ONTVANGEN: NIEUWE STOEPEN voor hef a.s seizoen. B. H. Lenghaus, Winkel. Plaatselijk Nieuws. 1 hongersnood in het leven te roepen. Gelijktijdig- bericht men, dat de bovenvermelde raad alle oudste en meest verantwoordelijke staatsambtena ren in de hongerlijdende gebieden onder bedreiging met de zwaarste straffen, heeft voorgeschreven hun post niet te verlaten zonder toestemming van de commissie Yoor hulp aan de hongerlijdenden en zich niet uit hun district te verwijderen zonder toestemming van de gouvernementeele uitvoerende comité'e. Deze maatregel is genomen naar aanlei ding van de omstandigheid, dat den laatsten tijd op groote schaal het personeel van de commissie voor hulp aan de hongerlijdenden en vooral ver schillende personen uit de hooge rangen van het medisch personeel gedeserteerd zijn. EEN ONTPLOFFING. Uit Parijs, 8 Nov. De Intransigeant meldt uit Turijn, dat vanochtend om 9 uur een hevige ont ploffing de huizen deed beven van San Pier a'Arena (bij Genua), waar een kruitfabriek in de lucht is gevlogen. Bij het afzenden van het bericht had men 4 dooden en 8 gewonden geteld. De ont ploffing heeft een brand veroorzaakt, welke to Genua zichtbaar was. Volgens een later bericht, van andere zijde, be dreigt do brand de omliggende forten, welke groote voorraden ontplofbare stoffen bevatten. De Bevol king uit do naburige dorpen is grootendeols wegge vlucht en de over blij venden hebben van de overheid last gekregen zich eveneens in veiligheid te stellen. Alle neschlkbaro karabin-iors, soldaten on fascisten zijn naar de plaats gezonden om d.e naleving van dit bevei te verzekeren en te trachten den brand te stuiten. Uit een haastiglijk ingesteld onderzoek is gebleken dat de ramp veroorzaakt is door een soldaat die bij het laden van een vrachtauto oen kist mot handgranaten hooft laten vallon. Dozo ontplofte, verwondo 8 soldaten en was oorzaak, dat ook do andere kisten op do auto ontploften. De hierdoor ontstane brand zette het omliggende bosch in vlammen. De aanwezige soldaten trachtten da delijk het vuur te stuiten, doch hun pogingen bleven vruchteloos en het nam snel in omvang toe en bedreigde de forten. Men hoopt echter, dat de toegesnelde hulp verdere uitbreiding van non brand zal weten to voorkomen. N. R. Crt. FEN ZWENDELAAR GEARRESTEERD. De Btrlijnsche woekerpolitie heeft heden een inval gedaan in de woning van een 67-jarigen kleer maker, Bingel genaamd, die met zijn familie een jair of vier geleden uit Galicië te Berlijn was gekomen. In de ruime woning van de familie Bin gel, die in Berlijnsche ghctto is gelegen, wijdde zich slechts een 18-jarige zoon aan de kleermakerij. Alle overige leden van het gezin hielden zich met don handel in buitenlandsche betaalmiddelen oezig. Een aan fax familieleden en agenten waren den ganschen dag op de been om in het centrum bui tenlandsche Bankbiljetten op te koopen van vreem delingen. die een bezoek aan Berlijn brachten. '1 oen do politie zich hedenmiddag bij Bingel aanmeldde, weigerde de kleermaker de agenten binnen te laten, waarop de deur van He woning moest worden, opengebroken. Ondertusschen had de dochter van Bingel, vermoedelijk om tijd te winnen, nog tele fonisch de hulp van de politie ingeroepen. Een aantal agenten verschenen weldra ter plaatse maar vernamen van hun collega's wat er aa de hand was en verdwenen toen. De agenten van de woe kerpolitie doorzochten nu de woning en haalden uit alle hoeken en gaten buitenlandsche