Arbeidsmoeilijkheden. Igllioni^s Maizena Binnenlandsch Nieuws. Goedgevonden) wordt uit den «post onvoorziene uit gaven te (betalen f 1053.18; eveneens verschillende af- en overschrijvingen tot een bedrag van f 20039.38 >S. Een 7e suppl. begrooting dienst 1922 wordt vast gesteld op f4662.93. B. en W. stellen tenslotte voor, om het voormalig magazijn der gemeente op de Laan te verhuren aan den heer C. Wester voor f5.50 per week voor onbé- paalden tijd, met een opzeggingstermijn van 3 maan den wederzijds. De opslagplaats, behalve vrije oprit langs het per ceel, benevens 3 M. terrein achter het perceel, blijft aan de gemeente. Nadat Voorzitter den heer Hopman had meege deeld het beter te hebben gevonden deze zaa'k in den Raad1 te brengen, vraagt de heer Bregman- of het voorste gedeelte van het ge'bouw niet afgescheiden kan worden om er een woning van te maken. Voorzitter zegt dat het dan/ veijbouwd zou moeten worden en de woning dan maar 1 kamertje zou be vatten. De heer Bregman zegt dat er een schoorsteen op staat en er zijn verscheidene woningen die zoo zijn. Voorzitter zegt dat er geen waterput en geen pri vaat bij is. Het was als kantoortje voor den ge meenteopzichter in gebruik. De heer Hopman acht het voor woning geheel on geschikt. De heer Bregman meent, dat het met weinig kosten iri orde gemaakt zou kunnen worden. Voorzitter betwijfelt ofl dat met zoo weinig kosten zou kunnen. De heer Overtoom is van oordeel dat het gemeente bestuur niet mag meewerken tot den bouw van derge lijke woningen beneden den minimum-inhoud. Met een verbouw als de heer Bregman zich voorstelt, zul len heel wat kosten gepaard gaan en bovendien is 't niet onmogelijk dat het aan) te gane contract met den heer Wester gevaar zou loopen wanneer het voorste ge deed te er aan werd onttrokken1 en! dat het ook moei lijkheden gaf voor andere gegadigden. De heer Bregman' wijst er op dat toch ook de ijs- hut als woning werd gebruikt en die was heel wat minder. Voorzitter merkt op dat dit een geheel ander geval was. De ljsh.ut werd in gebruik genomen om men- j schen onderdak te geven die door brand zonder wo ning waren. B. en W. hebben' toen echter gezegd dat zocdra er een gaatje was, de menschen er uit j moesten, want het gebouwtje was totaal ongeschikt I voor woning, In zoo'n geval brengt men de menschen desnoods in een schuur onder. De heer Bregman meent dat wanneer de gemeente nu dat voorste gedeelte in orde laat maken voor wo ning, we in die noodgevallen wat hebben. De heer Van Nuland is het in zooverre met den heer Bregman eens, dat het gebouw voor arbeiders woningen gebruikt zou kunnen worden. Het zou er een heel mooie gelegenheid voor zijn. Het zou wel wat kosten, maar in het belang van de volkshuis vesting zou het zeer gemakkelijk te maken zijn. Voorzitter zegt dat dan aan het ge'bouw een heel ander cachet zou worden gegeven. I De heer Van Nuland vraagt of er geen gedegenheid bestaat het gebouw te verkoopen. De heer Hopman zegt dat de gemeente het mis schien wel direct zou kunnen verkoopen, maar B. en W. achten dat niet gewenscht. De opslag plaats kunnen we niet missen en het is ook mogelijk dat we het huis eens voor andere zaken noodig heb ben. B. en W. achten deze verhuring op het oogenblik de beste oplossing). Het voorstel-Bregman om het voorste gtedetelte als woning in te richten, wordt verworpen, vóór stemde alleen de heer Bregman. