i DERDE BLAD. De dingen om ons heen. Binnenlandsch Nieuws. Gemengd Nieuws. Reclames. TÏ.V. „DE TtJÜSEESÏ1* Zaterdag 13 Oclober 1923. 66sle Jaargang. No. 7315. Het kostelijke lied), door alle straatjongens geflo ten, de Ode van de Bananen, heeft aan een van de Engelsche spotbladen aanleiding gegeven tot een zéér scherpe satyre. Curzon en Baldwin zingen in koor „Yes, we have No policy". Zoo lijkt het inderdaad. Het ziet er naar uit of Engeland werkelijk geen buitenlandsche politiek heeft en of het Britsche Rijk in dit opzicht geslin gerd wordt als een schip zondier roer. Als dit waar is, zou het zeer bedenkelijk zijn. Niet alleen voor Engeland, doch voor alle volken en lan den, die belang hebben bij de rust en orde, den vrede en de economische welvaart van Europa. Dit wil dus zeggen de geheele wereld. Ais een ander land, wat de buitenlandsche politiek betreft, geen vast richtsnoer heeft, is dit een te be treuren feit, al was het alleen maar, omdat in zulk een geval één der raderen in het algemeen orgaan niet behoorlijk functioneert en dus aanleiding kan werden tot strubbelingen, tot een haperen van de geheele machine. Maar de invloed van alle andere Europeesche landen is hoogstens negatief. Zij kunnen een oorlog verwekken, kunnen onrust stichten en onheil te weeg brengen. Maar de rol die Engeland sedert anderhalve eeuw in Europa heeft vervuld is, behalve negatief, ook constructief geweest. Engeland heeft minstons zooveel oorlogen op zijn geweten als een der andere landen en misschien wel dubbel zooveel. Als factor van onrust is het ten minste even' gevaarlijk als Frankrijk. Doch daar staat tegenover dat Engeland de kunst verstaat, die voor alle andere groote Europeesche landen steeds een gesloten boek met zeven zegelen is geweest, n.1. het voorkomen van een oorlog en het herstellen van normale toestanden zoodra de vrede :s gesloten. Dit is geen liefheid, geen weldadigheid van de En- gelschen, doch de zuivere consequentie van. hun koop mansgeest. Als de inzet niet te hoog schijnt voor de mogelijke winst, gaat Engeland ten oorlog. Nu, morgen en in het-verledene, maar het blijft thuis en tracht desnoods anderen van oorlog, af te houden, als het meer voordeel ziet in afwachten en vrede houden. Het zou ons te ver voeren hier na te gaan hoe de Engelsche regeering er in slaagt dit resultaat te be reiken, vooral waai" het Engelsche volkskarakter zich nu eenmaal slechts in zeer geringe mate leent tot het straffeloos dulden van kleineering of beleediging. Voor ditmaal mogen wij volstaan met dé verwijzing naar het feit, dat het de Engelsche regeering in zeer vele gevallen gelukt baas te blijven over de pu blieke opinie en niet toe te geven aan den drang van partijen om dingen te doen, die zij niet in over eenstemming acht met het landsbelang. Vaak gelukt economische overwegingen te laten zegevieren over politieke motieven. Met dit feit heeft men jarenlang in Europa reke ning moeten houden bij- het politieke schaakspel. Bra^ vourspel gaf Engeland bijna nooit te zien. Wel een zeer kalm en zeer overwogen positiespel, waarvan de „verrassing" gewoonlijk deze was, dat veiligheid en langzame economische winst den doorslag gao ven, waar ieder tegenspeler een zeer te verdedigen brillianten zet had verwacht. Zoo w"6rd het Europeesche