Gemengd Nieuws. Plaatselijk Nieuws. Staatsloterij. Predikbeurten Marktberichte». wel als hot onderhouden en .tijdig, vernieuwen van een vloot van eenlgszlns behoorlijke samenstelling volgens algemeen gevoelen en steunende op de gego- vens, verzameld door de z.g. commissie-Pattjn verre uitgaat boven do linancleelo draagkracht van de Ne- deriandscbe natie; dat zij, in aanmerking nemende do plechtige ga ranties. welko op hot congres van Washington aan het Nederlandsche volk werden verstrekt door de daarvoor in aanmerking komende mogendheden, van oordeel zijn, dat het aanbouwen van een vloot tot het handhaven van de noutralitelt geenszins ur gent is to achten; dat zij daarentegen In het bezit van een goed ge- outileerdo vloot veeleer zien een vergrooting van hot gevaar van in een toekomstigen oorlog te worden meegesleept, vermits practisch deze vloot in dienst zal moeten worden gesteld van een der oorlogvoe- rende partijen; dat de neutraliteitspolitiek, welke het Nederland sche volk om meerdere redenen verplicht is te vol den, het ondoenlijk maakt, van tevoren to bepalen, in dienst van welko dor oorlogvoeren do mogendhe den 'het ondorwerpèlijke verdedigingsapparaat zal moeten worden aangewend, waaruit de mogelijk heid wordt geboren dat aan een groote mogendheid met begeerten tot blijvend© bezetting van overzee- sche doelen van het rijk, steun zal moeten worden verleend, louter door do toevallige omstandigheid, dat haar tegenpartij het eerst de onzijdigheid te on zen opzichte zal hebben geschonden; dat zij van meening zijn, dat reeds op grond van deze voorafgaande materieele redenen, doch meer nog van de ideëele motieven het aanbeveling ver dient, tot het handhaven van d$ neutraliteit te steu nen op de verbreiding en de toepassing van de rege len van het internationale recht; redenen waarom zij er hij uwe vergadering met Klem op aandringen, de onmiskenbare gevoelens van de overgroote meerderheid van het Nederlandsche volk in zijn groeiende afkeer tegen verzwaring van militairo en maritieme lasten, niet teleur te stellon en het ontwerp Vlootwet niet aan te nemon. KOLHORN. Het dubbele burgerwoonhuis met pl.m. 2d Aren bouwgrond, in den polder Waard alhier, aan den »ostdijk, van den heer P. Zwart, ging bij onderhand- acben verkoop in eigendom over aan den heer Jb. Kooij Cszn., te Wieringerwaard. ROOMSCH-KATHOLIEKEN EN DE VLOOTWET. In een Dinsdagavond gehouden vergadering van do R.-K. Kiesvereniging te Zwolle werd een motie aangenomen, waarin werd betreurd, „dat d;e Re- ireering niet de noodige inlichtingen heeft verschaft over de noodzakelijkheid van het indienen en aan nemen der Vlootwet" en ten strengste afgekeurd „dat bij djoorvoering en aanneming der Vlootwet, dit tVn koste zal gaan van onderwijs, salarissen en so^ ciale wtgeving", Slechts 11 aanwezigen.stemden te gen. noordscharwoude. Ged. Staten hebben goodgokenrd don verkoop van de gemeentewoning, staande bij de grens van Noord- ou. Zuidsch arwoude, aan den lieer G. Gut- tor te Zuidscliarwoude. ZUID SCHA RW OUDE. Wogens den grooten afstancT en de daaroor ont stane moeilijkheden, diè den tijd om te stu- deeren to zoer in beslag nemen, heeft de eénig;© leerling van de Alkmaarsclio Handelsschool uit onze gomoento, die nog trachtte zijn diploma door verdere studio op do Handelsschool te Helder te behalen, pok deze studie moeten opgeven. Zoo hebben dan allo 8 do leerllingen hun studie vaar wel moeten zoggen. Uit onze gemeente bezoekt nu geen enkele leerling meer do HandelssohooL LANGENDIJK. De Inspecteur van 'de directe belastingen heeft .