Dagmeisje HEVIGE AARDBEVING IN 1APAK. Wie ZIJPER LOTEN wil, „Het Groene Kruis". Bekwame Schilders Een Schildersknecht goedkoopen Vleesch- en Vel- winkel D. J. DONKER, A v. TWUIJVER, Schagen Gebr. ROTGANS gevraagd, een partij Riet, een Werkman, Predikbeurten. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten» In den Hooqzljde 16 - SCHAGEN. een brutale schendig van het internationale recht zij en een cynische overval van den sterke op den zwakke. De eenige hoop van Griekenland is op Engeland ge vestigd. En of dit land zal ingrijpen is nog moeilijk te zeg- g6De Italiaansche bezetting van Korfoe wordt door de Engelschen zeer- ernstig opgevat. Men voelt wel dat Italië met deze bezetting heel wat anders op het oog heeft dan om Griekenland te straffen. Italië wil met deze bezetting de sleutel van de Adnatische zee in handen hebben.'Ook de bezetting van Kreta werd reeds aangekondigd als aanstaande. Dat wordt uit Rome echter beslist tegengesproken. Griekenland heeft deze netelige zaak nu voor den Volkenbondsraad gebracht en meegedeeld Italië niet meer te zullen antwoorden. De volkenbondsraad heeft de zaak aan een voor- I Ioopig onderzoek onderworpen. 1 Na een algemeene gedachtenwissellng heeft de i raad in afwachting van nadere inlichtingen met al- I gemeene stemmen de volgende motie aangenomen: De raad, toestemmende in een kort uitstel van het onderzoek van de kwestie, spreekt de krachtige hoop, uit dat de belanghebbende starten in afwachting geen I enkele daad zullen verrichten, die den toef.tcmd zou kunnen verergeren. Het laatste nieuws brengt nog meer verrassingen, n 1 dat de Italianen ook de eilanden Pascos en Meta- 1 pascos hebben bezet. En hierbij zeggen de Italianen, zal het nu blijven. Ook meldde de Italiaansche regeenng dat het wei gert om een beslissing van den Volkenbond te aan vaarden. De voorwaarden van Italië zijn dan ook nog in zoover aangevuld, dat Griekenland ook nog ver plicht is al de kosten van deze actie te betalen. Nu, dat loopt reeds in de, millioenen. Uit alles blijkt wel dat het Italië te doen is om de eilanden en de moord op de missie gretig is aan vaard om dezen zet op het schaakbord te kunnen d Van den kant der Italianen wordt alles in het werk gesteld om te bewijzen, dat Grieken de Italiaan sche missie hebben vermoord. En wat nu uitlekt wij3t er wel op dat de houding der Grieken tegenover aen Italiaanschen generaal Tellini allesbehalve behoor lijk was. Het Italiaansche blad Giornale dltalia heeft een onderzoek ingesteld en meldt belangrijke bijzon derheden te hebben verzameld omtrent den moord, welke bevestigen, dat de verantwoordelijkheid valt ot> de Grieksche militaire missie. Het blad herinnert aan de meeningsverschiilen tusschen generaal Tellini en kolonel Rotzaris en beschuldigt laatstgenoemde van medeplichtigheid. Een Grleksch officier heeft den Albaneeschen gedelegeerde Berattl, die er zich onge rust over maakte, toen hij de Italiaansche missie niet zag aankomen, belet zich in de richting van Devinakl te begeven. Nu de Volkenhond deze zaak in behandeling heeft genomen, zwijgt het officieele Engeland. Maar wel komt naar voren het feit, dat Engeland alles zal doen om het prestige van den Volkenbond hoog te houden. De Bond wordt in Engeland niet beschouwd als een soort politieke alledaagschheid, dat naar believen door de onderteekenaars kan worden ge negeerd, maar men beschouwt het als een plechtige instelling, opgericht in het belang van den interna-, tionalen vrede en rechtvaardigheid, en zij kan