Burgerlijke Stand. VOETBAL Gemengd Nieuws. Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. beeft blijkbaar de verantwoordelijkheid der goed keuring niet willen dragen. Het bestuur echter toe kende. „Men denke zich even in, aldus redeneert de schr. in de Gelderlander, „wat hier gebeurd is: een ac countant, die jarenlang aan een zaak verbonden is en elk jaar de balansen teekent, begint in 1920 open lijk een voorbehoud te maken (waaraan binnenska mers natuurlijk een en ander is voorafgegaan) en weigert in 1921 zijn handteekening op de balans door er de namen zijner leden onder te zetten; de verant woordelijkheid voor de juistheid der balans, welke de accountant heeft geweigerd, is door het bestuur derhalve aangenomen. En niemand heeft van deze merkwaardige gebeur tenis ook maar het minste bemerkt. In verband- met. het door den schr. vastgestelde feit. dat de accountant al een jaar geleden zou heb ben geweigerd zijn handteekening onder deze balans te plaatsen, komt hij op tegen de „van Den Bosch uit verspreide voorstelling", alsof de ramp slechts door invloeden van den allerlaatsten tijd zou zijn veroorzaakt. En hij gaat dan voort: Op de balans over 1921 vinden wij een cijfer van ruim 30 millioen aan eredieten. En -een winst van f427.000. Het is, gezien de opmerking van den ac countant in zijn verklaring van 1920. naar de mee ning van den schr. in de Gelderlander, waarschijn lijk, dat deze het cijfer va 30 millioen onwerkelijk heeft geacht.... Overigens is die verhouding van het kapitaal (45* millioen) tot de groóte cijfers van den omzet zoo ge ring, dat er maar weinig nooddg is geweest om het gansche kapitaal verloren te doen gaan. Hoever was het opgeteerd, vraagt de schr., toen de accoutant weigerde zijn handteekening te plaat sen? Van welken datum af kan'men zeggen dat hei kapitaal der Vennootschap is verdwenen? Van dien tijd af heeft de Bank niet meer wettelijk be staan." De bankiers verschijnen in de balans van 1920 voor f556.000. In 1921 is dit cijfer eventjes drie millioen hooger: f3.609.000. En op het dezer dagen verschenen staatje staan de bankiers voor ruim tien millioen. Dit moge,, als wij de indeeling der vroegere balansen zien, een verzamelpost zijn, de post is toch zeker weer drie a vier millioen gestegen. Waarschijnlijk is hiermee de „vriendschappelijke financieels relatie" geteekend met do Central© Boe renleenbank, waarover de directie het in oen harer eerste persberichten had. Bevriende bankiers hebben de Hanzebank in de laatste jaren blijkbaar zoo lang mogelijk op de been gehouden, waarschijnlijk zoo lang, tot de bank geen behoorlijke panden meer ge ven kon. Hoogstwaarschijnlijk zit er een dikke brok prefe rent! evordering tusschen do groot© massa van vor deringen op do Hanzebank en het zal dus zaak zijn, dat da crediteuren Ibun belangen met groote zorg? omringen. HET BRITSCHE KONINKLIJKE ECHTPAAR ZAL ONZE KONINGIN BEGROETEN. Reuter meldt uit Londen, d.d. 25 Juni: Koning George en Koningin Mary zullen zich mor genochtend naar het Victoria Station begeven ter be groeting van Koningin Wil'helmina en Prins Hen drik, die zich dlan op de dborreis bevinden naar Rydall Hall," Ambleside, waar zij eenige weken in strikt incognito zullen doorbrengen. OPLICHTING. De Rotterdamsche recherche heeft aangehouden de twee ex-dirocteuren der Internationale Bank voor Handel en Industrie, Porcelcinstraat 5 op aanklacht vail oplichting. Er zou door een tweetal boeren uit Moercapelle en Zevenhuizen aan effecten in leen- dépot zijn gegeven voor een bedrag van f20.000, dat niet meer uit handen d!er bank is te krijgen. De