schaakspel gedwongen tot 'het tempo van de Engelsche zetten, al was die dan ook verre van aangenaam voor de ander! spelers, die huni winstkans zagen verminderen naarmate /Engeland meer en meer rekte en op positie speelde. Alleen wie zich volmaakt trachtte rekenschap te ge ven van deze karaktertrek der Engelsche staatkun de kon af en toe eenige conclusies trekken aangaan de den vermoedelijken gang van zaken in Europa- En elders. Doch nu schijnt het werkelijk of Engeland geen politieke bananen heeft. Of althans zijn premier het stuur is* kwijt geraakt- Een andere verklaring voor de tegenstrijdigheid!, die Londen thans aan de wereld te aanschouwen geeft, is moeilijk aan te wijzen. Zeker, men kan beweren, dat Engeland moeilijk met een pasklare welomschreven politiek voor den dag kan komen, juist jn de dagen, dat de premiers der Dominions zich te Londen bevinden om gezamen- lijk te beraadslagen over een rijkspolitiek voor bui tenlandsche aangelegenheden. Met die bewering echter kan men evenwel niets anders duidelijk maken, dan dat Downingstreet zwijgt en niets meedeelt. Zeer zeker kan men er niet mee verklaren, dat de regeering luttele dagen voor de premiers in Londen werden verwacht een communiqué zou toelaten, als dat voor het onderhoud van Baldwin en Poincaré, hetwelk, hoe men het ook plooit en rekt en uitlegt, in volinaakte contra dictie blijft met de vroegere verklaringen, redevoerin gen en nota's, zoowel van de «twee premiers der te genwoordige regeering, als van den (gebleven) mi nister van buitenlandsche zaken. Nog zonderlinger werd het toen Curzon zijn beken de mededeelingen in de Rijksconferentie deed en daarbij zoowel in hoofdzaak vast hield aan den in houd van het communiqué, maar tevens niet minder aan dien van zijn vroegere nota's en uitspraken- Het resultaat hiervan is, dat thans niemand meer weet waaraan men zich zal houden- Immers mee profiteeren van een actie, die men afkeurde en waarvan men geenerlei profijt en alleen ellende ver wachtte, lijkt uitgesloten. Een beroep op den Engel- schen "koopmansgeest, op „money-anaking", ook al zou de methode afkeurenswaardig zijn, schijnt hier niet te kunnen worden toegepast. Vooral niet om dat men eenerzijds geen voordeel verwacht en an derzijds bij' het uiten van den wensch om. mee te profiteeren, aanstonds voor Jh'et feit zou worden ge steld zijn deel te dragen in de kosten van1 uitwinning of toekennen van prefente invoer aan hem, die deze posten maakte, terwijl ieder zeer goed' weet, dat die kosten veel hooger zijn, dan de hoogBte b&te, die de sterkste optimist durft verwachten. Hoe men het keert of wendt: Engeland kan niet met Frankrijk en België gaan meedeelen in de winstvruchten der Roerbezetting, nadat het die heeft afgekeurd en heeft geweigerd er aan mee te wer ken. v P°clLals het niet doet, is het communiqué voor het onderhoud onjuist, dat alles tot koek en ed Ver- tu9sc£en Londen en Parijs. Alles: tenzij men in het communiqué en in de rede van Curzon niet den' nadruk legt op de vriend schappelijke verstandhouding in de Entente en op het toekomstige samengaan, doch veel meeT op de bewoordigen der voorwaarden, door Engeland voor a ,vr^ odsehapp el ij k samengaan gesteld. Als Pomcaró toezegtals hij rijn toezegging ge stand doet, ais datals datwel ja, dan