de BEKERWEDSTRIJDEN een Vergunningszaak, een Knecht-arbeider ZiGKTERS gevraagd, leen drachtige Zeng, TIMMERLIEDEN Bezoekt Zondag van SPARTA I. HÜLLMiA 3 V.A.F.C. i. SPARTA I - ULVSSES I. Evangelisatie Samenkomst een Boomgaard, jarige Kippen Tijdelijke Hulp eenHuishoudster, Zuivere Honing VOETBAL Binnenlandsch Nieuws. Plaatselijk Nieuws. Marktberichte». Winkeliers te Scheren en te Haarsnijden, TOEWIJDING VAN EEN TERIER VOOR EEN ZIEK PAARD. Een te Parijs wonend Engelschmain, de heer Bur gess, had al' een paar weken geleden opgemerkt, dat zijn Iersche terrier voortdurend om' een bepaaldeni groentenwinkel heen dwaalde. Verleden week zag hij den hond de Avenua Hoche langs rennen met eetn bos wortelen in den bék; daarna zag hij hem met de worteltjes een stal inloopen, en er weer uitkomen zonder deze. Den volgenden dag ge beurde hetzelfde, maar ditmaal volgde de eigenaar den hond den stal in. Het dier draafde al blaffend en kwis pelstaartend naar een kreupel paard, dat het met on misbare leekenen van voldoeniing begroette. De hond sprong in de box en legde het boschje wortelen voor zijn zeiken kameraad neer, die er dadelijk aan begon te knabbelen. Weldra bleek de versnapering uit den groen tenwinkel gestolen. De heer Burgess floot zijn hond, aaide hem en nam hem mee naar den winkel, waar hij drie francs betaalde, de geraamde waarde van de tot 'nog toe gestolen worte len. Tevens verzocht de heer Burgess den eigenaar, zijn terrier dagelijks tot nader order een bosje puike wortelen voor zijd zieken makker mee te geven. IN DUITSCHLAND ROEPT MEN OM WEDERIN VOERING DER LEVENSMIDDELENDISTRIBUTIE. Het Duitsche Vakverbond heeft tot do Rijksregee- ring een adres gericht, waarin voorstellen worden gedaan inzake de verzekering der leven&mt'ddeleür voorziening der mindergegoeden, waarbij wordt uit gegaan van het denkbeeld;, dat met het oog op den hui éigen onhoudbaren toestand op de levensmidde lenmarkt weder van staatswege een geregelde voor ziening met, bepaalde levensmiddelen moet worden ingesteld. Een gedwongen prijszetting en levering moet zooveel mogelijk worden vermeden. Voorgesteld wordt, den personen, die recht op distributiebrood hebben, een bepaald minimum vet te verstrekken, b.v. ongeveer een pond margarine of reuzel per week per persoon. De aankoop van levensmiddelen wordt een laak der gemeenten genoemd, het verleenen van crediet daarentegen do taak des Rijks. DE VOLKENBOND E NDE HYGIëNE» De „Times" wijst er op, dat men kan zeggen, dat de Volkenbond een groot succes op hygiënisch gebied heeft te boeken., doordien hij of liever zijn hy giënische organisatie met het vaccineeren van 780.000 vluchtelingon in Griekenland een epidemie hoeft voorkomen. Dit reusachtige werk kwam den Bond in hot geheol te staan op 5000 pond sterling, dus op 18li penny per hoofd. Maar ook togen den ityphu# in Polonj troedt de hy giënische Volkonbonds-organisatie krachtig op. Er zijn thans 68 volledig toegerust isolatie-hospitalen in Polen, elk met een marmeren plaat in den gevel, waarop staat: „Gebouwd door de Poolsche regeering en den Volkenhond." In alle streken waar men voor besmettelijke riek ten komt te staan heerscht absoluut vertrouwen in de hygiënische