•urn de houwers .formulieren toegezonden, teneinde hun bedrijfsuit,komsten te loeren kennen over het dienstjaar 1922. Aan het' botaalkantoor wordt een bewijs verstrekt van de opbrengst van de geveilde producten. Uit dit laatste blijkt, die die opbrengst al zeer gering is geweest: we vernemen, dat zij gemiddeld zoowat flÖ per snees hoeft bedragen. Als men nu bedenkt, dat voor bemesting, onder hond. kortom voor exploitatiekosten minstens dit bedrag noodig is, is het begrijpelijk, dat een groot percentage buiten do belasting valt. Zy, die nog s\ at inkomen hebben, zullen dit helaas hij den Hoof deüjken Omslag ondervinden. LANGENDIJK. Met het vervolgonderwijs aan den Langendjjk is het nu voor mekaar in twee gemeenten, Üudkarspel en .Broek op Langen ijk. In de eersto gemeente wordt het, door de'gemeente gegeven, in do laatste door de veroeniging „.Belang der Jeugd" voor liet openbaar onderwijs, en het Bestuur der Chr. school voor het bijzonder ondorwijs. De gemeento subsidi eert beide curcussen. Alleen in Noord- on Zuid- hcharwoude is nog niets officieels omtrent dit onderwijs bekend. Van Noordscharwoude vernamen we officieus, dat zich ook al een vrij beduidend aantal voor het volgen van dat onderwij» onge vraagd hebben^ aangemeld, terwijl de Zuidsohar- wuuder jeugd in< afwachting leeft, of er ook nog wat van komt dit jaar. Autoriteiten, die in deze leiding geven, schijnen niet veel haast te hebben. HOOGWOUD. Vergadering van de afdeeling Hoogwoud van do Vereniging ter bevordering van het Vakonderwijs ïn w est-h riesland op Dinsdag 9 October 1923, ten huize van don kastelein A. Breed in het Zmetend alhier* Aanwezig 9 leden. De Voorzitter, do hoer J. Breebaart Dz., openfr de vergadering en heet de heeren welkom, waarna uoor den Becretaris, den heer W. Speets, de notu len worden gelezen, die door de aanwezigen zonder aanmerking worden goedgekeurd. Als ingekomen stukken komen ter tafel: De goedgekeurde begrooting voor 1923. Een kennisgeving dat beschikbaarstelling van gipsafgietsel met meer gratis kan geschieden. Zal opgaaf gevraagd worden naar eventueele aan- sohatxmgskosten. Daarna wordt verslag uitgebracht door den heer Volger te Spanbroek van de algemeene jaarver gadering. Het lesgeld voor de leerlingen wordt bepaald op f 10 maximum. Medegedeeld wordt, dat 16 leer lingen alhier de teekenschool bezoeken. Rondvraag. De heer G. Kuijpers is van oordeer dat er op de tentoonstelling wel eens prijzen worden toegekend, die niet gemotiveerd zijn. Hij acht- het puntenst§Isel beter. De vertegenwoordiger m het Hoofdbestuur, de heer Speets, zal 'deze zaak ter sprake t brengen. Verder niets meer te behandelen, sluit voorzitter ae vergadering. DE GIRO-DEBACLE. <o iw!