Loot Uw portret maken ATELIER NIESMDT - SGHAGEN. Gemengd Nieuws. Marktbericütea Ri'nnpnlanrlcrti Minnnrs mleeie en de venehillende aangelegenheden In ver- nUUlClUdllUavU i lvUWO» hand ata-Anda Tript. hAt. fuirtftndls ffoAimmdfl dien tlld. WAARLAND. Donderdag 25 Oct. had alhier ten overstaan van Net. Johann W. C. Kroon, te Zuidscharwoude, do openbare verkooping plaats van het tuinbouwbedrijf van den heer J. B. de Jong. Huis, erf en bouwland, groot 20 snees, kooper N Zutt Jz. alhier voor f4835. Bouwland, groot 42 snees, opgehouden op f2120. Bouwland, groot 15 snees, kooper J. Borst Gz. al hier, voor f 61 per snees. Bouwland, groot 15 snees, kooper N. van Ophem aJhder voor f59 per snees. Bouwland, groot 12 snees, kooper P. Bos alhier voor f65 per snees. Bouwland, groot 12 snees, koopers D. Zutt en P. Gelder alhier voor f60 per snees. Bouwland, groot 12 snees, koopers Jb. Moras en C. Agenant voor f59 per snees. Bouwland, groot 12 snees, kooper Jb. Groen Sr. voor f57 per snees. Bouwland, groot 10 snees, kooper A. J. Klaver voor f61 per snees. Alzoo totaal verkocht, huis, erf en bouwland, groot 108 snees voor f 10137. Daarna werd gepresenteerd 14 snees bouwland van den heer P. van der Gracht te Wester-Blokker, wat werd opgehouden op f40 per snees. BARSINGERHORN. Mej. Te. Bronder alhier is geslaagd bij het examen voor assistent-apotheker. ZUIDSCHARWOUDE. Door deni burgemeester is tegen verschillende per sonen procest-veijbaal laten opmaken wegens hun weigering om de als woning ingerichte perceelen bij de waterleiding aan te sluiten. LANGENDIJK. We vernemen, dat thans bi) het Electrisch Bedrijf een regeling is getroffen, dai in de speruren geen stroom door drijfkracht meer kan worden gebruikt. De oorzaak, (de opdrijving van de maximale belas ting) dat het bedrijf niet voordeelig werkte, hoopt men daardoor weg te nemen. BROEK OP LANGENDIJK. Voor het examen apothekers-assistent is o.m. ge slaagd mej. M. Stam aldaar. LANGENDIJK. Ongeveer 900 handteekeningen zijn In Oudkarspel verzameld op een adres tegen de vereeniging der Langendijker gemeenten. Nu door de tegenstanders op deze wijze van hun meening is laten blijken, is het niiet onmogelijk, of de voorstanders zullen te bevoegder plaatse wijzen, voor zoover dit nog niet is geschied, op het manco aan argumenten tegen de vereeniging en de groote voordeelen van vereeniging. ZUIDSCHARWOUDE. Tn ons plaatselijk „Nut en Genoegen" is ter sprake gekomen de vraag, deze vereeniging om te zetten in een afdeeldng van het Nut van *t Algemeen. Men besloot echter dien stap niet te doen, vooral op grond van financieele overwegingen. LANGENDIJK. Voor den te houden Bakercursus vanwege de afd. van het Witte Kruis, hebben zich 23 leerlingen aan gemeld. De oprichting is dus verzekerd. KOLHORN. De nieuwe weegbrug aan de havenkade alhier, is in gebruik genomen. Als weegmeester is aangesteld de heer G. de Wit, daar zeer nabij wonende. KOLHORN. De suikerbietenverscheping wordt door den dage- lijkschen regen zeer vertraagd. Geen enkele volle dag kan door de delvers worden gemaakt, ook is dit werk door den natten grond hoogst moeilijk. De schippers moeten lang op lading wachten en maken daarbij gevaarlijke reisjes met het buiige weer. KOLHORN. Een in het veld