Gemengd Nieuws. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten Schuit! te Enn werden doodgeslagen. Een «sdeelte van flen muur van een winkelhuis te Emmen is door den bliksem weggeslagen. ^Hevige stortregens hadden plaats. Zondagmiddag ontlastte zich boven het dorp Gendrin- gen een zwaar onweer. De boerderij van zekere Te °Viel uit Voorst werd door den bliksem getrcfBen en brandde tot don grond af. Bij het kort, maar hevig onweder, dat Zondagmiddag boven de gemeente Doetinehem en omstreken woeddé, sloeg de bliksem in een boerderij' te Steenderen en werden te Diempt een paard en veulfan in de weidie doodgeslagen. Tijdens 't onweer Zondagmiddag is de bliksem geslagen in de woning van H. \veyers te Leeuwen. T>e vrouw van Weyers w geraakt en nog steeds bewusteloos. Te Apeldoorn is een tran^Tormatorhuisje uitgebrand De dorpen WameL Dreumel en gedeeltelijk Beusichem zaten wegens storing zonder licht. Te Winssen zijn door het inslaan van den bliksem drie huizen afgebrand. Hdbld. een laaghartige aanslag. Uit Eindhoven, 16 Juli. Een ltraa staaltje van verregaande brutaliteit speelde zich Vrijdag j.1. at nabij de Belgische grens bij Reusel. Een tweetal chauffeurs, genaamd Visser en Van den Bogaerd, bei den uit Woensel, lieten zich per auto, een Spijker wagen, bestuurd door den chauffeur Strijboschj uit Eindhoven, naar Antwerpen vervoeren. Even over do grens gekomen, op Belgisch gebied, tusschen Reusel en Aerendonk, zeide v. d. B. tegen S., dat hij s^ch even moest verwijderen. Strijbosch antwoordde: ..Wij zijn bijna bij het grenskantoor, daar moeten wij toch stoppen." Verderop herhaalde v. d. B.: „Stop, of ik schiet je kapot". Tegelijkertijd werd eenmaal door v. d. B. op S. geschoten en het schot trof hem naast het linkeroog; waarschijnlijk was het op de hersenen gericht. In de buurt van het voorval was juist de Belgische gendarmerie, die op het schot toesnelde. Onmiddellijk werd het tweetal, nl, V. en v. d. B., gearresteerd en naar Turnhout overgebracht. Naar wij vernemen, zullen zij niet aan de Ne- derlandsche Regeering worden uitgeleverd. De beide mannen hadden de bedoeling, Strijbosch uit den weg te ruimen, teneinde zelf naar Antwer pen te rijden met diens auto. Uit het onderzoek is gebleken, dat de auto van S. reeds in Antwerpen verkocht waal S., gewond zijnde, reeds zelf naar dr. Verhoeven, te Arendonk, die hem het eerste verband legde. De schotwonden bleken niet van ernatigen aard. Een auto, die toevallig passeerde, waarschuwde de fa milie te Eindhoven, die terstond per tram arriveer de Gistermorgen is de getroffene naar Eindhoven ver voerd. Zijn toestand bleek zeer vooruitgaande. V. en v. d. B. zijn ongehuwd en ongeveer 26 k 27 Jaar oud. Nog verneften wij, dat één hunner ook een hamer in de auto had. meegenomen om daarmede hun slachtoffer te lijf te gaan. Dozen hamer hebben zo echter onderweg uit de auto geworpen, en, naar men ons mededeelt, is dit werktuig reeds doop de Bel gische politie gevonden. Uit alles blijkt, dat de jongemannen uiterst brutaal en met, voorbedachten rade te werk zijn gegaan, vooral ddar. zooals gezegd, de auto reeds te Antwer pen verkocht was. Tel. ANNA PAULOWNA. Politie. Aan komen loopen een Duitsche Herdershond, goud gestroomd. Inlichtingen te bekomen ter secre tarie. WARMTNHUrZEN. In de laatste helft der vorige week waren hier drie menschen hij en met hun patroon werkzaam in het hooiland. Behalve de patroon, werden allen door de warmte bevangen en moesten zoo spoedig moge lijk