S^Hoiitó's Reclames. Plaatselijk Nieuws. Marktbeiicfttca duo gezet en door den verdronken gewaanden beer Claij naar huis gebracht. Langen tijd daarna zullen de omstanders er nog wel om gelachen hebben. Voorwaar een beele sensatie voor Winkel op Za terdagavond. J. E AMERIKAANSCH BEZOEK. liet stoomschip van de Royai Mail Steam Packet Arcadia" met 500 Aïnerikaansche passagiers aan boord, dat einde dezer maand een bezoek brengt aan do Noorsche wateren en fjorden, zal op Dinsdag 4 September de haven van IJmuiden hinnenloopen, om daarna Amsterdam en nog eenige andere-plaat sen in ons land te bezoeken. Het moet in de bedoeling iiggen van de leiding dezer excursie, de burgers uit het land der „Stars ad Stripes" den intocht onzer Koningin in hare hoofdstad te doen aanschouwen. HET REGEERINGSJUBILEUM DER KONINGIN Naar met zekerheid kan worden gemeld, zal het rijkspersoneel Donderdag 6 September, de herden kingsdag der inhuldiging der Koningin in het genot van een vrijen dag worden gesteld. DE MOORD TE GIESSEN-NIEUWKER1L Wij, vernemen dat veldwachters Vrijdag naar Dord< recht hebben overgebracht om voor den rochter-eom- misaaris te verschijnen een zekeren K., die in pen sion is te Sliedrecht en die voor eenige weken aan de spoorbaan aldaar heeft gewerkt. Hij kon niet opge ven, waar hij in den bewusten nacht van den moord is geweest. Voorts schijnt hij daags daarop zijn kost- juffrouw te hebben verzocht, zijn pantalon uit te wasschen. Een en ander kwam verdacht voor, zoo dat de politie, toen. zij dit te weten kwam, zijn aan houding noodig achtte. PREDIKANT EN STATENLID. Omtrent het bekende geval-Spaargaren, t.w. of zijn Statenlidimaatschap vereendgbaar is met zijn pre dikambt, lezen we1 thans in het HLblad het volgende: De heer J. J. T. Spaargaren, predikant bij de N.H. gémeente te Aartswoud, werd1 dit jaar bij de perio dieke verkiezingen tot lid der provinciale staten van Noord-Holland gekozen en nam in Juli als Staten lid zitting. Naar wij vernemen heeft de kerkelijke overheid hiertegen bezwaar gemaakt en den heer Spaargaren uitgenoodigd de vereeniging van de bei de betrekkingen te doen eindigen, aangezien de regie menten der N. H. kerk deze combinatie niet toelaten. De kerkeraad te Aartswoud heeft te kennen gegeven in de vervulling der betrekking van Statenlid door ds. Spaargaren geen enkel bezwaar te zien, omdat de werkzaamheden van een Statenlid niet van dien aard of omvang zijn, dat eengoede vervulling van predikantsambt daaronder ook maar in eenig opzicht zou behoeven te lijden. Met belangstelling wordt het verder verloop van deze aangelegenheid tegemoet gezien. VEEL BADGASTEN OP VLIELAND. Ons eiland trekt dezen zomer veel badkoeten; nog nooit is hier een seizoen gekend dat zooveel vacan- tiedrukte met zich bracht. Men schijnt vooral Vlieland mooi te vinden om de rustige stilte; het eiland telt slechts 600 vaste be woners, welko samen in één dorp wonen en dus slechts een klein hoekje van het eilandi bevolken. Men kan hier dan ook uren dwalen, zonder oen men schel ijk wezen te zien. GEEN KERMIS. Te Scherpen!sse heeft de oude Raad nog vlug even mot 3 tegen 2 stemmen besloten de kermis af te schaffen. De meerderheid in den nieuwen Raad is om. Dat zal dus wel eene korte vreugde geven in het an ti - kermiskaimp. DE BEZUINIGING. De Telegraaf meldt: Naar wij vernemen, maakt-het