Burgerlijke Stand. Reclames. Plaatselijk Nieuws Gemengd Nieuw#. Marktberichten. ar minder ernstig; te zijn afgekomen. De tweede damo had ernstige ontvellingen en verkeerde in een opgewonden toestand. Bij een in ae nabijheid wo nendon wegwerker werd zjj binnengedragen, al waar het voorloopig verband werd gelegd. Haar medepassagier waa er wonder boven wonder zon' der letsel afgekomen. Met een autobus werden deze .twee paar Schiedam vervoerd, waar de dame ïfi bet ziekenhuis aldaar behandeld werd. De auto. die geheel vernield is, wordt bewaakt totdat het parket uit Roterdam arriveerl. Alle wielen zijn onder de auto Wog-gerukt. De motor was gehoel in elkaar gedrongen, terwijl da carroe serie uit elkaar werd geslagen. De vrouw die gewond is, is in het ziekenhuis overleden. Kader vernemen wij, aldus het Hdbld.: De inzittenden van de verongelukte auto waren de 81-jarige monteur 8. A. w. Muhlen en diens 26-jarige oompagnon G. de Boer, alsmede de 31- jarige mej. Th. Kremer en de 22-jarige A. Kim mol'. De Geneeskundige Dienst vervoerde mej. Kremer naar het ziekenhuis, waar zij vannaoht omstreeks halftwee overleed aan de bekomen verwondingen, •evenals de heer Muhlen. De hoer De Boer en mej. Kimmel bekwamen slechts lichte kwetsuren. Hot viertal was gisteren op de schaats geweest: daarbij had men de dames een autoritje beloofd. Om acht uur waren de hoeren met de beide dames uit Roti terdam vertrokken, via Delft gereden, waarna zij over Kethel en Sohiedam naar huis terug wilden koeren. De heer De Boer kon zioh van het ongeval maar heel weinig meer herinnereh. Plotseling, aldus ver telde hij, zagen de inzittenden van ae auto den trein op zeer korten afstand en in minder dan geen -tijd werd de wagen gegrepen en een eind verder neergesmakt. De neer De Boer kwam in een wei land terecht en heeft daar Benig en tijd bewuste loos gelegen. In Rotterdam aangekomen, meende hu, dat ook Muhlen en mej. Kremer eveneens goed zouden zijn overgekomen. Hij wist toen nog niet, dat zun oompagnon was overleden, en dat de toestand van mej. Kremer zeer zorgelijk was. Hedenmorgen be gaf de justitie zich naar de plaats des onheils, om aldaar een onderzoek in te stellen, TEGEN EEN AUTO GEVALLEN. Zondagmiddag heeft op den straatweg Enschede Hengelo even buiten de kom van eerstgenoemde ge meente een ernstig ongeluk plaats gehad. De 23-jo- rige juffrouw Ludden viel door de gladheid van den weg van baar rijwiel met het hoofd tegen. een. passeerende auto, waardoor zij een schedelbreuk kreeg, met het gevolg dat de dood onmiddellijk in trad. DE VOGELS VAN DE NAARDERMEER. Als onze Gooische forensen stadwaarts stoomen ln grauwe ochtendschemering en tusschen Weesp en Naarden het groote ijsvlak zien, vraagt menigeen vol medelijden zich af hoe baardmeesjes en meer koeten, hoe lepelaars en purperrijgers zich redden zoolang het water van de Naardermeer gesloten ls. En ziet, nu blijkt, dat de gevederde bewoners van de Naardermeer het eigenlijk veel minder hard te verantwoorden hebben dan de stadsvogels, al zou den de vogelvrienden ook hun wel gaarne iets ex tra's gunnen. Aan voedering valt echter op de uitgestrekte vlakte niet to denken. De bestuursleden van de ver- eeniging tot behoud van natuurmonumenten, aan wier speciale zorgen de Naardermeer en zijn bewo ners werden toevertrouwd, bepalen