FIJNE HOOFDKAAS Gebr. KWELDAM. FEUILLETON. De Man op den Dok 8T. PANGRAS. 10 Doomber vergaderde de afdeeBug Sfc. Panoras van den IJ. H. N Na opening en lezing der notulen, welke werden goedgekeurd, gaf de penningmeester rekening en \erantwoording der gelden. In kas bleek te zijn f 35.42 Den penningmeester werd dank gezegd voor zijn beheer. Als bestuursleden werden herkozen de heeren M. ZeegeTs en D. Sluis en gekozen de heer HL Beers. De beschrijvingsbrief voor de algemeene vergade ring te Schagon op 12 Deoa.s., gaf weinig aanleiding tot bespreking. De heer A. Hoogland werd benoemd tot afgevaardigde. Na de gewone rondvraag, waarbij meer huishoude- lijko zaken ter sprake werden gebracht, sloot de voor zitter de bijeenkomst. WINKEL. De heer J. Jarings, onderwijzer te Snoek, benoemd tot Hoofd der School te Winkel, heeft die benoe ming aangenomen. WINKEL. De heer A. Slooves Pz. heeft bedankt als lidi van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur. WIERINGERWAARD. Do heer W. Peereboom, kantoorhouder bij den P. T.T., ontving dezer dagen hot voor hem minder aan gename bericht, dat hij wegens afvloeiing van over tollig personeel en het feit dat hij ten minste 30 voor pensioen geldende dienstjaren heeft, tegen 1 Maart a.s. voor eervol ontslag in aanmerking zal worden gebracht Officieel zal hij dan 38 jaar en 8 maanden in deze gemeente resp. als postbode, brievengaarder en kan toorhouder werkzaam zijn geweest en had gaarne de 40 willen volmaken. Rekent hij er evenwel den tijd bij dat hij sinds 15 Februari 1878 toen hier voor het eerst een hulpkantoor werd opgericht, ook reeds do brioven voor zijn vader ging wegbrengen, dan komt hij tot ongeveer 45 jaar WIERINGERWAARD. De heer G. Ferket, vroeger alhier, thans te Apel doorn, is geslaagd voor hot eerste examen diploma A. I voor Psychitrie en Neurologie. SCHAGERBRUG. In de op Maandagavond jl. gehouden algemeene vergadering van „Nut en Genoegen" alhier werd be sloten in do laatste helft van Februari de tweede ge zellige bijeenkomst, zoo mogelijk met eigen krachten, te doen houden. Tevens zal een beroep worden go- daan op de plaatselijke vereenigingen. SCHOORL. Zondag Jl. zou de Berger Tooneelvereeniging in de zaal van den heer Timmerman een uitvoering willen geven van het tooneelstuk „Platonische Ldefdo", door C Benima. Doch door de slechte opkomst is dit niet doorgegaaD WIERINGERWAARD. Maandagavond 10 Dec jl. vergaderde de IJsclub onder leiding van den beer SieswerdLa, Aanwezig 7 leden. Na opening der vergadering en lezing der notulen, door den secretaris, den heer H. lampers, kwam aan de orde verkiezing drie bestuursleden, altredend: en niet herkiesbaar, de boeren Jn. Breed GzAl K. Kaan en C. R. Blaauboor. Gekozen werden de heeren Jn. Schenk KzK. Zijp en H. Kok. De rekening en verantwoording van den penning- meestor, nagezien en in orde bevonden door de hoe ren C. R. Blaauboor en Daan Kaan, geeft aan een ontvangst van f 379.80, uitgaaf f 46.21, voordeelig sal do f 333.59. Afgevaardigde naar de algemeene verga dering van IJ.H.N., welke gehouden wordt te Schagen, Woensdag 12 Dec., is do heer C R. Blaauboer, plaats vervangend werd benoemd de hoor Daan Kaan. Bespreking werkzaamheden, werd aan het bestuur overgelaten. Verder werd met algemeene stemmen besloten tot aansluiting