Scheper Courant Ziet onze groote collectie Kachels Haarden Firma G. RANKE SCHAGEN. HARDDRAVERIJEN Bezoekt Schagen schitterende Etalages De Demonstraties van Vliegtuigen officiëele Feestgids aan. VIERDE BLAD. Jubileum-Feesten te Schagen, Sparta I-Alcmaria V ictrix II. Gymnastiek-Demonstratie, Quosego I-W.F.V.B. Elftal. Örieven uit Rome. Jubileum-Feesten te Schagen, Bezoekt de op Dinsdag 25 September, schitterend Vuurwerk 8 uur, beloven wegens zeer groote deelname schitterend te worden. Jubileum-Feesten te Schagen. te bezichtigen. ETALAGE-WEDSTRIJD te vragen. Jubileum-Feesten te Schagen. 3 uur n.m. Binnenlandsch Nieuws. Jubileum-Feesten te Schagen. Schaft U een exemplaar Zaterdag 22 September 1923. 66sle Jaargang. No. 7303. het altijd geneigd is noodlottige nummers te spelen. Stellen we dat Donderdags een vrouw in de mar trozenwi1jk> van Napels vermoord wordt, dan kunt ge overtuigd zijn, dat Vrijdagochtend de lotto- I bureaux vol stroomen en de volgende getallen het I meest genoteerd worden: 62 moord, 78 (6 X 13) 1 de vtóuw van slechte zeden. 90 de vrees èn zoo I verder. Elk sensationeel courantenbericht is vol doende om do lotto-spelers in drommen te laten 'opzetten met een Jcouze van cijfers die ze meenen i dat met het gebeuren in overeenstemming is. In Napels, waar verwoeder gespeeld wordt dan in eenige andere stad van het schiereiland, kan men Zaterdagsmiddags in de binnenhof van een oud paleis ae trokking bijwonen, Deze Paüonnetto van Santa Chiara staat dan vol mannen en 'vrouwen uit het volk maar ook zy'n er burgerluiajes, prics- jc T ters en nieuwsgierigen onder de menigte. Op 7ntiftanmiddaa r2 uur sportterrein Loet: het daarvoor vastgestelde uur verschijnen op con ^UlUiayuiAVM*i*y balkon dér eerste verdieping de vier personen, die de- trekking surveilleeren, zij dragen de een pakje nummers 1 tot 90. ae urn en Als zij zich aan den langwerpigen tafel neergezet hebben, verschijnt er ten tooneele een .weesjongetje van 6 of 8 jaar.,; hij i9 in het wit, symbool der on schuld, gekleed' en ook. hij neemt plaats aan den 'ta fel. De vrouwen werpen hem kushanden toe en wens- schen hem een voor hen gelukkige /hand, ze roepen: .„Wees gezegend, mooi kindl Dat de Madonna je hand zegene". Dab begint na een zeer zorgvuldige voorbereiding, de trekking. Elk nummer wordt eerst opgelezen, aan het publiek getoond, dan in een, soort metalen kapsel gesloten en door hét 'kind in een opengewerkt metalen-mandje geworpen, dat men hier den naam van urn geeft; dit wordt voortdurend ma chinaal rondgedraaid totdat het laatste lot er in ge worpen is. Nu wordt het kind geblinddoekt en de mouw van den rechterarm tot de elleboog opge stroopt, weer klinken er, smekende stemmen uit de menigte: Doe,een goede keuze, lieveling! Wees mij De eerste DUIZEND betalende be zoekers ontvangen een ZEER BIZON DER TOEGANGSBEWIJS. HET COMITÉ. Over het Lottospel 1b Italië. Al-s we in Zuid-Italë getroffen worden door het ge- genadig. Dat St. Jozef je hand zegene! Langzaam hrek X werklust van het volk, hun liefde voor het «"""don vijf kapsels uit de urn gehaald en de getrok- en zich niet bekommerd maken over den dag van morgen, dan moeten we niet de nummer is een aaemiooze stilte eindelijk neersent grootefaktor vergetende, door heel Italië, maar in «"3^' 't bizonder in het zuiden er toé meewerkt om den maal tfcoosiuusioneeraen. proletariër'zoo zorgeloos van het .