aankoop van' een belangrijke hoereeJbeddB melk; (aaen spreekt van ongeveer 150.000 L.) geschiedt door bemiddeling van de twee groote ruivelorganieaties hier te lande, zulks mede in verband met de door deze organisaties gemaakte opmerkingen over vroegere leveringen, In verband daarmede hebben de Duitschers, die zich overigens reeds vrijwel van de benooditgde melk hadden verzekerd, zich gewend tot onze vereeniging en tot den F. N. B. Onze ver- eeniging, overwegende, dat anders de melk in het wilde zou worden ingekocht, heeft haar medewer king toegezegd. Hetzelfde is met den F. N. Z. het geval. De zaak is thans in voorbereiding en de levering zal vermoedelijk spoedig aanvangen. Het is de bedoeling, dat iedere fabriek die geschikt ge legen is en goed ingericht voor melklevering (koel installatie enz.) gelegenheid zal krijgen, aan deze levering deel te nemen indien een hoeveelheid van bijv. ten minste 2000 L. per fabriek kan worden aan geboden. De vraag of het wenschelijk is, op dit oogenblik een zoo belangrijke hoeveelheid melk aan de con sumptie en de industrie te onttrekken, moeten wij in het midden laten, omdat in verband met de vol komen vrijheid van uitvoer dit niet te verhinderen is, nu het Nederlandsche crediet eenmaal voor deizen aankoop is beschikbaar gesteld. WIERINGEN. Met aanwezig 35 loden vergaderde j.L Zaterdag s voormiddags 10 uur, in het hotel van den hoor D. Lont onze ai deeling der HolL Maatschappij van Landbouw. De voorzitter, de Edelachtb. Heer Kolff, opende met een woord van welkom, waarna door den secre taris, de.n heer O. Bosker, de notulen der vorige vergadering werden gelezen en onveranderd goed gekeurd. Voorzitter stelt aan de orde de bespreking of er dit iaar wederom een landbouwtentoonstelling zal worden gehouden. Na enkele besprekingen hierover, werd beslo ten in September a.s. wederom een tentoonstelling te houden en daarvoor de medewerking van de rundveefokvereenigingen, hengstenvoreeniging. zui velfabrieken, enz. to vragen. Mede werd beslo ten aan do tentoonstelling een verloting te verbin den en een ringrijderij met paard en kar te houden. Dat or bij de aanwezige leden veel belangstelling voor de tentoonstelling was. blijkt uit het reit, dat staande de vergadering, door den voorzitter en vele leden diverse medailles werden beschikbaar gesteld. Hierna kwam aan de orde een missieve van de afdeeling Zeevangsdorpen der Holl. Mij. van Land bouw, waarin uiteen werd gezet de huidige verze kering van slachtvarkens, nd. het hoogo tarief dat door den verkoon van varkens door de slagers wordt geëischt, (het zoogenaamde fondsgeld). Ge noemde afdeeling wil hiertegen een sterke actie voeren en op verlaging, hetgeen hun inziens ge makkelijk kan, aandringen en voor welker actie zy do medewerking onzer afdeeling inroepen en uitnoodigen een afgevaardigde voor een niertoe eerstdaags te beleggen vergadering te willen be noemen. Na vele discussiën wordt besloten aan deze actie, waarmee men het volkomen eens is, deel te nemen en een afgevaardigde te zenden. Tot afgevaardigde wordt benoemd de heer S>. O. Veerdig, welke de benoeming aannam. Rondvraag, niets opleverende, volgde na eenige huishoudelijke besprekingen, sluiting door den,voor zitter. WIERINGEN. J.l. Zondag werden er wederom 2 ijswedstry- den gehouden, n.1..: te Hippolvtushoef ringsteken voor dames en hee- ren afzonderlijk, met den volgenden uitslag: a. Hoeren 32 deelnemers: le prijs, een paar schaatsen, A. Veerdig, 2e prijs, een inktstel, J. Lont Dz.; 3e prijs, een -portefeuille en