Binnenlandsch Nieuws. De concept-instructie woadt algemeen doa» den Raad goedgevonden. Voorzitter zegt, dat door den Raad! aan Ged. Staten bericht werd gedaan het salaris des gemeenteontvan gers op f 1000 bepaald; te wenschen te zien. Maar de Raad was er toen niet op bedacht zegt voorzitter, dat de tegenwoordige gemeenteontvanger ontslag zou vragen. Nu zou het salaris voor den nieuwen ge meenteontvanger besproken kunnen worden. Is het de bedoeling het salaris nu f1000 te doen zijn? In de oproeping voor sollicitanten is geen salaris genoemd, maar toen is gezegd: volgens Provinciaal Blad. Maai" zoowat ieder in de gemeente weet wel dat de Raad f 1000 genoemd had!. Als we met het nu te bepalen salaris goedkeuring van Ged!. Staten willen hebben, dan moet het al f1000 wezen en is.dat niet te veel. De heer, Poland: De Raad is te vergelijken bij een minderjarige, die onder voogdij staat. De Raad kan vaststellen, maar het is de vraag, of Ged, Staten het goedkeuren. Voorzitter: We kunnen probeeren. De heer Met kan zich wel vereenigen met de door ons opgegeven f 1000 salaris en zou daar niet van willen afwijken. Dan hebben we de meeste kans van slagen, 't Is beter dan dat er een paar, honderd gulden af zou gaan. Spreker stelt voor om het salaris op 1000 te bepalen. Voorzitter vindt dit ook goed. Algemeen wordt f 1000 salaris goedgevonden. Voorzitter zegt dat in nieuw-ontwerp voor wijzi ging Gemeentewet B. en W. belast worden met 't houd ender kas en dat dit onder hunne goedkeuring zal geschieden. Dan wordt het aan het toezicht van den Raad! ont trokken. Maar zoover zijn we nu nog niet. We heb ben benoeming te doen van een tijdelijken gemeente ontvanger. Er zijn 29 sollicitanten, waaruit B. en W. een aanbeveling hebben gemaakt. De aanbeveling van B. en W. is: de heeren A. A. Overtoom, F. Krom en C. den Hartigh. Voorzitter zegt die de Raad zich (bij' de stemming niet behoeft t% houden aan de door B. en W. (ge dane aanbeveling. Voorzitter hoopt, dat bij;, die benoemd! wordt, een ambtenaar zal zijn, die het werk goed en naar ge noegen van B. en W. zal doen. De heer Polandi zegt dat hem is medegedeeld, dat er onder de sollicitanten een is, die het voor f700 wil doen en de persoon, die mij is genoemd is er een, die zeer goed het gemeenteontvangerswerk kan doen. Als die persoon het voor f700 wil doen, ben ik niet voor om ons aan Ged. 'Staten over te geven; dat wou ik in overweging geven. Gesteld eens, dat Ged. Staten f1800 salaris bepaalden. Voorzitter: Neen, het zou niet hooger dan' f1500 aanvangssalaris kunnen zijn. Maar als wij dien weg op moeten, zegt voorzitter, om dien persoon, die voor f700 wil, te benoemen, dan zou het zooiets als bij opbod en afslag worden. Dan. maar een soort (handel beginnen. Als dat zoo moest, dat zouden Ged. Staten toch niet goedkeuren. En ik zou er mijn best voor doen om te bewerken, dat Gedl Staten dót niet goed keurden. De heer Kostelijk: Als wij oproeping dieden, dat we vroegen een tijdelijken gemeenteontvanger voor een zoo laag mogelijk salaris, dan zouden we misschien voor f 100 wel aanbieding krijgen. Maar het zou de vraag zijn of je er dan eon had met voldoende ca paciteit. Voorzitter vindt, we moesten er niet verder over haspirlon. Maar op die wijze zouden we allen mo gelijken handol in baantjes kunnen krijgen. Ik zou oin die reden al was die persoon de allerbekwaamste, hem In de allerlaatste plaats verkiezen. De heer Poland vindt dat verschrikkelijk. De heer Van Lange: Ik heb zelf dien persoon ge zegd, dat het hem niet baatte, uoo'n aanbieding te doen. Voorzitter: En als zoo'n benoeming gebeurde, zou ik wel probeeren, om die benoeming