SSÏÏÏ3SSSKË Marktberichten. Reclames. -liANöENMJK» Uit hei verslag der laatst glehoniden vergadering van de afd. Langendijk van den A.N.GOB., bleek, dat de propaganda-vergadering met de Ned. Vereen, een nadeelig slot opleverden van f 13 en het Jaar feest een van f 112. Een colportagertocht is gehouden naar Koedijk, die goed geslaagd is. Als afgevaardig de naar de Alg. Verg. is gekozen de heer J. Bierste ker. WIERINGERWAARD. Door Dijkgraaf en Heemraden is j.1. Zaterdag bij onderhandsche inschrijving aanbesteed het vernieu wen van een der bruggen aan den Barsingerweg, waarvoor 5 biljetten waren ingekomen, t.w. J. de Graaf te Anna Paulowna voor f795, wed. J. Veeter te Wieringerwaard f760, Joh. Schenk te Barsingerhorn f 750, G. Veeter te Wieringerwaard f 743, A. Niesse te Wieringerwaard f732. Aan den laagsten inschrijver gegund. Het aanbrengen van ijzeren leuningen werd opge dragen aan den heer F. A. Tauiber alhier. DIRKSHORN. De muziekvereeniging „Onder Ons" alhier, behaal de in het Nationaal Concours Harmonie- en Fanfare corpsen te Koog aan de Zaan op Zondag j.1. een len prijs, een zilveren lauwerkrans, met 257 V* p., in de afdeeling Uitmuntendheid. Een welverdiende hulde voor volhardende studie onder uitstekende leiding. NIEUWE NIEDQRP. Het Departement van 't Nut alhier, hield 'Zaterdag- klng tot belangrijke gemeentezaken ernstig van mee- t w EarONGELUKKEN. betreffende De Dag te regelen. Het conflict tusschen ning had verschild en strijd gevoerd. Zaterdagavond is een 11-jarige Jongen, wonende den heer Schröder en mij is ontstaan door diens aan- Dit was voor hem het bewijs, dat die tegenstan- aan den Hommelschenweg te Arnhem met vriendjes koop van e«n Gosspers met veel te laag productie- ders toch de overtuiging hadden, dat, hetgeen- spreker in den Rijn gaan zwemmen nabij de schipbrug. Hij deed, gedaan was met de bes-te bedoelingen, De bur- schoot plotseling in de diepte weg en is, hoewel da- gemeester zei-de voort-s nog, dat 'het hem strijd ge- del ijk hulp tot redding bij de hand was, verdronken, kost had om het burgemeestersambt en vooral het burgemeestersambt van Purmerend te verlaten. Hij Een 17-jarige jongen te Lonneker, ging Zaterdag- voelde echter, dat hij als lid van Ged. Staten meer middag met een tweetal vrienden- baden in den vij- dan als burgemeester in het algemeen belang werk- "ver achter het Hof Espelo te Lonneker. Hij raakte zaam zou kunnen zijn. Op aandrang van velen, op met de voeten vast tusschen het rietgewas en ver- wier oordeel hij hoogen prijs stelt en die ook deze dween in de diepte. De vrienden deden alle mogelij- meening waren toegedaan, heeft hij het besluit ge- ke moeite hun kameraad te redden., doch tevergeefs, nomen om de benoeming tot Gedeputeerde te aan- Van angst liepen de jongens weg en haalden den vaarden. rijksveldwachter, die na een uur dreggen het lijk Echter blijft -hij te Purmerend wonen, omdat hij en vond, zijn vrouw deze gemeente een aangename woon- plaats vinden, waar zij reeds zoovele vriendschaps- Zondag is in de Molensloot,., een zijtak van de banden hebben aangeknoopt. Op deze woorden van Zijl, onder Warmond, -de 24-jarige P. Wempe uit Lei den heer Kooiman volgde applaus van -de omstan- den, werkzaam op