portemonnaio, M. Mulder Cz.; 5e prijs, een sigarenbakje, C. Kooij Pz. b. Dames, 12 deelneemsters: le prijs, zes zil veren lepetjes in étui, Tr. Lont Cd.; 2e prijs, een boterwarmer, Tr. DoveeMinnes: 3e prijs, een zil veren bonbonschepje, G. BruulLont; 4e prijs, o*.» alpaca beursje, D. Koon Pd. Te den Oever hardrnderij met hindernissen voor heeren O® deelnemers;, met als uitslag: le prns Alb. Klein. flöTzo prijs L. Wigbout, flO; 3e prijs C. J. de Haan. f 54e prns D. Post Pz., f 2.50. De beide wedstrijden trokken veel belangstelling. WIERINGEN. tegenwoordige* van het bemiddelingsbureau voor transatlantische emigratie te 's-Gravenhage, besprak daarop de mogelijkheid van emigratie naar Canada en de daaraan verbonden voor en nadeelen. Uit de uitvoerige discussie bleek, dat men niet in meerderheid van de voordeelen der emigratie over tuigd was. Tot een resultaat kwam de vergadering niet. Waarschijnlijk zal over eenigen tijd een tweede vergadering worden gehouden, nadat de bijzonderhe den, door den heer Van Lennep meegedeeld, nader zullen zijn bestudeerd. WARMENHUIZEN. Inventarisatie stapelproducten, bij de leden van de Centrale Veilingsvereeniging „Warmenhuizen en Omstreken". Warmenhuizen: 2.479.750 Kg. roode kool, 195.600 Kg. gelo kool, 1,118.200 Kg. witte kool, 110.300 Kg. uien. 66.900 Kg. peen. Schoorldam: 221.700 Kg. roode, 30.000 Kg. gele, 157.500 Kg. witte, 1000 Kg. uien, 26.700 Kg. peen. Krabbendam: 216.000 Kg. roode, 65.000 Kg. gele, 141.000 Kg. witte, 2500 Kg. uien. St Maarten: 347.900 Kg. roode, 155.500 Kg. gele 511.200 Kg. witte, 67.950 Kg. uien, 33000 Kg. peen. Harenkarspel: 690.700 Kg. roode, 96.00e Kg. gele, 1.303.400 Kg. witte, U6.8W) Kg. uien, 147.360 Kg. peen. Eenigenburg 220.250 Kg. roode, 7.500 Kg. gele, 290.500 Kg. witte, 26.100 Ivg. uien, 24.800 Kg. peen. Totaal: 1.179.300 Ivg. roode, 549.600 Kg. gele, 3.521.800 Kg. witte, 324.650 Kg. uien, 298.700 Kg. peen. SCHOORLDAM Onder veel belangstelling van het publiek had al hier een wedstrijd op schaatsen plaats voor kinde ren van de leden van de IJsclub, onder leiding van de heeren Damiaans, Nicolai, Ens en G, van der Wel. Do uitslag was als volgt: A. Jongens boven 9 jaar: le prijs J. Nieuwland, 2e prijs J. Schotvanger, 3e prijs C. van der Kolk. B. Jongens beneden 9 jaar: le prijs P. Ens, 2e prijs H. Jonker, 3e prijs P. Jes. C. Meisjes boven 9 jaar: le prijs M. Dekker, 2e prijs J. Koelen, 3e prijs T. Bakker. D. Meisjes beneden 9 jaar: le prijs KL Nieuwland 2e prijs Tr. ter Burg, 3e prijs H. Koelen. Alle kinderen, die deelnamen kregen bovendien een) reep chocolade, 't Was een heerlijke middag voor de jeugd. WARMENHUIZEN. Maandagmiddag had in den Ouden Wal bij War menhuizen een aanrijding plaats tusschen een zwaar beladen vrachtauto van de firma Braam uit IJmui- den en twee achter elkaar gebonden koolwagens van den heer E. Paarlberg van Krabbendam, ver moedelijk doordat laatstgenoemde niet voldoende uitweek. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, maar de auto, welke met kool was beladen, kreeg een defect aan de stuurinrichting. WARMENHUIZEN. Keuringsdienst. Over de maand December zijn door den dienst goedgekeurd 7 varkens en 4 koeien. Geen afgekeurd' en geen aoodslachting. ANNA PAULOWNA. Politie. Inlichtingen worden gevraagd omtrent een verlo ren bont en een verloren gouden zegelring. Gevon den een nieuwe d&mospantoffeL HEERHUGOWAARD. Daar verschillende ouders zich alhier met be vreemding afvragen, dat aan sommige scholen in de gemeente in 't geheel geen vrijaf aan de jeugd' gege- ven