Gemengd Nieuws» VOETBAL Plaatselijk Nieuws. Alle personen, wier salaris of totaal aan salaris een minder dan f 500"bedraagt per jaar, vallen bui ten de 'pensioenwet, en ten slotte worden jaren in lossen dienst niet meer in aanmerking genomen. Tot nu toe viel men onder de pensioenwet na een lossen diensttijd van 12 maanden. Voor de reeds in dienst zijnde personen zullen billijke overgangsregelen ge troffen worden. NOORRDSCHARWOUDE. Algemeene vergadering van de Coöperatieve Boe renleenbank op Maandag 25 Februari, 's avonds 7 uur, in het lokaal van den heer J. de Bakker. Aanwezig 78 leden. De voorzitter wijst bij de opening op de veel gun- stiger omstandigheden in vergelijking tot het vorig jaar. Volkomen is vooral de laatste jaren gebleken, het nuttige en noodige van onze instelling. De Bank heeft in de ongunstige jaren menige tuinbouwer daar door heen geholpen. Wel is het niet mooi als we geld moeten opnemen, doch wel mooi is het dat het geleidelijk kan worden terugbetaald. Bij den aanvang van het seizoen waren we niet optimistisch doch het blijkt nu volkomen dat we er geen van allen wat van weten. De toestand is niet alleen best, doch zelfs schit terend te noemen. Als we op vorige jaren terugblik ken, kunnen we volkomen tevreden zijn. Dooreen- genomen kunnen we constateeren, dat we in een goede streek wonen, dat de tuinbouw een goed be drijf is. Het spijt me dat ettelijke leden afwezig zijn, we zijn genoodzaakt de boete die op het verzuim staat, weer zooveel mogelijk te handhaven. Een woord van welkom aan u allen en ook aan de pers en ik verklaar de vergadering voor ge opend. Door den heer C. Paarlberg, die de vorige notulen samenstelde, worden deze gelezen. De vergadering keurde ze met applaus, na een tweetal kleine wijzigingen goed. De heer Jn. Keizer wordt aangewezen, om de nieu we notulen samen te stellen. De rekening en balans komen hierna ter tafel, waarop niet de minste aanmerking gemaakt wordt. De rekening sluit in ontvangst en uitgaaf op f225729.35, de balans met een winst van f780.20. Uit het jaarverslag, dat spreekt van een goed jaar, blijkt dat de Bank 154 leden telt, dat er 259 spaar ders zijn, 80 voorschotten zijn verstrekt en 24 cre- dieten in loopende rekening geboekt staan. De rentestandaard is niet gewijzigd. Ze bedraagt voor voorschotten 5K en voor spaargelden 4 pet. Daar ook de Centrale Bank voor gestorte gelden 4 uitkeert, ligt het wel voor de hand dat geen grootere winst gemaakt kon worden. Als altijd is het rapport van den inspecteur zeer gunstig. De controle wordt steeds scherper gesteld, wat niet anders dan de Bank ten goed© kan ko- men. Hulde werd gebracht aan den kassier voor zijn welwillendheid en goede capaciteiten. Als lid van het bestuur wordt met op 1 na alge meene stemmen de heer P. de Wit herkozen. Van den heer S. Opperdoes is bericht ingekomen, dat hij zich om gezondheidsredenen genoodzaakt ziet zich niet opnieuw als lid van den Raad beschikbaar te stellen. Voorzitter kam niet anders doen dan' de redeo ac cepteeren. We wenscben echter dat de heer Opper does nog eenmaal hersteld in ons midden zal terug- keeren. Hij beeft steeds met hart en ziel de belangen van de bank behartigd. Vooral in de eerste jaren was hij een flink lid van den Raad van Toezicht, We be treuren dat gezondheidsredenen de oorzaak van be danken zijn, doch zeggen hem van harte dank voor alles wat hij in bet belapg der bank gedaan, heeft. Applaus. Bij eerste stemming wordt met 54 van de 77 stem men de heer N. Kooij als lid van den Raad van Toe zicht gekozen. Onder dankzegging voor het vertrouwen in hem gesteld, neemt deze de benoeming aan. Reglementsherziening heeft niet plaats. Ongewijzigd blijven de volgende besluiten: Zonder bestuurslid imag de kassier aan een lid