/f Gravenhago, 10 Oct. Naar wij vernemen maï Lu 6Pl^ Mr. J- Oud voornemens in de Ka- erziuitig van morgen verlof te vragen over den oestand bij den Postchèque- en Girodienst aan den Minister van Waterstaat ©enig© vragen te stellen. SOCIALE VOORZORB. Tel" ®°.i;.t6,ml,ep-afleveriiig vanl het tijdschrift bevat f, '"t'ik6' van den Roomsch-Katholieken pr jf. over ..Vlootwet, militaire uitgavèn en so- .Tt 9° schr. vat als gewoonlijk zijn conclusies samen in oen program. Wij citeoren hior- Daadwerkelijke ontwapening. In plaats van een 8e°0(otKl0 en (foed; uitgeruste Staats- Lul Plaats van. een oorlogsvloot eenige schepen voor vlagvertoon en politio riJLn™u ?ntüDdnrdeoien t0 •'«handelen de 'liquidatie epnrtementen en de opbouw van'het kiu^HrMtSSÜf^fi is zeker niet noodzakelijk. En kele richtlijnen zijn voldoende.'Van nieuwe lichtin gen of herhalingsoefeningen) 'behoeft geer» sprake meer te zijn. Wachtgeld- en pensioenregelingen ypor het kader. Geleidelijke en commercieele verkoop vaa voorraden, materieel, gehouwen en terreinen. Dit wat betreft de militaire Departementen, met welkar liquidatie de Minister van Politie zou zijn te be lasten, ook omdat het voor politie bruikbare op die manier het best ter beschikking van het nieuwe De partement komt. BEZUINIGING OP ONDERWIJS. Uit 's-Gravenhage, 10 Oct. Naar wij vernemen werd er bij het afdeelingsonderzoek in de Kamer met nadruk op gewezen, dat op de onderwijsbegroo- ting een sterke bezuiniging moet worden toegepast. Het denkbeeld werd overwogen aan de regeering den wensch kenbaar te maken, om meer het com bineeren van klassen, wat vooral in de laagste klas sen gemakkelijker zal vallen, toe te passen* Een gerucht als zou de regeering plannen over wegen om de leerstof zóó te beperken, dat men met een vierjarige school zou kunnen volstaan, werd bij onderzoek onzerzijds te bevoegder plaatse volkomen praematuur genoemd. Men gaf ons toe, dat de re- geering weliswaar wijzigingen overweegt, die voor namelijk bet zevonde leerjaar zullen betreffen. Tel. ANNA PAULOWNA. Dinsdagavond 9 October hield' do vereeniging A.L.E.G.O. een algemeene vergadering in Veerburg. Na opening door den voorzitter, den heer A. de Boer,, wordt medegedeeld, dat het voorloopig bestuur de functies als volgt had verdeeld: A. de Boer, voor zitter, C. Rezelman Dz., vice-voorzitter, F. Damen, secretaris, Derksen, penningmeester. Voorts dat de aangifte van leerlingen was als volgt: Meisjes van 1012 jaar: Klein© Sluis 28, Breezand 9, Oostpolder 9. Jongens van 10—12 jaar: Kleine Sluis 30, 'Bree zand 11/ Oostpolder 19. Oudere meisjes: Kleine Sluis 43, Breezand' 16, Oostpolder 17. Oudere jon gens: Kleine Sluis 11, Breezand 10, Oostpolder 11. In totaal 203 leerlingen, terwijl er op dit oogenblik 133 leden zijn. Uit een en ander meent voorzitter te mogen con- cludeeren, dat bot streven dor vereeniging de sym pathie beeft der ingezetenen. De Gemeente heeft 3 lckalen ter beschikking gesteld met vrij vuur en licht. De vereeniging zal, om kans op, subsidie van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen te hebben, een onderdeel van dit lichaam zijn, waardoor het Nut het recht heeft om zch in het bestuur te doen vertegenwoordigen, terwijl A.L.E.G.O. jaarlijks reke ning en verantwoording aan het Nut moet doen. Van de Vakschool voor Meisjes te Helder heeft het be stuur 6 naaimachines en 5 bankjes voor 1 persoon kunnen overnemen.. Na deze mede deel ingen worden de statuten' der nieuwe vereeniging behandeld en vastgesteld, als mede het huishoudelijk reglement. Vervolgens komt de begTooting in bespreking;, die uit den aard der zaak voornamelijk op schulden be rust. Het bestuur komt, als het gemeentebestuur f200 subsidie geeft, tot een totaal bedrag van f1066 aan ontvangst. De oprichtingskosten zijn berekend op f 460. Deze kosten komen dus maar eens. Verder zijn er jaarlijks terugkomende kosten als salarissen, grondstoffen