wordt, om schaasten te rijden, kunnen wij helt volgende melden. Om de kinderen van 't; ijs te laten genieten en toch 1 het onderwijs zoo weinig mogelijk schade te doen lijden, is op initiatief van het schooltoezicht voor de scholen een ijsrooster gemaakt, waarop 's morgens de schooltijd verlengd wordt, terwijl dan 's middags vrij gegeven wordt. De bedoeling is dus, dat zoodra B. en W. der gemeente het ijs betrouwbaar achten, deze rooster in werking treedt, totdat de dooi invalt. Dit staat in de toelichting omschreven. De Hoofden dér betrokken scholen mogen dus geen verlof geven en moeten wachten, totdat B. en W. hun' schrijven, dat het ijs betrouwbaar is en de ijsrooster in werking moet treden Tot h&den echter is een zoodanig bericht, waarom weten wij niet, niet ontvangen, zoodat de kinderen steeds den vollen schooltijd moeten meemaken. WINKEL. I De drie laatste gevallen van mond- en klauwzeer zijn thans ook genezen verklaard, zoo dat deze ge-i meente weider vrij van die ziekte is. OUDESLUIS. Hedenmorgen omstreeks 4 uur brak er brand' uit in de bakkerij van den heer Haverkorn alhier. Aange wakkerd door den hevigen wind viel aan redden niet te denken; ook het daar naast staande huis van den heer P. Kreijger begon spoedig te branden. Bei de perceelen lagen in een uur tijds aan den grond. Niets is gered kunnen worden. IJS. De Alkmaar-Packet houdt de vaart Amsterdam aangebracht en ook de wagen had vrij wat geleden, i Alkmaar langs de Zaan nog steeds open. Zij heeft Het tramverkeer WarmenhuizenAlkmaar onder- daarvoor een harer booten van een krachtigen ijs- [breker voorzien. HET HOOGE WATER. Uit Katwijk a. d. Maas, 8 Jan. Door den hoo- gen stand van de Maas zijn de uiterwaarden en vele I weilanden overstroomd. Het verkeer met den anderen j oever staat geheel stil. GASBEDWELMING TE GOES. Ruim 30 belangstellenden namen daaraan deel. De <*e buren «m den hoer nriizen bestonden uit wild l Contant> ,n de Matth. Smallegangebuurt, te Goes een P -L ST MAARTEN i sterke 8*alucht- Hel viel hun op dat alles bij de bu- Maandag had alhier een Usfeest voor kinderen plaats, hetwelk begunstigd werd door prachtig win-1111^'mL t n tcrweer. De jongens en ook de meisjes van 6-9 jaar j «and. Men verschafte zich toegang tot de woning en moesten kumpen op de prikslede met t prik en d« y^ ^n^n^-i^Jgen iMn en ^n dochtCT, beiden oudere jongens en meisjes van 10—13 jaar moesten a dochter weer bij ken- wat de eereten betreft, hardrijden per schaats mot den vader mochten de pogingen een hindernis en de meisjes met een bal op een bordje. De prijzen bestonden uit luxe voorwerpen en voor elke afdeeling 4 prijzen. Eerste prijswinnars waren: Geesje Numan, Simon Wit, P. Bronder en Guurtje Blom; tweede prijsw. Jansje Blok, Karei Numan, Cor Kieft, en Guurtje Jonker; 3e prijsw. Piet Kuit, Trijntje Butter, Jan Bruin en Neeltje Ko ning; 4e prijsw. Piet de Vries, Marie Glim, Cor Ko ning Pz. en Pieter de Maijer. In de zaal bij den heer Schermerhorn werden de prijzen uitgereikt en kreeg elk kind een kop melk en een reep chocolade. KOLHORN. Gistermiddag had alhier een ringrijderij voor pa ren plaats. Er namen 13 paren deel, waarvan de uit slag was als volgt,: le prijs de heer J. C. Vethman en mej. N. den Adel alhier, 2e prijs de heer T. Bas, Poolland en mej. T. Duijnker—Pool, Wieringen, 3e prijs de heer J. Ba-kkor en mej. G. Otsen) CcL, bei den alhier. MINISTER AALBERSE. De „NederL Hanze" verneemt, dat een benoeming van minister Aalberse in de hoofdredactie van „Het Centrum" binnen afzienbaren