hoogstens f 100 voorschot verleemem, met een bestuursled hoog stens f500 en met bestuur en Raad van Toezicht hoogstens f10.000. De bank mag hoogstens 4 ton aan spaargelden op nemen en hoogstens f 20.000 van één spaarder. Van de Centrale bank mag geen hooger bedrag op genomen worden dan f 100.000. Het salaris van den kassier blijft bepaald op f o00. Het bestuur krijgt opnieuw machtiging om wat be treft de rentestandaard naar bevind1 van zaken te handelen. De voorzitter constateert, dat de controle thans zoo is, dat er weinig meer door de mazen zal kunnen gaan. De leden hebben niet vreemd op te zien, als ze een saldobiljet ontvangen van de Centrale bank. Ze •hebben dit slechts te vergelijken met het spaarboekje en aan de Centrale bank het resultaat van die verge lijking mee te deelen. Het bestuur zal af en toe ook saldobiljetten van de Centrale bank ontvangen, voor controle miet de boeken. Als k'asnaz&eners worden aangewezen de heeren C. Keeman Jr., Heeringa en Heidsma. Bij de rondvraag merkt de heer H. de Geus op, dat de geluiddemping tussohen kantoor en wachtruimte nog steeds niet in orde is. Voorzitter hoopt, dat het dit jaar voor elkaar komt. Do heer IJ. Kaan informeert naar het ond'erzoek omtrent gelijke rentestandaard met de omliggende locale banken. Voorzitter deelt mee, dat bij onderzoek gebleken is, dat dit zeer moeilijk door te voeren is. De heer W. Wagenaar vraagt, of de Centrale bank evengoed gecontroleerd wordt als de locale banken. Voorzitter antwoordt, dat dit goed voor elkaar is. Daarna sluiting der vergadering. DR. AJLDERSHOFF BUITENGEWOON HOOG LEERAAR. Uit 's-Gravenhage, 25 Febr. Bij Kon. Besluit is met ingang van 1 Maart 1924, naar de Staatscourant meldt, eervol ontslag verleend aan dr. H. Aldershoff te Utrecht, als inspecteur v. d. volksgezondheid, en is hij met ingang van denzelfden datum, benoemd tot directeur van het Rijks-Serologisch Instituut. Bij voormeld Kon. Besluit is dr. H. Aldershoff tevens benoemd tot buitengewoon hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. DE BROEKHUIJS-LOTEN. f 8.60 voor een vordering van 110. Uit Amsterdam, 25 Februari. Naar wij verne men, heeft een houder van een lot der Hollandsche Credietbank bij den curator van die Naamlooze Vennootschap een vordering van f10 ingediend, op grond, dat dit bedrag hem door bedrog afhandig was gemaakt. De curator heeft de vordering erkend voor een bedrag van f6.60, zijnde de contante waar de der vordering. Deze schuldeischer zal dus het per centage ontvangen, dat ook andere concurrente cre diteuren wordt toegekend. In hoeverre Broekhuys persoonlijk voor de loten der verschillende Maatschappijen aansprakelijk is, zal na afloop der faillissementen van de verschil lende Maatschappijen aan de orde worden gesteld. Men zal dus verstandig doen, zijn loten te bewaren. Tel. DIRKSHORN. Maandagavond ongeveer 10 uur ontstond er brand bij den heer Swager, caféhouder alhier. Door den feilen wind aangewakkerd, greep het vuur zeer snel en hevig om zich heen. zoodat het geheele pand spoedig een prooi der vlammen was. Alles is ver- brand, ook het bezit aan werktuigen enz. van de gymnastiekvereniging verbrandde. Als oorzaak wordt genoemd het vlamvatten van eene gasslang. OUDKARSPEL Omtrent de bemaling van den Kerk- en Derg- meer, kunnen we nog rneedeelen, dat ae bmde pol ders, met inbegrip van do nompstukken 135Va 1*.A. groot zijn en op peil gehouden moeten worden door een 9 Ï\K. Kromhout-petroltummotor. De Kerkmeer, waarop het gemaaltïe staat, is G3 H.A. groot, "hét daarachter liggende TJreekland daaraan verbonden met een pomp, 5 H.A.. Do Dergmeer, daaraan verbonden met een tame- lük lang en bochtig kanaal en twee pompen, is 43 H.A. groot, de daarachter gelegen ^.Reel 12 H.A. en de daar weer achter