Wisbrun Lifpmann, - Alkmaar. CONfECTIE-UITVERKOOP H. VAN HIT KAAN, Fijne Vleeschwaren Grenenhouten Kisten, Koelplanten te koop, SULTAN MANJEFIEK. Woonhuis, Indian Scout, Gemengd Nieuws. Aanbesteding Onderhoudswerk Anna Paulownapoldsr, Winkelzaken en Bouwterrein. Verloren: een TASCHJE, LANtt&NDUK. Intake het hangend© conflict tueeiehen de traneport- arbeiders te Broek op Langendijk en Koophandel, heeft de Burgemeester van Zuidscharwoude zijn be middeling, aangeboden, welk aanbod door de werk nemers aanvaard is. WIERINGER WAARD- De melkprijzen zijn alhier weer verlaagd van 12 op 10 cent per Liter. EERSTE KAMER. ^Alvorens de Eerste Kamer Dinsdag haar afdeo- lingsonderzoek van verschillende wetsontwerpen aanving, is in een korte openbare vergadering tot het richten van een adres aan de Koningin in ver band met haar regeeringsjubileum besloten, nadat de Iheer Wibaut namens zijn fractie had medege deeld, dat de sociaal-democraten aan deze huldebe tuiging niet wenschten deel te nemen. BEPERKING INVOER SCHOENWERK. In de „St.-Ct.", die gisteravond is verschenen, is opgenomen een K.B. van 25 Juni jl. tot vaststelling van de voorwaarden, bedoeld in art.. 2 der wet van 5 Mei 1923, tot tijdelijke beperking van den invoer van schoenwerk. HET DRAMA TE EINDHOVEN. Eindhoven, 27 Juni In zake de geheimzinnige verdrinking van het meisje uit het Philipsdorp zet de gemeentepolitie onder leiding van commissaris Brinkman, ijverig haar onderzoekingen voort. De kellner K. is nog steeds in voorloopig arrest. Nader vernemen wij, dat K. na een langdurig ver hoor ten overstaan van den commissaris van poli tie en den hoofdagent v. d. Broek, een volledige be kentenis heeft afgelegd. Hij heeft 't meisje dus ver dronken. OUDKARSPEL. De kolfciub Volharding" en de Sociëteit „Ons Ge noegen" alhier, zullen deelnemen aan den Korpskolf- wedstrijd van den Nederlandschen Kolfbond, welke dit jaar te Spanbroek gehouden wordt. GELIJKE RECHTEN VOOR DE VROUW BIJ ECHTSCHEIDING IN ENGELAND Het Ilooger.huis heoft in tweede lezing de wet, wel ke de vrouw bij echtscheiding gelijke rechten toe kent als de man, aangenomen met 95 tegen 8 stem men. De maatregel zal nu waarschijnlijk wol wet wor den. DE KOLEN UITVOER IN FRANKRIJK. Volgens het Journal des Charbonnages valt er een aanmerkelijke vooruitgang in den aanvoer van Roer kolen in Frankrijk waar te nemen, vooral gedurende de eerste tien dagen van Juni. Aan steenkolen, co kes en briketten kwam er toen in het geheel een hoeveelheid van 152.600 ton aan, wat over de gehee- le maand een kwantum van 400.000 ton zou uitma ken. Men moet intusschen nog de inspanning ver dubbelen om ten slotte een zelfden invoer als vóór de toezetting van het Roergebied te verkrijgen. EEN ONMENSCH. Een zoetelaar te Louipville, Kentucky, heeft zijn 15 jarige dochter, die hij verboden had, naar een pic- nlc te gaan, hetgeen zij toch had gedaan, doodge schoten, als ook een vriendinnetje van haar, 3' per- sonon gewond, en daarna zichzelf doodgeschoten. Hij had daarvoor twee revolvers en 9 patronen bij zich gestoken. Hij stond bij de politie ongunstig bekend. Zijn vrouw is' eenige jaren geleden onder geheimzinnige omstandigheden verbrand', en zijn broer is tot le venslange gevangenisstraf veroordeeld wegens moord. SNELLE ONTWIKKELING. Genck, het stille, eenzame