zal Eügeland Doch dit zou beteekenen, dat de zeer gevatte ju-> rist Poincaré en zijn persdienst te Parijs en die in de bureaux van Daily Mail, Evening News en Mor- nmg Post allemaal niets zouden hebben begrepen van het communiqué. Hetgeen ook niet voetstoots is aan te nemen- Poincaré weet, dat de Roeractie tot nu toe mets heeft opgeleverd dan kosten, moeite, narigheid en teksten voor rijn Zondagsche redevoe ringen. Weet, dat hij met de verkiezingen in het vooruitzicht zijn publiek geen nieuwe teleurstellingen meer mag bereiden, die vlak voor de stembus, zul len moeten worden goedgepraat als de ongegrondheid der gewekte hoop blijkt. Waar het ondoenlijk zal blijken de fictie van het communiqué vol te houden tot na de verkiezingen, brengt hij zichzelf in een veel moeilijker parket, dan wanneer hij doodeenvou dig het consigne had uitgegeven, dat Engeland de Entente had „verraden". Dit had hem een goede leus bezorgd, die hij thans moet derven. Het is niet aan te nemen, dat het optimisme der Fransche pers zoo duidelijk zou zijn uitgesproken als de Quai d'Orsay het signaal niet had gegeven. Men ziet het: elke oplossing en verklaring voor de aparte tegenstrijdigheid tusscheni de Engelsche politiek en het communiqué stuit op onmogelijkhe den. Toch werd het communiqué goedgekeurd en heeft zelfs Curzon, in het verstrekt overzicht zijner rede, de juistheid ervan niet aangevochten. Er moet dus een verklaring zijn, waarvan het mo tief vooralsnog onbekend blijft. Doch zelfs naar den aard ervan blijft men rondtasten. Ware het communiqué op vele punten niet zoo be slist, de toon ervan en het afscheid later niet zoo har telijk geweest, dan zou men kunnen denken aan een verkeerde interpretatie. Desnoods aan een poging om, door zoowel een zelfstandige (dus in den aard der zaak anti-Fransche) politiek, ais een pro-entente staatkunde in uitzicht te stellen, de beslissing aan de Rijksconie- ?ntie te laten. Doch daartoe was de Parijsche mededeeling te beslist Of.. of zou men uitsluitend te doen hebben met een tempo-zet, die door de andere spelers naar be- j lieven kan worden uitgelegd, die alleen strekt om hen te verlokken tot een onvoorzichtigheid, waaruit hun verder spel blijkt? Beter blijkt, dan uit hun woorden? Dan zou het een handigheid zijn zonder weerga. Doch dan vragen we ons twee dingen af: Ten eer ste of Baldwin plus meneer Tyrrell te Parijs en Curzon te Londen nu de menschen zijn voor zulk een meesterzet? En ten tweede, of Poincaré door zijn jengste Zondagspreek, waarin hij als voorwaarde voor de wijziging der Roerbezetting niet meer de staking van het lijdelijk verzet, doch de hervatting der leveranties en de toekomstige samenwerking der Roerlanders met de Fransche overheid heeft aange- j geven, eigenlijk dit diplomatieke spel al niet heeft verloren? Men blijft vragen? En vermoedelijk is Smuts, de eenige dominion- premier. die al met Europeesche politiek gopoxt en gemazeld heeft, tevens de eenige man behalve Downingstreet, die weet of Engeland de politieke bananen heeft of niet UITKIJK. HET PERSONEEL DER K. AKER 8 VAN KOOPHAN DEL. Naar de Tel. verneemt, heeft de minister van ar beid dezer dagen aan alle Kamers van Koophandel eeu circulaire gezonden, waarin hij mededeelt, dat hij de begrooting der Kamers niei zal goedkeuren