vernietigd te krijgen. Als het salaris tei hoog was, zou de Raad kunnen prol weren omi het te verminderen. Moair zoo'n ..handel", dat vind] iki het toppunt, dat zou ik niet doen. De heer, Kostelijk: We hebben nu al1 een kritiek over een sollicitant. Zou het niet wenschelljk zijn om in comité bespreking over de camdidaten te houden? Voorzitter zou dat niet noodig oordeelen. De heer Met steunt het idee van den heer Kostelijk en ook andoren gevoelen er voor. De Raad begeeft zich in comité. Na heropening der openbare zitting volgt stemming ter benoeming van een tijdelijken gemeente-ontvanger. Uitslag: C. den Hartigh 3 stemmen, F. Krom 1 stem, IL Hoog land 4, A. Overtoom 1, Jb. Groenveld Pa 1 en Aris Groot 1 stem. Volgt tweede vrije stemming. Uitslag: H. Hoog land 5. C. den Hartigh 4, F. Krom 2, stemmen. Volgt herstemming tusschen Hoogland en den Hartigh, met als uitslag dat de heer H. Hoogland met 7 stemmen benoemd wordt, terwijl 4 stemmen op den heer den Hartigh worden uitgebracht. Voorzitter zegt, we zullen den heer Hoogland! ken nisgeven. Ik hoop dat het een goede keuze is en dat we over deze keuze geen berouw behoeven te heb ben en ik hoop dat Hoogland zijne taak goed zal doen. Ik twijfel niet, of het zal wel goed gaan, de heer Hoogland la in administratie onderlegd. Voorzitter zegt, dat in vorige vergadering aange houden Is het adres van H. ter Hoeve in Noord- eind, over noodslachtplaats. B. en Wf waren er niet voor om nog een noodslachtplaats te maken, waar we reeds bij Appel aan den Draai een noodslacht- plaats hebben. Ook van der Peet aan t Noordeinde heeft zich nu voor het hebben van noodslachtplaats aangeboden. B. en W. hebben er gekeken en bet is daar wel goed. Maar een bezwaar was, dat v. d. Peet op eigen erf geen gelegenheid heeft tot begraving bij afkeuring. Hij heeft echter over nabij gelegen ter rein beschikking gekregen om daarin bij afkeuring begraving te mogen doen. Nu is de vraag, of wij meer dan één noodslachtplaats wenschelijk vinden. B. en W. zouden afraden om die bij ter Hoeve te doen zijn. Meerdere omstandigheden leiden er toe dat B. en W. daaromtrent niet gunstig adviseeren. Ten opzichte van Van der Peet zouden er geene be zwaren zijn, als alleen dat hij niet op eigen erf be graven kan bij afkeuring. De heer v. Lange zou, om de afstanden, wel voor zijn, het bij v. d. Peet te doen. De heer Poland merkt op, dat Appel er rijn huis om heeft veranderd, betonvloer heeft gemaakt, enz, Voorzitter: Daaraan dachten wij ook. Wijt vinden het bij Appel goed geregeld. De overeenkomst met hem is voor onbepaaalden tijd en kan beëindigd worden, mits 3 maanden te voren opzeggen. Maar wij beëindigen het niet, indien we een tweede nood slachtplaats maakten. Maait dan zou Appel minder gevallen krijgen. De heer Krom: Wij moesten zoeken, toen Appel zich disponibel stelde. Hij maakte toen vemnderin gen en had niet meer de vrije beschikking over zijn huis. Misschien dat Appel zegt, nu breek ik'maar op, als wij een tweede noodslachtplaats hebben, daal de voorkomende gevallen voor hun tweeën mis schien de moeite niet waard zijn. «De heer Tromp: Ais Appel dan zei, Ik! bedank er verder voor, dan zouden we weer één noodslacht plaats hebben. Voorzitter: Ik weet niet of Appel bedankt als wij een twede noodslachtplaats hebben Maar het zou mogelijk zijn. De heer Mienis: Als het door de tweede zoo werd dat het voor Appel de moeite niet meer is, dan zou ik liever alleen Appel hebben. De heer Borst: Ik ben wel voor een noodslacht plaats aan het NoordeincL De heer Blom wijst op het veefond!» te Oude Nie- dorp. Dat heeft in Noordeind en in Veenhuizer Middenweg heel wat koeien