Binnenlandsch Nieuwe. pté Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. VOETBAL I NIEUWE VERHOOGINO DER KOLENPRUEEN IN DUITSCHLAND. Naar cl© „Berl. Z. a. M." verneemt, zullen de koien- prljzen in Duitschland' op 27 Aug. opnieuw worden verhoogd in verband met de loonsverhooging die de zer dagen werd ingevoerd. STOPZETTING VAN HET BERLIJN8CHE TRAM VERKEER. De magistraat van Berlijn heeft besloten het tramver keer tijdelijk stop te zetten, daar het niet, mogelijk^ is het tekort van 60 milliard mark uit gemeentelijke middelen te dekken. Het heele personeel zal met 14 dagen opzeggen wordön ontslagen. Inmiddels heeft de rijksminister van financiën zich bereid verklaard de middelen, die noodig zijn om het bedrijf aan den gang te houden, ter beschikking te stellen, ;op voorwaarde echter, dat de bedrijfsvorm van de stedelijke tram volkomen wordt gewijzigd. De magistraat ziet echter geen kans deze wijziging binnen 14 dagen tot stand te brengen, zoodat Berlijn in elk geval eenige dagen zonder tram zal zijn. Om mtusschen zooveel mogelijk geld te besparen, zullen reeds van heden af »groote beperkingen in het verkeer worden ingevoerd. Op alle lijndn in de onmid dellijke nabijheid van autobuslijn«tn. de Stadsbahn of de Untergrundbahn. zal het verkeer' worden stopgezet. Verder zullen zopveel mogelijk lijnen worden verkort. De magistraat is voornemens de tram tot een zuiver gemeentelijke maatschappij te reorganiseren. ESN MASSA-ONTSLAG IN HET DUITSCHS BOEK- DRUKKERSBEDRIJF. Uit Breslau, 24 Aug. De heden gehouden verga dering van Breslauer dagbladuitgevers en directeu ren van drukkerijen besloot in alle bedrijven het ge- heele technische boekdrukkerij-personeel te ontslaan, daar zij niet in staat zijn de nieuwe hcoge loonen te betalen. DE DUITSCHE REGEERING HOUDT VAST AAN FET AANBOD VAN HET MEMORANDUM VAN 7 JUNI. Naar de Berlijnsche correspondent van het Hdbld. meldt, heeft de rijkskanselier Stresemann gister middag aan een maaltijd van den „Industrie- und Handel9tag" zijn politieke rede gehouden over de herstelguaestie. Hii wees erop, dat hetgeen de wereld van haar staatslieden -verwacht geen onvruchtbare politiek is, maar een politiek, welke van belang is voor de toe komst en het vreedzaam leven naast elkaar der vol ken mogelijk maakt en ons terugvoert tot de streng Beschreven wetten van den wereldhandel. De beer Poincaré heeft Zondag voor een praktische onlossing van de herstelquaestie positieve panden se- elscht voor de nalevin" door Duitschland: van zijn verplichtingen. De Duitsche regeering, aldus Strese mann. is volgens het memorandum van 7 Juni bereid het Duitsche rijksbezit te verpanden. De huidige re- ge ering houdt vast. aan het aanbod van de vorige Duitsche regeering. Voor de vrijheid van den Duit- srhen bodem en de waarborging van de Duitsche souvereiniteit acht zij het offer niet te groot, om een deel van de „Wirtschaft" als positief pand ter be schikking te stellen voor de naleving der herstolver- plichtingen na tffloop van een moratorium. Op deze wijze zou men tot een schikking kunnen komen, maar daarbij kan geen onderscheid gemaakt worden tusschen Rijnland en Ruhrgebied eenerzljds en Duitschland anderzijds. Ook zelfs do tijdelijke ver panding van hot RuhrgoMed on het afstaan van de sriOiirwetren, mijnen enz. on andere industrieele on dernemingen van het Rijnland kunnen voor Duitsch land niet als grondslagen voor een oplossing van de herstelguaestie in aanmerking komen. De