deviezen te voorschijn. In de matrassen der bedden, in de kachels, overal werd buitenlandseh geld gevond -n. In do kachel waren de bankbiljetten onder de asch verstopt en in het zoutvat was een 'laag zout over 300 Engelscho ponden gestrooid. De neele buit, die 2Vs centenaar zwaar was werd in een koffer, gepakt en per automobiel naar het hoofdbureau van politie gobracht. Ilij vertegenwoordigde een waarde van ongeveer 10.000 dollar. Naaat^ ook Bingel met zijn beide zonen en zijn dochter in de politiegcvangenis^ waren opgesloten bleef de Woning den ganschen middag onder politietoezicht staan. In den loop van den middag verschenen niet min der dan 35 personen die allen geld kwamen koopen of vorkoopon. Zij werden allen in hechtenis go- nomen. DE KOMENDE WINTER. Gisternacht heeft het in Londien gevroren, in Ilarnp- stead zelfs 14 graden. In de meer noordelijke giaaf- schappen is er al eenige vorst geweest; in Schotland stond de thermometer gisternacht zelfs op 13 gr. Fah renhcil. In verschillende streken iheeft het ge sneeuwd; uit NoordrWales wordt zware sneeuwval gemeld EEN BRUTALE OVERVAL TE NEW YORK. Woensdagmiddag kwamen drie mannen een juwe lierszaak in Broadxvay binnen. Een van hen droeg *n eenvoudig kistje, -welke zou bestaan uit een bijzon dere soort ringen en horloges, te bezichtigen.. Toen de oigenaar dit wilde doen, trokken de beide andere mannen plotseling revolvers en dwongen den eige naar van de zaak en den bediende' zich terug te trekken in 1 achtergedeelte van den winkel. De drie mannen maakten zich toen meester van een hoeveel heid juweelen, ter waarde van ongeveer 75.000 dol lars. waarmede zij- er vandoor gingen. ECONOMISCHE PERSPECTIEVEN IN RUSLAND. De voortdurendo vermindering van do koopkracht van het Russische platteland baart den Sovjets veel zorg. Er zijn verschillende commissies benoemd, die opdracht hebben gekregen- het vraagstuk te onderzoo ken, doch ook de knapste mannen weten niet, hoe de twee punten van de „schaar", zooals de Russische term luidt, naar elkaar terug te brengen. Van de ontelbare voordrachten. ,die over deze quaes- tie zijn gehouden verdient ontegenzeggelijk de meeste aandacht de lezing die de Sovjet-econoom Grosnaun onlangs op een speciale zitting van de hoogste Rijks instellingen heeft gehouden over den economischen toestand in de Vereenigde Sovjet-Republieken De kern van zijn voordracht is het gedeelte, waar hij een analyse gaf van de verhouding tusschen de prijzen van do pioducten van industrie en landbouw. In het kort komt zijn betoog op het volgende neer: Van 21 September 1922 tot 21 September zijn de landbouwproducten in de meest uitgebreide .beteeke- nis van het woord, 44 maal duurder geworden, terwijl do fabrikaten in denzelfden lijd 137 maal duurder zijn geworden. Dit verschijnsel -wordt volgens Grosnanu verklaard zoowel door zuivel objectieve factoren: het gebrek aan fabrikaten en de vernietiging van de Russische industrie, als door toevallige omstandigheden, zooals het te kleine export van graan en de slechte organi satie. In verband hiermede stelde de heor Grosnann de vraag, of het niet raadzaam was de wijze van belas tingheffing te veranderen en in plaats van graan, be taling in geld te eischen. Het opvorderen van een deel van den oogst beeft tot vele misstanden aanlei ding gegeven en heeft tegelijkertijd de graanprijzen gedrukt, Een groot gedeelte van het opgevorderde graan ligt nu nog onvekrooht en de regeering heeft