tenzij de salarissen van het personeel der Kamers met 10 pet. worden verlaagd met ingang van 1 Ja nuari. De minister motiveert dit door te wijzen op den zorgwekkenden toestand, waarin inzonderheid handel en nijverheid op het oogenblik verkeeren, heigeen hem voor de noodzakelijkheid stelt, uit te zien naar middelen die er toe kunnen leiden, be paaldelijk op deze takken van volksbestaan van overheidswege gelegde geldelijke lasten zooveel mo gelijk te beperken, STAATSPENSIOEN EN VLOOTWET. Het hoofdbestuur van den Bond voor Staatspen- sionneering heeft met het oog op de aanhangige Vlootwet een telegrafisch protest daartegen aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal verzonden. richt, ln het bijzonder aan de westkust van Zuid- Jutland, waar de schade veroorzaakt door den or kaan van een maand geleden nog slechts gedeelte lijk was hersteld. In Kopenhagen, Aarhuus en ver scheidene andere havens steeg het water een meter boven het normale peil. Er zijn vele schepen wrak geslagen, doch hoofdzakelijk kleine booten en visch- kotters. De telegraaf- en de telefoondiensten zijn ook ietwat gestoord, doch meer tengevolge van ern stige beschadiging, die uit andere landen wordt ge meld. LANGEREIS. Tér aanvulling van het verslag over de volksfees- ten aan de Langereis verzoekt men ons nog het vol- j gende te melden. Dat die cbmmissie goed gedaan had met een gemaskerd bal te laten houden, bleek wel uit de groote animo, welke er voor bestond. Niet minder dan 26 personen hadden zich hiervoor aangemeld. Om ongeveer half negen werd het bal door den heer J. Ham niet een gepast woord ge- i opend en kon het zeer talrijke publiek van de groote verscheidenheid der verschillende maskers genieten. En werkelijk, men vond er zeer aardige ideetjes uit gewerkt. De jury, welke bestond uit de heeren J. Ham en B. Verhoeven, te Langereis en C. v. Twui- ver te Veenhuizen, had geen gemakkelijke taak om uit het vele goede het beste te zoeken. Toch werd I door haar met groote eenstemmigheid de uitslag vastgesteld. De eerster1 prijs, een mooi penduleklokje, werd na loting toegekend aan mej. A. Bernit, Boekelerweg als Vlinder, met 82/3 punt (max. aantal punten 10), ter wijl de tweede prijs werd toegekend aan mej. P. de Maijer, Langereis, ook met 82/3 punt, als De Nacht. Deze prijs was een mooi roomstelletje. De derde prijs viel met 81/3 punt ten deel aan mej. C. Bakker, Langereis, als Mignon en was een tafelblikje met borstel. Wegens de groote belangstelling meende de jury nog 'n vierde prijs te moeten toekennen, zijnde f2.50. Hiervoor werd geloot tusschen drie masker», die elk 7 punten hadden. De prijs werd gewonnen door de echtgenoote van den heer Stapel, Boekeler weg, als Philips Arga, terwijl meelootten de echtge noote van den heer K. de Maijer als „Hoenderpark Moederslust" en de dames Silver en Laijen als Hans en Grietje, De prijzen werden door den heer J. Ham met een geestig woord uitgereikt. Nog lang na mid dernacht bleef men gezellig bijeen. UITGEVOERD. In de vier volle weken van September werden uit ons land 876 runderen uitgevoerd en wel 639 naar België, 127 naar Duitschland, 72 naar Tsjecho-Slo- w&kije, 20 naar Noorwegen, 7 naar Brazilië, 7 naar Estland, een naar de randrupibliek van Rusland, -4 naar Zuia-Afrika. KOEGRAS. Voor de