thans hij de regee ring een punt van overweging uit, om bet bedrag van het Ouderdomspensioen, dat toegekend is aan hen. die in 1919 65 jaren geworden zijn, eenigszins te vermindoren. Och hemel, moet er van die heele drie gulden ook nog wat beknibbeld worden! Dat zal zoden aan den dijk zetten. Van bevoegde zijde wordt het bovenstaande tegen gesproken. De verlaging zou niet in het voorne men liggen. Het is inderdaad' te wenschenl DE MODERNE ADAM. De hond zwom lustig achter het onnoozele houtje, dat in de Lauwersgracht te Arnhem dreef. Maar hoe dichter hij het naderde, des te grooter omvang nam het aan, het werd ontzagwekkend. Toen het dier het hout in zijn bek had, torste het een respectabel boom stammetje. Het publiek aan den kant keek toe en daarom gaf de hond z'n zware taak niet op. Toen kwam het oogenblik dat hem de krachten begaven en jammerlijk kreet het arme dier om hulp. De baas verscheen ter redding. Die bedacht zich geen oogenblik, trok zijn dasje uit den knoop, peu terde zijn boordenknoopje uit de gaatjes, reeg zijn schoenen los .en weldra vormde zich op den Singel een pakje bestaande uit jas, hoed, vest, broek en wat het mannelijk „men" al zoo meer pleegt te dragen. '1 oen de man gekomen was tot het kleedingst.uk lat de mensch nu eenmaal nader is dan de rok, sprong hij te water. En de hond werd1 gered. De groote moeilijkheden kwamen, toen de redder liet natte element wilde verlaten. liet was klaarlich ten dag, in het hartje van de atad, en, nietwaar De o{ lossing was lumineus. Het vrouwelijk deel van het publiek werd verzocht zich op ©enigen af stand te begeven, de mannelijke toeschouwera wer den uitgenoodigd een kring te vormen. En binnen deze ondoorzichtige haag ontdeed de redder zich van het eenig overgebleven kletsnatte kledingstuk en slak hij zich in meer daaglijksch tenue Een klein nat pakje onder den arm des redders be wees nog slechts op hetgeen zich in de Lauwers gracht had afgespeeld. N. Arnh. Crt.) OUDESLUIS. Zondagmorgen bemerkte de heer J. S. in de Mo lenbuurt alhier, dat de koeien in het weiland1 achter zijne woning zeer onrustig waren, sommigen zelfs bulderden het uit. Er heengaande zag hij een zeer groote witgrijsachtige vogel, waarmede de koeien het te kwaad hadden. Het dier, niet goed kunnende vliegen, viel de beestonj geregeld aan en pikte ze met zijn .scherpen snavel in het lichaam. De heer S., het dier willende bemachtigen, had daarmee zeer veel moeite, want het dier scheen vreeselijk kwaaraar- dig te zijn. Nadat S. hem met een stok eenige sla-gen had toegediend, wist hij zijn vleugels, welke bijna een meter lang waren, te binden en hem naar zijn woning me£e te nemen, waarna bij' hem naar den schipper heeft gebracht om hem naar Amsterdam te doen vervoeren. Naar het model van den kop te oor doelen, behoorde deze vogel bepaald tot de meeu- wensoorten. LUTJEWINKEL. Zondagmiddag hield de harddraverijvereeniging „-Lutj ewinkel1—Weere" alhier hare jaarlijksche dra verij, waarvoor de deelname alleen was opengesteld met paarden behoorende aan leden der vereeniging. Aangegeven waren 14 paarden. Er werd gereden naar keuze. Als starter fungeerde de heer J. de Veer. Deze draverij is weer goed geslaagd. Er waren ver scheidene spannende ritten, welke nog al eens verras singen opleverden. Ook was er zeer veel belangstel ling, terwijl Winkels Harmonie voor dé noodigo mu ziek zorgde. 