pas in functie gekomen directeur Lokker, die optrad na het ontslag der twee thans aangehouden directeuren, deelde mede, dat tegenover deze f20.000 in elk geval een debet voor de twee schuldeischers staat van f 17.000 en dat er een contract was gesloten met drie maanden) opzeggingstermijn. Van andere zijde vernamen we, dat er ook nog andere klachten bij den officier van Justitie zijn ingediend. Het bankje is negen maanden geleden opgericht en had een premie-obligati el eenlng uitgegeven, waarvan Mercurius te Amsterdam, thans gefailleerd* de eml- tente was. UIT DE SIGARENINDUSTRIE. Te Kampen mag den laatsten tijd een verheugende opleving in de sigarenondustrie geconstateerd' wor den-. Na de langdurige periode van werkloosheid, ge durende welke honderden arbeidersgezinnen) een so ber, vaak zelfs kommervol bestaan geleden hebben, t konden allengs de meeste fabrieken weer op behoor- lijke sterkte worden aangezet en slonk de lange lijst van bij het Arbeidsbureau ingeschreven sigarenma kers (geleidwijk tot een troepje minder gezochte werkkrachten. Reecis deed zich dezer dagen het ver schijnsel voor, dat een der grootste ondernemingen daar ter plaatse, om aan het bedrijf uitbreiding te kunnen geven, verplicht was naar arbeiders van elders uit te zien. Deze merkwaardige ommekeer laat zich vermoedelijk hierdoor verklaren, dat ook aan het groote getal kleine fabrieken, als uit den- grond gekomen tijdens de malaièe der groote onder nemingen, het bedrijf nog steeds wordt voortgezet en- arbeidskrachten worden vastgehouden. GED. STATEN VAN NOORD-HOLLANDt In de Telegraaf lezen wij' Amsterdam, 25 Juni. - Naar wij vernemen Is heden een bijeenkomst gehouden van vertegenwoordigers van <te Soc. Dem., R. K., Liberale, Ghrist -Hist Vrijv.- Dem. en AntTrev. fracties uit de Provinciale Staten van Noord- HoRand ter bespreking van de verkiezing vam leden van Gedeputeerde Staten dezer provincie, weHkte dé volgende week moet plaats hebben. Het huidige college bestaat, naar men weet, uit de heeren Gemard en ^lichiels, beiden S.D.A.P., Hendrix (R. K.). Van Leisnep D* Hubrecht (Lib. en Ketelaar (V. D.) De heer Hobrecht stelde zich niefi meer voor het lidmaatschap der Prov. Staten beschik baar, terwijl de heer Ketelaar, die als Statenlid herkozen is, m verband met zijn verkiezing tot lid vam denf Amsterdamschen Raad, niet meer voor Gedeputeerde Staten in aanmerking wejQScht te komen. züjn derhal ve vier aftredende Gedeputeerden. Ter bijeenkomst werd een alle partijen bCyredigendé overeenstemming ten aanzien van ue a.s. verkiezing van Gedeputeerden, niet bereikt. Het door een dér aanwé- zigen geopperde denkbeeld, ooi mede te werk én tot "dé herkiezing van de vier aftredenden e&i voorts alle partijen verder vnj te laten ter bezetting van de beide overigé zetels, kon geen Instemming vunden en evenmin het denkbeeld om het college uit een lid van elkk der zes bovengenoemde fracties samen te stéHen. Evenwel is er voorloopig overeenstemming be reikt tusschen S.D.AJP., R. K. en Vrijz.-Dem, om het college van Ged. Staten samen te stellen als volgt: 2 S.DA.P., 2 R. K., 1 V. D., cn 1 C.