dorp, te midden van de groote heidevlakte van de Limtourgsche Kempen, tus- schen Hasselt en Maaseik, dat, vóór den oorlog, geen 2000 inwoners telde, en alleen door drtisten en borst- lijders werd bezocht, ontwikkelt, zich thans, met reu zensnelheid, tot een aanzienlijke industrie-stad. Se dert aldaar steenkolen werden ontdekt, en verschei dene schachten reeds in exploitatie werden gebracht (o.m. te Winterslag, Waterschei en Zwartberg) rijzen de fabrieken, electrische centrales en tuinwijken als bij tooverslag uit den grond en neemt de bevolking dagelijks met tientallen toe. Reeds telt Genck meer dan 10.000 inwoners, waaronder vel honderden Wa len, een 1000-tal Nederlanders, 500 Polen, 250 Tsje chen ,700 Russen, enz. en de „rush" blijkt nog maar te beginnen. pr G*"VOI G*"N VAN DE DALING VAN DE KROON IN HONGARIJE. Uit Boedapest, 26 Juni. De daling van de Hon- .gaarsche kroon heeft overal groote prijsstijgingen tengevolge. Met ingang van heden zijn de spoorweg-j tarieven met 100 pet. verhoogd, wat echter geen ver mindering van het verkeer tengevolge had. Met in gang van 1 Juli zullen de posttarieven van 50 tot 500 pet. worden verhoogd en de telegramtarieven van 1°0 tot 300 pet. Het jaarlijksche abonnement van de telefoon wordt van 24.000 tot 164.000 kronen verhoogd. Op de effectenbeurs te Boedapest stijgen de koersen snel, waarbij voornamelijk Weensche j Banken als koopers optreden. Oph de jaarvergadering van den bond van Hongaarsche fabrikanten wees de voorzitter er op, dat de groote mogendheden Hon garije de mogelijkheid moeten geven om vreedzaam te arbeiden en op de noodzakelijkheid om Hongarije een crediet te verschaffen. Hongarije kan slechts blijven bestaan indien de kroon gestabiliseerd wordt Zonder stabilisatie kan Hongarije niet tot rust ko men. De bedreigingen van de nabuurstaten moet op houden, wil Hongerije zich herstellen. DE HITTEGOLF IN AMERIKA. Uit New-York, 27 Juni.' De hevige hittegolf, welke meer dan een week heeft geduurd, is gister avond afgebroken door een storm, die de hevigheid van een orkaan had en ten gevolge waarvan* vier personen werden gedood en een groot aantal gewond. Tal van huizen liepen schade op, terwijl auto's om ver geworden werden. Een 'honderdtal boomen wer den ontworteld. De openbare parken en wegen in de voorsteden zijn door de omgevallen! boomen en tele foonpalen geblokkeerd. De politie en brandweer be waken verschillende punten der stad ten einde elec trische schokken door de verwarde massa draden te verhinderen. Omtrent den donderstorm die boven New York en omgeving beeft gewoed kan nog! het volgende worden gemeld: Te Brooklin duurde de orkaan slechts 10 minuten, hetgeen niet verhinderde, dat vele daken van de huizen werden afgerukt en de dóikpawneni tot op prooten afstand werden weggeslingerd. Een stoenen muur van twaalf meter hoogte en 60 meter lengte werd eenvoudig omvergeworpen; eenige voetgangers werden ondèr het puin bedolven. Volgens een ander bericht zou ook een passeerende auto onder, de puinhoopen zijta bedolven, met het ger volcr. dat_ een inzittende dame werd gedood. Bijna 500 boomen werden in de straten en parken ontworteld. OOK CANADA GETEISTERD. Uit Toronto wordt gemeld: Een hevige orkaan woedde boven enkele graafschappen van de Cana- deesche provincie Oiutario. Voor zoover bekend1, wer den 4 personen gedoocT. Ook een honderdtal dieren kwam om, terwijl boomgaarden werden vernield. De schade wordt geraamd op 2 millioen dollar. Canada wordt dit jaar bijzonlder hevig geteisterd' door Ibosch- bran/ieni. overstroom!ngen en stormen. F*"N TRAGISCHE SAMENLOOP VAN OMSTAN DIGHEDEN. Uit Brusssl. 