WAARSCHUWING. glazen flacons met geel etiket. wacht u voor namaak. Binnenlandsch Nieuws. Gemengd Nieuws. 'i Besloten werd voor volgend jaar de voorlichting1 van dezen Bond te vragen en te idem of het samen stellen van een dergelijke rubriek mogelijk is, zon der iet gevaar een aanvoer van alle mogelijke knollen te krijgen. Eveneens zal voor volgend jaar overwogen wor den, zulks op verzoek van den heer D. Wit Cz., Moerbeek, of een rubriek drachtige zeugen zal worden ingevoegd. Tot bestuursleden worden gekozen de heeren R. Kaan, Wieringerwaard, H. Rezelman, Schager- brug en P. Stammes Jbz., Schagen, de beide laat- sten in de plaats van de aftredende en niet-her- kiesbaar zijnde bestuursleden, de heeren K. Kant en D. P. Timmerman. De heeren Th. Roep, K. Blaauboer Sr. en C. Kooü worden benoemd tot leden van de commissie van onderzoek der rekening over 1924. By de rondvraag wordt nog door den heer Si Spaans, Barsingerhorn, aangedrongen op het ma ken van reclame voor den aanvoer van vetvee. De secretaris deelt mee, daarvoor reeds een en ander in voorbereiding te hebben. Hierna volgt sluiting. UIT DE HAND VERKOCHT. De heer P. Ott heeft zijn. woon- en winkelhuis aan die Nieuwe Laagzijidie alhier uit de hand' verkocht aan den heer L de Vries alhier. JAARCIJFERS VAN DE MARKT. In het jaar 1923 werden op de Schagermarkt o.m. aangevoerd: 1286 paarden; 260 stieren; 4257 gelde- koeien, magere; 4394 vette koeien; 1889 melk- en kalf koeien); 323 vaarzen; 1027 pinker-; 522 graskalve ren; 4575 nuchtere kalveren; 5679 lammeren; 1284 magere schapen; 9324 overhouders; 3471 vette scha pen; 6538 biggen. 488 magere varkens, 3121 vette vair- kens en 420900 kipeieren. BEVORDERD EN OVERGEPLAATST. Do heer R. de Vree, assistent aan het station Scha gen, is bevorderd tot stationsambtenaar en wordt in die kwaliteit met 27 Januari overgeplaatst naar Am sterdam. EEN MARKTJUBILEUM. Het zal volgens den datum op 7 Februari a.s. 30 jaar geleden zijn, dat de Raad van Schagen besloot eeno markt voor vette varkens te stichten. Op den eersten Donderdag in April daarop volgende werd de eerste varkensmarkt gehouden. Dit besluit van den Raad werd bekend gemaakt in die Schager Crt. van 22 Maart van 1894, de bekendmaking was getoekond door den wethouder W. A. Hazeu en den secretaris Denijs Een wekeliiksche aanvoer van 50 a 100 stuks be wijst wel, dat onze markt voor vette varkens in eene beslaande behoefte voorziet Een der mesters van varkens in de Wieringerwaard verklaarde ons. dat hl.t beter te Schagen kon markten dan te Alkmaar, Wel kreeg men te Alkmaar 1 a 2 cent meer per kilo, maar de hoogere onkosten en het gewichtsverlies vernietigen geheel die hoogere ontvangst Teneinde volkomen zekerheid te hebben legen bederf der Foster's Rugpijn Nieren Pillen door klimaatsinvloeden als gevolg van de verpakking in houten doozen, besloten wij ons geneesmiddel in glas te verpakken. Weigerl derhalve voorlaan alle in houten kokers verpakte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, doch eischt steeds dit geneesmiddel in LONDEN, 19 JAKUAKI 1924. FOSTER—McCLELLAN Co. DE POSTCHèQUE- EN GIRODIENST. Zooals gemeld is, zal deze week een begin ge maakt worden met de verzending van den stand dor poslrekeningen No. 1 tot en- met 100.000, gelijk die is vastgesteld door het centrale postgiroverkeer in Den Haag. Heden