'De prijzen^ werden gewonnen als volgt: le prijs, f 12.50, Carmen, eig. Jb. Spaans, berijder D. Rompt; 2e prijs, f 7.50, Witvoet, eig. P. Brugman Jbz., berijder O. Koning; 3e prijs, f5, Jopie Slim, eig, Jb. Wit Cz., berijder de eigenaar; le troostprijs, f7.50, Annie, eig. Jb. Broersmia, berijder J. van Raai te; 2e troostprijs, f5, Lotje, eig. J. Ham, berijder G. Ham; 3e troostprijs, f250, Cleanen®, eig. H. Spaan®, berij der de' eigenaar. Des avonds werden de prijzen uitgereikt ten loka le van den heer R. Nap, waarna de avondi verder ge vuld werd met voordrachten, gegeven door den heer Grapendaal, over wiens optreden we niet behoeven uit te wijden, aangezien genoemde heer in de om geving vrijwel algemeen bekend is. De vereeniging kan met genoegen terugzien op de zen zeer goed geslaagden dag. DIRKSHORN. In overeenstemming met het advies van den Ker keraad, is door de Kerkvoogden der Ned. Herv. Ge meente te Dirkshorn tot organiste benoemd mej. M. C. Dam alhier. WIE RINGEN. Een opgeschoten knaapje van den heer Alb. de Wit van Vatrop werd j.1. Zondag in, de hoofdstraat te Hipolytushoef bevangen door een duizeling en viel vlak voor een passeerende paard en kar van den heer D., zoodat het wiel over zijn hoofd ging. Met behulp van den surveilleerenden rijksveldwachter werd de knaap met de bewuste kar direct naar de woning van Dr. Plccard vervoerd, welke een kaakbreuk consta teerde, Nadat do breuk behandeld was, word de knaap por auto naar ztjn ouders gebracht. Do bestuurder der kar bleek in dezen geen schuld te bobben. WIE RINGEN. Majoor von Mul diner, de adjudant van den voorma- ligen Duitschen Kroonprins, die om gezondheidsrede nen voor twee maanden naar Duitschland ia ge weest, is thans alhier teruggekeerd. WIERINGEN. Naar wij vernemen is de bouwplaats „De Drinkbe ker" in Polder Waard Nieuwland en groot ongeveer 14 H.A., bij inschrijving voor den tijd van 5 jaar ver huurd aan dien heer Adr. van der Wolle alhier. De plaats behoort aan die fam. Maats te 'Nieuwe Nied'orp en was in huur bij den. heer K C. Kooij. ZIJPE. Voor de betrekking van Lijnwerker-monteur bij1 bet Gemeente Electriciteitsbedrij f hebben zich 28 solli citanten aangemeld. ST. MAARTEN. Evenals voorgaande jaren, zullen alhier op Maan dag en Dinsdag van kermis kinder- en volksspelen worden gehouden, waarbij tevens voor dames een wedstrijd in versierde fietsen zal worden gehouden. Bij den heer Zwakman zal Maandagavond van ker mis optreden de alom bekende Daan Pool. CALLANTSOOG. Zondagmorgen was ons dorp in rep en roer, want de behuizing, waarin gevestigd ae bakkerij' van den lieer B. van Delft, stond te ongeveer half elf vrijwel plotseling in lichterlaaie. Aangewakkerd door den Noordwesten wind, duurde het mét lang of alles lag aan dep, grond. De brandspuit bewees goede diensten voor het bevei ligen der belendende huizen, die dap ook geen noemens waardige schade hebben opgeloopen. Van inventaris, inboedel1 enz. is niets gered kunnen worden. De oorzaak is niet met zekerheid bekend. Vermoedelijk' is de brand door een verborgen schoorsteengebrefc ont staan. moet aan hooge eischen vol doen. Het moet zuiver, licht verteerbaar en toch voedzaam zijn. Deze dïie eigenschappen zijn op gelukkige wijze ver- eenigd in Honig's Maizena. Let op de slnitcegels ala bewijs van echtheid. WERELDKAMPIOEN