27 Juni. Hedenochtend is in een huis te Cureghem, een voorstadje van Brussel, een zolder bezweken onder het gewicht van een voor raad stapelgoederen. Op de algemeene verwarring, welke hierdoor ontstond, kwam ook de politie toe- loopen. Doz» kreeg een goeden dag. Het bleek baar nl., dat de ramp was veroorzaakt door het zware ge wicht van gestolen militaire uitrustingsstukken en kleederen ter gezamenlijke waarde van meer dan 500.000 francs. De schuldigen aan dezen diefstal, die zich onder de belangstellenden bevonden, zijn reeds rra q wn ei q awl DE UITBARSTING VAN DEN ETNA. Milaan, 26 Juni. In een officieel communiqué wordt het bericht in de Romeinsdhe bladen, volgens hetwelk de door den „Etna" aangerichte schade 75 millioen lire zou bedragen, tegengesproken. De ver woestingen zijn veel minder ernstig dan aanvanke lijk wei;d gevreesd. De belangrijkste plaatsen in het bedreigde gebied zijn gespaard gebleven. Vermoede lijk zal de schade dan ook niet meer dan 8 millioen lire bedragen. Uit Rome, 27 Juni. De „Nuevo Paose" heeft een telegram uit Catane ontvangen, volgens hetwelk er een zeer krachtige ontploffing in den centralen kra ter op de „Etna" heeft plaats gehad. Men vreest dat het observatorium ernstig beschadigd is. EEN MOORDAANSLAG OP PASJITSJ VAN ZUID- SALVIë. Uit Belgrado, 27 Juni. Hedenmiddag toen mi nister-president Pasjitsj het Skoeptsjina verliet, zijn vier revolverschoten op hem gelost. Hij werd niet getroffen. De dader -werd gearresteerd. Predikbeurten. ZONDAG, 1 JULL NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen, voorm. 10 uur, Ds. van Dijk. Doop. Oudesluis, voorm. -halfelf, Ds. Buiskool. St. Maartensbrug, voorm. half elf, Dr. Snetblage. Haringbuizen, voorm. 10 uur, Ds. v. Loon. Winkel, voorm. 10 uur, Dst Buiskool. Valkkoog, voorm. 10 uur, Ds. Tinholt. Wieringerwaard, geen dienst, vac. Rolhorn, geen dienst, vac. Oosterland voorm. half elf, Da Grooneveld. Westerland, nam. balfdrie, Ds. Groeneveld, Dirkshorn, geen dienst. Heerhugowaard, voorm. 10 uur, Ds. Broekema. DOOPSGEZ. GEMEENTE te: Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Da v. d. Veon, Nieuwe Niedorp, geen. dienst. Hippolytushoef, voorin, halfelf, Ds. P. J. Smidts, j Candidaat te Koog a. d. Zaan. GERÊF. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voórm. 10 uur, Preeklezeru Nam. halfdrie, Preeklezen. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 10 uur, de heer Posthuma, Collecte voor Evangelisatie in Spanje. Nam. 7 uur, de heer Posthuma. Collecte voor Evangelisatie in Spanje. Marktbe* lei» wn SCHAGEN, 28 Juni. 3 Paarden 1150 a 250, 7 st ieren f 165 a 450, 16 gelde- koeien, mag. f200 a 350, 54 idem, vette f300 a 540, 12 kalfkoeien f250 a 485, 6 pinken f150 a 225, 38 nucht. kalveren f 14 a 28, 230 scJhapen, vette f 43 a 54, 80 overhouders f 45 a 54, 146 lammeren f 22 a 30. 37 varkens, vette, per Kg. f 0.68 a 0.76. 121 biggen f 16 a 25. 113 kippen f 00.50 a 1.50 Haantjes f .010 a 0.75. 4.62 Kg. boter f 140 a 1.60. 