gaan de eerste de deur uit en het zal wel eind volgende week zijn, voordat alle honderd duizend rekeninghouders de stukken ontvangen heb ben. Het aantal niet-accoord1 verklaringen der reeds eerder verzonden rekening-saldi boven de 100.000 be draagt slechts eenige percenteni Maar dit behoeft er volstrekt nog niet op te wijden, dat ook de rekening saldi van 1 tot 100.0000 een dergelijk gunstig percen tage van niet accoord verklaringen zullen opleveren. De rekeningen van 1 tot 100.000 loopen nl. over heel wat hooger bedragen en heel wat meer posten dan die boven de 100.000. Onder de 100.000 vallen immers allo groots handelszaken, die een postrekening heb ben. Het publiek werkt het beste mede tot een welslagen van de controle van het centrale postgirokantoor door het formulier van accoord (niet-accoord) verkla ring zoo spoedig mogelijk ingevuld terug te zenden. En vooral, door zijn bezwaren tegen een bepaalden post in drievoud te vermelden (gelijk op het formu lier ook wordt verzocht). Er worden nog al eene data genoemd, waarop de girodienst zou kunnen wordten heropend, maar als men rekening" houdt met den tijd^ die verstreken is alvorens de nummers boven de 100.000 (die mmeren deels over kleine bedragen loopen) al of niet accoord verklaard weer in Den Haag waren1 verwerkt, dan kan men wel nagaan, dat de behandeling der num mers onder de 100.000 nog heel wat meer tijd zal ver gen. Wij mogen daaruit afleiden, dat van heropening van den dienst in het gunstigste geval wel niet voor eind Maart, begin April sprake zal kunnen zijn, ten zij de directie van den Postchèque- en Girodienst, den minister van Waterstaat mocht willen voorstel len niet de heropening niet te wachten, tot alle dan wel het grociste deel dér rekeningen, accoord zijn ver klaard. EEN EIGENAARDIGE OPVATTING, Beverwijk, 16 Jan. In de raadsvergadering kwam de houding der wethouders ter sprake en de wijze waarop zij met den burgemeester samenwerkten. De ze wijze van doen werd scherp gecritiseerdL mede, dat je voelt, dat je van mij hoort eni dat je me daarom geen verdriet wilt aandoen?" „Ik hoor van unatuurlijk oom Charles.... Er is toch niemand anders, van wie ik zooveel houd. Maar ik kon toch heusch niet weten, dat U dit zoo naar zou hebben gevonden" Oom Charles begon opnieuw. „Als iemand! je een cadeau geeft, en je houdt van die iemand, dan wil je dat geschenk graag zoo mooi mogelijk houden, is het niet. Toni?" „Ja.'- „Nu, jij hoort nu van mi}.... Maar, omdat ik nu niet altijd bij je kan zijinmoet jij dat geschenk, dus jezelf, mooi voor mij houden Begrijp je?" Toen begon het kind te bogrijpen „En.... en. als ik dingen doezooals vanmiddag.dan be waar ik het niet goed, bedoelt U? O, oom Gharlos. Ik zal voortaan altijd goed zijn, gelooft U me, oom Charles?" Oom Charles kuste haar donkere haa*\... Hij voelde dat ze niet rijp genoeg was om precies zijn meening to vatten Het kind beloofde goed! te zullen zijn, terwille van hèm, maar niet, omdat ze voelde, dat zij dit om andere redenen ook moest zijn. Hij kwam er nog even op terug, maar het scheen nie' geheel tot haar door te kunnen dringen. ..Ik hen voortaan goed, omdat ik weet, dat ik u anders ver driet zou doen." herhaalde ze nog eens. Toen gaf oom Charles het maar op, en begon haar van zijn reis te vertellen. Hij was in een land ge weest. waar altijd zonneschijn