Raad Barsingerhorn. aan nemen en bedenken, dat lyhtrekkèh niets a&- era is als een „partieele werkstaking" en uit sooi- aal-eoonomisoh standpunt scherp af te keuren. Ik vrees, dat Engeischen en Hollanders te fleg matiek zijn om hun fout te herstellen vóór hot te laat ia. Hier in Engeland zijn echter. zooals ik reeds zeide, iuiat door deze werkstaking veler oogen geopend. Inderdaad belangwekkend is het om te zien, dat de N.U.R. en het gros der leden, zich houdt aan de aanvaarding van het principe, dat aan den loonstandaard, tengevolge van georganiseerd over leg vastgesteld, niet mag worden getornd en dat het gros der leden van de N.U.R. zich niet door de stakende spoorwegarbeiders hebben laten overreden of dwingen, om ook het werk neer te leggen. Dit geeft weer moed, omdat het doet vermoeden, dat men wel is waar gedurende de laatste jaren een ontzettende crisis meemaakt, doch, dat die crisis, door verstandig inzicht, overwonnen zal worden. Laten wij dus moed houden en denken aan deze woorden: „by slow prudenoe to make mild, „a rugged peoplo, and thro' soft degrees, „Subaue them tho the usofull and the good. Zooals bekend, is de spoorwegstaking inmid dels opgeheven. Vergadering van den Raad op Donderdag SI Jan. 1924, des middags half drie. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter de heer K. Breébaart Dz., burgemeester, secretaris de heer P. Bronder. Voorzitter heet de leden welkom en waar dit de eerste vergadering in 1924 is, spreekt hij den wensch uit dat het dit jaar den leden en hunne gezinnen wel moge gaan en dat de discussiën weer, in het be lang der gemeente, even aangenaam als vorig jaar mogen worden gehouden. De notulen worden onder dankzegging aan den secretaris goedgekeurd. Ingekomen is bericht van Ged. Staten dat zij de beslissing over de begrooting van 1924 hebben ver daagd. De heer A Klare Dz. neemt zijn benoeming tot lid van het Burgerlijk Armbestuur aan mits de werk- loozen-verzorging niet meer tot de werkzaamheden van het Armbestuur wordt gerekend. De heer L. Strijder bericht, dat hij zijn benoeming als Hd van het Weezen-armbestuur aanneemt. Mevr. G. Bergman-Gons neemt haar benoeming als lid van de commissie van toezicht op het lager on derwijs aan. Bericht is ingekomen dat mej. E. Plooij benoemd is tot secretaresse van de commissie van Toezicht op het lager onderwijst. Door Ged. Staten zijn goedgekeurd 2e en Se sup pletoir® begroeting 1923, het besluit tot het aangaan van een geldleening en tot betaling uit den post onvoorziene uitgaven. Afschrift is ingekomen van het Koninklijk Besluit tot goedkeuring van het raadsbesluit tot vaststelling van de verordening tot heffing van opcenten op de vermogensbelasting. Al deze stukken worden voor kennisgeving aan genomen. Van het Bestuur van den polder Waard en Groet is bericht ingekomen dat bij' dit Bestuur is ingeko men een adres van Jb. Kistemaker e.a., waarin ge vraagd wordt aan adressanten over te doen het hou ten hulpsteigertje, in welk geval het onderhoud voor hun rekening komt. Het polderbestuur wil daarover niet met particu lieren in onderhandeling treden, doch -wanneer de gemeente er prijs op stelt het steigertje in bezit te •hebben, dan is het polderbestuur genegen daarover met het gemeentebestuur in overleg te treden. An ders zou tot sloopen dienen te worden overgegaan. B. en W. hebben dit adres nog niet behandeld en daarom wordt goedgevonden dat het om prae-advies in hun handen