verzekerd. Daarom zou spr. wel voor stichting bij v. éL Peet zijn. De heer Kostelijk gelooft wel dat ai# we de tweede noodslachtplaats scheppen, en meen noodslochtJngen zullen gebeuren. De heer Wljnker meent, dat het keurloon, als de beesten afgekeurd worden, moest vervallen. Voorzitter zegt dat al is overwogen, het dan voor rekening van de gemeente te doen zijn. De heer Wijnke/r vraagt of het afgekeurde vee onder toezicht wordt behandeld. Voorzitter zegt dat de keurmeester toeziet of ie mand daarvoor aanwijst. Volgt stemming of er een tweed» noodslacht plaats zal worden gemaakt. Met 6 voor en 5 tegen, wordt daartoe besloten. Voor waren: Met, Blom, Zuurbier, Kostelijk, Va/n Lange en Borst. Tegen Po land, Tromp, Mienis, Krom en Wijnker. Voorzitter: Dus we zullen v. d. Peet in kennis stellen. En verder zullen we er wel van hooren. Voorzitter brengt ter sprake het Vervolgonderwijs. De Raad besloot, cursus in te stellen, als er voldoen de leerlingen waren. Aan de Bijz. School vragen ze ook vergoeding voor vervolgonderwijs. Maar als het Vervolgonderwijs aan de O. L. School niet door gaat, zou dat voor de Bijz. School zijne gevolgen hebben. De vergoeding voor het vervolgonderwijs aan de Bijz. School wordt betaald naai' wat het ver volgonderwijs aan de O. L. school kost en als dat niet doorgaat, zou er niets voor worden betaa/ld en als gevolg daarvan zou ook geen vergoeding voor het vervolgonderwijs aan de Bijz. School worden gegeven. Voor het vervolgonderwijs aan de Bijz. School zijn wel genoeg leerlingen. Daar zijn er 24. Voor dat aan de O. L. school zijn er 16 leerlingen, terwijl het er 20 moest zijn, zoodot er dhar niet ge noeg leerlingen zijn. De heer Kostelijk vindt dat we ons besluit met be trekking hierop zouden kunnen wijzigen, zoodanig dat we nu wel vervolgonderwijs aan de O. L. school doen plaats vindten. De heer Mot kan met het idee van den heer Kos telijk zich wel vereenigen. Voorzitter Zegt dat het jammer zou zijn, ais het zoo ging, dat de Bijz. School geen vergoeding] zou krijgen. De heer Kostelijk zou een maximum van 15 en een minimum van 12 leerlingen voor het O. L. vervolg onderwijs willen stellen. Voorzitter zou in overweging willen geven een mi nimum van 15 leerlingen, dat niet beneden 12 zal mogen dalen. Dit wordt goedgevonden. Verder wordt goedgevonden dat het vervolgonderH wijs aan de O. L. school zal plaats vinden en hoog stens 160 uur per cursus is en dat volgens de wet de vergoeding f2 per lesuur is voor de leerkrach ten, echter min 8 wegens standplaatsaftrek. Het onderwijs zal aan school No. 2 gegeven werden, daar hier er de meeste leerlingen voor zijn. Een paar komen uit Rustenburgerweg en nog een paar uit een andere richting. Goedgevonden wordt omi met betrekking tot het adres dat is Ingekomen van den Bond van Nederl. Onderwijzers, afd. Heerhugowaard en omstr., de on derwijzers er in te kennen, lm welke vakken les zal worden gegeven. De heer Borst vindt ten opzichte van aanwijzing van onderwijzend personeel, dit jaar om jaar te doen. Voorzitter zegt, dat was onze bedoeling ook. Voor dezen cursus wordt het personeel van' school No. 2 voor het geven van onderwijs aangesteld. Voorzitter zegt dat nog een schrijven is ingeko men, maar dat is niet voor openbare vergadering. De heer Met heeft een schriftelijk' verzoek ingediend om over de straatverlichting te mogen* spreken. De heer Met zegt nu dat men in den Basseweg bijna een week zonder straatverlichting ia geweest. Is dat nalatigheid geweest? Voorzitter zegt dat het geen nalatigheid was. Het was niet tegen Bruin gezegd. Ik heb het 's avonds gemerkt en en den volgenden morgen Bruin gezegd, die