was en de lucht voortdurend stralend donkerblauw. Toni zat geheel betooverd naar zijn verhalen te luisteren en wilde, dat hij den heelen avond door zou kunnen blijven vertellen. Plotseling begon oom Charles over Lane, die nu te Eton op echool was en dien hij ook had had bezocht" Hij vertelde Toni, dat Fane erg voor uit was gegaan era er heel goed uitzag. Toni keek oom Charles strak aan. „Zie ik er goed uit? vroeg ze tocra. Oom Charles lachte. „Toni, je bent een echite vrouw", antwoordde hij. „Bedoelt U daar mee, dat ik het prettig vind om dingen te hooren vertellen, die ik graag wil weten" Ze begonnen beiden te lachen, maar de lach ver dween geheel van haar gezichtje, toen kort daarop Zuster Gabriëlle kwam zeggen, dat oom Charles' auto voor stond. Ditmaal huiLdie Toni niet, maar er lag een wereld van verdriet in haar groots oogen en haar lippen beefden Do wetbouder Eyking antwoordde hierop, dat hij niet van plan was zijn zetel op te geven, want dat do zaken te slecht gingen om een inkomen van f 12 per week die het wethouderschap hier oplevert op te geven. HET ALKMAARSCHE TELEFOONNET. De heer Van de Bilt heeft tot den Minister van Wa terstaat de volgende vragen geTicht: lo. Wil de Minister mededeelen, welke bezwaren er bestaan tegen overneming door het Rijk van het personeel van het Alkmaarsche telefoonnet, welk te lefoonnet door het Rijk op 1 Januari jl. werd over genomen? Is de Minister bereid alsnog maatregelen te treffen om hei bedienend personeel, dat nu geheel broode loos komt te staan en onder wie er zijn met 20,19 en 10 dienstjaren, alsnog geheel of gedeeltelijk over ie nemen, zooals dat indertijd bij de overneming van het Heldersch telefoonnet door het Rijk geschiedde? 2o. Welke overwegingen hebben cDen Minister geleid tot het niet goedkeuren van den door den raad der gemeente Alkmaar voorgesteldem maatregel om de hoogere kosten van de bediening voor den. nacht- en Zondagsdienst, nu die niet door het Rijk geschiedde, door de aangeslotenen zelf te doen betalen, en welke overwegingen hebben geleid tot het voorschrift, dat de gemeente de grootere kosten niet mocht verhalen op de abonné's? Is de Minister bereid om, nu de abonné's tegen die verhoogde uitgaven geen bezwaar maken (zie „N.-H. Dagbl." van 7 Jan.), als nog de gemeente in dezen vrijheid1 van handelen te geven? ,.DE TELEGRAAF" IN RUSSISCHEN DIENST. Onder dit opschrift doet ,<Het Volk" eene op zienbarende mededeeling, welke zij ontleende aan het Fransche communistische blad de „ITumanité" Dit blad heeft sinds eenigen tijd onthullingen ge daan omtrent groote eerste-ranga Fransche bladen en tijdschriften die voor groote sommen gelds zich in dienst hadden gesteld van de Roomsnhe pro paganda, ten behoeve van het plaatsen van 1 me ningen in Frankrijk enz.. Deze onthullingeh zijh geput uit de Russische Staatsarchieven uit de jaren aie onmiddellijk aan den grooten oorlog vooraf gingen. Ook enkele Hollandsche bladen zouden geld heb ben ontvangen uit de Russische Staatskas. Daarbij zjjn „N. Rott. Ct." en „Handelsblad" cn eenige financieel© bladen, die^ echter in 1912 slechts betaling kregen voor opneming van advertentie-, bevattende de trekkingslijs ten der Russische staats- leeningen, een vergoeding dus voor bewezen volkomen geoorloofde diensten. En het betreft slechts geringe bedragen, geen overmatig