WIELRIJDEN. Te Zurich zijn dezer dagens die wielerwedstrijden gehouden. Nederland heeft zich daar kranig gehou den. Moeskops weird namelijk wereldkampioen afdee- ling beroepsrijders. Dezen titel heeft Moeskops thans 3 jaar achtereen behaald, een kolossale prestatie, waarop tot dusver alleen de Deen Ellegaard zich kon beroemen. Moes kops is nu 29 jaar. Het wereldkampioenschap voor amateurs is be haald. door den Franschiman Michard, een 19-jarig jongmensch. In deze af deeling plaatsten 3 Hollan ders zich respectievelijk nummer 2, 3 en 4, namelijk: Mazairac, Peeters en Bosch van Drakesteyn. BREEZAND. Zondag a.s. zal de voetbalvereeiiiging B F.C. haar terrein feestelijk openen, 's Namiddags zal' een wed strijd worden gespeeld tusschen B.F.C. II en Concor- dia II van Anna Paulowna. Voor beide wedstrijden is een medaille beschikbaar gesteld. De heer C. v. Oorschot Jr. zal beide wedstrijden leiden. Het geheel zal worden opgeluisterd door muziek van de Harmo nie „Concordia". SPELENDE GEDOOD. Maandagmiddag bij, bet aanleggen; van die veer boot Heen en Weer 9 aan deni steiger ito Rotterdam, zwiepte de houten gording van dien stijgen door, ten gevolge waarvan een 10-jarig meisje, die met andere kinderen op die gording spoedde, met het 'hoofd tus schen een gordingpaal enl dén kadérnuur raakte. Het meisje zakte ineen en is, hevig aan het hoofd bloe dende, naar het ziekenhuis vervoerd, waar het. bij aankomst bleek te zijn overleden. ONGELUK MET EEN GEWEER. Uit Schoonhoven. Het. gevaarlijk spelletje van dreigen met èen oogenschijnlijk ongeladen geweer, heeft te Willige-Langerak weer eens een slachtoffer geëischt. De 23?jarige A. richtte spelenderwijs een jachtgeweer op het meisje J. Rietveld. Toen hij den haan overhaalde, bleek het geweer geladen te zijn met hagel, zoodat het meisje in het voorhoofd werd ge troffen. De oogen werden gespaard, doch het meisje moest in zorgelijken toestand naar. R'otterdaml worden, overgebracht,. OVERREDEN. Te Noorddorp, gem. Heemskerk liep Zaterdagmiddag een 5-jarige jongen achter een houtwagpn. Op het mdment dat het knaapje dezen wagen los liet en den weg wilde oversteken passeerde een auto die over het ventje heen reed met 't treurig gevolg dat het kind stervendé bij een der buren werd binnengedragen. TER WAARSCHUWING. Zaterdag wilde de landbouwer J. J. van den Heu vel uit Beesd den onafgesloten overweg te Rhenooij bij Leerdam oversteken met paard en wagien. Plotse ling kwam de sneltrein uit Geldermalsen er aan, met het gevolg dat de wagen aan splinter» werd geslagen. Van den Heuvel werd er uit geslingerd en kwam in de telegraafdraden terecht. Vreeselijk verwond w.erd hij naar het ziekenhuis vervoerd. Het paard werd later in het dorp opgevangen. AUTOBUSSEN-CONCURRENTÏE. Door de groote onderlinge concurrentie van auto bussen in Friesland in kleine dorpen waren er soms 2 en 3 verdwijnen deze vervoermiddelen ook al weer. Vooral de onderhoudskosten vallen tegen. VERGIFTIGDE APPELS. De 8-jarige J. te Bleijerheide-Kerkrade had in het Duitsche grensplaatsje Pannerheide appelen gekocht ea, er een van opgegeten. Dc knaap wera ernstig ongesteld en is overleden. Volgens geneeskundige verklaring waren de appels vergiftigd. - WIERINGERWAARD. Begunstigd door prachtig weer, had alhier j.1. Zondag een handicap-harddraverij plaats, waaróén door 13 flinke