9884 st. kipeiereteft f 4.75 a 5.25. 2259 eencleieren 4 75. AMSTERDAM, 27 Juni Op de beden gehouden veemarkt waren aange voerd: 351 vette kalveren, le kw. 78—84 ct., 2e kw. 7074 ct., 76 nucht. kalveren f2028, 539 vette var kens, le kw. 92—93 ct, 2e en 3e kw. 84—88 ct. per Kg., 24 paarden. MEDEMBLIK, 27 Juni 1923. Aardappelen: Groote muizen f 1.50 a 1.65. Kleine muizen f 0.75 a 0.90 per 25 Kg. NOÓRDÉRMARKTBOND, Noord Scharwoude. 27 Juni 1923. Schotsche muizen f 7.10 a 7.80. Drielingen f 5 a 6.10. Kleine f 1.10 a 1.80, alles per ICO Kg. Bloemkool f 10 a IJ.50 per 100 stuks. Aanvoer op 26 Juni: 200/8 Kg. aardappelen. LANGEDIJKER GROENTENVEILING, Br. op L. 27 Juni 1923. Wortelen f 8.30 a 9.30 p<r 100 bos Schotsche muizen f6.40 a 7.70. Drielingen f 1.0 a 5.70. Kleine aardappelen f 1 a 1.50. alles per l'K) Kg Aanvoer: 4600 bos wortelen, 19700 Kg. aardapijeeu. ALKMAAR, 27 Juni 1923. Aardappelen f 5.90 a 9.70 per 100 Kg. B'oemkool, le soort f 13.20 a 18.10 per 100 stuks.- Aardbeien f 45 a 81 per 100 Kg. Rabarber f 4.20 a 8.10 Wortelen f 5.80 a 12.30. Uien f 3.20 a 6.10 per 100 bos. Spinazie f 13.20 a 25.80 per 100 Kg. 'Kropsla f 1.10 a5 20 per 100 stuks. Snijboonen f 57 a 72 per 100 Kg. Rapport van de commissie, bestaande ruit de ver- eenigingen. „Eendracht maakt Macht" te Weetzaan, „De Voorzorg" te Driehuizen en „Prins Hendrik Fonds" te Hoofddorp, over de rekening van 1922, welke aangeeft een ontvangst van f3514.32, een uit gaaf van f3151.31, alzoo een saldo van f363.01. De af gevaardigde van Westzaan brengt verslag uit en stelt namens de commissie voor om de rekening goed te keuren. Aldus besloten. In de plaats van Eendracht maakt Macht, die af treedt als lid van d© commissie voor het nazien der rekening, stelt het hoofdbestuur Samenwerking van Wormerveer voor. Helpt Elkander van Amsterdam bepleit een nieuw stelsel, n.1. het stemmen daarover in de vergade ring. Haar voorstel wordt gesteund, waarna bij zit ten en opstaan wordt uitgemaakt dat H. E. haar zin niet krijgt en het hoofdbestuursvoorstel niet aange nomen wordt. Wormerveer neemt de benoeming aan. Voorstel van „Hulp bij Ziekte1" te Zaandam. „Hulp bij Ziekte" wenscht te komen tot stichting van één Algemeene Nederlandsche Verzekering te- een risico bij ziekte en wenscht voor een dergelijk voorstel in eerste instantie uitspraak van de alge meene ledenvergadering van den Noordhollandschen Bond van Ziekenkassen. Toelichting: „Hulp bij' Ziekte" is van oordeel dat, ondanks Prov. Bonden en de N.V.Z„ de bestaande ziekenkassen onder den huidigen vorm van bestaan niet in stam zullen zijn om een krachtige actie te voeren tot behoud van Zelfbeheer in verhand met de Ziektewet van wijlen Minister Tal ma, omreden het onderlinge verband niet van dien aard is welke noo- dig zal blijken om datgene tot stand te brengen wat ons aller ideaal moet zijn, namelijk de verzekering tegen risico biji ziekte in handen van de belangheb benden zelf. Het voorstel wordt verdedigd door den heer, Zorg man van Zaandam. Deze wenscht er op te wijzen, dat het voorstel een principieel vraagstuk behelst. De vraag! is of de ziekteverzekering moet passen in het raam van de ziekteverzekering of aanpassen moet bij de tegenwoordige ziekenkassen'. Als we ver schillende artikelen in de wet-Talma enz. nagaan, we ten we dat