zich dan ook tot het openhouden van eenige vrij groote wakken. Daar komen de vogels bij duizenden op af. En de ervaring, een achttal jaren geleden bij de toen heer- schonde langdurige vorst opgedaan, heeft bewezen, dat zy. er „bij gebrek aan beter" hun levensonder houd weten te vinden. AANVARING OP HET NOORDZEEKANAAL. Uit Amsterdam, 7 Jan. Hedenavond tegen zes uur is de binnenkomende Duitsche houtboot Ham- monia op het Noordzeekanaal in aanvaring gekomen met het motorschip Albert Hein I, bestemd voor Zaandam. Ten gevolge van de aanvaring hebben oji het motorschip de schipper en een knecht kwetsu ren opgoloopen. Een bootje van de Amsterdamsche havenpolitie heeft het motorschip naar Zaandam gesleept, waar de verwondingen de? twee gekwet sten verbonden zijn. DOOR EEN VRACHTAUTO OVERREDEN. Toen do heer A. Leegwater, rijwielhandelaar, Hoogstraat te Alkmaar, Vrijdagmiddag omstreeks 6 uur op den Schermerweg de zwaar geladen vracht auto van de fa. Visser, brandstoffenhandel, aldaar, wilde passeeren, slipte zijn achterwiel, met gevolg, dat hij onder de auto geraakte en vrij ernstig ver wond werd. De auto moest opgelicht worden om het slachtoffer er onder uit te halen. De heer Leegwater wiens' iborstkas gedeeltelijk ingedrukt was, twee ribben had gebroken en die bovendien vrij ernstige bloed stortingen bekomen had, werd onmiddellijk binnen gedragen in de boerderij van den heer Govers, waar hem do eerste zorgen werden toegediend door Dr. Pameijer. Aan het kalme rijden van den chauffeur, die da delijk stopte, is het te danken, dat alleen de voor wielen over het lichaam heen gingen. N.H. Dgbl. EEN MISLUKTE INBRAAK TE AMERSFOORT. Uit Amersfoort, 6 Jan. Hedennacht zijn in het station der stoomtram twee inbrekers, K. en van dor L. gearresteerd, die zich na het breken van een ruit toegang toti de wachtkamer hadden verschaft. Er is niets ontvreemd. Van der L. stond in het politieblad' gesignaleerd voos inbraak en diefstal te Leiden. BIJNA VERDRONKEN. Uit Durgerdam, 7 Jan. Tijdens de wedstrijden op het Buiten-IJ zag een 9-jarig knaapje een vogel langs het ijs fladderen. Hij wilde het beest vangen en volgde hot op schaatsen al verder en verder, totdat het dier nabij don' vuurtoren op oeni pas toege- vroren wak neerstreek. Op korten* afstand zakte op deze eenzame plaats het kind tot den hals door het ijs. Gelukkig werd dat van verre opgemerkt door een spieringvisscher. Deze schoof den drenkeling on der eiken arm een lange visscherslat, kroop er heen en slingerde een jas naar het kind. Dit beet in de jas. en zoo word het aan zijn tanden voorzichtig op het ijs getrokken en gered. WIERINGERWAARD. Mej. wed. J. Vos alhier heeft ongeveer 280 M2. bouwgrond aan de Groote Buurt uit de hand ver kocht aan den heer Blaauboer te Schagen. WIERINGERWAARD. Ter Secretarie alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden manenk&p voor een paard. OUDE NIEDORP. Maandagmiddag werden alhier op het Scharpet •wedstrijden gehouden op schaatsen in hard- en schoonrljdon, met den volgenden uitslag: Hardrijden voor jongens van 6—9 jaar:- le prije San Bruinewoud, 2e prijs Cor van Zoonen, 3e prije Jacob van der Kuijl. Hardrijden met hindernissen voor jongens van 10 9 tot 14 jaar: le prijs J. Kuiper, 2e prijs J. Hittema, 3e prijs N. Helleman, 4e prijs N. Kooijman. Schoonrijden