llititu Nieiws- Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. FEUILLETON. ieg bij hel strijken van rijden sloffen een dunnen doek ouer de voorzijde van heigoed Een Levensweg Donderdag 6 September 1923. SCHA 66ste Jaargang. No. 7294. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag.1 Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. IlilijUViïïS i N.V, V.ll. ÏIIAPWlAK lli, ÜCfofipïl POSTRI Kl'NlNO No. 23330 INT TFl.FP no. 20 Prijs per 3 maanden fl.65. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Zitting van Maandag 3 September 1923. Voor den Politierechter. Voorwaardelijk. De strafzaak tegen W. Broek hit Egmond aan- Zee, waarvan de behandeling onlangs reeds plaats vond; werd nu verder voortgezet, nadat rapport der reclas- sêering omtrent beklaagd6 is ingekomen, die nu we-, gens belWdiging wordt veroordeeld tot 5 dagen ge vangenisstraf voorwaardelijk met 3 proefjaren. 't Kwam wat bij. Piet Kramer uit Den Helder beeft reeds onlangs terecht gestaan wegens een diefstalletje. Piet is een groote liefhebber van 'el borrel. De eisch, heden tegen Piet ingesteld, was 1 maand gevangenisstraf. In het vonnis draaide het neer op 'n tientje boete of 10 da gen zitten. 9 Niet van goeden wille. De zaak contra den Urker visscher Jaap Hoek stra, wien poging tot opzettelijke vernieling van an dermans vischnetten was ten laste gelegd, werd na aanvankelijke behandeling van vorige week, verder voortgezet, door het hooren van den VJsscherlj-In- specteur, den heer Jenssen, als getuige. Deze verklaart dat Volendammer viaschers met het visschen bij, nacht, kans maken, om in staand want van andere visschers terecht te komen, zonder dat en opzet in het spel is. Ook kunnën andere stoom- of zeilschepen in zulk want terecht komen, terwijl het dan toch aan Volendammers wordt ge weten. Als kennisgeving van aanwezigheid van staand want wordt gedaan, kunnen de Volendammers er re kening mee houden. Onder de 250 Volendammer vis- scÉiers zullen er trouwens wel zijn, spr. wil het toe geven, die ook niet van goeden wille zijn. In deze is het optreden van den Urker visscher niet goed geweest.' De O. v. J. blijft bij zijn eisch tegen beklaagde f150 boete of 150 dagen hechtenis. De verdediger, Mr. Kustera, persisteert bij zijn I pleidooi en acht het ten laste gelegde niet wettig en overtuigend bewezen. 1 Het vonnis is heden 60 gulden boete of 60 dagen hechtenis. Treurig ongeval. Jan do Groot, een 18-jarige chauffeur uit Alkmaar, j stond terecht wegen» het door schuld veroorzaken van I den dood van A. Dubbeld uit Krommenie. Bekl. reed op 16 Juni met groote snelheid Alkmaar uit in de richting Schermerpoort en heeft toen Dubbeld, die van tegenovergestelde richting op den Steeweg aan den zijkant per fiets aankwam, overre den. wat al spoedig na korted tijd nog dienzelfden dag den dood tengevolge had. Er reden een paar met paarden bespannen wagens vóór beklaagde, die met de auto in naast fbor zijn patroon nog op bezetten tijd ergens moest zijn. Bekl. reed volgens ooggetuigen zeef snel en kwam van achter de wagens te voorschijn met de auto en kon toen eerst door tien aankomenden wielrijaer, die op het zijpad reed, worden waargenomen. Om de vóór rijdende wagens voorbij te komen, moest de auto bestuurder ook het zijpad even nemen, waarop zich de