llititti Bims- Roode Kriiis-Collecte. Polder Geesfmerambacht Dinsdag 23 October 1923. 66ste Jaargang. No. 7320. Op Donderdag 25 October, Binnenlandsch Nieuws. SCHA Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder- HllflPVPPS NV V h TRAPMAN fl ffl ff* h Pl ffl P fl Pr^9 per maanden f 1.65. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- dag en Zaterdag. Bij inzending tot 'smorgens 8 uur, worden Adver- lyCfGioJ N.j, v ,11* 3 ürtk ft-ftPJ uu.) uliUflyCli TIöN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsna tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF no. 20 inbegrepen). Grooto letters worden naar plaatsruimte berekend. TOosteordijk ,sn Molengeersen.) Vergadering van Hoofdingelanden van bovenga- noemden polder, op Maandag 22 Oütober 1923, des morgens 11 uur, in heit lokaal van den heer C. Vis te Oudikarspel. Aanwezig zijn de heeren: Jb. Swan voorzitter, C. Kroon, Lammerschaag, G. Scihoorl, F, de Boer, Blom, Sevenhuijzen, A. Slot Pz., Berkhouwer, Brom mer, Pranger, Tol, Jb. Slotemaker, M. Kroon Cz., secretaris, C. Brinkman, penningmeester en H. Tau- ber, opzichrtor. Na opening volgt lezing der notulen. De heer Sevenhuijzen merkt op, dat niet op de agenda voorkomt de behandeling, van het punt vorig maal door den heer Ootjers ter sprake gebracht, nl om voortaan 's middags te vergaderen. Voorzitter erkent, dat die toezegging is gedaan. Het Bestuur heeft het gesproken, maar omdat het nogal van intiemen aard is, was het plan er straks over te spreken. Nu de heer Sevenhuijzen dit punt ter sprake brengt, wil spr. het ook nu wel behande len. Het Bestuur dan is van meening, dat er leden zijn die nogal veraf wonen, de polder is 6000 bun ders groot, de presentiegelden zijn niet zoo hoog en daarom meent het Bestuur dat de leden wel een maaltje eten dienen te hebben: Het Bestuur wil dan om 11 uur vergaderen, dan geen koppie -doen, maar pa de vergadering het diner laten zooals het was De heer Sevenhuijzen zegt, dat er ook straks over gesproken kan worden, doch voorzitter meent, dat de bespreking nu gehouden kan worden. De heer A. Slot Pz. dacht dat het hier ging over de goedkeuring van de notulen. Voorzitter meent, dat de heer Sevenhuijzen naar aanleiding van de notulen zijn opmerking maakt. De heer A. Slot Pz. zegt, dat de heer Sevenhuijzen aanmerking maakt op de agenda. Voorzitter zegt, dat we hier niet moeten letten- ziften. De heer Sevenhuijzen handhaaft nog het idee om 'a middags te vergaderen. Voorzitter zal dit voorstel in stemming brengen. De heer A. Slot Pz. hoort van in steraeming bren gen, maar wordt het voorstel ondersteund? Voorzitter maakt de opmerking, dat die burge meesters altijd zoo wettig zijn. De heer A. Slot Pz.: Ja, vooral de burgemeesters op het, platteland: De heer Brommer was ook voor het vergaderen in den middag, maar nu door het idee van het Be stuur, de dag toch gekort wordt, kan hij zich met de regeling van het Bestuur vereenigen. Het voorstel-Sevenhuijsen wordt niet ondersteund en komt dus niei in behandeling. Voorzitter deelt mede, dat in de Knotlanden de ka den volgens den opzichter in orde zijn. Ook aan de Pomp, waar wat aan mankeerde, wordt gewerkt. Door de heeren Sevenhuijzen, Tol en Slotemaker worden de geloofsbrieven van de heeren J. 15wan, J. 