be hoefte aan geld. Voor het jaar 1923—'24 ziet de bolsjewistische des kundige de volgende perspectieven: de productie der fabrieken zal in sterk tempo afnemen; de productie van den landbouw zal met pl.m. 5 pet. verminderen. Tenzij bepaalde omstandigheden intreden, (verhoogde export e. d.) zullen de prijzen der landbouwproduc ten met ongeveer 30 pet. dalen. Om dit onheil te voor- komen, is he! noodig den export van graan naar het buitenland zoo hoog mogelijk op te voeren en de belastine in geld te heffen. Tevens is het een gebie dende eïsch een einde te maken aan de onrustba rende stijging der prijzen van fabrikaten. Hdbl. EEN KU-KLUX KLAN-SCHANDAAL. Do Ku-Klux-Klan, de rumoerige geheime orga nisatie, welke in sommige Zuid-Westelijke staten der Amerikaanscke Unie een aanzienlijke macht ontwikkelt, is, wat haar inwendige organisatie aan- faat, niet bijzonder eensgezind. Er zijn n.1. twee oofden, die met elkaar in geschil liggen: de „em peror" Simmonds, en de „imperial wizard" Evans. De voornaamste raadsman van den „emperor'' wfis zekere William S. Coburn. Deze had op last van den „emperor'- een aanvraag ingediend om een curator te krijgen, die de financrën van de „im perial palace", waar de „wizard' baas is, onder zijn beheer zou moeten nemen. Die financiën zou den, naar advocaat Coburn betoogde, door den „wizard" op verkeerde wijze worden geadmini- streerd. Coburn had echter van den rechter nul op het l'rekest gekregen, hetgeen hem had aangezet tot een I nieuwen stap. Hij probeerde n.1. van den rechter een beslissing af te dwingen, waarbij aan den „wi zard" Evans zou worden verboden een vrouwen- afdeeling van de K. K. Klan te stichten, wijl dat tot do competentie behoorde van den „emperof en niet tot die van den „wizard". Maar nu was het ook uit met hot geduld van de aanhangers van den „wizard", en een hunner, de redacteur van het officieel orgaan van het Imperial Palace in handen van den .wizard" begaf zich naar Coburn. De redacteur Fox drong tot dqa advocaat door, dien hij in zyn kantoor aantrof, in gesprek met een cliënt, mevr. Holbrook, terwijl een stenografc aanteekening hield van het onderhoud. De mannen wisselden enkele woorden en toen haalde Fox een revolver te voorschijn en schoot Uonurn vijf kogels in het lijf. Coburn overleed spoe dig en Fox werd ontwapend en in hechtenis ge nomen. Het is w.el vrjiemd, dat men den redacteur deze daad hoeft laten plegen, want hij had reeds den avond te voren gepoogd bij den „emperor" te wor den toegelaten. Zijn gedrag wekte échter argwaan, en toen men hem aan den lijve onderzocht, von,d lijk werd afgenomen. Het spreekt vanzelf, dat hij men bij hem een geladen revolver, die hem natuur- niet bij den „emperor'" werd toegelaten. Fox ver telde toen aan de lieden, die hem hadden aangehou den, dat hij gestuurd was om vier mannen, o.w. den „emperor", te vermoorden, maar dat hij thans overtuigd was ypn het dwaze en slechte van dat voornemen. Hierop werd den man de revolver teruggeven; men weet thans met welk noodlottig gevolg. Fox heeft nog getracht zijn da^d zoo'n beetje te rechtvaardigen, door te zeggen, dat Coburn het op zijn, Fox', vernietiging haa aangelegd en dat hij liever wilde worden opgehangen, dan door Coburn vernietigd. Wel had het hem gespeten tot zijn daad verplicht te zijn geweest; maar hij was blij, dat hij het maar gedaan had. Fox heeft nog getracht het te doen voorkomen alsof de moord geen verband houdt met de inwen