bij den Nederlandschen Schaatsenrijdersbond. Alleen hierdoor is het weder mogelijk, dat de ijsclub scboonrijderij kan houden, hoewel de eerste kosten om als lid te worden toege laten, nogal hoog zijn, gezien' den gunstigen toe stand der kas, was dit op heden geon bezwaar. Den secretaris werd opgedragen, zich met het bestuur van den Schaatsenrijdersbond in verbinding te stellen. Na rondvraag sloot voorzitter de vergadering. ZUIDSCHARWOUDE. Alhier kwam de vrouw van den heer S. te val len tegen een glazen deur, die daardoor brak en als gevolg waarvan een stuk glas haar diep in de zijde drong. Geneeskundige hulp moest worden ingeroe pen. ZUIDSCHARWOUDE. De heer A. Klingeier heeft bedankt voor zijn verkiezing als ouderling bij de Ned. Herv. Kerk. De heer P. Boon is tot seor. van het Kieoscollege benoemd. ZUIDSCHARWOUDE. We vernemen, dat door verschillende tuinbou wers groenten beschikbaar worden gesteld voor don nood in Duitschland. We vernemen tevens, dat do Spoorwegmaatschappijen deze groenten koste loos vervoeren. NOORDSCHARWOUDE. Ook in deze gemeente is een comité gesticht om geldon, f kleeren en levensmiddelen in te zame len, tot leniging van den nood in Duitsohland. LANGENDIJK. Werd verleden jaar doo»r de tuinbouwers, die late reuzenbloomkool hadden verbouwd, nog een flinke prijs gemaakt en was al zoo de opbrengt van do natenng nog zeer bevredigend, ait jaar ia dit ten zoorste tegengevallen. Door de vroeg ingevallon winter stonden nog vele akkers met reuzen bezet, die eohter nu wel waardeloos zijn, zoodat van een noomenswaardigen aanvoer van bloemkool geen sprake meer is. Ook hieruit blijkt weer, hoe wisselvallig de opbrengst van een pro duct en daarmee de eind-uitkomst van liet tuin bouwbedrijf is. ZUIDSCHARWOUDE. Door het Roode Kruis-oomité zijn de verschil lende in de gemeente bestaande oorporaties aange schreven met het verzoek om een geldelijke bij drage. De meesten hebben aan dat verzoek voldaan. BARSINGERHORN. De verkoop van vlaggetjes ten voordeele van het Roode Kruis heeft in de gemeente Barsingerhora opgebracht de §om van f45.70. BARSINGERHORN. Door de vereeniging D.O.G. alhier is aan de Banne Barsingerhorn een verzoek, gericht om, bij eventu- eelen sneeuwval, door tijdig opruimen van de op gejaagde sneeuw op den openbaren weg, zooveel mogelijk te voorkomen, dat het verkeer, zoowel voor voetgangers als voor rijtuigen, zeer bemoeilijkt en soms niet zonder gevaar gemaakt wordt. DE REGEERINGSCRISIS. De parlementaire redacteur van do „Standaard" meldt aan zijn blad dat de Koningin jl. Zaterdag te twaalf ure en gister te vijf ure den minister van Fi nanciën, den heer EL Colijn in audiëntie heeft ont vangen. 'e Gravenhago, 11 Dec. Naar ons verzekerd wordt ontwikkelt de crisis zich op dit oogenhlik in deze richting, dat alsnog getracht wordt, de opdracht tot kabinetsformatie aan een anti-revolutionnair te ver strekken. De herhaalde besprekingen ten paleize met dr. Nolens gevoerd, worden verklaard' als een po ging om de R K. voor dit denkbeeld te winnen. Wij vestigen in dit verband de aandacht op een uitlating in de „Standaard" van gisteravond, welks hoofdartikel erkent, dat de verscherpte eisohen der A. R. fractie voor wat de Vlootwet-paragraaf betreft, noodeloos ver gingen. Moet daarin, en in het vooropstellen