rijkskanselier betoogde met nadruk, dat voor Duitschland geen Rljnlandsche-quaestie bestaat, die internationaal op te lossen zou zijn. Hij besloot met te wijzen op de noodzakelijkheid van solidariteit der volken tot handhaving van de internationale cultuurgemeenschap. TYP HU S IN HET RUHR-GEBfuD. Naar uit Bochum wordt gfmeld, In verband met de berichten over typ-husgevanen in het Ruhrwebied, waar schuwen de bkden om zich te wasschen of te bladen in de Ruhr. In twee püaatsen van, het district is een, typhus- epidemio uitgebroken. DE CONFERENTIE TUSSCHEN POINCARé EN BALDWIN. Het schijnt thans zeker, dat Baidwin Poincaré zal ontmoeten na het verblijf van den Engelschen pri- mier te Nix-le&-Bains. De ontmoeting zal een offi cieus karakter dragen zonder uiterlijk vertoon, maar men rekent er op, dat de onderhandelingen er door w'Wordord zullen worden. Baidwin zal eenige dagen ».a Parijs blijven, zoodat de besprekingen eenigen om- vang kunnen nemen. 'Mits do daling van den frank niet voortduurt, zal mnix volgaarne de resultaten van die persoonlijke ge- Oaehtenwisseling afwachten. Met voldoening consta teert men, dat het antwoord van Poincaré op de beurs geen groots speculatieve bewegingen uitlokte. Ten einde de wisselkoers te handhaven, geeft men groote publiciteit aan de gelukkige tijding, dat de oogst heel goed zal zijn en-dat het niet noodig za! zijn buiten- andsch graan In te voeren, dat met Fransch goed betaald moet worden, hetgeen ongetwijfeld een goed den invloed zal oefenen op de stabiliteit van de Fran- sche deviezem. tegenwoordige opbrengsten der kweldergronden, het Het publiek onderstreepte de» woorden met één nieuwe land te duur zou worden) dan zal er niet al- daverend appflous. leon aan ongeveer 1000 thans werklooze aibeiders HOLL. MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW AFD. gedurende 10 a 11 maanden productieve bezigheid HEERHUGOWAARD EN OMSTREKEN, kunnen worden verschaft, maar bovendien zal een De najaarsvergadering werd Donderdagavond gehou- terrein van 600 H.A., waarop thans slechts weinig den in het lokaal „De Landbouw" van den heer Zijp. kaaa, gam. f37, 41 et Boeren Com. kaaa, gem. f42. Aangevoerd 80 stapels, wegende 41841 Kg. Handel vlug. CALLANTSOOG. Vrijdagavond werd het electrisch net in deze ge meente officiéél in werking gesteld. In ons volgend nummer komen we op dit v^pr deze gemeente zoo heugelijke feit nader terug. ST. MAARTEN. Voor de alhier te houden kinder- en volksspelen is totaal door ingezetenen deaer school wijk en Stroet geteekend voor f 158.60. Het programma voor Maandag 3 September is voor Jongens 6— 9 jaar worteltrekken; jongens 10—14 jaar zakloopen; meisjes 6—9 jaar ezelstaartaansteken; meisjes 10—14 jaar ringsteken in de zweef. Dinsdag: Jongens 15—18 Jaar fietsen met hinder nissen; voor ouderen kuipsteken of tobbeepel. Meis jes vanaf 15 jaar wedstrijd versierde fietsen, Oudere dames tonkruien op muilen. EEN NIEUWE DOLLARDPOLDER. Nauwelijks zijn de werkzaamheden aan den Tho mas van Seeraltpolder achter de Noord-Groningeche gemeente Kloosterburen halverwege gevorderd, of er, begint sprake te komen van een nieuwe landaan winning aan den Dollard. Daar liggen voor bedijking zeer geschikte kwek ders, ter grootte van ongeveer 600 H.A. waarvoor reeds in 1918 door den ingenieur der Stadsbezittingen te Groningen (ongeveer 1/3 gedeelte ervan is eigen dom van de gemeente Groningen) een plan tot inpol dering werd ontworpen, opdat er meer bouwland en