Groot FEESTBAL gemaskerd Bal, VOETBALVEREENIGIHG is hedenavond half 8 gesloten. een SreBzand-Xleine Sluis. Kruideniersbsdiende. Kachels en Haarden. 87-92 Weststraat fa. J. VAN WILLIGEN, Maandag en Dinsdag a.s. in „VEERiSURG" „SPARTA". Woensdag I2September, een Holl. Herdershond, Een Koe om de melk gevraagd, op 10 en II September, op Vrijdag 14 Sepl. 1923, Wegens vertrek te koop JOHANNt M. IJFF-RoRUifir, C. VISSER Az., Dankbetuiging. Jubileumfeesten Anna Paulowr a, Pianomuziek enz. Na afloop der wedstrijden In de bekende DANSTENT. H. JONKER. -SCHAGEN. POORTER's Tapijt- en Meubel- handel, Laan 1 Schagen Jubileumfeesten Schoorldam. Jubileumfeesten Anna Paulowna. BEZOEKT met de feesten de groote Consumptie- en Danssalon Gelegenheid aldaar tot bet gebrniken van Ververschingei). Eiken middag en avond GROOT BAL Prijsflesschendans, den Ro- zengalopdans, Ringsteken om een jong Varken, een Werkman, Jb. BORST. le Verkooping Verpleegster Landbouw tentoonstelling, Alkmaar. Gelegenheid tot Aangifte eenige Heerencoslnums, Jekkers en Overjassen. Ook Zondags te zien. Onze nieuwe sorteering is in onze magazijnen tentoongesteld. DEN HELDER. den door uitreiking van versnaperingen. Aan het einde van het kinderfeest zal aan ieder künd ©en souvenir worden uitgereikt. 's Avonds wordt een vuurwerk op het verlichte terrein afgestoken, waarbij zich weder de Harmoniekapel zal laten .hooren. Op het terrein zal door tie h.h. Rus en Zijp worden gezorgd voor gelegenheid tot een zitje en Jiot verkrijgen van consumptie. Tevens is door den heer Rus belangeloos aangeboden gebruik te mogen maken van zijn kolfbaan, 'indien het weer ongunstig mocht zijn. Aan het kinderfeest zal door ongeveer 72o kinderen deelgenomen worden. Aan ouden ©n armem zal een feestgave in couvert worden uitgereikt. De feést- commissie zal de burgerij uitnoodigen door vlaggen en versiering de gemeente een teéstélijk" aanzien te gêvën WijTvfimemen, dat de nieuwbenoemde wijkverpleeg ster voor Noord-Zijpe, Me]. Meurs, a.s. Woensdag in functie zal treden- - ZUID-ZIJPE- Op verzoek van de eigenaren van eenige aan aen Belkmerweg eglegen perceélen zal dé watériëiding ook' in dezen weg worden gelegd en wel in het gedeélté, loo- pende van den llurgerweg naar 't Zuiden. OUDESLUIS. Van do 'weidewedloop, afstand 4000 Meter, welke j.1. Zondag wegens het uitgebreid© programma niet kon plaats hebben, en nu Woensdagavond is gedaan, behaal de de heer Jb. Stammes Jbz. den prijs, zijnde een beeld, voorstellende een Romeinschen zwaardvechter. PETTEN. Rectificatie. De in het raadsverslag van Petten vermelde opgave over de grootte van het op te richten sportterrein was jiiet juist. Het terrein "tvordt niel groot 500 (vijf honderd) M2, doch bijna 6000 (zes dui zend) M2. Een niet gering verschil dus. DE JUBILEUMFEESTEN TE ZUIDSCHARWOUDE. Donderdag werden alhier de jubileumfeesten ge houden. Al was het aanvankelijk geen mooi zomer weer, toch hield het weertje zich goed en werd met den middags zelfs heel mooi. 't Was al spoedig een gezellige drukte in ons dorp. Verschillende bewoners zag men al vroeg bezig met de laatste hand te leggen aan, de versiering van hun woning of erf, terwijl de schoolkinderen, die bij zulk een gelegenheid altijd denken te laat te komen, al gauw de blijken gaven, dat er feest was. 