DIRECTE BELASTINGEN I GtROOKTE 0SSENT0NG. Schilders. TRAPMAN Co., Schagen PRIJS 90 ct., Ir.p.post!!.-. Electrisch. C. J0HANNIS, Flinke Jongen een Juffrouw Hooischuiver. Predikbeurten. Marktbericbtea Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. 40 CRNT PER HALF ONS. DIRK RAAT "Ltr 2». SCHAGEN. H. Chattillon D D F; Veer 0 Dankbetuiging. Wat ieder van de behoort te weten. Nu de concurrentie begint te lappen, 't Zand, MA. t. DOS* t. Te Haarlem ls. Tl Jaar oud, na een lange onge steldheid, overleden mr. P. Dozy. oud-grlflier der Staten van Noord-Holland. In het begin van 1915 moest mr. Dozy om gezond heidsredenen altreden, nadat hij zijn functie eenige jaren vervuld' had. Tevoren was hij chef van de twee de afueellng oj> tiet provinciaal gouvernement, ook was hij eenigen tijd burgemeester van Delden. AMBTENAREN SPOORWEGEN. „De Stand." zegt uit betrouwbare bron te verne men, dat ook dit jaar, vermoedelijk in begin Juli. aan de hooge ambtenaren bij de Nederlandache Spoorwegen oen gratificatie van 7 pet. ever het sala ris van lili» «al worden toegekend. IN MOEILIJKHEDEN. »e coop, land'ltouwvtireenigtng „One belang" te 01 (inbreek t» In groot» financieel» mtiollilkheaen ga- raakt. Hot tokort beloopt ongeveer f 80.000. De ba- drUfletder is geschorst, de hoekon worden aan een accountantsonderzoek onderworpen. Verzekerd wordt, dat geen fraude, doch verregaan de slordigheid In het epel la. INGESTORT. Te Hljnsburg is gistermorgen een Ü0 meter hooge fabrieksschoorsteen, van de conaervenfabriek van de gebrs. v. d. Vijver, omgevallen en in zijn volle leng te op het dak van het ketelhuls terchtgekomen .Het dak stortte goheol in. Persoonlijke ongelukken had den er niet bij plaats. ZONDAG, 17 JUNI. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. van Dijk. Bevestiging Ouderling. Schagerbrug, geen dienst, wegens vacature. Burgerbrug, voorm. half elf, Ds. van Loon. Hippolytushoef, voorm. halfelf,.Ds. Tinholt. Den Oever, nam. 2 uiir, Ds. Tinholt. Dirkshora, geen dienst. Barsingerhorn. geen dienst, vacature. Eenigenburg, voorm. 10 uur, Dr. Snethlage. Winkel, voorm. 10 uur, Ds. Kooij. Callantsoog, voorm. halfelf, Ds. France. Petten, geen dienst. Heerhu go waard, voorm. halftien, Da. Broekema. Huisduinen, voorm. halfelf, (nieuwe tijd), de heer G. A. Niessink. Oude Niedorp, geen dienst. Veenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. de Groot i Wieringerwaard, geen dienst 'Kolhorn, voorm. 10 uur, Ds. Groeneveld. DOOP SG EZ- GEMEENTE te; Barsingerhorn, geen dienst. Nieuwe Niedorp, geen dienst Stroe, nam. halfdrie, Ds. Leendertz. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 10 uur, de heer Posthuma. Nam. 7 uur, de heer Posthuma. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. GEREP. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Preeklezen. Nam. halfdrie Preeklezen. SCHAGEN, 14 Juni. 7 Paarden f200 a 300, 1 stier f480, 34 geldekoeien mag. f200 a 375, 58 idem, vette f275 a 540, 24 kalf- koeden f275 a 500, 55 nucht. kalveren f12 a 20, 88 schapen, vette f46 a 56, 160 overhouders f48 a 60, 294 lammeren f22 a 32. 74 varkens, vette, per Kg. f 0.70 a 0.76. 166 biggen] f 20 a 28. 13 konij'rten f 0.50 a 2. 84 kippen f 0.50 a 1.50. 237 Kg. boter f 1.60 a 1.80. 10318 8t. kipeieren f 4 50 a 5.50. 