dus meer» volksvoedsel beschikbaar zou komen. De zeer hooge kosten, in verband! met de omstandigheid dat de oorlog ten einde liep, zoodat verwacht kon worden dat de levensmiddelennood spoedig tot de geschiedenis zou behooren, zijn toen oorzaak gewor den dat er geen uitvoering aan de voornemens gege ven is. Thans echter, nu de kosten belangrijk lager zullen zijn en elke gelogonheld aangegrepen dient te wor den om aan werkloozen productieve bezigheden te geven, zijn er opnieuw plannen in voorbereiding. Komen die met steun van het rijk en van de provin cie tot uitvoering, (de eigenaren van de kwelders kunnen alleen de kosten nietdragen, daar, gezien de verdiend wordt, vrijwel geheel tot bouwland worden getransformeerd, tengevolge waarvan daarop ver schillende boerderijen kunnen worden gesticht en aan vele veldwerkers geregeld vaste bezigheden wor den gegeven. ST. MAARTEN. Donderdag a.s. zal de muziekvereendging „Onder Ons" van Dirkshorn alhier een openlucht concert ge ven bij gunstig weer, voor het huis harer directeur. Aanvang 8 uur nieuwe tijd. WINKEL. De loting voor de militie zal in deze gemeente plaats hebben op Vrijdag 14 September WINKEL. De inzameling voor het huldeblijk ter eere van het regeeringsjubileum van H. M. de Koningin heeft op gebracht f 90.25. BROEK OP LANGENDIJK. Deze week had de jaarlijk.sche onderlinge schiet wedstrijd plaats van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm. Een 25-tal schutters namen aan den wed strijd deel, terwijl de administrateur van het Land storm verband „Alkmaar", de heer P. J. Oolders, de zen wedstrijd bijwoonde. Aan den hand der gehou den. oefeningen werden de schutters verdeeld in 3 klassen. Als prijswinnaans kwamen uit: le klasse: de heeren C. Kruk 97 punten, P. Kamp 92 p., S. Kramer 92 p., D. Dirkmaat 92 p., T. Ootjers 90 p. 2e Klasse: de heeren G. Ven 89 punten, P. Slot 84 p., W. Giltjes 81 p., G. Groen 80 p., W. de Groot 80 p. 3e Klasse: de heeren A. Hoogland 84 punten, G. Wagenaar 82 p. Na afloop van den wedstrijd werden de prijzen, v/elke bestonden uit kunstvoorwerpen, door den actieven administrateur, den heer Oolders, aan de verschillende prijswinnaars met een passend woord uitgereikt. De prijzen waren door hem voor dit doel zelve aangekocht. Aan het slot bracht hij «en saluut tot de leden voor hunne belangstelling in de oefeningen en tot den leider richtte hij eenige welgekozen woorden van dank, voor zijne activiteit in deze moeilijke taak. LANGENDIJK. Alhier wordt een actie gevoerd tegen de jubileum feesten. Zij is. uitgegaan van de afd. van den Bond van Personeel in Openbare diensten en tracht de ouders, die niet voor jubileumfeesten gevoelen, te be wegen gelden- te voteeren vocfr het houden van een feest voor hun kinderen, buiten de jubileumfeesten om Te Noordscharwoude en Zuidacharwoude wordt dienovereenkomstig, door ingezetenen uit de eerste gemeente gecollecteerd, te Oudkarspel geschiedt het door ingezetenen uit die gemeente. Ook te Broek is een vergadering gehouden, waar deze actie is -be o-preken. 