het toen heeft hersteld. Ons net is echter wat licht om dëni Basseweg van straatverlichting te voor zien. De stoppen springen weleena af. Ik wilde daar over in geheime vergadering gesproken hebben, om er dan een volgende vergadering op terug te komen. De heer Met: Ik maak Bruin geen verwijt. Maar toch vindt ik1 het wenschelijk, dat er meer aandacht aan zooiets geschonken wordt. B. en W. en die licht- commi&sie kunnen er Bruin wel op wijzen, dat die er een beetje meer op lei 6 Dagen zoo zonder straat verlichting daar, dat is te erg. Voorzitter doet toezegging, dat Bruin er opmerk zaam op zal worden gemaakt, dat hij het een keer meer ról nakijken. Onder dank wordt daarna de openbare zitting ge sloten, om over te gaan in comité-generaal. HET VERZET VAN DE KATHOLIEKEN TEGEN DE VLOOTWET. De Overijselsche correspondent van Het Volk schrijft: Het wordt bij den dag duidelijker, dat er onder de Katholieke arbeiders een sterk verzet leeft tegen de Vlootwet. In de Katholieke kiesvereenigingen in Amsterdam en Den Haag Is reeds met groot© meer derheid van stemmen een motie tegen die wet aange nomen. Ook onder de Katholieken in Almelo heerscht groo- te ontevredenheid. De Katholieke kiesvereenigdng heeft op een huishoudelijke vergadering de Vlootwet behandeld en haar misnoegen er over uitgesproken. Voorts 'besloot zij het Katholieke Kamerlid voor Over- ijsel, dien heer Engels, uit te noodigen tot het bij wonen van een vergadering, waarop men hem aan het verstand: wilde brengen, dat hij zijn stem tegen de Vlootwet heeft uit te brengen, als hij prijs stelt op verdere vriendschap. Dit besluit werd1 genomen met instemming van den geestelijken adviseur, kapelaan J. Hoogman. Deze kapelaan heeft onder de katholieke arbeiders den naam-van zeer rood te zijn. Hij wordt zelfs onder hen rooie Jan" genoemd. De lezer wordt echter verzocht zich van de bedoelde roodheid geen fabelachtige voorstelling te maken; het gaat hier, zooals het wel meer gaat: in *het land der blinden is éénoog ko ning. Het besluit om den heer Engels uit te noodigen, miste echter de instemming van enkele kapitalisten, die lid zijn van de kiesvereeniging en het miste dus ook de instemming van den deken, dén heer Van der Waerden. De hoogere machten waren zeer gebeten op den rooden kapelaan met het gevolg, dat men diezen heeft overgeplaatst Onder de Katholieke arbeiders is d» verontwaar diging over deze daad zeer groot Voor ons heeft dit tot resultaat, dat zij als één man hun handteekening plaatsen op ons petitionnement ZIJPE. Wij vernemen dat B. en W. dezer gemeente een uitvoerig rapport hebben doen opmaken omtrent de electrische bemaling van de 21 polders in de Ztjpe. Alle benoodigde gegevens omtrent de electrische be maling van elk der 21 polders kan men hierin vin den, terwijl bovendien een hoofdstuk gewijdi is aan de voordeelen, welke een electrische,,bemaling heeft boven een andere bemaling. Aan eiken molenmeester werd een exemplaar van, dit rapport toegezonden. ZIJPE. Door de directie vhn het G.E.B. alhier werd on» me degedeeld, dot gedurende het tijdvak van 15 Octo- ber tot 15 Februari am. d!e spertijd bepaald is van 4—7 uur n.m. ST. MAARTENSBRUG. Voor een taihelijk goed opgekomen publiek gaf Maandagavond „Het Kleine Tooneel" van Noord- scharwoude een uitvoering in het lokaal van den heer Kossen. Opgevoerd werd „Suikerfreule" vervolg op „Tropenadel", blijspel in S bedrijven. Reed» te vo ren maakten wij kennis met den inhoud van dit blij spel. Bij het lezen daarvan: kregen wij den indruk, dat het een echt kermisstuk is, maar waarin o.i. wei nig zit dat blijvende beteekenis heeft Bij goede opt- voering is het echter