-H. De bedoeling is dan om den tweeden Roomsch-Katholieken zetel te doen bezetten door den Haarlemschen wethouder mr.yBomans, en dien van den heer Ketelaar, door den heer Kooiman, burgemeester van P urm erend en verder de vier aftredende leden te herkiezen. Daarna kwamen Gedh-Zwart 1 en S.D.W. 1 in 't wild. Geel—Zwart 1 van Bergen won de match met 3—1; doch het eerste doelpunt werd niet toegekend,, daar de scheidsrechter niet had gezien, dat 't harde schot tegen 't doelschot terugsprong, zoodat officieel Geel— Zwart won met 2—1. ANNA PAULOWNA. Zondag speelde Excelsior zijn 2den nederlaagwed strijd. Om 2 uur speelde E. II tegen K.F.C. I van Kol- horn. Beide elftallen stellen zich onder leiding van den heer Duinker volledig op. E. speelde vóór de rust togen zon in. Voor de rust gaan de partijen vrij wel gelijk op en tot halftimie blijft de stand 00. Na oe rust vertoont E. II goed samenspel, waardoor KJ'. C. zich uitsluitend op verdediging moet toeleggen. Zij kan evenwel niet verhinderen, dat door E. II tweemaal wordt gedoelpunt, waardoor deze neder laagwedstrijd voor" E. II tot een succes wordt, daar zij nu de uitgeloofde medaille, voor een overwinning van E. II, door deze 20 overwinning heeft verdiend. E. II had Wissekerke weer op de link9backplaata, wat voor de achterhoede een goede steun wa9. Om 3,45 kwamen J.V.C. I van Ju'lianadorp en E. I tegen eikaar in 't veld. E. speelde met één invaller, J.V.C. met 10 man, wat voor (haar een handicap was. E. wint de toss en verkiest het eerst tegen de vrij scherpo zon. in te spelen. Nadat het spel e-enigan tijd in het middenveld is geweest, komen die eerste aan vallen van E., welke echter op de stoere J.V.C.-ver- dediging doodloopen. Aan den anderen kant weet J.V.C. uit een serimage voor het. E.-doel de leiding te nemen. Even later krijgt J.V.C. een strafschop te ne men, even buiten het strafschopgebied. De linksbin nen schiet keihard op doel. Keeper Harder weet echter, geholpen door de bovenlat, den baV te stop pen. Hij kan echter niet wegwerkon en de J.V C.- rechtsbuiten brengt den stand op 2—0. Even voor de rust krijgt E. een penalty te nemen, waardoor de midvoor den achterstand verkleint tot 2—1. Na de rust is E. ver in de meerderheid. Het combi neeren van de voorhoede is zeer goed en talrijke cortnérs vallen E. ten deel. Toch komt het eerste doelpunt voor J.V.C., als uit een aanvai do rechtsbinnen "keihard in schiet, waardoor de stand wordt 3—1. Ais is afgetrapt yolgen weer vele E.-aanvallen ej? J.V.C. wordt nu zoo goed als ingesloten. Uit één dier aanvallen doelpunt de E. linksbuiten met een keihard schot, wat wel het mooiste doelpunt van den wedstrijd was. Spoedig hierna komt het einde met den stand 3—2 voor T.V.C., waarmoe zij' meer dan tevreden kan zijn. Scheidsrechter Duink'er voldeed goed. Om misverstand te -voorkomen, Villen wij' hier even verklaren, dat de Vliegtuigmakers als leden van J.V.C. zijn. ingeschreven. E. III speelde 's morgens tegen J.V.C. III en wist na, een mooi en strijd dezen met een 4—O-nederlaag naar Julianadorp te $turen. "Het was voor E. een mooie dag en het publiek heelt volpp kunnen genieten. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Anna Frederica, d. v. F. Koster en van A. Bcntenaar. Lambertus Rei nier Marie, z. v. J. W. Faase en van M. E. van Hamersveld. Margaretha Maria, (L v. E. Komen, en van C. Jonker. Ondertrouwd: Meftje Anna Cornelissan en Her- bert Jobannes Hollander. Martina Maria Swierts en Dirk de Jong. Getrouwd: Antje Post en Johanncs Bartholomeus Cirk: Meftje 'Anna Cornelissen en Herbert Johannes Hel lor* der. Overleden: Antje Gijzen ,oud 62 jaar, echtgen. van J. Tijsen. Reclames. Wees liever verstandig dan spijtig; waarom niet heden een flacon Foster's Maagpillen gekocht? Dit geneesmiddel wekt de lever op, regelt de vloeiing der gal, draagt zorg voor goede spijsvertering, en houdt, de ingewanden werkzaam. Dit beduidt reiner bloed, betere zenuwen en een helderder hoofd. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f0.66; in apotheken en drogistzaken. ST. PANCRAS. Donderdag 21 Juni ontving Vrotn© 1 Al'Cm'aria Vic- trïx 5 voor een match oim^cen dtfor A. V. 5 uitgeloofde medaille, welke in wedstrijden, door de vereeniging met 't hoogst aantal doelpunten gewonnen moest wor den. Deze match werd na een spannenden strijd ge wonnen door A. V. 5 met 21. Vrijdag daarop speelde alhier Vrone 3 tegen Jong Holland 2 van Alkmaar. Vrone 3 won van J. H. met 2—1. Zondag 24 Juni moesten Vrone 1 «n Vrone 2 tegen elkander uitkomen opS.D.W.'s terrein voor de serie wedstrijden van S.DvWi. Vrome 1 won 'van .Vrone 2 met 3—0, HEVIGE KOUDE IN NOORD-ITALIft. „Le Journal" verneemt uit Rome, dat bijna alle vee dat reeds naar het hooggebergte gedreven was, van! honger en koude is omgekomen. De schade wordt geschat op millioenen lire. EEN GROOT C RED IET VOOR AANKOOP VAN BRANDSTOFFEN IN DUITSCHLAND- Uit het Ruhrgebied wordt gemeld, dat de rijksre- geering de groote gemeenten, die niet in de on middellijke nabijheid der mijnen liggen, een milli- ardemcrediet heeft toegestaan «oor de aanschaffing van brandstoffen voor den kotSanden winter. Reeds thans komt daaraan gebrek mede in verband met het koude weer. Voor de electrische installaties hoopt men rond te komen met Engelsche kolen. Met den huisbrand is het echter zeer slecht gesteld. Zelfs al werd over een maand het lijdelijk verzet opgegeven, zou nog een aanzien! ijk tekort niet te< ontgaan zijn. Men zal nu trachten met behulp van deze eredieten buitertlandsche kolen en andere brandstof te beko men o.a. ook Limihurgscho kolen uit Nederland. Duitsche bruinkoleni worden door de Frenechen toe gelaten. EEN ERNSTIG ONGELUK TE NEW TORBL Uit New-York, 25 Juni. Hedenmiddag zijn ze® personen gedood en veertig gewond toen twee wa gens van de ludhtspoor van de lijn naar beneden vielen in oen drukke straat in het district Brooklyn. Het ongeluk is volgens ooggetuigen te wijten aan het breken van een as. PRESIDENT HARDING'S REISGEZELSCHAP. Uit Denver, 25 Juni. Summer Curtis, die als ver tegenwoordiger van de republlkeinsche nationale commissie president Harding op zijn spreektocht naar het Westen vergezelde, werd bij een automo bielongeluk gedood.,De chauffeur overleed eenige uren later; twee journalisten werden ernstig ge wond. Harding en zijn echtgenoote waren te Denver gebleven, teneinde een hospitaal te bezoeken. ZWARE FABRIEKSBRAND IN SCANDINAVIB. Uit Stockholm, 22 Juni De houtzaagfabriek Kastet nabij Gefle, de grootste der wereld, is he den. door brand vernield. De schade wordt op drie millioen kronen geschat. DUITSCHE AANKOOPEN IN RUSLAND? De Echo de Paris verneemt uit Berlijn, dat de Duitsche rgeering een overeenkomst met die van Oekraine heeft aangegaan ter levering van 350.000 ton koren voor 40 millioen goudmark. Deze som zal worden verstrekt door de Rijksbank, de industrie en de banken. Bovendien heeft Stinnes in Rusland 150.000 tem ijzererts en mangaan gekocht Hij is met de regeering te Moskou in bespreking over een alge meen© concessie voor de ijzermijnen in Zuid-Rus land, welke behooren aan Franschen en Belgen, die door sowjets uit hun eigendom zijn ontzet EEN VLIEGENPLAAG TE DOVER- De „Daily Chronicle" meldt uit Dover, dat deze stad eergisteren geplaagd werd door een wolk van kleine groene vliegen. Hot was nagenoeg onmogelijk om te fietsen of op de motorfiets te rijden, daar de vliegjes in de oogen der rijdenden vlogen. De voetgangers zagen hun klee- ren als -het ware bezaaid met het lastige ongedierte, dat waarschijnlijk met een warme wind-gon' werd meegevoerd. Ook Athford heeft twee dagen lang onder een plaag va* ster donkergroene vliegje® geleden, 1 UIT RIJNLAND. Een