staanden tractor van den heer G. K. alhier, werd op geheimzinnige wijze beschadigd. AARTSWOUD. De commissie voor de volksvermaken is wederom bijeen geweest om de rekening en verantwoording te hooren. Er was evenals vorig Jaar een batig saldo. Ook werden de biljetten waarop men geraden had, wanneer het klokje zou blijven stilstaan, gecontro leerd. De prijs werd toegekend aan H. M. Koeten, als zijnde degene die er het kortste bij was. HJPE. Wij vernemen dat het aantal aangiften voor den cursus voor onderwijs aan schoolvrije Jeugd te Bur- gerbrug, Schagerbrug en Oudesluis, reeds van dien aard is, dat de cursussen daar ter plaatse kunnen doorgaan. WIERINGER WAARD. Onze plaatsgenoote, mej. G. Schröder, heeft met gunstig gevolg examen afgelegd als apothekers-assis tente. WINKEL. Door mejuffrouw A. Kluijver, onderwijzeres aan de o. 1. school te Lutjewinkel,, is als zoodanig met 1 Januari a.s. eervol ontslag gevraagd. Dit is de derde vacature in het onderwijzend personeel op dien datum, n.1. te Winkel het hoofd der school de heer H. G. Groenhof en de heer L. F. Kleiterp en te Lutjewinkel juffr. A. Kluijver. WINKEL. Het eerste geval van vermoedelijk mond- en klauw zeer is ook hier aangegeven en wel bij den heer K. Over in de Weere. WINKEL. Donderdagavond werd! de Ouderavond voor de schóól te Winkel gehouden ten huize van den heer J. van Stipriaan. Behalve het onderwijzend perso neel, waren een twintigtal ouders van leerplichtige kinderen aanwezig. Allereerst werd een overzicht gegeven van het tweejarig bestaan der öudereom- band staande met het onderwijs gedurende dien tijd, door haar behandeld. Waar het tweejarig bestaan geëindigd was, moest een nieuwe Oudercommissie worden benoemd. Tot leden dier commissie worden benoemd de dames: K. E. de Riddei^-De Zeeuw en T. Smak—Groet en de heeren J. Bijhouwer, P. Ho- nigh, P. Bart, C. Nieuweboer en J. Vethman. Door den heer Rietbergen wordt daarna een lezing gehouden over: „Een uitstapje in de dierenwereld", cn werden voor en na de lezing enkele muzieknum- mertjes ten beste gegeven. Bij de rondvraag sprak de heer P. van Zoonen over het voornemen der regeering om het 7de leerjaar af te schaffen en over het doen van stappen om adhaesie te betuigen aan hen die pogingen aanwen den dit te voorkomen, b.v. de besturen der groote steden. De voorzitter verwacht een afwachtende houding het beste. Aan het slot van de bijeenkomst brengt de heer Bijhouwer als voorzitter der Oudercommissie een woord van dank aan de heeren Groenhof en Klei terp, die de gemeente gaan verlaten, voor alles wat zij in het belang van het onderwijs hebben gedaan. Nadat de heer Groenhof daarvoor een woord van wederkeerigen dank heeft gebracht, wordt de bij eenkomst gesloten. VAN EWIJCKSLÜIS. Op Donderdag 25 October hield onze Nutsvereeni- ging „Ons Genoegen" haar eerste bijeenkomst met dames in het lokaal van den, heer J. Keuris. Het weer werkte nogal mee, zoodat de zaal dicht bezet was. Het was ongeveer acht uur, toen de voorzitter de heer C. T. Siewers, de bijeenkomst opende met een woord van dank aan allen voor hun trouwe op komst. Na de lezing en vaste bijdrage, trad de heer D. Pool op. Wij behoeven niet uitgebreid te zijn, want het overgroote deel van deze omgeving kent