huiswaarts worden gebracht. Eén van hen was ernstig ongesteld, doch door spoedige en doelmatige geneeskundige hulp is hij, evenals zijn twee kame raden, weer nagenoeg hersteld. AARDBEIEN. Men meldt uit Beverwijk: Met den aardbeienoogst is bet hier dit jaar opnieuw treurig gesteld. Was verleden jaar de groote droogte oorzaak, dat er bijna geen aanvoer was, dit Jaar heeft het natte en zonlooze weer de vruchten niet deen rijpen. Door de abnormale hitte, welke op die periode gevolgd is, vallen de aardbeien af en is de opbrengst uiterst gering. We zijn hier thans midden in het seizoen, doch van de drukte van andere jaren is in den omtrek der veilingen niets te bespeuren. Er is nog slechts één exportveiling gehouden drie weken later dan andere^jaren en het laat zich aanzien, dat nog hcogstens één of twee veilingen gehouden kunnen worden, tegenover andere jaren een reeks van zes of acht! Dit beteekent een schade van een paar millioen gulden, alleen voor de tuinders uit deze omgeving! Geen wonder dat het pessimisme hier groot is en ve len den moed verliezen. Ook met de andere pro ducten gaat het slecht. De erwten en peulen wor den door het abnormaal heete weer te dik, de sla gaat schieten en de postelein is vrijwel onverkoop baar! louis couperus, f O p ruim 60-jarigen leeftijd is do beroemde' Neder- landsche schrijver Louis Couperus Maandagmiddag op zijn landhuis te De Steeg-ten gevolge van bloed vergiftiging overleden. de rijksmiddelen. De rijksmiddelen bedroegen over de afgeloopen maand ruim f2 millioen minder dan over Juni 1922. Over de eerste helft van dit jaar is de opbrengst nu nog ruim fl)4 millioen meer dan over die periode van 1922. zondagsheiliging. Zoutelando, het aardige, aan de Walchersche dui nen liggend dorpje, mag zich de laatste jaren steeds meer en meer verheugen in het bezoek van men schen, die rustig willen genieten van de heerlijke zeelucht. Maar Zdutelande beschikt ook over een zeer orthodoxen raad en heeft een burgemeester, die behoort tot de Staatskundige Gereformeerde partij. En deze beiden gunnen den bezoekers niet, dat zij hun Zondag aan het vrije strand komen doorbren gen en nog meer hindert hen het open zijn der ca- fe's op dien dag, zoodat zij kort geleden eer> verorde ning aannamen, waarbij de café's op Zondag geslo ten moeien zijn. De caféhouders, die zich erg in hun bestaan zien bedreigd, en de rustige gasten, die zich als vrije Ne.- drianders verzetten tegen dezen dwang, doen als of er geen verordening is en deden dit ook gister-n, 'oen bekend was, dat de politie proces vorbaal zou ommaken als de verordening werd overtreden. Dit nu is geschied tot twee of driemaal toe. Binnenkort zal dus de kantonrechter te Middelburg hebben te onderzoeken in hoeverre deze verordening rechtsgel dig is zeilboot omgeslagen. Zondagochtend was mej. Hol te Gorinchem met haar verloofde op de Merwede gaan zeilen. Ongeveer 12 uur kwam er een onweersbui opzetten en ten gevolge van een rukwind kantelde het bootje tus schen Werkendam en Hardinxveld, waardoor beide inzittenden in de diepte verdwenen en den dood von den. Het meisje, een telefoniste te Amsterdam, was met vacantie thuis. Spa^nscho stoomschip „Begona", groot 1900 ton. ge zonken zijn. Er vallen geen menechenleven» te be treuren. De bemanningen van de twee schepen, in totaal 43 koppen, zijn door een' sleepboot te Yarmouth geland. De aanvaring had plaats op een afstand van ongeveer 8 mijl van •Yarmouth. Toen de „Eldorado" en de „Begona" elkaar reeds hadden