gelegen drie pompstukken nen 12Va H.A. Door de tamelijk groote afstand bedde polders, ligt het dan ook wel voor de hand, dat ae normale waterstand in de verst af gelegen gedeelten niet zoo spoedig bereikt is, dan soms voor het voldoende behoud der in den grond zittende producten wel gewenscht is. Het aantal uit te brengen stemmen wordt be paald door het aantal H.A. land dat elke ingeland m eigendom heeft. WINKEL In de kolfbaan van den heer D. A. de Bruijn, ging Zondagavond voor de eerste maal en voor oen volle zaal. <ïe revue „Best getroffen". De hoofdpersonen in deze eerste Winkeler revue ontmoeten wü reeds direct bij het opgaan van het scherm. Flip van Baaien en zijn boekhouder Mau- rits, hebben de balans opgemaakt en die valt niet mee. Beiden gaan op reis met Mevr. Verdulp, die voor f50.000 bij hun Bank is geïnteresseerd en voorts Bet je, hun huishoudster. Aohtereen volgens bezoeken zij verschillende plaatsen, ais. Schagen, Callantsoog en Amsterdam, wonen verschillende ta- fereelen bij en zijn getuige van verschillende ge beurtenissen. De ontwerpers der revue zijn de heeren M. Lont en D. Hoek. De ooupletten zijn van de heeren C. Hoogland en D. Hoek. Deoors en oostumes eigen werk. De muzikale leiding heeft de heer J. A. Riet berger en de verlichting verzorgt de firma de Reus en Groenewoud. Het geheel heeft zeer veelmoeite en zorg ge vraagd voor het tot een opvoering kon komen, en er moeten heel wat kosten gedekt worden. De eerste opvoering, een volle zaal, is voor het revuegezelschap dan ook Best Getroffen. AARDOLIE IN NEDERLANDSCHEN BODEM. Men bericht uit Winterswijk: Zaterdagmiddag is uit het boorgat van den boor toren „Rijksopsporing van delfstoffen" te Corle bij Winterswijk een stroom groen gekleurde, lichte ruwe aardolie gevloeid. In ongeveer een kwartier tijds werd 60 liter gewonnen. Het gat werd weer ge sloten, doch gistermiddag weer geopend. Toen is 150 liter gewonnen. Daarna werd de winning stop gezet. De directeur van den geologischen dienst, dr. P. Te9ch confereert met den minister. Het boorgat blijft gesloten in afwachting van diens beslissing. Het vinden van aardolie op Nederlandsch grond gebied is thans een feit geworden. BREEZAND. t Do Pluimveevereeniging „Breezand" verzond vo rige week naar de Ncderlandsche Eierenveiling te Amsterdam 4356 kipeieren, wegende 248Va Kg. en 112 eendeieren, wegende 8 Kg. Bruto opbrengst was: kipeieren fl.30 per Kg.; eendeieren f 1.01 per Kg. Netto werd uitbetaald: kipeieren f 1.21 Va per Kg.; eendeieren f 0.95 per 'Kg. OUDKARSPEL. Een lid der commissie voor volksfeesten deelt ons mee, dat een vereeniging gesticht is en dat spoedig een ledenvergadering gehouden zal wor den, om voor te stellen een *tweedaagsch volksfeest te organiseeren. De datums werden nog niet bepaald, doch het doel is den eersten dag groote sportdemonstraties te houden, waarvoor verschillende sportvereenlgin- gen zullen worden uitgenoodigd. Den tweeden dag zullen dan 's morgens kinderfeesten en 's middags volksfeesten georganiseerd worden. OUDKARSPEL. Het departement van het Nut houdt 11 Maart een gezelligen avond in de zaal vap den heer Vis. De "avond wordt gevuld met eigen krachten, op voering van enkele tooneelstukjes, verder muziek en zang. Voor on- en minvermogenden zullen wederom gratis toegangsbewijzen beschikbaar zijn. OUDKARSPEL We vernemen, dat in de komende vergadering van de tuinbouwveroeniging „De Eendracht", o.m. het voorstel ter tafel zal komen om aan den ge- meeaiteraaad te verzoeken in de wintermaanden enkele morgenuren straatverlichting te geven. Dit in verband met de bespreking die daarom trent in de beide laatste raadszittingen gehouden i9 en de afwijzende beschikking daarop van de gas- commissie, met bijna algemeene stemmen. EEN REDE VAN