actie van den Volkenbond. Het ge volg is, dat alle regeeringen het noodige materiaal te zijner beschikking, stellen. Hetgeen er alweer toe geleid heeft, dat in de afgeloopen drie maanden de Volkenbond in staat is geweest, driemaal een pest- epidemie van Oost-Europa af te wenden. BEKERWEDSTRIJDEN VAN SPARTA L Zondag a.s. heeft Sparta I serie-of bekerwedstrij den. waaraan de volgende elftallen deelnemen.: Hol landia 3. V.A.F.C. I, Ulysses I en Sparta I. De eerste wedstrijd is Ilollandia 3 tegen V.A.F.C. I, welke om: 2 uur aanvangt, deze elflallen spelen beide eerste! klusse Nood Hollandsche Voetbalbond. Dit belooft oen heel mooie partij te worden, daar beide elftallen in do afgeloopen competitie de tweede plaats in hun ne afdeeling bezetten. Hierna volgt Sparta I—Ulyses I, deze elftallen heb-i ben voor een paar maanden elkander reeds bekainpt, waaj bij Sparta mot 8—1 heeft verloren, Dit is even wel de mooiste wedstrijd) geweest welke in het alge- loopen seizoen gespeeld is en met de grootste belang stelling wordt deze 2e wedstrijd tegemoet gezien, welke beslist een schitterende partij worden zal. De wedstrijden zullen door den heer Bauts uit Hel- der geleid worden. Er wordt gespeeld onder het re glement op serie-wedstrijden van den N.V.B. De fi- i ale wordt gespeeld den 26 Aug. d.a.v. Prijzen bestaan uit een keurige zilveren beker enj een zilveren kruis. ST. PANCRAS. I Eergisteren speelde Vrone I alhier tegen 'n Alcmaria Victrix-combinatie een voetbalmatch, welke door Vrono 1 werd verloren met 12. Voor de rust maakte A. V. een goal, 1—O, doch na de rust wisten beide elftallen elk een doelpunt te plaatsen. Finish 21 voor A.V. coinb., wat voor Vro ne lang niet onfortuinlijk was, daar de A.V.-ccxmb samengesteld was uit spelers van A, Victr. 1 en 2. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LAND BOUW. In de algemeen© vergadering van de afdeeliing Haar lemmermeer van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw is de heer W. Slooten met aigemeenè stem men candidaat gesteld voor lid van bet hoofdbestuur voor Noord-Holland, inl de vacature van den heer J. H. M. Evelein te Haarlemmermeer. ZUID SCHAR WOUDE, Onze kolfsocaëteit „Op| Maat'- besloot deel te nemen aan de driedaagsche kolfwedstrijden te Spanbroek. ZUIDSCHARWOÜDE. In den .te Bergen gehouden schietwedstrijd van den Bond van Vrijwillige Burgerwachten, behaalde de afd. Zuidscharwoude A den len korpspijs met 480 punten in. 241 sec. en de afd.Zuidscharwoude B den 2en, korps- prijs, met 421 punten in 315sec. De heeren A. Oud en H. Metselaar waren hoogste korpsschutters. de eerste jmt 93 punten in 51 sec.; de 2e met 3 punten in 57 secondetn. De heer J. Koopman behaalde den rozenprijs. BROEK OP LANGENDIJK. Bij de Chr. Geref. Kerk alhier is beroepen cand, G. Wij. Alberts te Apeldoorn. ST. MAARTENSVLOTBRUG. 