deze voor ons zeer vaag zijn en vele ver plichtingen worden opgelegd. De erkenning van de bestaande fondsen is geheel teniet gedaan. De opzet van het Prov. Bestuur is om de voorstellen in deze vergadering kans van slagen te geven, waarom wij voorloopig slechts met een principieel plan zijn ge komen. Als we de zaak in handen willen houden, moeten we een krachtige organisatie vormen. Het federatief verband haalt de band nooit zoo scherp aan als centraal beheer. Met het reorganisatieplan van het bestuur kan men de afdeelingen absoluut niet vasthouden. Af scheiding zal er zeker het gevolg van zijn^ en dat zou te betreuren zijn. Met ons centraal voorstel staan we dit voor dat we momenteel een organisatorische uitspraak willen. Als de vergadering in het meeren- deel tegenstemt, zal dit voor ons geen reden zijn bij de pakken neer te blijven zitten. We weten nog, niet wat er in de andere provinciale bonden leeft. Allé middeltjes tot heden zijn lapmiddeltjes. Als we kon den komen tot centralisatie, hadden we een regle ment en een 9tatuut, waaraan we ons allen hebben te houden. Het is ons doel, wanneer de wet ons over valt, om er iets tegenover te kunnen stellen, iets gceds in handen van de belanghebbenden zelf. De wet verplicht aan personeel uitkeering .van loon, doch daar buiten is een breodo schare van.' menscheii! in eigen bedrijf, terwijl ook bij werkeloosheid de moeilijkheden komen. Spreker constateert, dat er in den bond van zie kenkassen iets hapert, gezien de verslagen in andere provinciale bonden en het terugloopen van het aan tal aangeslotenen. Do voorzitter is teleurgesteld dat de heer Zorgman niet met een schema gekomen is hoe het centraal beheer moet werken. Het gaat over centraal of decen traal beheer. De heer Kuijer, secretarie raai het N.V.Z. wijst er op dat er wel terdege een goed geformuleerd plan bij den bond is vastgelegd in. algemeene statuten. Hij wijst er op wat door den bond reeds bij dé regeering bereikt is en dat een centraal systeem in het ziekenfondswezen in Nederland uit den booze is. We gaan te prat op eigen zaak. Een goede federa tieve vorm is het eenige wat voor de ziekenkassen kan worden toegepast. 25 van de ziekenkassen in Nederland hebben reeds de modelstatuten ingevoerd en voor de 75 kan het natuurlijk zoo niet blijven. Aan onzen kant hapert iets, dat zij volkomen toegje^ geven, doch de lange weg die de regeering volgt, brengt wanhopige afdeelingen. De heer Marinus, lid van het hoofdbestuur, pleit voor 'het bestuursidee en de heer Westerlink, fonds bestuurder, voelt het meest voor het voorstel centraal beheer van Zaandam. Door verschillende sprekers wordt hierna nog het woord gevoerd o.a. door den heer Elink Schuurman, die er op wijst dat eenheid en federatie hier tegen over elkaar komen. Spreker merkt op dat het fede ratief verband wellicht bestreden wordt aan de hand van ondervinding in de vakbeweging. Vakbeweging is echter geheel iets anders dan ziekenverzorging. Wij zullen onze diensten aanbieden aan de verzekerden, naast het aanbieden van diensten door de Raden van Arbeid. Voorzitter is van oordeel',' dat met personeelfond- sen verwarring gesticht wordt. Die zullen zeker ver dwijnen. Het gaat niet om: wat zal het kosten, doch over centralisatie of decentralisatie. Dit dienen we eerst te weten voor