wordt gesteld. Van B. en W. van Nieuwe Niedorp is een schrij ven ingekomen naar aanleiding, van een door die gemeente ontvangen adres van de schippers van Barsingerhorn en Winkel, waarin op verbetering van het vaarwater van de Lijersloot wordt aange drongen. B. en W. van Nieuwe Niedorp hebben een onderzoek ingesteld en gebleken is, dat verbetering van sommige gedeelten noodzakelijk: ia Waar het hier ook betreft de belangen van gemeentenaren van Barsingerhorn, vraagt de gemeente Nieuwe Nie dorp, welk gedeelte der kosten de gemeente Barsin gerhorn in rekening mag worden gebracht. Ook dit adres wordt in handen gesteld van B. on W. Van de gemeente Werkendam is ingekomen een verzoek om adhaesiebetuiging op een door haar ge zonden adres aan H. M. de Koningin, om wijziging in de Hooger- en Middelbaar Onderwijswet en Wel wat betreft de bijdragen der plattelandsgemeenten aan die steden waar genoemde onderwijsinrichtingen zijn. B. en W. stellen voor adhaesie te betuigen en al gemeen gaat de Raad met dit voorstel mee. In verband met het tegen 1 Maart as. verleende „Tom!" hoorde ze eensklaps verbaasd uitroepen. Het was Lord Robert. „Heeft U het al gehoord?" vroeg ze angstig. Hij koek haar vriendelijk aan. „Misschien is het nog lüet zoo erg, als we wel denken, kindje. In mijn telegram stond alleen: „Kom over". Wèt seinde tante Henriëtta aan "jour" „Ik hetf heelemaal geen telegram gekregen. Ik las het in de oourant En toen voelde ik, dat ik naar hem toe moest... zou gauw als maar mogelijk was." „O, nu begrijp ik het," antwoordde Lord Robert Hij nam haar mee naar beneden en wilde, dat ze iets zou eten. „Ik kan niet., heusch ik kan niet eten," zei Toni „Hoo laaat heb je ontbeten?" 4„Ik heb heelemaal niet" ontbeten... ik kón het mot Het lijkt wel, alsof er iets in mijn keel zit, {waardoor ik niet slikken kan. O, als de boot maar vlugger ging. Hoe laat is het nu?" Toni was tótaal van streek en deed niets anders dan vragen, hoe laat het was. De boot kwam to laat aan, waardoor ook 'de trein een uur over tijd Charing Cross bi^nonstoomde. De auto wachtte voor den uitgang. „Hoe is het met Sir Charles P" vroeg Lord Robert onmiddellijk aan den chauffeur maar deze was don hooien dag met den wagen weg geweest, dus kon ifiets naders zeggen. Lord Robert vroeg zich af. wat tante Henriëtai wel zou zeggen, dat Toni ook over was gekomen. Zji had hem zeer duidelijk haar meening over haar nichtje te kennen gegeven en deze was natuurlijk niet direct zeer vriendelijk geweest. "Lord Robert begreep odk heel goed, dat als Charles niet zoo veel van Toni had gehouden, het kind waarschijn lijk wel een dragelijk leven bij Henriëtta had kun nen hebben. „Maak voort.,., maak voort," mompelde Toni. Ze zat op het uiterste puntje van het bankje in den auto, alsof ze hierdoor do wagen vlugger had kun nen doen rijden. Eindelijk hield hij voor hot "huis stil. Do deur werd onmiddellijk geopend. Met een enkelen blik had Robert 'de dichte luiken gezien; hij trachtten og iets tegen Toni te zeg'gen, maar zo vloog de trappen op naar boven, naar oom Char les' kamer. „Oom Charles.... oom Charles...." Een verpleegster stond op. Een oogenblik hield Toni haai adem in en koek naar het rustige ge eervol ontslag aan den vuilnis-ophaal der, stellen B. en W. voor over te gaan tot het vaststellen van. een nieuwe instructie en in de vacature to voorzien, waarbij het salaris wordt bepaald op f1200. De voorgelezen instructie