'Door de vereeniging „Hulp in Nood" werd' ©ene ge wone halfjaarlijksche ledenvergadering gehouden in het lokaal van den heer Veuger alhier. Aanwezig wa ren 31 leden. Voorzitter de heer P. Breed opende met een harte lijk woord van welkom de vergadering, waarna voor lezing en goedkeuring volgde van da notulen, der vorige bijeenkomst. Vervolgens deed de penningmeester, de heer L. Postma, rekening en verantwoording. Hieruit bleek, dat de ontvangsten over bet le halfjaar 1923 hadden bedragen f312.05, de uitgaven f266.41, zoodat er een batig saldo over bleef van f 45.64. Het zuiver berit der vereeniging bedroeg op 30 Juni 1923 1433.34. Door den afgevaardigde, W. Jongsma, werd verslag uitge bracht over de gehouden bondsvergadering. De aftredende bestuursleden, de heeren W. Jong»' ma, secretaris, G Molenaar, Be commissaris, J. Ra ven en P. Delver, werden herkozen. Tot bode werd herbenoemd de heer P. de Leeuw. Na enkele besprekingen van buishoudelijken aard en de rondvraag, die geen bijzonderheden oplever de, sloot voorzitter met dank voor de opkomst en me dewerking de vergadering. BROEK OP LANGENDIJK. Was in de vorige vergadering der feestcommissie besloten slechts één dag feest te vieren, zoo werd nu door de verleende subsidie dert gemeente een andere regeling gemaakt, hetwelk ten gevolge had dat er een tweedaagsch feest zal zijn. j Hoogstwaarschijnlijk zullen de feestelijkheden, wat betreft muziek, zang, gymnastiekuitvoeringen, volks- en kinderspelen, allen plaats hebben op het terrein van 't buitenland; voorts is er sprake van, dat 'evens eene tent aldaar geplaatst zal worden voor het beko men der noodige ververschingen. De verdeeling der feestelijkheden over de twee da gen zal zijn als volgt: 30 Aug.: 's morgens 8.30 uur inwijdingsmuriek op het Raadhuisplein, gegeven door de Kleine Kapel. 10 uur kerkelijke herdenking; Q, uur diverse volksspe len, 's avonds hij genoegzame deelneming .gondel- vaart" 31 Aug.: 's morgens kinderfeest, 2 uur wederom volksspelen, 's avonds muziek, afgewisseld door zang en nummers der gymnastiekvereeniging. Prij zen worden uitgeloofd voor de mooiste versiering en verlichting, nevens voor hen die in de gondelvaart het mooist uitkomen. JULIANADORP. A.s. Woensdagavond om 8 uur geeft de Harmonie „Kunstzin" concert in het plantsoen te Julianadorp. EEN SLACHTOFFER. De brand die te Staphorst woedde, heeft ook nog een menschenleven gekost: de vrouw van den land man Hendrik Dunnink, die met brandwonden over dekt naar het ziekenhuis te Zwolle werd vervoerd, is daar heden overleden. KOLHORN. In de polders alhier rijn de Gelderache richters weer aangekomen en is met den graanoogst begon nen. Er is dit jaar veel werk aan den winkel, omdat de meeste granen zijn neergeslagen en er met de ma chine niet kan worden gewerkt. Alles is anders geworden: wae voorheen het rich ten iets speciaals Geldersch, thans zijn ook de werk- lledoiü van hier mot dit werk al evengoed1 op do hoog te; en had men eigen volk genoog, do Geldersehe wa- renriiiei' nlot moer noodig. De zicht tijd is dan ook korter gowm-den on bil gunstig weder niet langer aan oen paar weken. Ook do typische aankomst der Geldorscho .gehoele groepen dezer menschen met hun uniform blauwe knapzak op den rug" is gemoderni seerd. Ze komen nu allen met rijwiel en knapzakken zy'n door koffers en manden: vervangen. Ook in klee- ding zijn ze van den werkman hier niet meer te on derscheiden, vooral de Jongere Gelderschen niet. WEERINGEN. Onder voorzitterschap van Burgemeester Kolff, ver gaderde ten huize van den heer Jb. Bruul de