gezamenlijke kaasfabrieken ln het Koegraa is tot melkcontroleur benoemd de heer Joh. P. Zee man te Burgerbrug. SCHAGERWAARD. Voor de betrekking .van secretaris-penningmeester van den Scbagerwaardpolder, vacature wijlen den heer C. Bijpost, zijn 2 sollicitanten ingekomen. DE TIJDELIJKE INVOERBEPERKING VAN SCHOENWERK. Naar wij vernemen, heeft een wetsontwerp tot verlenging van den geldigheidsduur der wet van 5 Mei 1923 tot tijdelijke beperking van den invoer van schoenwerk het departement van arbeid, handel en nijverheid verlaten. DE LEERPLICHTWET. Naar aanleiding van een bericht in het HdbL van Woensdagmorgen dat in parlementaire kringen een gerucht zou loopen over plannen der regeering om niet alleen het 7e leerjaar niet verder in te voeren, maar ook de leerstof van de overige 6 leerjaren zoo danig te beperken, en samen te dringen, dat met een 4-jarige school kan wordeh volstaan, zegt het Ne- derL Correspondentiebureau te 's Qravenhage dat gerucht als bepaald onjuist te kunnen tegenspre ken. Wat bij de regeering in overweging is, schijnt niets anders te zijn dan effect te geven aan wat bij de Lager Onderwijswet van 1920 reeds in beginsel is vastgelegd (artt. 29, 133, 135), maar tot nog toe niet tot uitvoering is gekomen, de gedachte namelijk om het onderwijs ln de lagere leerjaren te doen ge ven door onderwijzeressen van eenvoudiger oplei ding. Door deze onderwijzeressen geleidelijk de plaats te doen innemen van een deel der tegenwoordige leer krachten, zal op den duur een belangrijke besparing verkregen kunnen worden ook bij de opleidings- inriebtingen, DE STOPZETTING VAN DEN POGTCHèQUE- EN GIRODIENST. Vanmorgen heeft mr. R. C. Bakhuizen van den Brink te Haarlem aan de giroafdeeling van het post kantoor aldaar een chèque ter betaling aangeboden, omdat hij zich niet wenscht te onderwerpen aan de sluiting van den girodienst, die hem rechtens onge oorloofd voorkom! De betaling werd echter door den betrokken postbeambte geweigerd, omdat hij geen advies voor betaling ontvangen had. Thans zal tot dagvaarding worden overgegaan. DE PAPIERINDUSTRIE IN CHINA EN JAPAN. In de allerlaatste jaren heeft de papierfabricatie in China en Japan, vooral in laatstgenoemd rijk, groote vorderingen gemaakt. Beide landen drijven tegen woordig een belangrijken uitvoerhandel. Voor 1913 was Japan een groot afnemer van buitenlandsch pa pier, dat voornamelijk ingevoerd werd uit het Ver- eenigd Koninkrijk. De oorlog kwam in hooge mate ten goede aan de Japansche papierindustrie, waar van de gevolgen ook nadien merkbaar hieven. De Japansche papierfabrieken, leggen zich hoofd zakelijk toe op de productie van kranten papier, waaruit circa de helft der totale productie bestaat. Niet alleen leveren deze fabrieken voldoende kran tenpapier voor de Japansche pers, doch tevens is een surplus beschikbaar voor uitvoer. Volgens statis tieken, voorkomende in de te Sjanghai uitgegeven Finance and Comerce bedroeg in 1920 de totale Ja- panche papierexport 34.367.256 yen, tegen 36.513.156 yen in 1919. China is de grootste importeur van Japansch pa pier; het betrekt met Mandisjoerije circa de helft der Japansche verschepingen. Andere groote afnemers zijn Indië en Siberië. In China worden in acht provinciën papierfabrie ken aangetroffen; de provincie Chekiang produceert