dige veeten van de Klan, doch slechts een particu liere aangelegenheid was tusschen Coburn en hem Het is eenter te hopen, dat het gebeurde aanleiding zal zijn voor de autoriteiten om eens een grondig onderzoek in te stellen naar de huidige organisatie- methoden en doeleinden van de Klan, die hoe lan ger hoo meer een groot publiek gevaar dreigt te I worden, daar zij een staat in den staat vormt eu wel macht, doch geen verantwoordelijkheid bezit Binunmlandsch KAMER VAN KOOPHANDEL IN NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. In de Woensdag te Alkmaar gehouden-vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Noordhollands Noorderkwartier, heeft de heer J. Ringers medegedeeld, dat binnenkort door eene com missie uit deze Kamer van Koophandel en die van j Hoorn en Zaandam, benevens de commissie van actie I en vertegenwoordigers van den Noordhollandschen bond van Waterstaat en den Bond van plattelands gemeenten te Haarlem met Ged. Staten on de com missie van waterstaatszaken zal geconfereerd wQr- <len over de financieele verhouding tusschen de pro vincie Noordholland en het Hoogheemraadschap j Noordhollands Noorderkwartier, waarbij getracht zal worden vermindering der opgelegde lasten te ver- 1 krijgen. De Kamer besloot 'tot het. zenden van een adres aan de raden van verschillende gemeenten in het district waar markten worden gehouden, met verzoek om 'scherper toezicht op de Loterijwet uit te oefenen. Voorts werd besloten een enquête in te stellen welke l gevolgen de Arbeidswet op de industrie heeft ver- I oorzaakt. Nhar aanleiding van het handeldrijven door amb tenaren werd besloten een adres aan den Minister te richten om op dit kwaad te wijzen. Nadat verschillende adressen van andere Kamers behandeld waren deelde de voorzitter mede, dat mr. J. Verdam, die 25 jaar de oude Kamer van Koop handel en 1M jaar de nieuwe Kamer als secretaris ter zijde had gestaan, ontslag had gevraagd. Spr. stelde voor dit ontslag op de meest eervolle wijze te verleenen met dankzegging aan mr. Verdam voor de i zeer ambitieuze wijze waarop hij de belangen der Kamer in al die jaren had behartigd. In zijn plaats werd bij acclamatie de plaatsvervangende secretaris, de heer D. J. Schoffel, benoemd. Bij de rondvraag kwamen nog verschillende zaken ter sprake, waarvan wij vermelden dat nogmaals in aansluiting bij „Schuttevaer" pogingen zullen worden gedaan uniformiteit te krijgen in de sluitingsuren van bruggen over het N.-H. Kanaal, speciaal des Zater- dags. ALLES BEHALVE VRIENDELIJK. Naar aanleiding van de mededeeling van mr. P. J. 'Troelstra in „Het Volk" dat zijn gezondheidstoestand niet toelaat, dat hij een ministersportefeuille zou aanvaarden, schrijft de (a.-r.) „Rotterdammer": „Reeds meer kwam uit, dat de gezondheidstoestand van den socialistischen leidsman niet sterk is. Toen hij in November 1918 met revolutie dreigde, moest hij zich nog vóór het buitengewoon congres in Rotterdam bijeenkwam, ziek te bed begeven en een langdurig büitenlandsch verblijf was van noode om zijn geschokt gestel tot rust te brengen. Ook thans na de agitatie tegen de Vlootwet wordt reeds bij voorbaat de slechte staat van zijn gezondheid aangevoerd als verontschuldiging voor het niet-dra- gen der verantwoordelijkheid. Waar de zaken zoo staan, ligt het geneesmiddel voor d'e hand. 