fietser bevond. Door de glibberigheid van den weg, die volgens getuigen toen smerig was, greep de auto toen niei gauw genoeg den breeden weg om weer op het mid den te komen, doch bleef in zijn vaart iets langer op het zijpad, dan bij droog weer bijv. wel het geval geweest zou rijn. Dit is de manier om den glans Aa het wasschen te behouden en om ze weder als nieuw te krijgen. Wasch Uw zijden stoffen In LUX en nooit in gewone zeep en volg de nauwkeurige gebruiks aanwijzing op het pakje. LUX DE LEVER'S ZEEP MAATSCHAPPIJ VLAARDINGgN. Fabrikanten van RINSO en TWINK. P. BOONACKER, Heerenstraat, Schapen. Drukkerij, Binderij, Boekhandel. Feest-Artikelen. Daardoor greep de auto den fietser met helaas I den dood ,als gevolg. Na verhoor van dokter J. L. Hulst' uit Leiden als getuige-deskundige en van verschillende oóggetuigen, waaronder eene dame, mej. H. Zwiep uit Stompeto- ren, die vlak achter den fietser reed en door, tijdig afstappen en tusschen de boomen uit te wijken, zich in veiligheid wist te stellen, werd door den heer Officier strafeisch ingesteld, luidende een maand ge vangenisstraf. Bekl. werd tot 14 dagen gevangenisstraf veroorv- doeld. Onder de pannen. Aan Jacob Koster, een pog jeugdig landbouwer, te Schagen, was ten laste gelegd dat hij aldaar in Juni j.1. een pan ten nadeele van C. Boontjes zou hebben weggenomen, Maar het bewijs werd na verhoor van een drietal getuigen niet voldoende geleverd, zoodat de Politie rechter bekl. vrijsprak, nadat f20 boete of 20 dagen hecht, tegen bekl. was geöischt. Vtrznt Koos Cornelit Schaaf heeft zich in den nacht van 19 op 20 Juni te Koedijk verzet tegen de politie en kreeg nu een vonnis tot f25 of 26 dagen hechtenis. Beleediglng. Hubertus Spaander uit Harenkarspel heeft aldaar op 2 Juli J.1. rijksveldwachter Kranenburg uit War- menhuizen beleedigd, wat een vonnis tot f 10 boete of 10 dagen hechtenis tengevolge had. Een ongewenschte gast. Simon Verduin van Akersloot bevond zich aldaar ep Juni in de keuken van z'n dorpsgenoot Piet Kap- tein en wilde niet weggaan, ondanks herhaald ver- zeek, zoodat de politie er aan te pas kwam. Een vonnis tot f20 bo^te of 20 dagen hecht, was nu Simon'a loon. Te groote mond. Hendrik Jan Boom van Texel had aldaar den 20en Juni een veel te grooteu mond tegen Pieter Koenraad Boot en beleedigde dezen geen klein beetje. Het vonnis tot f 15 boeto of 15 dagen zitten «al Boon misschien 'n beetje voorzichtiger maken. Louw geheelonthouder». Leendert Korn uit Alkmaar, than» al» bqkl. afw#- »lg, 1» oen oude bekende «n houdt van 'n .levlg glai jenever. Hij waa op 10 Juli J.1. heet dronken en venette rich heftig tegen overbrenging door de politie. Waarmee hit een maand. gev. opliep. Tti>1 iifltl Ifljng. Adriaan A, Winter, een Jeugdig Alkmaarsch rel- k zlger, heeft om een onbeduidende aanleiding rijn stadgenoot C. J. Berkhout op 24 Juli J.1. in den mu- riektuin te Alkmaar beleedigd, wat een vonnis tot f 5.boete of B dagen hechtenis tengevolge had. Een zaakje met gesloten deuren tot besluit. Zitting van Dinsdag 4 September 1923. Zonder middelen van bestaan. De eerste zaak bracht ons als beklaagde Jansje Meijer, een werk vrouwtje, geboren te Amsterdam. Na eenig rondzwerven kwam Jansje, die haar weikVrouwschap er al sinds eenigen tijd aan gegeven had, in de omgeving