J. Buisman Trapnaaimachinss, DERFSTZAAIZABEN. een best PO HO. Mangelwartelpianten een flinks Dienstbode, Hupmsbib Auto, 3PRU1TK00LPLANTEH, Ringsteken per Fiets, CEevsland Hotorfiets. Lecerf BloeÉoolplanten, Twsfi sterke Werkfietsen 100090 Mangelworlel- 50000 Rapenplanten, Hollandsche Fiets Oude Niedorp, Verlaat. Gemengd Nieuws. Marktberichten Bekendmaking Markf. Predikbeurten. Plaatselijk Nieuws. Opruiming. f 60. Mooie pluche Tafeikleeden, C. Beemslerboer Hotel Duinzicht, Cnlluntsooy. Petten. Tulpenpelsters Loet E 62 K. MIDDELBEEK. Damesrijwicl, HET VERMAG MET T8JECHOSLOWAKXJE. De berichtgever van het Hdbld. te Praagi seint d.d. 5 Juli: Volgens het onafhankelijk, hl ad „Tribuna" zou de regeering te Praag, op verzoek van den Neüerland- schen gezant, erin hebben toegestemd den voorraad groente, waarvan sprake is in het handelsverdrag te verhoogen van duizend op zevenduizend ton, DE TKAN S PORT ARBEIDERS STAKING. LANGENDIJK. De transportarbeiders staken nu ongeveer een week en nog is in den toestand weinig verandering gekomen; alleen staan de par tijen op het oogenblik moer vijandig tegen elkaar en ziet het er niet naar -uit, als men het verstand niet een woordje laat meespreken, dat er spoedig ver andering zal komen. Zooals de transportarbeiders thans optreden, had men niet van hen verwacht on wij vroozen, dat zij do sympathie gaan verspelen van hen, die mecndon, dat zij een rechtvaardigen strijd streden. Zoo nu en don nemen de transportarbeiders een houding aan, die men heusch niet verwacht van ernstige menschen, die voor oen rechtvaardige zaak strijden. Waartoe dient het toch, dat zij een1 oploop houden voor het huis van een handelaar, die het weet klaar te spelen groenten te verzenden in weerwil van de staking. Waarom wordit een schuit, die groenten vervoert, gevolgd en den schipper allerlei ongure woorden toegevoegd? Waarom nemen zij een hou ding aan, die de politie tot optreden noopt? Waar toe dient het jouwen en schelden op kooplieden en anderen, die door dö uitoefening van hun ambt niets anders doen dan hun ambtelijken plicht? Waar om treden zij op zóó, dat de veiling niet op tijd kan beginnen? Dit zijn allo vragen, die beantwoord moeten worden met een welgemeende raadgeving: strijdt uw strijd waardig en zorgt, diat gij de sympathie niet verspeelt van velen, die den strijd der transporters, uit men- schelijk en vakvereenigingsoogpunt bekeken, niet on rechtvaardig achten. Inmiddels gaat zoo de staking voort, is de aanvoer minder en liggen de verdiensten der arbeiders stil. 01 ook de prijzen der groenten door dezen stakings toestand gedrukt .worden, durven we niet te beoordee- lcn, aangezien het. ons niet bekend is, dat de aan voer de vraag overtreft. Dit is echter wel zeker, dat geen enkele partij er wel bij vaart, nóch de tuinbou wers, noch de kooplieden, noch de arbeiders, tenzij deze straks den strijd winnen, doordien aan hun eischen wordt voldaan. We vernemen echter, dat de kooplieden daaraan nog niet denfken en dit is het ongetwijfeld, wat die mentaliteit der stakers heeft doen veranderen. Sterk in hun overtuiging, dat zij in hun solidariteit een machtig wapen hadden, dat de overwinning kon afdwingen, heeft de loop der zaken