's Ileeren Troelstra's zwakke gezondheid laat geen daadwerkelijk optreden, dat verantwoordelijkheid met zich 'brengt, toe. Waarom- zich dan niet bespaard de emoties van een demagogisch drijven, dat ons volk èn in 1918 èn thans in beroering bracht? Ontzag mr. Troelstra zich meer, de welstand èn van hem èn van ons land zou er bij winnen, conclu deert het blad. DE WETHOUDERSQUAESTIE TE ZAANDIJK. De Raad van Zaandijk was, nadat de vorige zitting geen resultaat had gebracht, gisteravond weder bij een om te voorzien in de wethoudersvacatures. Namens zijn fractie deelt de heer Van Hoorn (S.D. A.P.) mede waarom de soc.-dem. Maandag jl. niet ter vergadering waren gekomen; dit hield verband met een bespreking welke zijn fractie had met de Arb. Iviesverg., welke evenwel geen resultaat heeft opge leverd. De voorzitter stelt hierna de benoeming van twee wethouders aan de orde. Bij eerste stemming blijkt, dat alle leden zich van stemmen hebben onthouden. Een tweede vrije stem ming bracht één stem van onwaarde en 6 blanco. Op voorstel van den voorzitter gaat de raad. hierna in geheim» zitting over. Na opening hebben de hee- renr Krom (Arb. Kiesveng.),, Obertop en Van Zancn (Burgerlijk), de vergadering verlaten en komt de wethoudersbenoeming aan de orde. Ook bij de volgende stemming niets dan blanco terwijl een tweede vrije stemming hetzelfde lot on dergaat. Besloten wordt dit punt van. de agenda af te vceren. Wij herinneren onze lezers er aan, dat deze strub belingen verband houden met de opheffing door de rsadsmeerderheid van de zakelijke bedrijfsbelasting ANNA PAULOWNA. Gedachtig aan de enorme werkloosheid tijdens den vongen winter en bij de donkere vooruitzichten voor het naderende winterseizoen, is het alleszins begrijpe lijk, dat de arbeiders in onze gemeente met zorg en vrees de naaste toekomst tegemoet gaan. Naar wij vernemen, heeft de afd. Anna Paulowna van den Landarbeidersbond zich dan ook tot den Ge meenteraad gewend met een adres, waarin zij vraagt, of de Raad tijdig maatregelen wil nemen die er toe zullen leiden, dat de arbeiders door productief werk in staat mogen zijn, te voorzien in hun onderhoud en dat van hun gezin. DE EX-KROONPRINS. De correspondent der N.R.Crt. te Parijs meldt: In tegenstelling met de berichten over een gesprek tnsschen lord Crewe en Poincaró omtrent een moge- lijken terugkeer van den gewezen Kroonprins naar Duitschland blijkt de regeering dien niet zonder ge vaar te achten en zich bij gebeurlijke geallieerde maatregelen daartegen te willen aansluiten. Dit volgt uit wat bekend wordt over de zitting van den gezan- tenraad, door Foch en generaal Desticker, chef van zijn staf, bijgewoond. Den regeeringen zullen de be sproken voorstellen worden voorgelegd. De Duitsche regeering blijkt tegen vestiging van den Kroonprins in Silezië geen bezwaar té zullen maken. Iets anders i is, dat hij behoort tot degenen, wier uitlevering ge- I vraagd is. Havas seint uit Parijs, dat de gezantonraad be sloten heeft de Nederlandsche regeering te verzoe ken, den kroonprins niet toe te staan Nederland te verlaten en tot de Duitsche rijksregeering het ver- i zeek te richten hem niet in Duitschland toe te laten. Het motief tot deze verzoeken is, dat de naam van i den kroonprins voorkomt op de lijst van z.g. oorlogs- misdadigers, wier bestraffing de geallieerden eischen. OUD-MINISTER VAN IJSSELSTEYN EN DE NIEUWE SALARISREGELING. De parlementsredacteur van het Volk meldt aan zijn blad: Naar de bladen hebbön gemeld, heeft de oud-mi nister Van IJsselsteyn na de verwerping van de Vlootwet zijn functie van