de kantoren van de Nederland- ders. AUTO-BANDIETEN TE ROTTERDAM. Zaterdagmorgen elf uur kwam in zeer langzaam tem-po een auto de Zomerhof straat uitrijden -en boog den hoek om naar de Westzijde van den Noordsingel. Op hetzelfde moment kwam uit dezelfde- straat een man aan, die toeliep op den 59-jarigen gelddrager A. de Jager, van de Coöperatieve Verbruiksvereeni- ging Vooruitgang, die daar, met eenJ groot bedrag aan geld bij' zich op de tram stond te wachten. De Jager had twee zakken- met f 500 aan specie elki, in de ven sterbank van den sigarenwinkel op dien hoek gezet en daarop een pakje met f7000 aan bankpapier neer avond 7 dezer in de Prins Maurxts eene le den verga-1 gelegd. Als veiligheidsmaatregel hield hij zijn handen dering. uitgestrekt op .het pakket. De onbekende vloog op den De negen aanwezigen' werden door den voorzitter, I eelddrager aan, pakte hem beet en wierp hem op den heer P. Haringbuizen, bij opening der vergade-j den grond. In zijn val hield de Jager het hem toe ring verwelkomd. Daarna lezing en goedkeuring der I vertrouwde pakket nog vast, maar het werd hem uit notulen. de hand gerukt en de onbekende snelde er m9de Aan de orde zijn nu eenige verkiezingen. Als De- I naar de langzaam voortrijdende auto, snrongi op de partementsbestuursleden treden af de heeren A. Vis-1 treeplank, wierp het pakket met de f 7000 naar bin- ser en P. Haringhuizen. De heer Visser, secretaris, nen en klom zelf over het portierdeurtje op de bank is herkiesbaar en wordt herkozen. Hij neemt de be- naast den chaffeur. Onmiddellijk werd „vol gas" ge noeming aan. (geven en voor nog de verbouwereerde omstanders De heer, Haringbuizen is niet herkiesbaar en in zich rekenschap hadden gegeven van wat er was ge- zijme- plaats wordt benoemd de heer Dr. Maats. Deze heurd, schoot de auto in razende vaart., ge'huld in een zal hiervan in kennis worden gesteld. stofwolk, den Noordsingel op, in de richting van den Tot lid van het bestuur van de Nutsspaarbank Bergweg, wordt herbenoemd de heer P. Koopman en benoemd De recherche van het Bureau Bergsingel werd van de heer S. v. d. Stok. het gebeurde in kennis gesteld en waarschuwde te'e- Als lid van de commissie voor de bibliotheek is fonisch de politie in de omliggende gemeenten. De aan de beurt van aftreden de heer P. Haringhuizen, auto is tot nog toe niet opgtesnoorct De ooggetuigen; H" is herkiesbaar en wordt herkozen. van het geval hebben wel het signalement van de Ter voorziening in eene vacature in de* commissie auto opgegeven: een zwartgelakte wagen van laag voor controle van de Spaarbankrekening wordt de model met vuile grijslinnen kap en in de achterzijde heer J. M. Noordijk 'benoemd-. een m-ika ruit. Het nummer zou 25014 zijn geweest, Als leden der commissie voor het nazien der re- maar het was op zulk een-onhandige manier ge- kening van den penningmeester worden benoemd! de schilderd, dat men vreest slechts met een gecamou- heeren H. Wilbrink, F. Koelemeij en G. Gaijaard. fleerd nummer te doen te hebben. Bij het volgende punt: Wmteravondbileenkomsten, in het gestolen pakket zaten bankbiljetten van f60, wordt goedgevonden twee keer een Nutsspreker te f 40, f25 en f10, benevens 320 zilverbons van f2.50. laten