Naar Indië. B rgerlijke Stand. Gemengd Nieuws. VOETBflL Predikbeurten- Marktberichten» Plaatselijk Nieuws. Er waren 16 aanwezigen toen de voorzitter de ver gadering opende. Uit ae rekening die door enkele heeren is nagezien bleek, dat de ontvangsten met inbegrip van de rente en het saldo hebben bedragen f733.30. De uitgaven waren f464.55, zoodat het saldo f268.75 was. Dat dit saldo, dank zij de meest economische regeling van uitgaven, gemaakt is kunnen worden, stemde tot vreugde, omdat daardoor vooraf vrijwel vastgesteld kan worden, dat het schoolfeest ook bij een ver wachte lagere ontvangst, op den ouden voet zal kun nen doorgaan. Het reglement werd zoodanig herzien, dat het aan tal commissieleden van 21 op 14 gebracht wordt en elk jaar twee commissieleden aftreden, doch terstond herkiesbaar zijn. Als leden van het bestuur worden bij acclamatie herkozen de hoeren C. J. de Wijn en P. Heertjes en gekozen in de plaats van mej. De Jong en den heer A Timmerman, mej. Bossen en den heer Jb. Eecen. Beide aftredendon werd een woordi van dank ge bracht en ook aan mej. Bobeldijk die wegens ver- trek als commissielid' bedankt had. I Aan de Arnsterdamsche reis zullen 80 kinderen deelnemen. De reis zal zijn per trein near Amster dam, daar bezoek aan Artis en Museum, terug per boot naar Alkmaar, vandaar per auto naar huis. De geheele reis per auto werd om te hooge kosten af gestemd. De rijtoer gaat weer naar Schoorl, Bergen aan Zee en Alkmaar. Voor het nazien der volgende rekening werden aan gewezen de heeren P. Kostelijk en H. Hart. Uit de ingekomen lijsten bleek dat ontvangen is f 446.35 tegen f543.85 het vorig jaar. De Arnsterdamsche reis werd vastgesteld op Vrij dag 13 Juli, de rijtoer op Donderdag 19 Juli. De commissie meende weer aan den derden, Don derdag te moeten vasthouden, omdat het op dien dag het weer nog nooit geen teleurstelling gegeven heeft. Hierna werd de vergadering met dank voor de op komst gesloten. BEDORVEN WATER. Men meldt uit Muiden: I Achter de boerderij van den veehouder J. Dros wordt afval van de chemische fabriek te Naardeu opgeslagen en van daar naar Duitschland vervoerd. w*ar het opnieuw bewerkt wordt. Een sterk door dringende gaslucht hangt soms over de weiden en de Vecht. Het doorgezakte regén water is in-een sloot terecht gekomen. Twee koeien van den heer Dros, die van dat water hebben gedronken, zijn plotseling gestorven. FFN FLESCH MET ZWAVELZUUR GESPRON GEN. Gistermiddag is op de Prinsengracht bij de Rozen gracht te Amsterdam een mandenflesch, staand© op een vrachtwagen der Fharmaceutische Handelsver- eeniglng, die ruwe zwavelzuur bevatte, gesprongen Een achttal vodrbijgangers weid door het bijtende vocht aan armen of beenen gewond. Daaronder wa ren Jongens en meisjes van acht' a tien jaren en en kele volwassenen. De wonden waren pijnlijk doch niet van levensgevaarlijken aard. ONTVREEMDING IN EEN POSTKANTOOR. Het Parket to Almelo heeft té Bome een onder zoek ingesteld inzake de ontvreemding van f 1100 ten postkantore te Borne. Naar aanleiding daarvan werd oen woonwagenbewoner (fotograaf) aangehou den en naar het Huis van Arrest te Almelo ovorge-1 bracht. DE HANZE-BANKEN. Lil Utrecht. '1 Juii. Dc Arrondisscmenismchtbantt alhier heeft thnns voorloopige surséance vóór den tijd van drie maanden' verleend ann de N.V. Hanzebank' en eveneens san de Hanzespaarbank. In haar beschikking overwoog de rechlbank ten aan zien van dc N.V. Hanzebank, dat "op den dag voor het verhoor bepaald door