'Pranger en P. Verburg onderzocht- De secretaris deelt mee, dat de geloofsbrieven in orde zijn bevonden en feliciteert namens het Bestuur de heeren met hunne herbenoeming. Door den heer C. Kroon wordt de opmerking ge maakt, dat de oudste zich ook maar do meeste rech ten toeeigent, daar de secretaris den voorzitter me dedeeling doet van het onderzoek en de herbenoem den feliciteert namens het Bestuur. Als molenmeester moet aftreden de heer Jb. Swan Hz. Hij wordt herbenoemd met 10 van de 11 stem men, 1 blanco. Voorzitter zogrt, gaarne de benoeming aan te no men en felicitatie volgt» De heer P. Borst komt ter vergadering, terwijl van den heer P. Verburg de mededeeling inkomt, dat hij verhinderd is de vergadering bij; te wonen. De heer Schoorl: „Dat is do eerste keer niet'" en de heer Lammerschaag: JNoordischarwoudie moest maar een andë benoemen." Van een leening zijn uitgeloot die nos. 34, 35, 30 en 37, aandeelen ad f 1000. Volgt benoeming commissie onderzoek rekening. Op de agenda worden vermeld de namen van de heeren J. Blom P. Borst en A. Slot. De heer Sevenhuijzen meent, dat vroeger nooit de namen er achter werden vermeld en de agenda al leen aangaf, benoeming rekeningcommissie Andere heeren meenen, dat altijd de namen wer den aangegeven. De 3 heeren accepteeren hunne benoeming. Ten aanzien van de ingekomen stukken, w.o. ver meld wordt schrijven pensioenraad, zegt voorzitter, dat dit feitelijk dingen zijn van ondergeschikt be lang, geen onderwerp om een punt van bespreking uit te maken, maar meer dingen van formeelen aard. De heer P. Borst vraagt, of er nog inkoopen zijn gedaan. Voorzitter: Voor zoover ik weet één. Voorzitter brengt nu in bespreking elctrische be maling. Spr. zegt, bij zich te hebben gohadi een ver tegenwoordiger van een Amsterdamscho firma mot het verzoek een onderzoek te mogen instellen naar de kosten van ©lectrischo bemaling. Spr. wil nu nog met met voorstelden komen, maar acht het belang rijk genoeg om deze zaak onder de aandacht van do leden te brengen. Ook Wieringerwaard heeft beslo ten tot eloctrische bemaling. Spr. weet wel, dat het daar meer zin had, omdat de boel daar moer af was, terwijl we hier nog hebben een nieuwe machine en goede gasketels. Toch lijkt het spr. goed om eens te overwegen om naast de bemaling een eloctrische be maling te hebben. Spr. wijst er op, dat de machine gebouwd is met een capaciteit het water machtig te zijn en met de bedoeling, om de molens successievelijk op te rui men. Daartoe is het door do omstandigheden niet ge komen. Spr. heeft de rekening van 1922 eens nageke- keii en hoewel die den heeren wel bekend is, hebben zij haar wel niet precies bekeken in verband met deze dingen. De rekening vermeldde dan, dat de molens aan aankoop materialen <voor onderhoud heb ben gekost f2944, terwijl geen groote verbeteringen zijn aangebracht, aan arbeidsloonen f 4550, tezamen f7494. Het salaris van de molenaars is ongeveer f 1300 en spr. berekent dus dat de 6 molens gemid deld per stuk f 1250 kosten, ja nog wel meer. Spr. heeft zich daarom de vraag gesteld, of het niet goed- kooper was de molens weg te doen., vooral omdat de machine voor dat doel is gezet De machine staat er toch en hier is van toepassing het spreekwoord: rust, roest- De rekening van het stoomgemaal geeft aan f 3000 voor schoonhouden der machine en knechten- loon. Spr. brengt de vergadering deze cijfers onder de aandacht, opdat ze de zaak ernstig overdenkt en dan in een volgende vergadering nader aan de orde kan worden gebracht De heer P. Borst vraagt of het juist is, dat Ged. Staten geen permissie geven de molens weg te doen Voorzatter zegt dat dit in den mobalisatiertijtii go- beurde. De heer C. Kroon licht in, dart Ged. Starten vroeger de voorwaarde hebben gesteld, dat de molens eerst 2 Jaar stil moesten staan, opdat zou blijken, of men 1 het water voldoende machtig was. Gedurende die 2 1 jaren, in den oorlogstijd, hadden we voor de ma- I cbine geen kelen genoeg en toen zijn we binnen de 2 jaar weer met de molens begonnen. Als we nu weer besluiten de molens weg te doen, zullen ze wel weer 2 jaar stil moeten staan. Voorzitter merkt nog op, straks niet te hebben wil len zeggen, dat er voor de (molens te veel geld is uit gegeven, de gelden waren noodig. Maar