wordt zonder op- of aan merking vastgesteld. De heer Burger dringt er op aan, dat tijdens €«en vorstperiode dc vuilnis in Barsingerhorn in vol doende mate wordt weggehaald. Voorzitter zegt, dat dit wanneer een flinke kerel is aangesteld, wel zal 'gebeuren. Nu waren we op achter en zijn een paar werkloozen aangesteld. Maat als de vuilnis regelmatig wordt weggehaald, zal het wel gaan. Alleen bij langen winter zal misschien wel eens hulp noodig wezen, doch B. en W. zul len zorgen dat ze dan op een andere manier wordt weggehaald. De heer Burger wijst ook op den slechten toestand waarin de schuit verkeert. Voorzitter zegt, dat hij wanneer hij op de laatste vergadering van B. en W. tegenwoordig was gewee3t, het plan had gehad den heer Engel te verzoeken een ijzeren schuit te koopen. De oude schuit zal niet meer worden gerepareerd en straks zal spr. over een nieuwe schuit met den heer Engel spreken. De heer Burger zou het ook op prijs stellen wan neer de vuilnis werd opgehaald met overdekten kruiwagen. Voorzitter antwoordt dat het de bedoeling is de vuilnis zoo vroeg mogelijk, niet over dag, te doen ophalen. B. en W. zullen evenwel overwegen een overdekten kruiwagen te doen gebruiken. De heer Spaans meent dat, bij winter de vuilnis met een rijtuig kan wordten opgehaald. De heer Smit zegt dat dit nu ook gebeurt en ver der wordt meegedeeld dat waarschijnlijk deze week het ophalen der vuilnis te Barsingerhorn afloopt. Aan de orde komt de benoeming van een onder wijzer te Barsingerhorn, vacature-B&x. De Raad gaat in comité. Na heropening wordt meegedeeld dat de voor dracht luidt: 1. J. L. H. J. Westenberg, Helder, 2. J. Best, Koog op Texel, 3. J. R. van Mansum, Warmen- huizen. De heer Westenberg wordt met algemeene stem men benoemd. In diensttreding zoo mogelijk 1 Febr. Aan dp orde komt de wijziging van het Reglement en tarief voor de levering van electriciteit. Zonder bespreking worden de voorgestelde tarie ven vastgesteld en wel: voor lichtstroom: een vast recht van fl.per maand, waarvoor een verbruik van 20 K.W.U. per jaar wordt toegestaan. De ver anderlijke kosten zullen bedragen voor 21 - 40 K.W.U, 50 cent per K.W.U., van 41 tot 60 K.W.U. 45 cent, van 61 tot 80 K.W.U. 40 cent, van 81 tot 100 K.W.U. 35 cent, van 101 tot 150 K.W.U. 30 cent. van 151 tot 200 K.W.U. 25 cent, van 201 tot 250 K.W.U. 20 cent, van 251 en meer 15 cent. Voor krachtstroom, bij gebruik van stroom enkel buiten de lichturen een vast recht per jaar per geinstalleerd vermogen van K PK. en daar beneden f7.20, boven Vt PK. tot 1 PK. f9.—, van 1 tot 5 PK. f 18, van 5 PK. en daarboven f 12.plus als huur voor de dan naar het oordeel van het bedrijf noodige controlemiddelen, 10 van do waarde dier middelen. Veranderlijke kosten: voor de eerste 200 K.W.U. 35 cent per K.W.U voor de tweede 200 K.W.U. 30 cent en voor de derde 200 K.W.U. 25 cent per K.W.U., terwijl voor meer der gebruik een speciale regeling kan worden aan gegaan. Bij gebruik van stroom zoowel binnen als bui ten de lichturen, bedraagt het vast recht per Jaar: per geinstalleerd vermogen van 1 PK. van f90, plus als huur voor de naar hoi oordeel van het bedrijf noodige controlemiddelen, 10 van de waarde di*r middelen, terwijl de veranderlijke kosten in dat ge val bedragen: voor de afgenomen K.W.U. gedurende de lichturen 12 cent per K.W.U. en voor de overige aigenoraen K.W.U. een prijs zooals hierboven is aan gegeven voor het verbruik alléén buiten