loon, dat een bedrag voor ongenoemde diensten zou kunnen bevatten. Er is echter ook bij „De Telegraaf", die geduren: de den oorlog tweemaal (op 1 Dec. '16 en ojt 1 Juni '17) f 80.000 uit de Russische staatskas ontving „voor bijzondere supplementen, aan Rusland ge wijd". Wat die supplementen wel aan „De Tele graaf" gekost zouden hebben? Ze zullen wel extra dik betaald zijn. Hier wordt een tipje opgelicht van den overi- fens doorzichtigen sluier, die over de gloeiende !n ten te-gezindheid van vDe Telegraaf" hing. Wat zou er te voorschijn komen, wanneer de En- gelsche en Fransche staat»-archieven ook eens ge opend werden? En wat, wanneer later het bolsjewistisch staats archief eens geopend en de subsidie-rokening der Tribune" opgeslagen werd? Do tijden veranderen, maar sommige regeerings- methoden niet Aldus het Volk. Dat „De Telegraaf" hierop het zwijgen niet kan bewaren, spreekt vanzelf. „De Telegraaf'-redactie doet dat als volgt: „Het Volk" aeed gisteren een wonderbaarlijke „onthulling", n.1. dat „De Telegraaf" in Russi- schen dienst zou hebben gestaan. Wii volstaan voor het oogenblik met de med<>- deeling, dat daarvan nimmer sprake is geweest en dat de conclusies en insinuaties van „Het Volk" absoluut onjuist zijn- De Russische Regeering heeft destijds een dood gewone handelstransactie met ons aangegaan; thans is het contract nog niet afgeloopen, daar slechts een klein deel is uitgevoerd tengevolge van den bij- zonderen loop der gebeurtenissen in Rusland. Wh zullen nader overwegen, of wij op dergelijke insuniatiee verder moeten ingaan en of het ge- wexischt is het geheele contract en de financioele zijde er van uiteen te zetten. Doch in elk geval zullen wij onzen raadsman, mr. J. de Vrieze opdragen om „Het Volk" in rech ten aan te spreken, teneinde door de Justitie te laten uitmaken, of het geoorloofd is dergelijke brute beleedigingen te publiceeren, zonder vooraf bijons degelijke informaties in te winnen. Wij merken dikwijls, dat De CourantHet Nieuws van den Dag een doorn in het oog is dei Volk-redactie, doch daarom is het nog niet geoor loofd om tot dergelijke unfaire ooncurrentie zijn toevlucht te nemen. Als „Het Volk" de arbeiders wil opvoeden, moet het beginnen met ©enigszins de behoorlijke eigen schappen van een goed paedagoog toe te passen. W ARMENHUIZEN. Tot tijdelijk. onderwijzeres aan de O. L. school al hier is met ingang van 1 Februari benoemd mej. J. van Schagen te Alkmaar. WABMENHUIZEN. Tot tijdelijk gasfitter aan het gasbedrijf is met in gang van 16 Januari benoemd de heer N. Kutterink, alhier. WARMENHUIZEN. De dienstplichtigen van de lichting 1924 uit deze ge" meente zijn toegewezen aan de navolgende korpsen, t!w. J. Dalenbeag, 21e Reg. Inf. (opleiding onderoffi cier), G. Jonker, 3e Half Reg. v.h, II Reg. Huzaren, J. G. Jonker, le Coinp. Hosp. Sokl. (Ziekendragers^ T. Klerk, 21e Reg. Inf., J. A. Ligthart, 2e Reg. VeldL Art (onbereden©), J Mekken, 21e Reg. Inf., H. J. Mosch, 21e Reg. Inf., J. Strijbis, idem en J. Tesse- laar, idem. W ARMENHUIZEN. De malariabestrijding in het distrieti Warmerahui- zen is 16 Januari aangevangen. De twee muggeraver- delgers zijn begonnen te Warmenhuizen en Haren karspel. De ingezetenen worden verzocht zooveel mo- gelijk hunne medewerking !te willen verleenen. VELE KLEINTJES MAKEN EEN GROOTE De af deeling Schagerbrug