Raad Wieringen. WAIZENA-PUDDINGEN iliiijuvursi N.V, v.h. TRAPMAN Co., Scfoapn EERSTE BLAD. Algemeen bekende kuiali- teitsartikelen voor elk huishouding, Bixmenlandsch Nieuws. Üin8(jHg 4 September 1923. SCHAGER Alltiiü Nitiis- 66ste Jaargang. No. 7292. CIIIAR?. Mnitnilt- Lnltiiillil Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk ip het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENINO No. 23330. INT. TELEF no. 20 Prijs per 3 maanden f 1.65. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. DIT NUMI2ER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. Raadsvergadering op jl. Vrijdag 31 Aug. 1923, nam. 2 uur. Voorzitter de heer L. C. Kol ff, Burgemeester, secre taris de heer C. F. van Duim Afwezig de heeren Jac. Kaptein en N. de Vries. (De voorzitter opent de vergadering met een harte lijk woord van welkom eni worden hierna de notulen der vorige vergadering, welke ter visie hebben gele gen, onveranderd vastgesteld. Mededeelingen en ingekomen stukken. Ged. Staten deelen mede, dat-de verordening op de veemarkten Koninklijk is goedgekeurd. Wordt aan geboden de maandstaat der zeegrasexploitatie over Juli; verkoop had nog niet plaats. Ontheffing hondenbelasting wegenis opruiming enz. wordt verleend aan J. Koorn 6 maanden, A. Rotgans vermindert tot f3, J. Bals Dz. 0 maanden, ontheffing en S. Wagemaker. dito. Een verzoek 'der, feestcommissie om voor de a.a ju bileumfeesten f 400 subsidie te mogen ontvangen, lokt verschillende discussiën uit. De heeren Oden, Tijsen en anderenmaken bezwaar, men meent dat slechts een klein deel der bevolking met deze feesten sympa thiseert, uit de geringe opbrengst der lijsten, ruim f 300, blijkt 'dit. Voorzitter zegt, dat al' is het bedxiag betrekkelijk klein, toch evengoed wel veel menschen geteekend kunnen hebben. De heer D. Minnes stelt voor, f 200 te verleenen. In stemming gebracht zijn hier tegen de heeren J. Kooi, D. Odén, J. Visser, C. Koorn, S. VeercLig, J. Rotgans en J. Tijsen en voor de beide wethouders, de heeren J. Bosker en IX Minnes; al zoo met 7 tegen 2 stemmen verworpen. Voorstel tot nadere aanvulling der verordening tot wijziging der verordening op de heffing van schoolgeld voor het gewoon lager ondérwija Deze wijziging wordt gelezen en goedgekeurd. Voorloopige vaststelling gemeenterekening, dienst 1922. Deze rekening is nagezien door de heeren Koorn, Kooi en Visser en van 'de commissie is een schrijven ingekomen, dat alles-in orde wordt bevonden en wordt een woord van dank) aan B. en W- voor het be heer en aan de ambtenaren voor de nette administra^ tie gebracht. De ontvangsten waren f 116127,12, de uit-, gaven f 105675.67/4, voordeelig saldo alzoo f 10451.44#. De heer Visser maakt de opmerking, dat het hem is opgevallen dat zooveel secretariebehoeften van buiten wordien besteld, b.v. 7 aschbakken, papier mand enz. Hiji zou hét weruschelijk achten deze din gen hier te koopen en anders grootere zaken aan te besteden, zooals ook met de schoolbehoeften- gebeurt. Voorz. zegt dat hei) hem bevreemdt dat de heer Vis ser nu deze opmerking maakt. Hij> heeft in het rap port van de commissie voor onderzoek verklaart dat alles in orde isu De heer. Visser antwoordt, diat hij dit weli geteekend) heeft, doch dit niet zoo goed begreep. Voorzitter antwoordt, dat als dit zoo uitkomt, ewel eens enkele kleinere zaken zoo gekocht worden, maar b.v. verschillende formulieren voor de gemeente-ad ministratie en b.v. dé geboorteregisters enz. worden meest door elke gemeente bij den uitgever Samson in Alphen besteld; deze zaak is daar speciaal voor ingericht en heeft steeds de wettelijk vereischtö for mulieren. De heer Visser merk