van het finan- cieelo program, een oerste resultaat van de in dit stadium gevoerde onderhandelingen worden gezien, die zullen uitloopen op de overwinning van den heer Colijn en het hernemen der leiding èn in de coalitie èn in de regeering, door de anti-revolutionnairen? Tel. MELKLEVERING AAN DUITSCHLAND* De melkvoorziening in het Rijnsch-Westfaalsche industriegebied is voornemens binnenkort een nieuw melkleverings-contract met Nederlandsche leveran ciers af te sluiten. Er zou voorloopig een minimum- hoeveelheid van 200.000 Liter per dag geleverd moe iten worden. EEN GOEDE MAATREGEL. Zooals bekend is kunnen sinds 1 Nov. jlvolgens een onlangs genomen besluit, houders van traject- kaarten op de Nederlandsche Spoorwegen deze kaar ten vijfmaal, inpiaats van driemaal per jaar verlen gen. Ten aanzien van algemeene abonnementskaarten, groepkaarten en scholierkaarten is nu ook de maat- regl genomen, dat met ingang van 1 Januari 1924 to gen bij-betaling van het prijsverschil de geldigheids duur vijfmaal inpiaats van driemaal verlengd kan worden, zoodat een dergelijke kaart, die 12 maanden geldig is, desgewenscht, in zes termijnen betaald kan worden. OOK STOPGEZET. De uitsluiting in de textielindustrie in Twenthe zal tot gevolg hebben, dat aan de Deventer Katoen maatschappij v.h. Ankersmit en Co. het werk even eens stop gezet zal worden met ingang van 24 de zer. Hierdoor zullen pl.m. 350 werklieden uitgeslo ten worden, van welke 100 ongeorganiseerde zijn, en de rest aangesloten is bij de moderne, federatieve, christelijke of R K. bonden. GEVAARLIJK SPEL. Uit Hoorn meldt men: Drie jongens, van 9, 10 en 11 jaar, waren aan het spelen op een houtvlot in de haven, Dit is onvoorzien losgeraakt, waardoor de kinderen de Zuiderzee in dreven. Toen zij al ver in zee waren werd op den dijk het hulpgeroep dor kleinen door een visscher- man vernomen. Deze begaf zich onmiddellijk naar de plaats van waar het geroep klonk en trof daar de kindèren geheel verkleumd aan. Ze waren wel wat bang, want het begon al donker te worden, maar ze hadden afgesproken, dat ze zich met kettingen op het vlot zouden vastbinden om zoo den nacht in te gaan. De visscherman bracht ze naar het politiebu reau, maar het vlot moest hij wegen» de grootte EEN HOLLANDSCH RESTAURANT TE PARIJS. Do Visschery-Courant maakt melding van de op richting van een Hollandsch restaurant te Parijs, Au Neuvième Art geheeten. Het blad. had herhaaldelijk geschreven over het verkeerde sys teem van verkoop in het buitenland, met name over het consignatie-stelsel. Het had o.m. betoogd, dat in de groote steden van Europa een# Hol landsch restaurant moest komen, met allerlei Hol- landsche attracties, doch in hoofdzaak om onze Hollandsche bodemproducten betere bekendheid te verschaffen. Het bepleitte samenwerking met landbouw- en zuivelproducten, omdat eendracht macht maakt, de omstandigheden veeltijds gelijk zijn en een restaurant, waar enkel visch zou wor den opgediend, een te geringe kans op succes had. Dit denkbeeld is voor Parijs besproken met den heer Leo Êaust, destijds Parijsch redacteur van de Nieuwe Courant. Plannen werden uitgewerkt, een begrooting gemaakt, doch geld was niet te verkrijgen. Nu komt het restaurant er, in het cetntrum van j Parijs, in de Rue Pigalle No. 55, in het hartje