ontwerper van een nieuwe salarisregeling neergelegd. In verband met dit bericht heb ik den heer Van IJsselsteyn verzocht, mij de motieven, die hem tot het nederleggen van zijn functie hebben geleid, te willen mededeelen. De heer Van IJsselsteyn ver klaarde mij daarop het volgende: „De minister van financiën, de heer Colijn; heeft mij destijds gevraagd, voor hem een nieuwe salaris regeling te ontwerpen. Wij hebben vervolgens be sproken de algemeene regelen eener zoodanige rege ling, waarmede ik instemde. Van den heer Colijn is toen een brief naar de verschillende departementen uitgegaan, houdende verzoek, mij op mijn verzoek de gegevens te verstrekken, noodig voor mijn arbeid. Ik ben vervolgens aan het werk getogen. Toen echter het kabinet demissionair was gewor den, achtte ik het vanzelfsprekend, dat ik den arbeid niet voortzette, omdat ik anders de kans zou loopen, vergeefsch werk te verrichten. Immerè een opvolgend ministerie zou kunnen verklaren, van andere regels uit te gaan dan die, waaromtrent tusschen den heer Colijn en mij overeenstemming heerschte. Bovendien zou de mogelijkheid niet uitgesloten zijn, dat ik het met de regels van den nieuwen minister niet eens zou zijn, in welk geval ik toch ook niet be reid zou zijn, mijn taak voort te zetten. Ik heb deze dus neergelegd. Mijn benoeming had niet bij koninklijk besluit plaats gehad maar berustte op een afspraak tusschen den'heer Colijn en mij, zoodat van een eigenlijke ambtelijke functie geen sprake was". crati.' DE VRIJZINNIG-DEMOCRATISCHE BOND. Het hoofdbestuur van den Vrijzinnig-Bemoi schen Bond zal aan de algemeene vergadering van dien Bond, die op 22 en 23 December te Amsterdam' wordt gehouden, voorstellen de volgende uitspraken te doeD: I. De garantie van de genoten wedden, door den staat gegeven aan zijne ambtenaren, die op 1 jujj 1922 in dienst waren, heeft een verbintenis gescha pen, waarvan de staat zich niet eenzijdig kan onthef, fen, zonder het rechtsbewustzijn van het volk ernstig te schaden en het vertrouwen in de overheid te on dermijnen. Wanneer het herstel van het financieele evenwicht in het staatsbudget dit eischt, is te verwachten, dat de vertegenwoordigers van de ambtenaren in het ge organiseerd overleg hun medewerking zullen verlec- nen om den staat van die verbintenis te ontheffen, mits de wedden slechts worden verlaagd, in zoover zij, in verhand met een behoorlijk levenspeil en de verleende dienstprestatie, te hoog mochten zijn g&. bleken. II. De bezuiniging, die moet worden aangebracht j tot herstel van hei financieel ovenwicht, worde in d4 j eerste plaats gevonden door de militaire uitgaven ingrijpend te verlagen. Deze bezuiniging is voorwaarde voor de mede^er: king van de Vrijzinnig-Democratische partij aan at] dere beperking van uitgaven en aan het oplegj van nieuwe lasten, waardoor do ontwikkeling dé volkskracht kan worden geschaad. GEOPEREERD. Het lid van de Tweede Kamer mr. H. C. Drej huys, heeft een lichte operatie ondergaan; hij sedert eenige dagen, in Bronovo in Den Haag v» pleegd. HOOGWOUD. Zondag 11 November a.s. zal er een kopfbalwei strijd plaats vinden tusschen U.D.I. I en II. We wen- schen, dat het weer mede zal werken om dezen wed-, strijd goed te doen slagen. HOOGWOUD. Uitslag van de op Woensdag 7 November ƒ.1. ten huize van den heer A. Breed, kastelein alhier ten: overstaan van Notaris C. C. M. Ligtenberg te Hoon) gehouden verkooping van de kapitale boerenplaats aan de Koningspade alhier, met ruime veestalling ei| hooiberging, schuur, betonnen ierkelder, afzondt lijke woning en weiland en bouwland, samen gi 28.06.60 H.A., eigendom van de kinderen N. Moleni Kooper werd van plaats met bijbehoorenden gi 22.80.20 H.A., G. Beerepoot te Obdam voor f 5295ffl en van 5.26.04 H.A. land de heer P. Blauw te Hoof woud voor f13241. In totaal heeft deze plaats opgebracht f66191.