de raadskamer der rechlbank van de honderden srhuldeischers, die, hetzij in persoon, hetzij bij beschikking daartoe gemachtigd waren, en vorderirgen vertegenwoordigden van meer dan twee cn een hall miüloen, slechts één houder van een vordering van f 700 l- g:n het verleenen van voorloopige surséance van betaling gestemd had. Ten einue het beheer qyer dc zaken der bankén té voeren zijn benoemd tot bewindvoerders: mr. H. Holsteyn, advocaat en procureur, voorzitter van het bestuur van de Spaarbank van de Mij. tot Nut van 't Alg.meen, de heer C. Loeit, lid van de hoofddirectie van ae A g ineene Centrale Bank voor den Middenstand en mr. R. van Woel deren, advocaat en procureur, allen wonende te Utrecht. Voorts is, om binnen ©on termijn van drie mar.n- 1 den van heden af dc door de schuldenaat overgelegde staten en bescheiden te verificeeren, den stand dhr boedels to Onderzoeken en een beredeneerd vérs eg van bevindingen uit te brengen, tót deskundige benoemd de heer J. W. Lucas, mede-directeur van het Amster- damsch Trustoe's Kantoor te Amsterdam. De rechtbank heeft ten aanzien van de Spaarbank dezelfde bewindvoerders en deskundige benoemd. Sléchts vijf houders van vorderingen tot een totaal bedrag von f 13.334 hadden gestemd tegen venecning van surséance van betaling aan de Spaarnank. INBREKERS GEVAT. Men meldt uit Groningen: Twee studenten, die in dfen nacht van Dinsdag op Woensdag in het donker op hun kamer in den Klei nen Kromme Elleboog zaten, zagen aan de overzijde twee mannen morrelen aan het slot van een huis- j deur. Zij vermoedden een inbraak en waarschuwden een politieagent, die de twee verdachten arresteerde en naar het politiebureau overbracht. Daar hetbbon de arrestanten bekend dat zij de daders zijn van een aantal inbraken die in de 'laatste dagen te Groningen zijn gepleegd. De oudste werd in het bezit gevonden van vele valsche sleutels, zij hadden de gewoonte, nadat zij de deuren geopend hadden, die ook weer te sluiten, zoodat de inbraken meestal niet dadelijk ont dekt werden. Zij hebben zich onderscheidene niet zeer groote bedragen toegeëigend. De'oudste, een kleermaker, is voor eenige jaren te 's-Gravenhag© veroordeeld wegens rijwielverduistó- ringen. Beiden hadden werk. Hdbld. Vervolg. Niet zonder veel moeite hebben wij in deze stad een en ander gekocht. Wij denken daarbij dan met groote pret aan de bevattelijkheid, van onzen Ge- nueeschert chauffeur. Wij waren er toen nog niet van op do hoogte dat men hier zoo algemeen Frans, h verstaat en beulden ons af met Engelsoh, 't geen aan den man voorbij ging. Ons Italiaansch vocabulaire bestond uit de weinige woorden die wij '8 morgens van 't opschrift van ons tramkaartje hadden onthou den, uit de vertaling van het woord postzegel en van ©énige telwoorden. In da verwachting, dat 's man» fantasie bij 't woord „stampa" of postzegel voor zijn geest es oog wel een geheel postkantoor zou doen verrijzen, zijn wij niet teleurgesteld. Hij bracht ons vlug naar de plaats waar we onze brieven konden frankeeren, evenals hij ons bij 't noemen van 't woord „Kodak", de naam van do wereldbekende fabriek van foto» grafische artikelen, afzette bij een. winkel waar dit alles in overvloed te koop was. Minnaars van den Itallaanschen vermouth bewe ren zelfs, dat op 't Hollandsche toovorwoord „bor rel" de Italiaansch© kastelein op dezelfde vlugge wip een glas met 't kostbaar vocht vult als z*n Hol landsche collega, 't geen. op een internationale ver breiding van d© uitdrukking „borrel" wijst. 