tijd kan worden tege moet gezien. WERKVERSCHAFFING EN EMIGRATIE. In een vergadering van B. en W. van Benne- broek en van verscheidene omliggende gemeenten ls besproken het emigratie-vraagstuk in verband met de werkloosheid. De vergadering stond onder leiding van den burgemeester van Bennebroek, den heer N. L. M. Fieman. Vertegenwoordigd waren ver der: Heemstede, Lisse, Sassenheim, Voorhout, Zand- voort en Noordwijkerhout. Het initiatief tot deze bijeenkomst was genomen door den gemeente-secretaris van Bennebroek, den De hoer J. Lont Cz. to Stroe heeft zijn benoef- ming als raadslid dezer gemeente (vacature-J. Rot gans Sr.) aangenomen. NOORDERSTOOMTRAM. Zaterdagmiddag ontspoorde tusschen Koedijk Zuid en Noord een der bagagewagons van de tram die ongeveer 5 uur uit Alkmaar vertrekt. Het ongeval werd eerst bemerkt, nadat de trein over een lengte van ruim 1 K.M. de verongelukte wagen had mee- gesleept. Er werd nogal eenige schade aan den weg vond eenige vertraging. ON DER WIJS-INSPECTIE TE ALKMAAR. Naar wij vernemen is do heer E. Bakker, school opziener te Alkmaar, aangesteld als plaatsvervan gend Inspecteur in deze Inspectie. BURGERBRUG. Zaterdag 1.1. werd een biljartwedstrijd gehouden I in het lokaal van den heer P. Langendijk alhier.1 evenwel niet baten. Zelfs niet met behulp van een zuurstofapparaat. Zondagavond was de man nog niet bij kennis gekomen. De oorzaak van het ongeval is een lek in de hoofdleiding. DOODELIJK AUTO-ONGELUK BIJ APELDOORN. Uit Apeldoorn, 8 Jan. Op den bochtigen en sterk hellenden weg, welke langs het Aardhuis naar Uddel loopt, is gisteren in de nabijheid van het Aardhuis, tusschen 1 en 2 uur, een auto over den kop geslagen. De bestuurder, de heer O., uit Arnhem, geraakte bij het omkantelen onder den wagen, waardoor hem de halswervels werden gebroken. Hij was onmiddellijk dood. Zijn lijk is overgebracht naar het ziekenhuis te Apeldoorn. Als oorzaak van dit ongeval worden zoowel de glad heid en heuvelachtigheid van den weg aangenomen, als de te groote snelheid, waarmede de auto reed. Tel. DOODELIJK MIJNONGELUK. Uit Heerlen, 8 Jan. In de Oranje-Nassaumijn is gistermiddag de 31-jarige mijnwerker G. Tempel man, wonende te Beersdal, door afvallend gesteente getroffen en gedood. De ongelukkige was gehuwd en vader van twee kinderen. CONCURRENTIE. De K. v. K. v. West-Friesland, heeft zich tot Ged. Staten van Noord-Holland gewend, met het verzoek dat het Prov. Krankzinnigengesticht van Medemblik zich niet meer zal schuldig maken aan concurrentie met den middenstand aldaar. Er gaan n.1. verpleeg den langs de huizen boeken ter inbinding vragen voor ongeveer een vierde gedeelte van den prijs, dien de patroons moeten berekenen. GEVAARLIJKE OVERWEGEN. Te Bussum komt het nog al eens voor, dat de tal heer Joh. Tillema, die uiteen zette, dat zijn plan rijke overwegen, die de beide dorpshelften verbinden was door samenwerking te komen tot een doelma- bij het passeeren van treinen niet, of te laat gesloten tige bestrijding der werkloosheid, welke hij zag in worden. Maandagavond om kwart voor twaalf kon emigratie. De heer jhr. dr. A. J. van Lennep, ver- een agent van politie een overwegwachter op heeter daad betrappen, die op zijn post zat te slapen, terwijl een trein naderde. Op datzelfde moment bevonden zich vier voetgangers op de spoorbaan, die zich ijlings uit de voeten moesten maken. GESTOLEN EFFECTEN. Ongeveer een jaar geleden is te Bussum na inbraak een aantal effecten ontvreemd bij de dames Ruding ter waarde van ongeveer f5000. Dezer