rmchtans bewezen, dat die solidariteit hier niet die hefboom in don economischen strijd was, die een be teeken is en gewicht vertegenwoordigde, die borgen kon verzetten. Men liet zich dus verleiden tot een optreden, dat bij den weldenkende minder eerbied afdwong. Voor ons wil dit nog niet zeggen, dat de arbeiders ongelijk hebben. Als wij hooren van de ge middelde weekloonen, dio van 25—27 gulden per week bedragen, dan zegt men onmiddellijk, dat de strijd te gen een loonsverlaging van 18 een rechtvaardigen strijd is. Dat er door verschillende der aangesloten transportarbeiders voor dit loon weinig wordt ge daan, omdat er een overcompleet aan werkkracht ls, kan 'm ook zitten in den eigenaardigen toestand van het vak. Dat de bouwers slechte jaren hebbon ge maakt, is een onzinnig argument om een loonsverla ging der transportarbeiders te bil lijken. Dat er wel eens kaf onder het koren dier arbeiders schuilt, zal ook wel aan de kooplieden kunnen worden tegen geworpen. liet wil ons lntusschen voorkomen, dat men er van beide zijden van, overtuigd is, dat de staking ton spoedigste moet wordeni opgeheven. Met oen tentoon spreiden van machtsvertoon is per saldo oiiemand ge haat. De gezinnen der transporters willen verdiensten en wij weten, dat iedere koopman dat beaamt en het hun ook van harte gunt. Welaan dan, laat hot men- schelijk gevoel hier zegevieren over vermeende ach teruitzetting of over vooropgestelde principes, die tijd noodig hebben om daadwerkelijk in toefassing te worden gebracht. Door alle tijden heen hooft hot nuchtere verstand wel vermogen te doen om moei lik© problemen op te lossen. Het onderhavig© lijkt ons niet zoo ingewikkeld, dat dit nuchtere verstand niet in staat zou zijn om hier toestanden te scheppen, waarover beide partijen tevreden zouden kunnen zijn. zullen gauwvcrtellen welke pudding zij het lekkerst vinden. Honlg's Puddingen gefabriceerd met Honig*5 Maïzena krijgen altijd verr©* weg de meeste stemmen. ANONIEME BRIEVEN-AFFAJKE. i Het schrijven van lasterlijke of beleedigende anonieme (Jbrieven, blijkt een bezigheid te zijn, waartoe vooral vrouwen zich aangetrokken schijnen te gevoelen. Het is .nog niet lang geledon dat de anonieme brieven-iMfoire in Frankrijk maanden lang een heole stad in beroering hield. De daderes werd! toen ontdekt en «veroordeeld. Thans js te Littlehampton een zekere miss Edith Emily Swapn in staat van beschuldiging gestold wegens poging'tot'verzending van'een schrijven, dat belëedi- gende woorden bevatte voor den inspecteur van gezond heid te Littlehampton. Miss Swann was indertijd zelf aanklaagster in een anonieme brieven-affaire, welke drie jaar lang de sen satie van Littlehampton uitmaakte. In de penode werd een stroom van bcleedigende briefkaarten en brievén ontvangen door magistraten, politieagenten ©n andere personen. Een zekere mrs. Gooding werd toen tot 10 dagen gevangenisstraf veroordeeld, na 2Va maand in voor arrest te hebben gezeten. Later werd dezelfde vrouw tot 12 maanden gevangenis straf veroordeeld. Dit was in Maart 1921. In Juli van ditzelfde jaar werd het vonnis echter vernietigd, wijl een politieonderzoek had uitgemaakt, dat de vrouw ten on rechte was veroordeeld en in Augustus