De heer Poland: Het is nu maar de vraag, wie ziende blind is. Spr. ondersteunt het voorstel-Krom. Voorzitter meent, dat als de Raad het voorstel- Krom, om den toren niet te onderhouden, aanneemt, we dit niet aan Ged. Staten behoeven mede te deelen. De heer Kostelijk noemt het nemen van een der gelijk besluit geen standpunt. Voorzitter: Als wij op ons fatsoen zijn gesteld, en ons niet belachlijk willen maken, moeten we een dergelijk besluit niet nemen. Wettig is: den toren aan den openbaren dienst te onttrekken. Het zou een misselijk besluit zijn, als de Raad gewoon het be sluit nam den toren niet te onderhouden. De heer Kostelijk doet tenslotte het voorstel den toren voor gemeenterekening te onderhouden, ge hoord de besprekingen en het ingekomen schrijven van Ged. Staten. Dit voorstel wordt aangenomen met 6 tegem 5 stem men. Voor stemden de heeren Vajn den Oord, Kostelijk, Borst, Kuiper, Met en Blom. De heer Borst verklaarde vóór te stemmen om de goede verstandhouding te behouden. Voorzitter gelooft werkelijk dat de raad het verstan digste besluit heeft genomen en hoopt dat de raad er later geen berouw van krijgen zal en. dat het mede werkt tot een .goede verstandhouding. Waar dit wellicht de laatste vergadering van den ouden raad is geweest, wil spr. een enkel woord tot de vertrekkende leden richten. Spr. richt zich allereerst tot den heer Van den Oord, die sedert 5 September; 1899. met onderbreking van een. paar jaar, lid van den raad is geweest, waarvan 11 jaar als wethouder^ De heer Van den Oord heeft altijd de vergaderingen met belangstelling gevolgd en spr. brengt hem voor alles wat hij voor de gemeente heeft gedaan, hartelijk dank. Ook tien heeren Does en Kuiper, brengt spr. dank,; voor hetgeen zij in het gemeentebelang deden, de éórsté tijdens een 6-jarige periode, de tweede tijdens eén 4-jarige. Spr. hoopt, dat de vergaderingen bij de heeren in aangename herinnering zullen blijven en dat de nieuwe raad met evenveel ambitie zal vergaderen. De heer Van den Oord dankt Voorzitter hartelijk voor deze woorden. Spr. heeft veel met den Voor zitter doorgebracht, als raadslid en als burgemeester en steeds in aangename verhouding. Dat zal in dankbare herinnering blijven.. Spr. heeft altijd aangenaam ver gaderd onder Voorzitter s leiding, hoewel hij wel eens teleurgesteld is, doordat hij wel eens een sterker prae- advies had vernacht; Spr. denkt dan terug aan de Vergaderingen over hel palronaatgebouw, dat Voorz. toen geen krachtig prae-advies uitbracht stelde spr. teleur. Misschien kwam dat wel omdat Voorzitter de minderheid in B. en W. was. Verder heeft 'spr. de Voorzitter altijd hoog geacht en zat spr. afscheid van den Raad nemen. De heer Kuiper dankt voor de prettige vergaderingen, spreekt zijn teleurstelling er over uit, dat zijn partij geen vertegenwoordiger van Veemhuizen in den Raad heeft gebracht. Ook 'de heer Does dankt voor de prettige, ordelijke vergaderingen, ook zijn medeledon. De heer Kostelijk zaf niet de opmerking van den heer Kuiper beantwoorden. "Dat zijn partijzaken, die niet hier in details moeten worden besproken. Wel wil spr. als Voorzitter van de Vrijzinnig Democratische fractie den heer Kuiper dank zeggen voor de wijze waarop hij de belangen van zijn partij heeft behartigd. Spr. wijst er op, dat hel afscheid van den heer Van der Oord ook nog inhoudt het niet meer vertegenWordigd zijn in den Raad van de Anti-revolulionnaire partij. Spr. heeft altijd gemeend hier niet strikt te zitten voor de belangen van een politieke partih maar meer voor de belangen van de gemeenschap. Toch kunnen wel eens de belangen van een partij aan de orde komen en in dat verband wil spr. den heer Van den Oord de verzeke ring g<?Ven, dat ook de belangen van de Anti-revo lulionnaire partij niet geschaad zullen worden. De heer Van der Oord, die vergelen had te wijzen op het niet meer vertegenwoordigd zijn van zijn partij, dankt den heer Kostelijk voor diens toezegging. Ook Voorzitter zegt, dat wat de heer Kuiper opmerkte, hier niet ter sprake behoeft te worden gebracht, hoewel wel eens de politieke belangen in bespreking komen. Hierna sluiting.

Schager Courant | 1923 | | pagina 12