4 NOORDSCHARWOUDE. Voor de verkiezing van een lid van het Bannebe- atuur zal een nieuwe stemming' worden uitgeschre ven). Hoe man daartoe is gekomen is ons onbegrijpe lijk. Immers de stemming heeft op regelmatige wijze plaats gehad, alle formaliteiten- van het stembureau waren vervuld, doch iemand, op wien een groot aan- «al stemmen waren uitgebracht, bezat niet de ver- eischten van verkiesbaarheid. O.i. zijn daarom die stemmen ongeldig en is het in strijd met ieder verkie zingsreglement, om de stemming ongeldig te verkla ren. LANGENDIJK. De gemeenteraad van Broek besloot het Vervolg onderwijs op te heffen, die te Oudkarepel zal het be sluit dienaangaande overlaten aan den nieuwen Raad, terwijl Zuid- en Noordscharwoude nog moeten beslissen, 't Zal wel deze wending nemen, dat de ge ringe belangstelling in verband met de betrekkelijk liooge kosten overwegingen zullen- worden, waardoor geen vervolgonderwijs zal worden gegeven. Voor een .«treek, waarvan de 4 gemeenten als een geheel kun nen worden beschouwd, zou dit jammer zijn en ook onnoodi}?. Waar voor gemeenschappelijke rekening van 3 gemeenten een U.L.O.-school is gesticht, ia het toch zeker ook wel mogelijk om voor gezamenlijke rekening een cursus in Vervolgonderwijs in te stellen. We kunnen mededeelen, dat in die richting stappen zullen worden gedaan. OUDKARSPEL In de gisteravond gehouden vergadering van de Vrijz. Dein. Kiesvereeniging is besloten tot wethou ders dezer gemeente te kiezen 'de heeren Jh. Kroon en D. Bregman, beide Vrijz.-Dem. nieuwe raadsleden. JULLANADORP. V ij dagmiddag had alhier eene demonstratie plaats niet den British Walles tractor van de dorschver- eeniging „Eendracht maakt Macht". Deze demon stratie had plaats naar aanleiding van een verzoek var. genoemde vereeniging aan GedL Staten van N.- Holland om met een tractor met volgwagen(s) te mo gen rijden. Gereden werd eerst met den stroopers en daarna met de dorschmachine achter den tractor. De donjon^ slratio slaagde naar wensch. Hoofdzakelijk werd na gegaan of bij uithalen voor'andere voertuigen geen stremmiqg van het verkeer kon plaats hebben. Eer. gedeelte berm werd flink nat gegooid, hierop werd halt gehouden en na verloop van een paar minuten, weder getracht op den weg te komen. Helaas, we ble ven op den berm staan. Eén verontschuldiging voor deze staking was evenwel de losae grond ten gevolge van het leggen van den electrischen kabel; hierin toch zakten de wielen der dorsch nagenoeg 10 c.M. weg. Geholpen door een paar hulpvaardige handen aan elk der wielen der dorschmachine en we waren weder op den weg. De proef werd herhaald op een plaats waar de toestand niet zoo ongunstig was en met schitterend gevolg. Oogenblikkelijk reed trac tor met dorschmachine van den natgegooiden berm weg. De geheele demonstratie geschiedde -met gladde tractorwielen. Geroemd werden door de heeren- Inge nieurs van den Prov. Waterstaat de soepele gang van den motor en het gemakkelijke langzame aan trekken van den tractor. Zooals gezegd ,de demon stratie slaagde uitstekend., zoodat de heer Krijn, in genieur bij den Prov. Waterstaat, dan ook verklaar de dat er, wat hem betrof, geen bezwaar bestond de gevraagde vergunning te verleenen. ZIJPE. Politie. Verloren een nikkelen plombeertang. HEERHUGOWAARD. Aan den Rasseweg alhier, nabij1 het station, brandde af de woning, herberg ©n stalling, eigenaar en bcwonér de heer M. Krap. De bewoners werden géwékt door het blaffen van hun hond. Woning en herberg stonden toen reeds in lichte laaie, terwijl de stal weldra allen steun miste en tnoen stortte. Omtrent de. oorzaak van den brand tast meni in het duister. DIRKSHORN. Donderdagavond 'gaf de Muziek vereeniging „Onder Ons" alhier een buitenconcert te Kalverdijk, op het erf van den Burgemeester van Harenkarspel. Aangelokt door den goeden (naam1 der vereeniging en begunstigd door mooi, stil weder, verzamelde