Daan. Wij kunnen dan ook niet anders zeggen, dan het was een genotvolle avond en vooral voor diegenen die den heer Pool nog nooit gehoord hadden. Het was al laat toen de voorzitter de bijeenkomst sloot. Men bleef daarna nog een heelen tijd gezellig bijeen. In November is er weer Nut, maar dan weer als gewoonlijk met eigen krachten. Mogen wij hopen dat die avond, evenals dezen avond, ook weer zoo gezel lig en ordelijk mag zijn. EEN FIETS VOOR EEN KWARTJE! Bij den rijwielhandelaar Beumers te Roermond huurde een 16-jariga jongen een fiets. Met dit kar retje trok hij over de grens en verkocht het voor 15 milliard Mark. Denkende een kapitaal te verdie nen, kreeg hij bij omwisseling „een kwartje" en keek op zijn neus, temeer wijl de politie den Jeug digen „zwijntjesjager" spoedig inrekende. UIT DE TEXTIELINDUSTRIE. Naar wij vernemen zal de uitsluiting in de textiel industrie, welke in Twente binnenkort dreigt als ge volg van de staking tegen Maandag as. bij de we verij „Kreinersmaten" te Enschedé geproclameerd, 22.000 man gaan omvatten. Gerekend is dan op een uitsluiting in geheel Twente, behalve Almelo. Van die 22.000 man zijn er 9000 a 10.000 man georgani seerd, de overigen zullen geheel ten laste van de be trokken gemeenten komen. De bij het conflict betrok ken vakbonden rekenen er op, wekelijks 45 mille bij een te brengen voor de uitkeeringen aan de door de uitsluiting getroffenen, terwijl de duur van het con flict op minstens een half Jaar wordt getaxeerd. Tel. OVERSTROOMING. De laatste regenvlagen en de werking van de plaatselijke springbronnen hebben in de omgeving van Reuver een overstrooming. teweeg gebracht. Nabij den Ronckensteinsmolen is de vijver van het missie huis te Steijl, die de aldaar gebouwde turbine tot op wekking der electriciteit moet drijven, door de dij ken gebroken. Door deze dijkbreuk loosde zich 10.000 kub. water en goed 6000 kub M. zand, waar mede het geheele dal is gevuld. De nabijgelegen Schelkensbeek verzandde totaal. DE HEER JAN VAN ZUTPHEN WEER STATEN LID. Gelijk bekend is, werd de eer J. vanh Zutphen niet toegelaten als lid der Provinciale Staten van Noord- Holland, wegens een informaliteit bij het inzenden der stukken. In de toen ontstane vacature is door het Centraal Stembureau als zijn opvolger aangewe zen de heer J. den Exter, die dan ook bereids als lid der Staten heeft zitting genomen. Eerstdaags zal, naar „Het Volk" meldt, de heer Den Exter aan de Prov. Staten van Noordholland be richten, dat hij als lid der Staten bedankt. Door hem en de overige plaatsvervangers worden daarna de bij de wet vereischte stukken ingezonden, welke tot gevolg zullen hebben, dat Van Zutphen wederom als Statenlid benoemd wordt en de plaatsvervangers hun plaats op de lijst behouden. DE VLOOTWET VERWORPEN. De Koningin heeft gisteravond te half negen ten paleize den minlsteivpreeident jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck ontvangen. FRAUDE TE DORDRECHT. Uit Dordrecht, 26 Oct. Aan de „Rotterdamsche metaalindustrie" alhier is fraude ontdekt. Het blijkt, dat er meer materialen geboekt dan ontvangen wer den. Het geld, dat daardoor verkregen werd, werd ver deeld. Eenige employé*» en een koopman in metalen hier ter stede zijn bij deze zaak betrokken. De justitie stelt een onderzoek in. Tel. HOOG WATER. Men meldt uit Tiel aan het Hdbld.: De Waal wast buitengewoon snel. Men tracht de ter verscheping aangevoerde suikerbieten te bergen, de steenfabrieken zullen groote schade lijden. Uit Schermeer N.