dagen zijn deze effecten boven water gekomen. De bediende van een bankinstelling te Amsterdam heeft ze daar in gewisseld. Hij blijkt ze ter goeder trouw van iemand, wiens naam hij niet kent, te hebben overgenomen, eerst bij het inwisselen op de bank bleken deze stuk ken op een recherchelijst voor te komen. ALKMAAR. Onder groote belangstelling van het publiek hebben gisterenmiddag de door de Alkmaarsche IJsclub uit geschreven wedstrijden in het schoonrijden plaats ge had. Er werd bijzonder goed gereden; de prijzen, bestaan de uit medailles, werden toegekend aan den heer J. Met en mevrouw Luyting—'Met uit Alkmaar met 25 p.; den heer Joh. de Veer en mevr. SmedingDe Veer uit Schagen met 24 p.; en den heer J. E. Rui ter en mej. Kooy uit Bergen met 23.7 p. De jongste deelnemers, de jongeheer Theo van Latum, oud 17 jaar en jongej. Marie Saai, oud 14 jaar, reden, zoo mooi, dat de jury besloot hen ieder een herinue- ringsprijs te schenken. DE CRISIS. Wij vernemen, aldus het HdblcL, dat de heer Gort van der Linden gedacht heeft aan de moge lijkheid van een nationaal ministerie, welks voor naamste taak zou hebben moeten liggen in het herstel der staatsfinanciën. In die richting ging zijn advies, Zaterdag aan de Koningin uitgebracht. Wij meenen te weten, dat het jongste advies aan do Koningin van den heer Savornin Lohman (die, hoewel dat niet naai- buiten is gebleken, meermalen werd geraadpleegd) eveneens in die richting wees. Uit de weigering van het ontslag der zittuigheb- bende ministers mogen wij intusschen opmaken, dat dio gedachte niet uitvoerbaar bleek. In verband met een beschouwing over de hou ding der Chrisk Historischen tijdens de crisis, in de A. R. „Rotterdammer", van de hand van (mr. V. H.) R(utgers), die laat doorschemeren, dat de Chr. Hist. hun medewerking geweigerd hebben „op overwegingen aan de keuze van per sonen ontloend", meenen wij wel te mogen mede deel en, dat dit doelt op net volgende. De Chr. Hist. hebben verschillende malen (aan den heer Rutgers èn aan den heer Colijn) doen weten, dat zij om uiteenloopende redenen, maar vooral na de verijdeling van een kabinet-Kooien (wat zij „de eemge mooie rechtsche oplossing" zouden hebben gevonden) door de Anti-revolutionnaireiio een wederoptreden van den heer Colijn als minis ter op het oogenblik niet mogelijk achten. Het is van "belang dit te vermelden, omdat er uit volgt, voor welke groote moeilijkheden voornamelijk do heer Colijn in de Kamer zou komen te staan. De poging van den heer Beelaerts van Blokland tot vorming van een kabinet is, zpoals indertijd ge meld werd, mislukt, omdat de heer Beelaerts met erin geslaagd was, een minister van financiën te vinden. Naar de N. R. Crt. thans mededeelt, heeft de Ij^oer Patijn .gemeend, het ambt in geen geval op zich te mogen nemen, zoolang niet een poging was gedaan, om een man ervoor te winnen, dicni hij meer dan alle anderen daarvoor geschikt achtte. Die man was prof. Treub. Mocht de heer Treub weigeren, dan zou mr. i Patijn zich niet langer principieel tegen de aanvaarding van de porte feuille van financiën verzetten. De heer Beelaerts van Blokland heeft blijkbaar niet de mogelijkheid gezien, een kabinet te vormen, met prof. Treub als minister van financiën, en heeft dezen bij slot van rekening niet aangezocht. Nadat do heer Beelaerts van den heer Patijn nog eens de schriftelijke bevestiging had ontvangen, dat deze vasthield aan zijn voorwaarde, heeft hij aan de Koningin verzocht, van de opdracht te wor den ontslagen. Naar aanleiding van vragen van