aangevaren en de bemanning van eerstgenoemd schip naar het Spaansch3 werd overgebracht, zag men een ander stoomschip naderen, dat de „Sheridan" uit Liverpool, groot 4000 ton, bleek te zijn. Een aanvaring was niet te vermijden en de „Begona" werd in hot midden getroffen. Op de draadlooze seinen vertrokken sleepbooten uit Yarmouth en Lowestoft. de dbanxjacht in de ver, staten B(j een poging om de rumsraokkelarij van Canada naar Detroit tegen te gaan hebben de verbodsagentQji der regeering, daarin bijgestaan door vertegenwoordigers van |iet departement van Finhjuciën. Zaterdag op de Dfatroit- rivier 200 motorboolon in beslag genomen. Een ópge- wond'en menigte verzette zich tegen tie inbeslagpemm- fen en trachtte tot drie keeren toe door dynamiet een leino brug, die toegang gaf tot eon inham, v/aar vele booten gemeerd lagen, in de lucht te 'doen vliegen! In verscheidene gevallen hadden heftige gevechten plaats met smokkelaars. De ambtenaren verzegelden de machines van de in beslaggenomen- booten, die niet van plaats zullen mogen veranderen zoolang de eigenaars niet kunnen verklaren, waarom de booten niet voor de scheep vaart zijn ingeschreven. Dcor het stellen van den eisch, dat de booten moeten voldoen aan de bepa lingen van de wetten op de scheepvaart, meent h,et departement van Financiën een der belangrijkste wegen voor het binnensmokkelen van sterken drank in Amerika af te sluiten. HEVIGE brand in het engelsche dorp thorley. Een der hevigste branden, die ooit in het Eagelsche graafschap Hertfo rd hebben gewoed, brak dezer dagen uil in het dorp Thorley. Een b ok van 8 arbeiderswo ningen geraakte in brand on werd binnfah korten tijd geheel verwoest. Die bewoners werden niet al-een dak loos, doch verloren bovendien nog het gróótste ge deelte ven hun eigendommen. De huisies hadden rieten daken en waren waarschijn lijk tmeer aan 200 jaar oud. Ivlen vermoedt, dat de brand is ontstaan door een vo^k van een voorbijrijdende Locomotief. Het vuur was niet te blusschen. Dw vlammen sloegen uit falie 8 fl-ieten daken, en de huisjes die uit hout waren samengesteld, stonden weldra in lichte laaie. De -brandweer uit Bishop's Strotford en Sawbridgc- worth werd gealarmeerd, Het dichtsbijzijr.de water was de Stortrivler, doch deze lag op een afstand van 1400 voet van tien brand. Met 'de hulp van toegesnelde buren- gelukte het den bewoners, die thuis waren, de meubelen uit de ver dieping aan den beganen grojnd te bergen, doch van de bovenste étages ging bijna alles verloren- D, huisjes waren bewoond door landbouwer», die allen een groote familie te onderhouden hebben. onweer en hagelstormen in belgis. Uit Brussel, 15 Juli. Na zes dagen van verzen gende hitte ia hedenmorgen 9 uur een hevig onweer boven Brussel losgebroken. De bliksem, ia cp ver schillende plaatsen ingeslagen. De hagel en dajegen hebben groote schade aan de te volde staande go- wassen aangericht. onweer en storm boven berlijn. Uit Berlijn, 15 Juli. De hittegolf, uie ook over Berlijn ia gegaan en een gemiddelde temperatuur van 110 graden Fahrenheit heeft gebracht, heeft zich gedragen als te New York, zij het dan niet tegen pari, dan toch een heel stuk boven den koers van den dag, aldus de Tel. Vanavond toch tegon acht uur kwam er werking in de lucht en liet het zich aan zien, dat er onweer zou losbreken. Dat omveer kwam en bracht voorloopig wat verkoeling maar voor het zoover was, ging er een windhoos over de stad, die niet slechts heel wat menschen veel schrik, en nog