enz. Het bestuur berekent al dodelijk een tekort van f700. Voorzitter verwacht echter, dat hot aantal leden zeer zal1 toenemen, hoopt 'dat het Nut subsidieeren zal en gelooft, dat het niet moei lijk zal vallen om van gegoeden rentelooze voor schotten te krijgen* De heer Raap vraagt, waarom de zaak dadelijk zoo grootscheeps moet aangepakt worden. Hij meent dat het beter zou zijn in hot klein te beginnen bin nen de grenzen dop geldmiddelen waarover men werkelijk te beschikken heeft. Blijkt do zaak levens vatbaarheid to bezitten, dan kan ze later uitgebreid werden. Bovendien acht hij handwerk onderwijs niet nooddg, daar dit op alle scholen gegeven wordt, ter wijl de oudere meisjes daarvoor van het vervolgon derwijs gebruik kunnen maken. Voorzitter antwoordt, dat op de scholen te wei nig- tijd voor handwerk is, terwijl bovendien alge meen afkeurend over het handwerk onderwijs wordt gesproken. De heer Raap acht zoo'n uitspraak een aanklacht tegen het personeel met dat onderwijs belast, die verschrikkelijk is. Het bestuur antwoordt: Het ligt niet aan de onder wijzeressen, maar aan de voorschriften volgens wel ke zij hebben te handelen. De heer Raap meent, dat, wanneer het handwerk- onderwijs (waardoor dan ook) niet deugt, men moet trachten daarin verbetering te krijgen, door zich te wenden tot autoriteiten, gemeentebestuur, de zaak bespreken op ouderavonden enz., maar dat men daarvoor toch geen vereeniging had' op te richten. Ook de heer A. N. Kossen zou het beter vinden, als eerst de zaak op wat bescheidener schaal werd aan gevangen. Voorts breekt hij. een lans voor het hand- werkondorwijs. Dat alles op school in klein formaat moet gemaakt worden, acht hij zoo'n heel groot be zwaar niet. De begrooting wordt tenslotte aangenomen bij meerderheid' van stemmen. Tot onderwijzend personeel zijn door het bestuur aangesteld, voor Kleine Sluis de dames: De Boer, Rossen en Damen;, voor Breezand de dames: Van der Goes en Jongejans; voor Oostpolder tot nog to© al leen mej. Noorden. Als onderwijzer voor de jongens is benoemd de heer De Wilde. Het voórloopig bestuur wordt door de vepgaderirife bij acclamatie tot definitief bestuur gekozen. Nadat nog. besloten is tot huisbezoek ter aanwer ving van leden, wordt de vergadering gesloten. WETSONTWERP. Het wetsontwerp tot' verbooging van den bier-ac cijns en van het invoerrecht op bier en thee is inge diend. INBRAAK. De politie heeft ontdekt dat ingebroken is in de woning van dr. Vuylsteke aan den N. Binnenweg .te Rotterdam, die met zijn familie uitstedig is. De inbrekers zijn aan de achterzijde binnengeko men en hebben zich uit den tuin toegang verschaft tot de keuken. Eenige gouden ringen en kettingen, benevens zwaar gouden kruis, en een ring bezet met diamanten en amethysten worden vermijt. De vermiste voorwerpen zijn het eigendom) van mgr. Vuylsteke, den bisschop van Curagao, die ten huizo van zijn broeder logeert. Of or nog meer vermist wordt valt niet met zeker heid te zeggen, daar de familie Vuylsteke nog niet terug is. Alle kasten en kamers zijn echter doorzocht, DE LEEFTIJD VAN TOELATING TOT DE LA GERE SCHOOL. De parlementsdirecteur van Het Volk meldt aan zijn blad: Naar wij' uit goede bron vernemen, overweegt de regeering een wijziging van het Kon. besluit waar- dooo do leeftijd, waarop het geoorloofd is, dat een kind tot de lagere school wordt toegelaten, welke