van de Halve Stuivers- vereeniging voor on- en minvermogende lijders aan vallende ziekten, telt reeds 18 leden. In het tijdperk van 12 Augustus28 November werd f 12.70 aan het Hoofdbestuur afgedragen. Julianadorp stortte in dien tijd f 14.40 en Breezand f 3.15. EEN POLDERJUBILEUM. De Baarsdorper- of Wognummermieerpolder is be dijkt en drooggemaakt krachtens octrooi van 8 Maart 1624. De bewoners van dien polder, groot 209 H.A., ge legen in de gemeente Berkhout, kunnen dus in dit jaar het 300-jarig bestaan herdenken. DE ROOFMOORD TE ETTEN, Naar V. D. vernam, heeft behalve de daders P. BaJs, G van Peer en A. van Settem ook een zekere J. Versteylen bekend dat hij bij deze vreeselijke moordzaak betrokken is en medegeholpen heeft haar uit te voeren. Waarschijnlijk is er nog een vijfde da der, R. de Bloed er t genaamd, die in arrest zit doch geen bekentenis wil afleggen. De moord moet gepleegd zijn door drie personen, terwijl twee in de buurt van de hoeve van Naalden op den uitkijk gestaan moeten hebben. De justitie zou door iemand uit het Heike in kennis gesteld! zijn van het voornemen der booswichten. Dat de man hiervan op de hoogte was, kwam doordat hem verzocht was den roofmoord le helpen uitvoeren, aan welk verzoek door hem geen gevolg werd gegeven. MISLUKTE POGING TOT INBRAAK. Vorigen nacht hebben dieven getracht in te breken In het Postkantoor te Oirle (N. Br.). De postkantoor houder hoorde gerucht, snelde naar het venster en loste enkele geweerschoten in de duisternis. Twee personen namen op het geluid hiervan de vlucht. Er wndt niets vermist ONDER DEN TREIN. Woensdagavond is de hoofdoonducteur Wolters, wonende te Amsterdam, die om 8.17 uur uit Roosen daal moest vertrekken, door een rangeerende loco motief aangereden. Hij werd in zeer erostigen toe stand van de spoorbaan opgenomen en naar het zie kenhuis vervoerd. De man heeft een beenfractuur, ernstige kwetsuren aan het nooid en inwendige kneuzingen bij dit onge luk opgeloopen. Woensdagavond geraakte een 48-jarige man op de lijn Enschede-Gronau onder den trein en werd ge dood. De cngelukkige was zenuwpatiënt. Hij laat een vrouw met 4 kinderen na. BEROOVING IN EE MAILTRETN. Parijs, 17 Jan. Twee gemaskerde en zwaarge- j wapende bandieten zijn Woensdagmorgen een mail- I trein binnengedrongen in de nabijheid van Metz. Zij losten een aantal schoten op den dlenstdoenden post beambte, wien zij op drie plaatsen in het hoofd trof fen, waarna zij ijlings de vlucht namen met medene ming van de aangeteekende brieven ter waarde van circa 330.000 fros. Gevreesd word't dat de beambte aan de bekomen verwondingen zaïl bezwijken.. GROOTE STAKING IN DUITSCHLAND. Elberfeld, 16 Jan. In de textielbedrijven in het gebied rechts van den Rijn hebben de arbeiders we gens loongeschillen het werk neergelegd. Alle bedrijn ven liggen stil. NIEUWE AARDBEVING IN COLUMBIA. New York, 17 Jan Uit Bogota (Columbia) wordt gemeld, dat Woensdag te Gachal&(?) twee sterke aadschokken zijn gevoeld!, welke de bevolking ten zeerste verontrusten. In de nabijheid van den vulkaan Cumbal te Ipiales, Garloeame(?) en Tulcan (in Ecua- dor) wordt een aanhoudend, oorverdoovend onder- aardsch gerommel waargenomen. De bewoners vluch ten naar het platteland uit vrees voor een herhaling van de catastrofe van December 1.1. HET ROODE LACHEN. Onder den titel „Het