optreden en daarenboven nog een 'avond te Het geld moest van 't hoofdkantoor van Vooruitgang orraniseeren, waarhij muzikaal genoegen zal zijn aan de Sohoterboschstraat gebracht worden naar het te smaken. kantoor van de Amsterdamsche Bank. Voorts komt ot> de convocatie voor een^ voorstel De gelddrager De Jager is een oude vertrouwde van den heer Noordijk tot opheffing van 't leesge- employé der coöperatie, die al jaren in dienst is en zeischap, doch dit voorstel wordt nu na eenige be- die talrijke keeren veel grootere geldsommen zich spreking door den heer Noordijk ingetrokken. heeft toevertrouwd gezien. Gewoonlijk krijgt hij bij' De wenscheli.ikheid; wordt besproken om eenige ^et transport van groote bedragen nog geleido mee. uitbreiding aan de bibliotheek te geven en goedge- doch door bijzondere omstandigheden was dit dit- vonden wordt dat het bestuur stappen in die richting maal verzuimd. De man was natuurlijk vani wat hem gepasseerd was geheel ontdaan. Naar wij vernemen zou in Deni Haag auto 25014 zijn opgespoord. Men twijfelt er echter aan of dit de wa gen is, waarmede deze wel zeer brutale roof op een druk punt in het midden van de stad en op klaarlich ten dag is gepleegd. N. R. Ct. DE AUTOBANDIETEN GEARRESTEERD. Nadat de politie in den loop van haar onderzoek zal doen. Het idee was sieopperd om- met de bibliotheek uit Winkel wederziidsche ruiling van I>oeken aan te gaan, doch de vergadering komt nu overeen, om daarvan voorloonig af te zien. Na rondvraag, die nog eenige korte besprekingen oplevert, wordt de vergadering onder dank gesloten. FWIJOFSLUIS. Op Vriidag 6 Juli werd in de zaal van den heer J. naar de daders van den brutalen diefstal over vol- Keuris te v. Ewijcksluis een vergadering gehouden, doende gegevens de beschikking had gekregen, heeft door het bestuur en commissieleden der sportfeest- Zondag de inspecteur van politie W. v. d. Berg. do vereeniging. Voorloopig werden door het toestuur en- auto in beslag genomen, waarmee naar alle waar- kele voorstellen gedaan omtrent dit te 'houden sport- schijn! ijkheid het misdrijf is gepleegd, feest. Besloten werd tevens, om op Vrijdag 13 Juli De eigenaar van deze auto, een zeer goede bekende eene openbare vergadering te houden, bij den heer van de politie, J. M. genaamd, 31 jaar oud en glazen- Waiboer. Hotel -Wieringer Veerhuis, te van Ewijck- wasscher van beroep een man. die er twee eigen sluis. Mogen velen aan dezen oproep gehoor geven, wagens op na houdt. was Zaterdagmiddag met zijn vrouw, vergezeld van zijn vriend N. M. W. en diens BROFK OP LANGENDIJK. echtgenoote per trein naar Amsterdam vertrokken. Gedurende de maand Juni werd op 18 dagen regen In den nacht van Zondag op Maandag hebben de in den meter gevonden tot 'n hoeheeiheid van 46 m M Rotterdamsche rechercheurs W Moree en H Weg- terwijl de gemiddelde regenval dier maand 57 m.M. man hel viertal m de hoofdstad aangehouden en bedraagt. Het gemiddelde over de afgeloopen 6 naar Rotterdam overgebracht. De vriend is ook reeds maanden bedraagt 278 m.M., terwijl 299.5 m.M. werd verschillende malen met de politie ra aanraking ge- afgetapt weest, en de vrouw van M. staat bekend als beroof- ster. WIERINGEN. Ten. overstaan van Notaris Obreen had Zaterdag 7 De auto is s morgens een uur voordat de aanslag Juli, des avonds 9 uur, ten verzoeke van de erfgena- "werd gepleegd, door den eigenaar afgehaald uit een men wijlen mevr. de wed. D. Asjes-Dijkshoorn, in schilderswerkplaats in de Roseveldstraat, waar ze het. café van den heer C. Scheltus de publieke ver- voor reparatiewerkzaamheden was gebracht; eenigen koop plaats van de volgende landerijen: tijd geleden had er een aanrijding mee plaat3 gehad. 