2734 st. eendeioren f 5. AMSTERDAM, 13 Juni 1923. 315 Vette kalveren le kW. f 0.85 tot 0.90, 2e kw. f 0.75 tot 0.80. 3e kw. f 0.70 en hooger. 74 nuchtere kalvere® f 16 tot f 24 per stuk; i 1 schaap; 587 vette varkens Hollandsche le kw. f 0.96 tot 0.98, 2e en' 3c kw. f 0.86 tot f 0.88 25 paarden. LANGENDUKER GROENTENVEILING, Br. op L. 13 Juni 1923. Wortelen f6.50 a 7.60 per 100 bos. Schotsche muizen f 8.40 a 10.90. Drielingen f 4.10 o 5.90. Kleine aardapp. f 1.30. Uien, le soort f 8.30 a 8.50. Idem, 2e soort f 2.90 a 3.60, alles per 100 Kg. Aanvoer: 1050 bos wortelen, 1233 Kg. aardappelen, 1200 Kg. uien; ALKMAAR. 13 Juni 1923. Aardappelen f 9.70 a 9.90 per 100 Kg. Bloemkool, le soort f 25 a f 35 per 100 stuks. Aardbeien f 162 tot f 186 per 100 Kg. Rabarber f 4 a 7.80. Worteletn f 7.40 a 19.40. Uien f 3.90 a 5.60. alles per 100 bos. Spinazie f 12.50 a 37.60 per 100 Kg. Kropsla f 3.90 u 5.80 per 100 stuks. Asperges, dikwit f 78 a 91. Idem, dikbl. f 45 a '60. Radijs f 3.10 a 5.40, alles per 100 bos. GEMEENTE SCHAGEN. GetrouwdJohannes Wilhelmus Fritz en Neeltje Maria Deenik. POLITIE. Gevondeneen kam, een glassnijder. Verloren: een ring met sleutels, 4 portemonnaies, een R.K. gebedenboekje. Komen aanvliegen: een grijze postduif, een blauwe postduif met 2 ringen, een blauwe postduif (M. 21/30710 Nurp). THEATER ROYAL. Het ia de directie van Theater Royal nog gelukt Iets extra's voor de kermis te brengen. Tijdens het cabarot-bal zal n.1. nog optreden een j ex-band- en xylophoon-artist, Zooiets is te Schagen nog nimmer geweest en zal or zeker toe bijdragen om de stem ming tijdens het bal er in te houden en niet weinig te verhoogen. 2E ORGELBESPELING HERV. KERK. Het programma voor Vrijdagavond 15 Juni, van half zeven tot half acht, door den heer Jan Zwart, is gewijd aan Bach, Guilmant (5e Sonate), Clauss- mann en Dubois. N.O.G. De afd. Schagen van het Nederl. Onderw. Gen. be noemde in hare vergadering van 13 Juni tot afgevaar digde tér algemeene vergadering den heer D. Brou wer. tot plaatsvervanger den heer W. Porte^ beiden te Schagen. Over het voor velen zoo nuttige vervolgonderwijs, dat voortaan niet meer door de regeering betaald zal worden, ontspon zich een breede discussie. Op een volgende vergadering zal over dit onderwerp verder worden gesproken. KERMIS. In het Theater Royal zullen behalve de reeds aan gekondigde filmwerken ook nog worden opgevoerd een drietal tooneel stuk ken. Optreden zal het tooneel- gezei schap van Herman Heijermana Opgevoerd zul len worden een tweetal spelen van dezen grooten en bekenden auteur, nl. Schakels en Allerzielen en ver- der een blijspel: Een zeer wild Huwelijk. Dinsdag gaat Schakels, waarvan de N.R.Crt. zegt: In Schakels zijn de kanten, die Heijermans kenmer ken, samengeloopen en alles van hem leeft in dit stuk: zijn warm gevoel, zijn sarcasme, zijn „gijn", zijn kijk >p familieleven, ontdaan van den uiterlijken schijii De Nieuwe Arnhemsche Courant schrijft: Heijer mans i9 een veelzijdig kunstenaar, die figuren en ty pen heeft geschapen van een kracht en een beteeke- nis, zooals ze in onze nationale ♦ooneellitteratuur tot de groote zeldzaamheden behooren. Een zeer wild Hu wed ijk gaat woensdag. De Telegraaf: Het publiek werd wild. Er werd niet gelachen, maar gegild. De Tijd: Oer-komisch. Een kl 