AlEtieei Niiüs- AiIïErtsntls-1 Lulliiillil Donderdag 21 Februari 1924. 67ste Jaargang. No. 7388. Uiiiicversi N.V, v.h. TRAPMAN Co., Sctiagcn 1ERSTI BLAD. Binnen landsch Nieuws. Uit den W.F.V.B. 11 w»n« RS SCHA5E1 ClüïM Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. BIJ inzending tot *s morgens 8 uur, worden Adver- tontiön notr zooveel mogelijk in het eorstuitkomond nummer geplaatst. POSTREKENINO No. 23330. INT. TELEF no. 20 Prijs por 3 maanden f 1.65. Loasc nummers 6 cent. ADVERTEN- TIöN van 1 tot 5 regels fl.10, iedere regel moer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Groote lettors worden naar plaatsruimte berekend. DIT NUMK2ER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. vangenisstraf voorwaardelijk, met 3 proefjaren. Alle secretarissen worden verzocht hun naam on De Politierechter vonnisde de ontrouwe dienstbo- adres deze week nogmaals aan den algem. secretaris de met 3 maanden gevangenisstraf voorwaarde1 ijk op te geven. Zulks ter voorkoming van abuizen. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Zitting van Maandag 18 Februari 1924, VOOR DEN POLITIERECHTER. i. N STERKEN DRANK MEER. jjt ccrsto heden behandelde zaak was contra Cor- r.< f'i Wert. Deze zaak was 19 Nov. ji. niet go- hti. dcld om alsnog het rapport der reclas- seorinir te hooren, waarvan thans kennis was geno men. Aan beklaagde is in deze strafzaak diefstal ten laste gelegd, doch hij heeft den laatsten tijd zich ab soluut niet aan het gebruik van sterken drank over- gegven. Wat is gecontrijord. Bekl. wordt nu vor- oordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf voorwaarde lijk, met een proeftijd van 3 jaren en bijzondero voorwaarden. INBRAAK TE KOEGRAS. De gebroeders Dirk Schrieken en Jan Schneken van Callantsoog moesten vervolgens voor de vier schaar komen. Alleen Dirk was present. Hij had zich in gezelschap van zijn broeder Jan in den Oudejaarsnacht begeven naar het café van Jan Marees te Koegras. Marees was dien avond niet thuis. Er werd een ruit in de deur en een ruit in Let raam van de herberg verbrijzeld: en toen heeft Dirk zich toegang tot het café verschaft en een paar flesscben drank benevens wat sigaren weggenomen Jan Schrieken is niet in het café geweest volgens be- kluagde's verklaring. Toen Dirk een en ander bij el kaar had de geldla bevatte anderhalve cent en is 's morgens op do toonbank gevonden met onaange roerd gebleven inhoud heeft hij den Luit aar zijn builen wachtenden broer overhandigd. Samen heb ben zij: toen van een flesch drank geproefd. De an dore flesch is gebroken. Dg kastelein Marees zegt, na het gebeurde drank en sigaren to hebben vermist. Z'ni vrouw vermiste bovendien ecnigo reepen chocolade. De O.v.J. eischte tegen Dirk 3 maanden gov. en te gen Jan 3 maaftden gev. voorwaardelijk, met een proeftijd van 3 jaren. De uitspraak wordt tot vol ger de week aangehouden om as. Maandag Jan Schrieken hier te laten verschijnen! voor er uit spraak wordt gedaan. EEN DUUR PRAATJE. Do volgende beklaagde, Albert Nijdam, Is niet ver schenen en tegen hem wordt verstek gevraagd en verleend. Albert heeft den 2den Januari JI. een belas tingambtenaar te Enkhuizen beleedigd en liep een tientie boete of 10 dagen hechtenis op. EÉN LIEFDESGESCHIEDENIS. Jchannes Scheerman