-H.: De ringvaarten treden buiten haar oever» en in vele plaatsen komt het water op de erven en tuin derijen: Te Schermerhorn staat het watec zoo boog, dat het de huizen binnendringt. ARTIKEL 40. De „Avp." zegt van welingelichte zijde te verne men, dat de regeering geen uitvoering zal geven aan hare plannen tot intrekking van art. 40 van het Bezoldigingsbesluit en de daaraan vastzittende 10 pet. salarisvermindering. Het zou volgens het blad de bedoeling zijn door sterke inkrimping van het aantal ambtenaren een vrijwel gelijke bezuiniging te verkrijgen, die anders door de voorgenomen salarisvermindering zou zijn verkregen. r ALS CADEAU BIJ VERJARINGEN en feesten: - - het geeft u voldoening. - - GEOPEND VAN 'S MORGENS 9 TOT'S AVONDS 9 UUR. OOK ZONDAGS. AARTSWOUD. De eerste vergadering met dames ia gehouden door het Onderling Nut en Genoegen. Voorzitter open-1 de met een woord van welkom aan de talrijke aan-1 werfgen. Na lezing der notulen werd het programma vast gesteld. en de datrum op 21 November gesteld. Men was zoo gelukkig de medewerking van de zangver- eeniging te kunnen krijgen en van den heer J. Groen en zijn leerling J. Koeten. Verder zullen er voor- drachten, een tableau en een tombola aan verbonden zijn. Het belooft een mooie avond te worden ter her-1 denking van het 35-jarig bestaan. Voor de tombola waren er reeds reeds 100 prijzen toegezegd en ge-1 zonden, welke na 4 November in db etalage van Koe- ten's boekhandel zullen worden geëxposeerd. Ook de loten werden direct geplaast. Het begin is goed en men verwaohte nog vele prijzen, welke bij 't be stuur konden worden bezorgde Daarna begon men met de gewone werkzaamhe- den. Eerst de vaste bijdrage door L. Bos, getiteld „Een Werkelooze", daarna door den voorzitter als plaatsvervanger van H. van Scheijen, welke ver hinderd was, de lezing, welke als opschrift had ,Oom Heine en zijn Ket". Beide vielen zeer in den smaak. Achtereenvolgens kregen we te hooren mej. Wilten- burg, „De groote Reis", Jac. Louw, „De Noodrem", een succesnummer, met begeleiding van piston,, mej. Renooij, „Wat de kruier onderweg vertelde", F. de Beurs. „Jawel", mej. Bood, „Het feest van de H.B.S.", P. Blokker, „Een nachtelijk avontuur en tot slot de secretaris, de heer Korver, „Bij de geboorte van ons achtste.1* De heer D. Ruig werd als lid aangenomen. Hierna sluiting met' een woord van dank voor deze gezellige vergadering. ANNA PAULOWNA. Het Holl. Tooneel, directie Jo de Vrie9 te Amster dam, dat met de kermis alhier in de zaal van den he«T Slikker zoo*n overweldigend succes had met „Motige Janus", maakt thans een toumée door ons land met „Dronken Leen", een tooneelspel in drie bedrijven van Justus van Maurik, waarin de zang nummers worden gezongen door den beroemden ba- riton van de Vlaamsche Opera, «den heer Albertini. j De Doesburgsche Crt. schrijft: Doesburg. Gisteravond ging in het concertge- bouw „Dronke Leen", Amsterdamsche schets met zang, door het Holl. Tooneel uit Amsterdam. Zoowel het spel als