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Bij de rondvraag zegt de heer Roggeveen, dat van morgen de gemeentewerklieden op de Loet bezig wa ren vuil vanuit een handwagen over te storten in een schuit, die daar in de sloot lag. Bij de over- atorting kon men niet uit z'n oogen zien van het stof. Dat gebeurt tegenover de school, waar de kleine kinderen speelden, terwijl aan don anderen kant een vleeschwinkel is. Spr. geeft in overweging dergelijk werk verderop te laten doen. Bovendien is het daar een stilstaand water en door het overstorten wordt het water in hooge mate verontreinigd. Spr. begrijpt niet dat de Gezondheidscommissie er niet tegenop ge komen is. Voorzitter zal de zaak in B. en W. brengen. De heer Overtoom zegt, dat een week of 4, 5 gele den een muur is ingestort aan de Nieuw Laagzijde dcor het ondergraven van een fundeering in verband met den aanleg, van waterleiding. Spr. vraagt o>f daar over bij B en W. rapport is ingekomen. Voorzitter antwoordt ontkennend. De heer Overtoom vraagt of B. en W. het niet de moeite waard achten zich van een dergelijk iets op de hoogte te stellen. De oorzaak van instorting zal wel zijn dat de sleuf voor de waterleiding vojgens voorschrift 1 meter onder den grond moet» terwijl de fundeeringen in veel gevallen 50 60 centimeters zijn. Door die ondergraving nu wordt er te veel druk gé- V/d op de fundeering. Spr. vraagt of die diepe sleu ven wel voldoende gestopt worden, opdat het euvel zich niet meer kan voordoen. De heer Hopman vraagt of de gemeente daarmee iets heeft te maken. De heer Overtoom: Bouwpolitie, hechtheid van t'urdeering. Odk deze zaak zal voorzitter bij B. en W. aanhan gig maken. Sluiting. Ik zou wel mogen zeggen: Arbeidersmoeilijkheden in en buiten het Parlemen*t. De Labour Party bestaat uiit héltierogene bestand- deelen. De grenzen van politieke kleur gaan, om het met onze partijen te vergelijken, van gematigd j Vrijzinnig-Democraat tolt Communist Onlangs is wel met groote meerderheid door de vergadering van de arbeiderspartij besloten de com munisten te weren, maar met dat al zitten die ar toch in en vooral, en dat is wel het voornaamste, zit hun invloed er in. Als een doorn in het vleosch. Het is al gaan zwe ren, pas maar op, dalt er geen koudvuur bij komit. i Over de leden, die deze Labour Party in het Par lement vertegenwoordigen, regeert een leider. Die leider was vroeger Mr. J. N. Clynes, een VrlJ- nig-Democraat. Na de verkiezingen echter, nu de Labour Party met een veel grooter aantal leden in het Parlement is teruggekeerd, werd inplaats van Mr. Clynes, Mr. Ransay Macdonald gekozen. Dit had dubbele beteekenis. Ten eerste toonde het eene opschuiving naar links, ten itweede toonde het de heheerschenclo invloed van het Schotsche ele- taent.. Eigenlijk behoort het bij elkaar, want de Schotsche lagerhuisleden voor Labour zijn de roode eiemen-| ten De Schotsche arbeiders hebben de Sociaal-Demo craten en communisten in het Parlement gebracht. Natuurlijk zijn er ook wel Engelsche sociaal-do- mocratische districten, maar in Schotland domi- neort rood, vuurrood. Nu is de positie van Mr. Ramsay Macdonald heel moeilijk. I Hij is zelf flink rood, maar in het Lagerhuis is hij niet alleen leider der Labour Party, maar tevens lei der der oppositie. I Nu moet men Engeland en de Engelsctoen door en door kennen en begrijpen voor en aleer men kan be seffen hoe leelijk Mr. Macdonald dikwijls in de knel zit Het Engelsche Parlement is een instituut, waarop elk Engelschman, onverschillig rang of stand, trotsch ia In een land als Engeland, waar men zoo vast houdt aan traditie, heeft dat eene 'bijzondere betee kenis. Het geheele leven in Engeland is gebaseerd op „gebruik", op „traditie". Scholen, universitei ten, kerk, rechtspraak, kunst, huiselijk leven, handel leger, vloot, politiek, alles