1. „Jan Kuutskrocht', groot 18^ snees, en 2. „Krims 9m o^SuJ"ir "va^en we0r }n de garage op weidje", groot 20^ snees, Kooper de heer KI. Minnes ^en Schiedamschendijk, va nwaar hij op last van den voor f3790— aangehouden W., die kellner van -beroep is, door een 3. „Van Klaas Wiegman", groot 10X snees, kooper Jongen, den chauffeureleerling naar de scbilders- de heer Jan Scheltus, Nz„ voor f650. werkplaats is teruggebracht waar de wagen Zondag 4. „Jan Mekkerskrocht", Oostzijde, groot 22 snees, w®t beslag genomen. o_ en 5. „Jan Mekkenskrocht", Westzijde groot 19 snees Het onderzoek is nu nog In vollen ga^, maar de Kooper de heer S. Lont Jbz., voor f 2947 aanwijzingen, <He de politie t^en J M^ In handen O. „De Zaad", groot 35 X snees, kooper de heer P. heeft, zijn van dien aard dat wel vaststeaL dat J. M. Metselaar Jbz., voor f2570. chauffeur is geweest, op het oogenblik dat de 7. „Normerkrocht", groot 12K snees, kooper do heer plaats had. 9Cr,1( Arth Koiiwr voor f1000 y De auto, die een heel ander nummer dan 25014 8 Klieverhooee" groot ongeveer 10 snees kooner heeft> heeft acMer op e<m gereedschapskist een paar de heer G Kraak voor H514 P gaten, waarin zeer gemakkelijk een ander nummer 9 Nesse ven" eroot 22 sn'ees kooper de heer Nan gehangen kan worden. Aan het portier zijn ook mod- Mulderlf^Nz vo^r f 740 neer isan ^aTSBrwVït£mi ovwnnripr). dia er or> gemaakt moeten zun. Totaal opgebracht f 12311. WIERINGEN. dersporen gevonden, die er op gemaakt moeten zijn, 1 teen de roover naar binnen klom. De auto is door ver schillende getuigen pertinent herkend, en bewoners van de buurt hebben verklaard, dat met denzelfden tem WINKEL. De gymnastiekvereniging Sparta, maakte Zondag gehoore gebrachte nummers liepen flink van stapel en hadden een aandachtig gehoor. Een zeer talrijk publiek woonde 'het concert bij. sche Handelsmaatschappij te 's Gravenhage, ver dronken. Hij was met andere jongelui, waaronder ook zijn verloofde, aan het zwemmen, toen hij plot seling in de diepte verdween, Toen men hem naar boven bi-acht bleek hij reeds overleden. Ook is aan de Houtmarkt gisteren een driejarig jongetje verdronken, l Zaterdagavond zijn de beide zoons van den zadel maker J. Karssen te Harderwijk, 17 en 19 jaar oud, bij het zwemmen in den havenmond verdronken. DE DAG VERSCHIJNT NIET. Naar wij vernemen, aldus de N. R. Ct., zal van de verschijning van het dagblad De Dag niets komen. De geheele organisatie van redactie, administratie, drukkerij en exploitatie was gereed, doch den laat- sten tijd is er „verschil van meening" ontstaan tus schen den- heer Schröder, met het gevolg, aldus deel de laatstgenoemde medet, dat de heer Broekhuys geen enkele verplichting erkent en gezegd heeft zich van alles terug te trekken. De heer Broekhuys