der medewerkrs der N.R-Crt schrijft uit het Rijnland: De wijnoogst is het vorige jaar tengevol ge van een natten zomer erg tegengevallen en dit i Jaar staat het gewas er tot dusver weinig beter voor. Ais de zon niet gauw komt opdagen, zal er van: de wijnstokken weinig terecht komen. De koude heeft de ontwikkeling van de jonge planten sterk belem merd en van bloei, die anders in dezen tijd valt, is nog geen sprake. Op tal van plaatsen beginnen de bladen al te vergelen. De prijs van den wijn loopt door deze slechte oogst- vooruitziohten en de in beslag neming' op groote schf.al in het bezette gebied natuurlijk1 sterk op. Voer inferieure soorten, die men hier „Kutscher" noemt en die in vredestijd 80 pf. per flesch kostte, betaalt men thans grif 15.000 mark. Niettemin houden de wiJnhandelaarB hun waar op. Zij rekenen op nog hoogere prijzen. Van toeristen-verkeer aan don Rijn is nog niet veel te merken. Het verkeer is bezwaarlijk en op de door do Franschen) geëxploiteerde Rijnspoorwegen, niet zonder gevaar. Het mag een uitzondering heefen als een trein zonder ongelukken zijn doel bereikt. Dat schrikt de buitenlanders af en de Duitschers mijden de Fransche treinen. Dit maakt dat de Rijü- stoombooten ondanks het gebrek aan toeristen, ge-' woonlijk goed bezet zijn. Bij het verkeors-ongemak komt voor traitenland- sche toeristen nog de min-gewenschte omstandig heid dat de meeste hotelhouders, d'ie weigeren de door do Franschen ingevoerde wijn-accijns te beta len, hun gasten geen wijn schenken. En bij een Rijn- reisje hoort nu eenmaal een flink glas Rijnwijn. PETERSBURGSCHE TOESTANDEN. Ajan een particulier schrijven uit Petersburg, alhier Ontvangen, ontleefcen wij, aldus het Hdblö., net vol gende: Ik ben reeds ïiang milliardair geworden. Mij'n maandelijk'sch salaris is veel 'meer dan een milliard roebel. Maar wat wil dat reusachtig cijfer zeggen. Neemt men als basis voor omrekening de vroegere gouden roebelmunt, dan blijkt dat mijn maandelijksch salaris 20 gouden roebel bedraagt, Is het niet verbazing wekkend, aat men met zulk een inkomen kon uitkomen? En toch lfeeft men en men is nog blij1, dat mep. zoo'n in komen heeft. Een nieuwe positie te vindetn is thans bijna onmogelijk, en wordt dagelijks moeilijker. Ddt geldt voor het goheele leven hier. Behale wat betreft de groote speculanten, manneui met een donkèr verleden, voor wie de bestaande toestanden eén kolfje naar hun hand zijn, is oen algemeene depressie in den handel en industrie niet te loochenen. De handel die in de tweede helft van het vorige jaar snel scheen op te komen, wordt thans door de reusachtige, maandelijks toenemende belastingen die torugwerk'en.dé kracht hebben near omlaag getrokken. Van de 16000 handels firma's die in Januari LI. bestonden, wanen er in April1 slechts ongeveer 12000 over. Do beambten worden in groote menigte ontslagen ep kunnen ter nauweniood een andere betrdkkking vindetn. Bovendien wordt het ontslag niet volgens het principe vam. nuttigheid maar door geheel andere beginselen, geregeld. (Afkomst, vroe gere sociale positie en betrekking). WEDEROM HONGERSNOOD IN RUSLAND. Uit Riga, 21 Juni.