is gebaseerd op gebruik Zoo was het gebruikelijk, zoo is het dus goed! In het Parlement is gebruik, dat de opposMe aan gevoerd wordt door een leider. Aan den eenen kant zit dus de Regeeringspartij, aan den anderen de oppositei; de verschillende par tijleiders en grootere figuren en woordvoerders op de eerste rij, met als leider over de geheele opposi tie éen man, de leider der grootste oppositiepartij. Dat is thans de Labour Party, zoodat niet Asquith, of Lloyd George, maar Ramsay Macdonald leider der oppositie is. Zoo iemand heeft een groote macht, is een fi guur in het pofltieke leven van helt Britsche rijk. Zoo iemand wordt eer bewezen door voor- en te genstander. Men kan het niet dulden, dat zoo iemand een dwaas figuur slaat. Daarvoor wachtten dan ook vroe ger altijd de partijgenoten van den oppositieleider. 'Heden is dat geheel anders geworden. De Schotsche sociaal-democraten maken het den heer Macdonald zeer lastig. Niet dat zij zich tegen hem keeren, maar zij springen herhaaldelijk zoo uit rand en band, zijn dermate door 'helt dolle heen, dat zij niet meer in staat zijn naar zijne vermaningen en orders te luisteren, waardoor zij zijn prestige in het Huis verzwakken. Verleden week zijn achtereenvolgens 4 Labour Par ty-leden aan den gang geweest. Eerst was heft de heer James Marton, die de leden der Regeeringspartij moordenaars* noemde. Daarna volgde de heer John Wheatley zijn voor beeld. Onder ongelooflijke herrie werden zij er uit gezet, nadat besloten was, dat zij geschorst zouden worden totdat zij excuses gemaakt zouden hebben. Het gebruik brengt mee, dat de leden zich bij het besluit der vergadering neerleggen en heen gaan. Deze beide roode heeren wilden aanvankelijk hun zetels niet verlaten. Dat verhoogt het prestige der Labour Party in het Hui® van Afgevaardigden niet. Nog was het niet uit. Twee andere heeren, Mr. George Buchanan en Do minee Campbell Step hen, na men' de beleedigende woorden over en werden eveneens geschorst» Van excuses maken willen zij niet weten. De partijvergadering, waarin de zaak behandeld werd, heeft ook weer bewijzen gegeven van de meer derheid van het! socialistische element. Inplaats van de heeren te beduiden, dat het goede gebruik in het Parlement meebrengt, om excuses te maken, besloot men dat de heeren hunne kiezers om raad moesten vragen. Daar het woord moordenaar bedoeld is als be schuldiging tegenover de „kapitalisten" van het doo- den van kinderen, door gebrekkige sociale wetge ving, kan ieder wel begrijpen, dat de kiezers daar in het Noorden er in zullen smullen, dat hun „dappe re" afgevaardigden het dien kapitalisten in Londen eens „lekker" hebben gezegd. Het gaat er nu niet om, dat het zoo erg'gevonden wordt, in het Huis om iemand uit te schelden, mits men later maar spijt uitdrukt het woord te hebben gebezigd. De conservatieve Morning Post vertelt hoe bijna een eeuw geleden ook soms leelijko woorden gebruikt werden en een Ier zelfs eens van den Eer sten Minister getuigde, dat niets te laag en te ge meen was in diens oogen om zijn eigen zaak te be vorderen. Een Engelsch lid zei toen over dien Ier, dat bij de tong bezat van een verrader, maar te weinig moedi voor een opstandeling. Daar deze woorden niet in het Huis, maar in een kiezersvergadering gezegd werden, konden ze niet herroepen worden, maar gaven zij aanleiding tolt een duel. De Morning Post wil hiermede aantoonen, dat men een vurig partijganger veel vergeven moet, maar het gebruik in het Huis nu eenmaal eischt, excuus te vragen. De vier heeren zijn nu „huistoe." Benige conservatieve Kamerleden hebben een voorstel