de licht- uron. Op een boete van minstens f50 is het ten strengste verboden tijdens de lichturen, zonder me deweten van de Directie, stroom af te nemen, aL- ders dan ten dienste voor gewone verlichting. Naar aanleiding van opmerkingen door Ged. Sta ten gemaakt op de gemeentebegrooting 1924, op merkingen van administratieven aard en wel na dere omschrijving en splitsing van enkele posten, wordt die begrooting nader door den Raad vastge steld. Voorzitter zegt dat straks meegedeeld is dat het besluit tot het aangaan van een geldleening door Ged. Staten is goedgekeurd. De leening ad f15000 is tegen 57* rente aan te gaan bijl de boerenleenbank maar om dio leeningen niet steeds over particulieren te doen loopen, stellen B. en W. voor dat de ge meente lid wordt van de Boerenleenbank. Goedgevonden. Bij de rondvraag wijst de heer Burger op den z.i. desolaten toestand van de kluft bij Groet. Het pad is in een toestand'dat de prut je over de klompen loopt en er dient noodzakelijk wijziging in ge bracht te worden. Voorzitter zegt dat de secretaris op zich heeft ge nomen Kuiper op te dragen grint te halen. De secretaris veronderstelt dat het moeilijk varen de oorzaak van vertraging is geweest. Voorzitter wijst er op dat thans overal een deso laten toestand heerscht, maar er moet spoedig ver andering aangebracht worden. De heer Engel deelt mede, dat deze kluft verle den herfst al is besproken, doch dat Groet niet wist hoe aan beh&rding te komen, daar Groet zelf wel de kluft in orde wilde maken. In verband1 daarmee is hier besloten grint en basalt bij Kuiper te bestel len. Later heeft spr. een ander bij zich gehad, die een andere oplossing wist en die voor de kluft een kar of zes puin wist. Spr. heeft toen maar 6 karren puin gekocht, de heer Blaauboer zou ze rijden, maar de man kon ze later niet meer krijgen. Toch is het wel ge wensch t dat daar puin werd opgebracht. De heer Blaauboer is v-an oordeel dat de grootste zwakke plekken dè&r zijn. waar de buizen van de waterleiding liggen en daarom rijst bij spr. de vraa of nu her onderpad door het Waterleiding bedrijf in orde is gemaakt, zooals het door dat bedrijf is ievonden. Spreker vraagt of de heer Kistemaker reeds met iemand van het P.W.N. is rond geweest. De heer Kistemaker zégt, dat die rondgang door de aanhoudende vorst nog niet heeft plaats gehad. Voorzitter is het er mee eens dat die rondgang dient te geschieden, maar evengoed moet die kluft worden voorzien. De heer Spaans wijst op te weinig goeden onder grond van de kluft, bepleit daarom het opbrengen van grof puin en daarover dan basalt en grint. Wat het leveren, van grint door Kuiper betreft, spr. vreest dat daarvan voorloopig niet veel zal komen, want hij is nu voor „de Ster" bezig en als hij terug komt weer opnieuw. Voorzitter belooft een onderzoek te zullen instel len. De heer Blaauboer blijft het beter achten dat eerst het waterleidingbedrijf de wegen weer goed oplevert. De knippen waarover hier gesproken wordt, zijn drie doorgravingen voor de waterleiding gemaakt. Voorzitter wil dan bij het P.W.N. op spoed aan dringen, maar de heer Kistemaker zegt dat hij nog wel deze week met iemand van het P.W.N. zou kun nen rondgaan^ De heer Burger komt dan terug op het vorig maal door den heer Kistemaker besproken pad aan de Onder-Buurt. Nu de Banme zich onttrekt-.