zich pp en om1 Eet erf een groote menigte behfagstel]£nqóp van Kalverdijk, Dirkshorn en omgevintg. Het programma was hetzelfde als te Dirkshom en werd vooral niet minder goed afgewerkt. Luid applaus beloonde het corps na elk nummer. Dat de leden van het corps te Kalverdijk nlet „op een droogje" zaten, spreekt vanzelf. De ontvangst is daar steeds zeer hartelijk. Aan het slot dankte de Burgemeester uit naam van allen directeur en leden voor het mooie concert en sprak afs rijn meening uit, diat zulk' een prestatie van een plattelandscorps toch ©enig mag heeten. Voorts feliciteerde hij' de ftiuziekvereeniging met dé dezen zomer weder behaalde prijzen en ©indigdé mét een „tot weerziens".. Aanwezig 15 leden, benevens een gast. Na opening der vergadering, door den heer Met en lezing tier notulen door den neer Van -Slooten, komt een reeks ingekomen stukken ter tafel, welké échtér hoegenaamd geen aanleiding geven tot discussie on voor het moeren deel voor kennisgeving worden aange komen. Het overzicht over het tijdvak 1907 tot '22 en het gewone jaarverslag 1922—'23 worden ter lezing aam belangstellenden uitgereikt. Door de heeren J. Rootjes en T. Appel tvas hunne benoeming tot bestuurslid niet aangenomen, zoodat een aanvullingsverkiezing plaats heeft; hierbij worden ge kozen de heeren H. Wuiis en M. Spaan, terwijl bij de verkiezing, wegens periodieke aftreding gehouden, mét .op één na algemeene stemmen de heer Met wordt hér- kozen en voor den heer P. Blauw "(jniet herkiesbaar) de heer P. Beers Pz. Door allen wordt benoeming .aangenomen. Hierna komt aan de ^rde de beschrijvingsbrief voor do te Gouda te houden al'gem1. verg&d-ering. Al leert de aanbevelingen voor Hoofdbestuursleden geven aan leiding tot eenige discussie, met het gevolg, dat voor de vacature-Groot gesteund zal worden de candi- datuur van den heer M. Mulder te Heiloo, terwijl voor /de vacature-Eveleijn, alsmede voor de leden der finOn- cieele comm. vrij mandaat wordt verstrekt. Met het oog -op het min belangrijke der agenda en de hooge kosten, ■wordt besioten ditmaal één algevaardigde te zenden- Bij stemming wordt hiervoor aangewezen- de heer \v'. van Sloolen, tot plaatsvervanger de heer Jac. Met. Vervolgens komt -in bespreking het houden van een cursus in boekhouden. Door den secretaris wordt mee gedeeld wal in dezen door het bestuur is gedaan, wat echter tot nog toe geringe resu.taten heen p| ge leverd, daar zich nog sleriits een drietal personen heelt aangemeld. Deze mededeeling geeft aanleiding tot eén tam.dijk algemeene discussie, waarbij van verschillende zijden wordt gewezen op het groote nut van boekhoudkennis, vooral- ook voor het bedrijf zelf. Het resultaat dezer bespreking is, dat het aantal aangiften stijgt tot 12, waarover het bestuur zich ten zeerste verheugt, doen niettemin aanbeveelt, dat ieder nog eens in eigen krihg tot deelname opwekt; de termijn van aangifte wordt met nog enkele dagen verlengd. Algdmeen acht men bét gewenscht, dat op den voorgrond wordt gesteld zoo eenvoudig mogelijke boekhouding, en praktisch voor het bedrijf. Voorgelezen worden de aanbiedingen van eenige bvoég den, om als leider van den cursus op/te treden. De benoeming van een leider, de 'verderé uitvoering en het toezicht worden opgedragen aan een commissie, {bestaande uit de heer-m W. van Sooten, T. Kostelijk en M. Spaan. Door deze commissie zal ook worden vastgesteld de leeftijdsgrens. Door den heer P. Blauw wordt nog meegedeeld, dat