het meeste, terwijl Anhwei het beste product levert. De gebzigde grondstoffen zijn rij3tatroo, bamboe, hennep, katoen, vodder. e«» papte? Evenals de meeste andere hanuelöari.ikslen, kan in China vervaardigd papier, wat betreft hoedanig heid en prijs niet concurreeren met het ingevoerde product en er zijn dan ook pogingen in het werk ge steld tot oprichting van moderne fabrieken. Een en ander heeft intusschen weinig resultaat opgeleverd verscheidene nieuw opgerichte fabrieken hebben de exploitatie weer moeten staken. De Chineesche pa pierexport bepaalt zich bijna geheel tót het Verre Aziatische Oosten en Indië. EEN VELDWACHTERSCONGRES. Het aantal congressen, dat er ieder jaar in elk land gehouden wordt, is aanzienlijk, In Frankrijk in het bijzonder, is net zeer groot. De Fransche veldwachters» typische Fransche figuren, in zof menig boek en tooneelstuk geteekend, hadden zicV tot dusver buiten de congreswoede gehouden, maar ook zij hebben zich thans aan het gebruik overge geven. Zij hebben hun eerste congres te Parij? •gehouden en daarop tal van moties aangenomen waarvan er .een niet zonder beteekenis is. Her congres heeft n.1. de wenschelijkheid uitgesproken dat de politie over geheel Frankrijk staatspolitie zou worden. De politie op het platte land, de veld wachters dus, wier aantal dertigduizend bedraagt, zouden dus staatsambtenaren worden, benoemd door een minister en niet langer in gemeentelijken dienst door een burgemeester benoemd worden. Eigenaardig is ook nog een motie,waarin de veldwachters aandringen op afschaffing van de „beaming" der processen-verbaal voor den burge meester. De beaming is afkomstig uit den tijd, waarin d6 meeste veldwachters ongeletterd waren en niet zelf het proces-verbaal opmaakten maar de juistheid daarvan voor den burgemeester moesten bevestigen. Dit gebruik is onnoodig geworden. AMERIKAANSCHE HULP AAN DUITSCHLAND Sinds enkele dagen is opnieuw sprake van een krediet dat van Amerikaansche zijde aan Duitsch land zou worden verleend. Volgens de bladen schijnt Duitschland ditmaal werkelijk financieels hulp uit Amerika te kunnen verwachten. Een aan tal bekende Duitsche persoonlijkheden vertoeven op dit oogenblik in de Vereenigde Staten ten einde aldaar over het verleenen van een krediet te onderhandelen. Tot hen behooren de gewezen rijks kanselier dr. Cuno, dr. Frohwein, vice-president van den rijksbond der Duitsche industrie, en een aantal vertegenwoordigers uit het Duitsche bank wezen. De onderhandelingen moeten reeds zoover zijn gevorderd, dat een Amerikaansch plan uitge werkt is. De voorwaarden waarop dit krediet zal worden verleend, zijn 09b reeds bepaald en zonden niet ongunstig voor Duitschland zijn. Het aanzien lijke bedrag zou door een Amerikaansch bankcon- sortium worden opgebracht. Met het verstrekte geld wil dit consortium zich interesseeren in de nieuwe Duitsche muntbank niet de bank die de zoogenaamde Neumark in omloop zou brengen, maar wel in een nieuwe bank wiei functies de rijksbank vermoedelijk zou vervullen. Volgens het Berliner Tageblatt is het mogelijk dat een deel van het Amerikaansch krediet reeds weldra aan de rijksbank zal worden uitbetaald. De rijksregeering, die officieel nog niet deel heeft genomen aan de gevoerde onderhandelingen, zal haar houding in deze