spr. meent, dart we kunnen besparen. Ook ligt het niet in de be doeling de molenaars aan den dijk te zetten. De mo- i lens vertegenwoordigen nog waarde en dat geld zou ten goede kunnen komen aan de molenaars, die dan langzamerhand ontslag zouden krijgen. Het is mot spr.'s bedoeling direct de molenaars broodeloos te maken. Verder wil spr. de zaak niet bespreken, het is beter dat het goed wordt overdacht. De heer P. Borst vraagt, of het de bedoeling van den voorzitter was, de machine van electriciteit t*> voorzien of de molens te voorzien. Voorzitter: De machine, ook voor bedrijfszekerheid. De heer A. Slot zegt, dat dius nog niert aan de orde komt om de molens op te ruimen. Spr. vraagt zich af, of de afloop van het water wel zoo regelmatig is als met de molens, Overigens kunnen wij er zoo moeilijk over oordeelen. Voorzitter zegt, dat feitelijk de vergadering reeds haar o rdecl heeft uitgesproken, toen besloten werd, een machine te bouwen met de capaciteit om het wa ter machtig te wezen. Daarvoor is toen f 80.000 be steed- Dat de molens nog niet weg zijn, kom: door do omstandigheden. Nu evenwel is hert de tijd om het onder de oogen te zien. Voorzitter vraagt machti- ging voor het Bestuur zich van deskundige voor lichting te voorzien, desnoods met ©enige kosten. De ze machtiging wordt verleend:. De heer C. Kroon zegt nog, dat vroeger met 11 te gen 2 stemmen besloten was de molens weg te doen. j Door den oorlog zijn ze gebleven en we zijn er heel gelukkig mee geweest Ze hebben wel heei wat ge kost, maar ze hebben ons best gered. De heer A. Slot vraagt, wanneer eventueele rap porten worden uitgebracht, of deze dan voor de vol gende vergadering worden overgelegd., opdat de le den een en ander rustig kunnen onderzoenen. Voorzitter: Zeker, maar er zijn al heel wat vaste gronden De heer P. Borst vraagt, of er in die 1 Yi jaar al practische ondervinding is opgedaan De heer C. Kroon: Neen, we kregen gebrek aan kolen Voorzitter zegt, dat het toch vast staat dat de ma chine de capaciteit heeft het water te verzetten. De heer Tauber, opzichter, zegt, dat de machine voor geregolden waterval voldoende capaciteit heeft, maar niet met een regenval als tegenwoordig. Ma chine en molens verwerken met elkaar 1000 M3. per minuut, maar missen we de molens, dan missen we 400 Ma Bij de rondvraag informeert de heer Blom, of de Oosterkaai gekist zal worden, waar dat noodig is. Voorzitter antwoordt bevestigend. De heer Blom vraagt, of het rietgewas er in Octo ber af mag. Voorzitter weet dat niet, en de beer Tauber wijst op art» 30, dat vermeldt, dat het riet niet anders dan in do maand O co ber gesneden mag worden. De heer Borst vraagt, of het toeval was, cf dat het gewoonte is, dat de machine zoo laat wordt schoon gemaakt zóó dart, toen we de waterval kregen, één pomp niet werkte. Voorzitter zegt, dat het de gewoonte niet is, het water was den machinist wel wat overvallen en het is ook een kwestie geweest van 24 uur. Spr. geeft echter toe, dat de machine eerder in orde behoort te wezen» De heer C. Kroon meent ook, dat het niert mag voor komen, dat de machine in dien tijdi niet klaar ia Spr. geeft uitvoerige inlichtingen over deze kwestie hoe hij 's morgens order gaf tot malen, om 10 uur er zelf heenging en toen bleek, dat er één pomp schoon gemaakt moest worden. Spr. heeft toen gezegd dat dit in Mei moet gebeuren, want in September moet de boel klaar wezen. Om 3 uur rees het water nog en sp. heeft toen last gegeven, dat dag en nacht moest worden gemalen en omdat de machinist voldoende rust moest hebben hebben van, Zijl en Tauber nacht om nacht geholpen» Spr. zegt, dat de eerste 2 a 3 dagen bet water niet zakte, het regende zóó en er was zooveel water in het land. Ook de binnenpoldertjes voerden maar af en 2 a 