door de onderteekenaars niet wanneer zij' eerlijk willen blij ven, genegeerd worden. De belangen van den interna tionalen vrede worden te Londen geacht boven alles te gaan. Voor de eerste maal heeft een kleine natie een be roep gedaan op den Volkenbond tegen een groote mogendheid en deze gebeurtenis is van het aller grootste belang. Door de omstandigheden geleid hieeft de Engelsche conservatieve regeering duidelijk het vertrouwen van de natie in den Volkenbond uitge sproken in de huidige crisis en iedere andere partij in het land heeft van ganscher harte haar volkomen goedkeuring uitgesproken over de gevolgde politiek. Er wordt van alle kanteü in Engeland met nadruk op gewezen, dat het verlangen door Engeland te ken nen gegeven om het geschil voor den Volkenbond te brengen in geen geval moet worden opgevat, als een handeling door anti-Italiaansche gevoelens ingege ven. Er staat veel meer op het spel, daar de toe komst van den Volkenbond als een macht in do we reld en de kwestie of er oorlog dan j|el vrede in Enropa zal zijn, mee gemoeid zijn. Naar de Britsche draad)ooze dienst meldt, besloot Lord Robert Cecil, de Britsche vertegenwoordiger in den Raad van den Volkenbond zijn rede aldus: „Laat ons niet terugdeinzen voor zelfs de krachtigste maatregelen van pacificatie en verzoening. Geloof mij, zij zullen zich zelf in de toekomst rechtvaardigen. Ik wil tot deze bijeenkomst met allen nadruk, waar over ik beschik, zeggen: laat uw leuze zijn: „Weest rechtvaardig en vreest niet". Branting verklaarde in zijn rede in de vergade ring van den Volkenhondsraad, namens de kleine naties, dat voor dezen het in gebreke blijven van den Volkenbond om te handeiep een onduldbaar prece dent zou vormen. Uit Osaka, 1 September.Heden om 12 uur werd een aardbeving, die zes minuten duurde, waargeno men. Alle klokken stonden stil. De telefoonverbinding TokioOsaka is verbroken. Te 2.25 werd een tweede schok gevoeld. Men gelooft dat aanzienlijke schade is aangericht te Tokio, Yokohama en Ookosuka. Volgens een draadloos bericht is brand uitgebro- - ken te Yokohama en vlucht de bevolking naar de schepen" in de haven. De „Associated Press" meldt uit Yokohama, dat bijna de geheele stad in brand staat en dat er vele slachtoffers zijn. Latere berichten wijzen op een ramp zonder weerga. De commandant der vlootdivisie ontving een rap port van den vliegofficier Ishida, die gistermiddag eenigen tijd boven Tokio vloog. Het rapport meldt, dat bijna de gansche stad verwoest is en dart bijna alle betonnen en steenen gebouwen zijn ingestort. In Amakoesa en Jokosoeka kon de vlieger geen enkel huis waarnemen. De marinekazerne te Jokosoeka is blijkbaar geheel weggevaagd. Enosjima, een der hei lige Japansche eilanden, een druk bezocht vacantie- oord, en het Kamakoera-district staan onder water. De vlieger zeide, dat het moeilijk was boven de stad te vliegen, vanwege de hitte en den verstikkenden rook. Er is geen ernstige schade te Nikko, waar de Keizer verblijft. Het paleis is geopend voor vluchte lingen. Niets is nog bekend over het lot der buiten landsche diplomatieke vertegenwoordigers, terwijl er ook geen nieuws is over de talrijke buitenlanders ,die iu Tokio verblijf houden. Het heet, dat de schade aan de gebouwen in de buitenlandsche wijken bij zonher ernstig is. De laatste scha/tting van het aantal slachtoffers in Jokohama alleen gaat de 100.000 te boven. Terwijl de rijkshoofdstad brandde, zette graaf Jamamoto, de nieuwe premier, het werk tot vorming van zijn kabi net