feest commissie betreffende de viering van het 25-jarig regeeringsjubileum onzer geëerbiedigde Koningin. Na verschillende besprekingen werd een concept- progTam opgemaakt. Des morgens verzending! van een telegram aan de Koningin; om 10 uur koraol- muziek vanaf den toren der Herv. Kork te Hypoly- tushoef; om 10M uur in dit kerkgebouw een dank rede met gewijden zang en muziek; om 11 uur rond gang der muziekvereeniging Harmonie door het dorp en uitvoering van den Kleppermarsch door kinde ren. Des namiddags 3 uur volksspelen op het ter rein van den heer Jb. Bruul, dat feestelijk zal wor den versierd door hiervoor uit te noodigen jonge dames. Des avonds half negen muziekrondgang door het dorp, om negen uur groot schitterend vuurwerk en daarna bal in de diverse café'a Aan den gemeenteraad zal een adres om finan- ciëelen steun verzonden worden. Aan de burgerij zaJ verzocht worden op den feestdag, welke wordt be paald op Zaterdag 15 September aa, de vlag uit te steken, terwijl straatversiering door buurtcommisaiën aangebracht zal worden. Een voorstel om Zondagsmiddags volgende op den officiëelen feestdag een wedstrijd met versierde fiet sen en ringrljderij met paard en kar te houden, werd niet' aangenomen, zoodat het bij één feestdag blijft. WIERINGEN. J J.l. Woonsdag herdacht mej. P. G. Dondorff, on derwijzeres aan de O. L. school te Oosterland alhier, haar 25-jarig jubileum. V oor 25 jaar aan voornoemde school als onderwij zeres aangesteld, heeft zij al die jaren hare beste krachten aan de Jeugd gegeven. Dat het mej. Don dorff te Oosterland, haar eerste standplaats goed be viel, blijkt uit bet feit dat zij er altijd is gebleven en steeds met de jeugd zeer goed kon opschieten. Even als bij de jeugd, staat mej. Dondorff bij de ouders als een uitstekende leerkracht hoog aangeschreven. Door ouders en leerlingen werden haar vele bou- quetjes als blijk van belangstelling gezonden. De leerlingen werden door haar op koekjes onthaald. Mej. Dondorff wenschte dezen1 feestdag zoo s'il mo- lijk te laten voorbijgaan, doch er zijn altijd weer menschen die zoo iets onthouden en dan op den be- Avusten dag daar uiting aan geven, zoodat baar ju bileum aan enkelen bekend geworden was. Tot die enkelen behoorden ook het college van B. en W., dat haar dan ook ging complimenteeren. Burgemeester Kolff hield een hartelijke toespraak, waarbij hij mej. Dondorff namens de gemeente van harte geluk wenschte met haar jubileum, haar als goed onder wijzeres prees en hoopte dat zij nog vele jaren ten dienste van het onderwijs mocht werkzaam1 zijn. ANNA PAULOWNA. Donderdagavond! hield het Comité tot het houden van Jubileumfeesten alhier, een algemeen® verga dering in „Veerburg", die zich kenmerkte door een flinke opkomst. Nadat de voor., de heer N. Raap, de vergadering had geopend, werd 't programma, op de vorige verga dering reeds in ruwe trekken ontworpen, thans nader besproken, alsmede de begrooting opgemaakt Het blijkt dat de voorloopig! vastgestelde dagen (30 en 31 Augustus) om verschillende redenen min der geschikt zijn, waarom na eenig wikken en wegen besloten werdt, het feest te vieren op Maandag 10 en Dinsdag, 11 September. De nadere uitwerking! van het