'eht in het kwadraat Er is gegierde Het spel van all« tnedespelenden is lach-too verend. Leidsch Dagblad: De artisten leverden prachtig spel. Hoevele menechen hebben er gietei niet met behulp van de luchtige kost die deze klucht t-'edt, aan het iachen, ja soms brullen gebracht En Dor derdag: Allerzielen, een stuk diep en ont roerend leven. Dait spel kan elke aanbeveling missen. Zooals onze lezers zien, ook hier wordt echte, mooie kunst geboden.I TE VEEL SIGARETTEN, Het lijk van den advokaat, Froncis Wright, die in een hotel te Southend potseling is overleden, is gis teren geschouwd. Zijn weduwe verklaardo, dat haar man wel tachtig cigtwvtten op één dag rookte, Hij begon or meo zopdra hij wakker werd en was nau welijks ionder cigaret tot hij avonds naar bed ging. De betlltwing van den lijkschouwer wa», dat do eamak vm zijn dood hartverlamming, bespoedigd door nlootinewargiftifring was, EEN 8TATION AFGEBRAND, Maandagochtend is te Philadelphia het vermaarde Broadstreet station afgebrand. De Ibrand ontstond op nog niet verklaarde wijze onder een perron en ver spreidde zich naar alle kantenè Er stonden in 't station treinen mot Pullman-slaapwagen», waarin reizigers in diepe ru3t verzonken waren. Een der sla pende werd bewusteloos van den verstikkenden rook; maar tenslotte wisten allen zich te redden. Hoe reusachtig dit statioh is, moge blijken uit het feit. dat er op het tijdstip dat de brand uitbrak, der- itig treinen aanwezig waren. Verscheidene daarvan vlogen in brand, voor zij konden worden weggeran- geerd. De aangerichte schade wordt met inbegrip van de verbrande reizigers-bagage geraamd op $2.000.000. Broadstroet station ia een zeer groot kopstation, in ihet hartje van de stad gelegen, vlak tegenover het stadhuis. Het inwendige van het gebouw was bijzon der modern en verrassend rijk ingericht niet mooie restauraties, groote wachtzalen, rustvertrekken, o.d. EEN MERKWAARDIG STAALTJE VAN GELD- VERKNOEIING IN ENGELAND, Aan het ver3lag van de rekenkamer over de leger uitgaven ontleenen wij het volgend merkwaardig staaltje van geldverknoeiing. De Indische regeering I huurde in September 1916 een sleepboot ten dienste van de vloot in de Irakrivier tegen 60 pond sterling I per week. Ze weigerde in te gaan op het aanbod van den eigenaar om het vaartuig voor 9000 pond te koo- pen. In 1920 werd de dienst van de sleepboot ge staakt, doch de huur werd tot Augustus 1921 verder betaald. De eigenaar had toen in totaal 15000 pond ontvangen. De Indische regeering kocht ten slotte het schip voor de som van 6000 pondu Thans staat de sleepboot op de nominatie om gesloopt te worden. DE DUITSCHE KOLENPRIJZEN. Uit Berlijn, 13 Juni. Nadat gisteren de loonen der mijnwerkers met 52 procent zijn verhoogd, wondt beden medegedeeld, dat de prijzen der kolen met eenzelfde percentage zijn gestegen. FRANKRIJK EN DUITSCHLANB, Het schijnt dat de gepubliceerde verklaring van Engelands houding inzake het Roemgebied. niet Juist is geweest, er is «tenminsto van den kant der Engel- sche regeering een loochening gevolgd. Baldwin zet de vergaderingen van het voltallige kabinet voort voor een verdere bespreking van het 8cbadevergoeding8vraagstuk. Een verklaring der Britsche politiek wordt niet vóór de volgende week verwacht. De meening overheerscht, dat