ingediend, om van gesohorschte leden (tevens het salaris te korten. Uit een en ander blijkt wel, dat- de Parlementaire leiders als Ramsay Macdonald, J. H. Clynes, J. H. Thomas en Philip Snowden, mannen die in het Huis dé gebruiken wenschen te doen eerbiedigen, hun mannetjes niet meer in de hand hebben. Welke gevolgen dit op den duur voor de Labour Party zal hebben, is slechts met een groot vraag- t e e k e n aan te duiden. Wellicht heb ik gelegenheid u binnenkort eens te vertellen hoe de heer Philip Snowden zich de toe komst voor de Labour Party als Regeeringspartij denkt. Het gekke i®, dat ondanks al diè rare bo» ke sprongen, de Labour Party-Jeden Labour naar mijne meening niet in populariteit achteruit gaat.1 Het geschetter tegen de hoogere klasse schijnt nu eenmaal eene bijzondere democratische aantrekke-| lijkheid te bezitten,v die propagandistisch werkt. i Zoover dus de arbeidersmoeilijkheden in het Hou se of Parliamenit, dus onder de Parlementaire Verte genwoordigers der arbeiders. Buiten het Parlement onder de arbeiders zelf, riet bet er evenmin ordelijk uit. Er is van de week een staking van dokwerkers uitgebroken. De staking heeft de leiders der vak- vereeniging verrast Aanvankelijk schijnen de communistische elemen ten den stoot aan de staking te hebben gegeven, doch al spoedig greep het stakingsvuur om zich heen. De reden is de volgende. Er is ruim een jaar ge leden een overeenkomst gesloten tusschen de vak- vereenigingleiders en de Regeering. De vakvereeni- gingleiders, gedekt door het besluit der arbeiders, die de ovorenkomst en de bepalingen daarin vervat, goedkeurden» Een dier bepalingen zou nu in wer king treden, nl. een loonsverlaging met éen shilling, omdat de Regeeringsstatistiek aantoonde, dat de prijzen van levensmiddelen tot aan de in die bepa ling genoemde cijfers gedaald waren. De leiders dachten niet anders of de mannen zou den zich aan de overeenkomst houden. Maar van communistische zijde was het parool uit gegeven: De Regeeringstatisttek is be drog. De cijfers zijn zoo laaggemaakt om de arbeiders er tusschen te nemen en een shilling te korten» Wie zal bet den werklieden kwalijk nemen, dJaJt de ze woorden „er in gingen als koek." Eerst had het parool succes bij bet communisti sche element, daarna sloeg het ook in bij de andere elementen. Naar de partijleiders werd niet meer geluisterd. Zelfs het feit, dat booten met voedsel aan bederf onderhevig, nu in de havens lagen zonder gelost te zullen worden, bracht geen verandering in de hou ding der stakers. Wat geeft het of mannen als J. H. Thomas al zeg gen: „Arbeiders bedenkt, dart. gij plichten tegenover „de gemeenschap te vervullen hebt" Het is immors veel pleirieriger voor die arbeiders om te luisteren naar andere madgevere, die predi ken: „Arbeiders denkt aan u zelf, gij wordt bedro- „gen en verraden, neem uw lot in eigen handen, „staak, staak!" In Londen staken 23000 man, in Huil 8000, in Man chester 7000, in Liverpool en Birkenhead 4000, in Bristol 3000 man. In Liverpool bleven de dokwerkers aanvankelijk trouw aan de Trade Union (vakvereeniging), maar ten slotte werden een paar duizend man ontrouw en staakten. Met de enorme hitte, die er op het oogenblik in Engeland heerscht, gisteren was het 90 graden Fah- renheit in de schaduw, is deze dokwerkersstaking fataal voor groenten, vruchten, boter, vleesch en andere aan bederf onderhevige producten. In Grimsby gaf het lossen van deze producten door personeel der reeders aanleiding tot vechtpartijen, vooral toen de stakers onder degenen, die boter hielpen lossen, een man ontdekten, die aanvankelijk gestaakt had, zelfs lid van het stakingscomité ge weest was, doch zijn misdaad tegenover de gemeen- schap wilde goed maken. 