's Morgens om 9 uur was het verza melen in de scholen, een lustig liedje werd gezongen, en in optocht gingen ze, een 250 in getal van de R.K. en de Openbare, langs het dorp, begeleid door de Kleine Kapel, die levendigheid en opgewektheid ver hoogde. Teruggekomen voor het Raadhuis werden eenige liederen, gezongen door de kinderen, waarvoor de Burgemeester zijn dank bracht. Intusschen waren er heel wat feestgangers op de been; de meesten staakten hun werkzaamheden en gingen naar het feest toe. Bijna alle inwoners had den ten teeken der feestelijkheden de vlag uitgesto ken, al zullen er ook verscheidene onder zijn geweest die dit slechts voor den vorm deden en liever geen aanstoot gaven tegenover de koningsgezindheid der andersdenkenden. In kleine gemeenten is het op die dagen voor de goede verstandhouding, nog immer gewenscht een teugje water in zijn principieelen wijn te doen. Nu begonnen de verschillende spelen der kinderen, die door vele toeschouwers werden bijgewoond. Zij duurden tot ongeveer half 5, toen de wedstrijdn voor ouderen' begonnen en tot slot de hinderniswedstrij1- den voor motorfietsen. De uitslag hiervan was: le prijs G. Deutekom, te Noordscharwoude; 2e prijs H. Wagenaar te Broek op Langendijk; 3e prijs J. Deute kom te Noordscharwoude; 4e prijs G. Böttger te Zuid- scharwoude. Intusschen gingen we het dorp eens door om de verschillende versieringen enz. op te nemen. In het Noordelijk deel der gemeente was door de bewoners een eerepoort opgericht; dit was ook het geval in de 1 Koog, waadoor men het feestterrein bereikte. Ver schillende inwoners hadden voor hun huizen versie ringen aangebracht, waarvan we noemen: C. Kra- mer, S. dé Boer, familie Kostelijk, C. Hart, C. Bek- ker, M. Zijp, T. Kaaij en! H. Leering. 's Avonds kwam 1 vooral de verlichting biji den Burgemeester en de i heeren Berkhouwer, Nimwegen en Kroon de aan dacht trekken, alsmede bij enkele van de hierboven reeds genoemden. Verschillende winkeliers hadden keurig geëtaleerd ter mededinging aan den daarvoor uitgeschreven wedstrijd. Niet iedere winkelkast leent zich daarvoor bij uitstek, en met niet alle artikelen is hetzelfde effect te bereiken. Zoo leent de winkel van den heer Luijting er zich b.v. in 't bijzonder voor, terwijl in den goudsmidswinkel van den heer Stam de voorwerpen zelf het oog bekoren. De heer Tuin heeft een mooie winkelkast, maar niemand be ter dan hij verstaat de kunst origineel te zijn en tel kens iets moois te geven1. De heer Bouman met zijn boekwinkel en schrijfbenoodigdheden had zijn boste beentje voorgezet, als drukker, die in een proclama tie aa n het Langendijker Volk op zijn goedkoop adres wijst. Met etaleeren heeft zooiets niets gemeen, maai* kan licht dienen om de aandacht te trekken. De heer J. Schoenmaker Pz. had mooi werk geleverd en had er uitgehaald wat mogelijk was met zijn huishoude lijke en rookartikelen. Een aardige gedachte was het van don heer Jb. de Bakker, die het schip „Staat d'er Nederlanden" rustig laat stoomen te midden der hoo- ge golven van Oorlog, Revolutie en Financieele crisis. De heer Hinke met zijn schoeisel, de heer Boon met zijn huishoudelijke artikelen, kachels en fornuizen, dienen met hun etalages afzonderlijk vermeld te worden. Vooral de laatste vonden we mooi. De heer Krul met zijn fietsenhandel, de heeren Schoorl en Kout gebak, chocolade en suikerwerk, 't was waar lijk de moeite waard. En dan slager Smit met zijn