daaraanvolgende werd aan mrs. Gooding een schadeloosstelling van 250 pond sterling toegekend uit de schatkist. In December 1921 werd een aanklacht tegen miss Swann ingediend wegens laster tegen zekere Mrs. Violet. Miss Swann werd toen echter vrijgesproken. EEN „JUWEELEN STOET" TE ANTWERPEN. Men schrijft uit Antwerpen aan de Msb. De Belgen, doch vooral de bewoners van de stad Antwerpen hebben zooaJs bekend is een groote ver maardheid verworven in het organiseeren van historische en allegorische feesten, zoowel als van gocostumoerde optochten. Dit jaar in de maand Augustus n.I. op 12, 15 en 19 Augustus zal een optocht plaats vinden, waaraan de ontwerper den naam van „Juweelenstoet" geschonken heeft. Do oorlog en bezetting van Antwerpen hadden de dia manthandel en nUverheid zwaar getroffen. Niemand ver moedde dat de stad ooit een beteekenendo diamanthan del terug zou krijgen, doch dit bleek geenszins bewaar heid. Reeds in h9t najaar van 1919 trad een tijdperk van bloei in. Deze wedergeboorte van de diamantindu strie waardig te vieren, was het lievelingsdenkbeeld van den heer Willem van Rils wij ck. lid van den gemeente raad en secretaris der Belgische iuweüersvereeniging. Op het einde der pri3is deed hij' eerst de eerste stappen tot verwezenlijking van zijn plan: De Juweo lènstoet. Een oomité werd gevormd uit belangrijke personen en bestuursleden. Aan twee professoren, de heeren Ratinekx en Engelen, is de uitvoering van *t plan op gedragen. Op de nemenlijst der praalwagens (waarvan de klein ste ÏO Meter hoog zal zijn) die in den stoet zullen mee rijden, vindt men o.m.Mijuontginnïhg fh Zu id-Afrika Congoleesche diamantvelden, Lede wijk van Bereken (1476) toont het volk' de door hera gevonden slup- wii?» van diamant, episode uit den vroeceren Ooster- schen juweelenhandel, verkoop van kostbaarheden in een Chin'oesch paleis van een Mandarijnde schatten der Aarde, voorgesteld door dames gekleed in toiletten in de kleur vah allerlei soorten diamanten, gegarneerd met edelgesteenten. Behalve die praalwagens zullen eenige hnderden wagoentjes, draagkoetsjes, enz. mee gevoerd worden. Het aantal gecostumeerde personen beloopt c.a. 2000. Dan zal ook meegewerkt worden door 600 paarden, olifanten, kameelen, ossen, zebra's, e.a. De kosten worden gedragen door de handelaren. Zij1 ên hn dames Zijn de hoofdupersonen in der», stoet, terwijl de werklieden voetgangers enz. zullen voorstellen INFLUENZA-EPIDEMIB IN CHILI. Uit Santiago de Chile, 5 Juli. Hier zijfc reeds meer dan 100.000 gevallen van influenza voorgeko men, meorendeel» onder de minder goed gesitueerde klassen. Het weer is hier voor den tijd van het Jaar buitengewoon koud. ERNSTIGE TREINRAMP OP NIEUW-ZEELAND. Uit Wellington, 5 Juli. De sneltrein van Auck- land naar Wellington is nabij Taumarunui ont spoord. Acht personen werden gedood, acht en dertig gewond. De stoker liep ernstige brandwonden o-p. In don laatster* tijd zijn tal van ontsporingen op deze lijn voorgekomen, welke men toeschrijft aan een verzakking van de baan door de hevige regens. handel' „slecht. Met de «verhouders ging het matig. Lamineren vrij goed. In de varkens was liet ook s.ecaT. trekkende handel, hoogste prijs 38 ets. het pond. De biggen o+: heel wat minder. De handej in kippen en eenden was goed. De stand van de kipeieren en boter was dezelfde. Eendeieren i/4 ets. hooger. Het was weer een stille, stugge markt. hooitijd. NIEUWE NIEDORP. VOETBALWEDSTRIJD ZONDAG 8 JOU AS, W,F.V.B.