3 poldertjes zijn dan ook beboet. Spr. geeft de verzekering, dat zijn ooren toeterden, en herinnert aan het praatje dat de machine kapot waa Dat was niet zoo, spr. kon er niets moer aan doen. had zijn consignes gegeven en het was nog gelukkig dat spr. er zelf heengegaan was. De heer Borst is tevreden met deze inlichtingen» De heer P. Borst wil dan informeeren, waarom niet op de agenda staat het punt 's middags verga deren. Voorzitter deelt den heer Borst het resultaat moe van de besprekingen straks gehouden. De heer A. Slot vraagt, of er wel voldoende con trole is op de binnenmolens, of dat die maar kunnen blijven doormalen. Voorzitter zegt, dat do opzichter actief genoeg ge weest is, en er 3 beboet zijn. De heer C. Kroon: Zelfs de machine van de Waard draaide maar door. De heer A. Slot: Denken ze misschien: „voor de bekeuringssom ben ik van het water af"! De heer C. Kroon: Dan moeten we de boete ver- hoogen. De heer Slot wil het aan de molenmeesters over laten. Naar aanleiding van deze maal kwestie wijst de heer Lammerschaag er op, dat in de Greb het peil- sein niet kan worden gezien en de heer Tol zegt, dat er ook geen peil bij de Meer van het Ambacht is. Na eenige bespreking zegt voorzitter, dat het wel blijkt, dat er aan het eeingeven wat hapert en het Bestuur zal deze zaak onder de oogen zien» Hierna sluiting. wordt Inzameling gehouden voor btt Vredeswerk. Steunt door Uw bijdrage dezen arbeid. Hel doel verdient aller Instemming. Opleiding vsn verplegingskrachten. Inrichting van herstellingsoorden. Samenwerking met vereenigingen, die voor de gezondheid van het volk willen zorgen. Het Bestuur der Afdeeling Schagen en Omgeving. OUDE NlfeDORP. Uitslag openbare verhuring bouwlanden gemeen te Oude Niedorp, op Vrijdag 19 October 1923, voor vier jaar: 1. Groot 0.64.30 H.A., voorheen Abr. Bart voor f 67.50, thans dezelfde voor f 67.50. 2. Groot 0,31,00 HA, voorheen M. Kulpetr voor f 35.75, thans dezelfde voor f 32.50. 3. Groort 0,33,30 HJL, voorheen Abr. Bart voor 142, thans dezelfde voor f 36. 4. Groot 0,24,00 BLA-, voorheen P. Groot voor f35, thans dezelfde voor f 25» 5. Groot 0.47,00 BLA-, voorheen C Waterdrinker voor f 80, thans P. Groot voor f 110. 8. Groot 0.5L50 H.A-, voorheen R. Hoogland voor f53,75, thans dezelfde voor f55.90. 7. Groot 0,48,00 H.A., voorheen ML Kuiper voor f 51,25, thans dezelfde voor f 47.15. 8. Groot 0.48,00 HjL, voorheen P. Boers voor f 51.25, thans dezelfde voor f47.15. 9. Groot 0.5150 BLA., voorheen W. Groot voor f 53.75, thans dezelfde voor f53.75. 10. Groot 056,90 ELA., voorheen C Bart voor f 134.40, thans dezelfde voor f72» 11. Groot 0,71,80 H.A., voorheen J. Witameer voor f 90, thans dezelfde voor f 75 12. Groot 0,41,00 HA,v oorheen Jb» Klaver voor f71.40, thans dezelfde voor f51. 13. Groot 0.38.40 H.A., voorheen P» Beers voor f 48, thans dezelfde voor f 44.80. 14. Groot. 0.37,20 H.A., voorheen Abr. Bant voor f 46.50, thans dezelfde voor f 43.40. 15. Groot 0,36,00 H.A», voorheen Abr. Bart voor f 46.50, thans dezelfde voor f 45. 16. Groot 0.30,12 HA., voorheen M. Kuiper voor f59.80, thans dezelfde voor f39. 17. Groot 056,70 H.A., voorhoen M. Kuiper voor f 74,40, thans dezelfde voor f 43,40. 18. Groot 057,76 H.A., voorheen P. Groot voor f 72, thans dezelfde voor f 44.80. 19. Groot 0,4155 H.A., voorheon K. Bart voor f46,75, thans dezelfde voor f4250. 20. Groot 0,42,61 HA., voorheen K. Bart voor voor f49.50, thans dezelfde voor f41,40. 21. Groot 0,6550 H.A., voorheen A. v. cL Oord voor f9450, thans dezelfde voor f81. 22. Groot O55.OO H.A., voorheen H. Doorn voor -f63.25, thans dezelfde voor f5750. 23. Groot f 0,47.60 H.A., voorheen K. Meiten voor f 60, thans Jac. van Rijn voor f 56. 