't Is nu eenmaal een eigenaardigheid van velen c-m een berg die men op z'nwveg passeert, te willen beklimmen. Zoo gaat 't ons ook. In Genua is daar voor vanzelf aangewezen de „Righi". In 't woord be klimming ligt wel eenigo grootspraak. Midden in 3e stad begint een tandradbaan die ons in korten tijd nabij den top brengt, zoodat van „klimmen" al heel weinig sprake is. Van den top van den berg, die in ouden tijd door een sterke vesting werd bekroond, waarvan de over blijfselen, nog aanwezig zijn, heeft men een fraai uitzicht over de stad en ue 'havens en in de verte, over 't befaamde kerkhof. Dit Genueesch kerkhof is beroemd om de schitterende beelden en graftomben die er de graven versieren. De pracht en praal is er zoo kostbaar, dat menig Italiaan zijn geheele leven zuinig leeft en spaart om ten slotte toch maar hier te kunnen worden begraven en zijn.graf te kunnen laten versieren, een verlangen dat ons, nuchtere Hollanders, wel wat gek voorkomt. Hoewel van 't bezoek aan Genua H bezoek aan dit kerkhof een intergreerend dool schijnt uit te maken, hebben wij daarop een uitzondering gevormd. Voor een bezoek aan een dergelijke plaats voelen wij in 't algemeen niets; ook hier meenen wfj onzen tijd be ter te kunnen besteden. 's Avonds gaat ons schip zijn reis voortzetten. Wij vertrekken wat laat. omdat de lading die het moet innemen, niet ophoudt toe te vloeien, totdat "t ein delijk vol is en zelfs meerdere partijen moeten ach terblijven. Bij 't aanbreken van den dag is Elba, het verban ningsoord van Napoleon, duidelijk zichtbaar, even- als nu en den de üaliaansche kust, die den overigen tijd bijna voortdurend onder den. horizon verscho len blijft. De tocht door de Straat van Messina had grooten- deels nachts en in den vroegen morgen plaats, ge<- durende welken tijd uw dienaar veel zoeten rust ge noot en laat aan 't ontbijt veracheen, zoodat dit sohoons hem ontgaan is. Wij blijven nu in volle zee en stoomen ten Zuiden van Kreta. Hierbij behoort feitelijk een gepaste ont roering, want daarmee glijdt 't laatste stuk van Europa aan ons voorbij. Van de ontroering is wei nig merkbaar; gelukkig, went 't had een langdurige kunnen, zijn, aangezien wij den gelieolen dag Krota niet meer uit 't gezicht verliezen. Port-Saïd is onze eerstvolgende aanlegplaats, 's Nachts omstreeks 2 uur hoopt de kapitein ons daar binnen te brengen. Dat belooft vermoeiend te wor den. Went ook al wil men niet aan land gaan be lemmeren 't bezwaar en 't rumoer op een voor an ker liggend schip 't slapen. Al is de tijd wat onge woon, niemand denkt, aan rugten, ieder benut de jeans weer eens vasten grond met de voeten te kun nen betreden. Velen gaan tot de aankomst naar kooi, terwijl an deren dit voor zoo korten tijd niet de moeite waard achten. De laatste categorie besluit een fiksche dans partij te organiseeren, die wanneer wij om 11 uur eclipseeren. nog in vollen gang is. 't Verminderd machir.egeronk maakt ons wakker. Wij zijn nu zoo vertrouwd met dit geluid, dat 't ont breken ons treft on wij dus feitelijk van stilte wak ker worden. Een lange reeks van kustlicht jee en t rood. wit, groen licht van de loodsboot flikkert in 't nachtelijk donker. Onze boot ligt na niet te langen tijd, dien wij ons kbrtten met 't versterken van den inwendigen mensch, gameerd aan de boeien. De muffe landlucht van oen streek die den gan- sc'heh dag in de zon heeft liggen -oostorendringt zich aan onze reukorganen op. Tal van