meer stof op het lijf joeg, maar die ook niet onbe langrijke schade aanrichtte en zelfs ernstigs ongeval len. Van een spoorbrug in het stadsgedeelte Schöne- berg word aan beiae zijden de ijzeren leuning over een lengte van 10 15 M. afgerukt en op straat ge smeten, waardoor het verkeer geheel gestremd werd. Van een fabrieksgebouw in een dor zuidelijk voor steden werd oen muur omver geworpen. In de stads parken werden vele hoornen uit den grond gerukt en omgesmeten. Van alle kanten komen berichten over paniekjes onder de duizenden ;:dagjes-menschen", die naar Duitschen aard vandaag er op uitgetrokken, wa ren om- buiten verfrissching te zoeken en die op den terugtocht plotseling overvallen werden door den storm. Zelfs gebeurde het, dat een omvallende kastanjeboom terecht kwam. midden in een gezel schap naar huis keerende fietsers, van wie er twee gedood en verschillenden gewond werden. ern3tig tramongeluk. Uit Colmar, 14 Juli Een electrische tramwagen van de lijn Retournemer—Hohneck, die door onbe- twee schepen gezonken in de noordzee. Uit Londen, 16 Juli. Ten gevolge van den mist heeft gisteren in de Noordzee een dubbele aanvaring plaats Gehad. tengevolge waarvan het Zweedscbe stoomschip „Eldorado", groot 1600 bmto-ton en het EEN KRANIGE REDDING. rfl* 1200 (v. j. 90) kr., rnriker 2S80 J. 158) kr., brood Vermoedelijk door het inslaan van den blikeem 560 (v. j. 46), eieren per stuk 125 (v. J. 12) kr. Een ontstond Zaterdagmorgen vroeg brand in het ge- beerencoetuum kostte begin Juli 145 000 (v. j. 25.000) bouw van de „White BtariMiJn te Liverpool. De con- kronen, een dameskostuum 150.000 (27.000) kronen, cierge, die met vrouw en dochter op de achtste ver- een hemd 18.000 (2000) kr., een paar damesschoenen dieeping sliep, zag zich den weg door een vuurzee 80.000 (3800) kr. een paar heerenschoenen 35.000 afgesneden. De hoogste ladder van de toegesnelde (4200) kr. Terwijl in Juli van verleden jaar de kos- brandweer reikte niet verder dan 85 voet, tot een ten van levensonderhoud voor een uit 5 personen balcon, dat nog een heel eind onder de slaapkamer bestaand huisgezin per week 3447 kr. beliepen, bediu- van de conciërge en zijn gezin lag. Twee brand- gen die thans volgens het overzicht in genoemd blad wachts snelden de ladder op en baanden zich langs .45.188 kr. per week. een steenen trap door rook en vlammen een weg tot de geallieerden en duitschland. een raam vlak onder dat der slaapkamer. Vandaar; De diplomatieko medewerker van de Daily News wierp een hunner den conciërge een touw toe, dat zegt, dat het kabinet vermoedelijk Woensdag het deze vaFtinaakte aan de meubelen in de slaapkamer j antwoord aan Duitschland zal opstellen en dit dan en terwijl een der brandweermannen het touw strak naar Rome, Tokio, Brussel en Washington zal zen- hield, klom de ander er langs naar binnen. Langs I den. Engeland zal verzoeken om een spoedige uiting een hellend dak werden de vrouw en de dochter enivan hun meening, d&ar snel gehandeld dient te wor- daarna ook de conciërge in veiligheid gebracht door den, om de ineenstorting van Duitschland te voor komen. de russische communisten. Naar gemeld wordt, zou de officieel© statistiek der Russische communistische partij blijken, dat het aantal leden van de partij, dat in 1921 nog een half millioen bediroeg, thans tot ongeveer 250.000 is ge slonken. Als de groote centra van het communisme worden genoemd de gouvernementen Moskou, St. Petersburg, Jaroslaf, Nisjni-Nofgorod, Wladimir en de steden