24. Groot 052.40 HA., voorheen A. v. d. Oord voor f 66, thans K. Meiten voor f 66. Totaal voorheen f 1491.75, thans f 1276.75. Idem Protestantsche Armvoogdij: 1. Groot 059.00 H.A., voorheen P. Wirt Sz», voor f30, thans dezelfde voor f24. 2 C root 058,00 I1A., voorheen P. Hittema voor f 28, thans D. Scheltus voor f24. 3. Groot 058,00 H.A., vooheen P. Hitter na voor f28, thans D. Scheltus voor f24. 4. Groot 054,60 HA., voorheen W. Langedijk voor f 25, thans K. Bart voor f 26. 5. Groot 050,00 HA., voorheen J. Glas voor f08. thans A. Ros voor f 30. 6. Groot 0,26,00 HA., voorheen D. Joon voor f39, thans dezelfde voor f 22. 7. 8, 9. voorheen Jb. Kuiper, voor f 43, thans ge splitst als volgt* 7. groot 0,09,00 H.A., P. Agenant voor f 8. 8. Groot 0,12,00 HA., K. Pie voor f 10 9. Groot 0,13.10 HA-, Jb. de Boer, voor f 5. Totaal voorheen i 229, thans f 163 HOOGHEEMRAADSCHAP NOORDH. NOORDER KWARTIER Een Algemeen© Vergadering van hot Bestuur \an het Hoogheemraadschap Noordhollands Noor derkwartier zal gehouden worden op Woensdag 31 October a.a, des middags te 12 uur, in de Raadszaal van hert .Gemeentehuis te Alkmaar De onderwerpen van behandeling zijn oa: Voorsrtel tot aanvulling der èegrooting, dienst 1922 en tot het doen van af- en overschrijvingen op ver schillende posten dier begrooting. (Zie Waterschaps- blad 1923, 1ste afd. Na 8.) Voorsrtel tot het verleenen van een subsidie aan de Ontzetvereeniging te Alkmaar. (Zie Waterschaps blad 1923.1ste afd. No. 9.) Vaststelling van de rekening over 1922 (Zie Wa terschapsblad 1923. 1ste afd. No. 10.) Opmaken van twee aanbevelingen voor de benoe ming van twee Hoogheemraden, tengevolge van de periodieke aftreding op 1 Januari 1924. van de heeren H. Koster Kz. en C. Oortman Gerlings. BRUSSELSCHE BANK. In verhand mert de berichten over de knoeijeren van de Brusselscho Bank te Amsterdam, vernemen wij, dat in Overijsel een zekere L*, wonende rto Al melo, is werkzaam geweest die er zijn werk van maakte, den boeren papieren van waarde te ontfut selen en door middol van de bekende contracten aan handen en voeten te binden. Van politiewege wordt tegen hem een onderzoek ingesteld. ARTIKEL 40 VAN HET BEZOLDIGINGSBESLUIT. Naar den parlementairen redacteur van Het Volk ter oore is gekomen heeft die Raad van State over het wetsontwerp, vorband houdende mert de intrek king van art. 40 van het bezoldigingsbesluit, een af wijzend advies uitgebracht. DE VLOOTWET. We lezen in Het Vaderland van gisteravond:: „Naar wij hedenmiddag vernemen, heeft do mi nister-president jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck, zich tot de R.K. Kamerclub gewend met de mededeeling dat Zijne Excellentie zich, naar aanleiding van de in zekere kringen uitgesproken wenechelijkheid om de Vlootwet te verwerpen,, verplicht acht mede te doelen, dat bij verwerping van de Vlootwet door een meerderheid, bestaande uit de linkerzijde en een ze ker getal Roomsch-Kathlieken, ihet geheele kabinet aftreedt» De vertegenwoordigers der bedde coalitiepartijen (Anti-Revolutionairen en Christeloijk-Historischen) hebben den Premier medegedeeld, dat zij in dit ge val op geen verdere samenwerking in coalitie prijs stellen. Op grond van de ten deze te zijper beschikking gestelde gegevens is naar het oordeel van minister Ruys de Beerenbrouck de vorming van een rechtsch kabinet, steunende op de drie rochtsche partijen, daarna absoluut uitgesloten. Deze mededeeling heeft gistereen een onderwerp van beraadslaging uitgemaakt in de vergadering van de Roomsch-Katholieke Ka&erclub." ST. PANCRAS. 