op, b.v. schrijfmachines. Voorz, zegt niet te weten wie hier agent voor schrijfmachines is. De heer Visser: B.v. den een of anderen smicL Na nog enkele 'discussiën word't besloten dat B. en W. voortaan zooveel mogelijk met Visser's opmerking zullen rekening houder^ en wordt de rekening vast gesteld. Voorstel-Oden inzake winstverdeeling van den zee- grasoogst 1923. Wordt besloten, dat dit weder als vo rige jaar zal geschieden, eventueel verlies van een vorig jaar zal van de winst worden afgetrokken. Voorstel-.Visser inzake intrekking der verordening op de winkelsluiting. Voorz. deelt mede, dat de 'handhaving der verorde ning misschien soms te wenschen Overlaat, tegen de verordening zelf is echter niets aan te voeren en is het met de verordening beoogde /doel bereikt. Voorz. gelooft ook wel. dat de meeste winkeliers met de verordening zullen zijn ingenomen, en is bin nenkort eene Rijksregeling hieromtrent 'te verwach ten, zoodat B. en W. advi&eeren de verordening te handhaven. De heer Rotgans merkt op, dat de verordening hoofdzakelijk voor Hippolytushoef geldt, voor Stroe heeft het geen doel en hebben wij er daar geen last van. Spr. merkt op, dat hiji vorige keer al gezegd heeft, wij. nemen dit nu aan, maar kunnen het toch niet handhaven. Wij hebben een gemeenteveldwach ter en kan deze toch niet controleeren te Hippolytus hoef en om de Oost en West tegelijk; de handhaving valt dus moeilijk en gelooft spr. dat een groot deel van het publiek er tegen is. Willen wij de verordening handhaven, dan zullen wij nog een gemeenteveld wachter moeten hebben. De heer Visser zegt, dat hij; dit verzoek heeft inge^ diend naar aanleiding1 van wat hiji zelf heeft gezien', Als de eene winkel op tijd sluit en de andere niet, maakt de eene winkel winst ten koste van den an der en is het eene last voor het publiek, als wij de verordening niet handhaven. Voorz.: Dan zullen wij de politie moeten uitbreiden. De heer Oden: Het was misschien te proheeren met een bode voor het raadhuis te nemen1. Dan moe ten wij de veldwachter als zoodanig houden en hem een veldwachterssalaris geven dlat voldoende is en de bode afzonderlijk betalen. De heer Tijsen merkt op, dat al de verordeningen op een eiland toch niet gehadhaafd kunnen worden en gaat het niet aan, om, nu overal ambtenaren wor den ontslagen, met het oog op bezuiniging, hier nog weer een ambtenaar aan te stellen. De heer Visser: Laten wij de verordening dan op ruimen, dan heeft niemand er last van. De heer Minnes merkt op, dat do heer Visser eigen-1 lijk niets tegen de verordening zelf aanvoert, wij kunnen deze dus wel houden ook De heer Rotgans: Ach ja, hij kan te Hippolytushoef gehandhaafd worden en het publiek daar buiten, heeft er geen hinder van. De heer Kooi: Da verordening geldt toch voor, het geheele eiland. Voorzitter bevestigt dit. De heer Minnes: Visser zegt, de een doet het en de ander niet. Spr. heeft echter geen klachten van de winkeliers gehoord en gelooft, dat dit meer uit eigen boezem van Visser komt. Het zal wel- meer een kwestie tusschen sigarenwinkels zijn en is Visser wellicht wat nermgziek. Maar, vraagt spr., wat hin dert het al komt iemand nu eens iets over tijd bij een bakker, sigarenhandelaar enz. iets halen? Het doel is toch bereikt en dit was dat Zondags van 30 tot elf uur niet zoo schandelijk veel door de jongelui werd gesnoept en in de winkels niet zoo'n herrie wordt gemaakt, dit is nu Zondagavonds heel wat rustiger. Spr. adviseert de verordening maar te hou den. Hierover ontwikkelen zich nog vele discussiën en wordt ten slotte besloten de verordening te hand haven. Voordracht tot vaststelling eener verordening op het