MINISTER HENDERSON. De secretaris voor binnenlandsche zaken Arthur Henderson heeft Zaterdag te Burnley. waar hij voor een tusschentijdsche verkiezing candida&t is gesteld, een rede gehouden over den internationalen toe stand. Henderson zeide, dat het een belangrijk feit is dat de vredesverdragen geen rechtvaardige en duur zame oplossing hebben gegeven. De taak, die Mac- Donald en de regeering op zich hebben genomen, is de demoralisatie tegen te houden, den werkelijken vrede te vestigen, handel en nijverheid te herstellen en ze op zulk een hechten grondslag te plaatsen, dat nimmer meer de beschaving op dezelfdé wijze ver nield zal kunnen worden. Henderson voegde daaraan toe: „Daarqm moeten allen, die den wereldvrede op hoogen prijs stellen en die de inwijding wenschen te zien van een nieuw tijdperk van Internationale samenwerking en ver draagzaamheid aandringen op een herziening van het verdrag van Versailles en op een oplossing van het schadevergoedingevraagstuk, en wel zoo spoedig mogelijk. De eerste minister is thans bezig, de noodzakelijke atmosfeer te scheppen en hij is hoopvol gestemd dat stappen ondernomen zullen worden door een we reldconferentie of door den volkenbond of door bei den, om te zien of wij niet een toestand kunnen vestigen zooals die geschetst werd door den overle den president Wilson. SNEEUW. Door den hevigen sneeuwval Is het spoorweg- en tramverkeer in het westen van Duitschland Zondag en Maandag ernstig gestoord geweest. SNEEUWSTORMEN IN SERVIë. Dagen lang woedden er in Zuid- en Oost-Servlë hevige sneeuwstormen. Geweldige sneeuwmassa's voroorzaakten daar storingen in het spoorwegver keer. Vooral de treinverbindingen UskubGjeogjelia, NisjZajetsjar en Parazin-Zajetsjar hadden veel van stagnatie te lijden. De treinen uit Bulgarije ble ven twee dagen lang stokken. Te Belgrado kwam de expres-trein uit Sofia met 48 uren vertraging aan. HET OPGEVISCHTE HERT. Het „Journal" geeft het vervolg van de dezer da gen vermelde geschiedenis van het hert, dat der jacht was ontkomen door aan de Engelsche kust in zee te springen en dat door een Fransche visschers- boot werd opgepikt en naar Etaples werd gebracht. De hongerstaking van het wild heeft niet lang ge duurd; het is dra begonnen te eten en werd voor 85 franc* in openbare veiling verkocht aan een land eigenaar, die Kef fn zijn parit wilde h'ouden maar toch ook bereid was het dier terug te geven aan het Engelsche jachtgezelschap. Het marinebestuur had hiertegen geen bezwaar, mits de jagers aan de be manning der Fransche visschersboot een gift schon ken gelijk aan den prijs, waarvoor het hert verkocht was. Maar de douane ter plaatse bleef volhouden, dat het dier geslacht moest worden en dat er het invoer recht, voor levend vee verschuldigd, voor moest wor den betaald. Intusschen heeft de dOuanedlreclie te Pa rijs thans de teruggave toegestaan van het hert aan de Jager3 tegen betaling der kosten en van de red dingspremie. Intusschen zal dithertje nog een staartje heb ben voor de bemanning van de visschersboot, daar zij zich bij de redding van het wild binnen de Engel sche territoriale wateren heeft bevondenl FABRIEKSONTPLOFFING. Naar uit Straatsburg wordt gemeld, is een Fran sche brikettenfabriek te Kehl door een hevige ont ploffing vernield. De fabriek is in het groote hertogdom Baden ge legen, vlak tegenover den ingang van do haven van Straatsburg en verschaft aan 650 personen werk. De arbeiders, in de fabriek werkzaam, zagen plot seling een vlam opstijgen, die zich boven den noor delijken vleugel van het gebouw verhief, waarna een formidabele explosie hot dak der fabriek uit elkaar deed vliegen. De Fransche en Duitsche autoriteiten verschenen onmiddellijk ter plaatse. Soldaten uit de naburige Fransche kazerne