een onmiddellijke beslissing niet kan worden verkregen, maai- dat alle middelen moeten worden aangegrepen om tot over eenstemming te komen tot het vaststellen eener ge meenschappelijke geallieerde gedragslijn. Er heeft een levendig- diplomatiek verkoor tus- schen de geallieerde hoofdsteden plaats .Daar Frank rijk de quaestie van het lijdelijk'verzet tot het voor naamste punt in het geding heeft gemaakt, tracht Engeland zich er van te vergewissen wat Frankrijk bedeelt met de poging om aan den tijdelijken tegen stand een einde te maken, en of er een gemeen schappelijke politiek, die voor beide landen bevre digend is, kan worden ontworpen. HET OGRLOGSGEDENKTEEKEN TE YPERBN. Het contract voor de uitvoering van het gedenk- teeken, dat de verdediging van Yperen moet vereeu wigen, is na openbare inschrijving aan een Britsche firma toegewezen. Reginald Blorafield zal het gedenk- teeken ontwerpen,,dat den vorm zal aannemen van een schitterenden boog over den hoofdweg. In de zij den van den boog zullen op tafels de namen worden gegrift' van de mannen, die bij de verdediging van de 9tad zijn gesneuveld. De vorm van het gedenk- teeken zal de afmetingen van dé. „Are de Triomphe" te Parijs nabijkomen. Het werk. zal tien millioen francs kosten. ENGELAND EN RUSLAND. De Britsche regeering stelt in haar antwoord op de jongste Russische nota met voldoening) vast, dat de Sovjet-regeering zich in de toekomst van vijande lijke propaganda zal onthouden. Engeland verbindt zich om geen steun te verleenen aan plannen tegen d8 Sovjetregeering, welke Russische onderdanen bui ten Rusland mochten smeden. De nota verklaart, dat de Sovjetregeering aan de voornaamste eischen heeft voldaan, zoodat de nota- wisseling als geëindigd kan worden beschouwd. EEN VREESELLJK ONGELUK TE BOTTROP. Uit Bottrop wordt aan de Vossische Zeitung" ge meld: Heden heeft hier een verschrikkelijk onge luk plaats gehad bij een huis in aanbouw. Een stei ger stortte in en bedoif vijf arbeiders. Vier van hen werden gedood; de vijfde werd zwaar gewond in het ziekenhuis opgenomen. Aan het reddingswerk werd door een Belgische troepenarfdeelingi deelgenomen. De aannemer is gearresteerd. Tel. EEN TAALWONDER. Een 14-jarige knaap E. R. Hardy geheeten, die eer gisteren met zijn oudera, prof. en mrs. Hardy, van New York te Plymóuth arriveerde, heeft de aandachl van eenige dagbladberichtgevers getrokken. Het jongmensch spreekt namelijk 14 vreemde talen. Na een vacantie in Engeland keert hij naar zijn vaderland terug om zijn studies voort te zetten ter voorbereiding voor het ambt van geestelijke in de Episcopaalsche kerk in Amerika. TRAGISCH ONGELUK. In de Werntarw-mijn in Wales heeft zich een tra gisch ongeluk voorgedaan. Door neervallend gesteen te werden namelijk twee mijnwerkers gedood terwijl de vader van één hunner, zelf met de beenen onder een groot rotsblok liggend, van het verschrikkelijk einde van zijn zoon moest getuige zijn. Hetzelfde rotsblok namelijk, dat den vader gedeeltelijk bedek te, had den zoon geheel bedekt. De vader kon nog uit alle macht schreeuwen en werd uit zijn netelige positie bevrijd, Hij had gezien, hoe zijn jongen nog juist een zijner handen onder het rotsblok had kunnen uitsteken, als wilde hij op deze wijze nog wenken om hulp. De man wist echter