voor de duizenden leden een berekening van kosten gemaakt wordt. Hierna wordt een uur gepauzeerd. (Volgend No. de rest.) VOETBAL ELFTAL W F V.B—M.F.C. L In de vergadering van de Elftalcommissie van dén, W.F.V.B. werd door <jen wedstrijd elf til 1 W.F.V.B. M.F.C. I (Medemblik), welke 8 juli $.s om 2 uur op het terrein van N.V.V. te Nieuwe Niedorp gespeeld wordt, het Volgende elftal samengesteld: M. Porie (L.W.V.C C. K#om Sz. (H.F.C.). H. Wilbrink' (N.V,V.) P. Brantenaar (Voorwaarts). G. Smits (L.WV.C.) J. Koning CH.F.C.) P. de Boer (H.F.C.) H. Peereboon (N.V.V. J, Takken (B.V.y.) W. van Stralèn(Stormv.J. Wonder (Sparta). Reserves: P. Didonaat (H.F.C.A. Mol ^Storm vogels), G. Rentenaar (D.O.S.KO.), C. van Oorschot (Excelsior). J. Blaeuboer '(Voorwaarts). Als scheidsrechter zal fungeeren de heer Van Minnen en als grensrechter de héér Klink. Aanvoerder van het w.F.V.B.-élftal is de heer o, Smits, reserve-aanvoerder dp heer H. Wilbrink. - HOOGWOUD. Op Dinsdag den 26 Juni j.L, namiddags ongeveer uur werd op het gemeentelijk' sportterrein ond.-r buiten gewone belöitgsteiling een voetbalwedstrijd gehouden voor Veteranen, onder begunstiging van prachtig weer. Er waren veel! bezoekers op de been om' dezen wedstrijd bij te wonen. Als scheidsrechter trad op Pieter Dirk- maat, koepor van H.F.G.; die het spel! goed leidde. Na een zeer spannen den strijd wisten de witkielen voor de rust een stand te maken van 1—0, maar al heel spoedig wisten de roodstropen gelijk te makeri. Eindstand 2—1 voor dc witkielen. Na afloop van dezen prachtig gespeelden wedstrijd ging men onder muziek naar de kolfbaan van Modder, waar dc leuke prij'zen voor de beide elftallen werden uitgereikt en waar onze geachte Burgemeester nog eenige hartelijke woorden richtte tot de beide voetbal clubs, waarin hij liet uitkomen, dat door samenwerking veel kan1 worden verkregen. Op deze woorden, die indruk maakten op de Veteranen werd niet algemeen goedvinden besloten mét de a.s. kleine kermis, die half .September zal worden gehouden, weder een wedstrijd te houden. Provinciale bond van Ziekenfondsen in Noordholland. Woensdag had de algemeene vergadering van bo- vengenoemden Bond plaats in de kleine zaal van de Harmonie te Alkmaar. De voorzitter, de heer H. Zeeman, opent met een woord van welkom de vergadering, - spreekt zijn ge noegen uit over de talrijke opkomst. Dit geeft blijk van belangstelling in de afdeelingen, die zich de moeite en kosten getroost hebben de besprekingen te volgen Spreker hoopt dat de besprekingen opbouwend mo gen zijn en mogen gaan- in de richting van zelfbe heer, zooals we wenschen. Welkom worden geheeten devele gasten aanwe zig, wat ten zeerste op prijs gesteld wordt. Welkom aan de pers, het niet te miskennen orgaan dat mede werkt om de beginselen van den bond te verbreiden. Een gelukkig verschijnsel is dat we vijf organen op deze vergadering aanwezig zien. Welkom aan Mr. Elink Schuurman, de adviseur van den bond. Wij als bestuursleden ervaren dikwijls dat zijn gezond heid hem in den steek laat, terwijl we veelal bij technische aangelegenheden zijne adviezen niet kun nen missen. Welkom aan den heer Kuier, secretaris van het N.V.Z. Ik hoop dat er opbouwende besprekingen gevoerd worden en mogen gaan in de richting1 van ons Zelf beheer. Hierna worden de