„zoete niets doen," Maar ook de volgende Zaterdag zullen ze weer te- te laten genieten: deze week kan immers een volsla- leurgesteld naar huis gaan, ai zweren ze ook heden gen omekeer in hun lot plaats hebben. Van een pau- bij de Madonna en alle heiligen dat dit zeer zeker de per zijn ze wellicht plotseling een rijk man geworden laatste maal is dat ze gespeeld hebben en ge kunt zooals onlangs hun kameraad de sjouwerman, die zeker zijn, dat wanneer ge de volgende week bier dag-in-dag-uit de vrachten van de booten sleepte, weer gaat kijken, dezelfde menschen er met span- maar toen de hoogste prijs in een tombola trok en nu ning den uitslag van de trekking volgen, immers de met zijn eigen auto door de stad tuft! vorige maal waren toch twee van zijn nummers De Italiaan moét nu eenmaal spelen, dezepassie goed of wel: hij had naar slechte raadgevingen gelui- zit hem in het bloed en hij speelt altijd, hetzij met terd en hij zou nu alleen zijm eigen ingevingen wol- kaarten, en dob'belsteenen of met het raden van het vingenaanta.1» dot door <de tegenpartij snel uitgeste-.- ken en weer truggetrokken wordt, het bekende „Mor- jUDll6UIÏÏ~.tv0St0Il 10 ÖCflciGCD» ra" dat met een eentonig geschreeuw gepaard gaat, t dat ons 's nachts uren lang uit de slaap kan houden. TJ1 f|nf I j 11 I__I I L? ]Vj Dit spel is echter door de politie verboden, omdat de j j fl j V-/JL JL V/V>1 JL A JLjI 1 spelers elkaar voortdurend van valschheid betichten en het daardoor tot hevige vechtpartijen en doodslag op MaaildaQ L3U UUr Cü S aVOAÜS aanleiding geeft. De tombola en het lotto-spel bren- gen de speler niet zoozeer in het tuchthuis dan wel tot armoe en- leegloopen. (De gewone wekelijksche loterij! is het monopolie van den staat, die haar jaarlijks 40 of 50 millioén oplevert, want van de 80 miMioen die ingebracht wor den, betaalt zij slechts 30 aan prijzen uit. Het is een zware en immoreelbelasting op den arme, die zich vaak het noodigste ontzegt om in de „Lotto" zijn ge- T luk te beproeven en een groote smet op den Italiaan- Laat dCZC gclcgcnhciu om diverse ZCCr schen staat, die met voorbedachten rade speculeert mooie creaties te zien niet VOOrbiiaaan. op de hartstocht, die zijne armste onderdanen voor Ja het spel hebben. Een accuraat gesponnen netwerk, is Verforen een gouden horloge en1 een bruin leeren portemonnaie, inhoudende eenig geld!. Inlichtingen ter secretarie. V BEN HUIZEN Gister had bij den hr. J. de Beurs de verpachting plaats van het kroozen, flabben enz. van de polder- slooten te Veenhuizen. Het werk werd aangenomen 'deels door den heer P. Pauw alhier, deels1 door den heer Kluft (Langereis) en de rest door den heer K. Bart (Frik) voor een gezamenlijk bedrag van f 155.75. LANGENDIJK. We vernemen, dat hier binnenkort, een tentoonstel ling zal worden gehouden van planton, gekweekt door do kinderon der verschilende scholen, ondor leiding van den hoor Groen te St. Pancras van de bloemisterij „De Dahlia". Ons dunkt dit is een ge schikte gelegenheid om een Flor&liavereeniglng te stichten. BROEK OP LANGENDIJK. We vernemen, dat de heer C. van der Molen, rijks veldwachter, met standplaats Broek op Langendijlc, met ingang van 1 Januari a.s. eervol ontslag uit die betrekkihg heeft aangevraagd. LANGENDIJK Was voor korten tijd: de bloemkool zeer hoog in prijs, zoo zelfs, dat verschillende bouwers het er best mee hebben gehad, thans is daar sinds enkele dagen een onverwachte kentering in gekomen Besteedde men enkele wéken terug tot f28 per 100 stuks, nu kan men uitmuntende bloemkool voor 3 cent por stuk koopen, Gelukkig degenen, die in den duren tijd hebben verkocht. Er wordt nog heel wat aangevoerd; per dag nog van de 35 tot de 40000 stuks. Bij zoo groot een verschil in prijs, verschilt dit voor de tuinbou wers een aanmerkelijk geringere ontvangst ZUIDSCHARWOUDE. Den len October wordt hier in