G zoons van hem een wijnter den landbouwcursus te Aartswtoud hebben gevolgd, doch dit door zijne verhuizing nu haast pndoeaimk is. Sn-r. verbindt hieraan de vraag, is het niet mogelijk, dat hier oen landbouw cursus wordt geopend. Met het oog op de te houdefa boekhoudcursus en een door „Nieuw Leveri' te houde-n tuinibouwcursus acht men het echter niet gewenscht, hiertoe pogingen te doen, daar atnders het eene hét andere in den weg zou komem te staan. Door den heer T. KosleÜjk wordt in deze aanbevolen het volgen van den tuijnibouwcursus, terwijl dit dan wellicht later nog eens aan te vullem ware, met het volgen van een cursus i/n veekennis. Door den secretaris wordt nog 'gewezen oty het nut van uitwisseling van boerenzoons, waarvan dóór si>r. zeer gunstige resultaten zijn geziem! Hi 'am !ierna gaat de voorzitter tot sluiting over, met genoe gen wijzende op'de aangename gexlachtenwisse'irg en 1 aen wensch uitsprekende, dat de gekomen besluiten tot gunstige resultaten mogen leidcai. MARKTOVERZICHT. De handel was wei goed in vette koeien Donderdag ji. met zoo'n prooien aanvoer; prijzen van 50—60 ets. per pond. Minder in prijs waren de kalf- em gelde koiejn, handel matig. De pinken waren stijf duur, handel matig. Iels Kalmer was de handel in stieren en minder in per poud 40 tot 45 ets. q(i nuchleren kalveren werden, vlug werköcht. De paarden waren zoo goed ais onverkoopbaar. De handel in lammeren on magere schapen was niet druk. Toch zijn er voor magere schapen per koppeJJ C 48 besteed. In vette schapen was de handel goed f 54.50 het! hoogst betaaid per koppel De biggen vmg, schrammen goed en in velte varkens was de handel ook vlug met een flinkem aanvoer. 37Vs cis. werd het hoogst besteed. Op de kippenmarkt was hot stug. De eieren den ouden prijs en boter 10 ets. meer per kop. Nogal een grage markt. NOU! NOUI Het is onder dezen titel dat Henri ter Hall zija laatste revue wordt opgevoerd, thans in het Noord-1 hollandsch Koffiehuis alhier. Het is de 26ste revue van het bekende welbeproef- de recept vervaardigd. Met groote weelde is ook deze revue aangekleed, ruaar tevens met fijnen smaak. Het is een oogen- weelde en niets is gespaard om een overweldigenden, indruk te verkrijgen. De bekende personen treden ook thans weer in deze revue op. Het is Buziau, Nieuwenhuizen, mevrouw Van Gelder, Dumas-Bood en anderen die zorgen voor den vroolijken toon en prettige handeling. En er zijn tal van scènes die de bezoekers doen gieren van het lachen. Werkelijk, de gijn is niet van de lucht. Bij de prachtige costumes, sprookjesachtige scènes, uitstekende zang, goede muziek, dus werkelijk een geheel dat de bezoekea opgetogen huiswaarts doet gaan. De zaal was Vrijdagavond best bezet. HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW, AFD. SCHAGEN EN OMSTREKEN. Ledenvergadering op Vrijdagavond j.1. in het Noord- hollandsch Koffiehuis, met slechts 5 aanwezigen. 1 Na do gewone plichtplegingen deelt voorzitter, de.,. I heer G. Schoorl mede, op de vergadering der Hoofde vereeniging de hooge kosten van het onderzoek van veevoeder en kunstmest ter sprake te hebben ge bracht. Er schijnt echter geen kans op verlaging te bestaan. j Eenige bespreking heeft plaats over het hooge ta- rief der veeartsen voor het inenten van varkens. Er zal bij het Hoofdbestuur worden aangedrongen, hier-1 over te adresseeren met den bond van veeartsen. Do beschrijvingsbrief dor algemeene vergadering- geeft geen aanleiding tot