Toela, Brjansk en Iwano-Woznesensk. In deze gouvernementen en steden wonen te zamen 80.000 actieve leden dier partij- en even zooveel can- didaat-leden. Ven de te Moskou wonende communis ten hebben 3 percent hooger onderwijs genoten. Wat de beroepen aangaat, behooren 49 percent der Mos- kousche partijleden tot den- werkmanstandi en 33 per cent tot de ambtenaren. Reclames. Geestelijke en lichamelijke kracht velgen na tijdelijk gebruik van .Fosteris Maagpillcn. Dit geneesmiddel re- golt de gal, bevordert de spijsvertering, verschaft normale werking der ingewanden, en he'pt de lever om ge Ond, voedend bloed te vormen. Alle leden der familie kunnen dit welbekend huismiddel Veilig toepassen. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0.65in apotheken en drogistzaken. het onderste raam en vervolgens langs de trap naar da straat. Even voor de komst der dappere brand wachts had het gezin van den conciërge alle hoop opgegeven. de verkeersstremming. Men schrijft uit het Rijnland aan de N. R. Gt. We zitten nu midden in de verkeersstemming tusschen bezet en onbezet gebied,, ten minste voor Duitschers, want -vreemdelingen worden doorgelaten. Ze kunnen verder reizen, als ze een trein oif tram vinden, 't geen niet gemakkelijk is, daar beide vervoermiddelen tot aan de Fransche controleposten rijden en daar ophouden In de groote steden van het Roergebied heerscht dien tengevolge een jammerlijke toestand. D'e rij-ksautoriteiten en «gemeentebesturen zijn grootendeels verbannen o(B in ae gevangenis gezet. De schupoagenten zijn eveneens over ae grens gezet, alleen zonderling genoeg te DusseLuorp worden ze door de Fransen en geduld, doen er den gewonen dienst. "Dieven fan inbrekers hebben nu vrij spel en de nationa'istische fanatici'even eens hebben weinig anders te vreezen dan verraad van Duitsche zij-de. Geoeurt er ergsns iets, dan-wordt de plaats van net ongwal onmiddellijk door een militair oordon omgven, uat geen Duitschers, ook geen politie mannen totJaat. Hoe kan men dus veriangem^ dat onder zulke bezwarende omstandigheden de werkelijke daders ontdekt worden? De gebruiké ijke methode om een aantal gezaghebbende personen a's g'i-zelaars in hechtenis te nemen is eveneens een slag in net water. Die lui hebben met het heel© geval niets uitstaande. In het onbezette gebied gaat men integendeel' met harde hand de nationalisten te keer. Toen bijv. ©enige weken geleden daartoe behoorende groepen te El- beiffeld erg roerig waren, maakte de (soc. dem.) re geer! ngapresident Grutzner bekend, dat, zoo deze bedrij vigheid niet ophield, hij do nationaal-gezinde gemeente raadsleden van Elberfeld in verzekerd© bewaring zou liaten nemen. Ook elders hebben de nationalisten het hard t© ver antwoorden. De eerst© reaeeringspresident Hörtzing heéfl bijv. bevolen, dat bezoekers van nationale bijeenkom sten geenwandelstokken mogen dragen. Een zelfde gebod wordt echter niet uitgevaardigd voor" de commu nisten, die met voorliefde die vergaderingen aanvallen. De verkeersstremmirg ,die energiek doorgezet wordt en een geheele bevolking doet lijden voor de daad van enkele heethoofden, wordt hier algemeen met wantrou wende oogen aangezion. Het feit, dat Dr. Diorten te Parijs onderhandeld heeft, wekt het vermoeden, dat die afsluiting een politiek -gor dijn is, dat bijzondere dingen verbergen moet. Deze argwaan wordt aangewakkerd door het feit. dat de Fransche vliegtuigen, die wekenlang weggebleven rijn, lederen morgen boven het bezette gebiea zwèvén en