beheer der zeegrasexploitatie. Wordt gelezen en goedgekeurd. De heer Oden maakt nog de opmerking of het niet wat veel is om van den gemeente-ontvanger eene borgstelling van f 1500 te vragen tegenover een sala ris voor de zeegrasuitbetalingen van slechts f 100. Het blijkt, dat dit echter niet anders kan. Als voren van eene instructie voor den administra teur. Deze wordt eveneens gelezen en goedgekeurd. Als vorén van eene instructie voor de keurmeester© Wordt eveneens gelezen en goedgekeurd. Aanbieding der begrooting vain de zcegras-exploitatie, dienst 1923—'24. Deze zal ter visie liggen. Aanbieding van de gemeeptebegrooti ng dienst 1924. Zal eveneens ter visie liggen etn den leden èèn èxèmplaar worden thuisgezonden. Voorstel tot het bouwen van eep dubbele politiecel. De teekening wordt door de leden ingezien, terwijl die begrooting bedraagt f 1480; wordt goedgevonden. Zal worden geplaatst achter in den tuin van het raadhuis. Voorstel tot het stichten van een waterplaats. De teekening wordt ook weder ingeziende begrooting is f 150. Wordt ook goedgekeurd. Een wijziging en aanvulling dér motor- en rij wiel ver ordening, (verplaatsing van een waarschuwingspaal, ©nZ., wordt gelezen en goegékeurd. Voorzitter zal hierin laten voorzien. De heer Oden informeert of er al grint is aangevoerd. ordt bevestigend geantwoord en zal ook in de Bell op de bermen, worden gestrooid. De heer Oden spreekt verder over de oudé Acétyléén- gasinstaUatie in de gpsboet; hiermede is al eens gead verteerd, zonder succes, en deelde de sécrétaris hém mede, dat het wel wenschelijk zou zijn, zoo iemand de boel maar voor het weghalen wilde hebben. En waar nu voor de motorbrandspuit die zaak ontruimd moet wor den, deelt spr. mede, dat smid Luyt hem verklaard heeft, dit voor het weghalen te willen hebben. Hij zal dan de boel er uitslopen. D'it voorstel wordt naar B. en W). verwezen om prae-a dries. Verder heeft de heer Oden nog iets, dat hij' in comité zou willen behandelen. 1 Voorzitter zegt, hiertoe straks gelegenheid té zullen geven. Die heer Veerdig vraagt of het geen tijd wordt, de grens weer te sluiten voor eeinvoer. Dit mét het oog op het beerschende mond- en klauwzeer. De heer Bosker zegt, 'dat hij den veearts Wester sprak en die het ook in overweging gaf. Wordt alzoo besloten den invoer van vee wederom ten spoedigste te verbieden. Verder informeert de heer Veerdig of al iets nadérs bekend is omtrent de oprichting van een. landbouwhuis- ho odeurs us. Wordt medegedeeld dat het wachten is op een kosten- begrooting van den heer Nobel, doch het groote bezwaar is. dat geen leerkrachten "beschikbaar zijn. Wordt ook opgemerkt dat om dé Oost ook weer pógin- 'gen worden aangewend, om het vervolgonderwijs terug te krijgen Wordt besloten, nog eens bij den heer Nobel te infbr- meeren, Verder stelt de heer Veerdig nog voor, de agenda dér raadsvergaderingen in de courant te plaatsen, dit ge schiedt op [meerdere plaatsen en weet hét publiék damooK, wanneer er vergadering is én kunnen belangstell§ndëh dan ook eens komen nooren. (Een stap in de goede richting; wanneer volgen, nu openbare vergaderingen van het Heemraadschap, enz.? Verslagg.) Wordt alzoo besloten. De heer Rotgans spreekt er zijn misnoegen over uit, dat zooveel jongelui beneden de 16 jaar de bioscoop hier des Zondags bezoeken; hij zag gaarne dat aan het verbod van kinderen beneden de 16 jaar geen toegaf werd gehouden. Voor ouderen vindt spr. dit een mooie instelling; ze zitten er rustig, maar miet voor jongeren. Voorzitter zegt de heer De Haan, de bioscoop-onder nemer, hierover te zullen schrijven. HONIG'S OVERAL VERKRyQBAAR.1 Een concept tot wijziging' der