voor meisjes van 6—0 Jaar: le -prije Cor Rootjes, 2e prijs Ali Krap, 3e prije Annie Oer, 4e prijs Marie Krillen. Voor meisjes van 9—14 jaar: le prijfc Trien Kui- per, 2e prijs Trien van Zoonen D<L, 3e prijs Marie Groen, 4e prijs Annie Hittema, OUDKARSPEL. Toen Zondagavond omstreeks 0 uur de p&ssa- giers&uto van de firma Kok en Tuinman aan kwam rijden, begaf zich een jongen vin K. met een slee op den weg, juist toen do auto zou passeeren. Door van de remmen het uiterste te vergen, wist de chauffeur K. een ongeluk te voorkomen; Er moest zóó zwaar geramd worden, dat de auto met passagiers een kwart «leg rond rtnaatae, waardoor een hek moest worden aangereden. Het lis ons nog een raadsel hoe de jongen aan het gevaar ontsnapt is. Het is echter slechts te danken aan het krachtdadig optreden van den chauffeur, dat het zonder ongelukken afliep. DE CRISIS. Het Haagsche Correspondentie-Bureau meldt': De Koningin heeft op het den 27sten Octo- ber 1923 gedaan verzoek van hoeren Minis ters om ontheffing nlt hnn ambt geant woord, zich genoodzaakt te zien dit niet in te willigen. NIEUWE NIEDORP. Het bestuur onzer ljsclub zit tegenwoordig lang niet stil. Ten eerste om onze mooie groote Ijsbaan in orde te houden en plannen beramen voor wed strijden. Maar Woensdag en Donderdag hopen yij weer flink voor den dag te komen, Woensdag twee wedstrijden op de ronde baan, een van 500 meten lengte en dan 1000 zoeter, om geld- prijzen. Donderdag de wedstrijd in combinatie met Edam en Amstelveen voor borooperyders to Nieuwe Nie- dorp --.wordt aan geldprijzen f100 verroden. Dus wij krijgen hier vrij zeker de beste Friesche hardrijders en aangezien nog weinigen in deze streek zoo'n wedstrijd hebben gezien, rekenen wij op veei-publiek en ae Rijd is groot genoeg en de enfcrée laaor gesteld. Zie verder de advertentie. LUTJEWINKEL. Zondag 6 Januari 1924 had op de Kolk te Lutje winkel vanwege de üsolub een hardrijderij plaats. De prijzen waren ais volgt: f10, f6 en f4, en troostprijzen Ï5, f 3 en f2 en werden gewonnen door ae neeren T. Mantel, le pr., W. Fijnhear, 2e pr. en J. de Graaf 8e prijs. De troostprijzen won nen de heeren J. Hannema, le pr., H. v. d. Meer, 2e prijs en H. Bilstra, 8e prijs* OUDKARSPEL. Aangemoedigd door het suooee dat hier verkre gen is door Willem Kos op de Noorsche schaatsen, die hij voor twoa jaar terug van een aantal gevers ontvangen heeft, is nu hetzelfde gedaan met Jaap Kos. die op 5000 meter den derden prijs behaalde. Het balletje werd Zondagavond door enkelen om geworpen en binnen korten tijd waren de ruim 60 gulden bij elkaar, die noodig waren om ook Jaap &&n een paar goede hardrijders te helpen. Zondagavond de oenten bij elkaar, Maandagraor- Sen in Amsterdam de schaatsen gekocht en Maan- agmiddag zagen we hem op de nieuwe wmaataef reeds trainen. Laten we hopen, dat hij er het zelfde resultaat mee weet te .bereiken als zijn broer Wim Zondag bereikt heeft OUDKARSPEL. Tegen een onzer ingezetenen is proces—verbaal opgemaakt, omdat hij zich met de prikslede op den wedstrijdbaan bevond en zich vandaar na herhaalde sommoge niet wenschte te verwijderen. Hetzelfde gebeurde met een schaatsenrijder, die zich na sommage niet alleen niet wenschte te ver wijderen, doch zich ook nog tartend moet hebben uitgelaten. DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN OUDE NIE DORP. Bij Koninklijk Besluit is tot burgemeester van Oude Niedorp benoemd de heer B. J. F. Meijer. Zooals wij reeds per bulletin aan de bewoners van Oude Niedorp en Zijdewind hebben meegedeeld, Ta de heer Meijer thans commies ter gemeentesecre tarie te Stadskanaal (Gr.), gemeente Onstwedde. De nieuwbenoemde burgemeester is te Stadska naal geboren, 26 jaar oud, ongehuwd en Roomsch- K&tholiek. Hij is reeds gedurende een 9-tal Jaren werkzaam ?;ewoest in de gemeente-administratie, in verschil- ende gemeenten, o.a. ook in de stad Groningen. Deze benoeming was voor Oude Niedorp ©en ware verrassing. Waar het bekend was dat een tweetal katholieke plaatsgenooten solliciteerden, was wel de gedachte geweest, dat hieruit een keus gedaan zou zijn. Maar het feit dat men onder de katholieken verre van homogeen was, wat de keus betrof, de gehouden vergadering der katholieke kiesvereeniging was daarvan wel het beste bewijs, heeft zeer zeker wel bewerkstelligd, dat „een van buiten" is benoemd. NIEUWE NIEDORP. Bij de Maandagmiddag gehouden wedstrijden voor l6den der IJsclub IJs en Volksvermaak, was veel ambitie. Eerst hadden wij hardrijden voor heeren, en daarna voor dames, met in de eene hand een biljartbal op een bordje en in de andere een lange steenen#pijp. Er namen aan den wedsrijd deel 31 heeren en 26 dames. Heeren: le prijs K. Kaij, 2e prijs J. A Mijts, Se prijs H. Rezelman. Dames: le prijs Marie Rezelman, 2e prijs Chris- tien Reetman, 3e prijs Nelly Butter. Het was een aardige wedstrijd en er werd soms hartelijk gelachen, want er sneuvelden heel wat lange pijpen. Aan den wedstrijd hardprikken namen 10 perso nen deel: le prijs S. van der Dord, 2e prijs P. Jan sen, 3e prijs Nico Wit. Zoo hebben wij hieu weer een gezelligen middag op de Rijd gehad. GEMEENTE HARENKARSPEL. Geboren: Petrus Nicolaas, zoon van CorneUs Hoed jes en Anna Jacoba Bakker. Dignis, zoon van Karei Verstraten en Janna Maria de Ruijter. Cornelis, zoon van Everardus Tesselaar en Elizabeth Catharina Groot. Geertruida Maria, dochter van Martinus Bruin en Elisabeth Blank. Anna Maria, dochter van Jozef Groen en Cornelia Geertruida Muileboom. Simon, zoon van Johannes Tesselaar en Jans Doodeman. Ondertrouwd en Gehuwd: Geene. Overleden: Levenloos aangegeven kind van Wil lem D.ekker en Cornelia Anthonia Bijwaard. GEMEENTE CALLANTSOO& Geboren: Aria, zoon van P. Lejjen en A. Brom mer. Al je, zoon van P. Breed en A. Bakker. Ondertrouwd geene. Getrouwd: Ario Boontjes, 80 jaar en Antjo Tho- znasz, 86 jaar, beiden te Callantsoog. Overleden: Jacoba Beesei 75 jaar, weduwe van Jan Koning. Klaas Verwer, 76 jaar, weduwnaar van Jantje Sohouten. Maria Anna Noordstrand. 1 jaar en 9 mnd.% dochter van Adam Noordstrand en Jansjo Wever. GEMEENTE OUDKARSPEL. Geboren: Jaoobus, zoon van Cornelia Biersbeker en Dieuwertje Stoop. Harry, zoon van Cornelia Kroon en Catharina Maria Wonder. Ot«rieden: Klaasje van Lejjcn, 93 jaren* weduwe van Jan Kieffc. Huwelijken geene. GEMEENTE NIEUWE NIEDORP. Geboren: Gerard, zoon van Gerrit Wit en van BLinke do Jong. Maartje, dochter van KIaajo van der Oord en van Maartje Kuiper. Getrouwd geene. Overleden: NeeJtj'e Olie, 54 jaren. Pieter Broek huizen, 62 jaren, echtgen, van Dieuwertje Bossen. Klaas Olie, 58 jaren, echtgen. van Grietje Bossen. INTENSE