de zang'was schitterend te noemen enj de inhoud wel verzorgd. Het publiek heeft genoten en riep na afloop het dappere troepje een hartelijk tot j weerziens toe. De Zierikzeesche Crt. schrijft: Zierikzee. Voor een stampvolle zaal gaf gister- »vond „Het Holl. Tooneel" uit Amsterdam een goed verzorgde voorstelling van „Dronke Leen",, schets uit het Amsterdamsche volksleven, met zang. In dit tooneeiwerk is zoowel voor ernstige dan wel voor vroolijke momenten gezorgd, waardoor het geheel! zeer in den smaak viel van het publiek. Dit stuk wordt gegeven Zondag 4 Nov. (zie adver tentie^ in de zaal van den heer Slikker en het is ze ker overbodig te zeggen, dat bet ook hier éen pracht-1 voorstelling belooft te worden. SMOKKELEN VAN DUITS OH PAPIERGELD, De Berlijnsche politie heeft verschillende Pool- sche kooplieden gearresteerd, omdat zij groote hoe- Veelheden Duitsch papiergeld naar het buitenland hadden vervoerd. Bij de buitenlandsche banken kochten zij tegen betaling in buitenlandsche valuta honderden kilo's bankbiljetten, die zij dan in kof fers en pakken naar de Nederlandsche grens brach ten, waar ze door Nederlandsche medewerkers in ontvangst werden genomen. De grensautoriteiten zijn erin geslaagd, ongeveer 50 centenaars papiergeld in beslag te nemen. De gearresteerden hebben bekend tot 60 gulden voor een milliardi Duitsch papiergeld te hebben ontvangen. Immers 3 milliard in bankbil jetten van 10.000 mark wegen ongeveer 8 centenaars. De opkoopers gaven natuurlijk de voorkeur aan bankbijetten van geringe waarde. Gemiddeld ver- dienden zij 3 milliard op 1 milliard, dat zij naar het buitenland stuurden. In Nederland zouden de bank biljetten voor pakpapier en voor reclamedoeleinden zijn gebruikt. De sigaretten winkels geven de biljet ten als premie. In Amsterdam en in Rotterdam zou den, aldus het 8 Uhr Abendblatt, een paar koffiehui zen geheel met Duitsch bankpapier zijn behangen,* Heelo scheepsladingen met Duitsch papieren geld werden van Holland naar Indië en Amerika ge stuurd.... Het Acht Uhr Abendblatt komt tot de conclusie, dat deze handel wel oen droevig licht werpt op den economische n toestand van Duitsch land maar dat men toch niet begrijpt, waarom deze han del wordt verboden. De geallieerden staan niet ten onrechte op het standpunt, dat zij door hun handel de mark hebben helpen steunen, ondanks het feit, dat zij er zelf gTof bij hebben verdiend. Het spreekt im mers van zelf, dat al dit papieren geld toch nooit terug zou worden gestuurd naar de Duitsche Rijks bank. GELDGEBREK TE BERLIJN. Bij de rijksbank werden alle records geslagen door de aanvrage van niet minder dan een trillioen rr ark. De drukkerijen kunnen zelfs tegen het einde de zer week niet meer leveren dan 300 billioen per dag, zoodat de bank al zeer vroeg haar loketten moest sluiten en er allerwege groot geldgebrek heerscht. Men hoopt hierin tegemoet te komen door het druk ken van biljetten van 1 billioen, maar meer nog door de snelle verspreiding van goudobligaties, waarmede wellicht moTgen reeds een begin gemaakt kan wor den. In alle geval zal het salaris der ambtenaren op 1 November a.s. voor 30 pet. in waardehoudend gold uitbetaald worden. Ook zal 1 November a.s. het goudgiro verkeer inge diend worden voor