14 October vergaderde de afdeeling StL Pancma van den Bond voor Staatspensioen ten huize van den hoer H. Gerritsen. Na opening door den voorzitter, denl heer J. v. Kaïnpen, stelde deze aan de orde: bespreking van do najaarsuirtvoering. Door den heer Gerritsen was in overweging gegeven een paar tooneelvereenigingen uit den omtrek uit te noodigen, voor een te houden tooneelwedstrijd, waarvoor ook de plaatselijke too- neelclub zou worden gevrqpgd. Beschikbaar stelde de voorsteller een medaille als len prijs, terwijl de afdeeling voor dón 2en en 3en prijs zou zorgen. Dit voorstel werd algemeen goedgevonden. Voor- loopig werd do wedstrijd vastgestelde p 20 Nov. a»s, Na bespreking eener nadeer© regeling sloot de voor zitter de bijeenkomst. ANNA PAULOWNA. Van de lichting 1924 dezer gemeente zijn de 1 de lingen met de nummers 1, 2, 4, 6, 8,/9, 12, 13, 14, 17, 18. 19. 21, 22, 23, 24, 25, 27, 30, 31 53, 34. 36 en 39 be stemd tot gewoon, de overigen tot buitengewoon dienstplichtigen. DE KOLENDIEFSTAL TE ROERMOND. Gedurende dë vijf jaren, dat de verdachte, die thans volledig bekenae, ciief is geweest over de kolenopslag. wordt vermoed, dat van dien tijd af do verduisteringen langzaam begonnen zijn. De wagons zijn verkocht voor f 260 (waarde f 600 f660) aan een kolonhandelaar, ook partioulieren en grootore firma's namen dikwijls flinke kwan- tums af. Zeer waarschijnlijk zijn meer dan vijf wagons van de hand gedaan. Sinds eenige weken, toen een gereorganiseerde dienst intrad, kwam zijn functie als depothouder een trapje lager, de chef der „tractie-af deeling" kreeg medezeggingschap Do praktijkon gingen natuurlijk haar ouden gang. Totdat de bom barstte. Een controloerond ambte naar ontdekte hot op klaarlichten dag ontladen van een niet aan de rechten voldanen wagon kolen. Deze vroeg naar den vrachtbrief. Toen kwam de ontdekking. UIT DE LUCHT GEGREPEN. Naar ons van .gezaghebbende zijde w.ordt ver zekerd is 't bericht van „Het Vaderland", als zoude de minister-president zich tot do R. K. Kamerclub gewend hebben met een mededeeling in verband met een eventueele verwerping van de Vlootwet, geheel uit de lucht gegrepen. De R.K. Kamerclub heeft Vrijdag zelfs niet vergaderd. Hdbld. VERKIEZING KAMER VAN KOOPHANDEL» Het Hoofdstembureau voor de verkiezing van leflen der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Holland'k Noorderkwartier is samengesteld uit de heeren: C. Bosman Gzn., voorzitter, J. Dokter, plaatsverv. voorzitter. Leden: J. G. Messalaar, L. Trijbetz en W. Kerkmeer; plaatsvervangende leden: C. W. Keijsper, A. Eng- lander en J. Ringere. allen wonende te Alkmaar, terwijl de datum der verkiezing is vastgesteld op 6 November 1923. DE BELASTINGOORLOG TE ZAANDIJK. Naar wij vernemen zullen in de a.s. week weder om te Zaandijk eenige beslagleggingen plaats vin den. Ditmaal betreft het particulioron, die weige- geren de Rijks- en gemeentebelasting te voldoen. VIJF MAAL GEWEIGERD» Viermaal haddon God. Staten van Gelderland do begrooting van do gemeente Wamel voor het dienstjaar 1923 teruggezonden met de aanmerking, dat de salarissen der veldwachters niet voldoen de waren en stelden zij den Raad voor, deze te breiden op aanvang f1450 en maximum f1650. De Raad bleef echter bii zijn meening. dat do uit- getrokkenjaarwedden (f1200) geen verhooging be hoefden. Thans is do begrooting voor de vijfde maal teruggezonden onder modedeeling, dat om voor melde redenen, de goedkeuring ia geweigerd. ERNSTIG ONGELUK. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag, kwart voor 12 uur, zijn twee arbeiders op hot traject D-m HaagRtterdam van de Electrische Spoor, nabij de Loolaan. waar de lijn zich splitst naar Scheve- ningen, door een ander naar ae remise, aan den Leidsoher. dam. gaanden leegen trein aangegrepen en op slag gedood. De^ arbeiders, de 30-jange G. Hulsdon en do 32-jarige J. Tukker, beide uit j Utrecht, behoorden tot de nachtploeg die w»rk- 1 zaam is hv de electrificatie van do lijn Den Haag - Amsterdam, aannemer de heer Munk uit Utrecht,

Schager Courant | 1923 | | pagina 1