zeer geschikt om het publiek een genotvol Jen avond ta bezorgen. En wanneer men ons nu vraagt'of de Nbordscharwouders hieraan heb- beh voldaan, dan- moeten wij dit bevestigend beant woorden. Voor de zooveelste maal heeft Het Kleine Tconeel haar kunnen op dit gebied laten zien. De ver tolking was in alle opzichten uitmuntend. Volop heb ben wij weer genoten van het mooie spel van mej. DeutekomBerkhout, die de rol van Betje vertolkte. Deze Kattenburgsche vrouw, die alle moeite deed om zich het Indische leven eigen te maken, heeft met haar Jordaansch dialect herhaalde malen het publiek doen schaterlachen. Ook mej. Stamde Geus, die wij altijd gaarne op het tooneel zien verschijnen, heeft met de vertolking van Trude weer verdienstelijk werk geleverd. Verder 'hebben wij met groot genoegen het spel gevolgd van de heeren Slikker en Prijs in de rollen van Schuit en Van Wielandt. Ook de heeren P. en G. Deutekom, die de rollen van Van dér Kooij en Nittel vertolkten en mej. Kuiper als inlandsche huisjongen, willen wij niet vergeten. Ook deze heb ben er toe bijgedragen dat het publiek een genotvol len avond werd bezorgd en Het Kleine Tooneel met voldoening op deze uitvoering kan terugzien. Een prettig kermisbal was het besluit van dezen mcoien tooneelavond. ST. MAARTENSVLOTBRUG. Maandagavond gaf de rederijkerskamer O.K.K. een uitvoering in het lokaal van den heer Veuger alhier. Een vrij talrijk publiek was opgekomen. Opgevoerd werd: Zijn Zoon of Een ontaarde Vader, blijspel in drie bedrijven. Wij waren niet in de gelegenheid om deze uitvoe ring bij te wonen, maar naar hetgeen wij er van hoorden is de opvoering uitstekend geslaagd. Met aandacht werden de verschillende toonieeltjes door het publiek gevolgd. Het daverend applaus na afloop van ieder bedrijf, moge voor d'e vereeniging een bewijs zijn dat er goed werk is geleverd en dat het publiek volop genoten heeft. De grimage van den heer Swarthof liet, zooals wij dit vaié hem gewoon zijn. weer niets te' wenschen over. Ook hier een plezierig bal tot besluit. ST. MAARTENSBRUG. Door de vereeniging „Klein Begin" alhier werd Dinsdagmiddag een handicap-draverij gehouden. Van de .12 paarden die aangegeven waren, namen er 9 aan de start deel. Mooie, spannende ritten had|den er plaats, die met belangstelling door het talrijk pu bliek werden gadegeslagen. Als overwinnaars kwa men uit het strijdperk te voorschijn: Zwaluw, eige naar. en berijder de heer Schreuder van Hensbroek, le prijs f60.Jetny W, eigenaar de heer Andr. de Wit van 'tZand, berijder de heer A. de Wit, 2e prijs f 20.Talmy, eigenaars gebr. Koning van St. Maar ten, berijder de heer P. Koning, 3e prijs f 10.Jon ker Lodewijk, eigenaar d» heer C. Spaans van.' Koe dijk, berijder de heer D. Klomp, 4e prijs f5.—. Na afloop van deze mooi geslaagde draverij! werden de prijzen met eenige toepasselijke woorden door den voorzitter, den heer Appel, uitgereikt. Verder werd een woord van dank gebracht aaai de burgerij1, aan heeren stariers, keurmeesters en eigenaars van dra vers voor d'e flinke medewerking om deze draverij zoo goed te doen slagen. Met een opwekkend woord aan velen om de ver eeniging Klein Begin hoog, te houden en een ver zoek aan heeren eigenaars van dravers om ook het volgend Jaar weer aan den wedstrijd deel te nomen werd deze uitstekend geslaagde draverij besloten BROEK OP LANGEND IJK. De alhier gehouden tentoonstelling van de door de schoolkinderen opgekweekte plantjes, werd door 245 betalende bezoekers bezocht. Besloten werd, deze entreegelden te resorveeren voor den aankoop van nieuwe bollen, en in minde ring te brengen voor den aankoopprijs die de kinde ren voor