dravers werd deelgenomen. i De uitslag was als volgt: le prijs, f 60, plus gou'den medaille, Koosje W., (315 M.) van T. Vos te Renning- broek; 2e prijs f 25, pilus verguld zilveren medaille, Zwaluw '(300 M.) van J, Sehrooder te Hensbroek; 3e 'prijs t 10, plus zilveren medaille Amie (325 M.) van G. Vos, Midwoud4e prijs 4, plus bronzen medaille, Ddlta (285 M.) van J. A. Bakker, Wieringerwaurd. Er waren mooie, spannende ritten, w.o. verscheidene kam pens, terwijl1 voel volk op het terrein, aanwezig was. Na afloop werden de prijzen door den voorzitter, den heer Lampers, met een toepasselijk woord aan de diverse winners uitgereikt, waarna het bestuur mei de juryleden n(og geriiLmen tijd zeer gezellig bijeen bleef. In de velschillende daoslokalen net traditioneele hal ipa. OUDKARSFEL, Zondagmorgen van kermis werden verschillende oe- ringdlpenden verrast met den aanhouding door den rijksveldwachter, pmdat ze in verboden uren hun koop waren bozprgden. We vernemen echter, dat het ditmaal' bij' eea waar schuwing gebleven 'is. DE AUTO-RAMP BIJ LÖURDES. De Parijsche redacteur van de Maasbode seinde 'Zater dag uit Lourdes aan Zjjik blad het volgende: Het opruimingswerk m het ravijn is lot Vrijdagavond voortgezet. Toen rondom «n onder da auto geen, lijken, noch voorwerpen wélke aan de verongel ukten hebben toebehoord, meer gevonden werden, besloten de auto riteiten de autocar door middel van dynamiet te doen vernietigen, om aldus een einde te 'maken aan de onge zonde nieuwsgierigheid der tallooze 'toeristen, die van alle kanten derwaarts komen en de meest fantastische geruchten over het ongeval rondstrooien. Acht lijken zijn nog niet teruggevonden, nj. het lijk van aen chauffeur «n de liiken vainj 7 Hollanders. Wegens de groote hoeveelheid steenen en rotsen ia de 4rivier zal net enkel mogelijk zijn deze lijken op te halen, wanneer ze verder op aan de oppezvlakte ktotoen. De consul en de andere autoriteiten hebben zorgvuldig alle mogelijke aanwijzingen verzameld, welke de flaralilies in staat kunnen stéllen, de identiteit van 't hun be kende slachtoffer vast te stellen. De families der slachtoffers zullen van het resultaat der enquete in keuiiis worden gesteld. De eenigst geredde heer Kuypers, die het nog steeds goed maakt, maar nog 'rust moet houden, heeft pnij opnieuw zijn lering omtrent het onklaar raken der stuurinrichting bevestigd. Dit geschiedde juist op het oogenblik, dat de auto m'et tamelijk groote vaart langs den weg reed. De heer Kuypers merkte op, dat 'de snelheid van 3e auto over het algemeen op verschillende gedeelten van den weg aanzienlijk Vas. Vóór het ongeluk had de auto nog oven gestopt, omdat één der inzittenden een wandelstok had' laten vallen. De leider van het gezelschap, de heer Klerk, èn de chauffeur wijdden op een gegeven oogenblik zooveel aandacht aan de stuurinrichting, dat Kuypers begreep, da* er iets niet in orde was. Daarna zag hij hoe de auto plotseling, juist bij een kmmming van den weg, weigerde aan het stuur te gehoorzamen en recht door ging, dwars door 'de borst wering langs den afgrond heen de laagte in. Over het algemeen verwondert men zich over de groote snelheid, waarmee de auto's gewoonlijk rijden, terwijl men ook verbaasd staal over het. feit, dat garagehouders en. chauffeurs IkngS bergwegen auto's laten loopen. rnet 30 zitplaatsen en