verordéning op de in- j vordering van de plaatselijke inkomstenbelasting wordt gelezen en goedgekeurd. Concept tot aankoop van een automobielbrandspuit;. In verband met plannen tot reorganisatie der brand- weermiddelen, hebben B. en W:. dit jaar de beproevingen ider brandspuiten bijgewoond en zijn onze bevindingen bedroevend. D© spuiten te Westerlaind en Hippolytushoef voldoen geheel niet, die te Stroe gaat wel, terwijl! die te Den Oever in een museum thuis hoort. Wij meenen dat deze toestand dringend verbetering behoeft, en tot aanschaffing van een automobielbrandS- spuit moet worden overgegan. Wii geraken dan lang zamerhand van het onderhoud der brandspuithuisjes ook af. Bij een motorspuit heb je maar een klein aantal menschen noodig en is deze in den tijd van tien minuten I op elke plaats van het eiland. De geschiktste aanbieding kwam binnen yan de firma Bergen van Heiligerlee en kost deze mét 300 M. slang f 5180. Er kan aan met drie stralen worden gespoten; ook kan mén elke straal geheel of gedeeltelijk afsMtén. De capaciteit is 1000 Liter per minuut^ terwijl er aan'de motor, dubbele ontsteking is, zoodat ingeval vain koude ook direct kan worden aangeslagen, verder verschillende reservedeelen met 12 M. migslang en een céntrifigaal- pomn, enz. Op de auto zelf kunnen 9 personen/ plaats nemén. De spuit zou kun(n©n worden geplaatst in de oude gasfabriek achter het raadhuis. Hierover ontwikkelen zich verschillende discussiën en spreekt men over het gebrek aan water, anderen mérkén op. dat op vele plaatsen toch voldoende water is te beko men. Omtrent de watervoorziening zullen nog nadere plannen worden, uitgewerkt en wordt besloten tot bestel ling eener motorbrandspuit over te gaan en wordt tevens besloten, dat de levering zal loopen via den smid J. Luyt, welke tevens voor motordrijver en reperateur zal dienst doen. De oude spuit van Hippolytushoef zal worden "Ver plaatst naar den Oever, voor eventueele eersté hulp. Wordt nog besloten voor het bouwen van de dubbele politiecel en aankoop der motorbrands^ait ©en leening aan te gaan van tril hoogste f 6700, tegen ten hoogs is 51/2 pet. rente. Hierna wordt nog een suppletoire begrootiing dienst 1923 goedgekeurd. Rondvraag. De heer Visser merkt op. dat het opsnoeien "der hoo rnen niet voldoende geschiedt. B.v. bij ae Electr. Centrale hangt het licht geheel achter de takken weg. De heer Veerdig merkt op dat dit bij den heer D. P Lont "te Westerkfief langs den weg, ook te wenschen overlaat. Wordt gezegd Ook bij den heer S. d1 Jong 1n dr I Beltstrat. Verder deelt de heer Rotgans mede, dat bij hem één klacht is ingekomen van oen heer Évert Mostert, die beweert dat zijn dochtertje met opzet niet wordt ver hoogd: zij kan de klas voldoende volgen en 'blijft toch telkens zitten. I>e heer Mostert deelde hem medé, dat dé Inspéctéur en ook in den Helder én ook de heer Spaander het proefwerk in orde bevonden. De heer Rotgans heeft dit echter van den heer Mostert, dus van hooren zeggen. Voorzitter deelt mede, dat de heer Mostert zijn ver- huisbiliet heeft opgevraagd en deze kwestie dus vanzelf ophoudtde zaak is nier echter ook aanhangig geweest en heeft [die Inspecteur het meisje hier proelwérk latén maken, waaruit bleek dat zij niet medekon. De heer Tijsen informeert naar een verbreéding van den weg en antwoordt voorzitter, dat dit i!n behan deling is. De hee- Kooi informeert of er niet te vlug zeegras geperst wordt. Kan dit met het oog op^den broei? Voorzitter antwoordt, dal de geperste balen direct worden afgeleverd, zoodat dit geen bezwaar oplevert. Hierna richt wethouder 'Minnes nog een woord van dank Hot den scheidenden raad, voor