motorbootjes puffen om 't schip en een legio aantal roeibootjes voeren af en aan in den donkeren nacht. De bestuurders zijn donkere figuren in lang© hem den. die in do duisternis niet verder definieerbaar zijn. Dan klimt al do eerst© koopman aan boord. Weldra is 't heole dek een uitstalkast en olke stoel gehuld in kleurige kleeden die moerende©!» onge meen leelijk zijn. Vooral halskettingen worden in groote hoeveelheid aangeboden. Do rood© Fez ver toont zich overal en de schilderij wordt door de nieuw aangekomenen steeds levendig©»* van compo sitie.: Sigaretten, de echte Egyptische, die men in Holland zoo schandelijk duur moet betalen en die hier zoo billijk zijn, blijken voor de heeren een groo te aantrekkelijkheid te bezitten. De dames bekijken met critische oogen do tallooze voorwerpen van struisveeren; de waaiers, de mara- boe's, en hoe of doze dingen verdor mogen heeten. De verkooper overvraagt op schandelijke manier, maar hij laat zijn artikel gaarne voor een achtste van den prijs. De groote trek is naar de stad. zoo Port-Saïd die benaming verdient. De handelaars hier zijn er wel èrg op gestold zaken te doen. Stel u voor, dat in ons eigen land bij aankomst van een of ander schip in 't hartje van den nacht de winkels zouden open gaan! Dat wonderlijke is voor Port Saïd doodge woon. Ook 't late uur is geen beletsel om nog over al de winkels helder verlicht te vinden, en verkoo- pers om u van dienst te zijn. Om niet te worden „afgezet", woTdt ons aanbevo len 't warenhuis van Simon Artz. den bekenden si- garettenfabrikant, te gaan bekijken. Alleen daar is men gewaarborgd een: niet te hoogen prijs te betalen voor een waardeloos of dikwijls niet-.echt voorwerp. In 't algemeen dient men op zijn hoede te zijn. De goedvertrouwde Westerling, wordt door deze Ooster- sche heeren beschouwd als een kip die Allah hen toezendt om te worden geplukt, om er van te halen wat men er van krijgen kan. Door deze minder pret tige ervaringen is evenwel een dergelijke mate van wantrouwen ontstaan en lichten bovendien de passa giers elkaar met sprekende voorbeelden zoo veelvul dig in. dat practisch genomen nog maar een enke ling in hun handen valt. Wij ervoeren dat zoodra wij aan wal poogden, te komen. De vrij groote afstand van schip tot op de kade moet worden afgelegd in een motoifc of roeiboot. Wij stappen in een van deze vaartuigen dat tjokvol wordt geladen, 't geen in 't nachtelijk donker aan menige dame een angstig gilletje ontlokt 't Is dan ook min of meer griezelig den sprong in H dobbe rend bootje te wagen, om niet te spreken van de on prettige gewaorwording te worden opgevangen door zoo'n onsmakelijken bruinen barbaar. Een expeditie als deze 's nachts, in een vreemd land, alleen om te gaan winkelen heeft iets avontuur lijks. Wij zijn vol spanning waarheen deze bruine half wilden ons zullen brengen, en *t romantische van *t geval wordt verhoogd doordat wij met den stuur man en zijn helpers ruzie krijgen. Deze zien in ons blijkbaar weer gewillige objecten voor hun afzet- praktijken en probeeren onderweg 't reisgeld te in nen. Wij weigeren, gewaarschuwd als we zijn. Daar beginnen de heeren uit te vallen en te dreigen, te kakelen en te gebaren. Wij kunnen ons tegenover dit koeterwaalach gevoegeli'k Oost-Indisch doof hou den en wachten, kalm af tot 't den heeren belieft aan te leggen. De kwestie is, dat 't veergeld nimmer in de boot wordt geïnd, maar aan een gebouwtje dat men bij 't verlaten van de boot passeert. Heeft men