bedragen van 500 mark en hoo- ger, terwijl ook de post eigen geld gaat uitgeven Do drukkers hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt om minister Gessler een ultimatum te Hel len, waarin opheffing van den staat van beleg en vrijlating van de communistische drukkerijen wordt geëischt. Daar dit verzoek niet ingewilligd werd, .is tegen morgen tot staking besloten. De militaire be velhebber van groot Berlijn beeft .daartegen een sta kingsverbod uitgevaardigd, terwijl door het betref fende ministerie alle maatregelen getroffen zijn om werkwilligen te beschermen. STOPGEZET. Men schrijft uit Zevenbergen aan het Hdbld.: De suikerfabriek Azelma, die jaarlijks aan hon derden arbeiders in deze gemeente werk verschaft, zal dit jaar wegens gebrek aan suikerbieten niet kunnen werken. Zevenbergen wordt hierdoor, evenals de geheele Westhoek van Brabant, zeer gedupeerd, vooral als men bedenkt dat ook de vlasfabrieken niet werken. HOOG WATER. Tengevolge van slagregens heerscht ln Zuid-Duitech- land hoog water. Op tal van plaatsen zijn .de rivieren reeds buiten haar oevers getreden. Men vreest ook hoog water op den Rijn. EEN ONTZETTENDE MISDAAD. Een ontzettende misdaad heelt de in deze tijden bijna gevoellooze bevolking van Berlijn op het einde der vorige week toch nog opgeschrikt. Ten huize van de wed. Conrad woonde, ala onder huurder de vijftigjarige horlogemaker Sohaper, wien do huur echter werd opgezegd. Den dag van zijn ver trek verliet de weduwe reeds 's morgens haar wo ning om zich naar haar werk ta begeven. Schaper vroeg haar of hij het zevenjarig dochtertje nog even goedendag mocht zeggen, waar de vrouw niets tegen had, omdat de horlogemaker altijd bijzonder aardig voor het kind geweest was. Hij riep het kind, dat zich aankleedde en, zooals gewoonlijk, haar schoolsom- metjes onder zijn toezicht maakte. Daarna speelde hij korten tijd met haar, tot het kind zich gereed maakte om naar school te gaan. BIJ' de gedachte, dat hij het meisje nu 's middags niet meer zou terugzien, overvielen Schaper plotseling een zoo krankzinnige woede en jaloerschheid op de moeder, die hen, naar het schijnt, om slechts kleine onaangenaamheden de kamer had opgezegd, dat hij een strik maakte en dien het argelooze kind om den hals wierp. Toen hing hij het aan een knop op en vluchtte om den doodstrijd niet te behoeven te aanschouwen. Onge lukkigerwijze brak het koord een seconde te vroeg, het kind viel, wist adem te scheppen en trachtte een raam te openen om hulp te roepen. Schaper hoorde den val, keerde terug en sloeg zijn slachtoffer met een hamer de hersens in. Twee dagen dwaalde de moordenaar door Berlijn rond," toen begaf hij zich op de Alexanderplatz, vlak voor het hoofdbureau van politie, onder de menigte, die een spljsuitdeeling van het Leger des Heils af wachtte. Op de vraag van een rechercheur om zich te legitimeeren, antwoordde hij onddellijk: „Neem mt) maar mee. 't Is in orde. Ik ben hst", gevolgd door een volledige bekenten!». HOORN, 25 October 1923. 