neer het aan de ffsclub „Voorwaarts" gegeven I werd. Door die club wordt meer productief werk verschaft aan de ingezetenen. Met een omslag bij l do leden is 300 «Tilden ingekomen, doch als do winter aanhoudt, is dit gauw versnoept. Daar gervgelrilO a 12 menschen in de ijsboeier staan, wordt hier meer productief werk gegeven, dan door „Nut om Vermaak". Voorzitter -veronderstelt, dat „Nut en"Vermaak" slechts werk laat verrichten voor zoover dit nood zakelijk is. Als do baan klaar is, gaat het ver moedelijk een tijd zonder arbeid. Ik kan me voorstellen dat de jieer Barten dit naar voren brengt, doch ben huiverig er verder over te spre ken. Het is een kloino uitnoodiging, om met oen adres te komen. "Het behoeft niet te verwonde ren. als er volgendo vergadering oen adres is.' De heer Ootjors had ongeveer net zelfde willen zeggen, doch we hebben hier oen uitspraak te doen voor „Nut en Vermaak". Ik zou er heel goed in moe kunnen gaan, als het 25 gulden hooger ge steld wordt. In do ijsboeier kunnen alleen flinke menschen gebruikt worden en „Nut en Vermaak" neemt moestal menschen die in de ijsboeier geen werk kunnen doen. Zoo gezien is het aroheol niet misplaatst, steun aan ,,Nut en Vermaak" te geven. Voorzitter: Het is niet geheel werkloosheiaswerk wat men laat doen. Als er geen worklöozon zijn moet hot werk ook gebeuren. De heer Jes acht 50 gulden ook te laag. „Voor waarts" is een geheel andere vereeniging. De kos ten worden gewoon bij de bouwers omgeslagen. Dat kan voor „Nut en Vermaak" niet. De heer Barten: De heer Jes moet niet verge ten, dat alle bouwers ook niet rijk zijn; Bovendien is ait werk meer productief. Het een is brood, het andere vermaak. De heer De Geus gaat volkomen met het ge sprokene van den heer Ootiers accoord. Als werk kracht gezocht wordt, wordt het eerst naar werk- loozen omgezien. Dan zijn het in hoofdzaak halve krachten die té werk gesteld worden. Spreker wil ook gaarne het genoemde bedrag met 25 gulden vernoogen. De heer Barten is er niet tegen doch wilde al leen wijzen op het meer productieve van „Voor waarts. Me/fc fdfefemeene stemmen wordt hierna besloten het bedrag te bepalen op ten hoogste f75. Ged. Staten vragen het gevoelen van den raad over een ingekomen adres van den heer Reinders, om in Zuidscharwóude te mogen wonen f B. en W. stellen voor, goedgunstig te beschikken waarmee de raad zonder bespreking acooord gaat. Op het bekende adres van het gemeentebestuur worat zonder bespreking afwijzend beschikt. Als lid van de plaatselijke schoolcommissie zftn aftredend mej. E. Linthout en de ho&r Janssonius. De eerste wordt met algemeene stemmen herko- feen. Voor de tweede stelden B. en W. het vol- fende dubbeltal voor: 1. de heer J. Gorter, 2. mevr. rielinkNalis, waarmee gemeend wordt de lijn te volgen van het standpunt va# den raad om geen hoofden van scholen in de commissie te hebben. Met algemeene ëtemmen wordt de heer Gorter benoemd. j Als lid van het burgerlek armbestuur is aftre dend de heer H. Bekker, waarvoor hot volgen- j de dubbeltal is opgemaakt: 1. H. Bekker, 2. P. Duijves. Do hoer Bekker wordt met algemeene stemmen benoemd. Rondvraag. De heer Jes vraagt wat kan en moet gebeuren voor de werkloozen. Nu de vorst weg is, loopen er verscheidene langs de straat. Voorzitter: Dit punt is uitvoerig bij de behande ling der begrooting besproken. Inderdaad zijn er hoewel niet voel, toch enkelo werkeloozen, doch de meesten zijn lid van een vereeniging, waardoor ge durende ccnige maAnde^ steun ontvangen wordt. Het heeft wel do aandacht van B. en W., doch ingrijpen wordt nog niet noodig geacht. Uitgetrokken is er nog niet een en we hopen dat er door den verebtendxen eoo- noijiischen toestand meer werk komt en deze toe stand ook ten goede komt aan de werkloozen. De heer Jes: De meesten zijn pas lid en dus nog niet trekkende. Voorzitter: De toestand in de gemeente is op het oogenblik niet ongunstig te noemen. Er zullen altijd enkelo werkeloozen zijn, doch dit geeft ons nog geen aanleiding om maatregelen te nemen. De hoer Jes: Et zijn er wol een stuk of 15. Ze lcopen alle dagen rond. Enkelen er van zijn hier geweest, doch ze werden verwezen naar. het Armbe stuur. Voorzifter: Verwezen is niet het rechte woord. Al sprekende kwam het er toe dat de Armbesturen in deze de aangewezen lichamen zijn. De heer Jes: Er is toch wel productieve arbeid te vinden. Voorzitter:. Er bestaat bij B. en W. nog geen aan leiding om in te grijpen. De heer Duijves: Hoedanig is de wachttijd? De heer Jes: Doorgaans een half jaar. De heer Kooij: Welke productieve arbeid heeft de heer Jes op het oog. Als het dan de tijd is, kunnen B. en W. daarmee rekening houden. Voorzitter: Dat is te ondervangen door ons zoo noodig zelf tot den heer Jes te wenden. Neem» de heer Kooij daar genoegen mee? De heer Kooij: Jawel. De heer Kooij bespreekt daarna niet didTwuiver- weg doch de autodienaten. Ze voorzien in een groo- te behoefte en geven veel gemak, doch er is een ga- brek dat de veiligheid' der passagiers niet gewaar borgd is. Vo'or een paar maanden terug raakte er aan den Twuive^weg eeni bijna ledige aiyto te water. Ais ze vol geweest was, zouden ongelukken zeker gebeurd zijn. Spr. zou de ondernemers willen wijzen op de noodzakelijkheid van het aanbrengen van een noeddeur achter. Voorzitter: De voorschriften zijn niet voor ons, doch voor de gemeente waar de diensten thuishooren., in dit geval te Oudkarspel. De heer Kooij zou alleen op de noodzakelijkheid willen wijzen, zonder meer, en begrijpt niet dat nieu we auto's niet op die wijze ingedeeld worden. Voorzitter zal het verzoek overbrengen bij zijn collega te Oudkarspel. Wethouder Ootjers steunt gaarne het idée-Kooi]. Hierna sluiting der vergadering.

Schager Courant | 1924 | | pagina 6