-Eli!al - M.F.G. i van Medemblik. Aanvang 2 nnr. fietsenstalling op terrein. MEDEMBLIK. 5 Juli 1923. Aardappelen: Groote muizen T 2.60 a 2.75. Kleinfa muizen f 1.35 a 1.65. Koksche muizen f 2.40 a 2.50, alles per 25 Kg. MEDEMBLIK, 6 Juli 1923. Aardappelen: Groote muizen f 2.50 a 2.70. Kleine muizen f 1.30 a 1.65. Koksche muizen f 2.50 a 2.60, allés per 50 Kg. WARMENHUIZEN, 6 Juli 1923. Schotsche muizen f 4.40 a 6. Drielingen f 1.20 a 2.10. Aanvoer 7718 Kg. aardappelen. ANNA PAULOWNA 6 Juli 1923. Groote ^aardappelen f 5 a 8.70. Idem kleine f 2.46 4.20. NOORDERMARKTBOND, Noord St harwoude. Schotsche muizen f 5 a 5.80. Giadblaadjes f 5.90. Drielingen f2.60 a 3.10. Kleine aardappelen f 0.60 a 0.7O. alles per 100 Kg. bloemkool f 9.90 a f 12 per 100 stuks. Aanvoer op 4. Juli: 62026 Kg. aardappelen, 77 stuks bloemkool. NOORDERMARKTBOND Noord-Scharwoude. 6 Juli 1923. Schotscne muizen f 3.90 a 5.80. Drielingen f 2.10 a 3.10. Kleine aardappelen f 0.50 a 0.80, alles per -100 Kg. jBIoemkool f 9.80 a 11.30, per'100 stuks. Aanvoer op 5 Juli: 61181 Kg. aard appelen, 235 stuks bloemkool. LAN GE ND IJER GROENTENVEILING, Br. op L. 6 Juli. Wortelen f 4.40 a 6.10 per 100 bos. Schot sche muizen f 4.70 a 6.70. Drielingen 3.10 a f 3.30 Kleine aardappelen f 0.80 a f 1. alles per 100 Kg. Aanvoer13o00 bos wortelen, 296000 Kg. aardappelen. ALKMAAR, 6 Juli 1923. Aardappelen f 3,70 a 8.20 per 100 Kg. Bloemkool, le soort f 13 a 21 per 100 stuks. Aardbeien f 0.51 a 0.86 per Kg. Peulen f 7 a 31 per 100 Kg. Wortelen! f 2.20 a 7.80. Uien f 2.10 o 4.80. per 100 bos. Spinazie f 1 20 a 13.80 per 100 Kg. Kropsla 0.60 a f 3.80 per 100 stuks. Rabarber f 7.80 a 9.80 per 100 bos. Spercieboonen f 1.04 a 1.14 per Kg. WARMENHUIZEN, 5 Juli 1923. Schotsche muizen f 5.20 a 6.30. Drielingen f 2.30 a 3.20. Aanvoer: 3883 Kg. aardappelen. HOORN, 5 Juli 1923. 12 st. kl. Fabriekskaas f 34 gem. 16 stapels kl. Boeren kaas f 49 gem., f 39 ongem. 2 stapels Fabrieks Coman. kaas f 30 gem. 56 stapels Boeren Comm. Kaas f 40 gem. Aanvoer 86 stapels, wegende 46468 Kg. Handel! maGg. ALKMAAR, 6 Juli Op de heden gehouden kaasmarkt waren aange voerd 180 stapels, wegende 200.000 Kg. Fabriekskaas: kleine met rijksm. f 33, zonder rijks- merk f30, commissiekaas met rijksmerk f30. Boerenkaas met rijksm. f40; zonder rijksmerk f35, commissiekaas met rijksmerk f35. Handel stug. ALKMAAR, 6 Juli Op de heden gehouden graanmarkt waren aange voerd 523 HX. Tarwe f 12—1650, gerot chev. f 12 tot f 13.25, haver f 12.5013. Paardenboon onfl2. bruine boonen f 20—30, Citroenboonen f 20, witte boenen f 50, groene erwten kline f21—22, groote f 35—40 per 100 kilo. ORGELBESPELING. Vrijdagavond hield de heer Jan Zwart zijn 3e or gelbespeling en ditmaal was het bezoek nogal be vredigend. Jan Zwart heeft ons ook ditmaal met zijn orgel spel groot genot verschaft en zijn programma dat veel moois bood, o.a. de 2e Sonate van Guilmant. Pièce Heroïque en een schitterende compositie van