—. VEE NAAR HET BUITENLAND. In de 4 volle weken van October werden uit t land 2182 runderen naar het buitenland verzon! en wel 1888 naar België, 78 naar Duitschland, ft naar Tsjecho-Slowakijc, 17 naar Palestina, 1 nk Uruguay, 46 naar Oostenrijk, 4 naar Zweden, D naar Turkije en 60 naar Frankrijk. NAAR PALESTINA. Wn hebben reeds oen paar keer den uitvoer u melkkoeien naar Palestina vermeld. Dit vee mos dan dienen voor de melkvoorzicning van .Teruzalea Doch de boeren in Palestina willen ook tracüta bun ras te verbeteren. Te dien einde zijn er do:: den veehandelaar Nathan Pinto te Groningen es 60-tal stieren en vaarzen, alles volbloed stam boei vee gekocht. Deze collectie is naar het Heiligs Land verzonden. In 21 dagen is dit vee ter be stemder plaatse. Zijt gij arm of welgesteld, Draagt LENGHASJS" kleedirig 't Spaart U geld AANBEVELEND, Overal te ontbieden. 'Vraagt stalen. DOOR DE AUTO. Woensdagavond is naar de Tel. meldt, op den Vel- perweg te Arnhem de 61-jarige timmerman S., die aan de rechterzijde van den weg een handwagen voortduwde, plotseling door een hem achterop rijden den automobiel gegrepen, met het gevolg, dat S. onder de auto teecht kwam en zwaar inwendig verwond werd. Per autoijbrancard is hij naar het Stedelijk Zieken huis overgebracht, waar hij is overleden. In de Van der Pekstraat te Amsterdam is een 4-jarig jongetje door een auto overreden en ge dood. STOPZETTING RIJKSBUREAU TOT ONDERZOEK VAN HANDELSWAREN. Het Bureau van den Nederl. Middenstandsbond deelt mede vernomen te hebben, dat de dienst van het Rijksbureau tot onderzoek van handelswaren met ingang van heden wordt stopgezet. „Oorzaak daar van is, dat het Rijksbureau is gevestigd in het groote gebouw van den postchèqu a- en girodienst aan het Spaarneplein te 's-Gravenhage en de ruimte die het daarin inneemt ter beschikking gesteld moet worden mét 't oog op de hernieuwde groote uitbreiding van personeel, dat weer aangenomen is om mode te wer ken uit den chaos te komen waarin de postchèque- en girodienst nog steed9 verkeert". DE OPEN OVERWEGEN. Door den trein komende van Zwolle is gistermorgen even voor het station Vaassen, waar hij om 1(101 moest aankomen, bij een onbewaakten overweg een kar, bespannen met een paard aangereden. De kar werd geheel vernield. De voerman en het paard kwamen er ongedeerd af. De trein kwam door dit voorval een uur te laat in Apeldoorn aan. HIJSCHKRAAN OMGESLAGEN. Gistermiddag sloeg een der groote hijschkranen, die op het terrein van de Suikerfabriek „Holland" te Halfweg opgesteld zijn, om en viel in do Ringvaart. De donkeyman die de machine bediende, sprong in het water en ontkwam aldus aan letsel. NED. HERV. GEM. TE ALKMAAR. Werd in de vacature ds. T. Kloosterman, die naar Voorburg vertrok, een modern pred. beroepen bij de Ned. Herv. Gem. te Alkmaar, thans is zulks ook ge schied in de vac. ds. Vinke. die naar Zundert vertrok. Door het aannemen van het beroep door ds. Deetman van Oudshoorn zijn de moderne predikanten 'hans aldaar in de meerderheid. AFSCHAFFING VAN DE VERHOOGGELDEN IN FRIESLAND. Een notaris in Friesland heeft reeds een verkoo ping gehouden, waarbij geen verhooggeld werd uit gekeerd: deze proef is volkomen geslaagd. Vermoe delijk zullen de verhooggelden met ingang van 1 Ja nuari in Friesland algemeen worden afgeschaft. VERKOOPING. Uitslag der verkooping op 8 November, fceo over staan van do 'Notarissen (J. ü.