Raad Wieringen. TWEEDE BLAD, Donderdag 26 Juli 1923. 66sie Jaargang. No. 7270. Raadsvergadering op Woensdag 25 Juli 1923, des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer L. C. Kolff, burgemeester. Secretaris de heer C. F. van Duin. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering met een har telijk woord van welkom en worden hierna de no tulen der vorige vergadering, welke ter visie heb ben gelegen, onveranderd goedgekeurd. Onderzoek geloofsbrieven der nieuw gekozen raadsleden. De heeren Tijsen, Koorn en Visser be lasten zich op verzoek van den voorzitter, welke de vergadering tijdelijk schorst, met dit onderzoek en verwijderen zich hiertoe. Na terugkomst heropent de voorzitter de vergadering en deelt de heer Tijsen namens de commissie van onderzoek mede, dat zij alles in orde hebben bevonden en tot goedkeuring der geloofsbrieven adviseeren, waartoe met alge- meene stemmen wordt besloten. Mededeelingen en ingekomen stukken. Voorzitter deelt mede, dat B. en W. er niet toe kunnen overgaan geregeld controle te houden op eventueele onbewoonbaar te verklaren woningen, Hierover kan zich veel verschil van meening voor doen. Mocht er een woning onbewoonbaar zijn, dan kunnen hierover bij B. en W. klachten worden inge diend en zijn die gaarne bereid deze te onderzoeken. Betreffende eene te houdeni landbouwhuishoudcur- sus, is van Winkel bericht ingekomen, dat momen teel geen leerares beschikbaar is en het daardoor niet mogelijk is een kosten begrooting te maken. Mocht hiertoe naderhand gelegenheid zijn, zal hier op worden teruggekopien. Door Ged. Staten zijn goedgekeurd a,f-i en overschrij vingen en het doen van betaling uit den post on voorziene uitgaven. De goedkeuring op het besluit tot opheffing van de vervolgcursussen en het eervol verleenen van ont slag aan het desbetreffend personeel, is nog aange houden, daar deze zaak nog niet onderzocht is. Hierna wordt ter inzage aangeboden de maand staat der zeegrasexploitatie over Juni, welke wordt ingezien. De heer Oden informeert, <of er (besloten is de winst elk jaar te verdeelen, of wel dat dit voor een jaar is geschied. Het blijkt, dat dit alleen voor 1922 is beslopen en Wordt nu besloten dat B. en W. in de volgende ver gadering met een desbetreffend voorstel zullen ko men. Voorzitter deeilt mede, dat de spoor-tramweg Wie- ringenSchagen ook dit jaar wederom 4 pet. divi dend uitkeert en op het renteloos voorschot f 0.47 per f 100 wordt afgelost. Aanbieding gemeenterekening, dienst 1922. Op ver zoek van den voorzitter zulllen de heeren Koorn, Kooi cn Visser zich belasten met het nazien dezer rekening en daarvan verslag aan den Raad uit brengen. Voordracht tot verleenen van een orediet van ten hoogste f2000, voor verbetering van straatbermen. Voorzitter deelt mede, dat voor het onderhoud der straatwegen enz. op de begrooting f 300 is uitgetrok ken, welke al c.a. verwerkt zijn. Waar het idee is om met deze verbetering geregeld door te gaan, zal hiervoor dit bedrag nog wel benoodigd zijn. Over de uitvoering ontwikkelen zich verschillende besprekingen en wordt het crediet met algemeene stemmen toegestaan. Vaststelling instructie gemeente-opzichter. Deze in structie wordt voorgelezen en onveranderd vastge steld. Benoeming gemeenfe-bpzichter. De sollicitanten zijn C. Poel, P. Tijsen, G. Ras, G. Timmerman en H. G. Rumpt. B. en W. bevelen C. Poel aan. De heer Oden ves tigt de aandacht op P. Tijsen, volgens deze ook een zeer geschikt persoon, wat eenige bestrijding in an deren geest uitlokt. Tot stemming overgaande be komt C. Poel 6 stemmen, Tijsen 3 stemmen, en Rump 2 stemmen, alzoo benoemd de heer C. Poel. Benoemling gevolmachtige voor waterschapsver kiezingen. Waar de gemeente nogal wat land bezit en het bezit van 1 H.A. voldoende is om stemgerech tigd te zijn, stellen B. en W. voor, hiervoor een af gevaardigde te benoemen, welke bij verkiezingen voor de gemeente gaat stemmen. 'Hiertoe wordt met algemeene stemmen benoemd de heer L. C. Kolff, welke zijne benoeming aanneemt. Rondvraag. De heer Rotgans merkt op, dat nu wij een gemeente-opzichter hebben, het nuttig zal zijnj dat deze het Scnepenenpad te Oosterland eens nagaat, dit is zeer nauw en per fiets niet berijdbaar. (Van de hoofdweg langs het pakhuis van Gelder). Dit zal onderzocht worden. De heer Tijsen vestigt de aandacht van B. en W. op de rioleering te den Oever, langs de dijk aldaar, dit is niet in orde. B. en W. zullen met den gemeente-opzichter daar den toestand eens gaan opnemen. Op verzoek van den heer Tijsen zal de kilometerpaal voor de motoren van de Gest verplaatst worden naar het magazijn, de Gest is een nogal bebouwde buurt en vestigen motorrijders zelf hunne aandacht op het ge vaarlijke aldaar. De verordening zal dien overeenkomstig gewijzigd worden. De neer Veerdig zegt, gelezen te hébbên, dat hét verbod voor veeinvoer is opgeheven. Spr. las juist in de laatste Schager Courant, dat in Zuid-Holland zich weer ziektegevallen voordoen. Voorzitter deelt mede, dat B. en W. van meening zijn, dat van dit recht tot verbod van veeinvoer, geen misbruik gemaakt moet worden. Zij hebben 1.1. Zaterdag getele foneerd met den Inspecteur te Alkmaar en was er z.i. geen bezwaar tegen heropening, daar er toen sléchts één gfcval te Heemskerk was. De heer Veerdig neemt - daar genoegén médé. De heer De Vries informeert, hoever het ondérzoék gevorderd is, omtrent de gelegenheid tot aankoop van grond van Kaan, om een beteren verkeersweg te.krijgén- Voorzitter zegt, dat naar den prijs bij Kaan gevraagd is; deze wilde echter een bod van B. en W. hebben. De bedoeling is de schuine hoek bij de woning van N. Kaan te koopen, zoodat de gemeente da<n dit schut moet verplaatsen en dan daar een terreintje bekomt met twee boomen. Over het bod is door B. en W. nog geen besluit genomen. De heer De Vries informeert, of de straatverbetérin- gen geregeld door de personen, die 'thans bezig zijn, zal worden gedaan, of dat daar ook nog anderen voor in aanmerking komen. Wordt medegedeeld, dat de bedoeling is, grootere werken aan te besteden. Sluiting. D van1 nadi de i: A ru wer! pos® een de r De miss A J .rm ituuH f9575 een er e< sülta voon De rekei rige Fran; Voi ïijn i Me1 voorg de ai del ijk Koijr betuif meen' Rijksi afwijï dat al

Schager Courant | 1923 | | pagina 7