hem zelf weer meesterlijk afgewerkt. In alle toonaarden hebbon wij den lof van dezen kunstenaar reeds gezongen, maar Vrijdagavond op nieuw hebben zijn groot tsJent, zijn schitterende techniek en zijn teergevoelige musicaUteit ons in verrukking gebracht. Zijn registratie brengt steeds weer nieuwe vondsten,, zijn voordracht, zijn virtuosi teit, 't was opnieuw verrasend. Zijn spel was klaar en helder, vol of ragfijn van teere nuanceering of vol gloed en leven en zelfs 'het fluisterend orgelspel weid door geen kuchje verbroken, het luisteren der aanwezgien was Intens, wel *n bewijs hoe allen in volle overgave genoten. Een uur orgelspel van Jan Zwart is een uur van heerlijk genieten. SCHOOLREIS JU Daartoe in staat gesteld van door ingezetenen bij eengebrachte gelden. n*aki.en de kinderen van de klassen, die niet naar Amsterdam gaan onder lei ding van leden dor oudercommissie, onderwijzers en enkele ouders het bekende reisje naar Bergen en Schoorl op Vrijdag JI, In zoover werd van de vroegere regeling afgewe ken, dat nu per sneltrein van 7.54 naar Alkmaar werd gespoord en vandaar verder per tram naar Bergen-Binnen. Daar ward den morgen doorge bracht in de uitspanning „Duinvermaak" 's Middags werd gewandeld naar Schoorl, waar de Roode Leeuw met het bekende speelduln met een bezoek werd ver eerd. Te ruim half 7 waren allen woer in goede or de thuis, EEN GEDENKBOEK. Bij gelegenheid van het 25-jarig regoeringsjubi- leum van H. M. de Koningin zal in Indië een ge denkboek, bestaande uit 6 gedenkbladen, worden uitgegeven. Het eerste gedenkblad is thans versche nen. Dè bewerker daarvan is onze vroegere plaats genoot, de heer B. Roep. OPGELET. Het is ons gebleken, dat er nog aanvoerder» van vee: koeien, schapen en varkens zijn, die meenen dat dit vee ten allen tijde hier op de markt aange voerd mag worden. Voor hen is te onthouden, dat het vee voor 9 uur op de markt moet zijn. Na dien tijd ls de keuringsdienst vertrokken en gaat het vee weer terug. Waarom niet wat eerder, of brengt men Izijn aanvoer liever niet onder de oogen van het vee- artsenijkundig toezicht? RAAD SCHA GEIN» Tegen gister-, Vrijdagmiddag, halt twee uur, was eea vergadering uitgeschreven van den Raad cxnzer gemeente. Aanwezig waren slechts de heeren: Overtoom, JNuuma, Drogman en Hopman, de anderen waren afwezig, zoodai dezó vergadering door onvoltalligheid niet kon dóórgaan. Verschillende omstandigheden werkten mee tot dit feit,, maar hoofdzakelijk zeker wel de zeer ongeschikte dag en uur, 'waarop de burgemeester deze vergadering had uit geschreven. Thans Zaterdagavond 7 uur nieuwe bijeenkomst. HARDDRAVERIJVEREENIGING „WFS-FRIES- LAND. Ten lokale van den heer TI. Raven vergaderde Vrij dagavond onze Harddraverijvereeniging „West Fries land"onder voorzitterschap van den heer J de Veer. De notulen van den secretaris, den heer J. IL Sche- ne, werden goedgekeurd. Blijkens het jaarverslag was 1922 een guns'ig jaar geweest, niet wat de finantiën berrof. doch ten aan zien van de feesten die weer goed geslaagd waren. Wat do finantiën betrof, het was zoer zokpr nood'g dat speciaal de zakenmenschen op hun plicht werd geween lid der vereeniging te weiden. Er waren 145 I leden 4t\ 71 donateur». Gememoreerd