van Enkhuizen te land. In Augustus'werd ze in die oudé West-Friesche stad wegens landlooperij aangehouden, naar het Engelsch van E. TEMPLE THURSTON door W. J. A. ROLDANUS Jr. 23. Eindelijk hield de koetsier voor een deur ötil. Met groote moeite stapte Jamesy uit, terwijl de koetsier de kist op het trottoir zette. Ryan voelde in zijn zakken, haalde er ten slotte een shilling uit en legde die in de uitgestrekte hand van den koetsier. Deze keek er' even naar ,en zeide dan: „Schiet wat op. Ik kan niet eeuwig blijven wachten. Het is twee shilling." „Moet ik twee shilling betalen voor die twintig mi nuten rijden? Groote goden nog toe." 1 Hij diepte nog een shilling op en legde.dio naast de andere in dé geduldig wachtende hand. ,Jij moest in een dievenwagen rijden", zeide de Koetsier, terwijl hij zijn paard liet keeren. „Een rij tuig is te duur voor jou." Juist op dat oogenblik ging de deur open en keek een vrouw met den zuur gezicht naar buiten. „Bent. u Mr. Ryan?" vroeg zij. „Dat ben ik", antwoordde hij, terwijl hij zich met een zucht van verlichting omkeerde. „Nou dan zou ik, als je niet wilt, dat een klabak jo inrekent, maar gauw met die kist naar binnen1 kom en." Met kinderlijke gehoorzaamheid deed hij wat hem gezegd werd. „Uw vrouw komt om half zeven thuis", zeide zij, terwijl zij de deur sloot en hem telkens* weer inet onverholen verbazing van top tot teen bekeek. „Misschien wilt u wel naar uw kamer gaan", zei- dk zij. Zij dacht, dat hij er mischien wat beter uit zou zien als hij zich verkleed had. Zij kon niet ver moeden dat dit zijn „beste plunje" was. Hij volgde haar naar boven en toen de kostjuffrouw een paar minuten later in de keuken kwam, waar zij met een vriendin had zitten praten, liet zij' zich. in een stoel vallen met den uitroep: ksb ik in mijn leven nog niet meege maakt I De vriendin wachtte geduldig om te hooren wat zij nog nooit meegemaakt had. „Als hij haar man is", ging zij voort, „dan heeft ze zich weggegooid. Een meisje als zij je hebt haar immers gezien, toen ze laatst *<s avonds hier was? Een meisje als zij zou heel goed kunnen trouwen. Zij is pas drie dagen hier, maar ik ken dat soort da delijk- Ik heb dames in winkels niet beter hooren praten dan rij." Zij streek baar baar weg van haar voorhoofd, zuchtte zwaar en vouwde haar handen in haar schoot. „Phoel Wat een lucht!" zeide baar vriendin, dia de gewone keukenlucht bedoelde. Mrs. Randal vulde baar longen met d!e heerlijke atmospheer en sloot onverstoorbaar baar oogen, „Zij is veel te goed voor hem", zeide zij, nog steeds den kend aan haar nieuwen kostganger. „Merk je het niet?" zeide haar vriendin, nog steeds doelend op de lucht, die haar reukorganen belee digde. Zij keek argwanend naar een pot, dia op het plaatje van het fornuis stond te sudderen. „Het merken! Neen! Ik zou die ontmoeting- wel «ens willen zien, als zij vanavond thuis komt." Zoo bleef Mrs. Randal, de meer in het oog loopende fei ten des levens vergetend, bespiegelingen houden over haar nieuwe kostgangers. En boven zat Jamesy op het hagelwitte bed te sta ren naar den grond en zich'af te vragen waarom' hij naar Londen gekomen was. Hij wist dat hij, daar heelemaal niet in zijn element was. In al de straten die Hij doorgereden was, had hij geen enkel bekend gezicht gezien. Hij miste