verschillende zijdon gesteld, omtrent het al dan niet aanblijven van enkele ministers, meent het Ned. Corr. Bu reau te kunnen mededeelen, dat het Kabinet zijn werkzaamheden zal blijven voortzetten in de sa menstelling, zooals die was op het tijdstip, waarop de ministers ontheffing uit hun ambt verzochten. VOOR DRIE MILLE- Dezer dagen werden de opstallen van een groot Sedeelte van het voormalig Rijkshengst-veulen- epot te Bergen op Zoom in het openbaar voor ruim f3000 als afbraak verkocht. Wel een bewijs, dat het rijk er niet aan denkt, daar een andera rijksinstelling te stichten. Dit depot heeft inder tijd tonnen gekost. In de eerste jaren van zijn be staan stroomden op de toondagen en den verkoop- dag der jonge hengsten uit heel ons land de grootste Nederlandsche paardenkenners en fokkers en besteedden er fabelachtige prijzen. OUDE NIEDORP. Dinsdagmiddag werd alhier een wedstrijd gehou den op schaatsen, in het ringsteken voor paren. De le prijs werd hierbij gewonnen door mej. A. S'trij- bis en den heer J. Nagelhout. De 2e prijs door mej. Ali Witsmeer en den heer C. Kuiper en de 3e prijs door mej. T. Liefhebber en den heer D. Blokker. ZUIDSCHARWOUDE. De heer J. Strijbis. bedierf de ten kantore van den heer Wagenaar te Broek op Langendijk, is ge slaagd voor het examen in Boekhouden (Mercurius). ZUIDSCHARWOUDE. De burgerwoning met boet van den heer Weiland zal nog déze maand publiek worden verkocht. OUDKARSPEL. Het bestuur van de ijsclub „Volharding", ijverig als altijd, heeft in haar gisteravond gehouden bijeen komst de plannen voor de geheele week voor elkaar gezet. Heden Woensdag wordt op hare ijsbaan een wed strijd gehouden in ringsteken, welke wedstrijd is uit geschreven door de vereeniging Nut en Vermaak te Noordscharwoude. Donderdag zal hardrijden gehou den worden voor dames en voor paren om kunst voorwerpen. Vrijdag zal een estafottewectetrijidj ge houden worden, waarvoor een aantal sportvereeni- gingen van hier en ui't den omtrek zijn aangeschre ven en Zondag zal een wedstrijd worden gehouden in schoonrijden voor paren, waaromtrent nadere bij zonderheden in de in dit nummer voorkomende ad vertentie. Voor de laatste twee wedstrijden zijn medailles toegezegd, en hoopt men nog enkele toezeggingen to krijgen. De ijsclub zelf zal natuurlijk voor de noo- dige aanvulling zorgen. De wedstrijd in schoonrijden zal gedeeltelijk vol gens de bepalingen van het nieuwe reglement ge houden worden voor zoover dit betreft dame voor en heer achterrijden, andersom, hand in hand teza men en hand in hand afzonderlijk rijden. Bepalin gen als overstappen enz. worden niet toegepast. OUDKARSPEL. Drie van onze jongens zullen heden, Woensdag, deelnemen aan den wedstrijd om het kampioenschap Zuidholland, welke op het Kralingsche Veer te Rot terdam gehouden wordt. Het zijn: Jan Paarlberg, Jaap Kos en Arie Bakker. OUDKARSPEL. Bij de gehouden kooltelling door de tuinbouwver- eeniging „De Eendracht" was de voorraad: 1546000 K.G. roode kool, 545000 K.G. gele kool, 2477000 K.G. Deensche kool, 162000 K.G. uien, 150000 K.G. peen. LUTJEWINKEL. Dinsdag 8 Januari 1924 werd op „De Kolk" een hardrijderij met hindernissen voor paren gehouden, vanwege de IJsclub Winkel De /rijzen waren als volgt: f5, f3, f2, en fl en werden gewonnen door: mej. Tr. Wit en den heer Jb. Wit. le prije, bmJ. N. Smit en den heer J. Wit, 2e prijs, mej. D. Porte en den heer J. Hannema 3e prijs en mej. Tr. Mantel en den heer T. Mantel, 4e prijs. NIEUWE NIEDORP. De dienstplichtigen