1 In Bristol werd een boot met 18000 trossen bana nen, en twee booten met aardappelen door de be dienden van de reeders en cargadoors gelost. In Londen blijven de arbeiders van de Port of Lon- don Authority, de groots Londensche haveninrich tingen, trouw aan het werk. Maar in het algemeen breidt de staking zich uit. Ondanks het protest der leidera „Die wind zaait, zal storm oogsten". De leiders der vakvereenigingen zijn de bovenste besten zoolang zij alles doen, wat „Jan Arrebeier" mooi vindt. Het zijn mannetjesputters zoolang zij slechts van rechten der arbeiders en niet van hunne plich ten spreken. Recht en plicht, was de leuze der dokwerkers in Alm sterdam. Een arbeider heeft mij dat eens in allen ernst als volgt vertolkt: „Kijk eens meneer, dat benne mooie woorden, „want ze gaan zoowel werkman als patroon aan. „Het beteekent het recht van den werkman en de „plicht van den patroon." Ik dacht onwillekeurig: „Zalig zijn de zwakken van geest." 'Maar onder de hand rit Je er maar mee opge scheept Intusschen doen de leiders al het mogelijke om de teugels weer in handen te krijgen. Maar het paard is er nog, voorloopig althans, wanhopig van door. Mr. J. H. Thomas heeft mooi verklaren: „Overeen komsten moeten nagekomen worden. Doen de le nden der vakvereenigingen dat niet, dan maken zij ,.de taak hunner leiders uiterst moeilijk, zoo niet on- „mogelijk." Mr. Thomas richtte hier het' woord tot zijn eigen menschen, tot de spoorwegbeambten en werklieden, wier leider en voorzitter hij is. Bij die heeren broeit het namelijk ook al zoodanig, dat men twee weken- geleden reeds dacht dat de spoorwegstaking, die steeds dreigt, zou uitbarsten. Tot nog toe heeft Thomas het gevaar kunnen be zweren. Tot hoelang? Mr. Robert Williams, dokwerkersleider, heeft gis teren het volgende gezegd: De-ze staking is een hoogst bedenkelijke aan val op al de door jarenlang streven voor de ar- beiders behaalde voordeelen. en de taak der lei ders kan dan ook niet anders zijn dan de leden I der Federatie toe te roepen) om toch loyaal te blij ven ten opzichte der bestaande overeenkomst. Deze staking beteekent een impulsieve aanval op het mandaat der leiders der vakvereenigingen en kan' door zijn desorganiseerend karakter slechts beteekenen, dat de arbeiders weer hulpe loos zullen komen te staan inplaats van krachtig aaneengesloten. Deze woorden waren bedoeld voor alle dokwer kers in het geheele land, want hij voegde er nog aan toe: De overeenkomst kan slechts gewijzigd worden door nationaal overlég en dezerzijds gevoerd na een besluit der geheele organisatie, met in eien later stadium een mandaat aan elke haven om afzonderlijk hare belangen te behartigen. Inmiddels heeft de haven Huil reeds initiatief ten opzichte van dé behartiging harer belangen"genomen. De dokwerkers van Huil hebben verklaard dat zij bereid zijn om het werk te hervatten mits het loon weer op 11 shilling per dag gehandhaafd blijft en er eene commissie zal benoemd worden om de le- vpnsstandaardprijzen te onderzoeken. Een „kapitalistische" organisatie moest eens in haar hoofd krijgen om te gaan twijfelen aan Regee- ringstatistieken, indien die in haar nadeel zijn! Waaruit weer duidelijk blijkt dat ook hier in Enge land de arbeiders voor zich slechts rechten en ^een r> 1 i c h t e n aanvaardt. I als andijvie, postelein, stoof- sla, kool, enz. bindt men het gemakkelijkst met Honig's Maizena. Zuiver en fijn van smaak. Let op de sloitxegel* als bewijs van echtheid. SUIKERGOED, Na