8 Stapels kl. Boerenkaas f50 gem., 13 stapels kl. Boerenkaas f52 gem., 4 stapels Eabrieks Comm. Kaas f48 gem., '29 stapels Boeren Comm. Kaas f 50 gem. Aanvoer: 54 stapels, wegende 29048 K.G. Handel matig. MEDEMBLIK, 26 October 1923. Uien f 4.05 a 4.25. Nep f 6 a 6.55. Bonte aardappe len f2. Blauwe aardappelen f2.70, alles per 50 Kg. Witte kool f0.65 a 0.70 per 100 Kg. WARMENHUIZEN, 25 October 1923. Roode kool fl.80 a 3.50. Witte kool f 0.90 a L Uien f7.70 a 8.20. Nep f 12.70 a 13.70. Drielingen f 10.70 a 11.20. Peen f2.30 a 2.50. Aanvoer: 12475 Kg. roode kool, 41500 Kg. witte kool, 2095 Kg. uien, 495 Kg. nep, 6350 Kg. peen. WARMENHUIZEN, 26 October 1923. Roode kool fl.90 a 3.70. Witte kool f0.80 a 0.90. Uien f 7.60 a 8.30. Nep f 11.60 a 13. Drielingen, f 11 a 11.40. Peen f 2.10 a 2.40. Aanvoer: 13750 Kg. roode kool, 42600 Kg. witte kool, 3825 Kg. uien, 1030 Kg. nep, 6600 Kg. peon. alkmaar, 26 October 1923. Appelen f 3 a 36 per 100 Kg. Bloemkool f 2 a 9.80 per 100 stuks. Roode kool f2.30 a 4.80. Gele kool f3.20 a 4.60, per 100 Kg. Wortelen f2.2U a 6.40 per 100 bos. Uien f8.10 a 11.20. Peren f8 a 45, per 100 Kg. Andijvie f0.60 a 2.70 a 2.70 per 100 stuks. Spruiten f14 a 26. Spercieboonen f 10.10 a 45.60, per 100 Kg. NOORDERMARKTBOND, Noord-Scharwoude. 26 Oct. 1923. Rapen fl.50. Rammenas f6.50. Grove uien f7.40 a 9.10. Drielingen f 10.40 a 11.20. Gele nep f 11.80 a 13. Peen f 2.10 a 3.30. Roode kool f 1.70 a 3.80. Witte kool f 0.50 a 1. Gelo kool f 1.70 a 4, alles per 100 Kg. Bloemkool fl .90 a 4.70, 2e soort f0.60 a 0.90, per 100 stuks. Aanvoer op 25 Oct.350 Kg. aardappelen, 125 Kg. spercieboonen, 12000 Kg. grove \iien, 29300 Kg. peen, 1300 Kg. kroten, 55500 Kg. roode kool, 100700 Kg. witte kool, 23000 Kg. gele kool,. -900 stuks bloemkool. LANGENDIJKER GROENTENVEILING, Bloemkool, le soort f4 a 10.70. Idem, 2e soort fl a 3.80 per 100 stuks. Wortelen f2.50 a 2.90. Roode kool, le soort f 3 a 3.90. Idem, 2e soort fl.90 a 2.80. Gele kool, le soort f3.10 a 4. Idem, 2e soort fl.70 a 3. Witte kool le soort f 0.80 a 1. Idem, 2e soort 0.70. Uien f7.30 a 8.80. Drielingen f 11.10 a 11.60 Nep f 11.10 a 13.10. Slaboonen f 11.10 a 20.20. Bicten f3.70 a 4.30. Rapen f2.20 a 2.50. Rammenas f6.60, alles per 100 Kg. Aanvoer: 23000 stuks bloem kool, 18400 Kg. wortelen, 55600 Kg. roode kool, 24100 Kg. gele kool, 78000 Kg. witte kool. 31645 Kg. uien, 262 Kg. slaboonen, 14700 Kg. bieten, 1700 Kg. rapen, 206 Kg. rammenas. ALKMAAR, 26 October 1923. Op de heden gehouden graanmarkt waren aange voerd 6110 RL. Tarwe f9—12.25, Rogge fO.oO tot 10, Gerst f8.50, id. Chev. f 10—11.75, Haver f8 a 10.75, Paardenboonen fll—12. Bruino boonen f55, Duiven boonen f20, Rood Mosterdzaad f38, Karwijzaad f 129, Blauw Maanzaad f 44-46, Groene erwten kleine 21—23, groote 20—30, grauwe f43 tot 52, vale f30—41 per 100 kilo. ALKMAAR, 26 October 1923. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aange- voord 145 stapels, wegende 130000 kilogrammen. I Fabriekskaas: Heine met rijksm. f50, zonder rijksmerk f 47, Commissiekaas met rijksmerk f o2.o(). i Boerenkaas: Heine met rijksmerk f52, zonder rijksmerk f 48, commissiekaas met rijksmerk 149. Handel matig. WINKEL, 26 October 1923. YV J-IN-ttJCiU, 450 UUbDLrer Appelen f6—15. Peren f6—28. Slaboonen f 6—la. Snijboonen fll—13. Sprnitkool f6—11. Uien f4—5 Kool fl—2. Bieten fl—2.50. allee per 100 pond. Komkommers f34. Bloemkool f4—7. Andijvie f 28.80, alle» per 100 stuks.

Schager Courant | 1923 | | pagina 2