A. L. Aalbregtse, J. Burger, D. Koorn, H. Kouwenberg, J. Meuleveld en A. P. Tak ken, lichting 1924, zijn toegewezen aan het 21e Regi ment Infanterie, le ploeg a, garnizoen Amersfoort, tijdvak van inlijving 21—25 Maart 1924 en J. Vethman aan het 21e Reg. Infanterie, le ploeg b, garnizoen Amersfoort, tijdvak van inlijving 21—25 Juli 1924. ANNA PAULOWNA. Terwijl het ijs over het algemeen heel slecht is, treft men op Het Oude Veer bij uitzondering spiegel gladde hanen aan. En de Ijsclub „Eendracht maakt Macht" was actief genoeg, om daar reeds dadelijk een dankbaar gebruik van te maken. Zoo hebben wij al gemeld, dat reeds Vrijdagmiddag een wedstrijd voor jongens van 9 tot 12 jaar en Zondag een korte haan hardrijderij is gehouden. Gisteren was een lange haanwedstrijd aangekondigd, waarvan men bij gun stig weer alle verwachting had. Immers er waren prij zen van f 100, f50, f25 en f10 ter beschikking ge steld en reeds hadden bekende hardrijders zich voor deelname aangemeld. Gistermorgen echter stond er een sterke wind, daarbij was het fel koud, maar het ergste was, dat de_lucht weinig goeds scheen te voor spellen. De stemmingsbarometer stond bij het bestuur van „Eendracht maakt Macht" aanvankelijk dan ook dicht bij het nulpunt. Maar zie, daar brak de zon plotseling door, de ba rometer steeg en ook de stemming van het bestuur ging zienderoogen de hoogte in. En die bleef stijgen, toen het aantal deelnemers al grooter werd tot dit, toen het uur van aangifte verstreken was, tot 22 was gestegen. Om 2 uur ving de wedstrijd aan, over een lengte van 500 M., waarvan de uitslag was: le prijs f100 de heer S. Bouma te Alkmaar, 59 sec.; 2e prijs f50 de heer Jb. Mantel te Winkel, 61 sec.; 3e prijs f25, K. Schenk te Wieringerwaard, 72 sec.; 4e prijs f10, W. Knosse te Haarlem. Jammer dat deze uitstekende rij der de vergissing beging, om, terwijl hij halfweg de binnenbaan gekomen was, niet over te steken, waar door zijn laatste rit, in 54 sec. volbracht, niet geldig was. In plaats van den lsten prijs, dien hij anders stellig zou behaald hebben, moest hij zich nu met den 4en prijs vergenoegen. Er waren ruim 1500 belangstellenden op de banen van het Oude Veer en bij gunstig weer wordt ver wacht, dat Donderdag de belangstelling nog veel groo ter zal zijn, omdat da neen groote gecostumeerde maskeradewedstrijd zal gehouden worden, waarvoor zich, naar wij hoorden, reeds 70 deelnemers hadden aangemeld. ZIJPE. Op 3, 4 en 5 September 1924 zal te Schagerbrug zit ting worden gehouden voor den herijk van maten en gewichten voor de gemeenten Zijpe, Callantsoog en Petten. ZIJPE. Wij vernemen, dat in deze gemeente tegen een 7-tal winkeliers in tabak en sigaren procesverbaal is opgemaakt wegens overtreding van de Tabakswet. OUDKARSPEL. Het was vergezeld van een kouden zuid-ooster, dit Dinsdagmiddag de wedstrijd plaats had om het kampioenschap voor den Langendijk, waarvan de wisselbeker, daarvoor beschikbaar gesteld door Aolharding" tot, heden berust in handen van Jan Paarlberg. Het was te verwachten, dat met dezen wed strijd niet die mooie tijden zouden gemaakt woon den, zooals dat Zondag* het geval was. Do deel- nen-ers hadden natuurlijk met de wind to kampen. Toch -zal men, wanneer de onderstaande cijfers met die van Zondag vergeleken worden, geen groote verschillen vinden. Er is werkelijk prach tig gereden. Er namen 8 rijders aan deel, met den volgenden uitslag: 500 Meter: Jan Zeeman, Zuidscharwoude, 1.30% Fr. Hink, Noordscharwoude, 1.11% sec.; Cor Kos, Oudkarspel, 1.07% 6ec.; Jan Paarlberg, Oudkar spel, O.593/5 