verschillende vleeschwaren; 't was voor vegetariërs üiel om aan te zien, maar van hen, die tot de carni voren behooren, hoorden we, dat het was em er in te bijten. De heer Kuijt met zijn parfumerieën en haar- werken was ook weer niet achtergebleven, zoodat zijn winkel een keurig effect gaf. Ook den heer D. Zee man mogen we niet vergeten met zijn rookersartike- len en zijn fraaie verlichting, alsmede den heer Woldhuis in fietsen. Noemen we thans nog de firma Böttger, de heer Pot met zijn meubel winkel, Greida- nus en Oud, dan hopen we niemand te hebben verge ten. De verlichting van het Raadhuis was eenvoudig en mooi in zijn rood, wit en blauw. Van 7 tot 9 uur gaf het fanfarecorps „Kunst na Ar beid" een concert, dat door talrijk veieen werd be- gewoond. In de herbergen was 't dansen dat tot vrij laat duurde. Van wanklanken hebben we niet ge hoord. Afzonderlijk willen we nog vermelden een versie ring voor een raam van de 81-jarige mej. de Wed. C. Boi wens, geb. Otto, al was het maar alleen voor de moeite, die zij zich op dien leeftijd getroostte en om de helderheid van geeöt, die nog. steeds haar deel is. Het volgende gedicht, door haar zelf vervaardigd en tusschen de versiering opgehangen, getuigt daarvan: V ergankelijkheid. Voor een jaar geleên, las ik in de courant, Dat de Koningin was aangeboden Een bouguet anjelieren, witte en rooden; En dacht toen: Als ik met het aanstaand feest Nog even beider ben van geest, En 'k heb dan nog zoo'n goeie zin, Dan wil ik het nog eens probeeren Om met diezelfde bloemen te ilumineeren, Ter eere van de Koningin. Daar valt nu wel niet op te roemen: Men zegt allicht: Wat ziet men hier, 't Is niets dan zand en vloeipapier. Maar zeg, wat is er eigenlijk meer? Zijn wij als mensch.... niet even teer? Een vlaagje wind, en men is niet meer. Alles is stof en keert tot stof ook weer. Het onvergank'lijke in 't verschiet Dat ziet men hier beneden niet. A. B. OTTO geb. 1842. Tot laat in den avond bewoog zich een massa men- schen op straat, die zich verlustigde in de mooie illu- ininaiie. De feestcommissie kan in alle opzichten te vreden zijn. Tot slot vermelden we den uitslag van den illuminatie-wedstrijd: le prijs J. van Nimwegen, 2e prijs fa. Kramer, 3e prijs Buurtschap C. Kostelijk; 4e prijs Buurtschap M. Zijp. En die van den etalage wedstrijd: le prijs J. Smit, slager, 2e prijs K. Stam, horloger; 3e prijs fa. Böttger, manufacturen en litte- rieën; 4e prijs Jb. Kuit, parfumerieën en haarwerken. ST. MAARTENSBRUG. (Niet van onzen gewonen correspondent). Woensdag j.1. vierde ons dorp het Jubileumfeest, 's Morgens vroeg kon men het de kinderen reeds aanzien dat er ieta bijzonders aan de hand was. Ge tooid met vlag, sjerp, muts en strik, waren deze reeds spoedig in feeststemming. De burgerij stak alom de vlaggen uit, richtte tevens een bezorgdlen blik naar de donkere wolken die maar steeds kwa men aandrijven, doch deze zorg bleek ongegrond; al zagen wij voor dien dag het zonnetje niet, toch bleef het droog weer en kon het feest gevierd worden. De jonge knapen hadden het land, welwillend af gestaan door den heer K. Kossen, in een feestterrein veranderd, een mooie eerepoort versierde den in gang, die vriendelijk tot bezoek uitnoodigde. 