het gebruik van suikergoed op de kermis ver toonden zich vergiftigingsverschijnselen bij een dochtertje van dén heer W. G. te Ulft. De toestand van het kind is thans tamelijk wel. Met suikergoed is voor onderzoek in beslag genomen, GESPRONGEN. Gistermiddag is in de BildercUJkstaraat ih Den Haag bij het gebouw van de openbare leeszaal, een kool- zuurflesch die daar op een vrachtauto lag, gespron gen, vermoedelijk door de groote hitte. Er zijn tenge volge hiervan verschillende vensterruiten verbrij zeld; slechts is een jongetje door glasscherven licht gewond» Op de auto lagen nog vier andere koolzuurfles- schen. Na het ongeval werd de wagen, die in de fel le zon had gestaan, met bekwamen spoed in de scha duw gezet» SMOKKELDRAMA AAN DE GRENS. Zes Duitsche smokkelaars wilden in den nacht van Vrijdag op Zaterdag zes koeien nabij Glanor- brug over de grens brengen. Er ontstond een gevecht met geweren met de Duitgche beambten. De Neder- lanutoüe behoeiue niet in te pt „en Een smokke laar werd zwaar, een licht gewond) en de koeien wer den in beslag genomen. FIETSEIEVrN. Sedert een maand wordt Hoorn onveilig gemaakt door zwijntjesjagers, meldt men van daar. Ook de omgeving laat men niet met rust. Bij een landbou wer te Schellinkhout werden in den nacht van Vrij dag op Zaterdag twee nieuwe fietsen gestolen. DE HITTF, Tijdens een kinderzanguitvoering in het R. A. I.- gebouw in de Ferdinand Bolstraat te Amsterdam, werden vier kinderen door de warmte bevangen. Na bijgebracht te zhn werden zij huisden In het Binnengasthuis te Amsterdam is een jon gen opgenomen, die op het Grimbuigwaï, uooi warmte bevangen, van zijn rijwiel was gevallen, waarbij hij zich aan de scherven van eenige in een mand op zijn fiets door den val gebroken flesschen chemicaliën bezeerde en 'brandwonden bekwam HOOL Hoeveel honderdduizenden kilo's hooi in de laatste dagen in Friesland in do schuur zijn gebracht valt bij benadering niet te zeggen» Het droogde er enorm, terwijl tevens is gebleken, dat er, ondanks de vele regens, weinig hooi bedor ven is. Het weer was te koud voor bederven, zoodat de kracht er in gebleven is. Maar, daardoor is er mot dat niet-droge hooi, dat onder in de schuur zit, meer kans op broei. Passeert men de boerderijen, dan kan men. dén broei al ruiken. Verschillende boeren hebben de eerste snede al binnen. Men schrijft uit Waterland: Do hooibouw is hier en in de omliggende polders in vollen gang en de oogst is zeer groot. Zoo groot, dat er overvloed van hooi komt met gevolg, dat de prijs laag is, althans veel lager dan het vorig jaar. De hooiprijs liep hier het vorig jaar van f 50 iot f 60 en thans van f 15 tot f 20 per 1000 pond. EEN PROEP. De directie van de Nederlandsche Spoorwegen- zal binnenkort een proef nemen met de uitgifte van marktkaarten van kleine naar grootere stations te gen buurtverkeertarief. DE FRAUDE IN GEDISTILLEERD. U't Amsterdam, 7 Juli. Naar wij vernemen, heeft de minister van Binnenlandsche Zaken on Landbouw aan de burgemeesters een circulaire ver zonden, waarin wordt gezegd, dat de minister van FinsnciöD de tusschenkomst inroept van de gemeen tepolitie om medewreking te verleenen, voor zoover die op grond van de betrokken fiscale bepalingen mogelijk is, iten aanzien van de fraude in gedistil leerd. De minister van Financiën merkt voorts op, bereid te zijn, waar het een misdrijf geldt, waarvan de constateering overleg en omzichtige nasporing vor- eischt, voor bijzondere gevallen een premie toe te kennen. Het kunnen slechts gevallen zijn, waarin de betrokken beambte zich door buitengewone toewij ding of bijzonder loffelijke dienstverrichting heeft onderscheiden. Opgemerkt wordt nog. dat volgens de algemeene gedragslijn voor de Rijkspolitie nim mer vooraf op de ontdekking van een overtreding, welke door een veroordeeling is gevolgd, een premie fin uitzicht gesteld mag worden. 