KOUDE EN LAWINES m FFALIft, Aanvoer: 54300 Kg. roode kool, 49400 Kg. gele De bladen maken gewag van de intense koud© in kool, 56600 Kg. witte kool, 2475 Kg. wortelen, heel Italië en van lawines, veroorzaakt door de ge 1475 Kg._uir weldlge hoeveelheid sneeuw, die gevallen ls. De la gunen van Venetië zouden zijn dichtgevroren. NOG STEEDS AARDBEVINGEN IN ITALI8. Uit Mendolfo wordt gemeld dat vannacht en van morgen opnieuw aardbevingen zijn waargenomen. Verscheidene huizen zijn ingestort. Zware regens verergeren den toestand. DE GROOTSTE „WOLKENKRABBER". Uit New York wordt gemeld, dat de plannen vol tooid zijn voor een kantoorgebouw van 35 verdiepinh gen te New-York, op het blok, begrensd door de Thirty-Second-ertreet, de Thirty-Thirdatreet, Lering ton Avenue en Fourth Avenue. Het gebouw zal een grondoppervlakte hebben, 20.000 vierkante voet groo- 'ter dan het gebouw van de „Equitable" en zal aldus het grootste gebouw in zijn soort ter wereld1 zijn. Het zal tusscheni de 18 en 20 millioen dollar kosten; De drie bovenste verdiepingen worden tot club voor de f;ebruikers ingericht; er zullen o.a. een gymnastiek- okaal en 75 slaapkamers komen. Op de benedenver dieping komt een zaal voor 850 personen, bestemd voor bijeenkomsten op handelsgebied; NOOËDERMARKTBONl), Noord-Scharwoude. 7 Jan. Grove uien f 8.70. Drielingen f8.60. Peen f5.40. Roode kool f7.20 a 9.80. doorschot f7.10 a 8.40. Gele kool f7.20 a 8.30, doorschot f6.90 a 7.6Q Deensche- witte f 8.90 a 4.30, doorschot f 4.10 a 4.30. alles per 100 Kg. Aanvoer op 5 Jan.: 2450 Kg. uien, 8400 Kg. peen, 124400 Kg. roodo kool, 59300 Kg. gele kool, 62100 Kg. Deensche witte. ALKMAAR, 7 Jnnuari 1924. Appelen f 18 a 26. Roode kool f 2.90 a 8.80. Gele kool f8.60 a 7.80. Wbrtelen f8 a 5.60. Uien f8.20 11.60. Peren f17 a 82, alles per 100 Kg. Bodrenkoo' f2 a 9.30 per 100 stuks. Spruiten f 13 a 87. Witlof f 85 a 69, per 100 Kg. ALKMAAR, 7 Januari 1924. Op do heden gehouden voomarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 18 koeien en ossen f280 —525; 2 vette kalvorcn f100125, p. ned. pond f 1.602 23 nuchtere kalveren f 1632; vette varkens p. nod. pond f78- 82: 585 vette varkens. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. 468 vette koeien le kw. f 1.251.852o 1cw. f l.lf tot 1.25 per Kg.: 80 molk- en kalfkocion f 850—50< per stuk; 95 votto kalveren le kw. fl.28, 2e kw. 11——1.16 per Kg.; 85 nuchtere kolveren fl4--24 p. stuk: 65 schapen f4258 por stuk; lammeren f32 tot 40 i). st.705 vette varkens, Holl. le kw. f 0.97 tot 0.982o kw. f 0.940.96Ovorzeosohe on -Geld. Ie kw. f 0.97—0.98; 19 paarden. Goede eetlust, goede spijsvertering, good bloot en een goed humeur worden verkregen door Fos ter's Maagpillen te gebruiken. Deze pilletjos holpei do lever, maag en ingewanden door ae vloeiing de gal te regelen. Zy werken zeer zaoht on hebber geen nadeelige reactie. Prijs per flacon van vijf tig versuikerde pillen f 0.65; in apotheken en drogistzaken. BAL-MASQUé. De-heer Staps, die hier een danscursus leidt, had tegen J.11 Zaterdagavond een bal-masqué aangekon digd in Córès, met medewerking van een duettisten- paar. Maar waar op het oogenblik het ijs aller belang stelling heeft, was het te verwachten dat onder deze omstandigheden hét bezoek niet groot zou ztin. Er waren er dan ook weinigen die „toilet" had den gemaakt en deelnamen aan het bal-marqué. Volgend maal beter. KOFFIEHUISHOUDERS. De afdeeling Schagen en omstreken van den Ne- derl. Bond van Koffiehuis-, Sociëteit- en Restaura tiehouders hield Vrijdag bare jaarvergadering in het Noordhodlandach Koffiehuis te Schagen. Van de 82 leden waren 60 tegenwoordig. Voorzitter de heer J. Schermerhorn, St. Maarten, opende op de Aaltje Rezelman, 82 jaren, weduwe van Pieter Bak- gebruikelijke wijze de bijeenkomst, ker. Gerrit Bakker, 2 maanden, zoon van Jacob Jaarverslag van den secretaris, den heer S. Bakker en van Pietertje Tijsen. Maakal, St. Pancras, werd met belangstelling ge- GEMEENTE HEERHU GO WAARD. volgd. Een algemeen applaus en een waardeerend Geboren: Adrianus Johannes, aoon van Jaoobus woord waren den dank voor het Hinke Petrus Sinnige en van Johanna Borst Johannes De aftredende bestuursleden, de hoeren Schermer- Jan, soon van Hermanus Poland en van Catharina ho™ «n Maakal werden bij acclamatie herkozen Prinse. Adriana Theofista Geertruida, dochter van D« flnancleele commissie, bestaande uit de heeron Cornelis Raadschelders en van Anna Penning de!?- Roggeveen, Schagen, P. Kramer, Zuidscharwou- Vries. Barnardua, zoon van Hendrik StamTover-1 de "o A- Schouten, Wiermgerwaard, had het beheer leden, en van Bragitta Kamp. Anna, dochter van van den penningmeester, den heer H. Raven, Scha- Petru» Beer» en van Jaooba Maria de Boer. IKen- nauwkeurig nagezien. Alles was volkomen in Overleden!" Jaoob Hes, oud 78 jaren, weduwnaar °fde bevondem De ontvangsten bedroegen f742 de - - Cecilia Goortruida Maria uigaven f668.41, alzoo een batig saldo van (7359. Daarna ging men over tot viering van Het 23- jarig bestaan der afdeeling. HUMOR IN DE NEDERLANDSCHE LETTEREN. A.8. Donderdagavond 8 uur bij Igesz de vierde win- terlezing. De bekende declamator J. Sternheim uit van Guurtje van Dam. Kraakman, oud 5 weken, dochter - van Cornelis Kraakman en van Catharina Nan. Af ra Noord- strand, oud 61 jaren, eohteenoote van Cornelia Wester. Ondertrouwd: Arie Koster, van Wognum en Grietje Bakkor, weduwe van Cornelis Bas. Theo- Amsterdam, hoopt, dan bovenstaand onderwerp te dorus Maileboom en Maria Cornelia de Vos, van g"'en en daarbij o.a. fragmenten voor te dragen Oude Tonge. Jaoob Smit en Johanna Elisabeth ult d® werken van: HUdebrandt, Multatull (Salie Bnvoeti avondje bij juffr. Pieters uit „Woutertje Pieiers GEMEENTE WIERINGEN Heijermans, Querido, wat het proza, en Roné do Geboren: Anna, dochter van M. Lont en M. de Clercq, Victor de la Montagne, Bredorode en Adaraa Haan. Cornelis, zoon van P. Rotgana en M. Wa- v- Scheltema, wat de poëzie aangaat. Dit gemengde gemaker I programma in plaats van do oorspronkelijk aange- Ondertrouwd en getrouwd geene. kondigde Dickens-avond, dis de heer St. wegens Overleden: Pieter Kloin, oud 87 jarem, ongehuwd, drukke bezigheden met kon voorbereiden dit sei- Huigen Minnes, oud 85 Jaren, wedn. van Trijnljje z0®n- 1"™*le V0rder achterstaande advertentie. BEDANKT. De heer K. Kisfcomaker alhier heeft bedankt als secretaris yan de Plaatselijke Ongevallen-commis sie der N.H. Landbouw-Onderlingo. BENOEMING. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer B. Ranke thans directeur va nhet postkantoor te Beek Wagemaker. Nan Hellingman, oud 83 jaren, wedn. van Ariaantje Kaan. Trijntje Zomerdijk, oud 84 jaren, wed. van Dirk Bans. Simon de vries, oud 85 jaren, echtgen. van Pietertje Heijblok. Levenloos aangegeven een kind van Wiggert de Jongh en "Maartje Tijsen. GEMEENTE BARSINGERHORN. - Geboren: Jannetta, dochter van Klaas Glim en Ponk, is als zoodanig benoemd te Sas van Gent. Stientie Cornelia Lnps. Cornelis, zoon van Leen-I DENK GM DE BOOMEN. dert Tam es en van Sophia Nieuwenhuizen. Pieter-1 Wie tegenwoordig door onze gemeente loopt zaJ rie, dochter van Pieter Del ver en van Wilhalmina bet zeker opvallen hoeveel boomen er beschadigc Jaooba van detn Nieuwengiezen. zijn. op de Hoogzijde b.v. en op de Loert, door paar- Ondertrouwd goóno. den, die in hun wachttijd zich onledig hielden, me Getrouwd: Willem ter Heide, oud 22 jaar, boter- het afknabbelen van de schors. Zou de politie daai maker en Jannetje Dekker, oud 21 jaar, zonder niet^eens een oogje op kunnen houden? GEWELDIGE KOUDE IN AMERIKA. New York, 6 Jan. Buitengewoon streng winter weer wordt uit geheel het Noord-Oosten van Ame rika gemeld. In verschillende deelen van de straten Minnesota, Nebaska, Iowa en Zuid- en Noord-Dakota daalde de temperatuur gisteren tot 20 en -meer gra den onder nul, In de stad' Virginia werd zelfs een temperatuur van 39 graden onder nul opgeteekend. In alle Noordelijke en centrale staten van de repu bliek is de koude heviger dan sedert jaren is waar genomen. Uit de verschillende koude gebieden zijn tot dusverre 12 sterfgevallen door koude gemeld. Te Chicago heerscht een temperatuur van 16 graden beneden nul. Zes personen zijn er van koude gestor ven, te St. Louis drie. Ook voor New York wordt vriezend weer voor speld; de thermometer is er gedaald van 15 tot 10 gaden boven het vriespunt. Duizenden negers, die in de fabrieken en andere bedrijven te New York werkzaam zijn, ontvlieden de hevige koude door naar het warmere Zuiden te ver trekken. Tel. EEN AARDSCHOK IN RUSLAND. Een aardschok heeft in de streek van b&mar- kana' vierhonderd huizen vernield. Er zijn 83 slacht offers. DE AARDBEVINGEN IN ZUID-ITALIë. Anoona 5 Jan. Volgens oen bericht uit Mon- dolfo zijn daar gisternacht en vanochtend niouwo aardschokken gevoeld. Verscheidene huizen zijn be- schudjgd. De overvloedige regen verergert den toestand nog EEN BERUCHT BANKBILJETTENVERVALSCHER. GEARRESTEERD. Te Weenen is een berucht bankbiljettenverval- scher, de in Syrië geboren Turk Rabat gearresteerd. De man bezat bij Weenen een villa, waar een go*1 heele installatie is aangetroffen voor het maken, voornamelijk van valsche Engelsche en Nedejlond- sche bankbiljetten. HET HOOGE WATER TE PARIJS. De Seine begint te zakken. Nu moeten er maatre gelen genomen worden ter reiniging van de onder-' geloopen huizen en gronden en voorts maatregelen tot steun van duizenden die door de ovemtrooming werkloos geworden zijn. beroep, beiden wonende alhier. Overleden: Levenloos geboren, kind van Cornelis Spaans on Trijntje Bronder. Antje Timmerman, oud 78 jaar, eentgenoote van Pieter Slikker. Pieter Langêdyk, oud 78 jaar, weduwnaar van Natje Boonacker. Cornelis Tam es, oud 6 dagen, zoontje van Leendert Tames en van Sophia Nieuwenhuizen. Levenloos geboren, kind van Simon Groet en Ja coba Cornelia Koon. Dieuwertje van Twuiver, oud 49 jaar, echtgenoot© van Simon Stins, allen wo nende in deze gemeente. GEMEENTE AI&NA PAULOWNA. Geboren: Klaas, z. v. J, Bruinsma en' van A J. AI- berts. Meinsje Franzièna, <L v. A S. Snijder en van J. van der Werken, WARMENHUIZEN, 5 Januari 1924. Rooao kool, le soort f6.20 a 8.50, 2e soort f5.80 a 7.60. uitschot f2.90 a 3.70. Gele kool, le soort f7.50 8.30, 2e soort f6.80. Witte kool, le soort f3.80 a 4.50. Uien f 11.30. Poen f5.80 a 6.80. Aanvoer: 79950 Kg. roode kool, 10850 Kg. gele kool, 20200 Kg. witte kool, 250 Kg. uien, 1900 Kg. peen. WARMENHUIZEN. 