verzekerden den orde-dienst. Een der fabriekarbeiders werd bij die ontploffing gedood, zeven gewond, waarvan drie ernstig. De oorzaak der ontploffing is nog onbekend. EEN NIEUW VLIEGTUIG. Naar wij in ,een Engelsch blad Iezien, heeft het Fransche luchtvaart-departement een nieuw vliegtuig aangekocht, dat volgens geheel nieuwe beginselen gebouwd is. zonder schroef of motor, en 375 mijl per uur zou kunnen afleggen. Nog 12 van dergelijke vliegtuigen zouden te Bois Colombes bij Parijs in aanbouw zijn. Het beginsel van het vliegtuig zou op een turbinesysteem 'berusten. Een. petroleumproduot en samengeperste lucht zouden tot verbranding wor den gebracht eru het hierdoor gevormde gas, gemengd met lucht, zou met kracht worden weggeperst en zoo het vliegtuig voortbewegen. Aanvankelijk gebruikte d^ uitvinder een motor om 't gas en, de lucht samen te persen, doch thans geschiedt dit automatisch op een wijze, welke zorgvuldig geheim gehouden wordt. Ook het materieel van den cylinder, waarin het gas en de lucht samengeperst wordt en welke een gewel dig hitte moet kunnen doorstaan, wordt geheim ge houden. De uitvinder is een 30-jarig oud-.strijder, die in den oorlog een oog verloren heeft. TAFEREELEN UIT HET LEVEN TE MOSKOU. In een zij straatje niet ver van het marktplein Soecharewka stond een man in een versleten jas gekleed én wachtte. Zoodra hij iemand zag aanko men snelde hij naar hem toe en zeide sraeekend: Koopt u asjeblieft een portefeuille. Ik verkoop ze heel goedkoop. Een voorbijganger kocht een portefeuille. Nau welijks had de kooper het marktplein bereikt of hij werd ingehaald door den verkooper, die opge wonden riep: Burger, ik heb mijn geld in de portefeuille laten liggen, vijf en twintig duizend roebel, alles wat ik bezat. De kooper haaide de gekochte portefe uille te voorschijn, maar vond er geen geld in. De verkooper begon te schreeuwen, dat hij beroofd was en eischto zijn geld terug. Plotseling versohe nen twee mannen, die partij trokken voor den be roofde. Weldra verzamelde zich een groote menigte te. De verkoopers en twee toevallige voorbijgangers waren op een onverklaarbare wijze verdwenen in de menigte. De kooper wilde de ongelukkige portefeuille in zijn zak stoppen, maar kwam tot ae ontdekking, dat zijn zak was uitgesneden. Zij hebben mij beroofd Inderdaad de zak met inhoud de eigen porte feuille en geld was verdwenen en slechts een gat te zien. Plotseling riep iemand: Moedertje, u hebt een stuk vleesch laten vallen Een in tien doeken ingebakerde^ vrouw keek met moeite achter zich om, zocht in haar bood schappenmand: het vleesch was verdwenen, evenals het beursje, dat ook in de mand lag. Opnieuw ver zamelde zich Oen menigte en iedereen betuigde medelijden met de beroofde huismoeder. Doch op hetzelfde oogenblik klonk opnieuw een kreet: de dieven hebben een nieuw slachtoffer gemaakt enz. Een beetje verder op het marktplein werkte een roulette. Een pokdalige „croupier" sprak zijn toe hoorders aldus toe: f Burgers, ik betaal vijf maal meer dan uw in zet. Voor duizend roebel betaal ik vijfduizend, voor vijfduizend vijf en twintig duizend. Hebt gij ge wonnen, dan betaal ik zonder een woord te zeggen, hebt gij verloren, dan moet gij morren. "Wie weinig geeft, ontvangt weinig. Zoo is het, burgers." Velen beproefden hun geluk, maar ook hier had slechts één man geluk. Hjq won telkens en fluister de nu den eene aan den andere geheimzinnig toe: Zet u maar gerust op nummer zeven een flink bedrag, dan wint u het zeker. De aangespro kene volgde het advies, maar nu weigerde nummoro zeven hardnekkig uit te komen. De voorspeller stak hem dan in wanhoop zijn ongeschoren gezicht toe en sprak: Sla mij, burger. Geef mij een oorvijg. Het spat me zool Nog ©enige stappen verder stonden