341 SOLLICITANTEN VCOR EEN BETREKKING. Voor de vacante betrekking van opzichter-teeke naar bij de gemeente-werken te Kampen (jaarwedde f 2800 tot f 3300) hebben zich niet minder dan 341 sol licitanten aangemeld. MAASA-ONTSLAG BIJ DE RIJKSVERZEKERINGS BANK. Uit Amsterdam, 7 Juli. Naar wij vernemen is een zestigtal tijdelijke ambteraren van de Rijksver zekeringsbank te dezer stede bij wijze van bezuini gingsmaatregel op 1 dezer ontslag aangezegd tegen 1 October a.s. HANZEBANK TE HILVERSUM. Het voorloopig gerechtelijk onderzoek inzake on regelmatigheden aan de Hanze-bank te Hilversum heeft uitgemaakt dat het door den heer G. aan spe culaties verspeelde bedrag f17 000 groot is en dat aan oi.gedekte posten door hem een bedrag van ongeveer 30 000 is uitgekeeurd. ONTSPOORD. j Van trein 1051, welke Zaterdagmorgen om 8 u. 42 min. uit Amsterdam naar Rotterdam is vertrokifcn, zijn aan de kromming bij de Haarlemmervaart onder de gemeente Leiden, vermoedelijk tengevolge van het uitzetten van de rails door de hitte* de achterste twee 'ersonenrijtuigen ontspoord. De reizigers in deze wagens zijn in wagens van- het voorste gedeelte van den trein overgestapt, waarna de trein zijn weg ver volgde. Persoonlijke ongielukken hebben er niet plaats gehad» ANNA PAULOWNA Zatedagmorgen had de aanbesteding der onder houdswerken van den Anna Paulownapolder plaats. Het resultaat der inschrijving was: le perc. H. Jonker f1596; G. Laagland Winder f 1615, Jb. Jonker f 1645.80. 2e perc. H. Jonker i 950; J. de Graaf f1200; G. Laag land Winder f938; Jb. Jonker f 1015.25. 3e perc. H. Jonker f 2048, J. de Graaf f 18?5; G. Laagland Winder f2027 en Jb. Jonker f2099.75. 4 'T ZAND. Wij vernemen dat tot onderwijzer aan de R. K. schdol alhier benoemd is de heer C. M. A. Driehuis, laatstelijk te SchoorL "T ZAND. In verband met de oprichting van het G.E.B. van Zijpa, is de indertijd aan de Burg. Maatschap „Elec- tra" alhier verleende vergunning, tot het behouden en aanlegden van electrische sterkstroomgeleidin gen, door den Minister van Waterstaat ingetrokken. ZUIDSCHARWOUDE. Op het Nationaal Concours van Fanfarecorpsen en Harmonieuze! schappen te Koos aan de Zlann, be haalde óns fanfarecorps „Kunst na. Arbeid" den eer sten prijs in de afd. Uitmuntendheid. Het is thans op genomen in de Eere-afdeeling, waar het, we twijfelen or niet aan, zich ook met eere zal onderscheiden. LANGENDIJK. In den stand der staking, is nog geen verandering gekomen. We vernemen bij geruchte, dat heden afge vaardigden van Koophandel en Transportarbeiders zouden confereeren, ten einde tot oplossing van het conflict te komen* doch bevestiging konden we daar van niet krijgen. Ter bescherming van sommige per sonen wordt nog van politiegeleide gebruik gemaakt, alsmede bij het vervoer van groenten. LANGENDIJK. 't Gaat voor de tuinlbouwerij alweer niet -voorspoe dig). De aardappelen zijn gedaald beneden middel matige prijzen, zoodat de verhfiuw van dit gewas met Iconend is» Ook de wortelenprijzen rijn zeer vermin derd, zóó, dat "ook hier niet van een winstgevende ex ploitatie kan worden gesproken. Bovendien vernamen we, 'dat er vele koolplanten niet knoppen, doch zich in sprieten vertakken, met als gevolg, dat zy wa deloos zijn. 't Is wel jammer, dat deze nijvere streek op die wijze ten onder moet gaan.

Schager Courant | 1923 | | pagina 2