vriendengezichten en plek- ies, die hij goed kende. Eindelijk maakte een moede- fbóze stemming zich van hem meester; na een paar diepe zuchten ging hij naar beneden en de straa* -v>. „Zoudt u mij ook kunnen zeggen, waar ik een kroeg kan vinden?" vroeg bij aan den eersten man, dien hij tegenkwam. „Tweede zijstraat links", antwoordde de man die hem lachend nakeek. Hij vond de straat en ging de kroeg binnen. Et was niemand dan de buffetjuffrouw, een gezette vrouw me* een. ruw gezicht, die óp een kruk een roman netje zdt te lezen. Wanneer dat boeiend werd, prikte zij zenuwachtig met het gebroken eind van een luci fer tusschen haar tanden. Jamesy bleef een oogen blik naar haar staan staren. Eindelijk keek zij op. „Pardon," zeide zij, terwijl zij het boek neerlegde, ,,Ik dacht, dat er iemand binnengekomen en weer wegegaan was. Wat wilt u gebruiken?" „Whisky, als het u blieft." Zij schonk het voor hem in, gaf hem een karaf wa ter, ging weer zitten en vervolgde haar lectuur. Hij Jeunde op het buffet en keek gaar haar. Het glas werd slechts»tweemaal naar zijn mond gebracht; dan vrpeg hij een tweede. Zij stond werktuigelijk op en schonk het in. „Wil je zelf ook niet wat drinken?" vroe ghij. -Zij keek hem aan en glimlachte. „Daar zeg ik geen neen op graag een glas port". Zij schonk het in uit een vuile karaf. Het bezink sel vloeide tegelijk met bet vocht in het glas. „Op je gezondheid'!'' zeide zij, terwijl zij hem door het glas een knipoogje gaf. Hij knipoogde tegen haar terug, terwijl hij het zijne tegen zijn neus hield. „Kom je uit Schotland?" vroeg zij, nadat zij haar lippen afgelikt had. „Neen, hoor!" zei hij half lachend. „Uit Ierland dan?" „Geraden! Ik kom uit Rathmore. Ooit meer iemand uit Rathmore ontmoet?" Zij, schudde haar hoofd. Zij vermoedde, dat het niet de tweede whisky was, die hij dien dag dronk. Bijna een uur lang stond hij daar met haar te pra ten. Met het derde glas whisky kwam zijn vroolijk- heid terug. De buffetjuffrouw vond hem vrij aardig, vooral.toen zij een tweede „portje" op zijn kosten drinken mocht. Zij vergat zelfs haar roman, waarin juist de held door hét bosch kwam, waarin de heldin lag te slapen. Toen hij om een vijfde glas whisky vroeg en haar een derde glaasje port offreerde, kwam zij tot do conclusie, dat hij met meer geld van buiten gekomen was dan hij wist wat hij ermede moest uitvoeren, en toen zij afscheid namen, lag een bezegeling van goede kameraadschap in de hartelijke manier, waar op zij zijn vereelte hand drukte. Met een gunstigen indruk van Londen ging hij naar zijn kosthuis terug. In ieder opzicht was hij in een prettige gemoedsstemming. Hij pakte de groo te kist Uit en ging dan op Nanno's thuiskomst wach ten. Even na half zeven veegde Mrs. Randal haar han den af aan haar schort en liet Nanno door de voor deur binnen. „Ts mijn man er?"