programma was natuurlijk in hoog© mate af hankelijk van hpt bedragi der ontvangen gelden, In een ronde som beloopt dat f600. Medegedeeld wordt, dat zich ook in de Spoorbuurt een commissie gevormd heeft, met de bedoeling daar een afzonderlijk feestje te vieren. Ook daarvoor is met lijsten geloopen, die tezamen ongeveer f 150 heb ben opgebracht. Onwillekeurig echter heeft dit aan leiding gegeven tot verwarring. Uit de besprekingen althans bleek, dat sommige menschen op een Spoor- buurtlijst geteekend hadden in de onderstelling dat ze op een lijst voor het algemeen feest teekenden. Kwam nu later iemand namens het hoofdcomité col lecteeren, dan ving deze slib onder de mededeeling, dat men reeds aan het Jubileumfeest bijgedragen had. Natuurlijk is er niemand tegen, dat de bewo ners der Spoorbuurt een eerepoort willen oprichten of andere buurtversiering beoogen, maar dat ze af zonderlijk feest willen vieren verdient alleszins af keuring, wijl dit aanleiding moest geven tot mis verstand en verbrokkeling!. Zloo dacht ook het mee- rendeel der vergadering er over, waarom gepoogd zou worden, de Spoorbuurtfeestcommissie tot ander inzicht te brengen. Hierop wordt tot het opmaken eener, begrooting overgegaan, doch nadat voorloopig voor de verschil lende nummers van het programma een som is uit getrokken, blijkt het totaal der raming- f800 te be- loopen, terwijl het comité op de lijsten, zoo we reeds zeiden, f 600 heeft ontvangen. Er moest, dus worden gezien, op welke posten zoo mogelijk kon worden bezuinigd, en jammer genoeg moest daarbij ook het kinderfeest het ontgelden. Het hoofdcomité had zich dit namelijk eerst voorgesteld als volgt: Kinderwed strijden, draaimolen en goochelaar- De goochelaar moest het nu echter helaas afleggen. Maar daar was nu eenmaal niets aan te doen. Ook op enkele an dere posten werd beknibbeld en daarop werden per sonen aangewezen als sub-commissies, die zich met de afwerking, der verschillende onderdeelen van het programma, zouden belasten. De harddraverij waarvan eerst sprake was, gaat niet door, omdat sommige leden der vereeniging „Sportlust" die elders wonen, daartogen bezwaar hadden. Zoo mogelijk zal daarvoor in de plaats nu een gecostumeerde ringstekerij, worden gehouden. Om de gelegenheid tot deelname aan den optocht zoo ruim mogelijk te maken, heeft het bestuur er den naam „Uitbeoldingsoptocht" voor uitgedacht Maar de bedoeling, schijnt velen nog niet duidelijk, waarom, wij' even willen opsommen, welke toezeg gingen reeds zijn gedaan. Mogelijk dat anderen daardoor op een idéé gebracht worden om onder, een of anderen vorm deel te nemen, waaraan zij te vo ren niet zouden gedacht hebben. Do Landtxmw zal dan op 2 wagens worden uitgebeeld, de Tuinbouw op 1 wagen, de toonelevreeniging St. Rlchaël en de Bloembollencultuur zullen ieder met één praalwa gen uitkomen; voort» 1 wagen voor de muziek, gymnastiek en wellicht voetbal. Zoo zou men na tuurlijk ook het bakkersbedrijf, dat van den smid, den timmerman, den ©Jager, nianufacturier, de vis- scherii enz., kunnen uitbeelden. Omtrent het vuurwerk werd de wenscheUjkheid uitgesproken, dat dit niet op het water zou afge stoken worden, wijl de kans van mislukking- dan