voort. Verscheidene berichten melden, dat de nieuwe regeering gisteravond officieel zou zijn ge ïnstalleerd. Er is groot gebrek aan geneesmiddelen «d levens middelen. Er komen berichten die melden, dat ook het ko ninklijk paleis te Tokio gedeeltelijk in brand staat. Het station voor draadlooze telegrafie meldt, dat alle hoofdgebouwen in Tokio afgebrand zijn, met In begrip van het warenhui». Matoezakaja, de groote toren te Asakoesa, de club van den adel, de keizer lijke schouwburg, en het tuighuis. De vlammen kon den mijlenver in den omtrek worden gezien. De strook, waarin de aardbeving schade heeft aangericht strekt zich blijkbaar uit over 300 Eng. mijl, nl. van Osaka en Kobe naar Sendai. Dat omvat dus juist het dichtst bevolkte gebied van Japan. De gouverneur van Jokohama, die zich aan boord van een oorlogsschip bevindt heeft draadloos het vol gende geseind aan de gouverneurs te Osaka en, Kobe: „Jokohama is door aardbeving en brand vernield. Er zijn tien duizend menschen omgekomen. Alle commu- nicaüemiddelen zijn vernield. Voedsel en water ont breken» Zendt onmiddellijk hulp". Het i3 onmogelijk het aantal slachtoffers der aard beving te schatten, maar men gelooft dat hot getal slachtoffers te Tokio grooter is dan bij de ramp al daar in 1850 toen meer dan honderdduizend personen gedood werden. Naar wordt gemeld is een geweerfa- briek ii.gestort, waarhij achtduizend werklieden on der het puin werden bedolven. Te Hakone, sen vermaard vacantieoord in het ge bergte, is het aantal ovërievenden gemakkelijker te tellen dan dat der dooden. Later werden te Jokohama opnieuw verscheidene «chokken gevoeld, terwijl een aantal vulkanen in werking ia gekomen. Blijkens te Peking ontvangen bericht uit Tokio zijn twee van de vijftien wijken waaruit de stad bestaat, vernield. De brand houdt nog aan. In de straten lig gen stapels lijken. Het aantal slachtoffers kan nog niet worden geschat. De vloedgolf, die op de aardbe ving volgde, bracht nog meer ontzetting te weeg on der de bevolking, die van de kust wegvluchtte en het binnenland Intrek. Eea draadloos bericht uit Tomioka meldt, dat de prins-regent Hirohito en zijn gezin in veiligheid zijn. Bij de instorting van den toren te Asakoesa zijn 700 menschen omgekomen. Een vloedgolf, die Jokohama teisterde, deed vele schepen vergaan. Volgens het laatste nieuws uit Tokio zijn daar tal van ongelukken gebeurd» Een aantal treinen, dat naar Tokio op weg was, «toen de aarheving1 geschied de, ontspoorde. In Tokio is de krijgswet afgekondigd. Meer dan honderdduizend menschen zijn in Tokio en Jokoha ma omgekomen. Te Jokohama zijn over de 300.000 menschen dakloos. Een correspondent van een blad te Osaka geeft in zijn courant een pakkende beschrijving van de too- neclen die hij in Tokio had zien afspelen. Vroeg in den ochtend had het sterk gewaaid; het was betrok ken, warm weer. Tegen den middiag was or 'n ontzet tende aardbeving, welke door meer dan 10 schokken werd gevolgd. Alle gehouwen werden geheel of ge deeltelijk vernield. De bevolking ontvluchtte de hui zen en liep to hoop in de straten en op de pleinen» De schokken blven elkaar tot het vallen van het duis ter opvolgen. Overal braken branden uit, die door den feilen wind aangewakkerd In alle richtingen om zich heen grepen. Het was onmogelijk om den brand te be dwingen. daar de watertoevoer op het kritieke oogen- blik haperde. loen de correspondent uit Tokio vertrok waren verscheiden ministeries afgebrand, w. o. het dept. van binnenlandsche zaken. Het hoofdbureau van de srpdelijke politie, en het centrale telegraafkantoor gingen mee in vlammen op, evenals tal van andere groote gebouwen. 