uit Castricum en zijn broer Iambertus stonden gezamenlijk terecht wegens mis handeling, te hunner woonplaatse door hen in den avond van 21 Januari gepleegd. Deze omstreeks 20- jarige jongelui waren, met enkele anderen dien avond in het café van Ponder te Castricum, waar al spoedig een beetje kwestie ontstond. Zekere Jan Dam had er op tegen dat Gerrit Bakker met Guurtje Poel ging en baar broer Jan kreeg in verband met die gewichtige omstandigheid van de heeren Scheer man een pak slaag en ook Bakker kreeg er van langs. Dam was een vriend der gebroeders Scheer man en dezen hebben door „daden" getoond, die vriendschap hoog op prijs te steil om Maar aan de rechtbank werden de verrichtingen van het broederenpaar Johannoa en Lamibertus niet op hoogen prijs gesteld. Deze heereni ontkenden wel het hen ten laste go- legde, maar na verhoor van eenige bijt het voorgeval lene tegenwoordig geweest zijnde getuigen had de O.v.J. genoeg bewijsmateriaal om do aan beklaagden ten laste gelegde mishandeling bewezen te achten en eischte ZE.Gestr, tegen de Scheermannen ieder f25 of 25 dagen de doos in. Het vonnis Was conform de zen eisch. GEEN ZWALKER Dirk Kwast van den Helder, laatstelijk sson'der vaste woonplaats en thans gedetineerd in het Huis van Bewaring, was geverbaliseerd wegens het in Ja nuari jl. zonder middel vani bestaan rondzwerven. Bekl. zegt, niet te hebben loopen zwalken. De President zegt, dat dit ook niet ten laste is ge legd, maar wel, dat beklaagde geen onderdak en geen brood had. Beklaagde heeft zich bij de politie om onderdak gemeld. Do O.v.J. vestigt er de aandacht op, dat het rap por, der reclar-seering aangeeft, dat beklaagde liever lui is dan vermoeid. De eisch. door den heer Officier ingesteld, luidde: ^?chtenis en 1 jaar rijkswerkinrichting. De Politierechter verklaarde, voor ditmaal nog geen rijksrwerkinrichtingverblijf als straf te zullen opleggen en het vonnis was alleen 3 'dagen hechte nis. BEN HANDIGE DIENSTBODE. De'19-jarige Adriaana Smit had geruimen tijd de betrekking van dienstbode vervuld bij Petrus v. d, Po'1, verlof lokaal houder to Egmond aan Zee. Maar Petrus miste af en toe geld en verdacht daarvan zijn dienstmaagd, die dan nu ook bekende, f 16.50 van haar patroon te hebben gestolen. Kvxia°o5' r V0rmi8te echter in den loop der jaren I9p, 23 en ^4 veel meer geld en stelde een eisch in 5!£?t e8 schadevergoeding, die hij echter terugbracht, toen hij hoorde, dat laatstge noemd bedrag het maximum was dat hier ter zitting kan worden behandeld en dat hij voor een grooter bedrag bij den Burgerlijken rechter zou moeten zijn. Adriana zei, in de laatste 8 weken totaal f 16.50 te hebben weggenomen. Zij verdiende f4 per week en do patroon had haar 3 weken op haar loon laten wachten en zoodoende had Bij geld weggenomen. De President zei, dat zij dan voor 3 weken loon f 12 te vorderen had, dus minder dan hot bedrag, dat zij ach wederrechtelijk had toegeëigend. En bekl. had in een brief aan den O.v.J. beweerd, üat haar patroon aanleiding tot het gebeurde was. <war hij de sleutels meermalen in de geldkast liet Pe President vindt een zoodanig schrijven van het meisje lang niet goed. want zij vestigt met .een s^hrlfvea den indruk of ze niet bij een onaf- gesloten kast te veP- ^irwon is. De