lokalen der open bare school een cursus in Vakonderwijs geopend van wege de ofd. Langen/dijk der Vereeniging ter bevor dering van-het Vakonderwijs in West-Friesland. Als leeraren zullen optreden de.heeren S. Vis te Oud- karspél: D. Dirkmaat te Noordscharwoud-e on A. v. d. Haar te Broek op Langendijk. ZUIDSCHARWOUDE. In de kolfbaan van „Op Maat" te Zui-dscharwoude werd een ouderlingen kolf wedstrijd gehouden met den volgenden uitslag: le prijs P. Molenaar met 158 p.; 2e prijs P. Glas met 147 p.; 3e prijs R. Luijtiag met 146 p. ;4e prijs K. Kout, met 138 p. Serieprijs P. j Boon met 99 punten. Alle winners wonen te Zuid- scharwoude. j KOLHORN. I In den Waardpolder alhier geraakte de werkman 1 Cal ter met zijn han d in de dorschmachine, met het gevolg, dat hij dit lichaamsdeelT verloor. Het ongeval 1 had plaats op dé hoeve van -den heer D. Vefhm&n. toestanden had gelet Zelfs zij, die tevoren tegen het bezetten van wethouderszetels waren, oordeelden thans, dat de situatie vorderde, dat de heer Wester hof zijn wethouderszetel bleef bezetten. Besloten werd een commissie, bestaande uit de hoeren- G. Veen, P, Dekker en T. Bonsema af te vaar digen naar het Partijbestuur en dit duidelijk te ma ken, dat geen der andere leden van do raadsfractie do door don heer Westerhof eventueel te verlaten ze tel zal kunnen bezetten. Bovendien kwam sterk naar voren, dat er niet de minste zekerheid bestaat, dat do Raad bij het bedanken van den heer Westerhof nog een vierde wethouder zal benoemen, Integendeel 's AVONDS op het MARKTPLEIN. HET COMITÉ. HET COMITÉ. om de Vergeet niet om een stembiljet voor den i HET COMITÉ. werd het hoogst waarschijnlijk geoordeeld, dat als- dan de vierde wethouderszetel onbezet zal blijven. Voorts werd betoogd, dat het Partijbestuur moest inzien, dat de partijgenootom ter plaatse beter ko*i- f den beoordeelen wat to Alkmaar het 'arbeidersbelang 1 vorderden Nog werd besloten in deze samenwerking met het gewestelijk bestuur te zoeken. Alkm. Crt. DE PERIODIEKE TRAKTEMENTSVERHOOGIN GEN. 'De regeering heeft, na kennisneming van hét adivicu van de centrale commissie voor georganiseerd over leg in ambtenaarszaken, besloten, niet over >te gaan tot stopzetipg over 1924 van de periodieke trakte- mentsverhoogingen. Dit besluit is gebaseerd op dé overweging, dat bij de herziening van de salarisregeling, welke vóór 1925 tot stand zal komen, het vraagstuk der perio dieke verhoógingen in zijn geheel -onder de oogen zal worden gezien. MAJES TENTSSCHENNIS. Te Enkhuizen is procesverbaal opgemaakt tegen den heer A. van Sloot-en, wegens majesteitsschennis, SAMENVOEGING WIJDENES EN VENHUIZEN. In April jL heeft de Tweede Kamer het wetsont werp aangenomen tot samenvoeging van de gemeen ten Wijdenes en Venhuizen. Het ontwerp werd ech ter ingetrokken omdat, het vooriéopig verslag der Eerste Kamer werd uitgebracht in Mei, terwijl' als datum van ingang de vereeniging 1 Mei was opgeno men. Tijdige totstandkoming was daardoor niet meer mogelijk. Wij vernomen, dat de minister thans opnieuw deze aangelegenheid biji de betreffende gemeentebesturen en bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland1 heeft aanhangig gemaakt, DE SPLIJTZWAM EN DE DRAAIMOLEN. Donderdag jl. vierde Wapenveld zijn jubileum feest Een deel der bevolking was van oordeel, dat het niet kon deelnemen aan een feest, waarbij1 een draaimolen als vermakel ijkheid1 werd' gebezigd, zoo dat het feest op twee, op eenagen afstand van elkaar liggende terreinen werd gevierd. over heel het land uitgespreid om er de slachtoffers in te vangen. In acht verschillende centra van Italië wordt de loterij