7 Januari 1924. Roode kool, le soort f6.60 a 8. 2o soort f5.50 a 7.40 uitschot f 2.50 a 3.80. Gele kool1, le soort f 7.50 a 8.60. 2e soort f6.10. Witte kool, le soort f8.80 a 4.60, 2e soort f4.10. Drielingen, uien, f8.60. Uien f 10.40, Uitschot uien f3.80. Peen f6.20. Aanvoer: 88855 Kg. roode kool, 10875 Kg. gele kool, 30830 Kg. witte kool, 825 Kg. uien, 1000 MAAR, 5 Januari 1924; Op de heden gehouden weekmarkt waren aan- revoerd: "5 paarden f150275, 3 koeien en os9en 350480, 21 nuchtere kalveren f12—32, 103 vette schapenf3655, 10 magere varkens f2430, 54 biggen, 10 w. rl221, 6 bokken en geiten f6—22. Boterprijs van 5 Jan.: lete soort r 1.10—1.20, 2e soort f 0.901. Kipeieren fll12, Eendeioren f9. LANGENDÏJKER GROENTENVEILING. 7 Jan. Losse wortelen f2.70 a 5.80. Roode kool, le soort f6.20 a 9.60. Gele kool, le soort f8 a 8.40. Witte kool, le soort f3.40 a 4.70.. Idem, 2o soort f 2.20. Uien, le soort f 9.10 a 10.60. Drielingen f7.80. Gele nep f 1110, alles per 100 Kg. GESLAAGD. Mej. A. Waiboor Dd. alhier, is geslaagd voor hei diploma van het Genootschap voor Heilgymnastiel en Massage. HARDRIJDERIJ- Onze Schager IJsclub, welke zoo gelukkig is. prachtige banen te hebben op de wijde Schager Wiel, hield Maandagmiddag een uitstekend geslaag de hardrijderij voor mannen uit de gemeente Schar gen. Er waren 17 deelnemers. Na menigen vinnigen kamp werden de prijzen ge- wonhen als volgt: le prijs f 10 Joh. Zijlstra, 2e prijs 17.50, D. Baas, 3e prijs f5 M. Gouwenberg, 4o prij? f2.50, J. Plakman, 5e prijs fl KI. Weeland. Een groote menigte schaatsenrijders bewoog ziet op de Wiel, die wegens de goede toegangsbanei zeer gemakkelijk is te bereiken. Het is dan ook uit gezocht schaatsenrijdersweert Woensdag a~s. wordt eene schoonrijderij voor pa ren gehouden; Donderdagmiddag een groote na tionale hardrijderij voor mannen, waarvoor f 185 aan prijzen wordt uitgeloofd. RAAD SCHAGEN. Vergadering van den Raad der gemeente Schagen op Dinsdag 15 Januari 1924, des voormiddags te 9.45 uur. Punten van behandeling: Ingekomen stukken en adressen. Benoeming Lid van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. Benoeming Lid van de Commissie van Toezicht op het lager onderwijs. Voorstel tot wijziging van de Verordening op de invordering der Inkomstenbelasting. Voorstel tot wijziging van de Verordening op de heffing van schoolgeld. "Voorstel tot niet voorziening in een vacature aan de O. L. School. Voorstel tot amoveering van het perceel aan de Markt. Voorstel tot verlaging van-den gasprijs. Voorstel tot wijziging van de Algemeene Politie verordening. Reclame's en verzoeken om afschrijving Hon denbelasting. Schagen, 7 Januari 1924. De Burgemeester, J. CORNELISSEN. POLITIE. Verloren een paar handschoenen. Inlichtingen ter gemeente-secretarie.

Schager Courant | 1924 | | pagina 6