'Ia! van werklieden kwamen om of werden ge kwetst in de gebouwen van de gouvernementsdruk- kerij. In een electriciteitsfabriek verloren 600 arbei ders het leven. De minister van Marine schatte bat aantal dooden en gewonden te Tokio alleen op 150.000. Len persvertegenwoordiger trof te Hakone een aantal buitenlandsche vluchtelingen zonder geld cf voedsel aan, van wie sommige gewond waren. Zij zeiden, dat ongeveer veeriig vreemdelingen te Hako ne om hel leven kwamen. Gemeld wordt, dat burggraaf Takahasjl en 'wintig andere voorname leden van de Sri Y oekai-partij werden gedood, terwijl zij Zaterdag in conferentie bij een waren. Uit Nagasaki, 3 Sept. Tokio is nog brandend. Gemeld; wordt, dat het gebouw der Japansche bank verwoest is. Honger doot zich voelen, daar er geen voldoende rijst aanwezig is. De verwoesting, der stad is zoo'volledig, da* Kryoto misschien tijdelijk hoofdstad zal worclen» Alle vuurtorens in de baai van Tokio zijn on bruikbaar geworden, weahalve de scheepvaart ge vaar lijk is. Cursus In Plantenziekte^» Tuinbouwvereenigingen wordt in overweging gege ven dezen winter een cursus in Plantenziekten te openen. Les kan worden gegeven in de ziekten van aardappelen (plus groenten) en fruit, voor volwasse nen. Meestal worden 12 lessen gegeven van 2 uur. De Controleur bij den Plantenziektenk. dienst te Hoorn, K. VAN KEULEN. DONDERDAG, 0 SEPT. NED. HERV. GEMEENTE Eenigenburg, nam. 8 uur, Dr. Snethlage. Onderwerp: De kerk en het Regeeringsjubileum. EVANGELISATIE ta: Schagen, nam. 8 uur, Ds. Boeke. Herdenking Jubi leum H. M. de Koningin. Koorzang. PLANTENZIEKTE NLEER. LX. (Vragen, deze rubriek betreffende, in te zenden aan den heer K. van Keulen, Veenenlaan 88, Hoorn. Zoo noodig. materiaal bijvoegen, liefst goed verpakt. Spreektijd eiken Zaterdagmorgen. Afwezig 310 Sep tember.) De slakvormige bastaaxdrupa dies noflbooxaan» (Naar aanleiding van de vraag 99 van Mej. S. te Zaandam.) Deze baataardrupa, die niet weldon door het afvre ten van het bladmoes aan de bovenzijde (zg. skelet- teeren) der bladeren veel schade doet, vocral aan perehoomen, maar ook aan morellen, appels en an dere gewassen, lijkt veel op een zwart slakje of op een kleinen bloedzuiger. Haar geelgroene lichaam is n.1. over de geheele oppervlakte bedekt met een zwart, naar inkt riekend slijm. Men vindt deze slak achtige diertjes van Juni tot in October op de blade ren der genoemde hoornen; na 4 of 5 weken zijn ze volwassen en kruipen in den grond om daar te ver poppen. Daaruit komen zwarte bladwespen te voor schijn, die door velen voor vliegen aangezien worden. Zij leggen haar eieren in de bladeren met behulp van een za&gvormige legboor. Na zeven dagen komen de jonge bastaardrupsen voor den dag die spoedig do groenzwarte slijinmassa afscheiden en hun vernie lingswerk beginnen waarmee zij tot ze volwassen zijn, doorgaan; ze zijn dan ongev. 