veel grooter schijnt te rijn dan aan den wal. Nadat nog was vastgesteld diat het Comité Don derdagavond 23 Augustus opnieuw zou bijeenkomen, werd de vergadering gesloten. Aanvang 2 uur. NOtTI NOU! Zoo is de titel' van de nieuwste Revue van Henri ter Hall. Zooal» bekend krijgen we in bet Noord-Hollortdsck Koffiehuis de volgende week twee voorstellingen hier van, en wel op 24 ©n 25'Augustus. Volgens de Persverslagen biedt, het stuk zeer veel. moois, wat wel blijkt uit bet verslag van het „Dagblad van Rotterdam'' vap '2 Januari j.l1. Der traditie getrouw heeft Henri ter Hall gisteravond het Rotterdamscke publiek met zijn nieuwste revue laten kennismaken. Ditmaal' beeft het Eerste Nederlandsche Revue-Gezelschap onderkomen gevonden i|n bet Theater Soesman, dat rich bij uitstek leent voor revue-opvoerin gen. Het is Ter Hali's zes en twintigste revue en zeker niet de minste. De muziek van Gerrit van Weczel is vlot geschreven en. helt gee-n oogenblik <naar het al te gewone over; in verschillende scènes doet ze zelfs een tilde sentimenteel aan. Het orkest, onder kundige leiding van Henk Neef, heeft korg gedragen, dat reeds op dezen avond het contact tusschen deze en gem© zijde van het voetlicht voortdurend .bewaard bleef. Als gewoonlijk had men aan de costuums, die in eigen ateliers im Den Haag vervaardigd zijn, de meest mogelijke zorg besteed, terwijl het geheel een voornamen indruk maakte. De lichtuit- stralende costuums, welke op zichzelf oen knap ontwerp waren, brachten in bet derde bedrijf het geestdriftig! gestemde publiek in extase. De tallooze scènos, die eik wat wils goven, werden met opgewekkt.he.id gespeeld door de dames en heeren, van wie mevr. Roosje Kohier—van Ghekier nog altijd een geestige commère is, die de schitterendste costuums met veel gratie weet te dragen en die bovendien ovér een welluidend klirikende stem beschikt ©n van wie Buriau en Nieuw en hui zen de revue grapjassen bij uit nemendheid blijven. Dit drietal draagt het geheel icn het, gaat alles even vlot en vroolijk. Verder mag nog worden genoemd het dansers paar LToulou en Dackson, dat met de meest moderne steps en foxtroti's veel succes heeft. Na het tweede bedriif werden bloemen en kransen aangedragen voor de hoofdfiguren. Een revue, die het zonder twijfel' weer doen zal en in de komende weken volle zalen moet trekken. DE MELKPRIJS. 'De Schager kaasfabriek betaalde over Juli f 4.83 per 100 Kg. melk uit, over Juni was dat f 4.95. En nog altijd is de melkprijs aan de huizen 12 cent. In Hoorn is die thans 10 cent. De omstandigheden zijn in Hoorn toch niet anders dan te 'Schagen. HAARLEMSCHE ORCHESTVEREENIGING. Vermeldden we in een vroeger nummer, dat in bet a.s. speelseizoen een vijftal uitvoeringen waren te verwachten van de Haarlemscho Orcheatvereeniging ondrr Directie van den beer Gerharz, in bet Theater Royal alhier, wij kunnen dit. voornemen thans beves tigen. Er wacht ons dus wèl een groot muzikaal ge not, riaar bet Haarlemsche Orchest tot de besten uit den lande gerekend mag worden, en vooral onder de leiding van den heer Gerharz groot© resultaten heeft bereikt. Het is het plan, het tooneel van het Theater te veranderen in een concertpodium volgens