pemffietlen neerwerpen. De vorige, week kruiste een tweedekker tusschen Hattingen ©n Elfringhausen en wierp kleurige papillotjes neer, waarop het rijm pje stond: „Betet schnell ein Vaterunseir, Nach den loen seidt Ihr unser." Schoolkinderen brachten me een paar exemplaren. ernstig spoorwegongeluk bij dort- «und. Uit Essen wordt gemeld, dat op het traject Lan-1 volgerd jaar werden benoemd de heeren WijdcneB gendreer-Bochum een ernstig spoorwegongeluk ia Spaans, Lovink en jb. W&lboer Ha., ^Anna.Paulowna gebeurd. Tachtig goederenwagens, die op oen hellen- ds epoorlljn stonden, geraakten in beweging en kwam terecht in het, station Dortmund-Noord, dat in spoor-tr am-weg wier in genschagen. Zaterdag jl. hieMi de bovenstaande vennootschap eon alge-moone vergadering in het hotel van den heer Igesr alhier. Deze vergadering werd geleid door den heer D. C. Rezelman te Anna Pa ilowna, die met eon gepast woord opende, waarna de heer C. Haringhuizen, Wieringerwaard, de notulen las, die onveranderd w erden goedgekeurd. Voorzitter deelde mee. naar aanleiding van een be spreking in de vorige vergadering, dat het bestuur de particuliere vennooten in overweging gaf slechts tel kens om de 6 jaar te beschikken over de hen in het dan afgeloopen tijdvak als terugbetalingen op de- verleendo rentelooze voorschotten toekomende be dragen on wel voor do eerste maal in 1924, voor zoo veel nog niet is beschikt Deze wij-zo van aflossing is gemakkelijker zoowel voor do voorschotgevers als voor de admiuistratie. Wordt aangeboden de rekening over 1922. Wij kunnen daarvan meedeelen, dat de totale op brengst van het reizigersvervoor is f 19774.67)4, van goederen f 13827.91 en f 468.93, voor diversen totaal dus f3407152. Dit cijfer was in 1921 f36275.61 en in 1921 f 12647 03. Het uit te koeren dividend wordt evenals vorig jaar voorgesteld op 4 pet. Het totale winstcijfer be droeg f 8841.78. De heer K. Breebaart Jz., di* als bestuurslid moest aftreden, werd herkozen. Tot leden van de commissie onderzoek rekening en tot plaatsvervangers do heeren p. j. Blaauboer, Wieringerwaard, C. Kooij en j. Cornelissen, Schagen De commissie die thans rapport moest uitbrengen banden der Duitschers is, waar onder donderend ge- over rekening 1922 bestond uit de heeren C. Wijdenes raas de eerste tien wagons omver vielen en vernield Spaans, G. J. Lovink en Jb. Waiboer Hz. De heer Lo- werden. Door -de tegenwoordigheid, van geest der j vink rapporteerde dat de boeken en bescheiden in Duitsche ambtenaren werd een nog grooter rampgoede orde waren bevonden. Op voorstel van de voorkomen. het dure leven. Het Boedapester blad Szozat geeft een vergelijkend overzicht van <le prijzen van levensmiddelen en- arti kelen van dagelijksch gebruik te Boedapest, in het begin van de maanden Juli van dit en van het vori ge jaar, waaruit blijkt, hoezeer de prijzen zijn geste gen, zoodat men een goed denkbeeld van de duurte te Boedapest en de daling van de Hongaarsche kroon kan verkrijgen. Wij laten hier eenige artike- kende oorzaak weder langs de berghelling naar om-len volgen, waarbij tusschen haakjes de prijzen van laag reed, kwam in botsing met een anderen tram- verleden jaar zijn vermeld: rundvleesch (p. Kg.) 4000 wagen, welks passagiers echter tijdig konden uit- (v. j. 200) kronen, varkensvleesch 2800 (v. j. 245) kr., stappen. Van de reizigers in den eersten wagen, die ham 4600 (v. j. 340) kr., reuzel 5600 (v. j. 320) kr., sa- ttampvol was, werden er vijf gedood en een vijital lamiworst 8900 (v. j. 560) kr., meel 700 (v. j. 55) kr., gewond. De beide wagens vormen nog slechts een boter 5600 (v. j. 420) kr., erwten 600 (v. j. 68) kr., boo- vormlcoze massa. nen 350 (v. j. 84) kr., aardappelfan 260 (v. j. 26) kr. het moderne strand-, wandel- en bad-paxjel De Parijzenaarsters zijn in grooten getale naar zee getogen, en wandelen den geheelen dag in een bad-costuumpje van het bovenstaand type. 