-... De heer Spaans: Neen, neen! De heer Burger: Nu het dan niet onder de Banne ressorteert, zou spreker willen dat de gemeente het pad in orde maakte. Voorzitter acht dit niiet zoo'n gemakkelijk zaakje en wil het daarom eerst in de vergadering van B. en W. bespreken. De heer Blaauboer merkt nog op dat door het Dijksbestuur trappen in dén dijk zijn gemaakt en dat feitelijk het langs den onderkant van den dijk gaan oogluikend is toegelaten. B. en W. zullen er hum aandacht aan, schenken. De heer Burger wijst verder op den toestand van de wegen aan de Nieuwe Streek en het Koern. Spr. zou wel aan den voorzitter van de Banne, dén heer Spaans, willen verzoeken om de kuilen, knippen en gaten te doen herzien. Voorzitter merkt op dat de heer Spaans hier zit als raadslid en niet als voorzitter van de Banne. De gemeente zou dan een verzoek tot de Banne kun nen richten. De heer Engel meent dat de Banne vóór het straatwerk van de Nieuwe Streek en het Keern geld ontvangen beeft van het waterleidingbedrijf en de Banne zou dus dat werk kunnen laten dóen waar door zij geld heeft ontvangen. De heer Spaans zegt dat we allemaal wel weten welke sporen de waterleiding achterlaat, maar ook dat de Banne niet in staat isi alle straten te ver leggen. De Banne is druk bezig de kuilen 'op te halen en spr. zegt dat niet alleen de Nieuwe en Oude Streek en het Keern voorzien moeten worden ook- hier in Barsingerhorn is hert heel noodig je pootjes flink op te tillen. Maar het is voor de Banne onmo gelijk overal tegelijk te wezen. De Banne doet haar lest de kuijen' op te halen en in den nazomer of van den zomer zal wel de Oude en Nieuwe Streek, het Keern en hier de dorpsstraat worden verlegd. Het is overal een ontredderde boel, maar dat doet de natuur. Na deze mededeelingi gelooft voorzitter beter te doen door geen verzoekschrift aan de Banne te sturen. De heer Burger is het hiermee eens en dankt den heer Spaans voor de voorbereiding dezer plan nen. Hierna sluiting. acht op t witte kussen. „Hij slaapt... dan wordt bil ook misschien wel gauw beter," fluisterde ze tot de liefdezuster. Ze knielde neer voor het bed en leunde met haar hoofd tegen het kussen. Het was, alsof er op dat moment een glimlach van verade ming over haar gezichtje trok. De verploegster keek medelijdend op haar neer. „oir Charles is vanmiddag om twee uur ge storven, zei ze toen zachtjes. Toni staarde haar aan... Langzaam stond ze op.... Haar oogen bleven naar het bed kijken... Toen gaf ze een gil, sloeg haar armen in ae hoogte en iviel op deil grond neer... Zo was tamelijk £auw weer bijgekomen, maar was toen onmiddellijk in een zwaren slaap ge vallen. Gelukkig bleef zij den heelen middag slapen, en werd eerst tegen den avond wakker. Toen trok alles van dien dag weer aan haar "geest voorbij. Honderden herinneringen kwamen bij haar boven. Zo zag oom Charles voor zich, zooals ze hem jaren geloden voor het eerst had gezien, knielend bij haar vaders bed....fc en "daarna, dien_ eersten dag, dat ze met Fane en hem in don dierentuin was geweest hoe 1 ief hij al tijdvoor haar was geweest en hoe zacht. Zoolang als zij zich in de laatste jaren kon herinneren, was oom Charles er altijd geweest- Ze had zich heel dikwijls eenzaam gevoeld, maar zo had toch door alles heen geweten, dat ergens toch altijd oom Charles nog was on aio gedachte 'had haar gelukkig gemaakt.... Nu was hij er niet meer.... en ze zou nooit met haar kleine vreugden en smar ten meer bij hem kunnen komen, want hij zou het niet meer kunnen hooren. Er was nu een keel feToote, hooge