leeftijd nu minimaal 5H jaar bedraagt, met óón jaar zal worden verhoogd en dus op minimaal CA jaar zal worden gestel(L Deze wijziging zou tweeërlei bedoeling hebben: le. zou zij veroorzaken een vermindering van den toeloop van jonge kinderen in 1924, waardoor althans dat Jaar de eerste klasse minder bevolkt zal zijn, het geen voor genoemd jaar tot eenige bezuiniging zal kunnen leiden: 2e. zou de verhooging van den toelatingsleeftijd het paedagogisch belang worden gediend, wijl vol gens veler meening de tegenwoordige minimale toe- latingsloeftijd van 5% jaar te laag is. De autoriteiten moeten nog over het voornemen der regeering ad^ vies geven. Indien de wijziging wordt doorgevoerd! zal dit nog m den loop van dit jaar geschieden. WAT EEN MARK WAARD IS7 Om eenig denkbeeld te geven van den kolossalen val van den Duttechen Mark, het volgende: Woens dag was de officieel© beursnoteering te Berlijn: dol lar: 2.967.507.500 Mark; Engelsche Pond 13.466.250.000 Mark; Nederlandsche gulden: 1.163.087.560 Mark. Het duizelt een mensch van de cijfers. DRIE GEVANGENEN TE LONDEN ONTSNAPT. Uit Londen, 10 Oct. Drie gevangenen, die te Londen hun berechting wegens inbraak afwachtten^ zijn heden op sensationeels wijze' ontsnapt. Met een zaag, die zij blijkbaar ergens verborgen hadden, zaagden zij de tralies van de cel door, waarin zij allo drio zaten, klommen vervolgens op het dak en wis ten te ontkomen voor er alarm gemaakt werd'. HET WEIGEREND ANTWOORD VAN POINCARé. Uit Parijs, 10 Oct. De Duitsche zaakgelastigde gaf hedenmorgen aan Poincaré den wensch zijner regeering te kennen om deel te nemen aan de onder- hardelingen nopens de hervatting van het werk en van de kolenleveringen in het Rurhgebied door de instelling van een gemengde commissie, waarin Frankrijk, België en Duétschland door een gelijk aantal leden zouden vertegenwoordigd zijn. Er is alle reden om aan te nomen, dat Poincaré dit verzoek heeft afgewezen. De geallieerde verte genwoordigers behandelen deze quaosties ter plaatse met de plaatselijke autoriteiten der bezette gebieden. De besprekingen hebben reeds positieve resultaten opgeleverd en goleid tot een voorloopige overeen komst met groep Otto Wolff. Do toelating van afge vaardigden van Berlijn zou slechts de aanstaande oplossing vertragen. Het schijnt, dat de Duitsche zaakgelastigde niet gesproken heeft over een even tueel© hervatting der algemeene onderhandelingen tusschen het Düitsche rijk en die geallieerden met het oog op de regeling der schadevergoedingen1. Wan neer de staking van het lijdelijk verzet volkomen verwezenlijkt is, heeft het Duitsche rijk slechts voor stellen te richten tot de Commissie van Herstel of de geallieerde regeeringen, welko deze aanhangig zul len maken bij de Commissie van Herstel, belast met de uitvoering Van het verdrag van Vorsailles. DE HOUDING DER RUHRINDUSTRIEELEN. Uit Dusseldorf, 10 Oct. De Rijnsch-Westf aolsche industrie is heden begonnen met haar personeel op groote schaal op te zeggen. Gemiddeld zijn, met in achtneming van den wettelijken opzeggingstermijn, 50 van' de arbeiders ontslagen. In enkele bedrij ven is dit aantal nog grooter. Zoo beeft b.v. de „Rheinische MétaJlwaren- und Maschinefabrik" in Dusseldorf, die vroeger naast Krupp de grootste munitie- en wapenfabriek was, ongeveer twee der de van heV geheele personeel opgezegd. Het ontslag wordt gemotiveerd met het ophouden