't Kan echter niet altijd tegenzeewater. commissie werden de balans en de winst- en verlies rekening vastgesteld. Hierna sluiting. bevorderd. Van de le naar de 2e klasse der Middelbare Tech nische School te Amsterdam is bevorderd' J. Kees man Jz., vroeger alhier. ALKMAAR, 14 Juli 1923. Op de heden gehouden, weekmarkt waren aangevoerd 10 paarden f 150 tot f 400, 20 koeien en ossen f 275 tot f 425 33 nuchtere ka,lveren f 12 tot f 28, 1 vet schaap f 50, 1. lam f 28, 7 magere varkens 1 16 tot f 28. 32 biggen f 12 tot f 14. Boterprijsle soort f 0.85 tpt f 0.90, 2e soort f 0.75 tot f 0.80, aanvoer 1Ó76 kop. Kipeieren f5, f 5.50 en f 6,- eendeierem f 4.50 tot f 4.75, aanvoer 50.000 st. WARMENHUIZEN. 14 Juli 1923. Schotsche muizen f 2.80 a 5.10. Drielingen f 1.80 a f 2.40. Aanvoer: 27790 Kg. aardappelfan. WARMENHUIZEN, 16 Juli 1923. Schotsche muizen f 3.90 a 5,10. Drielingen f 2.30. Bloemkool f 0.80 a 2.20. Aanvoer5009 Kg. aardappelfan, 610 stuks bloemkool'. MEDEMBLIK, 16 Juli 1923. Aardappelen: Groote muizen f 1.80 a 2.20. Kleine muizen r 1.30 a 1.60. Koksch muizen f 1,70 a 2. Groote ronde f 3.30 a 3.75. al'les per 50 Kg. NOORDERMARKTBOND, Noord-Scharwoude. 16 Juli 1923. Schotsche muizen f 3.70 a 4.40. Duken f 3.80. Eigenheimers f 3.60. Drielingen f 2.60 a f 3. Kleine f 0.60 a 0.80. alles per 100 Kg. Bloemkool f 2 a f3. 2e soort f 0.80 a 0.90 per 100 stuks. Aanvoer op 14 Juli: 115009 Kg., aardappelen, 1985 stuks bloemkool. LANGEDIJKER GROENTENVEILING. Br. op L. 16 Juli 1923. Bloemkool, le soort t 2.60 a 3.80. Idem. 2e soort f 1.50 a 1.60. per 100 stuks. Wortelen f 7.50 a 9.40 per 100 bos. Scnolsche muizen f 3.60 a 5.70. Schoolmeesters f 3.40 a 5.20. Drie'i^gen f 2 a 3 40. Kleine aardappelen f 0.60 a 0.70, alles per 100 Kg. Aanvoer: 11560 stuks bloemkool, 82^0 bos wortelen, 299443 Kg. aardappelen. ALKMAAR 16 Juli 1923. Aardappelen f 3.80 a 5.20 per 100 Kg. Bloemkool, le soort t 8.20 a 16.80 per 100 stuks. Peulen f 6 a 20 Doperwten f 9 e 18 per 100 Kg. Wlortelen f 7.80 a 15.20 Uien f 6.30 a 8.20 per 100 bos. Aardbeien f 44 a 69 per 100 Kg. Kropsla f 2.40 a 5.90 per 100 stuks. Snij'- boonen f 0.65 e 0.88. Spercieboonen f 0.98 a 1.08 per Kg. Tuinboonen f 4.7(5 a 6.60 per 100 Kg. WINKEL, 16 Juli 1923. Aalbessen 25 a 33. Kruisbessen f 8 a 10. Frambozen' f 30 a 33. Aardbeien f 35 a 39. Peulen f 3 a 4, alles per 100 pond. Peterselie f 4. Wortelen f 5 per 100 bos. Kropsla f 3 per 100 stuks. ALKMAAR, 16 Juli 1923. 14 koeien en ossen f 300 tot f 475, 22 vette kalveren C ^00 tot f 160, p. ned. pond f 0.80 tot 1.30, 28 nuchtere kalveren f 12 tot f 27, 161 vette varkens, p. ned. pond f 0.68 tot f 0.78. AMSTERDAM, 16 Juli 1923. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 300 vette koeien waarvan de prijzen waren: le kwal. 134138 ct. per Kg.130 melk- en kal(Ekoeien f 350f 500 per stuk 68 vette kalveren 2e kwal. 6676 ct., per Kg., 73 nucht. kalveren f 17 'tot f 24 per stuk; 374 vette varkens Hollandsche le kw. 86 tot 88 ct., id. 2e en 3e kwal. 8486 ct., 27 paarden f 200 tot f 400 per stuk.

Schager Courant | 1923 | | pagina 3