eiken Zaterdag getrokken: in Bari, Florence, Milaan, Napels, Turijn, Venetië Palermo en Rome* kan men spelen op de nummers die slechts in één van de acht steden uit zullen komen, dan wel op die in alle acht getrokken worden en be taalt dan naar gelang, 2 of 5 Lire. Tusschen 1 en 90 liggen, de cijferè die, gespeeld kunnen worden. Komen er drie van deze uit, dan krijgt de gelukkige 200 Lire maar ziin er vier of vijf cijfers dezelfde als die 05 het briefje van den speler staan, dan kan de winst duizenden bedragen en hierop rekent natuur lijk degene, die zijn spaarduitjes of dü elkaar gebedeld geld, geregeld eiken Zaterdagochtend naar een lotto-bureau brengt. Van deze. zijn- er vele, niot alleen in elke stad, maar ook in de kleinste armste plaatsjes jan het land; want ook dadr waar de bevolking bijna niet heeft om van te leven hecht de fiscus van den staat zich als een bloed zuiger aan den proletariër en ontfutselt hem zijn laatste lire's! De lotto-burean's zijn lage vertrekjes aan de straat, die geen raam maar alleen een breede deur hebben, waardoor de klanten nog tot in den avond in- en uitsluipen, boven die deur leest ge op een groot bord de nummers die ^de vorige week uitgekomen zijn. Natuurlijk zijn er zeer verschillende catagories van spelers. In de eerste dagen der week riet ge er bijvoorbeeld, de welgedane bourgeois of de rijke dame binnengaan, die uit gewoonte of caprice hun geluk beproeven, maar Vrijdags en Zaterdags-ooh- tqpds komen de armen als zwermen vliegen opzet* ten en kleven aan den lijmstok vast, die het gou vernement hen vriendelijk toesteekt. De spelers hebben vaak tot het laatste oogenblik moeten wer ken of bedelen om de vijf lires bij elkaar te krijgen, of ze wachten nog een zeker gebeuren of een droom af om. nit de negentig cijfers een keus te doen, immers elk getal heeft een bepaalde kaba- listische beteekenis en in elk lotto-bureau ligt het lijvige droomenboek ter inzage, dat vlijtig gecon sulteerd wordt, getuige de zwartgrijze kleur en vette toestand waarin zich de bladzijden bevinden. Er zijn gunstige en noodlottige cijfers; L 3. 33, 7 en 9 feijn hoiligo, 6, 66, 13 en 26 daarentegen funeste getallen; 66 bijv. is misdaad, heiligschennis, gevan genis en kwaadaardige riekte; 13 dooden en ver raad, 7 eer en vreugde en zoo gaat het verder qn de hang, die het plebs heeft naar alles wat myste rieus, .griezelig en tragisch is, deze is oorzaak dat Ontvangen telegram» zullen worden gehouden niet Maandag 11 uur v.m. doch Maandag HET COMITÉ. gen want het lotto, het vertrouwen op een- wonder dat 'hen uit do misère zal halen, kunnen zij, nu een maal niet missen in hun levenl Do Staat 'die van socialistische zijde 'herhaaldelijk' aangevallen werd' over een instelling die den pau per wekelijks verarmt, heeft sofismen- te over bij de .hand om zich te verdedigen. „We mogen het volk niet zijn hoop en illusies ontnemen deze zijn de poëzie van hun leven'', zegt ze, maar ze dénkt er niet aan de verleiding minder groot te maken door •de speielgëlegenheden te verminderen en de trekking in plaast van wekelijks, maandelijks te laten1 plaats hebben; ze weet te goed dat ze dan haar vijf tig millioen niet binnen haalt. „Charitó bien ordonnés, commenoe par god même!" zegt het spreekwoord. E. F. LANGENDIJK Donderdag 20_ September Vergaderde het bestuur van de af deeling Zuid- en Noordscharwoude^— Oudkarspel van den Ned. Bond van Arbeiders in het Landbouw- en Tuinbouwbedrijf, enz., teneinde met den aanwezigen hoofdbestuurder den heer M. Jonkman, maatregelen te hespreken ter bestrijding van de binnenkort te verwachten omvangrijke werkloosheid. - Besloten werd, zich in verbinding te stellen met het bestuur van de afdeeling van den Ned. R.