de bollen anders hebben te betalen. Vele der tb&ns ingezonden kamerplanten ter opluistering zouden met succes op bekroningen wél rfhar eene groote .tentoonstelling gezonden kunnen worden. Indien, wat 'hoogstwaarschijnlijk gebeuren zal, een volgend jaar weder een dusdanige tentoonstelling gehouden zal worden, zullen velen wed. gebruik; ma ken van bezichtiging en: inzending. BROEK OP LANGENDIJK, Aan de simultaan-seance in het) dammen, gegeven door den heer W. Verkroost uit St. Pancras, namen 17 spelers deel; Alhoewel door enkele speler» goed werd gespeeld, mocht het niemand gelukken te winnen, of zelfs remisé te maken. De heer Verkroost heeft alle partijen gewonnen. Men tracht dientengevolge alhier nu eenee dam club op te richten, om zich in dit edele spel wat meer te oefenen. Voorloopig traden reeds verschei dene leden toe, en zullen de verdere werkzaamheden tot de definitieve oprichting deze week verder plaats vinden. WTERINOEN. Woensdag jl. nam. 2 uur werd op de algemeene begraafplaats te Hippolytushoef het stoffelijk over schot van wijlen dén heer L. Berghuis, onderwijzer, ter aarde besteld. Onder klokgelui droeg men de kist vanaf zijne woning naar de Ned. Herv. Kerk, gevolgd door familie, onderwijzers, het college van B. en W., bèsturen van diverse vereenigingen, vrienden en kennissen. In de kerk werd een gevoel volle lijkrede gehouden door Ds, M. Onnes van Westzaan, terwijl ook burgemeester Kolf en de heer O. J. Bosker het woord voerden. Na afloop dankte een broeder van den overledene voor de groote belangstelling van allen ondervon den, waarna het lijk grafwaarts werd gedragen. Een zevental kransen dekten de lijkkist en werden mee gedragen. De belangstelling was zeer groot Met het verscheiden van den heer Berghuis is weer een onzer beste ingezetenen heengegaan. HENRI TER HALL TEGEN DE VLOOTWET. Uit "s-Gravenhage, 9 Oct Naar wij: uit goede bron vernemen, zal de heer Ter Hall, die aan 'n hart- aandoendng lijdt, welke volslagen rust noodzakelijk maakt, toch, indien ©enigszins mogelijk, bij de stem ming over de Vlootwet zich naaf" de zittingszaal der Tweede Kamer laten brengen, teneinde zijn stem tegen het wetsontwerp te kunnen uitbrengen. SAMENVOEGING WIJDE NE S—VENHUIZEN. Evenals de gemeente Wijdenes hebben B. en W. der gemeente Venhuizen aan Gedl Staten bericht, dat zij thans een samenvoeging der gemeenten Wijdenes en Venhuizen ongewenscht achten. KERSSEMACKERS NIET IN CASSATIE. Uit 's-Hertogenbosch, 10 Oct. Naar de Tel. ver neemt, zal Kerssemackers geen gebruik maken om in cassatie te gaan, doch zal hij in zijn vonnis van 8 jaar gevangenisstraf berusten. ST. PANCRAS. Gisteren reed een der knechts van den heer Timmerman alhier, met de vrachtauto, bela-, den met zakken meel, van hier naar Broek op Langendnk, langs den Twuijverweg (Dijkje). Door het uitwijken voor een autobus kwam de vrachtauto te veel op den kant. zakte in de schuineJh elling te veel naar den waterkant en verloor eenige zak ken meel7 welke in 't water terecht kwamen. Als daar niet tijdig verbeteringen worden aange bracht, blijven ongelukken niet uit. ZIJPE. Uitslag der verkooping te Schagerbrug, ten over staan van Notaris Vrijburg. 1. Rentenierswoning te Schagerbrug aan den Schagerweg, groot 4.90 aren, eigendom van de er ven van Mej. Wed. G., Rademaker. Kooper de heer J. Jimmink voor f 4100. 2. Weiland in polder H, bij de Bocht, nabij Schagerbrug, groot 2.53.30 H.A. Kooper ae h.h. A. van Twuijver c.s. te Schagen, voor f4541. 