onderweg betaald, dan geldt die betaling niet cn moet men, dit' nogmaals doen. Naarmate de wal naderbij komt, ver minderen hun luidruchtige argumenten In een on tevreden gemompel en gaan ten slotte over in een verzoek om een fooi, een verzoek om baksjis. O, die baksjis! Geen woord schijnt hier in 't Oos ten meer in gebruik dan t aangehaalde. Ons dunkt, de eerste kreet van den zuigeling moet dien. om baksjis zijn en mocht dit niet zoo zijn, dan zullen zhi ouwelui hom dien roep wel loeren. Leuke, kleine ventje» met glimmende, ronde hoofdjes, loopen met u mee, schuw mompelend dien eigenaardiger» sis-klank. .waarop zij 't woord ver korten; zij strekken vleiend hun uiterst vieze hand jes uit en verwachten blijkbaar niet anders dan een weigering. Ook. do mess: norsche afwering beantwoorden r.J met een allervriendeiijksten grijns, die hun heele kleine bakkes in een plooi van groote pret zet. Hun glinsterende bruine of zwarte oogen. doen u stil mee- lachen, of ge wilt of niet. Maar, o weel als ge voor dit guitig gedoe zwicht en onverstandig uwe zilverlingen in de verteedering uws harten offert, want afgunstig op elkaar, wordt hun stille smeekbede een heftig gekijf. Zij vallen u dan aan, de bedelaars; als vliegen op een pot met stioop. Als een loopend vuurtje schijnen allen er mee bekend, dat van dien neer wat te halen is. Zij maken u het loopen moeilijk door hun getal en vatten u bij uw jasje, hetgeen als elke aanraking niet zonder gevaar is. aangezien elk gevoel voor rein heid in 't Oosten schijnt te ontbreken. Wordt, vervolgd. GEMEENTE NOORDSCHARWOUDE Ingeschreven over de maand Juni 1923. Geboren: Anna Alida, dochter van Nicolaas Groot en Grietje Koster. Maria Anna, dochter van Johatfnest Komen en Jansje Groothuizen. Wilhelmina, dochter van Hendrik Bekkcr en Anna Pannekeet. Jan, zoon vah jaccb Smit en Trijntje Dekker. Geertruida, dochter van Martinus Sint en Andriesje Verwer. Huwelijksaangiften: Gcmt Bakker,* oud 22 jaren te Oudkarsód en Grietje Ermina Heeman, oud 22 jaren te Noorascharwoude. Gerhardus Dirk Breukelnar, oud 29 jaren te 's Gravenhage en Grietje KJasina Verburg, oua 23 jaren te Noord3charwoude. HuwelijkenArend Hoek, oud 27 jaren te Schiedam- en Anna Verburg, oud 25 jaren te Noordscharwoude. Overleden geene. GEMEENTE KEERHUGO WAARD. Ingeschreven gedurende de maand, Juni 1023. j GeborenJacobus, zoon van Jacob Ursem en van Aaltje de Wit. Albortina, dochter van Gerhard Ra-| vensliorst en van Mina Ravenshorst. Wijber, zoon van Alena Bartelds. Pancratius Joseph Gerardus, I zoon van Dirk Rijke» en van Cornelia Min. Anna Johanna Maria, dochter van Cornelis Bruin en van Johanna Baars. Wilhelmus Jacobus, zoon van Phi- lippus Jacobus de Koning en van Maartje van Dam. Jacobus, zoon van Johannes Kruijer en van Aafje de Boer. Aaltje Anna, dochter van Cornelis Vader en van Maria Kramer Divera, dochter-van Johannes Beers en van Cornelia Maria Broersen. Margaretha Cornelia, dochter van Cornelis Schut en van Maria Wester. Overleden, Aaltje Groen, oud 41 jaren, echtgenoote van Cornelis Johannes Groot. Johanna Catharina Bierman, oud 71 jaren, weduwe van Floris Mienes. Onaertrouwd: Johannes Schouten, van Schagen en Maria Margaretha Duóink. Gehuwd: Nicolaas Stoop en Cornelia Dekker. 