- Kath. Bond van arb. in het Landbouw- en Tuin bouwbedrijf en dit bestuur voor te stellen, zich gezamenlijk per adres te wenden tot de Gemeen teraden met net verzoek, tijdig maatregelen te tref fen, zoo mogelijk door verschaffen van productief werk, tegen de werkloosheid. ANNA PAULOWNA. Vrijdag had in "de Vlas- en Korenbeurs" alhier ten overstaan van Notaris Vrijburg te Zijpe, de eindveiling plaats van de boerenplaats met 13.26.94 H.A. bouw- en weiland, gelegen aan den Grasweg alhier, eigendom van d%u heer C. van Kuijeren. Kooper de heer A. Govers en consorten te Hel der, voor f 8105. WINKEL. De Nutsbibliotheek zal op Donderdag 4 October aanstaande weder voor het eerst gelegenheid geven voor, hét afhalen van boeken. WINKEL. De lessen der teekenschool van de Afd. Winkel der vereeniging'tot bevordering van het Vakonderwijs in Westfriesland, zal op Maandag 1 October a.s. weder haar cursus aanvangen. DIRKSHORN. Door de buitengewoon hevige regens hebben/ de laag gelegen polder-s in de omgeving zeer veel van het hooge water te lijden. De greppels zijn slooten geworden, terwijl overal op de weiden plassen blin ken. v> Dit aspect van den omtrek is weder gelijk aan dat, 't welk men kon- zien, toen het stoomgemaal bii Aartswoud nog niet bestond. Voor vele veehouders en bouwers is het te hopen, dat de toestand spoedig rnogé veranderen. DIRKSHORN. De feestcommissie heeft bij telling bevonden, dat er 5326 erwten jn de flesch waren. Degene, die het getal 5300 heeft geraden, was er het dichtst bij. ANNA PAULOWNA. Politie. Gevonden een gouden broche (geldstuk), een centimeter, en een baretmuts. ZUIDSCHARWOUDE. Ten lokale van dén heer P. Kramer werd een bil jartwedstrijd gehouden, waaraan -diooil 16 personen werd deelgenomen. De uitslag was: le prijs K. Slot/,! Broek op Langendijk; 2e prijs D. Blom, Noord-schar- woude, 3e prijs A. Kout te Zuidscharwoude en 4e pr. C. Bakker te Zuidscharwoude. KOLHORN. De heer J. Geertsema van Alkmaar geraakte den 20sten- alhier met de auto bij1 dén, dijk neer. Wonder hoven wonder bekwamen inzittenden, hij zelf en 2 .dames, geen letsel; alleen kon de reis niet worden voortgezet. Den volgenden dag 'werd het voertuig uit de laagte gewerkt. De schade aan het voertuig bleek ook niet zoo heel groot. ST. MAARTENSBRUG. In de gehouden vergadering van do Straatver lichting alhier werden tot bestuursleden herkozen de heeren A. Olie, a. Appel, S. Kossen, II. Veu- ger, J. Raven, C. Sluis eu W. Blaauw. BURGEKBRUG. WiL vernemen dat het besluit van den Raad van Z;jpe, waarbij afwijzend werd beschikt op de door het R.K. Kerkbestuur alhier ingediende aanvrage om de benoodigde gelden te ontvangen voor het stichten eener R.K. school, door Ged. Staten is vernietigd. SCHAGERBRUG. Voor de betrekking van watermolenaar van den. polder. N. S. alhier,, hebben zich 37 sollicitanten aangemeld. Door H.H. Molenmeesters van dien polder is het volgende drietal opgemaakt: L. Brommer Dz., 't Zand* ÏL van Eeten, Burgervlotbrug; A. Mul Lutjewinkel. ST. MAARTEN. In de laatst gehouden vergadering der bestuurs leden van de kinder- en volksspelen, werd behan deld een schrijven van de directie van het Theater Royal te Schagen, welke aanbood de schoolkinde ren op Maandag 24 dezer voor 15 cent per persoon in hare inrichting too te laten, alwaar een mooie Oranje-film zal worden vertoond en tevens aan de kinderen do gelegenheid wordt gegeven den kabel ballon en het opstijgen hiervan te zien. Daar er een voordeelig saldo a f 26.90 aanwezig was, heeft het bestuur