van Montmartre. Waarschijnlijk was 10 Deoember de dag der opening. „Voor zoover onze inlichtingen strekken", schrijft de Visschery-Corant verder, „beantwoordt dat restaurant nog niet volkomen aan ons oorspronke lijk plan. Maar wel gaat het heel ver in de rich ting. In de eerste plaats dient het als specialiteit Hol landsche gerechten aan: sa spécialité les plats hol landais, noemt de Franschman zulks. Het restau rant krijgt een Hollandsch cachet; zoo is de ge- heele inrichting en zelfs de gevel van den beken den Haagschen binnenhuis-architect Corn. van der Sluvs, die o.a. ook La Reserve te Amsterdam heeft geïnstalleerd. Het personeel is gedeeltélijk Hollandsch, onder leiding van een Hollandschen kollner uit een eerste-rangs Haagsch restaurant. De opzet is uitstekend; wat er van groeien zal voor onze visscherijen, voor onzen landbouw en pnze veeteelt, zal mede afhangen van hun méde werking. Kapitaal wordt niet meer gevraagd, er is dus geen reden voor schrik; men behoeft dus niet te zeggen: de zaak slaagt nooit. Voorloopig zijn de ondernemers reeds meer dan tevreden, wanneer zij voor de prachtige propaganda die zij maken voor het Hollandsche product wij halen letter lijk aan „niet al te zeer worden afgezet". Wü vertrouwen dat aan den bescheiden eisch door onze vissoherij-industrie zeker zal worden voldaan. t De eerste stap is gezet. Een bescheiden wel licht, doch zeker een energieke. Of dit restaurant, 't welk plaats heeft voor 50 couverts, zich uitbrei den zal, volgelingen zal vinden te Parijs, Londen en andere groote steden, of daar directe export verkoopen aoor zullen worden bereikt de tijd zal het leeren. Wij hebben wel vertrouwen. Voorloopig, wie uwer te Parijs komt, bezoeke ten minste het restaurant „Au Neuvième 'Art", 55 Rue Pigalle. 19. vtIJ bewerkt naar het Engelsch van HAROLD MAC GRATH door TITIA EASTON. HOOFDSTUK XIX. Het intermezzo met de kachelpijp, Den volgenden morgen bracht Pierro aan zijn meesteres getrouw rapport uit van het sohandelijk brutale gedrag van James. Het meisje had ae grootste moeite niet te lachen, want Monsieur Pierre wa« vry dwaas om aan te zien in zijn heb vigo woede. „Verschrikkelijk, Mademoiselle. verschrikkelijk. Hij noemde me Petaire op een alleronbehoorlijkste manier en heeft me den stal uitgezet. Ik kan hem niet uitdagen, want hij is maar een stalknecht en is niet in staat tot een amende honorablo." Mademoiselle liet James roepen, zij verlangde dezo komedie in alle fazen te zien. „.James, als je aan tafel bediend hebt moet je ook alles weer weg ruimen, nadat de gasten opgestaan zijn. Dat hoort erbij. In de keuken wordt alles om ge wass ch enver der heb" je er dus niet mee te maken. Begrijp je?" „Ja, juffrouw. Maar ik heb gisteren geen orders gekregen daaromtrent." Hij was boos. Pierre blies zich op als de kikvorsch uit Aeso- pus' fabel. „En hoor eens, Pierre", vervolgde zij, diens ver waandheid den kop indrukkend, „jij hoeft geen be velen aan James te geven. Dat zal ik wel doen. Ik wil geen babbolpraat of gekibbel onder mijn per soneel hebben. Je moet goed op mo letten als ik zooiets zeg, Pierre, en jij ook, James." .James lette juist op dit oogenblik zoo goed op haar, dat hij goon oog van haar afhield en zij in verwarring de hare van zijn gelaat afwendde era naar den vernederden