1 DE NIEUWE PERIODE DER LANDVERHUIZERS NAAR AMERIKA. De trrun" in da Amerikannsche watereu. Zateidagavond lagen ej- twaalf transatlantische schepen met 10.000 emigranten voor de haven van New York gereed om te middernacht, wanneer de nieuwe termijn voor Immigratie in de Vor. Staten zou ingaan, iri allerijl de haven binnen te stoomen, j om zoodoende tot de eersten te behooren. Inderdaad, klokslag middernacht stoomden de schepen met grooten spoed op on het. was een ware „run" naar 't Ellis-island. Ellio-eilandi is de plaats waar de land verhuizers wq^den ontscheept voor verschilflende controle-maatregelen, enz. De winnaar was de „Presidente Wlleon", een Ita liaansch s.s. met 776 landverhuizers, gevolgd door de „Canada", een Franschman met duizend Griek- sche emigranten. Daarna kwam de „Polonia", een Deeri, met 750 pasagiers uit Libau. Verschillende Britachc schepen maakten geen haast, daar het quo- turj, emigranten voor Juli, wat de Engelschen, Fran- schen en Duitschers betreft, ruimer is genomen en dus geen kans heeft aanstonds te zijn bereikt. Ten einde een opstopping op het, EQlia-isiand te voorkomen, worden tal van immigranten op Ameri- kaansche schepen naar Boston gebracht. Op de Ca- nadeesche grens stonden ook duizenden menschen gereed, die het officieel» uur afwachtten, om daarna de douane-bureaux te bestormen. DE GEALLIEERDEN EN DUITSCHLAND. Uit Londen, 4 Juli. Bij de besprekingen der ge- al lieerden ten aanzien van de schadevergoedingen wel kegisteren hervat zijn, drong de Belgische ge zant bij Lord C.urzon aan op de wenscholljkheid. om een conferontie bijeen te roojwn tusschen de Britsche, Franscho en Belgische vertegenwoordigers, met het dcoi alle voor bespreking vatbare punten van de schadovergoedingskvvestie te behandelen. Volgens België, is hot eindigen van Duitschland's lijdelijk verzet nog de noodzakelijke inleiding tot een algemeen© conferentie. Het onderhoud tusschen Lord Curzon en de Si. Aulaire, den Franschen gezant, wa» teleurstellend, daar geen noemenswaardige verandering in de Fram- j sche houding bleek. De toestand is r.eer kiescb. In regeringskringen wordt groolv tarugbouding in acht genomen over de besprekingen van gisteren, welke in de naaste toe komst zullen voortgezet worden. Ondanks de rode, die Poincaré in den Franschen Senaat heeft gehouden, is men in Italiaansche diplo matieke kringen van meening, dat toch nog over eenstemming tot stond zal kunnen komen tusschen Engeland, Frankrijk, Italië en België en wol op den grondslag van de memorie, welke Mussolini in De cember heeft uitgewerkt en waarop hij gisteren in den ministerraad opnieuw de aandacht heeft geves tigd, Het moeilijkste punt blijft natuurlijk de terug trekking van de bezettingstroepen uit het Roergebied, waarbij, het prestige van Frankrijk in het spel is. Er zal dus in ieder geval een vorm moeten worden ge vonden, die voor Frankrijk aannemelijk is en deze taak houdt op het oogenblik de staatslieden van Europa bezig, daar men beseft dat indien men hier in niet slaagt in Europa een chaos zal ontstaan. *Het feit. dat Mussolini door zijn vertelaring van gisteren de positie van den Paus zoo versterkt heeft, is van veel belang na de stappen door de gezanten van Frankrijk en België bij den Paus gedaan. Destemeer wordt daarom de aanslag op de Rijnbrug te Duisburg betreurd, waardoor de indruk van den eersten brief van den Paus zeer geschaad is. Uit Londen, 4 Juli. De Kabinetsraad nam heden ker.nis van.Curzons rapport over de besprokingen gisteren met de Fransch-Belgi9che gezanten gevoerd. Het. uiterste stilzwijgen wordt in acht genomen in verband met de onwenschelijkheid om nadruk te leg ger. op de bestaande meeningsverschillen. Erkend wordt echter