werd. vol- |gend jaar do 40e draverij zs.1 worden gehouden. Ui' tie rekening en verantwoording van üen pen ningmeester, den heer Joh. Govers. bleek, dat dp ont vangsten waren f 1576.84)4, de uitgaven 11543 99)4, saldo f32.85, welk bedrag nog verminderde met f32 Diet ontvangen donateursgelden, zoodat het batig saldo, dat over 1921 bedroeg 1223.84)4, geslonken was tot 85 cent. Aan de orde werd gesteld 'benoeming 3 bestuursle den, wegens periodieke aftreding van de heeren A C. Melchior en Joh. Govers en wegens bedanken van tien heer W. Roggeveen Cz. Voorzitter wees op den grooten steun, die de ver- eeniging gedurende 36 jaar, waarvan 30 als secreta ris, van den heer Roggeveen had ondervonden, en spr. uit den wensch dat de heer Roggeveen nog lan gen tijd in gezondheid met „West-Friesland" mee zal «even. Het Bestuur stelt voor, den heer Roggeveen ce benoemen tot lid van verdienste. Dit voorspel werd onder applaus door de vergadering geaccepteerd- Als bestuursleden werden gekozen de heeren Joh. Govers, A. C. Melchior en P. C. Meurs. Bij de bespreking over de te houden draverijen werd. door het Bestuur voorgesteld weer een voor middag- en een namiddagdraverij te houden, met dezelfde prijzen als vorig jaar. Wel werd door een der leden nog in overweging gegeven de voormid- dagdraverij op een andere wijze samen te stellen- en wel uitsluitend Nederlandsche paarden en dan de 'snelle paarden zwaarder te handicappen, doch na een geanimeerde bespreking werd toch beter geoor deeld, de regeling, van vorig jaar te handhaven. Was op verzoek van de Commissie voor de dit jaar te houden Oranjefeesten oorspronkelijk de harddra verijdag bepaald op 18 September, in aansluiting met de Oranjefeesten, later was gebleken, dat die dag samenviel met den harddraverij dag te Schagerbrug. In verband daarmee zal de Feestcommissie haar feestdagen wel verstellen en zullen de draverijen wel op 25 September worden gehouden. Voorzitter deelde nog mede, dat die commissie als attractie voor de harddraverij nog een extra-prijs be schikbaar zal stellen, benevens nog een pikeursprijs. Ook nu weer wees de voorzitter op de noodzakelijk heid dat men zich als lid aanmelde. Zal de harddra verij blijven bestaan, dan is finantieele steun noodig en in verband met minderen steun van de nering doenden wrd de mogelijkheid geopperd tenslotte een beroep te moeten doen op de gemeente. Er werd evenwel op gewezen, dat ook de gemeente zich reeds niet onbetuigd laat, be halve de kosten van het vuurwerk heef t zij haa.r sub sidie van f 100 op f 200 gebracht. Bij de rondvraag werd nog ter sprake gebracht, weer pogingen aan te wenden bij de Hollandsche spoorweg Mij., om een extra-trein te doen loopen naar Den Helder. Het Bestuur zal daartoe aanvrage doen er. wanneer de voorwaarden niet te zwaar zijn, zal in die richting worden gegaan. De controle .over het afgezette terrein zal scherper worden gehouden. Ten opzichte van hot afgesloten terrein op de markt werd de mededeeling gedaan, dat de commis sie voor de Oranjefeesten van plan is op de markt, feesten te- organiseeren en dat terrein dan vanzelf wel wordt afgesloten door de kermtsinrichtingeo, Hierna volgde sluiting. ONDER DE AUTO. Do kleine W. G. wilde Vrijdagmiddag vanuit het Plantsoen den weg oversteken, maar kwam dAarbiJ in aanraking met den automobiel van den heer K. alhier. Hot ventje kwam in. botsing met een der lan- taarns, viel, maar werd gelukkig niet overreden. Een flinke buil aan het hoofdje, hot lantaarnglas kapot, maar overigens liep het ongeval oogen.