dikken Pierre koek. DE MALVERSATIES TE AMERSFOORT. De oud-gemeente-ontvanger en de eerste-ambte- naar ten kantore van den ontvanger, die verdacht worden in die functies een vrij belangrijk bedrag ver duisterd te hebben, zijn hedenmorgen per auto onder feleide van twee rechercheurs naar Utrecht overge- racht. Zij zullen door den officier van justitie gehoord worden. Het baart bier verwondering, dat de ambtenaar, die steeds de administratie heeft gecon troleerd, niet eerder de fouten ontdekt zou hebben NEKKRAMP. Schaesberg, 11 Dec. Alhier heeft zich een geval van nekkramp voorgedaan bij bet 11-jarig zoontje van den heer F. Ook te Sitiard is een dergelijk geval geconstatèerw. GEVANGENIS TE KOOP. De voor ongeveer dertig jaar gebouwde gevangenis te Heerenveen zal eerstdaags publiek verkocht wor-j den. NIEUWE NIEDORP. De beer Willem Fijnheer. is benoemd ais koster der Ned. -Herv. Kerk alhier. HEERHUGOWAARD. Tot directeur van de coöperatieve zuivelfabriek te Assendelft, werd uit do 127 sollicitanten benoemd onze vroegere plaatsgenoot de beer L. Oiivier, voor heen werkzaam aan de coöperatieve zuivelfabriek Excelsior alhier. SPOORWEGPERSONEEL. Naar „Het Vad." verneemt zullen de periodieke vep hoogingen van het personeel der Ned. Spoorwegen met ingang van 1 Januari a.s. niet doorgaan. DE CRISIS. Naar wij vernemen, heeft de club van Katholieke. Kamerleden gistermiddag na afloop van de Kamer vergadering een bijeenkomst gehouden in verband met de Kabinetscrisis. Gisteravond zou een dergelijke vergadering worden gehouden door de antirevolutionnaire Kamerfractie. Uit parlementairen kring verneemt „Het Centrum", dat thans, nu mr. Beelaerts van Blokland er niet in geslaagd is een ex tra-pariementair Kabinet te vor men, verwacht wordt, dat opnieuw ernstige pogin gen in het werk zullen worden gesteld de verbroken samenweriring der rechterzijde te herstellen. Men zou er dan naar streven een rechtsch Kabinet ad hoe te vormen, m. a. w. een rechtsch Kabinet, dat tot eenige taak heeft de bezuinigingen ter hand te nemen. Gemeend wordt, dat de bekende verklaring' van den premier hierbij niet in den weg zal staan om ook enkele ministers uit het démissionnaire Kabinet in dit Kabinet ad hoe te doen overgaan. Het zonder meer aanblijven van bet démissionnaire Kabinet wordt vrijwel uitgesloten geacht. ARRONDISS. RECHTBANK TE ALKMAAR. Zitting van Dinsdag 11 December 1923. Uitspraken: Pieter P., Enkhuizen, overtreding wet drank- aocijns f150 boete of 50 dagen. Lourens P., Grootebroek, overtreding tabakswet, f60 boete over 35 dagen. Lourems G., Urk, als voren, f 100 boete of iq dagen. M. A. B., Grootebroek, als voren 2 keer f 10) of 2 keer 25 dagen. Jaoob B., Weetwoud, als voren, gben uitspraak Herke U., Hem, als voren, f 100 boete of 10 d. Pieter J., Grootebroek, als voren f100 boete at 10 dagen. Dirk de H., Hoogkarspel, geheime distilleeria. richting, 1 maand gev. G. J. M.