dat de toestand gespannen is en dat de huidige besprekingen een beslissenden invloed hebben op'de Engelsch-Fransche betrekkingen. Hot wordt waarschijnlijk geacht, dat verdere inlichtin gen uit Parijs zullen worden gezonden ten aanzien van zekere punten, welke Curzon onvoldoende dui delijk acht. CHOLERA IN RUSLAND. Te Jekatorinoslaf zijn drie gevallen van Aziatische cholera' vastgesteld. Aangezien er in deze stad <^ok pestgevallen zijn, maakt men zich zeer ongerust. SOFDKOOPER MELK. De melkslijters hebben den prije der melk bepaald op 13 cent. G. SLAAGDr De heer P. C. Smit, leerling Zeevaartschool te Hel der, slaagde Dinsdag aldaar voor examen 3e stuur man. Diploma B, als no. éem „DE WIEL". Woensdagavond hield de Schager Bad>- eni Zwem- ■vereendging „De Wiel" hare jaarvergadering. Notulen en jaarverslag van den secretaris. d©n heer G. Kouseband. werden goedgekeurd. De penningmeester, de heer J. H. Schene, deed re kening en verantwoording. De bescheiden werden door eene commissie nagezien, die adviseerde tot goedkeuring, waartoe werd besloten. De ontvangsten bedroegen f332.66, de uitgaven f363, zoodat het dienstjaar sluit met een nadeelig saldo van f30.35. Wegens niet-afgehaald dividend en niet-Jngewis- selde uitgelote aandeelen is er echter f142 in kaa, zoodat het kassaldo pl.m. f112 hedroeg. Besloten werd twee aandeelen uit te loten van de schuld. Uitgeloot werden aandeelen no. 22 en 5. Tot bestuursleden werden vervolgens herkozen de heeren Ch. Schmalz, voorzitter, G. Kouseband, secre taris, J. H. Schene, pfenining'meestea', W. F. Gorter en J. Prins. De penningmeester deelde mede, dat bij het aan bieden der contributiekaarten, dit jaar verscheidene loden, inwonende leden, enz. goweigerd hadden te be- talon, met do bedoeling als lid' to bedanken, 't Kou de weer zal hiervan wel de aanleiding zijn. Dit is echter niet reglementair, daar bedanken als lid moet geschieden voor 1 Januari. Door aldus te doen en slechts te willen contribueeren als de behoeft.© tot baden zich doet gevoelen, stuurt irien de finan ciën der vereeniging in de war, althans mist d© ver een iging dit jaar door dat. optreden ongeveer 100 gulden ann contributie. Het Bestuur stelde voor, deze personen alleen weer tot de badinrichting toe te la- ton, als ook de geweigerde contributie wordt vol daan. Aldus word bosiotor». BIJ de rondvraag werft de wenschelljkheld bespro ken, dat de dames-leden ook stemrecht zouden heb ben. Bepleit werd een lagere contributie voor vrou wen van leden. Het Bestuur zal een en ander over wegen. In zake het nogal eene voorkomen van het clan destien gebruik maken der badinrichting, werd goedgevonden, dat het Bestuur tegen die overtreder» procos-verbaal zal doen opmaken. Ten slotte zal het Bestuur overwegen, of ennig© meerder© veiligheidsmaatregelen zijn te treffen ter voorkoming van eventueele ongelukken bij het ba den. Het idéé werd geopperd om een roeibootje bij ds inrichting to stationneeren. Hierna werd de vergadering geslotem 3e ORGEL3ESPELING. De 3e Orgelavond a.a. Vrijdag 6 dezer, die man half noht tot half ncgua werdt gehouden in onze Herv. Kerk door den heer Jan Zwart, heeft tot pro gramma een te Schagen nog niet uitgevoerd aan tal nos.. n.1. de groote 7e Sonate van Guilraant, de „Pièce Heroïquc" vangjOsar Franck; een „Spring- song" (Lentezang) vani Hollins en de Fantasie en Fuga over Pa. 72 11 van den concortgever. POLITIE. Gomonden: Een ceintuur. Verloren: Een renteboekje, een Stephney Fordwiel, GEMEENTE