effecten en afschrijving op du bieus© vorderingen, op L.T.B. en C.L.T.B.'s. Hoe het ook zij, over 't algemeen vragen de 'leden niet, hoe de verliezen in voorkomende gevallen zijn ontstaan, doch hebben zij alleen' oog voor het feit, dat er ver lies is. Vaak .ziet men het dan gebeuren, dat zelfs de unfairste middelen niet worden versmaad, om van de betaling van dat verlies af te komen. Het begin sel van „allen voor één, en één voor allen" te dan plotseling zoek. Nu doet zich echter in de Coop. Boerenleenbank te Zuidtscharwoude een zeer bijzondere situatie voor, een situatie, waarvan die oorsprong in het verleden ligt, doch die niettemin een schril licht werpt op de vorhoudingen in deze gemeente en een haast onge loof elijk bewijs leveri voor de stelling, dat er slechte weinigen zijn, die, noch naar reohts, noch naar links kijkende, karakter en geweten als richtsnoer van handelen volgen, 't Is nu ongeveer 12 jaar geleden', dat er in de toen bestaande Coop. Boerenleenbank, aangesloten bij Utrecht, pneenigheid' ontstond tus- schen den kassier mot een paar bestuursleden ©ener zijds en den Raad van Toezicht en een aantal leden anderzijds. De politiek was daaraan niet vreemd.: de toenmalige kassier was fel gebeten op de „roodé'" elementen in de Bank, wat vooral do oorzaak was, dat hij, zijn zin niet krijgend©, de Bank met eonige malcontenten verliet en een Bank naast de bestaan de stichtte. De uittredenden behoorden allen tut de liberalen, van welke verschillende, die nooit lid van een Bank waren geweest, mede het contingent voor de nieuwe Bank vormden. Doel van die nieuwe Bank was, zich mede aan te sluiten bij de Central© te Utrecht: alles was daartoe reeds voorbereid, ja zelfs de statuten waren reeds notarieel verleden, zelfs ge drukt, toen bleek, dat Utrecht op het verzoek, om bij haar aan te sluiten, afwijzend beschikte. Nu ge beurde er iets, dat voor ieder redelijk mensch haast omgeloofelijk is: de Bank, bestaande uit libejple protestanten, sloot zich aan bij de Christelijke Cen trale op R.-K. grondslag te Alkmaar. Een van de vereischten van 't lidmaatschap der bij de Centrale te Utrecht aangesloten banken is: „dat men te goe der naam en faam bekend sta." Bij de R.K. Centrale is dat vervangen door: „dat zij (de leden) godsdienst huisgezin en eigendomsrecht in Christel ijken zin als de grondslagen der samen/leving erkennen en hun gedrag daarnaar regelen". Zonder blikken of blozen werd dit artikel gewijzigd in bovengemelden zin en was men lid van de „Christelijke Boerenleenbank te Alkmaar". Bij den treurigen financieelen toestand dezer Centrale komt het nu voor vele leden duidelijk uit, in welke situatie de Bank te Zuidscharwoude (Bank II) zich thans bevindt. Van de 43 bij Alkmaar aangesloten locale Banken zijn er 42 katholieke! Dat er op die wijze scheve verhoudingen in een klei ne gemeente ontstaan, te duidelijk, en mede, dat er onder de protestanten een geest van verslapping en verbittering tot uiting komt verklaarbaar, vooral als men weet, dat de ziel van de RJL bank, de presi dent, kerkvoogd is der Ned. Herv. Kerk. Ai deze dingen wonden thans te schrijnender ge voeld, nu die Bank voor een verliespost staat, als deel in het verlies der Centrale, van ongeveer f 12000 Verleden Vrijdag nu vergaderde Bank II, ten einde den leden in kennis te stellen^ met den slechten fi nancieel toestand en maatregelen te nemen, om in dien toestand verbetering trachten te brengen. De geest op die bijeenkomst was nu juist niet, wat men noemd, vriendschappelijk: een der voornaamste grie ven tegen het Bestuur en Raad van Toezicht was vooral', dat men den leden onkundig had gelaten van de moeilijkheden waarin de Centrale zich be vond, te meer, daar men 3 jaar geleden reeds een schuld van rond f 4300, zijnde het 43ste deel van het toen geleden verlies der Centrale, moest overnemen. Nu dit tot plm. f 12000 was gestegen, was het pers pectief voor de leden, die van alles onkundig waren, er niet prettiger door. Intuschen zou men trachten de Bank te behouden en werd al vast besloten, van de leden een contributie te heffen van f 2 per jaar, zeker wel iets ongehoords, ook in wettel ijken zin, voor een coöperatieve instelling. De kassier liet f50 ■van zijn salaris vallen, de bestuursleden en leden van den Raad van Toezicht zouden geen vrij koffie ALKMAAR. Ao. 1804. DONDERDAGS te SCHA0EN Hfltel „Vredelnst". Zeer voordeelige condities. en rooken op de zitdagen en bestuursvergaderingen meer hebben, de rente der spaargelden zou wel met 0 pet verlaagd en die der voorschotten met 71 pet. verhoogd moeten worden en intusschen zou men het resultaat afwachten, dat de Algemeen Ver gadering dor Centrale zou opleveren. Deze nu heeft Zaterdag 9 Juni plaats gehad en ook daar waren de besprokingen van minder vriendscbappelijken aard. Do pers werd echter do toegang tot de vergadering geweigerd, zoadat hot publiek het zal moeten doen met oen communiqué, uitgegeven door het Bestuur. Zooveel ia