roode lachen" geeft de Rus sische schrijver Iwan Naschiwira merkwaardige heel-, den van de ontwikkeling van het bolsjewisme. „Wij geloofden", zegt Naschiwin „aan onze ge schiedkundige missie als een triomftocht, die eeuwen ver zou reiken, als aan een voorbeeld voor alle vol keren. Maar wij dwaalden. Ik geloof, dat ons in de naaste toekomst een geweldige religieuse taak wacht Want wij bemerken1 hoe langer hoe meer, dat het moeilijk is, zonder God op deze aarde te leven. Niet slechts het volk, maar ook de intelligentie verlangt naar de kerk en stroomt er reeds toe». In mij voltrok zich een langzame „UmWertung aller Werte". Ik zag plotseling in, dat de rationalistische religie, die ik mij langen tijd naar Tolstoy's leer had trachten eigen te maken, een even groote tegenstelling in die woorden zelf verbergt, als de begrippen „droog water" of kou de hitte'. Ik begrijp, dat het verstand met dit gebied eigenlijk niets te maken heeft, dat de religie een an dere schepping is van de menschenkracht, geenszins een schepping van 't verstand." DE AARDBEVING IN JAPAN. Tokio, 17 Jan. Behalve een paar lichte schokken is er sinds z©9 uur eergistermorgen niets bijzonders meer voorgevallen. Het aantal dooden wordt thans op 30 geschat, welke allen Japanners zijn. Alle ver bindingen zijn hersteld. Gelukkig was dit geval dus niet zoo ernstig! Een te legram uit Osaka meldt, dat de bevolking van Yoko- hama op straat kampeert uit vrees voor nieuwe aard schokken. In de badplaats Kamasoera, op elf mijl af- starads, vertoonde zich groote scheuren. Schepen le veren water; de tramdienst is gestaakt. Er zijn drie personen als gedood en twaalf als gewond gemeld, maar scholen, fabrieken en ziekenhuizen zijn omver- ge woï pen. DE JONGSTE OVERSTROOMING TE PARIJS Nadat zij twintig dagen lang een deel der Parij- sche straten en kaden onder water heeft gezet, is de Seine thans vrijwel weer .tot haar normale peil terug gekeerd, zoodat de handelsscheepvaart: weer kon wor den hervat; het was echter nog niet mogelijk den dienst der passagiersschepen weder op te nemen'. De normale treindienst lusschen het Gare d'Orsay en het Gare d'Austerlitz werd eveneens hervat en de electrische treinen tusschen Versailles en Parijs kun nen de hoofdstad bereiken tot aan het Champ de Mars, hetgeen het eekent dat deze treinen weldra als voorheen weer tot het Hotel des Invalides zullen kunnen komen. In de meeste laaggelegen stadsdeel en werd de electrische lichtleiding, door welker storing de stad gedeeltelijk van licht was verstoken, hersteld, doch het water, ,dat nog in de kelders der huizen staat, veroorzaakt vee longemak, daar in de meeste dier kelders de kachels der centrale verwarming staan, die daarom nog niet kunnen worden gestookt. Van den omvang van de waterpomp krijgt men eenig idéé uit de volgende gegevens. De schade, welke de stad Parijs en haar omstreken door de overstrooming heeft geleden, wordien ge schat op niet minder dan 20 millioen francs. Meer dan 8000 huizen werden gedeeltelijk onder wa ter gezet, en 9000 menschen moesten hun woning ver- lateu, terwijl velen van hen geen tijd hadden hun meubel9 ie redden; 21750 personen werden door de overstrooming in hun woningen verrast ©ra konden hun huis slechts per boot verloten. De hooge waterstand beeft veel werkloosheid met zich gebracht; bijna 10.000 personen