speciale aanwijzingen van den heer Gerharz. SCRETARIS GEZONDHEIDSCOMMISSIE. De Gezondheidscommissie, gezeteld te Schagen, heeft besloten de volgende aanbeveling voor secreta ris harer commissie aan dén Commissaris der Ko ningin te zenden: 1. de heer P. D. Rezelman; 2. de heer J. Schoorl Pz.; 3. de beer A. C. Roggeveen; 4, de heer W. F. Gorter, allen te Schagen. EVANGELISATIE-SAMENKOMST. Wij verwijzen naar de advertentie in dit blad, waarin een Evangelisatie-samenkomst wordt aan gekondigd met een drietal sprekers, MARKTOVERZICHT. De handel in vette koeien was Donderdag al heel slecht. Amsterdam koopt nagenoeg piet, of voor minder. De prijzen liepen van 45 tot 63 ets. per pond. Daarbij' groot© aanvoer. M De handel in gelde- ©n kalfkoeien was stug, wegan.3 de hooge prijzenniet de pinken was het matig. De stieren werden best verkocht: hierin was de handel' vlug; prijzen 40 tot 50 ets. per pond. Met de po,arden, is het tegenwoordig niets gedaan. De niicnteren kalveren werden goed verkocht, deze handel komt weer meer gang in. Dertig] gulden voor het beste 'kalf is' er betaald, een goede prijs. De handel in vette schapen was trekkend, er waren er wat te kort; f 49.50 was de hoogste prij's per koppelt Met de lammeren ging het ook niet erg uaar wensch. De handel In biggen en schrammen was matig. Vette varkens stug, 39 ets. de hoogste markt. Op de kippenmarkt was het ook kalm. Die boter ca eieren wilden ze weer hebben; deze handei was graag. MEDEM'BLIK, 16 Augustus 1923. AardappelenJGroote muizen f 3a 3.25. Kleine muizen 4 2.60 a 2.75. Eolische muizen T 2.95 a 3.25. Bpn.te f3.50 a 3.75, aik* 'p. 50 Kg. Witte kool f 3.06 a 3.20. Roode kool f 4.60 a 5.50 per 100 Kg. Snijboonen f 6.75 a 7 per 15 Kg. MEDEMBUK, 17 Augustus 1923. AardappelenGroote muizen f 3.20 a 3.30, Kleine muizen r 2.75 a 2.90. Koksche muizen f 3.15 a 3.30. Bont© f 2.50 a 3.50. Blauwe 13a 3.30, alles per 50 Kg. Snijboonen f 5.40 a 6. Spercieboonen 7.50 a 7.80 per 15 Kg. NOORDERMARKTBGND, Noord-Seharwoude. 17 Aug. 1.923, Sehöisch* mul zon f 6 a 7.80. ICok- stamm rfi.iK). Duktvn f 6.10 o fl.20, SchoolineoslrrH f 5.90 6.30. Nêgc.nVlffvoud t 6.10 ft 6,80, Eigenheimers f 6.20 a è.60, Bil. rijftmhelmwrs f 7.50 a 8.50. BI, oord appelen f 7.10 a 7.80. Drielingen 'f 4 a 4.70. Kleine aardappelen f 1.50 n 2.20. Speroteboonen f 50 a 54. Tuinbeonen f 3.20 a 4.30. Zilveruien f 6.70 a 7.30. Drielingen f 8.80 a "11.10. Zilvernep f 14.10 a 15.60. Vale nep f 4.10 a 5.10. Rood© kool f 5 a J>.50. "W|itt© kool1 f 4.80 a 6. Gele kool f 8.80 a 9.80, «Hes per 100 Kg. Boswortelen f4 a 8.40 per 100 bos. Bloemkool 18.90 a 24.70. 2e soort f 6 a "8.40 per 100 stuks. Aanvoer op 16 Aug.114480 Kg. aardappelen, 1690 Kg. zilveruien, 200 Kg. groveuien, 14500 Kg. rood© kool, 24350 Kg. witte kool', 1150 JKg. gele kool, 4410 bos wortelen, 4021 aluks bloemkool. WA'RMENHUIZEN., 15 Aug. Schotsch© muizen f 5.70 a 7.60, negenttgvoud f 5.20, schoolmeesters f 4.90 a 5.90, eigenheimers f 6.40, driel. f 2 a 3.40, witte kool f 8.80, roode kool f 4.10. bloemkool f 10.70 a 24.70. Aanvoer: 201.94 Kg. aardappelen-, 1750 Kg. witte Graafjes fj 8.90 a, 9.' Schotsche muizen f 5.60 a 7.70. Negentigvoud f 5.60 a 5.70. Schoolmeesters