O.v.J. vorderde tegen Adriaantjé 4 maanden ge- met 3 proefjaren. MET EEN EMMER Een landbouwer van Wieringen, Jan de Wit ge naamd, die zich wegens mishandeling had te verant woorden, was niet verschenen. Hij was den 25 Ja nuari jl. tö Stroe wat boos op den landman Fokke Kvorts, die iets ongunstigs over hem zou hebben uit gelaten. Fokke kreeg een paar slagen met oen em mer tegen 't hoofd' en werd, zooals zich na zoo'n be- Verzoeke hiervan goede nota te nemen. H. WILBRINK, Adim-RedaoL LANGENDIJKEH GROENTEN CENTRALE. Bovengenoemde vereeniging vergaderde op Maan- ------- - - - dag 18 Februari, in hofc vergaderlokaal van het Be handeling best laat begrijpen, bloedend verwond. Te- f,^kantoor te Broek op Langen dijk. vens was Fokke. zooals hii heden als getuige ver-, opening door den voorzitter, Burgemeester vens was Fokke, zooals hij -heden als getuige ver klaarde, door Jan gedreigd met nog meer mishande ling, De heer Officier eischte f 25 of 25 dagen hechtenis, maar in het vonnis liep het zachter af en wel met slechts f 10 boete of 10 dagen hechtenis. EEN BORREL-LIEFHEBBER. Jacobus Kooijman van den Helder was ook absent als beklaagde. Hij heeft zich in den nacht van 12 op 13 Januari in een stadium, waarin hij zich als een zeer ijverig Bacchus-vereerder deed kennen, nogal krachtig tegen de politieagenten Gilles en Stam ver zet. De dienaren Hermandads meenden goed te doen door den beschonkene ter ontnuchtering in stille Slot, worden do notulen gelezen en goedgekeurd. Opgekomen waren alle afgevaardigden aer aan gesloten vereenigingem Uit het rapport van het betaal kantoor blykfc, dat er in de maand Januari is geveild voor een bedrag van f474.146.76, waarvan voor Broek op Langendyk monteren, ais f 120.593.73, Koedijk f 118.411.95, Sint Pancras f96193.97, idem R.K. f9177.86. Zuidsoharwoude f 58.754.77, idem R.K. f 4496.78, Heer-Hugowaard f 31.461.21, jdem R.K. f26.835.92, de Schermeer f7.776.78, SchermeThorn f 1035.94, Oterleek f337.75, Hensbroek f997.70, de Rijp f830.96 en Diversen f 2279.54. H Aangehaald wordt een Engelsch Staatsman: „Al cohol vernietigt meer menschenlevenB, dan oorlog, pest en hongersnood te zamen". En Prof. Pel: „Mijne heeren, ik spreek op grond mijner medische ervaring, geen middel is te .kras om de natie te verlossen van den afschuwelijken drankduivel, die de welvaart en zedelijkheid bedreigt". De menschen hebben zoo weinig voor elkaar over. Ja, waar ze de ruimte van_ hebben, daar willen ze iet» van afstaan, doch dat is geen offer. Men moet zich zelf, z'n persoonlijkheid geven. Men moet geven 't offer der gewoonte en breken met de drinkgewoonten. Men moet opgaan in wat om ons heen leeft: do menschen met al hun noodon en ellende. En ten slotte zal hü, die 't meeat aan anderen denkt en voor anderen doet, het best aan zichzelf denken en 't meest voor zich zelf doen. We moeten niet zeuren over matigheid, niet over anderen zede- we zelf zoo ïfcerk rijn, rijn we de eerst geroepenen, de zwakkeren te steunen én do wereld voor hen veiliger te maken. Dö vrijheid van 'fc drinken, het verkoopen en ver en hij bezorgde zijne metgezellen handen vol werk. Overeenkomstig 's heeren Officiers eisch veroor deelde de Politierechter thans Kooijman, die niet on gunstig bekend staat, tot f 20 of 20 dagen -hechtenis. EEN ONBEHEERDE TRUI. De laatste zaak was contra Jan Swart, een haring- visscher te Helder, die zich den 29 December jl. al daar wederrechtelijk een trui heeft toegeëigend, die toebehoorde aan den winkelier Dool. De heer Dool mdste al spoedig bedoelde trui. Swart beweerde, de trui onbeheerd in den wal te hebben men liggen en toen -het kleedingstuk te hebben medegenomen. Maar dat beweren werd door den- Politierechter niet aannemelijk geacht, daar het nader onderzoek aangaf, dat de wind' niet in die richting was dien dag, terwijl er toen maar een heel zwak koeltje woei. Swart, heeft ook nog getracht de trui te' verkoopen. De politie heeft het kleedingstuk -bij winkelier Dool teruggebracht Swart werd opgeknapt met een vonnis tot 6en tientje boete of 10 dagen zitten. Fine. Zitting van Dinsdag, 19 Februari 1924. Er werden vandaag geen nieuwe zaken behandeld, dus heden wat dat betreft: geen nieuws. In -buitengewone terechtzitting voor behandeling van Burgerlijke Zaken werd uitgesproken het fail lissement van H. Schram te Castricum, met benoe ming van den E.A. heer Mr. Maasaen tot rechter commissaris en van Mr. A. C. de Groot, tot curator. Programma voor Zondag 2 Maart: D.O.S.K.O. IN.V.V. I, 2 uur, D. Duinker. Stormvogels IH.F.C. I, 2Vs uur, D. B reehaarfc. Voorwaarts IExcelsior I, 2 uur, P. Wijn. K.F.C. I—D.F.C. I, 2 uur, J. Nap. N.V.V. H—B.F.C. I. 2 -uur, W. Woud. B.V.V. IBlauw-Wic I, 2 uur, C. Klink. V.V.V. IStormvogels II, 2 uur, H. Helleman. I Sparta IVW.F.C. X, 10 uur, J. Molenkamp. D.F.C. IIVoorwaarts II, 2 uur, J. Noorman. Sparta VB.F.C. II, 12 uur, C. Boerman. Bij mij is bericht ingekomen, dat de voetbalveree- lelden, doodt de vrijheid, vernietigt geluk en wel vaart, .Wie in deae vrijheid eieont, eiaoht loeban- eenzaamheld te deponeeren in het arreetlokaal. Maar - Daag de entréegelden in de veiling-verhoogd rijn met <?.e tegenweer die Jan bood viel niet te schertsenT#n 5 jq cen(. 700 ^,11^, ook de abonnementen at, V.KnvATrfda vilna wiofoovollhTt ItöTtnon VAl whrtf -s 1 J! n e I verhoogd worden, voo rde tuinders van f2 op f4 en voor de kooplieden van f3 op f5. Hierna worden de voorstellen der algemeene ver gadering behandeld en in volgorde vastgesteld. Die vergadering zal gehouden worden op 'W oensdag 12 Maart te Heerhugowaard. In bespreking wordt gebracht het uit de hand verkoopen, zonder permissie van den veilingleider, wat door een onkel lid is gedaan. Daar er in 'fc geheel geen noodzaak bestond voor de leden om zonder permissie uit de hand te verkoopen, zoo adviseert het bestuur van de betrokken vereenigin- gen, zulke leden zwaar geldelijk te straffen of dee- noods als lid te royeeren. Hierdoor komt tevens in bespreking het verkoo- 5en op permissie, doch hetwelk niet op denzelfden ag wordt geleverd. Moeilijk 'is het, dit preoies te controleeren, doch de loden zelf moeten hierin behulpzaam zijn. Ieder weet, dat hetgeen uit de hand gekocht wordt, denzelfden dag geleverd^ moet worden, en als ieder zich daaraan houdt, is het direct in orde. Do rekening van dein penningmeester is door het dag. bestuur en door twee leden uit Heerhuge waard nagezien en wordt geadviseerd tot goed keuren. Door den voorzitter wordt aan den penningmees- ster dank gebracht voor het vele werk en de nettel