van de „Ruhr- hilfe" en met. het feit, dat het gebrek aan opdrach ten en de financieele toestand' der verschillende on dernemingen niet toelaten, het tot dusver gevolgde systeem vanl ondersteuning der arbeiders voort te zetten. Het massa-ontslag heeft reeds tot demonstraties van arbeiders in verschillende steden' aanleiding ge geven. DE LEVENSMIDDELENPRIJZEN IN DUITSCH- LAND. Uit Berlijn), 9 Oct. Op de levensmiddelenmarkt gingen bed'en vele prijzen met 100 of meer procent omboog. Buiten de distributie kost een brood met ingang van morgen 76 millioen mark. EIEREN ALS PASMUNT IN RUSLAND. Een medewerker van de „Ekoni Sjion." (het eco nomisch orgaan der Russische regeering), die een reis door Zuid-Rusland maakt, schrijft het volgen de over een nieuw soort pasmunt: In Melitopol heb ik een brood gekocht. De ver koopster moest mij' vier roebel teruggeven', maar in plaats daarvan overhandigde ze mij....... een ei. In het stationsbuffet van Dzjanlcoj (in de Krim) ontving ik bij wijze van pasmunt twee eieren. Zoo heb ik op mijn reis in verschillende steden hard gekookte eieren -als pasmunt ontvangen. Eieren schijnen dus als wettig betaalmiddel te worden beschouwd naast de biljetten van de regeering. HET VERGAAN VAN DE „NORMANDIE". Uit Parijs, 10 Oct. Hot aanvankelijk geuite ver moeden dat het totaal aantal slachtoffers van de ramp met den Franschen baggermolen „Normandie" veertig zou bedragen, is gelukkig onjuist gebleken. Reeds was wol in do eerste berichten vermeld, dat de bemanning hoogstens uit 15 koppen kon bestaan hebben, doch men Vreesde, gelijk men weet, dat er zeer vele vrouwen en kinderen aan boord gekomen waren om de thuisreis mede te maken. Thans blij ken alleen aan boord gekomen te zijn de vrouw van den baggermeester en de vrouw van een der machi nisten, benevens twee kinderen. Het totaal aantal' slachtoffers van de ramp bedraagt»zeventien. Onder hen waren zeven Franschen, drie Belgen on drio Hollanders, benevens de twee genoemde vrouwen en beide kinderen, die ook uit Nederland afkomstig zijn. In de buurt van Villiers sur Mor, waar de „Nor- mandië" vergaan moet zijn, werden twee ledige red dingbooten van den baggermolen aangetroffen. TEN BATE DER FEESTCOMMISSIE. Men verzoekt ons te melden dat eenïgen der deelnemers aan den optocht bij gelegenheid der Jubileumfeesten, die^ don „kermiswagen" voorstel den hnn aandeel in de opbrengst der gehou den „collecte" welwillend hebben afgestaan aan de kas der feestcommissie. MAZELEN. Alhier doen zich eenige gevallen van mazelen voor. GEMEENTE SCHAGEN* Getrouwd: Dirk iMartinus Boon, en Catharana Zwaag. POLITIE. Verloren: een gouden broche* Gevonden: een rozenkrans. Inlichtingen ter gemeente-secretarie. KOSTELOOZE INENTING. Burgemeester en Wethouders van Schagen ma ken bekend, dat op Dinsdag 16 October a*&, des voormiddags 10 uur, de gelegenheid zal zijn opengesteld tot kostelooz inenting of herirajeixtliig van hen, die zich daartoe ten huize van den heer Dr. A. C. Melchior aanmelden. Voor een juiste vermelding in de vaccinebewijzen van de namen en geboortedatums der kinderen, is het gewenscht, dat bij de aanmelding worden mede gebracht trouwboekjes der ouders of geboortebewij zen der kinderen. Schagen, 10 October 1923 Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester. P. TRAPMAN, I*-a De Secretaris, ROGGEVEEN. Sïekklng van Dinsdag 9 Octobem 5e Klasse, 10e lijst No. 10711 1100.000. No. 1149 8007 12974 elk f 1000. No. 13324 14277 elk f 400, No. 6788 11739 elk f200. No. 9011 10984 12148 12533 13036 13620 16458 18116 18368 19883 elk f 100. Prijzen Tan f70. 