besloten, oj> dit aanbod in te gaan. Verschillende rijtuighouders zullen de kinderen naar en van Schagen rijden, zoodat den kleinen weer een mooien dag te wachten staat. NIEUWE NIEDORP. De heer J. Goet alhier heeft wegens aanstaand vertrek bedankt als secretaris-penningmeester van den Kostverloren Polder te Nieuwe Niedorp. PENSIOENVERLAGING VERZOCHT. Uit 's Gravenhage, 21 Sept Naar wij vernemen, heeft dé Minister van Staat, Ihr. de Savornin Lob man, zich per brief tot dén Minister van Financiën gewend met het verzoek op zijn pensioen een gelijke korting toe te passen als zal worden toegedacht op de -wedden der landsdienaren in actieven dienst. DE WETHOUDERSZETEL VAN DEN HEER WES- TBRHOF. TE ALKMAAR. Gisteravond werd in een druk bezochte afdeeling»- vergadering van de S.D.A.P. de beslissing van het Partijbestuur, waarbij bepaald werd, dat de heer Westerhof als partijpropagandist geen wethouder kan blijven, druk besproken. Algemeen was men van oordeel, dat het Partijbe stuur meer op het principe dan op de plaatselijke HET HULDEBLIJK AAN HARE MAJESTEIT DE KONINGIN. Vrijdagmiddag had in de Nieuwe Kerk te Delft de plechtige aanbieding van bet Nationale (huldeblijk aan II. M. de Koningin plaats, bestaande uit het herstelde koor dier kerk. Te 2 uur ving de plechtigheid aan met het orgel-, spel van Ds. Joh. Wagenaar, die geassisteerd werd door een koper ensemble van het Kon. Conservato» rium te 's-Gravenhage. Toen de- Madrigaal-Vereeni- ging onder, leiding van Sem Dresden Ps. 138 naar woorden- van J. P. Sweelinvk gezongen had, hield de voorzitter van het Nat. Comité, het Tweede Ka merlid, C. v. d. Voort van Zijp een toespraak om II. M. de Koningin het huldeblijk aan to bieden. De Kouingin -heeft op de rede van ds. Van der Voort van-Zijp alsvolgt geantwoord: Mijnheer de Voorzitter, In deze voor «mij onvergetelijke ure zij mijn eon- ste woord een van diepgevoeldon dank aan mijn ge- heelo volk voor de gansch bijzondere wijze, waarop het zelve mij met zoo. groote geestdrift van'zijn toe wijding en trouw heeft blijk gegeven en de thans achter ons liggende weken tot een nimmer te ver geten hoogtij voor mij en de mijnen heeft gemaakt. Niet minder warm is mijn dank aan allen, die de van zooveel^ kunstzin getuigend© restauratie van dit koor hebben tot stand, gebracht als blijvende herin nering aan mijne vijf en twintig jarige regeering. bJ> Mijnheer de Voorzitter, betuig ik mijne er kentelijkheid voor de gevoelvolle woorden tot mij gericht. Mijn volk heeft'een zeldzaam fijn besef getoond van hetgeen mij bindt aan Willem den Zwijger, wiens geesteskind ik mij in meer dan één opzicht gevoel. Het ware in strijd met zijn willen en stro ven hem re eeren, of lof toe te zwaaien; immers onze historie is Gods Werk en in dit licht zag hij do feiten. Juist dat Godsbestier heeft de gedachte die in. zijn denken ontsproot in ons Vaderland doen wortelschieten, haar gesteld tot een waarheid, waar op zoowel het gebouw van den staat als het rechts bewustzijn der natie rusten. Uit de treffende hulde, alhier door zoo zeer ver schillende geledingen der bevolking gebracht, zie ik dat -die waarheid /begrepen en beaamd' wondlt en ik dank allen voor do bevestiging daarvan op dit oogenblik. Deze breedo en diepe gedachte bindt Ne derland en Oranje en omgekeerd Oranje aan Ne derland. Ik dank God voor dien band die ons in staat stelde menig gevaar te trotseeren. Nu wij geschtiard staan om de rustplaats van Wil- van de De gids geeft alle inlichtingen om- trent het feest, tekst Cantate, Routes Optochten, Programma's der Concer ten, ebz. enz. I HET COMITÉ.

Schager Courant | 1923 | | pagina 11