bevindt zich in het buitenland. De gelden, benoodigd voor de uitbetaling van de week-aalarissen, waren Zaterdagmiddag nog niet ontvangen. Wij vernamen verder, dat de cauties bij banken, welke verschillende leden der redactie bij hun aanstelling verlangd hadden, alle staan op naam van den heer Broekhuys. Wat de contracten be treft. deze waren niet door den heer Broekhuys, maar door den heer Schröder onderteekend'; er zou den nieuwe contracten komen, zoodra de Koninklijke bewilliging op de statuten van de vennootschap zou de zijn verkregen. Zaterdag was er in een perceel op de N. Z}. Voor burgwal redactie-vergadering, want al zal De Dag nu niet verschijnen (de groote advertenties volgens het bekende model lagen reeds ter opneming in andere bladen gereed), daarvoor in de plaats wil de reeds geheel geconstitueerde redactie nu trachten om, ge- fciuik makende van de geheel gereed liggende or ganisatie, toch een dagblad uit te geven onder den naam van De Nieuwe Dag, die gedrukt zoude worden bij de firma Holdert en Co., in het gebouw Felix Me- ritis. aan de Keizersgracht (in vroegere jaren druk ker van De Tijd, het reeds lang verdwenen ochtend blad De Echo, en later van de Christelijke Amster dammer). Naar men mededeelde, is de verschijning van dit bladi, dat dus voor De Dag in do plaats zal treden en waaraan de naam en de fondsen van den heer Broekhuys niet verbond'en zijn, verzekerd. Toen wij ons, aldus de N. R. Ct., Maandagmorgen om inlichtingen bij De Nieuwe Dag vervoegden, ver namen wij, dat verschillende niet onbelangrijke bij dragen ontvangen zijn voor het bijeenbrengen van de ben-jodigde garantiesom, o.a., zoo vertelde men ons, heeft een dame voor een vrij groote waarde aan ju- weelen ter beschikking gesteld om deze te gelde te maken Overigens zitten wijs zoo zeide men ons verder, op betrekkelijk] geringe kosten, daar al de mede-' werksters en medewerkers dit voorloopig geheel be langeloos1 doen. Over salarissen is nog niet gespro ken, en- dat komt pas aan de orde, als de eerste aan loop geslaagd is. Natuurlijk, zoo voegde men er aan toe, is de staf van de verschillende afdeelragen, wegens de veel bescheidener schaal waarop de onderneming nu wordt opgezet, veel te uitgebreid, en daarom is dar ook aan een ieder, die zich van een andere positie kan voorzien, aangeraden dit te doen. Op onze vraag, hoe men eigenlijk het zich terug trekken van den heer Broekhuys verklaarde, ant« woord de men ons, dat de indruk was, dat hij „era! wilde", omdat hij niet de milionair is, waarvan hij de allures aannam.-. (Dit houdt hij trouwens thans zelf niet meer vol. Hij beweert thans dat zijn heele kapitaal bestaat uit slechts f 10.000 nominaal obli gaties der Hollandsche Credietbank, en dat de ver liezen van de vennootschappen, waarbij hij betrok ken is, zoo groot zijn, dat het nieuwe blad (De Dag) er slechts met de grootst mogelijke bezuiniging had kunnen komen.) Reeds eenigen- tijd geleden, zoo hoorden wij voorts, was hij; begonnen met moeilijkheden te maken. Het begon met een telegram, waarin stond, de „de ver gadering van aandeelhouders" der Holl. Crediet bank (een van zijn scheppingen, Rod.) op grond van het feit, dat de van de „Daily Mail" gekochte (en al weer