dat alleen bij dadelijk opdagen van hulp nog red ding van zijn zoon mogelijk was en moest het nu aanzien, dat deze onder den last van het rotsblok I langzaam bezweek. i DE OMWENTELING IN BULGARIJE. De bladen melden, dat er bloedig» gevechten wor den geleverd te Warna. Stamboeliïski zou te Pe- titsj geinterneerd zijn. De grenzen zijn nog steeds ge sloten. Het Bulgaarsche gezantschap te Parijs heeft een telegram ontvangen van Daskalof, den Bulgaarschen gezant te Praag, en oud-minister in het kabinet- Stamboeliïski, waarin hij het personeel van het ge zantschap verzoekt, de bevelen van de nieuwe re geering niet uit te voeren, die alleen te Sofia is in gesteld en gesteund wordt door een handjevol avon turiers. Het telegram zegt verder nog,, dat een leger van ongeveer 100.000 vrijwilligers, wier aantal steeds groeit, de grenzen van het land en de omstreken var Sofia bewaakt en zich gereed maakt om de over weldigers van het wettelijk gezag te straffen. OOX DE ETNA IN ITALXÖ IN WERKING. Ook de Etna is aan het werken, doch op kleiner schaal dan de Vesuvius. Er bestaat evenwel geen gevaar voor de omwonenden wegens de groote hoog te, waarop de uitbarsting) plaats heeft DE DUURTE IN DUITSCHLAND. Uit Bochum wordt aan Het Volk geschreven: Hert reddelooze verval van het Duitsche geld heeft in de laatste dagen een crisis doen ontstaan, waarbij vergeleken de kortgeleden geéindig de communisti sche stakingsactie nog maar klnderspol was. Men kan er veilig van op aan, dat de uitwerkingen van deze ramp, nl. de onbeperkte prijsstijging en de aan houdende verarming van de masoa, zich roede bin nenkort de groote stakingen zullen doon gevoelen Hot oproer, dat in hot Roergebied begon, en zich naar Silozlé, Rakwn on de Palts uitbreidde, ia hiervan «en duidelijk bewijs voor hem, die da tookene.n des tijde verstaat. De Duitsche vakverenigingen staan voor moeilij ke tijden. Voornamelijk in vakvereenigingskringen van het Roergebied is men van meening, dat de toe stand, waarin de arbeidersklasse handelend moet op treden, zich sneller kan ontwikkelen dan de meesten gelooven. Do arbeidersklasse kan niet langer lijde lijk toezien, dat aan den eenen kant een misdadige economische loonpolitiek het levensonderhoud van de massa onder het bestaansminimum drukt, terwijl aan den anderen kant de zaken van enkele industrie magnaten op de rookende puinhoopen van het Duit sche economische leven enorme winsten afwerpen. De drievoudige verhooging van den broodprijs op 4 Juni is direct van invloed geweesrt op de prijzen van de overige artikelen, die met de graanmarkt in geen enkel verband staan. In de laatste dagen, toen de dollar zoo enorm opliep, werden in bijna alle winkels de prijzen van olie, vet, meel, enz. vaak twee en drie maal verhoogd. De macht van den dol lar breekt zich door alle perken van verstand- en zede. Terwijl alle prijzen, van een ton steenkool tot een boordenknoopje, op geudbasis worden berekend, bijna alle ondernemers en eigenaren, van Stinnes tot de onaanzienlijkste beursspeculant, hun verdien sten in goudmarken berekenen, krijgen de arbeiders un loonen betaald in papiermarken, waarvan de „waarde" van uur tot uur vermindert De vakver- eenigingen zijn het er over eens, dat zij den volko men gerechtvaardigden eisch van de massa om te worden