bijzondere besprekingen. De afgevaardigde krijgt vrij mandaat. Tot afgevaardigde wordt benoemd de heer G. Schoorl, als plaatsvervanger de heer S. Smeding. In de plaats van de aftredende bestuursleden, de heeren J. Blaauboer Kz. en D. P. Timmerman, worden gekozen de heeren S. Smeding en K, Wit. Inzake de marktregeling heeft een onderhoud plaats gehad met den Burgemeester. Ingekomen is nu de mededeeling van B. en W., dat zij een verzoek aan den Minister hebben gericht, om gedurende de 5 win termaanden de markt om 7 uur 's morgens te mögen openstellen. Aan dit adres wordt besloten adhaesie te betuigen. Naar aanleiding van een ingekomen inlichting van WINKEL, 21 Augustus 1923. Pruimen f 12 lot 23. Appc'en f 5 tot 16. Peren f 6 a 20. Aalbessen f 10 a 19. Slaboonen f 8 a 13. Sinijboo- nen f 12 lot 17. Peulen f 13 tot 17. Doppers f 4 tol 5. Aardappelen f 2 tot 4. alles per 100 pond. Wortelen/ f 4 tot 5 per 100 bos. Komkommers f 8 tot 14. Bloem kool f 4 tot 9, per 100 stuks. ALKMAAR, 24 Augustus 1923. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 193 stapels, wegende 183000 kilogrammen. Fabriekskaaskleine met rijksmerk f42, zonder rijksmerk f 41. Boerenkaaskleine met rijksmerk' f 45, zonder rijksm. f 38, commissiekaas met rijksm. f 41. Handel goed. ALKMAAR, 24 Augustus 1923. Op 'Be heden gehouden graanmarkt werden 683 H.L. aangevoerd. 22 H.L. Tarwe f 12 tot 14; 100 H.L. Rogge 8.75; 269 H.L. Gcrsl Chev. f 11.50 tot 12; 163 HX. Haver f 11 tot 12.50; 4 H.L. Bruine boonen f28; 73 H.L. Karwijzaad f 80 tot 83; 52 H.L. kleine en groote giioene erwten f 21.50. 52 H.L. Vale erwten f 27, alles per 100 kilo. ALKMAAR, 24 Augustus 1923. Aardappelen f 4.10 a 6.30 .per 100 Kg. Bloemkoolt f8 a 16.10 per 100 stuks. Rioodekool' f 3.70 a 5.80 per 100 Kg. RaJ>arber f 3.10 a 6.30. Wphelen f 3.80 a 9.60 Uien t 3.90 a 10.20, alles per 100 bo*. Spinazie f 10.20 a 18.40 per 100 Kg. Kropsla 2.10 a 5.10 per 100 stuks. Snijboonen f 30 a 43. Spereieboomen enkele, f 28 a 38. Idem, dubbele f 20 a 26 ner 100 Kg. NOORDERMARKTBOND, Noord—Scharwoude. 24 Aug. 1923. Schotsche muizen f5.30 a 6.60. Duken 1 5.80 a 5.90. Schoolmeesters f 5.80 a 6.10. Negentigvoud f 5.80 a 6. Eigenheimers f 5.1Ö a 6.20. eigenheimers f 5.70 a 6.40. BI. aardappelen f 5.80 a 6.30. Drielingen! f 3.70 a 4.30. Kleine aardappelen f 1.20 a 2.10. Sperciebponen f 21 a 26. Snijboonen f 26. Zilveruien f4.10 a 6. Drielingen f 7.90 a 10.70. Zilvemep f 16.20 a 21. Vale nep f 4.50 a 5.10. Grove uien f 7.90 'a 9.60. Drielingen f 9.60 a 10. Gele nep f 12.90 a 15.50. Roode koolf 5 a 5.50. 'Witte kool £3.40 a 3.80. Gele kool f 6.60 a 8.40, alles per 100 Kg. Boswortelen f i.SO a 4.30 per -100 bos. Bloemkool! f 14.50 a 2XX70. 2e soort T 5.40 a 7.80 per 100 stuks. anvAoer op 23 Aug.140915 Kg. aardappelen, 153 Kg. spercieboonen, 315 Kg. tuinboonen, 8360 Kg. zilveruien, 1560 Kg. grove uien, 36200 Kg. roode kooi, 45209 Kg. witte kool, 3300 Kg. gele kooL 9530 bos wortelenL 2733 stuks bloemkool. ANNA PAULOWNA. 