afbestelde) Gosspera niet de in uitzicht, ge stelde capaciteit hadt besloten had niet verder de oprichting van het dagblad De Dag te financieren, tenzij een voor den koop van de pers bestemde chèque van 5000, welke in het bezit was van den heer Goedemans, algemeen adviseur van De Dag, en aan dezen in blanco geëndoseerd, den volgenden dag in het bezit der bankdirectie zoude zijn. Werd die niet teruggegeven, dan zou de Bank den minister, van justitie meedeelen, dat zij niet wenschte mee te werken aan het verkrijgen van de Koninklij ke bewilliging op de statuten van Öe N.V. dagblad de Dag. Die chèque schijnt nog altijd in het bezit van den heer Goedemans te zijn. Zij1 zou nu door den heer Broekhuys bestemd zijn om aan de redacteuren bun salarissen te betalen, maar de heer Goedemans zou, op raad van zijn juridlschen adviseur, weigeren haar af te geven en de redacteuren stellen zich op het standpunt, dat zij niets met den heer Goedemans te GFEN GRATIFICATIES MEER. haar zomeruitstapje naar Bergen aan Zee. Reeds:maken' hebben, maar alleen met den heer Broekhuya 1 vroeg vertrokken vol goeden moed, heerlijk zomer-1 In verband met bovenstaande is_ van belang de a v»i]_i j Qf,v.weer, ging de reis over Schoorl naar Bergen aam volgende brief van den heer Broekhuys aan de re- Z zee wïar ze volop hebben eenolen van de zon, het dactles der bladen- Spoorwegen, die op of na 1 dezer nieuw zijn of zul- wowv%A WOTW, lW ,^aarha. wo*»r niina a* i vniWnn.At „Het is volkomen onjuist, dat ik het land heb ver wik in onnmnrUnf» l.-»- ,rnr,n ann >noi«mifap>in irró 'j wera ai uiiu tuuin uö jvoicuutj uicmgnj Winkel Ilaten. Ik woor Piet Heinstraat 100. 's-Gravenhage, en MficSie van eèn^iln?mum vaji fpi van hfn S weer binnen reed, nog vol lof over roo'n n,ooien dae. ben thans m A^terdam ten einde aangelegenheden DE UITBARSTING VAN DEN ETNA. - - oJi" warme zand,'het frissche water, alles werkte mede en len worden benoemd en behooren tot^de lkat toen de joelende menigte Winkel pet. ris, zal deze gratificatie niet meer worden toegekend, behoudens uit anderen hoofde bestaande rechten van vóór genoemden datum. HULDIGING BURGEMEESTER KOOIMAN. De heer D. Kooiman, burgemeester van Purmerend is. naar aanleiding van zijn benoeming tot lid van Gedeputeerde Staten, Zaterdagavond door de vereeni- ging „Stedelijk Orkest" te Purmerend gehuldigd met een serenade. Het R.-K. Harmoniekorps, dat ook aan deze huldi ging zbu deelnemen, heeft wegens een plotseling sterfgeval van ©yen der leden, daarvan afgezien. De vereeniging speelde voor het huis van den bur gemeester eenige nummers muziek onder groote be langstelling van de bevolking. De heer Kooiman heeft van uit de veranda zijner woning de muziekvereeniging en de burgerij harte lijk toegesproken. Hij zeide, dat zijn vrouw en hij aangenaam verrast waren door deze huldiging, als mede door het verzoek van de burgerij- om het bur gemeestersambt van Pumerend te blijven vervullen. Het deed hem bijzonder genoegen, dat dit verzoek mede kwam van personen met wie hij met betrek-i De vlucht voor den lavastroom. vermogen. Ik heb Zaterdag een schrijven gericht aan alle leden der redactie, waarin voorstellen werden gedaan, doch ik vermoed, dat de hoofdredactie