} Hoogkarspel, als voren, 3 mnd. gevj Corn. v. d. M., Helder, (ged.), art. 249 W. v. Sr, 1 jaar gev. met aftrek. Gerben K„ zwervend, (ged..), diefstal, 5 mnd, Corn. v. L., Blokker, lich. letsel door schuld, vrijgesproken. J. G. W. L., Castricum, diefstal elec. stroom, vrijgesproken. OUDE NIEDORP. Dinsdagmiddag jl. werden in het café van den beer T. de Jong alhier door den Loco-Burgemeester-, de weilanden dezer gemeente publiek voor den tijd van 4 jaren verhuurd, met den volgenden uitslag: Perc. 1, liggende in do gemeente Heerhugowaard, groot 20 Aren, gehuurd door den heer A, Hollonberg. voor f 30 per jaar. Perc. 2, liggende als voren, groot 27.20 Aren, ge- 1 huurd door den heer P. Beers, voor f40 per jaap. Perc. 3, liggende in de gemeente Oude Niedorp, groot 0,79,40 H.A., gehuurd door den heer P. Bakker, voor f200, per jaar. Perc. 4, liggende in de gemeente Heerhugowaard, groot 2,66,30 H.A., gehuurd door den heer J. Meero- boer, voor f515 per jaar Perc. 5, liggende als voren, groot 1,51,80 KA, gen huurd door den heer H. Kossen voor f270 per jaar. Perc 6, liggende als voren, groot 1,27,10 H.A., ge huurd door den heer C. Bart, voor f 255 per jaar. Perc. 7, liggende in deze gemeente, groot 1.15.30, gehuurd door den heer A. Ros, voor f 210 per jaar. Perc. 8, liggende als voren, groot 1,34,90 HA., ge huurd door den heer J. Oudezoon, voor f 210 per jaar. Perc. 9, liggende als voren, groot 1,41,40 H.A., ge huurd door den heer J. Oudezoon, voor f255 p. jaar. Perc. 10, liggende als voren, groot 0,67,70 HA., ge huurd door den heer W. Zijdewind, voor f 180 p. jaar. Perc. 11, liggende alsvoren, groot 1,31,00 H.A., ge huurd door den heer J. Witte, voor f 270 per jaar. Perc. 12, liggende alsvoren, groot 179,00 H.A., ge huurd door den heer A. Dekker, voor f290 per jaar. Deze verhuring heeft totaal opgebracht f2725, te- genf 3217, in het vorig jaar. HET SCHOENENWETJE. Dit ontwerp werd door de Kamer aangenomen met 45 tegen 33 stommen. Van Rechts stemden tegen de heeren Lovink, Ruigere van Rozenburg, Bakker en Weitkamp, verder geheel Links. VERMISSING VAN GELD. Maandagmiddag bevond zich iemand van een bank instelling te Eindhoven op het postkantoor, waar. door hem eenige aangeteekende stukken in ontvangst werden genomen. Nadat hij zich een eindje verwij derd had bemerkte bij plotseling dat hij een der brieven kwijt was. Hij vermoedde, dat hij hem op het postkantoor was kwijtgeraakt. Bij het onderzoek mocht echter de brief niet worden teruggevonden en tot heden is deze ook niet bij de politie als ge vonden aangegeven. In den brief bevond zich, naar het Eindh. Dagbl. meldt, aan bankpapier een bedrag van f1600. FABRIEKSBRAND TE ZAANDAM. Te Zaandam is gisteravond de Stoomlhoutzagerij „Czaar Peter" van de firma P. de Lange Cz., de groot ste zagerij, wat capaciteit betreft, van de Zaanstreek, door onbekende oorzaak tot den grond afgebrand. Toen te 8 uur de machinist de fabriek had ver laten, was alles voor zoover kon worden nagegaan, in de beste orde achter gelaten, zoodat geen verkla ring was te geven, dat een goed half uur daarna de fabriek' in volle vlam stond. Hoewel de brandweer ten spoedigste gealarmeerd was, duurde het een- geruimen tijd voor de eerste spuit, die der gemeentereiniging, op het terrein was, doordien het terrein de fabriek stond in het Wes- terzijderveld over de spoorlijn Zaandam—Uitgeest zeer moeilijk te bereiken was. De spuiten moesten per vaartuig naar het terrein vervoerd worden. Te land moest do weg gevonden worden langs vele smalle kronkelpaden en over wankele éénplanks-bruggen. Toen de brandweer haar blusschingswerk begon, was de fabriek een vuurzee, zoodat aan redden niet te denken viel; zij