1 c.M. lang. Van het aangetaste blad blijft niet veel over dan de ner ven en de opperhuid van de onderzijde, die spoedig bruin worden en ineen schrompelen. Wanneer kleine vormboomen worden aangetast, kan het gebeuren, dat bijna alle bladeren op deze wijze vernietigd wor den, waarvan afvallen der vruchten een gevolg kan zijn. Hoe later in het jaar de rupsen optreden, hoe geringer natuurlijk de schade is, daar de vruchten dan bijna volgroeid zijn en ook de knopvorming voor het volgend jaAr heeft plaats gehad. De bestrijding is betrekkelijk eenvoudig; komen de rupsen alleen op lagere boomen voor, dan kan men ze afzoeken of op de bladeren dooddrukken. Wanneer dit vanwege het groot aantal rupsen of wespen te groot aantal boomen te bezwaarlijk is, kan men de boomen en dus op de bladeren aanwezige rupsen bestrooien met fijn kalkpoeder (versch gebluschte kalk). Dit kan geschieden met behulp van een zwa- velverstuiver, maar desnoods ook uit de vrije hand. Even afdoena, maar heel wat duurder is het bestui ven der boomen met inspectenpoeder; dit kan even wel alleen geschieden met een zwavelverstuiver; jdeze instrumenten zijn in verschillende grootten on modellen bij handelaars ln tuinbouwartikelen ver krijgbaar. (zie vlugschrift 5 van den Plantenz. (Ment. Ten slotte kan men met inachtneming van de in vlugschrift 8 aangegeven voorzichtigheidsmaatregelen de boómen bespuiten met een der daarin aangegeven arsenicumpraeparaten, loodarsenaat of Parijsch groen. VERKOCHT. Het perceel van den heer Swidde aan de Gedempte Gracht, is in eigendom overgegaan aan den heer H. van Weelde, Heerenstraat alhier. HARMONIEKAPEL. Onder begunstiging van goed weer en ten aan- hoore van vele belangstellenden, gaf onze Harmonie kapel Zondagavond een buitenconcert. Als steeds werd met genoegen naar de verschillende nummers geluisterd en de Kapel gaf onder leiding van den heer Dol een uitstekend geslaagd concert. ARIE DE GELUKKIGE. Arie was met zijn 250 loten te Bepgen al weer bij zonder fortuinlijk. Telegraphisch ontving hij' bericht, dat hij in de ver loting aldaar prijs 2, een heeren- en damesrijwiel en prijs 9, een ameublement had getrokken. Voor Arie en de gelukkige winners een waar buitenkansje. EEN WEDVLUCHT. De Luchtpost alhier .hield Zondag eene wedvlucht van 's Hertogenbosch, 155 kilometer. Deelname 27 duiven. De vogels werden in vrijheid gesteld om 8.3® utrf. Aankomst van de eerste duif uur, eigenaar C. P. Oudejans, de 2e 11 uur, eigenaar F. Grootss; de 3e 11.04, eigenaar, C. P. Oudejans. Alle duiven waren om 12 uur binnen. Op 9 Sept vlucht van Weert, 217 K.M., op 16 Sept., laatste vlucht, van Maastricht, 237 K.M., prijzen zilveren en bronzen medaille, Welke liefhebber geeft een 3e prijs? Adres secr. P. Kok, Hoep, alhier. HOE DENKT U OVER DE JUBILEUMHULDE? Voor een dichtbezette zaal traden «met bovenstaand onderwerp gisteravond in het lokaal Igesz op de heeiren N. J. C. Schermerhor# en Jo Meijer. Door den heer Schermerhorn werd allereerst be spreken de vraag: is er aanleiding tot feestvieren? Spr. wees op de groote zorgen waarin ons volk thans verkeert, op den algemeenen wereldtoestand, op de bedreiging van een grooten nieuwen wereldoor log en meende dat het dan niet aan gaat een week lang feest te vieren. Spr. oordeelde, dat het koning schap buiten het( bewustzijn stond van het volk, het is niet onmisbaar en 'net doel van dit feestvieren la alleen om het koningschap vooruit te schuiven. Het Jubileum wordt slechts gebruikt om do reactie te die nen. Aan den eenen kant toch voelen we dat de nieu we cultuur komen moet, aan den anderen kant even wel zien we de partij die we met den naam fascisme reaotfe zouden kunnen aanduiden. Spr. wijst voorts op de z.L dwaasheid om het ko ningschap erfelijk te maken. Het is ook niet waar dat het koningschap het symbool van eenheid is en spr. wijst op de steeds scherpere scheiding van room- schen en niet-roomschen en op de vensoherping van der* klassenstrijd, Evenwel wij vreezen deze demon stratie niet, omdat wij' de overtuiging