's Middags half twee, precies op tijd, arriveerde het muziekkorps „Onder Ons", directeur de heer A. P. Blaauw van Dirkshorn. De feestcommissie had de regeling goed op orde, want zie de muzikanten stapten van de fiets en twee Fordauto's van den heer T. Dekker en Zoon reden voor en brachten om geen tijd te verliezen, het muziekkorps naar St. Maartenavlotbrug, waar de schoolkinderen, onder leiding van het school- personeel stonden opgesteld, de muziek er voor en onder de machtige tonen van „Onder Ons" ging het naar het feestterrein. Dit bracht de feeststemming er in en een stroom van menschen vulde spoedig ons terrein. Nauwelijks daar aangekomen of ziet, daar komen drie vliegtui gen aangevlogen. De commandeerende officier van het vliegkamp „De Kooij" bracht ons deze attentie. Voor een oogenblik nam dit alle aandacht in beslag. Wat een grootsch schouwspel op ons kleine dorpje. Wat een gejuich steeg er op bij het zien van deze demonstratie. Onzen hartelijken dank voor deze ver rassing. Thans werd een begin gemaakt met de kinder spelen. Scho.olpersoneel, waaraan toegevoegd een commissie, had de handen vol. Onder leiding van den heer A. Olie, liep dit op rolletjes. De oudste jon gens hadden laarzenspel. Hierom werd zeer ge lachen. Prijswinners tenslottee: le prijs Jacob Bree- ker, 2e prijs Hendrikua Veuger Jzn. 3e prijs Willem de Leeuw. Oudste meisjes muilenloopen: le prijs Popje de Jae ger, 2e prijs Mina de Rooij en 3e prijs Ali Grim ^Tweede groep jongens zakloopen. Dit onsmisbaar spelletje op een feest werd gewonnen door: le prijs Jacob Pool, 2e prijs Dirk Brak, 3e prijs Jan Manne- veld. Meisjes, ballen op een bordje. Menige aanmoedi ging van moeder achter de lijn hoorden wij de prijs- kampsters toeroepen. Prijswinsters waren: le prijs Betsie Molenaar, 2e prijs Betsie Sleutel, 3e prijs M*> ria Grootea. Derde groep, de kleintjes. Jongens blokjes rapen: le prijs Piet de Leeuw Jzn., 2e prijs Jan Piet de Leeuw Czn,, 3e prijs Jacob v. d. Oord. Meisjes vlaggenspel. Het was een lust te zien hoe deze kleintjes hun best deden een prijsje machtig te worden, welke tenslotte werden gewonnen door: le prijs Anna Breeker, 2e prijs Coba de Rijk, 3e prijs Grietje Tool. Verder ontbrak het niet aan de noodige versnape ringen. Elk kind ontving vier bonnetjes, ter waarde van 5 cent, inwisselbaar in de versnaperingsafdee ling in de tent van den heer K. Hoppe. De volksspelen waren inmiddels begonnen. Het hoofdnummer was wel hardrijden met hindernissen. 26 deelnemers bekampten elkander hier den prijs. Wat een gejuich in het publiek, als de winnaar aan kwam. Maar hoor, daar klonk een stem: „Hij rookt niet", comm. op onderzoek, neen de pijp niet in den brand, de maat die op oud Hollandsche manier de pijp had opgestoken, werd winnaar. Na spannenden strijd werden winnaars: Arie Jonker le prijs, Simon Doorn 2e prijs, Berius Kraakman 3e prijs. Volgde tonkruien voor dames; 16 deelneemsters. Hier werden de prijzen gewonnen door: Agatha Apeldoorn le prijs, Maartje Veuger Jnd. 2e prijs, Grietje Zeeman 3e prijs. Mastklimmen voor heeren; 15 deelnemers. Dit bleeki nogal een moeilijk werkje te zijn, Wij zagen één der voormannen met de toppen der vingers den prijs aanraken, doch zakte en zakte, kwam zonder prijs onder gejuich van het publiek weer op den bega- nen grond. De prijzen werden gewonnen door: Jan Groenveld le prijs, Jacob Doorn Wzn. 2e prijs, Simon Doom 3e prijs, Thijs Dekker 4e prijs. Het buitenprogram was hiermede afgewerkt. Wat was het steeds een toeloop