24 Augustus 1923. Groote aardappelen 7 3a 7.90. Drielingen f 2.20 a 5. Slafcoonen f 16 a 28.50. Snijboonen f 30 a 36, alles per 100 Kg. MEDEMBUIL 24 Augustus 1923. AardappelenGroote muizen f 3 a 3.10. Klein© muizen f 1.90 a, 2.05. Kioksche muizen t 2.55 a 2.90. Bonte f 3 a 3.10, alles per 50 Kg. WARMENHUTZEN23 Aug. i Graaf jee f7.60 a 8.40, Schoteche muizen f5.80 a 7.10, slaboonen f20 a 38. drielingen f3.10 a 3.30, witte kool f 3.50, gele kool f 7.10 a 7.80, roode kool f 4.60 a 5.40, rilvernep f 15.60 a 16.90, bloemkool f 7.20 a 1730. Aanvoer: 17404 Kg. aardappelen, 2500 Kg. witt ekool, 1900 Kg. gele kool, 9000 Kg. roode kool, 225 Kg. zilver- nep, 915 st bloemkool. wARMENHUIZEN, 24 Augustus 1923. Graafjjes f 7. Schotsche muizen f 4.50 a 6.10. Negen- tügvoud f 4.60 a 4.80. Kokslanen en Duken f 4.40. Schoolmeesters f 4.90 a 5.70. Eigenheimers f 4.90 a 5.60. Blauwe f 6.70 a 6.90. Drielingen f 2.40 a 3. Wïtte kool t 3.40 a 3.50. Roode kool 15a 5.10. BioeanJ- kooï f 15 a 15.60. Aanvoer: 25060 K.g aardappelen, 2950 Kg. witte kool- 3265 Kg. roode kool, 78 »t. bloemkool. HOORN, 23 Aug. 14 at kL Fabriekskaas, gem. f 40, 22 at kl. Boeren kaas, getm. f 46, ongein, f 40, 3 et Fabrieka Comm, de Kamer van Koophandel te Alkmaar, wordt be sloten, niet verder werk te gaan maken tot verlaging van de tarieven voor aansluiting bij de rijkstelefoon ten plattelaiïde, omdat daar geep succes van is te verwachten. Hierna sluiting dor vergadering. BEDANKT. Daar hij niet mede-verantwoordelijk wilde wezen voor wat hij noemde „onteering" van het jubileumj Van H.M. de Koningin door luidruchtige festiviteiten 1 met kei-mis op Zondag, heeft Ds. Boeke te Schageri" aldaar bedankt als lid van het Eeré-comité van de Jubileumfeesten. ZIEKE VARKENS. Op onze varkensmarkt waren Donderdag 2 zieke koppels varkens aangevoerd. MOTORONGELUK. Een paar vrienden, de heeren. S. en S. uit Koegras V brachten Donderdag een bezoek op den motor aan onze gemeente. In de Cérès vertoevend, gaat een kennis op den motor voort)ij. Een1 der heeren S. springt! op den mo tor en gaat in snel tempo den kennis na. Deze is evenwel reeds zoo ver voor, dat, de heer SW] blijkbaar in razen-den gang hem op het Noord is ge volgd, met 't noodlottig gevolg datl hij de bocht bij de boerderij van den heer Portegïjs niet nemen kon en; daar tegen den muur van een huis vliegt. De berij der smakt met zulk een geweld! tegen de steenen, dat hij bewusteloos blijft liggen. Direct werd geneeskun dige hulp gehaald en kon Dr. Melchior een voorloo- pig verband leggen. De gevallene hadi een groote wonde in het voor hoofd! en gaf telkens bloed op, zoodat wellicht ook in- wendige kneuzingen verkregen waren. Dr. Melchior gaf verlof tJot vervoer en is de heer S. per auto naar het hospitaal vervoerd, nadat hij' nogmaals te Het Zand is verbonden door Dr. Oterdoom. De laatste be richten melden, d'at) de toestand van den gevallene nog zorgwekkend is. POLITIE. Verloren: 1 gouden horloge met doublé-armband. Gevondeneen kimderschoentje, een spréi van een kinderwagen; een mondorgel. Aan. komen lOopeneetn. hondje. GEMEENTE SCHAGEN. OndertrouwdA. Prins en J. A. P. Seijïfer. GetrouwdB. Goedhart en G. Kuiper. Geboren: Marinus, zoon van Louwe Steenstra en A. Komen. DE BEKER-WEDSTRIJD EN VAN SPAHTA. Zondag de groote beslissende wedstrijd om den.' zilveren beker op het Sparta-veld. Tegen alle ver- waohitdng in heeft Sparta het sterke Ulysees vorige, week met 32 geslagen en zich in de finale ge plaatst) tegen V.A.F.C I uit Alkmaar. Deze ontmoeting zal beslist zeer spannend zijn en voor de toeschouwers een1 heel mooie wedstrijd wor den, waarin beide partijen elkanders niets toegeven zullen. De opstelling van bet Sparta-elftal is als volgt: A. Wind J. Buiskool, L. Anneveldt G. Boe, J. Ruitenschild, J. Watertor J. Rus, D. v. d. Horst, B. Biersteker, K. Hoogendoorn. J. Wonder. Grensrechter P. Popker. Scheidsrechter Bauti

Schager Courant | 1923 | | pagina 10