uitvoering. Volgt mededeeling dat een akker bouwland, gren zende aan de laadplaats, door de L.G.C. is aange kocht, bij nadere goedkeuring der alg. vergadering. Bü de rondvraag wordt er op gewezen, dat er nog wel enkele partijen kool niet goed schoon wor den aangevoerd. Dit wil niet zeggen, dat ze rot zijn, maar dat het buitenste blad te oud is, en er groezelig uitziet. Dit is misschien wel een gevolg van bet weegstolsel, doch ieder moet toch beden ken, dat in de eerste plaats de kool goed schoon moet worden afgeleverd en dat het afnemen van een blad heel weinig gewicht meeneemt, daarom wordt ieder 'aanbevolen, het product goed schoon af te leveren. Ten slotte bleek, dat in de maand Januari zijn verkocht 204 wagons roode kool, 205 wagons gelo kool. 3X7 wagons witte kool. 16 wagons uien cm 13 wagons peen en van 1 tot en met 16 Februari 111 wagons^ roode kool, 114 wagons gele kool, 96 war gons witte kool, 25 wagons uien en 5 wagons peen zoodat er volgens telling van 81 December voor do "n 137 wagons wagons witte wedstrijden. Het aanvangsuur van den wedstrijd N.V.V. I Voorwaarts I, a.s. Zondag, is IV* uur. Uitslagen van Zondag 17 Februari: Concordia IV.V.V. I, 01. Voorwaarts ID.O.S..K.O. I, 18. N.V.V. II—K.F.C. I, 2—1. Blauw-Wifc ID.F.C. I, 5—0, w.n.o. Bij het inleveren der copie bij den administra teur had ik nog geen uitslagen ontvangen van de secretarissen van W.F.C. en Excelsior, Betreffende i de wedstrijden W.F.C. IExcelsior II en W.F.C. II—Excelsior III Stormvogels I D. O. S. K. O. Excelsior I V. V. V. I IL F. C. I Voorwaarts I Blauw Wit I Concordia I V. V. V. I B. V. V. I N. V. v. n Stormvogels II D. F. C. I B. F. C. I K. F. C. I VAN DEN COBTPETTTIELEIDER Competiiiestanden op "heden: Hoofdklasse: Overgangsklasse 9 7 11 11 10 10 9 9 8 11 9 8 7 6 4 4 2 2 1 1 28—17 28-16 8-9 18—15 13—18 7—27 40-13 38—10 32-11 28-22 20—19 18—29. 18-33 8-32 3-33 wagons gele 11 kool, 57 wagons uien en 41 wagons peen, te zamen nog 725 wagons. Hierna sluiting. SCHAGERBRUG. Dinsdag 19 dezer waren alhier de drankbestrij ders in actie. Do federatie ,',Noord-Holl. Noorden" van de Ned. Ver. tot Afsch. van Aio. Dr., had een tweetal bij eenkomsten georganiseerd in het lokaal van den heer v. d. Pol. digheid. 2ie naar Amerika, welk een groote, zegeiuTjke gevolgen het verboa gehad heeft. veel is er opgeslagen en wordt er gesmokkeld. Maar de pu blieke verleiding is er met meer. In 't openbaar is geen drank meer te bekomen. Wie er zijn gezondheid en veel geld voor over heeft, en inge wijd is. kan nog wel drinken, doch dit znn zij, die er reeds aan vast zitten (verslaafd zijn). Het opgroeiende geslacht zal er niet meer van weten* En het volk, dat na langen etriid met zulk een meerderheid het verbod doorvoerde, zal die tegen werking op_ den duur niet dulden. Ook moet er eens een eind komen aan de belangrijke onkos ten ter handhaving van het verbod. Steeds krasser maatregelen (gevangenisstraf, enz.) worden geno men. Hierna gaat spreker over tot 'fc vartoonen van een uitgebreide collectie lichtbeelden. Steeds wérkt De. Boers met tegenstellingen. Beelden, die de oorlogsellende aanschouwelijk maken on dan weer een sohets van drankleed. Prachtige monumenten van bouw- en beeldhouwkunst, scheppingen van menschelijk genie en vernuft; waartegenover de gevolgen van drankgo- en misbruik, wat goeet, ziel en lichaam, genie en vernuft doodt. Praohtige Dlocmen, do liefde en bewondering waarvoor getuigt 't goede en fijne en den schoon heidszin in en van den mensch en het drankkwaad, getuigende van des menschen kleinheid, sleurleven, onverschilligheid, enz. Aanschouwelijk werd gemaakt het aantal pro cessen-verbaal wegens toebrengen van liohaams- letsel. Op Zondag 254, Maandag 125, Dinsdag 69, Woensdag.