8. Huismanswoning bij de Stolpen, aan het Groot Noordholl. Kanaal, groot 4.28.70 H.A., nagelaten door den heer Jb. SohoorL Kooper de heer B. Tromp te Julianadorp, voor 7676. WIERINGERWAARD. Zondag was het weer een goeden dag voor de roodbroeken. Twee wedstrijden gespeeld, beiden gewonnen. Het tweede' elftal van W.F.O. spoelde op eigen terrein tegen B.F.O. III van Breezand en wist met 50 te winnen. Het eerste elftal ttrok mot niet minder dan drie invallers naar Oudesluis om door een compe titiewedstrijd te spelen tegen D.O.8.K.O. H. De hoop op een oeyrwinning was dan ook niet groot. Ongeveer 10 minuten bezig zijnde, neemt D.O.S. K.O. de leiding. W.F.O. niet ontmoedigd, weot al heel spoedig door een vrijen schop den gelijkmaker te forceeren. De rust gaat in mét gelijken stand, stand. Direct na de rust bemachtigd Schenk den bal. dondert door de gehoele D.O.S.K.O.-vorde- diging heen. waardoor WTF.C. dadelijk mot 21 de leiding heeft. D.O.S.K.O. zet er alles op, om gelijk te maken, doch door de sttoere verdediging van W.F.C.'s achterhoede, gelukt het hun niet. Even voor het einde weet 'Schenk den stand op 31 te brengen, in het voordeel van W.F.O. WIERINGERWAARD. Woensdag heeft alhier de gewone najaarskeuring plaats gehad van geregistreerd vee van de zoo gunstig bekend staande Rundveefokvereemging Wieringerwaard. Het was gelukkig goed, droog weer en er was veel belangstelling, vooral van buiten de gemeente. Algemeen was men vol lof over de mooie collectie yeo. Do uitslag was als volgt: a. Stierkalveren, geboren vóór of op 15 Maart. 1923: le pr. Greta's Constantijn, eig. N. D. Kaan, Jonge Max "26. eig. K. Schenk, Jonge Max 24, eig. Jb. Kaan Kz.; 2e pr. Maximiliaah 20. eig. N. Kaan Kz., Frans Adolf 28, eig. F. A. F. Groneman'' 8e pr. Matje7s Max, eig. F. A. F. Groneman; 4e pr. Jonge Max, eig. J. Schenk, Nico Frans 33. eig. A. D. Sleutel. b. Stierkalveren geboren na 15 Maart: le pr. Frans Adolf 30, eig. F. A. F. Groneman, Frans Nicolaas, eig. dezelfde, Meine 3, eig. Daan Kaan, Max Constanten, eig. Jb. Kaan Kz.; 2e pr. Jonge Max 36, eig. K. Schenk, Jonge Max 39, eig. C. Strijker, Meine 4, eig. Daan Kaan; 3e pr. Max Constantijn 2, eig. C. R. Blaauboer; 4e pr. Jonge Max 38,' eig. dezelfde. o. Kuikalveren, geboren vóór of op 15 Maart: le pr. Dora, .eig. F. A. F. Groneman, Kroonde 13. eig. dezelfde. Dieuwertje 36, eig. Wed. Jb. Kaan Kz. Jr.t Charlotte 9, eig. Jb. Kaan Kiz.; 2e pr. Kroontje 14, eig. F. A. F. Groneman, Dora 31. eig. dezelfde, Betje 9, eig. Jb. Kaan Kz., Aaltje 14. eig. C. R. Blaauboer; 3e pr. Maja 5, eig. N. Kaan Kz.. Johanna XII, eig; N. D. Kaan, Catrien 14, eig. Daan Kaan; 4e pr. JBertha 2, eig. O. Strij ker. Catrien 15 eig. Daan Kaan. d. Kuikalveren, geb. na 15 Maart: le pr. Maartje 61. eig. N. Kaan Kz., Sarah 13, eig. F. A. F. Groneman; 2e pr. Sarah 14, eig. F. A. F. Grone man, Matje-9, eig. H. van Hoorn. e. Hökkelingen: le pr. Dora 89, eig. F. A. F. Groneman, Kroontje 12. eig. dezelfde; 2e pr. Sarah XI. eig. dezelfde, Antje 10, eig. Wed. Jb. Kaan Kz. Jr., .Marie 5, eig. Jb. Kaan Kz.8o pr. Sarah 12. eig. F. A. F. Groneman, Maartje 44 eig. N. Kaan Kz.. Dieuwertje 34, eig. Wed. Jb. Kaan Kz. Jr.. 4e pr. Trijntje 19, eig. A. D. Sleutel, Maartje XI. pig. J. Schenk. f. Vaarzen: le pr. Tesselaar 20, eig. Daan Kaan: 2e pr._ Johanna 9, eig. N. D. Kaan; 3e pr. Catrien 12, eig. Daan Kaan; 4e pr. Dieuwertje 6, eig. J. Schenk. g. Twintors: le pr. Grota 8. oig. N. D. Kaan; 2e pr. Trijntje 23, eig. J. "Schonk, Clara 19, oig. dezelfde" 8o pr. 