het vertrouwen steeds in hem gesteld en voor de aangename en préttig wijze waarop steeds is samengewerkt. Ook! richt de heer Minnes woorden van dank en waardeering tot zijn collega wethouder, de heer Bosker, en tot den Burge meester en secretaris. Hierna schorst de Voorzitter den raad en gaat men in comité over. Na heropening niets meer te behandelen zijnde, brengt Voorzitter een woord van hartelijken dank aan ae scheidende raadsleden, welke in het a.s. nieuwe collégé geen zitting meer zullen hebben, voor het vele goédé, wat zij in de afgeloopen zittingsperiode voor de gemeente hebben gedaan en sluit de vergadering. DIRKSHORN. Vrijdagavond, terwijl in de omgeving de vuren, ontstoken ter eere van de koningin, lustig brandden, 1 ergaderde tén huize van den heer Bruin de fees'- coinmissie voor de jubileumfeesten alhier. Na opening door den voorzitter, den heer v. d. Laan, werden geen notulen van de vorige vergade- j ring gelezen, omdat die niet waren gemaakt. De lijsten te Dirkshorh en omgeving bleken opge bracht te hebben f 190.25. die te Stroet en Groenveld j ttzamen f84 75. totaal dus f275. ne datum van het feest wordt nu bepaald op 12 1 September, Woensdag. Volgt een zeer uitvoerige bespreking over do ver deeling van de gelden voor de verschillende onder- commissies, waarbij natuurlijk ieder aan een eind trekit. De voorzitter stelt voor f 150 te reserveeren voor de kinderfeesten. Het aantal kinderen bedraagt voor Dirkshorn 125, voor de Stroet 85, tezamen dus 210, zoodat dit bedrag niet ite hoog werd' genomen. Na lang heen en Weer praten' werd echter voor de schoolkinderen niet f 150, maar f 105 uitgetrokken. Verder voor den opiochit f 30, voor volksspelen f 50 en voor onvoorziene uitgaven f 90. Tijdens deze besprekingen werd het denkbeeld ge opperd subsidie aan te vragen van het Gemeentebe* stuur van Harenkarspel. De opmerking werd echter gemaakt, dart. zulks bezwaarlijk ging, aangezien hier met de feesten een gedeelte van St. Maarten samen gaat met een gedeelte van Harenkarspel. Men zou dan ook bij het Gemeentebestuur van St. Maarten dienen aan te kloppen, waarop niet werd ingegaan. De dagverdeeling zal zijn als volgt: Optocht 's mor*» gens van 10 tot 12 uur; kinderfeest van 's namiddags 2 tot 4 uur; volksspelen van 4 tot 7 uur. De beide laatste zullen plaats hebben op het sportterrein, daartoe bereidwillig afgestaan door het Bestuur van D.F.C., onder beding, dat de consumptietent door den heer T. IJff zal worden geëxploiteerd. Het fanfarecorps „Onder Ons" zal tijdens de feee ten, zijn welwillende medewerking verleenen. Des avonds zullen op het Oost te Dirkshorn de gymnastiekvereeniging van Dirkshorn en Stroet groepen geven, en zal waarschijnlijk het zangkoor van Stroet en Burgerbrug zingen. Op de vraag, of het zangkoor van Dirkshorn waa uitgeschakeld, werd slechts met „neen" geantwoord., doch verder scheen niemand er iets meer van te we ten. Nadat nog was besloteni, een prijsje uit to loven voor de mooiste gevelversiering, werd de vergadering onder de gewone plichtplegingen gesloten. HOOGWOUD. Korfbal. U.D.L II—Houvast I, 4—2. Zondagmorgen om 11 uur speelde UjD.Ï. II voor het eerst een wedstrijd en ontving als gast Houvast I van Heerhugowaard. Als scheidsrechter Tesink de spelers in 't veld fluit, blijkt het dat U.DLI. met 2 hee ren uit 't eerste verschijnt en Houvast met 5 dames, zoodat ook U.D.I. met 5 diames speelt Spoedig ont wikkelt zich een vlug spel in den Houvast-aanval. Houvast speelt voor den wind, maar de U.D.L'ers zit ten flink op den bal, rust gaat in met 2—0 voor Hou vast Na rust is U.D.I. de meerdere en heeft tevens 't voordeel van den' wind. Een) der heeren weet dan ook spoedig de eer te redden; de eene dame die in den aanval speelt, maakt' daarna gelijk. Na wisseling is de bal steedse in den U.'D.I.