^Volgen® officieele berichton uit Moskou heerscht in de gouvernementen Tsarit- 9in en Saratof opnieuw hongersnood. In hot Donetz- bekken hohben ernstige hongeronlusten plaats, voor al onder de mijnwerkers. LANDBOUW IN RUSLAND. In verband met het feit, dat de boeren op het oogen blik niet in staat zijn zich de door den staat ge- impoteerde landbouwwerktuigen en -^machines aan te schaffen .wegens de hooge prijzen die daarvoor gevraagd worden, hoewel aan, zulke werktuigen een zeor groote behoefte bestaat, heeft de staat besloten do voorraden voor de helft van don thans geldenden prijs op te ruimen. De staat lijdt hierdoor een ver lies van 700 000 gouden roebel. DOOR EEN STIER. In een tunnel van den. spoorweg van Manchester naar Leeds heeft een stier gisteren een aantal trei nen opgehouden, die op de lijn queue moesten ma ken. Tenslotte slaagde een locomotief, met alle lichten pp en zooveel lawaai makende als maar mogelijk was, erin, het dier voetje voor voetje uit de tunnel te loodsen. STEEDS DUURDER. Men schrijft uit Berlijn: De prijs van een tramrit die op het oogenblik 600 mark bedraagt, zal vermoedelijk Maandag tot 1000 en 2 Juli tot 1500 mark worden verhoogd. Ook voor de tunnelspoor, de stadsspoor en de omnibussen worden verhoogingen aangekondigd. DE KONING VAN BELIGIë GEKWETST. Uit Brussel, 23 Juni. Op een wandelrit in de buurt van het kasteel Laeken is hot paard van den xoning met den poot in een door slagregens veroor zaakte scheur geraakt en gevallen, zijn berijder mee slepend. Bijtten val heeft dé koning een der been tjes van het handgewricht gebroken. Dr. Lopage is ontboden om de fractuur te behandelen. DE UITBARSTING VAN DE ETNA. De uitbarsting neemt steeds meer in hevigheid ai. Lirgualossa is buiten gevaar. De schade wordit in het gehoel op 70 a 80 millioen lire geschat Mussolini is uit Sicilië te Rome teruggekeerd. Hij hoeft de bladen doen verzoeken geen overdreven ver halen over d uitbarsting meer te doen, AL WEER VERANDERD. Met een gevoel van verbazing en afgunst hebben volen in West-Europa d© laatste dagen, kennis geno men van berichten uit* Amerika over d© felle hitte aldaar, speciaal in de Oostelijke staten. Er zouden tal van gevallen zijn geweest van overlijden tengevolge van de hitte. Maar thans schijnt'het met die Ameri- kaansche hittegolf alweer gedaan te zijn. Er waaien thans uit het noorden koude winden en het weer in de Ver. Staten, althans in de oostelijke helft, is weer bepaald koel. Veel invloed op dezen omslag van de temperatuur wordt toegekend aan het feit, dat de van Spitsbergen en Groenland en uit de Baf fin-baai om de Zuid- drijvende ijsbergen dit jaar veel verder zuidelijk voorkomen dan normaal is. 22 MILLIOEN MARK LOON GESTOLEN. Uit Berlijn, 25 Juni. Zaterdagavond is op het loonbureau der gemeente-fabrieken te Gharlotten- burg een brutale aanslag gepleegd. Tegen: 11 uur drongen met pistolen en dolken gewapende roovers het bureau binnen en stalen 22 millioen mark, die de beambte afgeteld had "foor de uitbetaling der arbei ders van de nachtploeg en die hij bij zich had lig gen. De daders wisten zonder herkend te zijn te ont komen. EEN DYNAMIET-AANSLAG TE MUNSTER. De „Vossische Zeitung" verneemt uit Munster: In den afgeloopen nacht is hier in de redactiebureaux van het sociaal-democratische orgaan de „Volkswil- le" een dynamietaanslag gepleegd- De drukkerij werd geheel vernield. Nader wordt gemeld: Tegen hedenmorgen half vier weerklonk een zware slag. Kort daarop hoorde men in de belendende huizen luid hulpgeroep. Men vreest, dat een persoon onder de puinhoopen begra ven ligt. Het deel van het gebouw, dat aan de straat ligt, is vrijwel onbeschadigd. De drukkerij en zet machines zijn bijna geheel vernield. Er werd onmid dellijk een onderzoek ingesteld. Van de daders ont breekt elk spoor. TE VEEL VERZEKERD. De oude waarheid dat men zoo goed voor zijn toe komst kan zorgen, dat er voor het heden niets over blijft werd bevestigd toen een man, die er respec tabel uitzag, Zaterdag aan den magistraat in een Noordlondensch politiehof vertelde, dat