59 66 240 289 337 437 581 587 841 845 875 973 1107 1112 1303 1361 1505 1528 2055 2137 2178 2192 2249 2269 2289 2339 2494 2496 2509 2550 2730 2857 2980 3029 3087 3139 3230 3312 3348 3340 3483 3495 3544 3725 3828 3869 4032 4473 4854 4863 4886 4887 5050 5336 5472 5584 5653 5694 5828 5861 6039 6206 6332 «335 8408 9435 8631 «711 6909 0928 6929 7120 7242 7360 7532 7943 8039 8249 8352 8596 8721 8701 8783 8789 8986 9007 9062 9071 9094 9149 9257 9290 9339 9391 9812 0813 9831 9904 9911 8912 9957 10126 10302 10339 10440 10628 10706 10910 10947 11078 11234 11285 11395 11530 11778 11780 11802 11849 11943 12011 12094 12145 12151 12279 12438 12458 12518 12713 12802 12814 12922 12020 12937 12947 12981 12997 12998 13113 13125 13728 13701 13793 14142 14519 14574 14630 14687 14717 14830 14851 14858 4888 150G7 15089 15110 1514 15237 15309 15312 15313 15382 15410 15426 15439 15862 15870 15979 15993 10145 16154 16193 16258 10368 16562 16640 16787 16823 16852 16921 16953 17054 17125 17132 17375 17446 17450 17452 17400 17568 17755 17767 17789 17834 17850 17915 17944 18013 18141 18180 18201 18218 18290 18420 18473 18529 18533 18612 18740 18787 18790 18836 18936 19006 19088 19098 19103 19126 19247 19493 19636 19753 19774 20169 20223 20314 20332 20707 20786 20799 21094 21137 21337 21545 21672 21719 21791 21895 21942 22024 22041 22522 22533 22548 22579 22738 22764 22951 Trekking van Woensdag 10 October. 5e Klasse. llo Lijst No. 8S?0 f1000. No. 129 2019 7767 16888 elk 1400. No. 1768 S285 20482 elk f200. No. 92 2240 7110 9043 0771 13780 1486V 15216 16904 19421'21349 elk f 100. Prijzen Tan 170, 18 314 387 522 551 644 887 910 970 1200 1273 1315 1547 1574 1813 1862 2089 2172 2203 2217 2247 2251 2359 2654 2818 3222 3262 3334 3351 3465 3489 3490 3525 3617 3629 3687 3695 3825 3916 4092 4106 4117 4118 4258 4311 4415 4677 4807 5072 5127 5286 5593 5813 5842 6154 6282 6305 6562 6750 6754 7101 7154 7340 7414 7427 7441 7660 7701 7838 7923 8012 8112 8359 8395 8413 8440 S509 8521 8672 847 8824 8839 9166 9224 9268 9312 9379 9448 9482 9627 9649 9720 9828 9841 9060 10006 10399 10477 10481 10683 10897 10986 11189 11190 11230 11238 11278 11429 11549 11598 11637 11706 11714 11766 11789 11822 11858 11875 11968 11981 11992 12182 12214 12237 12241 12340 12410 12803 12865 12889 13101 13152 13186 13239 13245 13378 13389 13478 13623 13748 13796 14120 14169 14259 14298 14332 14567 14784 14987 15033 15055 15062 15135 15178 15200 15207 15453 15528 15643 15793 1591* 15960 16404 16447 16561 16601 16627 16637 16741 16774 10790 16813 10827 18954 17018 17179 17352 17371 17386 17488 17515 17540 17639 17056 17718 17727 17865 17973 18033 18050 18128 18229 18389 18499 18710 18905 19033 19080 19116 19262 19557 19698 19784 19818 19899 19917 20017 20024 20049 20086 20280 20424 205S4 2(652 20568 20593 20683 20756 21060 212G8 21273 21306 21406 21423 21428 21611 21721 21801 21824 219G8 22020 22091 22197 22254 22487 22577 22596 22670 22807 22865 22891 ZONDAG 14 OCTOBER. NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen, nam. 7 uur, Ds. van Dijk. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. van Dijk. Callantsoog, voorm. 10 uur, Dr. Snethlaga. Julianadorp, voorm. 