meer. Hij bevestigde ook, dat de weg op het oogenblik' van het ongeluk vrij was. Het overbrengen dor lijken naar Nederland. j Van den voorzitter va.n de Nederlaiidsche Reisvwreeni- w ng, Mr. Van der FTier, i3 door den heer Pieters, Jeider van het Centraal Bureau dier vereeniging te 's Gravenhage, uit Lourdes het volgende telegram ont vangen Besloten alleen met ons mede- te némen de lijken, die ontwijfelbaar herkend zijn. De andere blijven in een voorl.oópigen grafkelder. Identificatie van de meesten is door ons onmogelijk tengevolge van de verminkingen. Wij zullen aLle gevonden voorwerpen medenemen inuien men ons hier daartoe machtiging geeft. De Telegraaf meldt: De voorzitter der Nederlandsche Reisvereeniging, mr,. v. d. Flier, ia Maandagavond uit Frankrijk te ruggekeerd. De lijken van de tot dusver gevonden slachtoffers zijn niet medegebracht. i We vernamen, dat deze, vociy zoover ze herkend zijn, voorloopig zijn bijgezet in een grafkelder te Lourd.es, tot de Reisvereeniging zich met de familie der slachtoffers in verbinding zo! hebben gesteld ten einde van die familieleden te vernemen of over brenging naai' Nederland, wenscbeltjk wordt geacht. Bovendien bengt de Identificatie der slachtoffers groote moeilijkheden mee. Ook dfö benoodigde forma liteiten nemen meer tijd in beslag dan aanvankelijk werd gedacht. We vernamen voorts, dat overwogen wordt een actie tot schadevergoeding in te stellen tegen de „Garage Central de Boudou-Lourdes", Ö4e eigenaresse van den auto was waarmee het noodlottige ongeval plaats greep. Het lijk van den chauffeur is tot dusver nog niet gevonden. De heer Kuypers uit Haarlem is voorloopig; te Lour des gebleven. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Lucas, z. v. J. van den Hoek en van N. van der Valk. Ondertrouwd;: AnrtJe Pranger en Antonli Adrianus van Keppel. Getrouwd: Heiltje Lena Wit en1 Hubertus Pieter Jacobi. Overled'en: Adriasntje de Smidt, oud 13 jaar. twaalf Jaar. De regeling voor deze leseen is in aansluiting van de wenschon van den landbouw de eerste drie jaren twee lesdagen per week en de laatste twee ja ren een lesdag per week. Hierdoor kunnen de meis jes tevens thuis behulpzaam zijn en wordt hen toch «ene goede gelegenheid gegeven voor een goede op leiding. Gezien bet groote aantal lesuren dat wordi gegeven valt bet te betalen schoolgeld onder ieders bereik. TOEGELATEN. Anneke Wester, leerlinge der Openbare Lagere School alhier, is toegelaten tot de le klas der RH. B.S. te Alkmaar. NIEUWE ZAAK. Onze plaat® is een nieuwe winkelzaak rijker ge worden. Op de Loet, tegenover de openbare school, is het heerenhuis, voorheen bewoond, door den heer Snel, verbouwd en nu ia daar gevestigd een sigaren magazijn van den heer J. Roggeveen Lz. Zaterdagavond is deze nieuwe winkel geopend en genoot hij de belangstelling van velen. Wij moeten zeggen, die belangstelling ia volkomen gerechtvaar digd, want uiterlijk aanzien, etaleerlng zoowel als verlichting alles was werkelijk eon kijkje waard. Bij den uitstekenden winkelstand, waar Schagen op kan bogen, Is dozo nieuwe zaak een aanwinst te noemen! POSTDUIVEN. De vereeniging „de Luchtpost." alhier hield Zondag met 29 jouge duiven van 14 leden eene oefemngs- vlucht van Weesp. Om 8 uur daar opgelaten, waren 25 duiven in l uur minuten tot 1 uur 15 minuten i erug. Van de laatste 4 liep het