zijn vrouw een manie had om het leven van de verschillende leden van het gezin te verzekeren en de premies van het huishoudgeld te betalen. Hij had geen bezwaar, zeide hij, tegen verzekeringen* maar hij hield niet van de sobere wijze waarop zijn gezin moest leven, om de polissen van kracht te laten blijven. Hij had ontdekt dat zij» vrouw niet minder dan 23 polissen had, waarvan er alleen vier een verzekering betrof fen op het leven van een kind van twee jaar. Hij had de ver^kccringsmaatscheppij geprofestawtS, maar deze had geantwoord dat de premies betaald moesten worden, als hij wilde dat 't geld dat erin ge stoken was, niet verbeurd werd. De man betoogde voor den magistraat, dat de verzekeringsagent pres sie op zijn vrouw had' geoefend, om ihaar tot het slui ten van verzekeringen te bewegen. De magistraat: Dan moet u dien agent uit huig weren. De oververzekerde man: Hij1 komt, wanneer ik niet thuis ben. De magistraat merkte op, dat hij er verder niets aan kon doen. Indien de man echter staande hield dat de promies verkregen waren door onbehoorlijke pressie, kon hij eon actie instellen voor het graaf schapshof, om te trachten ze terug te krijgen, NOORD ER MARKTBOND, Noordscharwoud* 23 Juni. Schotsche muizen f 8.10 a 8.60, bl. aard appelen f2 90, driel. f430 a 4.50, kleine f0.70 a 0.90, alles per 100 Kg. Bloemkool f 16.40 per 100 stuk®. Aanvoer 22 Juni.: 9411 Kg. aardappelen. MEDEMBLIK, 23 Juni. Aardappelen: groote muizen f2.05 a 230, kleine muizen f 1.05 a 1.30, per 26 Kg. ALKMAAR, 23 Juni. Op de heden gehouden weekmarkt waren aange voerd: 19 paarden f 150—525, 23 koeien, en ossen f275450, 52 nuchtere kalveren f 14—32, 50 vette schapen f38—51. 38 lammeren fl&—32, 15 mag. var kens f 3440, 105 biggen, 10 w. f i926, 5 bokken en geiten f4—18. Boterprija 23 Juni: f70, f80, f85, weiboter f0.60— 0.70. kipeieren f 5, f 550, f 0, cendeieren f 430. MEDEMBLIK, Z> Juni 1923. AardappelenGroote muizen f 2.10 a 2.25. Kleine muizen f 1.10 a 1.25 per 25 Kg. NOOR DE RM ARKTBÖND, Noord-Scharwoude. 25 Juni. Schctscho muizen f 8.70 q 9.70. Drielingen f i.50 a 4.80 Kleine aardapp. f 0.60. allios per 100 Kg. Bloemkool f 12.70 a 17.20 per 100 stuks. Aanvoei' op 23 Juni: 51341 Kg. aardappelen,. 40 stuks bloemkool. LANGEDIJKER GROENTENYEHJNG, Br. op L. 25 Juni. - Wortelen f 10.30 a 13.40 per 100 boa. Schotsche muizen f 8.30 a IQ. 10. Drielingen f 5.50 a 7.20. per 100 Kg. Aanvoer: 40300 bofii Wortelen, 76800 Kg. aardappelen. ALKMAAR, 25 Juni 1923. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 25 koeien en ossen f 300 tot 460, 12 vette kalveren f 70 tot f 130, p. ned. pond f 1.10 tot f 1.4U, 28 nuchtere kalveren f 12 tot f 28, 2 Vette schapen f 50, 311 vette varkens p. ned. pond f 0.72 tot f 0.80 AMSTERDAM, Juni. kalveren, 2e kw. 74 tot 84 tt. per Kg., 62 nuchfei** kalveren 20 tot f 30 per stuk. 60 schapen f 45 lot f 55 por stuk, handel stug 42 zuiglammeren f 30 tot f 35 per stuk, 604 varkens, le kw. 92 tot 94 ct., 2e kw, 86 tot 90 ct. per Kg., 06 paarden. VERKOCHT. Het huis van mevr. wed. Voorman in de Regenten straat is in eigendom overgegaan aan den heer J. Lookman, alhier. MELK GELD- Onze kaas fabriek aan den Molenweg betaalde over Mei f6.86 per 100 K.G. melk uit. KERMIS-ONAANGENAAMHEDEN. Onze burgerij is gedurende de kermis toch niet geheel bevrijd gebleven van de handigheid der gauw dieven. Een paar sterke staaltjes van der heeren activiteit kwamen ons ter oore. In de Landbouw- straat bracht een buitenwonend echtpaaij, dat per fiets de Schager familie had bezocht, zoo tegen tien uur 's arvonds een kleine visite aan de