wel bekend, dat men zal trachten de Cen trale te Alkmaar te behouden, en hoe er ook gepleit werd, de aangesloten locale Banken vrijheid te ge ven naar Eindhoven over te gaan, dit verlof zal niet worden gegeven. Voor Bank n te dit een uitkomst, daar het wel vasrfc staat, dat Eindhoven met zijn geestelijke adviseurs, een Bank als die te Zuidschar woude, niet zou toelaten, waarin zelfs sociaal-demo craten zitting hebben, ©en omstandigheid, te ©enen male in strijd met het erkennen van het eigondoms- rcht in Christel ijken zin, welke erkenning ook in de Statuten der bij Eindhoven aangesloten locale Ban ken tot uitdrukking moet komen. Als we goed zijn ingelicht, zal binnenkort opnieuw een ledenvergadering worden gehouden, n. a. v. de besluiten, op de alg. vergadering der Centrale ge nomen. Hopen we slechts, dat de (besprekingen zullen leiden tot een gunstige oplossing voor hen, dié ver trouwen stellen in een coöperatief Raiffeteenwelzen, gesticht zonder ©enige bijbedoeling. PUR MEREND. Zooals wij reeds gemeld hebben te hier een oomitó gevormd!, dat zou trachten burgemeester Kooiman te bewegen zijn ambt te blijven vervullen. Op het des betreffend verzoekschrift hebben ruim 700 gezins hoofden van alle partijen geteekend. Dit verzoek schrift te gistermorgen den burgemeester aangebo den. 'De heer Kooiman heeft hierbij medegedeeld, dat het van verschillende omstandigheden zal afhangen of hij -het burgemeestersambt (zal verlaten. Het was volgens den burgemeester wel mogelijk, dat er omstandighedten komen, waarin het verzoek van de burgerij op die beslissing vaït invloed zou kunnen zijn. ERNSTIGE MIJNONGELUKKEN. Om ongeveer 11 uur is Vrijdagavond op de mijn „Emma" in de richtsteengang 410 een vreeselijk on geluk gebeurd, meldt „Het Volk" Bij' het naboren van oud schot ontplofte dit, met het tragische gevolg dat drie man zwaar en een licht gewond werden. De voorman Schultz, die eveneens zwaar gewond was, te ongeveer 500 meter zonder licht naar de tele foon geloopen. Do zwaar gewonden zijn naar het ziekenhuis te Heerlen getransporteerd terwijl de an der na verbonden te zijn, naar huis kon gaan. Naar het bladi verneemt, te gisteren ook op de mijn „Hendrik" een ongeval' voorgekomen met doodeiij- ken afloop. VLEELAND'S POST. Ofschoon Vlieland met gaesagier- en goederenver voer (mitsgaders postbestelling) op Harlingen te aan gewezen, whndt ook van Texel's postkantoor per vlet de post naar het eiland overgebracht. Met do voorgenomen opheffing der Texelsche post liep echter deze verbinding gevaar, opgeheven te worden. Tot groote voldoening van Vüeland'e inge zetenen wordt deze post echter niet opgeheven; men is er op 't Vlie al te zeer aan geheoht, wijl ook de postverbinding meer dan 150 jaren oud is en bediend door de familie Blom, van vader op zoon. De tegen woordige postiljon rijdt al ruim 40 jaar. NOORDSCHARWOUDE. 1 Alhier is een worstelclub opgericht. OUDKARSPEL. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer D. Bakker, is als surnumerair bij de Belastingen geplaatst in de Di rectie Maastricht. HOOGWOUD. Korfbal. UJXI.A.J.C. van Hoorn, 13 Op Zondag 10 Juni jj. werd door de korfbalclubs U.D.I. en A.J.C. van Hoorn een wedstrijd gespeeld om 's morgens 11 uur op het gemeentelijk sportterrein. Toen scheidsrechter Velzeboer uit Hoorn beide twaalf tallen Ln het veld floot, was U.D.I. slecht vertegen woordigd pn verscheen deze club met 3 invallers. U.D.I. speelde voor den rust tegen wind en had het hard to verantwoorden. Na 5 minuten spelens werd door een A.J.C.'er reeds een doelpunt gemaakt en werd het hard werken, daarna werd er door een A.J.C.'er nog een doelpunt gemaakt. Rust ging in met 0—2 in het voordeel van de A.J.C. Na den rust sjpeelde U.D.I. met den wind mee en werd er aangepakt, maar door een onoplettende U.D.I.'er kreeg A.J.C. gelegenheid om er nog een te maken, waarna door een U.D.I.'ster een puntie werd gemaakt. Eindstand 1—3 voor A.J.C. Deze weastrijd werd door 'den scheidsrechter goed geleid en werd zeer vriend schappelijk gespeeld. U.D.I. hoopte dan ook de A.J.C.'ers na dezen nog weer eens te ontmoeten. WIERINGERWAARD. In verband met ons verslag over de uitvoering van het Kleine Tooneel van Noordscharwoude op kermis-Maandag, alhier, willen we daar nog even op terug komen. Het is ons n.1. na persoonlijke toelichting door een der leden gebleken, dat we de vereeniging in haar geheel wel wat hard hebben aangepakt. Ten le schreven we dat het de le keer was dat ze dit stuk voor het voetlicht brachten, doch ons werd verteld, dat het ook in Noordscharwoude en Oudkarspel voor een paar jaar terug met succes was opgevoerd. Wat betreft het Joodsche accent werd ons medegedeeld, dat dit slechts door hoogstens een paar leden ge sproken moest worden. Deze zin had dus beter ge^- heel weg gelaten kunnen worden. Om een goed overzicht te geven, zou men feitelijk alle rolieui afzonderlijk moeten behandelen, doch dan wordt

Schager Courant | 1923 | | pagina 1