aangelegenheid weldra bepalen. Dr. Luther, de rijksminister van financiën, heeft gisteren een onderhoud gehad met de vertegen woordigers der groote Duitsche banken, 't welk aan het vraagstuk van de muntsoort was gewijd. Vermoedelijk zal de minister onmiddellijk naaat de machtigingswet door den Rijksdag is aangeno- men bij verordening tot oprichtine- van de met de uitgifte der Neumark belaste bank bekend maken. De grondslag voor deze verordening zal het des tijds tot dit doel voorbereide wetsontwerp vormen. ONTPLOFFING OP EEN DUIKBOOT. Uit Londen, 11 October. Uit San Pedrc ln Cali- fornië wordt gemeld, dat er daar aan boord van een duikboot een ontploffing heeft plaats gehad. Van do bemanning zijn er 37 gedood en 6 gewond. STEEDS HOOGER. Op de Berlijnsche levensmiddelenmarkt zijn de prijzen gisteren mbt 50 en 100 pet. gestegen. Terwijl eergisteren het pond margarine gemiddeld nog 160 it'ühoen kostte, werd gisteren reeds 233 millioen por pond gevi-aagd. De prijs van de boter 9teeg tot 500 millioen per pond. Voor vlecach werd ten min ste 200, voor worat 350 tot 400 millioen per pond ge vraagd. Aardappelen waren weer ulrerst schaarsch en kostten 8 millioen per pond. Voor uien werd ^0 a 30 millioen per pond gevraagd. Voor zuurkool 20 mil- liofn, Voor de goedkoopste visch 00 millioen per pond. Voor een haring betaalde men 35 millioen. Van vandaag af zal een brood 110 millioen, een liter melk 48 millioen kosten. HEVIGE STORM. De hevige storm, die gedurende de laatste twee dagen over de Scandinavische landen gewoed heeft, heeft aan de Deensche kust nogal schade aange- De Pink Pillen zouden niet zoo'n goe den naam hebben, als zij niel zoo'n goed geneesmiddel waren. Daar een goede naam de rechtmatige belooning 19 voor goede daden, is het zeker dat de Pink Pillen niet zoo gewaardeerd zouden worden als zij het z^n, indien zij niet zoovele bewijzen van hare krachtige werking hadden gegeven. Men kan zeggen dat er weinig, zelfs, zeer weinig geneesmiddelen bestaan, die zulk een volmaakt ge heel van herstellende eigenschappen in zich ver eenigen. De Pink Pillen geven bloed!, herstellen de zenuw- krachten, wekken den eetlust op, bevorderen de spijsvertering. Daarom geven zij het maximum van resultaten tegen bloedarmoede, neurasthenie, alge- rr.eene verzwakking, de storingen van den groei en van den kritieken leeftijd en ook tegen maagkwalen en verschietende pijnen. Al deze ongesteldheden, hoewel schijnbaar verschil lend, hebben in het algemeen één zelfde oorzaak, na melijk de verarming van het'bloed. De Pink Pil len zijn dus in die gevallen het aangewezen middel. De prijs der Pink Pillen bedraagt fl.75 de doos, f 9.de zes doozen. Zij worden vericocht in het Hoofddepot: Nassau kade 314 te Amsterdam. Eisch dit adres en de Hollandsche gebruiksaanwijzing. De Pink Pillen zijn ook te verkrijgen bij alle goede apothekers en drogisten. Trekking yam gi muuea 0 ten overstaan vati Mctarfe A. O. SfaJte Donderdag tl October tS23 i'nj. «o 1000 6927 K>137 17323 19122 400 12073 12161 15700 20744 200 2951 4030 11563 12797 13487 15223 17695 HO 572 4507 5483 6837 8318 14352 14664 M911 16926 17830 18482 Prjjzen van f 90.fcigen geM) 26 2087 4627 6417 8812 I1S74 13927 16437 18693 313 2150 39 57 9286 76 46 16514 18713 434 51 95 78 92 9t 69 16737 18837 964 2256 4856 6571 841011936 88 16804 191 lt 102 2321 4902 6730 65 47 14023 76 35 75 2490 56 59 70 54 14364 16912 48 26 2692 88 6802 9564 97 83 24 öb 29 2736 93 83 651212214845 40 19337 34 2845 5006 6932 9738 38 15012 72 42 41 3029 81 57 10089 12386 19 82 19430 64 38 5143 7036 10285 12414 15141 17274 19821 74 3281 77 7140 10309 12580 15228 82 2010/ 86 3372 5214 7315 64 12611 4617340 4o 87 3412 76 54 10402 12 72 45 73 10 3564 53U 60 16 84 8917461 2024. 