deza brieven met hee'ft doorgegeven. Een chèque van^e 5000 ia thans nog in het bezit der Schröder-comtoinatie. Contracten door maj gesloten zullen worden nagei- komen voor zoover ze niet reeds door de medecon tractanten zijn verbroken. Het contract met den heer Schiöder gesloten was reeds eenige weken vervangen door een overeenkomst met de commanditaire ven nootschap dagblad De Dag. Nu de geheele redactie staf de relatie met mij heeft verbroken, verschijnt het dagblad De Dag natuurlijk niet. Teneinde mijn standpunt te verdedigen, zal De Dag echter zoo vaak als ik noodig oordeel verschijnen. Hei is onjuist, wat de heer Schröder aan de N. R. Ct. heeft gezegd, dat gelden als zekerheidsstelling teiv name van mij bij eenige bankinstelling zouden zijn gedeponeerd. Slechts éénmaal heeft een redactie lid dit verlangd, doch ik heb dit met de meeste be slistheid geweigerd. Desgewenscht staat mijn schrij ven aan de redactie te uwer beschikking. Door zich „los te maken" van „Broekhuys en dien§ omgeving", heeft de geheele redactiestaf elk recht op schade loosstelling verwerkt en vervalt natuurlijk mijn voor stel. De heer Schröder en iki hebben de afgeloopen week verscheidene telegrammen gewisseld, die ik alle zal puibliceeren". Uit het bovenstaande blijkt, dat de heer Broek huys aan de oprichting van De Nieuwe Dag, de wijze van aankondiging daarvan en de medewerking aan het blad van zoo goed als den geheelen redactiestaf van De Dag, een motief ontleent om zich verder ge heel van zijne verplichtingen ten aanzien van de redacteuren ontslagen te achten. ERNSTIG ONGELUK. Eergisteravond omstreeks 12 uur is op het perron van de Hollandsche spoor te 's Gravenhage een ern stig, ongeval gebeurd. De laatste trein uit Rotterdam naar Leiden was langzaam het station Den Haag binnengestoomd en stopte halverwege het perron na genoeg geheel. Verschillende reizigers maakten aan stalten om uit te stappen; zoo ook een ongeveer-20- jarige dame uit Den Haag, die, evenals vele anderen reeds het portier had geopend. Plotseling echter liet de machinist, blijkbaar van meening, dat hij niet ver genoeg was doorgereden, nog een eind verder stoo- men. De jonge dame raakte het evenwicht kwijt en kwam met haar geheele lichaam, het hoofd uitgezon derd, tusschen de treeplank en het (verhoogde) per-^ ron terecht. De trein reed toen nog een 20 meter door. Onmiddellijk werden, pogingen in ihet werk ge steld om de dame uit haar benarde positie te verlos sen. Het duurde evenwel tien minuten, voordat iemand van het spoorwegpersoneel met een zaag kwam aanzetten om het deel van de treeplank, waar onder de dame lag, uit te kunnen zagen. Toen dit ge beurd was, werd de dame, die 'n twintig minuten in dezen toestand verkeerd had, met behulp van eenige Leid8che artsen en medische studenten onder het tij tuig vandaan gehaald en vervolgens op een draag baar naar het bureau van den stationschef gebracht, waar de artsen en studenten de eerste geneeskundige hulp verleenden. De auto van den gemeentelijken hulpdienst was vrijwel onmiddellijk nadat de dame het bureau van den stationschef was binnengebracht ter plaatse en heeft haar naar het gemeente-zieken huis vervoerd. Haar toestand was op dit oogenblik 'heel ernstig. Eenige hospitaal-sol daten, die op het station, aan wezig waren, hebben voortreffelijke diensten bewe zen door op eigen initiatief het talrijke publiek op een behoorlijken afstand te houden en bij het trans port van de dame. te helpen- NOQEDERMARKTBOND, Noordscharwoude. 