moest zich daarom in hoofdzaak bepalen tot het beschermen, van datgene wat nog nie. door het vuur was aangetast. Dit bestond in hoofdzaak in ©en groote op het terrein opgestapelde partij hout ter waarde van tonnen gouds en de groo te exhauster. De geheel© fabriek, die juist dezer dagen uitgebreid was met een schaverij, welke denzelfden dag voor de eerste maal in werkiDg was gesteld, brandde geheel af. De fabriek had' vier Zweedsche ramen en ver schillende banken. .Het fabrieksgebouw met de hout- voorraad was verzekerd bij de Nationale Onderlinge Waarborgmaatschappij, directie Knegt te Amsterdam Te elf uur, toen wij het terrein van den brand ver lieten, brandde de fabriek nog over de geheele op pervlakte, zoodat de brandweerlieden, naar het zich liet aanzien, nog eenige uren werk zullen hebben eer het laatste vonkje gebluscht ia Hdbl<t „James. |e moet me niet op die manier aankij ken. Er is iets in je oogen, ik weet niet wat "het is? maar ik zou haast zeggen: gebrek aan eetbied." Zy zei dit op scherpen toon. „Gebrek aan eerbied?" Hij deed een stap achter uit. „Ik geen eerbied genoeg voor u juffrouw? O, u doet ma onrecht aan. Niemand kan meer eerbied voor u hebben dan ik." Hy deed deze verklaring ernstig, ja, bijna met te veel ernst. „In eik geval, verwacht ik dat je op mijn woor den zult letten. En geeft elkander nu de hand." De koetsier en de kok drukten elkaar de hand, Ik schaam me te moeten vertellen dat James de slappe hand van Pierre zoodanig kneep, dat deze met zweetdroppels op zijn voorhoofd naar zijn keuken terugkeerde. „Gaan wij vandaag nog rijden, juffrouw?" vroeg James, innerlijk vol pret „Neen, ik rijd van morgen niet", gaf zij kalm ten antwoord. James trok zich niet veel aan van deze terecht wijzing. Wat gaf hij daarom? Hij bezat immers een roos, waarop zij haar lippen gedrukt had, haar war me roode lippen! „Je kunt wel gaan", zeide zij. En James ging. James floot den heelen morgen. Om drie uur, dien middag, terwijl Warburton op zijn gemak het ochtendblad zat te lezon, hoorde hij Pierre in de verte jammeren. „Wat moet die malle dikke kerel nu weer?" prut telde James tegen William. „O, hij gilt altijd dadelijk om hulp. Ze hebben hem zóó lang in de familie vertroeteld^ dat hij zich soms aanstelt als een klein kind. Laatst stal ik een kus van Celeste en toen begon hij haast te huilen van kwaadheid." „Wat, heb jij een kus van Celeste gestolen?" vroeg James bewonderend. „Alleen om hem ©ons lekker razend' te maken." Maar Williams rood! gezicht was in tegenspraak met zijn onverschilligen toon. „Gaat u maar eens even kijken wat hij heeft Mijn handen zitten vol vet, want ik moet het tuig gaan smeren". Warburton besloot Williams raad!' op te volgen. Hij wierp zijn courant neer en zag, toen hij, buiten kwam Pierro in de open keukendeur staan, hevig gesticu- leerend. „Wat is er aan de hand? Wat moet je?" vroeg James ruw. „Vreeselijk! De kachelpijp is losgesprongen 1" James begon te lachen. „Ik kan er niet bij. Ik kan niet koken vóór ze weer op haar plaats zit. Jij bent nogal lang, hè?" eindig de hij minzaam. „Best, hoor, ik zal je wel even helpen". Mopperend ging James de keuken in, klom op een stoel en begon op de pijp te bonzen. De pijp was on handelbaar. Als het eene eind paste, vloog het an dere er weer