uitbetaald in goudmarken, zeer spoedig als het voornaamste punt van actie zullen moeten aan nemen. Het is zeker, dat de vertegenwoordigers van de vakvereenigingen bij de nieuwe loononderhande lingen op 11 Juni voor de mijnwerkers op de vol strekte noodzakelijkheid van een geheel nieuwe loonpolitiek zullen wijzen, die den arbeiders een vast en gewaarborgd inkomen verzekert. Welke houding de grootindustrie tegenover de looneischen van de arbeiders zal aannemen, kan moeilijk vooruit wor den gezegd. De komende weken zullen dus over het lot vnn de Duitsche arbeidersklasse beslissen. Nog nooit was het spook van de duurte zoo nabij als thans, nog nooit was de drang naar strijd voor loonsverhooging zoo sterk als nu, en nooit voelden de Duitsche on dernemers zich zoo machtig als thans bij de vrees»- lijke economische ontreddering. Doch hierin ligt ook de buitengewone politieke en economische beteeke- Dis van den onvermijdelijken zwaren loonstrijd, waarvan de gevolgen, indien deze strijd door de Duitsche arbeiders tot een goed einde kan worden gebracht, een principieel© wijziging in het beheer van de financiën zullen moeten zijn- De groote gebeurtenissen werpen hun schaduwen vooruit. In het Roergebied ontwikkelen, de commu nisten een buitengewoon levendige agitatie, In com munistische vergaderingen wordt door de propagan disten beweerd, dat de kort geleden geëindigde ac tie eerst het. begin is geweest van den komenden strijd tussohen vakvereenigingen .ondernemers en regeering eenerzijds, en communisten en syndicalis ten anderzijds. De tijd, die daar tusschen ligt, moet worden gebruikt., om de vakvereenigingen te onder mijnen. De vakbonden in het Roergebied zijn uit de laatste oproerige beweging onder gelukkige omstan digheden versterkt te voorschijn gekomen. Zij heb ben uit de jongste ondervindingen kunnen leeren, en maken van den korten tijd, die hun tot den groo ten beslissenden strijd nog overblijft, gebruik, om hun krachten te concentreeren en hun actie helder en bezonnen voor te bereiden. WATERT De oorrespondent der N. R. Ct. te Athene schrijft: Gisteravond 'is er bij ons thuis een verschrikkelijk ongeluk gebeurd. Uit de keuken kwam de treurmare dat de kat de kruik biet drinkwater had omgeworpen en de heele familie snelde ijlings naar de plaats des o®- heils. Het wee een ontzettende aanblik. De kruik vtm niet gebroken, maar lag onbeschadigd op den bodem. Maar de kostelijke de onschatbare, onvervangbare inhoud van de kruik vormde een grooten plas op de>n steenen vloer. Het dienstmeisje haa haar noofd verloren.' Zij riep alle heiligen van de kalender te hulp e® ratelde alle mogelijke verwenschingen, terwijl zij met een bezem de onthutste poes, die in eeo hoek gevlucht was, trachtte te bewerken. Ons ellen stond het huilen nader dan lachen. Nu ruit gif misschien denken, dat ik "Schromelijk overdrijf. Over zoo'n omgevallen kruik 'met water be hoeft men toch Zoo'n drukte niet te maken. Daar hoeft men toch niet over in de krant te schrijven, Maar het drinkwater was coowat hol kostbaarste wat wij in huis haddeu. Hot was 'smiddags op een kar gebracht door 0»n man, die beweerde heviomaal Uit Amnroeeal te komen en die *oo welwillend was het heerlijke vocht la te rullen tegon eau. bedrag „hooge drachmai". En die mau zou dien