7 Juli. Scholtsche muizen f4.50 a 4.90, drielingen f2 a 2.50, kleine f0.60 a 0.70, per 100 Kg. Bloemkool f 10.20 a 11.10, per 100 stuks. Aangevoerd 6 Juli: 71806 Kg. aardappelen, 430 st. bloemkool. 9 Juli. Schotsche muizen f4.60 a 5.70, drielingen f 2 10 a 2.50, kleine f 0.80, per 100 Kg. Bloemkool f 7 a 9.60, 2e soort f 3.70, per 100 stuks. Aanvoer op 7 Juli: 67533 Kg. aardappelen, 490 et. bloemkool. LANGLNDIJKER GROENTENVEILING. Sr. op L. 9 Juli Bloemkool. Ie soort f920 a 13.40, 2e soort f3.10 a 5, per 100 st. Wortelen f 6 60 a 8, per 100 bc*p, Schotsche muizen f 4.70 a 7.20, drielingen f 1.90 a 3.50, kleine f 0.70 a 0.80, per 100 Kg. Aanvoer: 263300 Kg aardappelen, 714 st. bloem kool, 19200 bos wortelen. WARMENHUIZEN, 7 Juli Schotsche muizen f4.20 a 5, drielingen fl.50 a 2, Aangevoerd: 9003 Kg. aardappelen. WARMENHUIZEN, 9 Juli. Schotsche muis f 5 a 5.40, drielingen f 2 a 2.20. Aanvoer: 1433 Kg. aardappelen. MEDEMBLIK, 7 Juli. Aardappelen: groote muizen f2.35 a 2.65, kleias muizen f 1.25 a 1.60, koksche muizen f 2.25 a 2.40, per 50 Kg. MEDEMBLIK, 9 Juli. Aardappelen: f2.25 a a 2^5, kleine muizen f0.95 a 1.35, koksche muizen f 2Ü5 a 2.45, per 50 Kg. ALKMAAR, 7 Juli. Op de heden gehouden weekmarkt waren aange voerd: 9 paarden f150425, 22 koeien en ossen f275 tot f 450, 42 nucht. kalveren f 1226, 18 vette schapen f 36—52, 9 lammeren f 1632, 65 biggen, 10 w. f 14 tot f22, 1 geit f4. Boterprijs: f 0.80—0.87^, aanvoer 2400 kop. Kipeieren f 5, f 5.50, f 6, aanvoer 55000; eendeieren f 4.50-^.75. ALKMAAR, 9 Juli. Heden werd besteed: Aardappelen 12.30 a 6.70, per 100 Kg. Bloemkool I f 6.50 12.90, per 100 stuks. Aardbeien f 66 a 85, peulen f 10 a 24, per 100 Kg. Wor telen f 4.50 a 8.20, uien f 220 a 4.70, per 100 boa Spi nazie f 3.10 a 9.80, per 100 Kg. Kropsla f 1.10 a 4.20, per 100 stuks, Rabarber f 6.60 a 9.80, per 100 boa Sper- cieboonen f 85 a 94, per 100 Kg. ALKMAAR, 9 Juli. Op de heden gehouden veemarkt waren aange voerd: 23 koeien en ossen f360—500, 18 vette kalve ren f 60200, p. ned. pond f 1.10—1.60. 19 nucht. kal veren f 1428, 432 vette varkens, p. ned. pond f0.62 tot f 0.72. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. 261 vete koeien, le kw. f 1.20-1.35; 2e kw. f 1.15 1.25, 3e kw. f 1; 20 stieren f 0.80—1 05 per Kg. 90 melk en kalfkoeien f300—450; 130 vette kalveren, 2e kw. f 0.700.74; 3e kw. f 0.60 en hooger per Kg.; 53 nucht. kalveren f 1424; 41 schapen f35—45; 48 lammeren f 20-30; 656 varkena le kw. f 0.90-0.94; 2e en 3e kw. f 0.80—0.86 per Kg.; 25 paarden- Een flacon Foster's Maagpilleni bevat een maand gezondheid voor een familie. Zij zijn een uitstekend laxeermiddel, en beteren maagpijn, galzucht, het zuur, slechte spijsvertering, een beslagen tong, schele hoofdpijn; en verstopping. Foster's Maagnillen die nen in elk huis aanwezig te zijn. Prijs per Tlacon van vijftig versuikerde pillen f0.66; in apotheken en dro gistzaken.

Schager Courant | 1923 | | pagina 3