werden tijdelijk werkloos. Veel schade is ook berokkend aan de eigenaars van talrijke overzetveren, die twintig, da gen lang hun booten moesten opleggen. Het parlement heeft, zooals bekend, toegestemd in een crediet van 10 millioen francs voor de hulpver- leening aan de slachtoffers, terwijl een publieke in schrijving een bedrag van 22.000 francs heeft opge bracht doch zelfs deze heide bedragen tezamen zijn natuurlijk rog lang niet voldoende om alle geleden schade te vergoeden. Toen de auto uit het gezicht verdwenen was, ging ze, zooals ze oom Charles beloofd had, naar de kin deren en bekende, dat zij de chocolaadjes had opge geten en daarenboven gejokt had. Toen ze daarbij een groote doos chocolade begon uit te doelen, waren de kinderen het geval gauw genoeg vergeten. In haar hart ko<n het haar evenwel bitter weinig schelen, dat de meisjes weer tegen haar sprakenHet eeni ge waaraan ze dacht was, dat oom Charles weer goed op haar was.... HOOFDSTUK 6. „Et toufces les choses si merveilleuses, quand j'étais jeune." Gedurende drie jaar kwam Toni niet in het huis van haar tante terug. Ze was met andere kinderen, die te ver weg woonden, met La Mère verschillende koeren gedurende de vacanties uit geweest. Eén zomer waren ze naar Devonshire geweest en had Toni voor het eerst de zee gezien, waarover ze enthousiast was. Een anderen maal waren ze naar Schotland geweest, maar ze had de bergen bijna gehaat „Als ik daar ben, heb ik een gevoel of ik niet kan ademhalen," zei ze eens.. „De bergen zijn zoo ontzettend hoog en groot en wü zijn maar zoo klein." Maar het was in Schotlana, waar ze een meisje ontmoette, dat haar vriendinnetje werd. Toni was toen dértien jaar, klein en heel lenger, maar ze had een prachtige wit-rose kleur en net haar was heel lang en aik geworden. Ze droeg het in twee lango vlechten, die over haar schouders vieln en ze begon er werkelijk heel aardig uit te den. Daphne Bavliss was toen vijftien jaar en was een schoonheid. Door dit uiterlijke schoon had waar schijnlijk Toni, die zoo buitengewoon gevoelig was voor alles wat mooi was, zien het eerst tot haar aangetrokken gevoeld. Hoewel Daphn^ niet veel van Toni begreep, vond ze de adoratie van het kind heerlijk en moest ze ook vaak lachen om de eigenaardige wijze, waarop Toni zich dikwijls uit drukte. Toni was volkomen gelukkig, dat ze van Daphne mocht houden en in haar nabijheid zijn. Ze vroeg zelf niets terug. Toni was ook in die da gen een volmaakte ideaOste en schreef haar vrien dinnetje alle mogelijke mooie en verheven eigen schappen toe, die Daphne nooit bezeten had en ook wel nooit zou bezitten. Ze vertelde aan Daphne allee, wat ze meemaakte en al haar gedachten. La Mère was nog altijd haar afgod: zij had ook Toni's buitengewoon talent om talen te leeren ontdekt. Iedere drie maanden schreef de moeder overste asn oom Charles. E^ns ontving oom Charles een brief van La Mère, waarin het volgende stond: „Ik ben soms bang voor Toni's buitengewone edelmoedigheid. Voor haar zijn haar twee groote deugden, dankbaarheid en edelmoedigheid, teveos haar twee grootste gevaren." Oom Charles vond dezen brief, toen hij uit Caïro, waarheen hij tot herstel van gezondheid gegaan was, terugkwam. Hij zag er slecht uit en zijn mooie dikke grijze haar, dat Toni altijd zoo bewonderd had, was heel dun geworden. Op hetzelfde