van publiek om de mu ziektent. Dat was kunst wat daar te hooren viel. Nog een rondgang door het dorp en een aardige attentie van „Onder Ons" en de burgerij aan den heer W. Blaauw, die wegens ongesteldheid het feest niet kon bijwonen, besloot dezen zoo uitnemend ge slaagden middag. De inwoners van St. Maartensbrug en omstreken brengen een hartelijk woord van dank aan „Onder Ons" en haren volijverigen directeur, voor de schoone muziek en verdere medewerking, wat onze feest- de- zoo uitnemend deed slagen en roepen een tot weerziens toe. 's Avonds toen de lichten werden ontstoken, namen wij de étalages in oogenschouw. Prachtig waren die van de heeren P. Grin, W. den Hartog, firma Meijer, Witlok, Groen, enz. Alle eer aan hun werk. Te ongeveer acht uur vulde een drom van men- schen „De Roode Leeuw". Hier stelden zich op circa 100 zangers, onder leiding van den heer J. Voort huizen. Hier viel weer te genieten. Het was indruk wekkend. Toen begon het balmasque. Veertig gemaskerden traden voor het voetlicht. De commissie gelukte het hiervoor eenige ruimte te maken. Prachtig was het dit te aanschouwen. Wat een moeite, zorg en kostm waren er besteed. De commissie van beoordeeling stond voor een moeilijke taak. Tenslotte werd de uitspraak gedaan als volgt: Groepen: le prijs dames A. Wit en N. Schenk, danseressen; 2e prijs Gebr. Grin, voorstellende H. M. de Koningin en Prins Gemaal. Eenheden: le prijs mej. M. Brak, Sterrenlicht; 2e prijs mej. G. Grin, Kerstmis; 3e prijs mej. M. Sluis, Valuta. Hiermede was het programma afgewerkt en werd verder gedanst en feest gevierd tot laat in den nacht. Ten slotte rest ons de aangename taak, allen die zoo spontaan hunne medewerking gaven, in het bij zonder den heer Voorthuizen, hartelijk te bedanken en ons feest zoo deden slagen. 4 drertenti'èn. Hiermede vervullen wij den treu- rigen plicht kennis te geven van het overlijden van onze lieve Vrouw en Moeder in den ouderdom van 43 jaar. 'Th. IJFF. M. IJFF. Tr. IJFF. Dirkshorn, 7 Sept. 1923 Hedeti overleed onverwachts, onze Broeder en Zwager, de Heer Wedn. van ANTJE BUIS, in den ouderdom van 59 jaar. Uit aller naam. A VISSER Az. De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 11 Sept. a.s. nam. 2 uur. Schagen, 8 Sept. 1923. Heden ontsliep tot onze diepe droefheid zacht en kalm, onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd en Grootmoeder, ELIZABETH DENIJS, in den ouderdom van ruim81 jaren. Schagen, C. WIT. A. RUS-Wit. J. RUS. Hoorn, A. POSTHUMA-Wit, R. POSTHUMA. en kleinkinderen REIN DER RINSE. ELIZA CORNELI5. JACOB. Schagen, 5 Sept. 1923. Heden overleed tot onze -diepe droefheid, onze lieve Grootmoeder ELIMBETH DENIJS, in den ouderdom van ruim8l jaren. Voor ons zal zij blijven een on vergetelijke Grootmoeder. Jacob Cornelis Rus. Cornelis Rus. Rinse Rus. Willem Rus. Eliza Cornelis Rus. Maria Elizabeth Rus. Schagen, 5 Sept. 1923. Bij deze betuigen wij onzen har telijken dank voor de vele blijken van belangstelling, aan Familie, Buren en Vrienden en aan Zuster Schopenhauer van Barsingerhorn. In 't bijzonder geldt deze dank aan ANNA KUIPER voor de on vermoeide hulp en bijstand aan onze Moeder bewezen tijdens de ziekte en bij het overlijden. Uit aller naam, de Familie KEESMAN. Weere, Winkel, Sept. 1923. De Heer en Mevr. MA ATS Hart betuigen hiermede hun hartelijken dank voor de belangstelling, bij