- was het eerste wat zij vroeg. „Ja", antwoordde Mrs. Randal beslist, terwijl zij d'e deur dicht deed. „Ja hij is er". Met een benauwend gevoel van angst liep Nanno de trap op. Er waren oogenblikken, dat zij, wanneer zij haar voet oo een hoogere trede zette, dacht, dat zij teru£ moest gaan, het huis uit vluchten, naar Jer- ningham gaan, en de gramschap der Kerk trotseeren. Toch bewoos: haar lichaam zich verder en bracht haar dichter bij het einde, waarvoor zij Zoo huiverde. Eindelijk stond zij voor de slaapkamerdeur en aarzelend zocht haar hand de kruk. Met een laatste poging om het gevoel, dat in haar oprees, weg te slikken, deed rij i deur openy en liep de kamer in. j Toegevend aan 6611 gevoel van moeheid, dat n^g ver 'ergerd was door de whisky, die hij naar binnen gewerkt, had, had Jamesy zijn zware schoenen op de witte bed desprei gelegd en was in slaap gevallen. Zijn hoofd toen rij zonder middelen van' bestaan zien op het politie bureau om onderdak kwam aanmelden. Thans stond het vrouwtje terecht en vond legen haar 3 dagen hechtenis en 2 jaar en 8 maanden opzending rijkswerkinrichting gevraagd. hing achterover op "het kussen; rijn wijd open mond stiet een Snorkend geluid uit. Zij bl'eef een oogenblik naar "hem staren. Zij keek naar de moddersporen die rijn schoenen op de hagelwitte sprei gemaakt hadden- Zij dacht aan het gezellige kleine kamertje, dat zij in den Fulham Road voor zjch alleen gehad had. Zij keek de kale kamer rond, die rij nu met hem' moest (declen. Dan keek rij weer n6ar den slapenden man. Diien nacht zou haar gezicht dicht bij' het zijne liggen. Een snik van oproerige tranen schroefde haar keel dicht. Zij boog zien over het bed in een poging om' Je (beseffen hoe vreeselijk het zijn zou dicht bij net gezicht, dat rij nu voor zich had, te slapen. Dan drong de stank der whisky in haar neusgaten en met een gesteun, van wanhoop gingen rij weer rechtop staan. Minder dan ooit kon rij thans een dronken man dulden. In het laatste jaar was rij er nooit met een in aanraking gekjomen. Bij het hooren van haar gesteun werd hij wakker en ring hij opritten „Eere zii God ben iij dat?" riep hij Uit b-rwi]' hij haar van het hoofd tot oe voe'ten opnam. Evenmin a's Jerningham kon hij het meisje, dat in Ierland rijn vrouw geweest was, vereenzelvigen met het nét gékMèdé persoontje, dat naast rijn bed stond. Nadat hij van zijn eerste verbazing bekomen was, kwam hij, nog steeds haar aankijkend, van het bed af. „Bliksems nog toe", zeide hij. wat ben jij veranderd. Ik zou je waarachtig bijna niet herkend heblien.' Ziin blik rustte nog op haar en de oude wellustige begeerte naar haar, die hem vóór hun huwelijk beheerscht had, kroop weer door zijn bloed. Hij vergat, rijn eigen verdor venheid dacht niet aan zijn eigen ruwheid. Op dat oogenblik kwam1 het hem voor, dat rij zich het laatste jar oneerhtmatig aan hem onthouden had. „Wat voor den donder wilde je met dat wegloopen?" vroeg hij .Hij sprak niet heftig, maar zijn manier om zich uit te drukken, waaraan haar ooren zoo lang ontwend waren,,stond haar tegen. Met een uitdrukkking van afschuw in haar oogen yvendde zij zich van hem af. „Waarom heb je het gedaan?" vroeg hij weer. I „Daar praat ik liever niet over," zeide rij kalm'. Het was do eerste maal, dat hij haar stem hoorde. De k'ank daarvan verbaasde .hem al evenzeer als haar uitarjglk hem verbaasd had. Hij, dacht, dat rij zich aanstelde, en een oogenblikk prikkelde hem dat. Hij stond op het punt uiting daaraan te geven, toen hij naar haar keek en zich l bedacht, dat rij zacht behandeld moest worden mei i wat hij als zachtheid* beschouwde ahs hij de be geerte, die zich van hem meester gemaakt had, zou willen bevredigen. Wordt vervolg-1.

Schager Courant | 1923 | | pagina 1