uit. James werd ongeduldig en boos en in zijn boosheid' reikte hij verder dan hij bij machte was. De stoel gleed onder hem uit Hij tracht te zijn evenwicht te bewaren en greep in een laatste wanhopige poging de kachelpijp vast Ruine en ver woesting volgden. De pijp viel naar beneden, tegelijk mt een wolk van kleverige roet Pierre gilde van schrik en wanhoop. De pasteitjes, die op de kachel stonden, waren voor altijd verlo ren. Mademoiselle Celeste schaterde van het la chen, of dit nu was om Pierre, de pasteitjes of Jam mes zullen we maar in het midden laten. James stond op. Vele onbehoorlijke uitdrukkingen zweefden hem op de lippen. Hij zond een stevigen schop in Pierre's richting, maar deze wist dien te ontwijken. Pierre's oogen stonden vol tranen. Wat een keu ken! Wat een keuken! Roet, roet, overal, op den grond, op de tafel, op de muren, in do lucht „De pijp!" riep hij wanhopig, „de pijp! Het heel© huis zal vol rook komen!" James, knipoogend en niezend, kokend van woe de, beklom opnieuw den stoel en wist er eindelijk in te slagen, de beide helften vast te zetten. Ditmaal' ge beurde er niets. Maar daar ging de deur open en juffrouw Annesley kwam om den hoek kijken. Lieve hemel! Wat is hier gebeurd?" hijgde zij. „De kachelpijp is naar beneden komen vallen, juf- frouv legde Pierre uit Het meisje wierp een blik op Warburton, bracht toen haar zakdoek voor haar mond en vloog weg. Dit droeg er niet toe bij, zijn humeur te verbeteren. Hij verliet de keuken, nagenoeg razend Hij was in haar tegenwoordigheid geweest in een I ach wekken - den toestand. Een vrouw kan onmogelijk een man liefhebben, dien zij uitgelachen heeft En zijn mees teres had hem uitgelachen en was daar ongetwijfeld nu nog mee bezig! Hij stond in den voortuin en zag rond1 naar 'het een of ander onbezield voorwerp om zijn woede op te kelen, toen hij hoefslagen hoorde naderen. Hij keek over zijn schouder en zijn knieën begonnen te knik ken. Gesnapt. De dame te paard, die daar naderde was niemand minder dan zijn zuster Nancy! Het was nu mot hem gedaan. Hij wist het, hij, had nog maar één minuut te leven! Zij was al te dichtbij, hij kon niet meer vluchten. Plotseling kreeg hij een schitte rende ingeving. Hij streek snel met zijn hand over zijn gelaat. De vermomming was compleet. Geen mensch ter wereld zou hem herkend hebben. „Jamesl" Juffrouw Annesley stond op de veran da. „Neem het paard eens over. Wel Nancy, wat ben ik blij je te zien!" James was allesbehalve blij. „Betty, lieve deugd, wat is er met dezen man ge beurd? Bah!" Zij gleed zonder zijn hulp van het paard af. James nam onbehouwen de teugels over. „De pijp van de keukenkachel is naar beneden ge komen", legde Betty uit, „en James was vlak in de buurt" De twee meisjes lachten vroolijk, maar James glimlachte zelfs niet. Een oogenblik schoot hot plan door zijn brein, Nancy te kussen., zooals hij zich dat had voorgenomen op dien merkwaardlgen avond, waarop het Gezantschapsbal had plaats gehad. Maar Nancy was de stoep al op en dus buiten gevaar. „James", zeide juffrouw Annesley, „ga jo oogen blikkelijk wasschen." „Ja, juffrouw." Bij het hooren van zijn stem draaid Nancy zich snel om, maar de knecht was reeds met het paard op weg naar den staL Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1923 | | pagina 2