notulen gelezen, waarop door enkele afgevaardigden eenige opmerkingen worden gemaakt. Met eenige aanvulling volgens den wensch der afgevaardigden, worden de notulen, drie niet alle besprekingen kunnen bevatten, onder dankzegging vastgesteld. Voorzitter hoopt dat de secretaris in dezelfde rich ting doorgaat, korte en zakelijke notulen. Do secretarie doet hierna voorlezing van het Jaar verslag, waarin een kort resumé gegeven wordt van de bemoeiing der wetgevende lichamen. Verder wordt gezegd dat de commissie met de sa menstelling van een uniform reglement gereed ge komen is. De onzekere1 toestand van de laatste tijden werken verlammend op sommige aangesloten kassen, waar van afscheiding het gevolg is. Er zijn twee hoofdbestuursvergadëringen gehouden, terwijl mededeeling wordt gedaan van diverse districts-, openbare en andere "vergaderingen. De 84 fondsen die inlichtingen verstrekten, hebben 13642 leden en een totaal bezit van f 163885.47^. Zij betaalden uit aan ziekengeld f 114523,66 of per ziektegeval f 25. Aan 12713 leden zijn uitgekeerd .68099 ziektedagen, dus per lid 5,35 ziektedag. Vandaar d!an ook dat de inkomsten ten bedrag» van f 148377.24 bijna gelijk staan met de uitgaven van f 146406.38. 1 Januari 1923 waren 94 fondsen aangesloten, to taal met 15115 leden. 8 Afdeelingen bedankten met 1064 leden. Het jaarverslag wordt onder dankzegging goedge keurd, Vanaf heden tegen Spotprijzen. van het van den op Zaterdag 7 Juli a.s., des voortniddags te 10 uur, in het Polderhuis, bij enkele inschrijving. Het Bestek en de Voorwaarden zijn ter inzage bij den Opzichter, vanaf 30 Juni 1923, TE HUUR voor de Zomermaan den Huize Toornweg met groot 'erf, te Schoorl. Rustig en gezond wonen. Tevens te koop TE KOOP Heerenbuizefl, Spoorstraat, pracht voor WinkelJ zaken, direct leverbaar, Verschillende Burgerwoonhuizen in alle prijzen, Nadere inlichtingen worden gra tis toegezonden. Inlichtingen bij den Makelaar VAN DIEPEN, Spoorstraat E 3, Alkmaar, Telef. 574. Een best beklante Timmcrzaak, op een dorp in N.H. Koopsom bil lijk. wegens verandering van zaken. Een zoo goed als nieuwe PHONOGRAAF zonder hoorn, met van de aller nieuwste platen te koop, prachtige kamermuziek, bij KLA ASGROET, Achterweg, Anna Paulowna. wordt niet meer rond geleid. M. W. JIMMINK. WINKEL. |Telef. no. 26. van de Fa. D. P. RAAT te Schagen. Worden op verlangen aan huis bezorgd. OCHTENDVOEDER-/ -/J O.J.CLAW'»/fi nrHTFNnunFnFD. GEEN SCHOEN TER WERELD STAAT ZOO CHIQUE, ALS DIE GEPOETST MET „MANJ EPIEK". Fabrikanten Wed. MEYER L WOLFF, Meppel Te Jtoop tegen aannemelijk bod: 10 zware 5/4. met deksel, lang 225. breed 130, hoog 100 c.M. inhoud plm.35H.L. (ook afzonderlijk). D. HUBBELING, Helder. Een echte koken TABltT*EÜ Te koop aangeboden: een goed onderhouden met erf en tuin te Nieuwe Niedorp. Te bevragen bij C. RUTSEN, Aannemer, Nieuwe Niedorp. bij W. MUNTJEWERF, Anna Paulowna. - TG KOOP: een REUZEN KET, mak voor alles, een BAKWAGEN en een eerste klas PLATTE WAGEN, bij J. VRIESMAN, Petten. TB KOOP: model 22, als nieuw, zonder ge breken, met lamp, duo. hoorn en claxon. Brieven no. 1012, bureau van dit blad. gaande B.horn. Winkel, O.Niedorp, H.H.Waard, Br. op Langendijk naar Koedijk. Tegen belooning terug te bezorgen bij Mej. A.Groen, Barsingerhorn.

Schager Courant | 1923 | | pagina 3