>62, Donderdag f62, Vrijdag 48, Zaterdag 103 en Zondag weer 254; hiervan 7.7 pet in woon huizen. 8.3 pet op straat 7.8 pot. bq den arbeid, 9.1 po. op diverse plaatsen, 66*A pot in herbergen. De voorzitter besloot de vergadering met een krachtige opwekking tot bestudeering van 'fc alcohol vraagstuk en deelname aan den strijd. Hij wees op de perspectieven, die zich openen bh" aanneming van hot wetsvoorstel voor Plaatselijke Keuzo, waardoor iodor meer directe invloed zal verkrijgen. We vernamen, dat een 6- of 7-fcal personen zich opgaven om 'fc werk (colportage en huisbezioek) voort to zetten om te trachten spoedig een afdee- ling der Ned. Vereeniging op te richten. W ARMENHUIZEN. Maandagavond hield de plaatselijke afdeeling van de Mij. tot Nut van 't Algemeen haar 2e Nutsavond in 't seizoen, van welken- avond, wij reeds bij voorbaat kunnen zeggen, dat zij boven iedere verwachting zeer animeereneï was en geheel werd uitgevoerd door de leden der vereeniging zelf. Bij de opening van den avond heette de voorzit ter, Ds. Otèrdoom, de aanwezigen die in grooten ge tale waren opgekomen, van harte welkom en wekte degenen die nog geen lid der vereeniging waren op, alsnog lid te worden van deze nuttige instelling, welke vooral door exploiteeren van diverse cursussen en leeszalen, tracht invloed uit te oefenen cp do op voeding, het onderwijs, de veredeling van volksbe grippen en de verheffing, zoowel van hot arbeids vermogen als van den levensstandaard. Daarna wordt een begin gemaakt met het keurig Dos middags werden 'n 60-tal kinderen, onder lei1-1 opgestelde programma, bstaande uit 11 nummers, ding van onderwijzer Kriek aanwezig, door Ds. B. Boers van Roordahuizum onderhouden met vertellin gen en lichtbeelden, die hen steedse weer stil, dan weer geestdriftig maakten. Des avonds had een vergadering voor Ouderen plaats. De opkomst was gering. In zijn openingsJ woord wees de waarn. voorz., de secretaris der federatie or op, dat de massa des volks over 'fc algemeen onder niet te gunstige omstandigheden verkeert. Dat hierin z.i. met lienfc verbetering zou 12 1.50 8 1.14komen, als zij zelf zich niet meer met eigen be- 7 1.00 langen in ruime befceekenis des woords gaat 6 0 85 bemoeien en zoekt naar oplossing der maatschap- 1 (114 ■1.66 1-54 1.50 150 0.88 0.88 0.50 0.i5 0.11 Tweede klasse, enz. Daar door terugtrekking van Quosego TI de geheeie stand verandert, wordt de stand van de 2de klasse en ook van de 3e klasse volgende week gepubliceerd. VAN DEN ALG. SECR. Bondsbestuur. Vergadering, op Zaterdag 23 dezer, 's avonds 7 uur in de zaal van den heer Bakker te Winkel. Agenda: Opening Notulen en Register. In gekomen stukken. Verzoekschriften. Concept- contract NJELV.B. Opmerkingen C. v. A. Rondvraag. Stukken s.v.p. inzenden vóór Zaterdag, daar an ders