10 uur, Ds. Tinholt, Valkoog, nam. 7 uur, Ds. Tinholt. Haringhuizen, voorm. 10 uur, Ds. van Loon* Oudesluis, voorm. 10 uur, Da. Buiskool. Drrkshora, nam. 7 uur, Ds. Oterdoom. Nieuwo Niedorp, nam, 7 uur, Ds. Boeko uit Schagen. Wieringerwaard, voorm. 10 uur, Ds. Groeneveld. Kolhorn, geen dienst. Heerhugowaard, voorm. 10 uur, Ds. Broekema. Veenhuizen, geen dienst Oude Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Oterdoom, Winkel, geen dienst DOOPSGEZ. GEMEENTE t«ï Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Veen. Hippolytuishoef, voorm. halfelf, Ds. Onnes van Weat- zaan. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Haars. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Nam. 7 uur, de heer Posthuma. Breezand voorm. 10 uiir, de heer Boon. Nam. 7 uur, de heer Boon. GEREF. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Preeklezen. Nam. halfdrie, Preeklezen* SCHAGEN, 11 Oct 20 paarden f 150 a 450, 6 stieren f 150 a 325, 96 gel- dekoeien. mag. f255 a 390, 135 idem, vette f350 a 485, 40 kalf koeien f 340 a 475, 00 pinken f 170 a 275, 40 graskalvoren f 60 a 125,10 nucht. kalveren f 14 a 28. 27fl Schapen mag. f36 a 62; 518 idem vette f46 a 62; 187 ovorhouders f28 a 36; Lammeren) f32 a f 38; 13 bokken en geiten f 4 a 12; 41 varkens vette p. K.G. f0.80 a 0.84; 151 biggen f 12 a 24; 81 konijnen f 0.50 a 2; 612 kippen f0.50 a 0.85; 40 eenden 10.75 a f2; 103 K.G. boter f255 a 2.45; 4275 kipeieren f 9.50 a 10.50; 548 eendeieren f7. ALKMAAR, 10 October 1923. Appelefi f6 a 35 per 100 Kg. Bloemkool f3.20 a 4.80. Gele kool f5.50 a 6.20 per 100 Kg. Wor telen f3 a 8.20 per 100 bos. Uien f5.30 a 6.40. Peren f 6 a 38 per 100 Kg. Kropsla f 1.60 a 3.30 per 100 stuks. Snijboonen f26.40 a 50.60. Spercie- boonen enkele f 15.20 a 36.70. Idem, dubbele f 10.20 a 38.40 allos per 100 Kg. WARMENHUIZEN, 10 October 1923. Bloemkool f5.90. Roode kool f2.30 a 4JL0. Witte kool f 1.20 a 1.50. Peen fl.80 a 2. Aanvoer: 17650 Kg. roode kool, 40300 Kg. witte kool, 4850 Kg. peen, 725 stuks bloemkooL LANGENDIJKER GROENTENVEILING. 10 Oct. 1923. Bloemkool, le soort f 5.60 a 15.40. Idem, 2e soort f0.90 a 5.40 por 100 stuks. Wortelen f2 a 2.90 per 100 Kg. Roode kool, le soort f 1.80 a 4.50. Gele kool, T© soort f 1.80 a 3.70. Witte kool, le soort f 1.40 a 1.60. Uien f 6.80 a 7.30. Drielingen f8.60 a 9.20. Nep f 12 a 12.40. Slaboonen f 6.30 a 17.80. Bieten f 2.30 a 4.10. Rapen f 1 a L90. Blauwe aardappelen f6.50, allles per 100 Kg. Aanvoer: 18100 stuks bloemkool, 21500 Kg. wor telen, 86400 Kg. roode kool, 47000 Kg. gele kool, 125600 Kg. witte kool, 16300 Kg. uien, 1595 Kg. slaboonen, 2600 Kg. bieten, 2100 Kg. rapen, 180 Kg. aardappelen. NOORDERMARKTBOND, Noord-Scharwoude. 10 Oct. 1923. Eigenheimers f4.50. Blauwe aardappelen f4.50 a 5.60. Kleine aardappelen fl.10. Spercieboonen f 12.60 a 15. Rammenas f7.30. Grove uien f 6.90 a 7.50. Drielingen f 8.40 a 9. Gele nep f 11.80 a 13.20. Peen f2 a 2.60. Roode kool f 1.60 a 4.60. Witte kool fl.20 a 1.90. Gele kool f 1.60 a 4.60, allesper 100 Kg. Boswortelen f 8.50 a 4.40 por 100 bos. Bloemkool f 4.80 a 11. 2e soort f 0.60 a 1.80 per 100 stuks. Aanvoer op 9 Oct.: 5705 Kg. aardappelen, 1042 Kg. spercieboonen. 19 Kg. snijboonen, 600 Kg. rammenas, 9630 Kg. grove uien, 29925 Kg. peen, 31975 Kg. roode kool, 90850 Kg. witte kool, 22500 Kg. gele kool, 2200 boe wortelen, 4189 et. bloemL

Schager Courant | 1923 | | pagina 3