*chijnlijk goed af. 's Avonds sliep het kereltje tenminste rustig. De Burgemeester van Schagen; Gelei op art. 2 der Verordening op de veemarkten in die gemeente, a's bedoeld in art. o der Veewet; Vestigt er de aandacht van belanghebbenden, op, dat vo'gcns het bovenaangehaald artikel der veroraening het éinde van den tijd waf rop vee Lr veemarkt mrg wor den toege'aten, voor het gehee e jaar is bepaald op negen uur des voormiddags. Mitsdien zal ni genoemd uur g-en vee meer t"r markt worden toegelaten. Schagm, 6 Juli 1923. De Burgemeester voornoemd, J. CDR NE LISSEN. Adoertentïên. 20NDAB, 8 JULI, DOQPSGEZ. GEMEENTE tai Wielingen, geen dienst MARKTOVERZICHT. Do handel in de vette boeien was Donderdag j.i. stug. duur, prezen gin 50 tot 65 ets. het pond. Matig was do handel in kalthotfien en redelijk in de geldekoeién. Ér was weer eenige vraag naar pinken. De hSDdai in de stieren was stug, prijzen van 40 tot 50 ets. het pond. Er was weer weinjg vraag naar de nuchteren kalveren, handel stug. Zoo was het ook met de vette schapen, Prachtige nieuwe werken v >or- en achteruit. 8 JAAR GARANTIE. Met lange uilklaptafel en Auto matisch verzinkbaar f 85.—. DIT KOMT NOOIT WEER. groote maat, in rood. groen, goud en pauwblauw t 10.25, hij Jb. OTSiN Kz.. KOLHORN. Nog at te geven in vertrouwde kwaliteiten WESTERWOLDSCH RAYGRAS, WIKKEN en VEEKNOLLEN, alsmede GRAS- en KLAVERZA DEN, zoowel voor tijdelijk als blijvend weiland. Vraagt gratis prijsopgaaf bij mij zelf of Dij H.H. Agenten. •Aanbevelend, Warmenhuizen. Bollen- en ardoiipejcif mooiers gevraagd, door G. A PREIIDR. Rreezund. TK KOOP: 12000 roode Dorschkool 1400" gel» kool-, 15000 wittekool 1200b Sr» uit kool-, 14000 Bo' ren kool 2000b Rapenplanten Donderdags op de Markt in elke hoeveelheid verkrijgbaar. Jb. GROET, .Laantje. Srhag?*» TE K'üüPJ TE KOOPt Te bevragen bij de Coöperatieve Malerij „De Toekomst" te Nieuwe Niedorp. te koop, bij G. BAKKER, Ge vaarlijke Hoek, Dirkshorn. Gevraagd tegen 15. Juli, die met de wasch kan om gaan, hoog loon, veel verval bij W. GOVERS, Westerend, St. M tarten. Enr.ste klas gebruikte open, 4—5 personen, zonder ge b»eken bij fa. BLAAUBÜiill ROSSEN, Schagen. TE KOOP: p een groole parlif over een week klaar om te pluk ken. bij N. KOS. Anna Paulowna. Zondag 8 Juli, om luxe prijzen voor Dames en Heeren. AANVANG 8 UUR. Na afloop Bal. gevraagd, door W. VIEVEEN. Middenvüet, Breezand. IS KOOP: Je. SLUIS, Muziekleerares Barslngerhorn beveelt zich beleefd aan voor Yiool-en Pianolessen. TE KOOPi bij G. DB GEUS, Stroet, Gem. St. Maarten voor 10 en 15 gulden per stuk, beslist allebei in goede conditie. Twee nieuwe en een zeerfveinig gebruikt voor een spéciaal laag prijsje. EENIGE NIEUWE Heerenrijwielen bijna voor niets. Ik moet ruimte maken, daar ik door aanneming van het Fongers Agentuur eerstdaags de FIJNSTE ral VERKOOPEN.

Schager Courant | 1923 | | pagina 2