oogenblik kwam zijn zwager, Lord Robert Wycke, de kamer bi men „Hallo, Carlo," riep Robert iachhend uit. „Blij, dat je weer terug bent. oudo jongen, het is allemachtig saai in Lon den. Je auto stond voor; mjoet je al weer weg?" „Ik wilde mijn nichtje in het klooster even gaan opzoeken." antwoordde oom Charles. „Klooster?" Is dat niet iets voor mij? Kun je me niet mee nemen, vroeg Robert lachend. Sir Charles, die Toni in langen tijd echter niet gezien had, wilde het kind graag alléén zien en njj voelde er op dat oogenblik niets voor om Robert mee te nemen. vJe zult je maar vervelen, als je meegaat," zei hij tot Robert. „Ouae iongen., ik ga met je mee. Ik herinner me Toni op net oogenblik heel goed.,.. Ze had donker haar... was heel mager, absoluut niet mooi.... maar ze was verduiveld geestig." „Zo zal vermoedelijk wel veranderd zijn," ant woordde Charles. „Ik heb haar nu in een jaar niet gezien en gewoonlijk veranderen kinderen heel sterk op haar leeftijd." Sir Charles had evenwel niet verwacht, dat er zoo'n buitengewoon groote verandering in net kind j had plaats gegrepen. Toen de deur van de wacht- I kamer geopend werd, zag Sir Charles voor een oogenblik niets anders dan een paar mooie fijne I beentjes, "kleine voetjes... een wit mousselinen i I jurk... de groote, bekende, verlangende oogen. Ver der zag hij niets, want Toni was als een wervea- wind op hem toegevlogen, sloeg haar beide armen om zijn hals en verstikte hem bijna onder haar kussen. „O. oom Charles',' zei ze verrukt. Sir Charles drukte haar hoofdje een weinig ach terover en keek in haar van geluk stralend ge zichtje. „Ben je blij me weer eens te zien. Toni?" vroeg hij toen. j „Het is zalig, oom Charles... Het is hier wel heel prettig, maar wanneer mag ik nu voor goed bij U komen?" Dezelfde gedachte was den laatsten tijd dikwijls bij Sir Charles opgekomen en hij was hierover ook al een paar keer met zijn vrouw beginnen te spre ken, maar Lady Henriette had altijd geantwoord: „Daarover kunnen wij later nog wel eens praten." „Je bent verschrikkelijk groot geworden, Toni." „Ik ben ook al bijna veertien jaar, oom... En 's Zondags mag ik voor La Mère thee in het salon schenken 1 „Nee maar, wat is dat?" lachte Sir Charles. „XJ moet heusch niet lachen, oom Charles, want ik ken nu werkelijk al heel wat. Ik kan pianospelen, ik kan Fransen en Duitsch spreken en... o, nog zooveel dingen meer." Sir Charles bleef het kind onderzoekend aan kijken. „Je bent ontzettend veranderd, kleintje," zei hij toen. „Ben ik veranderd... op een prettige manier?" vroeg Toni, terwijl ze oom Charles vol verwach ting Weef aanzien. „Op een heel prettige manier," antwoordde Sir Charles bevestigend. Ilij vatte oen van haar lange vlechten in zijn handen. „Wie raadde ie aan je haar op deze manier te dragen?" vroeg hy. „La Mère. Vindt U het niet aardig?Plotseling begon ze te lachen, zonder zijn antwoord af ie wachten... „O, oom Charles, ik kan aan Uw gezicht zien, dat U mijn haar wèl mooi vindt zoo. Ik merk het altijd direct, als menschen dingen aan mü aardig vinden en ik houd daarom ook heel dikwijls alt dadelijk van ze... Maar oom Charles, U moet} mijn vriendinnetje, Daphne zien.... ze is zoo ver schrikkelijk mooi. Ze is nu in den tuin." Ze rende naar het venster. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1924 | | pagina 6