muur# tusschen hen beiden ópge trokken, waar ze nooit over heen zou kunnen klim men... Vanmorgen, toen ze de courant t las, leefde oom Charles nog... en ze had hem niet meer mogen spreken. Ze begroef haar hoofd in de handen on. eindelijk kwamen de tranon. Het was toch niet mogelijk, dat zo hem nu nooit meer zou kunnen zien... dat hij nooit meer bij haar op hot pensio naat zou komen... ze niet meer tegen kern aan zon kunnen kruipen. Er was op dat oogenblik niemand bn haar om haar te helpen., te troosten... ze vocht alléén en ze had zóó'n ontzettend verdriet, als we alleen maar kunnen voelen, als we nog héél, héél jong zijn. Later, als we ouder zijn geworden, lijden we Óók Binxietdandsch Nieuws* ST. PANCRAS. Algemeene ledenvergadering van „De Tuinbouw", ten huize van den heer Gerritsen, op Woensdag 30 Januari, 's nam. half twee. Aanwezig 97 leden. Dö voorzitter, de heer C. Kloosterboer, opent de bijeenkomst met een welkom aan de aanwezigen. Hij doet dit met grooter opgewektheid dan een jaar geleden. De prijzen der producten zijn hooger en vreesde men dat Duitschland voor de kooistre- ken verloren was, het blijkt, dat men zich vergist heeft. Hii spreekt de beste verwachtingen voor 1924 uit en hoopt, dat de arbeid loon end mag zijn. Daarop ïs het woord aan den secretaris, den hoer T. Engel, die de notulen leest, welke worden goed gekeurd Daarna least hp het jaarverslag, waaruit blijkt, dat er 9 bestuurs- en .5 ledenvergaderingen znn geweest. Het ledental is door uittreding der R.-K leden uit 't Zuidednd gedaald tot 233 Algemeen goedgekeurd. Als penningmeester doet hij rekening en verant woording van zijn beheer. Ontvangen is in totaal f2497.95. uitgegeven f2361.56, zoodat in kas is f 136.39. i in Nagezien door de heer en H. en D. Gerritsen die alles in orde hebben bevonden, wordt den pen- ningmeester dank gebracht voor accuraat beheer. Daarop doet de voorzitter eenige mededeelingsn* te 1 o.a dat de omzet over 1923 keeft bedragen f 2.216.959.45, enz. Aat besluit met de L.G.C. gezamenlijk de ratten K m t Ambacht door serum te bestrijden. Ook wor- »an den door de leden de benoodigde manden, glas, .on koolkragen, enz. opgegevon. Bij de volgende verkiezing van 2 bestuursleden, aftredend de hoeren P. Gootjes en D. v. d. Wou de, waarbij de heer v. d. Woude te kennen geeft, zioh niet horkiesbaar te stellen, wordt de lieer Goot je* herkozen en gekozen de heer Jb. de Vries, dio 5 benoeming aannemen. Ook het voorstel openhouden van het vaarwa- ter in Broek, tusschen laadplaats on veiling, werd algemeen aangenomen. Doch het voorstel: 't plaat- Op sen ter laadplaats van een overkapping als lig- 1 plaats voor hen, die niet direct kunnen lossen, werd wegens de hooge kosten niet aanvaard. Daarna werden de afgevaardigden volgens de in 1 ledenlijst benoemd, voor de a.s. algemeene. leden vergadering te Heerhugowaard. De rondvraag bracht ter sprake: het reoht op overleggeld. het wegloopen na 4 uur van een paar transportarbeiders, net beter bekend maken van het Syi veranderen van den aanvang der veiling, enz., waarna de voorzitter, na den heer v. d. Woude bedankt te hebben voor wat hij als lid van 't bev stuur der vereeniging had bewezen, de vergadering ouder dank voor de aangename besprekingen sloot. VAN EEN JACHT OVER DE DAKEN. f j Bij den opkooper Westerbaan werd onlangs, in scl in verband met de inbraak te Kampen ten na'deele ga van de Nederlandsche Bank gepleegd, huiszoeking