f 4 a 6.10. Eigenheimers f 6.40 6.50. Blauwe aardappelen f 8. Drielingen f 2 a 4. Bloemkool f 22.80. Aanvoer: 28910 Kg. aardappelen, 150 st. bloemkool. WARMENHUIZEN, 17 Augustus 1923. Gladblaadjes f 8.40. Schotsche muizen f 5.60 a 7.50. Bloemkool 1 14.40 a 26.90, Aanvoer: 28592 Ka. aardappelten, 550 Kg. witte koor, 800 Kg. gele kool/ 4/20 iKg. roode kool, 138 st. bloem kool. ALKMAAR, 17 Augustus 1923. Aardappelen f 3.80'a 6.30 per 100 TCg. Bloemkool, 1© soort 21 a 30.90 per 100 stuks. Roode koof f 3.80 a 5 40. Aalbessen f 17 a 39, per 100 Kg. Worte.en f 5.40 a 9.80. Uiep f 3 80 a 5.20 per 100 bos. Spinazie f 10 a 36.20 per 100 Kg, Kropsla f 2.30 a 5.80 pei- 100 stuks. Snijboonen 153 u 78. Spercieboonen f 37 a 58, per 1.00 Kg. Rabarber f 1.50 a 6.20 per 100 bos. ALKMAAR, 17 Augustus 1923. Op de Inden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 195 stapels wegende 180000 kilogrammen. Fabrieksbaasklein© met rijksmerk f 43. zonder rijks- merk 39, co-mmissiekaas met rijksmerk f 43. Boerenkaaskleine met rijksmerk f 46, zonder rijks merk f 39, commissiekaas met rijksmerk f 43. Handel goed. ALKMAAR. 17 Augustus 1923. Heden werden op de graanmarkt 814 H.L. aangevoerd. Tanve f 12 tot 14; Rogge f 7.75; Gerst 7.75 tot C 8.35; Gerst Chev. f 11.50 tot 12.75; Haver f 9.50 tot 12Bruin© boonen 23Karwijzaad f 78 tot 81Groote gróen© erwten f 15 tot 30, alles per 100 Kg. HOORN, 16 Augustus 1923. 15 stapels kl. Fabriekskaas f43 gem, 26 stapels ki. Boerenkaas f 46 gem., f 43 ongein.3 stapels Fabrieks Comm. Kaas f 41 gem.; 35 stapels Boeren Gomira!. Kaas f 46 gem. Aanvoer: 79 stapels, wegende 41947 Kg. Handel matig. WINKEL, 17 Augustus 1923. Appelen 8 tot 20. Peren f 8 tot 25. Pruimen f 30 tot 37, Aalbessen f 7 tot 19. Kruisbessen f 6 tot 15. Aardbeien 26 tot .30. Aardappelen f 2 tot 3. Sla- boonen 20 tot 30. Sriijboonietn f 30 tot 40. Tuinboonen f 2 tot 2.60. Doppers i 8 tot 10. Kool "2 tot 3, alles per 100 pond. Komkomimers f 6 tot 12 per 100 stuks. Adverientïèn. Zondagavond 19 Aug. 7 uur, in 't gebouw „BETHEL" Landbouwstr. SCHAGEN. Sprekers: de heeren R. R. POSTHUMA. A. PBRDÉCK over "Verstandsbezwaren" en Ds. D. E. BOEKE over „Dwaasheid en Wijsheid". Koorzang. Vrije Toegang. TE KOOP GEVRAAGD: met bessen als onderbeplanting, met of zonder burgerwoonhuis, ter grootte van 30 tot 50 Aren. Br. o. lett. TT, bur. Sch. Cri. TE KOOPa (Mechelschc Koekoek), bij A. J. LUTTEROT, Kolhorn. DIT DE HAND TE KOOP: wegens gezondheidsredenen direct te aanvaaFden. Prijs billijk met Unanciïelen steun. Br. o. lett. A B, bur. van dit blad. revraagd, bij Mej. Jm. BLAAÖ- 30ER, Noord, Schagen. TERSTOND GEVRAAGD: of KNECHT, goed kunnende mel ken, opgave van loon. Br. fr, bij S. BAKKER te Winkel. GEVRAAGD* leeftijd 30-85 jaar, bij Ira. C. GELUK, Barsingerweg, Wieringerwaard, te koop bij groote en kleine par tijen, bij COR BLAAUBOER, L 58, „'t Sohor", Anna Paulowna. bij P. v. d. MOLEN, Groenveld. NIKT OP ZONDAG. TE KOOP: derdemaal werpen, laatst van Sept. bij C. MARKES te Schagerbrug. Gevraagd: iemand die genegen is om des Zaterdags voor eigen rekening bij j. KEURIS te van Ewijcksluls. gevraagd, bij J. DE GRAAF Anna Paulowna.

Schager Courant | 1923 | | pagina 2