avond niet moor toruökoeron. En ala gij dan weet, dat de waterleiding van Athene sinds tien uagen niet meer werkt, kunt gij misschien ©enigszins deelen in ons leed. Wij waren genoodzaakt allemaal s avonds nog uit te gaan, om bq noel goede vrienden te drinken. En wij hebben nog gebedeld ook en hebben een half kruikje water mee teruggedragen als mond voorraad voor den komenden nacht. Want nooit heeft men meer dorst, dan wanneer men weinig te drin ken heeft. Er wordt thans te Athene nergens meer over ge sproken dan over water. Het water, dat er ("niet is, heeft zelfs het Engelsche pond, dat er veel te veel blijkt te zijn, verdrongen. Zonder Engelsche ponden kah meh leven, Zonder water niet. Een óngeluk aan de waters- leiding is een ramp. En dat dit ®u juist gebeuren moest op een oogenblik. dat de Griékschc zomer vroeger dan ooit en heftiger dan ooit Zijn heerschappij heeft hervat. De waterkwestie is elk jaar in Athene acuut. 'Er is 's zomers in het beste geval net genoeg. D»e bestaande waterleiding is een antiquiteit en dateert uit den Ro- meinschen tijd. Nu rijn er dikwijls grootsche p,annen gemaakt, om Athene volop van water te voorzien, maar honaerden mil-lioeneo, drachme* waren daarmee ge moeid en gedurende de elf jaar oorlog heeft men er niet aan kunnen denken, ze uit to geven. Ohdertuaschan is de bevolking van de hoofetad de laatste jaren meer aan verdubbeld. Als er in Athene maar water was, zou ae stad een waarparadijs worden. Overal zou men bloemen hebben en springende fontei ne. Eh dab geen stof meer. Men zou ook overal! boomen planten en zelfs het klimaat zou zoodoende veranderen. Dat waren allemaal de toekomstdroom©®. Nu was men ai blij, als men door zuinigheid geen gebrek leed. Twee weken geleden heeft de antiquiteit ons echter in den steek gelaten. Over een d&tand van tweehonderd meter zijn de buizen doorgezakt en die buizen ritten veertig vijftig meter diep onder den grond. Wel' heeft het gemeentebestuur alle beschikbare krachten dadelijk aan et werk gezet, heeft het zelfs dubbel loon beloofd bij o verwerft, maar de meest rooskleurige geruchten luiden, dat de stagnatie toch nog twee weken zal duren, waaruit minder optimistische inenschen dadelijk opmaken., dat men er nog veilig een paar weken, bij1 kan doen. Athene zonder waterleiding. Voor een buitenstaander is het opmerkelijk hoe goedsmoeds de Grieken ook dezen last weten te dragen. Men beziet het ongeluk maar van den vroolijken kant. Het heele stadsbeeld is door den plotselingen nood veranderd. Dat het stoffiger is dan ooit, spreekt VBnzelf en dat 't hier en daar in Athene niet bepaald aangenaam riekt, eveneens. Dot er gevaar is voor ziekte, kan m^n-dan ook niet ontkenbed. De regeering heeft dan ook overall den raad laten aanplakken het 'drinkwater to koken- Verder Iaat ze groote auto's mot water van buiten door de straten rij'den, waaraan ieder gratis geholpen wordt. Om die wagens is 't oen heel gedrang. Met emmers, bakken, kruiken, potten, flesschen en karaffen, mot alles wat maar inhoud heeft en niet lokt, staan mannén, vrouwen- en kinderen- op hun beurt to wachten. Verder is er een algemeene uittocht naar bronnen e®. putten. Wat een gesjouw den heelen dag en een deel vad dón nacht. Heele families gaan op water uit, verscheidene Vluch telingen-jongens