J kr gedaan. "Bh die gelegenheid zijn lappen nieuwe i stof voor keerenpakken gevonden, van misdrijf afkomstig. Er zijn enige maanden geleden vier stukken der gevonden heerenstof gestolen uit een in de Paleisstraat gevestigde winkel en de opkooper ver klaarde dat goed in ontvangst te hebben genomen van Johannos Kollewijn, een jongeman die, on danks zijn negentien jaren, reeds zeer ongunstig bij politie en justitie staat aangeschreven. Uit het voortgezette onderzoek bleek dat dit jongemonsch en een zijner makkers, zekere Jongejan, niet go- heel onkundig zijn van dien diefstal. Hierbij komt dat Kollewijn wordt verdacht van de berooving van f 10.000, in een woning aan de Ceintuurbaan ge pleegd, waarvan een Duitsche bankdirecteur het slachtoffer was. Die misdaad zou zijn gebeurd in het huis, door Johannes Kollewijn en Nellie Koore mans bewoond. Om al deze redenen was do politic van het bureau Pietershal er zeer op gesteld, met deze personen nader kennis te maken. Jongejan is eenige maanden geleden voor een ander feit opgeborgen, Nellie Kooremans en Johan nes Kollewijn waren echter niet te vinden. Inspec teur Joosten, die herhaaldelijk probeerde het stel op te sporen, trof het zoo, dat het telkens juist was vertrokken als hü het juiste adres gevonden had. Zoo verging het kern o.a. Dinsdag j.L in de Chi- neesche wijk te Rotterdam. Maar aat was de laat ste maal. Want nog diezelfde avond werd door de Rotter- damsche recherche op de Hoogstraat aldaar een auto aangehouden waarin beide gezochton zaten en zekeren PaJmeijer uit de Jordaan, waarbij Jo hannes vroeger heeft gewoond. De Rotteraamsche politiemannen zagen Polmeijer voor Kollewijn aan, arresteerden don eersten on lieten den laatste gaan. Deze maakte er gebruik van per auto zioh naar Den Haag te laten brengen, naar een adres in het Achterom. Doch gistermid dag heeft inspecteur Joosten, met eenige Am- sterdamsche rechercheurs en geassisteerd door de Haagsche politie, de hand op Kollewijn gelegd. De vluchteling trachtte over de daken te ontko men, liet zich langs een schoorsteen afglijden, sprong van plat op plat, sprongen van minstens drie meter en, van één hoog op den beganen grond.... in een waschtobbe. Toen maakte hij wéér beenen, liep door een boekwinkel de straat op doch werd opgemerkt en door de politiemannen gegre pen. Donderdagmorgen is het tweetal te Rotterdam gearresteerd naar hier overgebracht en 'de Haag sche arrestant zou in den namiddag volgen. Daar na zal het voorloopig onderzoek tegen dit trio beginnen. De 19-jarige Kollewijn had een voorwaard el iko veroordeeling tot zes maanden gevangenisstraf op zijn kerfstok, de rechtbank alhier heeft gelast dat dio straf door hem moet worden geboet wijl hij zich niet aan de voorwaarden heeft gehouden. HdblcL nog.... maar dan begrijpen wij. HOOFDSTUK 11. „Le Roi est mort, vive le Roi." Den volgenden morgen liet Lady Saumarez aan Toni vragen, even bij haar te willen komen. Zelfs midden in haar verdriet hinderde het haar, dat Toni in het huis was. Ze had het kind in maanden nog niet thuis willen laten komen. Toni kwam langzaam de kamer binnen, en* op dat oogenblik voelde Lady Saumarez iets als mede lijden voor haar. Haar gezichtje was doodsbloek en er waren diepe kringen onder de groote oogen. „Tante Henriëtta," zei ze zachtjes. „Ik had het U gisteren al willen vragen.... maar toen heb ik U niet gezien.... Heeft oom Charles... nog naar mij gevraagd?" Ademloos