SCHAGEN. Ondertrouwd!: Jacob Pieter Snel, oud 21 Jaren, bouwkundig opzichter, wonende te Schagen en Pe- tronella Tuinenburg, oud 17 jaren, zonder beroep, wo nend o te Alphen a. d. Rijn. Overleden: Levenloos aangegeven kind van Pieter de Jong en Iforrnijntje Jaeoba van Hemert. Overleden: Antje van Diepen, oud 72 jaren, we duwe van Nicolaas Veoken. OUDE NIEDORP. Woensdagavond speelde V.V.V. 1 on: 2 gecombineerd een vriendschappelijke match tegen jongens van de gymnastiekvereniging „Hercules" van Nieuwe Nie- dorp. Dezo vlug gespeelde wedstrijd word door V.V.V. gewonnen met 3—2. ZONDAG, 8 JULI. NEI>. HERV. GEMEENTE tei Schagen, voorm. 10 uur, Ds. van Dijk. Sint Maarten, voorm. 10 uur, Ds. Tinholt. Schagerbrug. geen dienst, wegenB vacature. Callantaoog. geen dienst, weg. vacature. Petton, geen dienst, weg. vacature. Eenigenbuig, voorm. 10 uur, Dr. Snethlage. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Onnekes. Heerhugowaard, voorm. 10 uur, Ds. Broekema. Dirkshom, voorm. 10 uur Ds. Boeke. Wieringerwaard, geen dienst. Kolhorn, voorm. 10 uur. Ds. GroeneveM. Barsingrhorn, voorm. 10 uur, Ds. v. Loon. DOOPSGEZ. GEMEENTE te: Baffstagerhorn. voorm. 10 uur, Ds. v. d.. Veen. Nieuwe Medorp, voorro. 10 uur Da. Hoara. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 10 uur, de heer Posthuma. Nam, 7 uur, de heer Posthuma. GEREF. GEMEENTE te: Anna Paulowna. voorm. 10 uur, Preeklezen Nam. halfdrie, Preeklezen. SGHAGEN. 5 Juli. 3 paarden f 150 a 275, 5 stieren f 150 a 375, 25 gel- dekoeien, mag. f 240 a 375, 59 idem, vette f 300 a 525, 14 kalfkoeien f325-a 475, pink en f150 a 215, 28 nucht. kalveren f 16 a 24, 124 schapen, vette f40 a 51, 51 ovenhouders f 40 a 50, 58 lammeren f 24 a 32. 65 varkens, vette, por Kg. f 0.68 a 0.76. 121 biggen f 12 a 20. 179 kippen f 0.5) o 1.50. 47 eendon f OM 205 Kg. boter f 1.40 e 1.60. 2318 st. kipeicren f4.75 a 5.25. 8734 st. oendcieren f 5. WARMKNHUIZLN, 1 Juli 1923. Schotscho muizen f 4.90 a 6. Drielingen f 2 a 2.50. Aanvoer: 5586 Kg. aardappelen. MEDEMBLIK, 4 Juli 1923. AardappelenGroote muizen f 2.50 a 2.65. Klein© muizen J 1.35 a 1.60. Groote ronde f 2.50 a 2.75, alles per 50 Kg. NOÖRDERMARKTBOND, Noord-Scharwoude. 4 Juli 1923. Sehotsche muizen f 4.80 a 6.40. Drie lingen f 3 a 3.60. Klein© aardappelen f 1 a 1.30, alles per 100 Kg. Bloemkool f 11.50 per 100 stuks. Aanvoer op 3 Juli: 86036 Kg. stuks bloemkool. Kg. aardappelen, 240 HET ZWAANTJE. Het volkskoffiehuis in de Nieuwstraat, eigenaar de heer D. Keet Sz. alhier, is verkocht aan den heer P. Dekker, Wieringen. LANGEDIJKER GROENTENVEILING, Br. op L. 4 Juli 1923. Wortelen f 4.90 a 6 90 per 100 bos. Schotscho muizen f 5 a 8.30. Drielingen f 3 a 4.50. Kleine aardanpclon f 0.80 a 0.90. alles per 100 Kg. Aanvoer; 81ÖÜ bos wortelen. 293000 Kg. aardappelen. ALKMAAR, 4 Juli 1923. Aardappelen f 4.70 r 8.10 per 100 Kg. Bloemkool, le soort f 13.20 a 18,30 per 100 stuks. Aaijdbeijen f 61 o 75. Peulen f 40'a <53 per 100 Kg. Wortelen f 4.10 a 9.80. Uien f 3.20 a 4.80 (per 100 bos. Spinazie f 14 80 a 18.40 per 100 Kg. Kropsla f 1.30 a 4.20 p«r 100 stuks. Rabarber f 6.80 a 9.90 per 100 boa. AMSTERDAM, 4 Juli 1923. Aangevoerd 326 vette koeien, le Invaf. 78 tot 83 ct.y 2e kw. 72 tot 78 ct., öe kw. G6 tot '70 ct. pe|* Kg., 62 nuchteren kalveren f 15 tot f 23 per stuk, tfö vette varkens, HoH. le kw. 90 tot 93 ct., 2e en 3é kw. 88 tot 90 ct., per Kg. Overaeesche en Geldersche 80 tot 82 ct. per Kg.

Schager Courant | 1923 | | pagina 3