52 92 52 7539 10620 12927 15301 93 2U3U 54 3643 5404 7753 98 77 88 17544 20654 133 87 7 8034 10850 13048 15451 o7 20889 .324 3752 79 8289 10925 13131 15712 17687 ÜU 1641 3984 5533 8380 37 13224 18 12135 20929 60 4061 5602 8417 11021 39 72 42 1869 4111 47 31 66 47 87 17895 75 59 88 8514 76 13374 15880 17939 81 4242 5842 46 11181 13403 15961 18347 i946 81 52 84 11251 4o 97 18408 48 4304 81 863811610 13546 98 33 54 73 j922 8726 11791 136bo 16125 51 2UÖ7 4U/J vj06J 60 118ÜÜ 13736 16254 18o22 Later aflosbaar. 12 2o. '.849 6797 8275 1U950 121775 15105 17709 30 bo au 6814 8840 11016 97 18 24 52 284u 4954 34 8904 71 13054 18 32 36 61 86 63 63 74 39 67 92 65 96 17831 45 7211168 88 15204 .82 06 74 11229 13108 41 £2 67 7611357 36 53 53 74 86 70 4715330 85 88 89 73 73 58 86 92 97 9413203 89 96 92 6937 9041 11465 48 15414 17953 5108 85 81 11539 6315509 62 8 1082 9100 47 89 52 65 28 96 23 5313304 53 96 40 nu Ui 40 45 91 60 5202 1294 8 05 00 54 68 5302 88 93*4 s 1 2 68 42 7509 69 90 63 91 73 8322 74 99 Ié dj6 98 5501 7639 8 3120 13 7720 13 66 42 28 15 95 76 57 bö 26 8610 5605 t*2 9^ 33 87 56 783/ 28 86 aeuouó 20 13 8618053 13 15687 18119 161571518200 29 19 76 53 W 681832U 83 71 89 18447 92 941? 95 51 42 16 63 9113456 92 57 15117481350315807 48 2911830 M 5318516 07 31 1515900 31 -- 35 64 57 97 8518636 611361116093 43 77 14 94 72 5a 16122 81 t>4 23 90 65 16291 18734 74 16300 18906 1374* 78 80 2o 16639 19000 ÏJÖOÓ 41 12 16 18 85 87 67 H9U8 6a/ 21 77 40 33 57 65 «3 Oo oa/ 7 1671419114 35 58 83 81 96lo *1 17 26 18 45 12 5332 7944 irfóo 12u3ö 40 30 27 80 gjlti 33 71 57 *1 91 36 34 o7 22 4J 8011 8/ 13b 13 39 56 89 40 53 29 96 12152 64 54 60 93 66 78 40 fe7l 60 99 76 61 JOUÖ 75 5807 41 92 62 MQ0? 16803 j3a 83 14 61 9904 68 5 U 16 63 28 82 51 92 39 12302 68 8106 9o 13 61 17 10021 68 30 73 69 61 81 91 82221010a 34 52 63 I 3809 M la 62 At ^85. 49 j45 84 .405 4064 9 10 89 412» 5906 95 4214 61 12 26 79 3219789 35 19910 51 19 52 71 5320021 55 48 97 62 a 27 34 39 37 62 5614)04 60 25 93 10 65 12478 8615025 67 16 4328 68 74 84 8314219 2920110 21 37 6021 8304 91 92 22 36 47 25 ii 66 31 10293 93 47 40 49 26 48 6185 35 97 12505 50 71 91 a3l 75 6233 41 10316 7614327 84 20201 68 4409 7o 42 17 94 6317000 32 i/98 48 6315 6312625 7917033 47 .o96 73 6418 72 88 49 91 6220418 1906 4502 öu 77 10424 51 9917193 33 jjiQ 26 93 8810513 7314408 94 61 *0 67 6554 94 36 12742 10 17206 63 46 b9 -o 8408 83 43 53 19 20619 58 46» 74 47 10&49 6214547 77 47 68 64 94 61 74 77 78 81 48 70 7o c6i' 8527 83 7914690 1731320706 73 99 oü 4010801 12831 14780 41 95 47o. 79 ^174 o aJ 93 4*39 21 96 95 2432 42 o/lo 8605 /SM X» au au ]§»48M 954 109a} aSCB II 23 2a 43 H BtOü. «07 67 14875 17441 80 U 751501617539 95 1712921 30 9120601 40 54 33 J2615 n 91 60 36 27 27 68 60 63 «91 52 TB 80 ma. 198*», M3SU

Schager Courant | 1923 | | pagina 9