inzage en behandeling moet worden uitgesteld. peïijke vraags takkenT Dat men heden, dank zij oor log en schijnvrede in 't bijzonder mot moeilijkheden heeft to kampen. Wijzende op allerlei bezuinigin gen stelt hü daartegenover do verspilling van pT.m. een millioen per aag aan alcoholhoudende dran ken, met nog veel grootere maatschappelyke ver liezen tengevolge van het drinken. Spreker wijst op de bozninigingsmogelükhcden, die do drankbestrijders aan do hand doen en hoopt dat deze avond zal bü dragen tot verruiming van inzicht betreffende het alcohol-vraagstuk en de groote beteekenis er van, ten nadeele van maafc- schappelüke welvaart en menschengeluk. Ds. Boers constateert de gemoedereerdheid en schünbare onverschilligheid, waarmede de menschen de noogsfc belangrijke vraagstukken beschouwen en groote gevaren op zich af laten komen. Spr. wijst op de houding der groote mogendheden en Het oorlogsgevaar aat daardoor ontstaat, wadrvAn men kennis neemt en er zich hoewel men toch 'fc eerst door dat gevaar wordt bedreigd verder niets van aantrekt. Hoe geheel anders handelt men, als een vulkaan begint te werken en dreigt, 't Drankgevaar merkt welk programma door de rappe handen van eentge jonge dames spoedig over de zaal werden verspreid. Ten 1ste kregen we eenige muzieknummers te hoe ren van viool en piano en werden deze stukjes door de dames Swan en Pastoor keurig uitgevoerd. Een drietal zangnummers, gezongen door 6 dames, vielen eveneens zeer in den smaak van het aandachtig luis terend publiek. Ook de familie Sevenhuljsen gaf een muzieknummer ten beste met piano", viool en vtolonr cel, terwijl de heer Mink' en echtgenoote ©en drietal liederen zongen, die daarmede een hartelijk) ap plaus oogstten. Voor de pauze kregen we nog een blijspel in één bedrü'f te hooren, opgevoerd aoor 7 aames on 2 hoeren. Hot stuk was getiteld „Een zegen des He mels". In dit tooneelstukje deed vader Koekoek alle mogelijke moeite, zelfs door het plaatsen van een advertentie, om van zü'n 6 huwbare dochters af te komen, doch door een mystificatie, ontpopte de eenige reflectant op de advertentie zich ten slotte aas de reeds lang verloren zoon en légde deze zelf beslag op de huishoudster van znn vader, die daardoor de eenige kans om voor ae vierde maal te trouwen, zag ontnomen. Dit stuk werd keurig en vlot uitgevoerd, de lachsalvo's waren niet van de lucht en raakten de aanwezigen aan de diverse clubfcafeitjes bü de pauze in een opgewekte stemming. Na de pauze kregen we nog een muzieknummer van viool en piano, welk nummer voor amateurs zeer verdiensteiük werd ten uitvoer gebracht. Ver volgens zong de heer Slikker een paar liederen van Dirk Witte, welke zeer in den smaak van het pu bliek vielen. Ook het fcoonoelstuk getiteld ,Lan,- delük Concert", werd onder leiding van den heer P. Sevenhuüsen keurig uitgevoerd en werd om dit komische stuk smakelijk gelachen. Daarna kregen men niet zoo, doordat het niet een korte spanne we nog een komisch duet en een bersfcmislied van fcyds bijzonder hevig woedt, doch 'fc is voel erger, j Mej. Pastoor, waarnaar met aandicht werd ge- om dat het aitü'd door, over do geheeie wereld ontluisterd. veelal ongezien, werkt 1 De artisten-revue, opgevoerd door 3 dames en

Schager Courant | 1924 | | pagina 1