de geboorte van hun Zoon onder vonden. Alkmaar. September 1923. Getroffen door de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het zoo plotseling overlijden van mijn lieve Vrouw en der Kinde. ren zorgzame Moeder, betuig ik bij deze hartelijk dank. Aan de Buren, mijn Patroon den Heer A. de Carpentier en den Heer P. J. Blaauboer mijn harte lijken dank voor hunne zeer ge waardeerde hulp, alsmede aan Ds Groeneveld voor de troost volle woorden tot ons gesproken. Verder aan de familie en allen die troost en bijstand hebben ver leend en aan de Heeren Dragers voor de laatste eer de overledene bewezei. I GELI K Wieringerwaard. Sept. 1923. TE OP 0p algemeen verzoek weer hel grooie PRACHT0RGEL. Aanbevelend, Degene welke In aanmer king wenschen te komen om de Sparta-elftaUen aanstaand seizoen (*23'24) te rijden per autobus, worden verzocht voor oï op Donderdag 13 Sept. hiervan schrlfteUjke op gaaf te doen blf den secretaris W. D. Niestadt, Schagen, met vermelding van den prijs per K.M. Het aantal te rijden K.M. Is naar schatting minstens 1000. Met Ingang van 10 Sept '23 moet bi] alle bestelllngei voor de v.v. „Sparta" een bon overgelegd worden, vermei-' dende het bedrag en voorzien van de handteekening van secretaris en penningmeester, dan alleen wordt dei bestelling als geldig en voor Sparta zijnde erkend. In den loop dezer maand worden de nieuwe donatenrs- en ledenkaarten uitgereikt. Donatenrs en leden (ook de adsplrantleden) zijn dan ver plicht deze kaart op aanvrage aan de terrein-controle te too- nen. Daar hier ln het vervolg streng de hand aan gehouden worden zal, gelieve men hier rekening mede te honden. Namens het Bestuur, W. J. F. VAN ERP, Voorzitter. W. D. NIESTADT, Secretaris. bij J. H. TER BURG. TE KOOP: jaar oud. met 5 jongen, bij S. P. ROOD, Rijksveldwachter, Callantaoog. GEVRAAGD: van middelbaren leeftijd, bij D. KEESMAN, Weere, Winkel. op het Sportterrein te KLEINE SLUIS. op het pracht CAVIOLI-DANSORGEL VAN PARIjS. Maandagavond aanvang 7 uur, gelegenheid lol hel aralis meedoen aan den en het prijsraden Aanbevelend, De Ondernemers. GEVRAAGD: bekend met Bloembollenvak. P. J. TIMMER, Breezand. door A. VAN STIPRIAAN Azn., Balgweg, Breezand. Koninginntlesl. Beleefd aanbevelend, aan de slooperij nabil de werl „De Lastdrager" aan hel Ankerpark (e HELDE», 's morgens 10 uur, van: groote partijen leakhoufen en Ame- rlkaansche Grenen dekdelen. eiken balken en buiddelen, plank- en schothout, brandhou! enz. Voorts: najuiikappen, 6 waler- kelels enz., en de eikenhouten vischlogger K. W. 125. Vóór den verkoop te bezichtigen. Deurw W. BIERSTEKER. Tegen October gevraagd: Een flinke Brieven letter A, Bur. v. d. blad biedt zich aan, voor kraamverple- ging. Br. lett M, bur. Schager Crt. voor bovengenoemde tentoonstel ling, op DONDERDAG 13 SEP TEMBER a.s., tot 's voormiddags haif twaalf, in café „De Beurs" te SCHAGEN. bij D. VAN LEIJEN, Nieuwe Niedorp 1 eiken buffet f 90.— 1 eiken cylinderbureau f90 2 groote spiegels h f 27.50 1 aivan (verstelbaar) f 22.— 1 uitschuiftafel f 22.— 1 badkuip f 40.— 1 mangel f 22.— 1 clubfauteuil f 30 2 kachels 1 fornuis diverse schilderijen. VERDER gevraagd te Schagen voor enkele avonden per week. Bijhouden van boeken en contröle op voorraden. Personen van mibbelb. leeftijd ge nieten de voorkeur. Brieven No. 37, bur. v. d. blad.

Schager Courant | 1923 | | pagina 3