hebben dat er zal komen een andere wereld, een wereld van rechts orde, waarin dus het menschelijk recht wordt erkend. Spr. noemt de heele tegenwoordige maatschappij majesteitschennis, wij erkennen alleen de majesteit van den waarachtigen mensch, die liefde en waar heid durft dienen. Door den heer Meijer wordt achtereenvolgens be handeld de naderende oorlog., waarop ook Neder land zich voorbereidt, de pogingen die door de jubi leumfeesten worden gemaakt om het eenheidsgevoel op te wekken en waarin de leiders slagen. Ook het cnts&an van het koningschap wordt behandeld, het karakter van Willem van Oranje enz., de onschend baarheid der Koningin, terwijl de groote massa, de verlichten, het behoeven juist geen S.D.A.P.'era te zijn worden opgewekt 'n volgend! maal zich meer te verzetten tegen dergelijke feesten». Van de gelegenheid tot debat werd' door den heer Boeke gebruik gemaakt, die in de regeering van het Oranjehuis wel een zegen voor ons volk zag, en die zich gaarne bereid verklaarde om over het koning schap met beide sprekers in eene aparte vergadering te spreken, een bereidverklaring, die door beide spre kers gaarne werd aanvaard. RJL.W.S. Voor het tijdvak' van 1 September 1923 tot 1 Januari is wederom benoemd tot 1 eeraar aan de Rijks Landbouw- winterschool te Schagen de heer W. A. Bosma, l.i., aldaar. NOG MEER. Thans zijn «r tenslotte nog 4 sollicitanten voor de betrekking van Onderwijzer aan onze U.L.O.-school. POLITIE. Gevonden: een portemonnaie. Gevonden: een schildersjas; een rozenkrans. Inlichtingen ter gemeente-secretarie. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Evert Jan, zoon van Pieter Zwaag en Geertje Huijnink» Geirouwd: Hermanus de Jong en Cornelia Kuul Hendrik Franciscus Heesters en Eliaabeth Grietje Quax. Graafjes f 8.80. Dtue of York I 4.90 a 5.10. Blauws t 5 a 6.80. Eigenheimers I 6.10 a 6.70. Drielingefa. f 1.60 a 1.80. Kleine f 0.80 a 0.90, alles- per 100 Kg Aanvoer: 15550 stuks bloemkool, 6600 bos wortelen, 66900 Kg. roode kool. 17000 Kg. gele kool', 59300 Kg. witte kool, 695 Kg. uien, 993 Kg. slabooneu, 30100 Kg. aardappelen. NOORDERMARKTBOND, Noord-Scharwoude. 3 Sept. '1923. Schotsche muizen f 5;20 a 5.80. Duk»a f 4.20 a 4.60. Schoolmeesters f 4.20 a 4.60. Eigenheimers f 4.20. BI. aardappelen f 5.70 a 6.50. Drielingen f2.50 a 3.30. Kleine aardappelen f 1.30. Spercieboo«nen f 17 a 24. Zilvernep f 21. Vale nep f 7.10 a 7.70. Grove uien f 4,40 a 5.50. Drielingen. 10.40 a 11.10. Gele nep f 14.80 a 17. Roode kool f2.90 a 4.10. Witte kool 1! 2.50 a 3. Gele kool f 3.60 a 5.60, alles per 100 flg. (Boswor telen f 2.20 a 3.70 per 100 bos. Bloemkool' f 12.30 a 20.90. 2e soort f 3.10 a 6.10, per 100 stuks. Aanvoer op I 'Sept.47900 Kg. aardappelen, 868 ^8- 8R®^!.cb.90,neu» >77 Kg. zilveruicn, 40/5 Kg. vale nep, 10935 Kg. grove uiem -^50 Kg. peen, 31275 Kg. roode kool, 1975Ö Kg. witte klooi, 10/75 Kg. gele kóól', 13425 bos wortelen, 4090 stuks V AKMAAR, 3 September 1923. witte kool, 10775 Kg. 4090 stuks bloemkool. rnber 1923. Op de heden gehouden weekmarkt waren, aangevoerd 31 koeien en oasen f 275—525, 16 vette kalveren f 70 tot 135. p. ned. pond 1.10—1.40, 25 nuchtere kalveren f 1631, 389 vette varkens p. n©d. pond f 0.740.83. AMSTERDAM, 3 (September 1923. Aangevoerd 512 vette koeien le kw. f 1.25—1.30, 2e kw. f 1.10-1.20, 8e kw. t 0.95-1.05, 30 melk- en kalikoeien f 325—450. 