ouwelui, die een nieuw huis waren gaan bewonen. De fietsen wer den even tegen de ramen gezet, zoodat men or het gezicht op hield. Maar binnen werden even de gor dijnen dichtgetrokken en het licht opgoknipt om een® te zion hoe de nieuwe woonkamer er bij avondlicht uit zou zien. Vader ging intusschen naar de fiet sen kijken en had juist nog gelegenheid te zien hoe een gauwdief met de fiets van den zoon wegped- delde en verdween ini d'e onbekende verte. Nader bleek dat de gauwdief eigenlijk precies op het oogen- blik gewacht had' dat er licht in de kamer zou wor den opgestoken. De zoon van den caiéhouder B. op de markt al hier miste 's morgens de kenniscenten, die de kleine baas in een busje 's avonds te voren boven op de tafel had! laten staan. De dochter miste wat gouden sieraden. Een gauwdief was brutaalweg door do achterdeur noair binnen en naar boven geloopen en had even een paar kamertjes, geïnspecteerd1. Blijk baar was hij in zijn bezoek gestoord, zoodat zijn buit heel wat minder was dan die had kunnen zijn. De vrouw des huizes was den man in de gang tegen gekomen en had hem gevraagd of hij van boven kwam. Zij' had' gerucht gehoord. De man zeide van een andere plaats te zijn gekomen en hadi nog de brutaliteit na den diefstal een glaasje bier t© Instel len in het café. Ook tiaar bad het de aandacht van den caféhouder getrokken een vreemden bezoeker te zien, die niet door. de voordeur was binnen gekomen. Maar verder was op het geval geen acht geslagen. Den anderen morgen wist men meer van den vreem den bezoeker en klant. KERMIS. Zie zoo* die week van plezier hebben wij weer go- had. En begonnen wij deze week stil en werd er al gemeen geklaagd over het slechte bezoek, de laatste dagen gaven toch een wat opgewekter beeld te zien. En den laatsten Zondag, hoewel Zondagmiddag jniet bijster druk, was 's avonds zeer druk, veel bezoeker® als er toen aanwezig waren op onze kermis. Zaterdagavond trad voor de laatste maal Het Schouwtooneel op in de scho11wboirgza&l1 van den heer Zwaag met Polly Perkins. Zooals ook de andere voorstellingen was het ook nu een goedgeslaagde op voering van een aardig stuk. In Cérès trad Daan Pool op, de gevierde cabarettier van Oudesluis. En do zaal van Cérès was niet al leen tjokvol, het bordje „uitverkocht" had men op de zaaldeur kunnen hangen en ettelijke menschen werden teruggezonden. Wel een bewijs hoe Daan Pool steeds nog een1 „gezocht" artist is.t Ook dezen avond! heeft hij: zijn gnecfen raam bevestigd: en zijn toehoorders recht hartelijk doen lachen. In 't Theater Royol ging evenals Vrijdagavond de film Carnavalsnacht, met een proloog. Ook hier werd de mooie reeks voorstellingen met succes gesloten* ORGELBESPELINGEN JAN ZWART. Wij maken er belangstellenden op attent, dat dooij een abuis het eerstvolgende oigelconcert aangekon digd is op Vrijdag 29 Juni. Dat is niet zoo. Het eerstvolgende concert zal plaats hebben Vrij dag 6 Juli. En waar van verschillende zijden geklaagd werd over het uur waarop deze orgelbespelingen* werden gehouden, n.1. van half zeven tot half acht, en dit voor velen, vooral van buiten, zoo lastig was, is thans besloten omi het volgende concert te geven 's avonds van half acht tot half negen uur. Do heer Zwart is dan wel verplicht in Schagen te blijven logeeren, maar alles wil men gaarne doen om het bezoek te bevorderen en allon de gelegen heid te bieden om deze zoo mooie en goedkoop* conceerten te bezoeken. Wij hopen dan ook dat tofj het volgend concert de kerk rol i«. Denk du® aan den datum: 9 Juli, avond® van half 8 tot half 9 uur.

Schager Courant | 1923 | | pagina 3