wachtte ze het antwoord af. Ze kon zich niet. voorstellen, dat oom Charles zoo zonder afscheid van haar te nemen, kon zijn heengegaan en ze had zich voortdurend aan het idee vastge klampt. dat hij toch zeker nog naar haar gevraagd zou nebben. „Neen...." antwoordde Lady Saumarez. „Maar wel heeft hij nog over dien laatsten middag ge sproken, voordat je naar Parijs ging. Dat scheen hom in zijn ziekte zelfs nog te hinderen." Toni beefde en in haar oogen kwam weer de zelfde wanhopige uitdrukking. Het was waar, dat Lord Charles nog over dien laatsten< middag en net voorgevallene had gespro ken. Misschien zag hij plotseling heel duidelijk, toen hij zijn einde voelde naderen, den langen weg voor zich, die Toni nog zou hebben af te leggen. Misschien voelde hij toen juist heel erg sterk, hoeveel hulp en" liefde het kind daarvoor noodig zou hebben en dat hij er heel gauw niet meer zou zijn om haar die dingen te kunnen geven. Lady Saumarez voelde voor een oogenblik iets zachtere in zich opkomen, toen zo do ongelukkige uitdrukking- op Toni's gezichtje zag. ,.,Ik weet zeker, dat je er al lang geleden spijt over had," zei ie onhandig. „En dat heeft oom Charles ook wel begrepen." Tom kon niet antwoorden. Plotseling kon ze zich niet langer goed houden en barstte in snikken uit „O. teute Hettv Lady Saumarez hield niet van scènes. Ze had zelfs niet geschreid in het bijzijn van haar kame nier en van Lord Robert „Huil niet zoo, Toni.... We moeten ons altijd beheerschen. Ik begrijp heel goed, dat je^ het org naar vindt, dat oom Charles gestorven is, maar bedenk ook eens, wat het voor mij is.'\ „Ja, dat begrijp ik," fluisterde Toni. ^Eensklaps greep ze Lady Saumarez' hand. „Tante Hetty, ik beloof u, dat ik heei erg mijn best zal doen; om alles te doen, wat U wilt Ik beloof het u." „Dat is goed," antwoordde Ladv Saumarez. „Maar het was om te beginnen al beter geweest, als je me daden had getoond. Ik ben er verbaasd over, hoe Madame de Vries je toestemming heeft gegeven om hierheen te komen, zonder mijn per missie daarvoor te hebben gekregen. Fane, die daarenboven nog je ooin's erfgenaam is, vroeg" mij vanmorgen per telegram, wat ik wilde, dat hij zou doen. Natuurlijk moest hij nu naar huis komen. „Ik voelde, dat ik niet weg kon blijven, toen ik wist, dat oom Charles zoo ziek was,' antwoordde ze zachtje. Het leek haar zoo vreemd, dat Fane, die ze in jaren niet gezien had, nu in oom Charles laats zou komen. Ze kon er zioh geen voorstele ng van maken. m Fane kwam ongeveer tegen één uur aan. Toni zét alleen aan ae lunchtafel, met de grootste moeite trachtend iets te eten. Hij was heel stooI geworden en zag er buitengewoon knap uit. Hy droog een breed en rouwband om den arm en kuste TonL „Je ziet er niet goed nit, kindje, zei hu tot Toni, die hierop'niets antwoordde. Toen belde nu de huishoudster en vroeg haar hem een warme lunch te willen brengeh. „Ja zeker, Sir Fane," antwoordde de puishoud- ster. Fane glimlachte en keek Toni aan. „Hoorde je, dat ze mij al „Sir Fane" noemde? Het klinkt met kwaad hè?" „Zwijg- Hoe kun ie daar nu over praten, zei Toni haastig. „Hoe kun je, Fane?" Plotseling trok Fane een hooi ander, bijna tries tig gezicht. „Natuurlijk spijt het me vreeslijk van oom Charles. Ik vind hot misschien akeliger, dan jij zou durven denken ,maar het is toch met noo&ig, om dat aan iedereen te laten merken. x Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1924 | | pagina 6