eind der vlucht tot 's middags 4 uur. Met uitzondering daarvan stemde dt uitslag dézer vlucht tot bijzondere tevredenheid De club denkt v^n de boste vliegsters een stamboek aau te loggen om daardoor tot waardevolle exem plaren te komen. BAL-VARI6. Ter opening van het speelseizoen werd Zaterdag avond in de schouwburg- tevens van bet Theater Royal een bal avondi gegeven, waarvan het bijzondere wa&, dat het dansen gezellig werd afge wisseld. door variété-nummers. Reeds vroeg in den avondi kwamen er vele bezoe kers en de toeloop hield aan, soodat weldra de bal zaal gevuld was met danelustigen, terwijl bovendien op de balcons vele kijklustigea troonden. Een zeer varieerend en goed opgesteld programma was het dat den velen bezoekers werd geboden, en wij zijn overtuigd, dat ieder een hoogst gezelligen avond heeft doorgebracht. Het eigenlijke, bal, dat zoowel uit de nieuwste als uit de oudere dansen bestond, werd onderbroken door prachtmuziek van den Xylophonist, die op zijn instru ment keurige muziek ten gehoore bracht. Klankge halte en spel wekten de bewondering op, hier was een artist op dit bijzondere instrument aan 't woord. Een humorist .corgda eveneens voor afwisseling door verschillende voordrachten ten beste te geven. Buitengewoon waren de prestaties op acrobatisch gebied, uitgevoerd door drie ras-acrobaten „The 3 Jackwells". Deze art laten gaven tweemaal gedurende het programma het beste van het beste te zien, zeld zame toeren, o.m. vulden zij met hun hoogstanden de gobeele toonoelopenitoghoogte. Daarbij, gekleed in keurige costumes, verwierven zij een groote waar- deering. van het publiek en klonk bij eiken toer een daverend handgeklap door het gebouw. AL met al een zeer mooion avond. cdfcciHRGK RLTKSLANUBOUWWTNTERSCHOOL Het voornemen bestaat, dat de heer W. J. Kesteloo, amanuensis-ooncierge aan die Rijkslanidbouwwiuter- school alhier, om gezondheidsredenen op wachtgeld, zal worden gestold, terwijl voor deze betrekking in aanmerking zou komen d!e heer D. Wotboer van Alk maar, die aldaar tot dusver ini gelijke betrekking was verbonden aan de opgeheven Rijkstuinbouw- winterschool. GEMEENTE SCHAGEN. OndertrouwdHermanus de Jong, oiud' 24 jareni, scheepsblüuwer, wonende te Alkmaar ep Cornelia Kuut, loud 20 jaren, zonder beroep, won«nde te Schagen. Hen drik Franciscus Heesters^ oud 24 jaren, arbeider, wo nende te HeMer e», EJisabeth Grietje Quax, oud 20 jaren, zjonder beroep, wonende te Schagen. GetifouwdJan de Jong ©n Hilegonda Kuut. Jaco- bus Dignuni' en Neeltje Leijen- Levenlloos aangegeven kind van Anthonius Kraakman en Alida Heddes. POLITIE. VerHoreneen zwartlederen sigarenkoker, een gouden speld, een zilveren rozenkrans, een broche met portret. Gevondeneen haarlint. Uw eerste taak 's ïnörgens zij zorg te dragen voor goede onühsting. Tenzij dit geregeld geschiedt, krijgt gij hinder van hoofdpijn, gedruktheid, maagpijns on zuiver bloed enz. Foster's Maagpillen gejiozeni verstop ping, regelen de lever, m'aag en ingewanden, en verster ken zoodoende uw gebeelft gestel. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen J 0.65; in apotheken en. drogistzaken. EEN GELUKKIG DEBITANT. De heer A. Jongejan alhier had het geluk op zijn 300 loten van Julianadorp te zien vallen: de le prijs, een Indian, winner de heer Jn. Bas te Schagerbrug, en voorts 3 gouden horloges, 1 naaimachine, 2 paar zilveren xnanchetknoopen en een zilveren beursje LANDBQUWHUISHOUDONDERWIJS. In September zal evenals in de twee voorgaan de jaren weer een nieuwe vijfjarige Lariclb mw- huishoudcursus worden geopend voor meisjes uit Schagen en omliggende gemeenten, ouder dan WARMENHUIZEN, 18 Augustus 1923. Graafjes 7.40 a 8.90. Schotsche muizen f 6 a 7.30. Negentigvoud 5.90 a 6. Ideai f 6.30. Schoolmeesters f 5.60 a 6.60. Eigenheimers f 6.60 a §..70. Blauwe f, 8 a 8.10. Drielingen If 3.10 a 4.20. Röode kool f 6 a 6.30. Zilverncp 17. Aanvoer: 34710 Kg. aardappelen, 6965 Kg. roode kool, 405 Kg. zilvemep. ALKMAAR, 18 Augustus 1923. Op de boden gehouden ween/markt waren aangevoerd': 10 paarden 150 lot 375, 2 veulens f 120 tot 200;, 74 koeien en ossen 350 tot 525, 32 nuchtere kalveren f 10 tot 25, 219 vette schapen f 38 tot 48, 21 magere varkens 45 tot 51, 164 biggen 10 w. f 10 'tot 25* 5 biggeta en geit en 4 tót 167 Boteiprijs van 18 Augustusl.ste soort f Q.111/* tot 0.87i/s, 2e soort f 0,67i/s tot 0.72ysaanvoer 2726 kop. Kipeieren 7.25 tot 8.25, ©endeieren l 5.50. Aanvoer 50.000 stuks. ALKMAAR, 20 Aug. Heden werd besteed: Aardappelen f 4.40 a 7.50, p. 100 Kg. Bloemkool I f20.50 a 27.20 per 100 st Roode kool f5.20 a 7.20, per 100 Kg. Rabarber f 0.40 a 4.10, wortelen f 4 a 10.10, uien f 3.40 a 5.80, pen 100 boa Spi nazie f 17.40 a 32.50, per 100 Kg. Kropsla f 2.10 a 5.20, per 100 stuks. Snijboonen f35 a 65, spercieboonen f 35 48 per 100 Kg. MEDEMBLIK, 20 Augustus 1923. Aardappelen: Groote muizen f 3.20 a 3.35. Klein© muizen 2.75 a 2.90. Koksche muizen1 f 3.15 a 3.25. Btonte f 2.75 a 3.20. B'l'auwe f 3, alles g>er 50 Kg. NOORDERMARiKTBOND, Noord-Scharwoude. 20 Augustus 1923. Schotsche muizen f 6.20 a 8.10. Koksianen f 6.50. Duken, f 6.20 a 6.60. Schoolmeesters f 6 a 6.50. Negentigjvoud f 6,60. Eigenheimers f 7,10 a 7.30. BI. eigenheimers 7.10 a 7.70. Bl. aardappelen t 6.30 a 7.40. Drielingen f 4.40 a 6.30. Kleine aardapp«- lén f 1.50 a 2.80. Spercieboonen f 40. Tuinboonen f 3.70. Rhabarber f 0.70. Zilveruien f 7.20 a 8. Drie lingen f 10 a 11.20. Zilvemep f 14.10 a 18.10. Vale nep 3.90 a 5. Grove uien f 8.60. Drielingen f 8.50. Gele nep f 14.10. Roode kool t 6 a 7. Wïttekool f 4.30 b 4.80. Gele kool f9.70 a 10.90. alles per 100 Kg. Boswortelen f. 2.80 a 4.90 per 100 bos. Blöetmkoo* 19.80 a 23.20. 2e soort 5.90 a f 9.10, per 100 stuks. Aanvoer op 18 Aug.137775 Kg. 'aardappelen, 17 Kg. spercieboonen, 170 Kg. zil'veraien, 17025 Kg. roode kool, 14050 Kg. witte kool, 2725 Kg. gele kool, 3255 bos wortelen, 3027 stuks bloemkool. LANGENDIJKER GPOENTENVEILING, Br. op L. 20 Aug. 1923. Bloemkool, le soort f 19.80 a 26. Idem; 2e soort f 6.60 a 7.40. per 100 stuks. Wforielen f 2.70 a 4.40. Roode kook le soort f 5.80 a 7.10. Gele kool, le soort f 8.70 a 11,10. Witte kool le soort f 4.40 a 5. Schotsche muizen, f 4.30 a 8.10. Schoolmeesters 5.80 a 6.50. Graafjes f 5.80 a 11.10. Blauwe aardappelen f 6.70 a 8.80. Eigenheimers f 6.40 a 8.70. Duc f 6.10 a 6.50. Drielingen) f 3.50, 5.10, Kleine aardappelen f 1.70 a 2.50. Uien, 1© soort f 10 a 10.50. Sléboonen f 30 a 37, alles per 100 Kg. Aanvjoer179000 Kg. roode kool, 21100 Kg. gele kool, 38200 Kg. witte kool, 18700 st. bloemkool, 19700 bos wortelen, 164900 Kg. aardappelen, 600 Kg. dien, 203 Kg. slaboonen.

Schager Courant | 1923 | | pagina 2