een aardige drachme verdienen om voor meer gegoeden water te halen. Sommigen doen de transporten met handkarren ©n wagens, terwijl er boeren zijn, die met tonnen water op ezels uit hun dorp komen dat, ze verkoopen tege® groote bedragen. Ondertusschen rijn verscheiden putten al' letterlijk uitgeput. Dan moet men 't maar weer verder zoeken. En dat alles b\j oen tropische hitte. Dut de koffie huizen voller zijb dan ooit, is ook een gevolg van de algemeene plaag. Bij ieder kopje koffie krijgt men immers een glas water en als men een extra fooi geeft ook wel eens twee. Een ongeluk is verder dat het bier nog niet afgeslagen is, en dat de badplaats Phaleron be- bctrekkelijk veraf ligt, zoodat het nemen van een zee bad een expeditie os, waar men den tijd voor moet hebben. Advertenti'ên. y Den 19enJuni s.s. hopen onzej geachte Zwager en Zuster, om en Tante, It. Appel n en E. Appnl-Slapel D hunne 25-jarige echtvereeni- ging te herdenken. Q Namens de Familie. H Wed. K. STAPEL. Jé GEERTJE, FIETER. U 0 Winkel, Juni 1923 □aaaaanaaaaao TIJDENS DB KERMIS VOORRADIG: MACHINAAL GESNEDEN GEROOKTE OSSENTONG oaoaaaaaannaa Q Den 16en Juni a s., hopen Q Q onze geliefde Ouders, Q te Heerhugowaard hunne 45 Q n jarige echtvereenigingin stilte Q - te herdenken. s Hun dankbare Kinderen. U De ondergeteekende betuigt bij deze. namen3 de Famieli, zijn hartelijken dank aan Bekenden, Vrienden en Buren voor de vele blijken van belangstelling, aan de WelEd. Zeergel. Heer Dr. Oter- doom voor zijn zorgvuldige be handeling, aan de WelEerw. Heer Ds. Buiskool, voor zijn troostvolle i woorden tot ons gesproken en verder aan de Heeren Dragers, voor d'- laatste eer aan onze dier bare afgestorvene bewezen. Uit aller naam, P. WILDEBOER. 't Zand. 12 Juni 1923. Behuwd en Kleinkinderen. Q g Noord-Scharwoude, Juni '23. g □caac3cacaacac3cac3caa aaaoaaa J Den I7en Juni as hopen Q J onze geliefde Kinderen, Broe- Q i der en Zuster, P. J. Zoele G. Keppel i hun 25darigeechtvereeniging J te heraenken. U Mede namens de familie, P. KEPPEL. Anna Paulowna, Juni 1923. oaaaaaaaaaan Terstond gevraagd: een bekwaam Schildersknechl, bij K. SCHENK|te Hensbroek. Ondergeteekenden betuigen hiermede hunnen hartelijken dank aan Familie. Buren en Kennissen, voor de vele blilken van belang stelling bij hun 40-jarige Echtver- eeniging ondervonden. Math. DEKKER. A. DEKKER-Bakker, Schagen.Juni 1923 IN DEN BOEKHANDEL verkrijgbaar: Handleiding Toor het invullen van aangiftebiljetten en coatro- leeren der aanslagbiljetten, het indienen van bezwaarschriften, alsmede van aangiften en versoek schriften ter bekoming van ontheffing, enz. Een zeer doelmatig, begrijpelijk boekje. gaan wii steeds door mei de gralis AUTORITJES. De schoone beloften gaan er nu al!!! Gratis Autorit naar de Monsterzaien in Amsterdam. Aanleg van licht- en krachtin stallaties door electricien. Beleefd aanbevelend, 14 jaar, goed kunnende schrijven en rekenen, bedt zich aan voor kantoorwerkzaamheden, of zoo noodig als Winkelbediende. Fr. br. lett. T, aan VAN KETELS' Boekhandel te Schagen. F. A. F. GRONEMAN te Wie ringerwaard, vraagt voor korter of langer tijd, voor de HUISHOUDING. IE KOOF GEVRAAGD: een In goeden slaaf zijnde Prijsopgaaf onder lett. B, Hulp postkantoor Callantsoog.

Schager Courant | 1923 | | pagina 3