-aanval en 't is weer een der heeren die nu den stand op 3—2 brengt Ten slotte zetr ben der dames met een prachtworp het 4de doelpunt, met den stand van 42 voor U.D.I. komt ook het einde. Door beide partijen werd echt vriend schappelijk gespeeld, wat eensdeels ook te danken is aan de uitstekende wijze waarop dezen wedstrijd werd geleid. UJD.I.'s 2de twaalftal heeft zich dezen wedstrijd kranig gehouden, zoo maar doorgaan! ST. PANCRAS» Was Donderdag 30 Augustus het jubileumfeest na j den optocht en rondgaan der schoolkinderen gestaakt om het weer, Vrijdag daarop werdén de feestelijkhe den voortgezet onder begunstiging van het prachtig ste weer. De leerlingen der beide scholen kwamen om 9 uur op 't voetbalterrein bijeen en werden aangenaam be zig gehouden met een 12-tal spelen. Na afloop werden do verschillende gewonnen prijzen door den Burge meester uitgereikt. De kinderen werdén tijdens en na de spelen rijkelijk getnacteerd. Om 2 uur vingen de wedstrijden, voor de oudéren aan met ringsteken», daarna een voetbalmatch voor meisjes, waarna de plaatselijke zangvereeniging zich liet hooren. Ook zakloopen en op muilen loopen werden door een groot aantal mannelijke en vrouwelijke liefheb bers gespeeld, om vervolgd te worden met een ge- costumeerden voetbalwedstrijd van ouderen, die nog - nooit gevoetbald hadden. Groote hilariteit verwekte de entree der beide elf tallen in 't velde van een 25-tal gecostumeerden, waarvan de beide elftallen en de grensrechters zich in de grappigste vrouwencostumes hadden gestoken. U In het veld komen, de rondgang, maar bovenal de wedstrijd' zelf was allerdolst en er werd hartelijk om gelachen, vooral wanneer de voetbalsters als katten over elkaar tuimelden, 't Was in één woord hot glans punt van den dag en tot vermaak van alle linksche zoowel als rechtsche bezoekers van de feestelijkhe den. Want dat moet gezegd, de geheele bevolking was dien dag één'in*haar vreugdefeestuiting. Om 7 uur verschenen een paar elftallen, van Vrone 1 en Alcm. Victr. in 't veld om te kampen, om een medaille. Deze werd na een spannenden strijd ge wonnen door de bezoekers met 2—1. Ook lieten, de zangers en zangeressen zich nogmaals hooren in De Driesprong. Een groote schare, te groot voor de zaal, luisterde met aandacht naar dén ver dienstelijken zang. St. Pancras heeft feest gevierd met alle beschikbare krachten en, kan met genoegen terug zien op den genotvollen feestdag. BROEK OP LANGEND LJK- Alhier zijn blijkbaar ook Spelbrekers aan 't werk geweest, maar van een eenigszans andere soort dan waarvan in de laatste dagen in de pers sprake was. De electrische draden, die stroom; moesten leveren voor de verlichting van het Raadhuis ter gelegen heid van het jubileumfeest, waren doorgeknipt. Een flauwe aardigheid dunkt het ons, om aldus van z'n anti-royalistische meeningen te doen blijken. NOORDSCHARWOUDE. 'De tuinbouwvereenigingen te Noordscharwoude en Oudkarspel hebben weer besloten bij genoegzame deelname een tuinbouwcursus te houden. ZUIDSCHARWOUDE. Ofschoon door B. en W. dezer gemeente aan de huiseigenaren die hun huizen nog niet aan de water leiding aansloten, bericht werd, dat dit alsnog vóór 1 Sept. moest geschieden, zijn er nog weinigen, die daaraan gevolg hebben gegeven. Toch vernemen we, dat dit door meerderen nog zal geschieden, vooral in verband met de uitspraak van den kantonrechter te Alkmaar te dezer zake. Dat er ook zijn, die de kat uil den boom kijken, is begrijpelijk.

Schager Courant | 1923 | | pagina 1