valuta-han delaars, net als op de Ieliinka. (Ieïjinka is de on officieel© straatbeurs te Moskou.) Maar in vergelij king met de handelaren van Soecharewka zijn de mannen van de Ieljinka de verpersoonlijking van eerlijkheid en fatsoen. Op een onbegrijpelijke wijzo stoppen deze heeren u nier in plaats van ae ge- koen te tsjerwonjets-biljetten reepen wit papier in de hand. Een van de slachtoffers, een man die^ al zijn geld tegen dergelijke reepen papier had ingewis seld, rende als een waanzinnige over de markt, keek iedereen onderzoekend aan en gilde: Ik zal hem de hersens inslaan 1 Waar is die schurk? In een zijstraatje, nu aan den overkant van de markt, stond do man in de versleten jas en sprak ieder voorbijganger vleiend aan: Toe, meneer, koopt u een portefeuille! Deze beschrijving van de toestanden op de Soe- charewka-markt, in het hartje van Moskou, von den wij in de „Prawda", het hoofdorgaan van de Bolsjewistische partij, zoo meldt het Hdbld. DE MET ONDERGANG BEDREIGDE GEESTELIJ KE ARBEIDERS. In tegenwoordigheid van den rijkspresident, den rijkskanselier, verschillende rijksministers, en an dere autoriteiten, buitenlandsche vertegenwoordi gers, enz., heeft, naar het W. B. meldt, in den Rijksdag gisteren een betooging plaats gehad om de aanaaent te vestigen op den dreigenden onder gang van de geestelijke arbeiders in Duitschland. De verschillende sprekers wezen op hetgeen de Duitsche kunsten en wetenschappen alle volken gegeven hebben. Vertegenwoordigers van studen tencorpsen spraken woorden van dank voor de reeds van het buitenland ondervonden hulp. Do aanwezigen ten getale van een tweeduizend personen, namen een resolutie aan, waarbij het bui tenland wordt gewaarschuwd den ondergang van de Duitsche ouituur toch niet als do bijzondere aangelegenheid van een enkel volk te beschouwen. De rijkskanselier verklaarde hot plicht van de regeering om, na een eventueele rechtvaardige re geling van Duitschland'» betrekkingen tot de mo gendheden van cfe Entente op grond van het ver drag van Versailles, ook tot rustiger ontwikkeling van don Duitschen finianoieelen en economischoh toestand te komen. Nadrukkelijk wees hij nog op den grooten nood, waarin de Duitsche hoogescholen enz. verkeeren. De geheele wereld behoort steun te verleenen, eenvoudig uit bittere noodzaak, om dat de geheele menschheid staat of valt met ae we tenschap. De Duitsche staat zelf kan wegens den toestand van zijn finanoiën niet zoodanig hel pen als noodig is. Alle regeeringssmaatregelen, zoo besloot de rijkskanselier, zijn bezield door do ge dachte het Duitsche volk te bewaren voor nieuwe inflatie. Wij. moeten de deskundigen toonéu, iat het Duitsche volk besloten is, zelf voor zijn zaken te zorgen en zijn financiën zoo goed mogelijk in orde te brengen. BRANDSTICHTERS TEGEN BETALING. Het Is een bekenid feit, dat er in New-York be roepsmoordenaars zijn, die tegen contante betaling bereid zijn, een moord te bedrijven. Maar thans is gebleken, dat er ook speciale be- roepsbrandstichters zijn, die tegen behoorlijke bezol diging bij één uwei' concurrenten den boel in brand steken. De directeur der veren:niging van eigenaars van strijkinriohtingen te New-York zou zulk een bo- roepsbrandstichter geëngageerd hebben. Althans, een zekere Louis Wallinger is -Voor de rechtbank komen verklaren, dat hij van den direc teur een bedrag van 11 dollar per week ontving, om brand te stichten in die strijkinrichtingen, welke de vereeniging concurrentie aandeden. Dit „brandstich tersvak" werd sinds jaren .door Wallinger beoefend. De New Yorksche politie heeft nog andere brand stichters gearresteerd, die allen door de directie der vereeniging werden betaald. ST. PANCRAS. Gelukkig was Vrone Zondag jl. niet. Het 3e elftal moest oim den regen