'Charlotte 4, eig. Jb. Kaan Kz., Greta 30, eig. A. D. Sleutel. h. Derdkalvers: le pr. Maartje 33, enig: N. Ivaan Kz.. Antje 8 eig. Wed. Jb. Kaan Kz. Jr.; 2o pr. Maartje 15. .eig. Jb. Kaan Kz., Nelly 8, eig. H. van Hoorn: 3e pr. Matje 3, eig. H. van Hoorn, Catrien 10. eig. Daan Kaan; 4e pr. Greta 6V eig. N. D. Kaah Greta 25, eig. A. D. Sleutel. Dieuwertje 27; eig. Wed. Jb. Kaan Kz. Jr. Zichtbaar dragon do koeien: ïe pr. Marie 2, êig. Jb. Kaan Kz., Maartje 31, oig. N. Kaan Kz.,2o "pr. Maartje 14, eig. Jb. Kaan Kz., 8o pr. Antje 7 #elg. dezelfde. j. Oudere koeien:: lo pr. Charlotte 3, eig. Jb. Kaan Kz.. Gusta 6, eig. F. A. F. Groneman, Kroontje 4, eig. dezlfde; 2e pr. Dora 3. eig. H. van Hoorn. Maartje 28 eig. N. Kaan Kz., Matje 7, eig. F. A. F. Groneman; 3e pr. Dieuwertje 14, eig. Wed. Jb. Kaan Kz. Jr., Marie 2, eig. N, D, Kaan. Greta 21 eig. A. D. Sleutel. k. vijf volbloed runderen van één eigenaar-fok ker: le pr. Wed. Jb. Kaan Kz. J'r. en Jb. Kaan Kz.2e pr. A. D. Sleutel, H. van Hoorn en N\ Kaan Kz. 3e pr. J. Schenk, 4e pr. Daan Kaan. De Keuringscommissie bestond uit de heeren R. Koster Dz.. Jm. Blaauboer, P. Stapel, D. E. C. Hartog Directeur vee-export en J. G. Tukker, vee teeltconsulent, als arbiter. Ook was nog aanwezig de heer Wibbens, hoofdinspecteur van het N.R.S. Deze aanwezigheid werd in verband gebracht met de onderlinge bloedparing van Jonge Max en Con stanten 9. De heeren J. Schenk Kz. en O. R. Blaauboer hebben ieder een stierkalf verkocht. Het was voor liefhebbers een mooier! en voor de vereeniging een succesvollen dag. WEG MET DE VLOOTWET. Maandagavond is in een openbare vergadering te* Doetinchepi van de Vereeniging Ouzo Vloot Juitenant- ter-zee A. v. Hengel als spreker opgetreden ter ver dediging van de Vlootwet. Do groote en de kleine zaal van de Sociëteit waren beide stampvol. De vergadering was al dadelijk uiterst rumoerig; in' het eerste kwartier werd zij reeds tweemaal ge schorst. De rust keerde eerst terug, toen de kleine zaal door de politie was ontruimd en vanwege het Anti-Vlootwetcomité, dat voor een debater had ge zorgd, het publiek tot kalmte was aangemaand. Aan het slot van de vergadering werd luid geroepen: Weg met de Vlootwet! BAGGERMOLEN GEZONKEN. Bij de dempingswe'rken der gemeentelijke werk verschaffing aan den Ouden IJssel te Doetinchem is vanmorgen, de baggermolen van het waterschap, de Oude IJssel gezonken. Het ongeluk werd veroor zaakt door het' kantelen van een modderschuit, waar op zich vier arbeiders bevonden. Drie hunner wis ten er bijtijds af te springen, maar de vierde, IL, raakte met de beenen tusschen schuit en molen be klemd en kreeg vrij ernstige kneuzingen. Men heeft thans de sluis te Kemnade gesloten; en die te Laag- Keppe! geopend, teneinde dit rivierpand zoover ie laten leegloopen, dat het dek der machine weer zichtbaar wordt. Door leegpompen hoopt men dan den molen weer drijvende te krijgen. VALSCHHEID IN GESCHRIFTE. Tegen den heer S., hoofdcommies ter secretarie te Zevenbergen, is, naar aan do Telegr. wordt ge meld, een aanklacht ingediend wegens valscbheid in geschrifte, gepleegd in een buwelijksacte. De heer S. is voor e§n week geschorst, wegens het slordig behandelen van de registers en acten. P URMEREND. Onze nieuwe burgemeester, de heer H. Cramwin kel, is gepensionneerd officier van het Ned.-Indisc.he leger, Hij is ongeveer 40 jaar oud en van vrijzinnige politieke richting. De heer Cramwinkel ia thans wetkzaam ter ge meente-secretarie te De Bilt. KATHOLIEKEN EN DE VLOOTWET. Het bestuur van de R. K. Volkspartij heeft gisteren aan de Tweede Kamer hef volgende adres gezon den: Geven met verschuldigden oorbiod te kenn#n, enz. dat zij met verbazing kennis bobben genomen van het feit, dat deor de regeering aan uwe vergadering ter behandeling zal worden voorgelegd het wetsont werp, bekend onder den naam van Vlootwet, on danks de omstandigheid» dat het aanschaffen zoo-

Schager Courant | 1923 | | pagina 2