- t behagen en W. O. J. J. Baron van Voorst ta Voorst, te 's Gravenhage: Boerenhofstede „Kwelderbeek" aan het Noord Hollandsch Kanaal in het Koegras, gemeente Hel der, groot 4ü.ó6.54 H.A., eigendom van den heet J. S. B. Jansen te 's Gravenliage. Koopers van de peroeelen X tot en met 10. gro« 30.65.6,4 IT.A„ de heeren S. Biersteker en C. lioog- schagen te Koegras, yoor f39.970. Kooper van de perceelen 11 tot en met 14, grot 9.70.70 H.A., de neer C. Adriaanse te Heemsteö voor f 10.401. VOOR EEN GOED DOEL. De Halve-Stuiversvereeniging voor on- en mi' vermogende lijders aan vallende ziekte, ontvingi het 3de kwartaal van de af deeling Breezand f 131 van de afdeeling Julianadorp f29.421/», van derf deeling Schagen f72.50 Het totaal van alle afö lingen bedroeg f 16935.86V»de macht van f kleine KOOKCURSUS. Aan de Landbouwhuishoudschool alhier za kookcursus voor de fijnere keuken gehouden I den. Volgens reglement mag deze cursus L_ 14 belangstellenden tegelijk oezocht worden. I aangifte bedroeg 18. De 14 dames,die zich k eerst hebben opgegeven, kwamen uit: SchagenV Barsingerhorn 1, St. Maarten 2, CallantsoogV Anna Paulowna 1. MELKGELD. Do Kaasfabriek aan den Molenweg betaalde o« de laatste 4 weken gemiddeld f 8.05 per 100 Kg. ui Er is ons reeds een paar maal de opmerking p maakt, dat wij' niet juist waren in onze opga* Doch wij herhalen hier nogmaals het tegendeel. \V kunnen toch niet vermelden, dat do fabriek rar1 of minder heeft uitbetaald, dan het geval is. ®ou men reden tot critiek hebben. OUDERCOMMISSIE. Dinsdagavond hield de Oudercömmissie van Openbare School alhier vergadering. Er werd o.c rekening en verantwoording gedaaif van het <ft; initiatief dezer commissie gehouden schoolfeest kinderen van de lagere klassen der openbare soho» Aan dit uitstekend geslaagde feest werd deelgen» men door pl.m. 270 kinderen. De commissie had k belangstellende burgers f432.45 gecollecteerd,# was f411.64 uitgegeven, zoodat er een overscht' is van f20.81, dat gereserveerd blijft voor volgende gelegenheid. 4 i De eerstvolgende ouderavond is bepaald op J November a.s. H. mee- Reclames. De Winter is op Komst S De winter die op komst is, brengt niet alleen en yorst en regen mee, maar ook griep en epidefl»* De winter is altijd gevaarlijk voor zwakke gestw» en voor hen wier bloed verrijkt en verwarmd worden. ,T Indien gij bang zijt voor den winter, wapent tegen de strengheid er van door eenige doosjes W® Pillen te nemen, die uw bloed jonger, wanner, v vendiger zullen, maken. De Pink Pillen oefenen cp het organisme snelle, krachtige en duurzame werking uit. ZIJ 8'^ bekend als een middel zonder weerga ter Sen van bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie. meene verzwakking, verschietende pijnen, storiog door .den groei en den kritieken leeftijd veroorzyr!L De prijs der Pink Pillen bedraagt f 1.75 de f9.de zes doozen. Zij worden verkocht in 1 Hoofddepot: Nassaukade 314 te Amsterdam. Eisen adres en de Hollandsche gebruiksaanwijzing. Pink Pillen zijn ook te verkrijgen hij alle g° apothekers en drogisten.

Schager Courant | 1923 | | pagina 10