de match tegen Zeem 2 staken. Het le elftal, dat naar Heiloo 1 trok, kwam we gens afkeuring van t veld, zonder strijd thuis. En Vrone 2, strijdende tegen Bergen 2, hoewel voor de rust overwegend sterker, waardoor 't voor de rust het eenige doelpunt maakte, 1—0, was na de rust niet tegen Bergen 2 opgewassen. Bergen maakte 3 goals en won den strijd met 3—1. Het uithoudings vermogen der Bergenaren bleek grooter te zijn, dan dat van de spelers van Vrone. BREEZAND. B.F.C."B.V.V., 2—2. Als de scheidsrechter, de -heer Stammes niet aan wezig is, wordt besloten onder leiding van den heer G. Timmer te spelen. Het weer, dat eerst heel slecht was, klaarde geheel op eni om kwart voor 3 werd be gonnen. B.V.V. is er reeds geheel in en de achter hoede krijgt handenvol werk. en na pas 10 min. spelens neemt B.V.V. de leiding.. Nadat uitgetrapt is komt B.F.C. er ook in en onderneemt verschillende aanval len; als de rechtsback van B.V.V. hands maakt, wordt een pinalty genomen en Hendrikse geeft den keeper het nakijken, 11. Over en- weer wordt mooi ge speeld, beide partijen kampen om de leiding. Dat geeft tot resultaat, dat Wiggers een. prachtkans be nut en maakt 21. Niet oatmoodi«r* trapt B.v.v. weer af en kort voor rust maakt zij gelijk, zoodot rust intrad met ge-lijk spel. Nadat weer begonnen is, raakt B.F.C. vrijwel in dé meerderheid, zelfs wordt B.V.V. een tijdje geheel ingesloten, maar doel punten blijven uit Enkele mooie 'kansen worden ge mist en het gelukt B.V.V. zich. weer te herstellen en er volgen nog eenige gevaarlijke doorbraken. Toch blijft B.F.C. iets in- de meerderheid, krijgt nog ver schillende corners te nemen, niet een die echter het gewenschte resultaat brengt. B.F.C. wordt hevig aan moedigde door het publiek en doet nog menige poging maar het einde is dat beide partijen de puntjes eer lijk deelen. Zondag as. gaat B.F.C. naar Nieuwe Niedorp en B.F.C II speelt thuis Inmiddels begint de competitie voor B.F.C. aardig naar het einde te Joopen, nog 4 wedstrijden en wil B.F.C. geen candidaat voor de on derste plaats worden, zal ze haar krachten nog moe ten inspannen. Wat de 20 min, B.V.V.Concordia bo- treft, die stand was 0—1, welke ook zoo gebleven is. OUDKARSPEL D.T.S. I speelde in Alkmaar op een terrein waar evenveel water als klei was te zien, tegen Alkmaar III. Ter opluistering, tijdens den wedstrijd, geregeid door frissche regenbuien. Over den wedstrijd zelf valt weinig te zeggen. Door de terreihgesteldheid en het slechte weer was er van mooi spel geen spr.'v ke. Voor de rust gaf Alkmaar vrij goed partij, toch konden zij niet verhinderen, dat de stand 5—0 voor I D.T.-S. werd. Na de rust was het met A. geheel afge- loopen en D.T.S. wist nog 11 maal te scoren. Het laatste kwartier leefde A weer wat op en liet Swager 2 maal visschen. Door deze overwinning is het doel- gemiddelde intusschen reusachtig verbeterd. OVERGEPLAATST. Mevr. Beunk-Koetsier, telefoniste aan het Rijks Te legraafkantoor alhier, wordt wegens huwelijk met 1 Maart op wachtgeld gesteld. In hare plaats is van Egmcma naar het kantoor Schagen overgeplaatst mej. A. Middelkamp. BURGEMEESTER VAN DOORN. Jhr. J. P. W. van Doorn, burgemeester van Heemstede, vroeger alhier, die al reeds geruimon tijd ziek ligt, is thans ter verdere verpleging in het Diaoonessenhuis te Haarlem opgenomen. Marklpolilie. Burgemeester en Wethouders van Schagen bren gen onder de aandacht van belanghebbenden, dat mét ingang van 6 Maart 1924 het vee des morgens te 6 H uur ter markt zal worden toegelaten. Schagen, 23 Februari 1924. Burgemeester en Wethouders van Schagen, J. CORNELISSEN. De Secretaris, ROGGEVEEN, Predikbeurten. DINSDAG, 28 FEBR. NED. HERV. GEMEENTE te: Eenige aburg, nam. 7 uur, Gemeenteavond.

Schager Courant | 1924 | | pagina 6