Beo. Finale: Paarlberg 591/5 sec.; Jaap Kos 59% sec.; Bakker 1.04% sec.; Cor Kos 1.06 2/5 sec. 1500 Meter: Paarlberg 3.08 sec.Jaap Kos 3.23 seo.; Bakker 3.22% sec.; Cor Kos 3.413/5 sec.; Jan Kos 3.44% sec.; Frederiks 3.45 2/5 sec.; llink 4.05 sec.; Zeeman 4.28% sec.. 5000 Meter: Paarlberg 11.011/5 sec.; Bakker 11.30% sec.; Jaap Kos 11.25% sec.: Jan Kos 12.43% sec.; Frederiks 12.53% sec.; Hink 12.50% sec. Uit de uitslag blijkt, dat^Jan Paarlberg op alle drie afstanden de vlugste rijder was en hij aus op uitnemende vjfö'ze zijn beker verdedigd 'heeft. Ook door op twee afstanden te winnen, zou hij reeds in het bezit van den beker gebleven zijn. Hij had dan ook reeds na afloop van de 1500 me ter verschillende felicitaties in ontvangst te nem.'n. 's Avonds had de prijsuitreiking plaats in de zaal van den heer Vis. De voorzitter, do heer de Wijn, heet de aanwezigen en deelnemers van harte welkom, .wijst er op, dat het kampioenschap van den Langendijk nu voor do tweede maal verre den is en de wedstrijd in vergelijking tot dien van Zondag, onder geheel andere omstandigheden, gehouden werd. Deze wedstrijd was minder' officieel, er waren minder commissarissen, minder publiek, meer wind. Het was meer intiem, meer een onder-onsje. Ondanks dat, was de wedstrijd toch zeer mooi. Het was een spannenden wedstrijd. On danks de koude werden de rijders met aan dacht ge volgd.^ Het ging er soms om wie de eerste zou zijn. De uitslag neeft velen verrast. Ze zal ze ker ook den winner en de mededingers verrast hebben. Niemand was er, die geloofd zal hebben, dat Paarlberg de beker zou behouden. Paarlberg had zich voor Zondag te weinig getraind. Nu hij zich gisteren extra getraind heeft, reed hij vandaag veel sneller. Onder dezen sterken wind zijn prach tige tijden gemaakt. Ook anderen maakten keurige tijden. Vaak hebben we tot elkaar gezeggd: wat een mooie streek, wat een mooie gang, enz. Een en a.nder heeft ons volkomen bevredigd. Aan de deelnemers onzen hartelyken dank voor de deelname. Zonder hen zouden we geen wedstrijd kunnen houden. Ik vertrouw dat zij van hunne zijde erkentelijk zijn, dat ze tot rijden in de gelegenheid gesteld waren. Gezien de afstanden, vinden we het jammer, dat niet meèr prijzen zijn beschikbaar gesteld. Er moest voor dezen wedstrijd ook een tweede prijs geweest zifn, dat moedigt meer aan. Nu kan er echter niets aan veranderd worden. Evenwel, het kampioenschap is door Paarlberg glansrijk gewonnen; ik feliciteer u er van harte mee. (Applaus.) Het is nu de tweede maal dat de wisselbeker in uw bezit komt Nog eenmaal en het is uw eigendom. Ge bent op den goeden weg. Dat ge op uw verderen le vensweg meermalen succes moogt hebben en ik hoop, dat ge meer in de gelegenheid zult zijü u te trainen. Zoo werd achtereenvolgens de beker en de drie medailles als eerste prijzen aan Paarlberg uitgereikt, de eerste voor 500 meter en de tweede op 1500 meter, beiden geschonken door de ijsclub Volharding en de laatste voor 5000 meter, door het Landbouwkantoor te Alkmaar, alle drie verguld zilveren medailles. Laat ze aldus uw borst sieren en het een aanspo ring zijn, de ijssport nog meer te beoefenen. Wim zit op het oogenblik in Zwitserland, doch het zou nog mooier zijn als ook andere families dit voorrecht mochten hebben. Applaus. Hierna was deze gebeurtenis geëindigd en ging het Bestuur over tot het verrichten van do noodige werkzaamheden voor de volgende wedstrijden. BEGROOT ING ZUXDERZEEFONDS. Uit Gravenhage, 8 Jaa, Verschenen Sm hot

Schager Courant | 1924 | | pagina 2