208 vette kalveren 1© kw. f 1— 0.90, 2e kw. f 0.80—Ó.90, 28 nuchteren kalveren f 20— 26, 102 schapen f 40—4o, 39 zuiglammeren t 30—40, 612 vette varkens le kw. f 1—1.02 2e en 3e kw. 0.92. overaeesche en Geldersche le kw. f 1—1.02, 24 paarden. ALKMAAR, 1 Sept Op de heden gehouden weekmarkt waren1 aange voerd: 8 paarden f200400, 54 koeien en ossen f275 tot f 525, 30 nuchtere kalveren f 1428, 303 vette scha pen f38—50, 17 magere varkens f32—45, 128 biggen, 10 w. f 1627.50, 4 bokken en geiten f 418, Boterprija van heden: le soort fl1.10, 2e soort f 0.850.95, aanvoer 2000 kop. Kipeieren f 78, eendeieren f 5.50. aanvoer 45000 et dvertentïén. WINKEL. 3 September 1923. 'Appelen (5 a 22. Peren 5 a 23. Pruimeh. 8 p I 25. (Aalbessen f 10 a 20. Slaboonefrï 18 a 15. Bnij- boonen f 14 a 30. Peuleji f 5 a 6, alles per 100 pond. Komkommers f 6 a 9. Wortelen f 4 a 5. Bloemkool' f 8 a 16. Andijvie I 3 a 4, alles per 100 /stuks. ALKMAAR, 3 September 1923. f 4.20 a 6.50 per 100 Aardappelen f 4.20 a 6.50 per 100 Kg. Bloemkool' (7a 22.80 per 100 stuks. Roode kool r 4.90 a -7.10 per 100 Kg. Andijvie f 1.60 a 4.20 per 100 stukks. Wortelen f 4.60 a 9.60. Uien f 4.30 a 9.40 per 100,bos. Spinazie f 8.10 a 26.60 per 100 Kg. Kropsla 1.30 a 4.20 per 100 stuks. Snijbooneta f 26.70 a 53.20 per 100 Kg. Spercieboonen, «enkele f 28.30 a 142.80. Idem1, dubbele fl 7.80 a 26.20 per 100 Kg. W ARMENHUIZEN, 1 Sept. Sl&boonen f 20 a 24, Schotache muizen f 4 a 5.10, ne- gentigvoud f4, kokrianen en duken f3.80, school meesters f3.70 a 4.60, blauwe f6.10 a 6.60, drielingen f 2.30, witte kool f 2.40, gele kool f 3.70 a 5.10, roode kool f3.30, zilvernep f23.40 a 23.50. id. drielingen f 6.70 a 7.20, gewone nep f 13.60 a 14, drielingen f 9.70, vale nep f 8, bloemkool f 9.80 a 20.70. Aanvoer: 10500 Kg. aardappelen, 4600 Kg. witte kool, 1050 Kg. gele kool, 1200 Kg. roode kool, 395 Kg. zilvernep 165Kg. idem drielingen, 350 Kg. gewone nep, 55 Kg. drielingen, 565 et. bloemkool, 167 Kg. ala- boonen» WARMENHUIZEN, 3 September 1923. Slaboonneh f 19. Schotsche muizen f 5 a 5,40. Eigen heimers f 5,60. Blauwe f 6.10 a 6.70. Drielingen f 0,80 a 2.20. Witte kool f 2.30 a 2.60. Gele kooi f 5,40 e ö.lO. Roode kool f 2,70 a 3.80. Zilvernep f 24 Gewone nep f 12,70. Bloemkool f 17.70 a 20. Aanvoer: 5157 Kg. aardappelen, 11825 Kg. witte kool, 3650 Kg. gele kom, 15850 Kg. roode kool', 300 zilvernep, 75 Kg. gewone mep, 680 st. bloemkool. zilvernep, 75 Kg. ^ANGEMJKER GROENTENVEILING Br. op L. 8 Sept. 1923. Bloemkool, le soort 16.10 a 23.30 Idem 2e soort 1 3.70 a 11.80 per 100 stuks. Wortelen f 2.30 a 3.70 per 100 bos. Roode kool, le sóórt tf 3.50 a 4.80. Gele kool, le soort I 6.20 a 7,60 Witte (koof, ïe soort f 2 .20 a 2.80. Uicrt {5.70 a 5.80, Drie!ïngftni f 8,90, Nep f 10.80 a 13.20. Slaboonen 'i 22.40 a 23.50. Schotsche muieen 14.90 t 5.20. Schoolmeesters 14.20 a 5.40, is hel KOEVLEES CH Lappen 55 ct. Stukjes 65 Rollade 65 Gesmolten Koevet 45 bii de 5 pond 40 Varkensreuzel 55 bij de 5 pond 50 Fijne Rolhammetjes, zonder been, wegende 4 k 5 pond, 85 cent per pond. Aanbevelend, v.h. J. DE ROVER, ARIE heeft er nog. Verleden jaar had ik er veel le korl. met en zonder veer, BUIKBANDEN. BUIKGORDELS, KNIEKOUSEN, VERPLEGINGS A RTIKELEN. Molenstraat C 13 Schagen, Drop. „DE NIEUWE GAPER". Net BIJ TE KOOP: bij C. W A I B O E R Cz„ „Hoeve Zeeland", Anna Paulowna. AANKOMEN LOOPEN een I (wolfsgrauw.) Terug te bekomen tegen adver- lentiekosten. M. DEGRU1JTER, Schagertvaard. GEVRAAGD: bekend met Bloembollenvak. P. J. TIMMER, Breezand. gevraagd, bij SCHILDERMANS, Anna Paulowna. gevraagd, bij D. WIT te Schagen.

Schager Courant | 1923 | | pagina 3