Gemengd Nieuws. VOETBAL Burgerlijke Stand. Binnenlandsch Nieuws. Marktberichten. Maar apart willen wij toch nog vermelden dien heer WiHmeJjor, den zoo volij.verigen secretaris van Ly- curgus. Een secretaris is in den regel niet iemand wiens werkzaamheid hij' feesten als deze sterk uit komt, Ma^r toch zit in wat tevoren moet worden verricht, bedacht, en uitgewerkt, eeni massa werk. Welnu, daarvan heeft de heer Wismeijer, naast den heer S. Keesman, een zeer groot deel te verrichten gehad. Een woord! van groote erkentelijkheid ia daar voor hier op zijn plaats. Het heeft ons genoegen gedaan Lycurgus te heb ben kunnen gadeslaan, na een 45-jarig bestaan in zoo krachtigcn toestand, nog in volle fleur. Bij! een volgend jubileum hopen wij dat wederom te kunnen constateeren. Het zoo volkomen geslaagd feest zal, een goede propaganda als het is geweest, ongetwijfeld daartoe dan hebbenl bijgedragen. POSTDUIVENSPORT. Verwelkomd door haar zustervereeniging „De Luchtpost" alhier, hield de Postdnivenvereeiïiging „Holl. Noordpunt/' te Helder, in verband met haar 15-jarig bestaan. Zondag jL een feestvierende los lating van haar postduiven bij het station alhier. Afstand tot den Helder 18 K.M. Allereerst werden de pl.m. 20 manden nabij het station opgesteld en word daarvan, omringd door de 30 aanwezige le den der vereeniging, en een groot aantal belangf stellenden, eenige foto's gemaakt door den heer Jac. de Boer uit Helder. Daarna werden de manden naar de plaats van loslating gebracht en even daarna door de bestuurs leden ae duiven in vrijheid gesteld. Jao. de Boer zorgde ook hier weer pTesent te zijn met zijn toe stel en werd bü het uitvliegen der duiven eveneens een foto genomen. Grootsch was het schouwspel dat wij nu te zien kregen. Een stralende massa postduiven doorkliefde nu de lucht en in groote koppels bleven zij eenige minuten rondvliegen, als om hun blijdschap te vertoonen van -het geen hun dit groote vliegseizoen te wachten^ staat. Eenigen vertrokken onmiddellijk en lieten zich door de massa niet afleiden, waren vermoedelijk wel de oude kampioenen van voorheen. Een woord van dank aan alle leden en belang stellenden, alsmede aan den fotograaf, Jao. de Boor, is hioor zeer zeker op zijn plaats. ALBERT VOGEL. Deze voordrachtkunstenaar trad Maandagavond voor een niet groot publiek) op in het Theater Royal. Het was. voor de eerste maal dat deze „voordrager" in Schagen optrad en wij gelooven dat velen der be zoekers hom voor de eerste maal hoorden. De faam w as groot en de verwachting gespannen. En eenvou dig zoo uit de huiskamer binnengestapt, zette de heer Vogel zich neer in een stoel en begon met Ha- velaars toespraak tot de Hoofden van Lebak. Kn na enkele woorden had deze kunstenaar ons vast, hield ons gevangen én sleepte ons mee. En vol bewondering, geheel opgaand in het levende schil derij dat hij ons schilderde, hebben wij voor de zooveelste maal van Multatuli's aangrijpend zeggen genoten. In zijn geheele diepe beteekenis, heeft Vogel ons Multatuli's denken en bedoelen blootge legd. Het was bijzonder mooi. Toen ging de heer Vogel over tot lipt voordra gen van een drietal gedichten, die geheel verschil lend van aard, zijn groot kunnen ook op dit gebied schitterend naar voren bracht. Een Jachtverhaal van Tschechow volgde en hier leerden wij den kunstenaar meer kennen als een prettig verteller, die met zulke eenvoudige middelen ons in eens plaatste in een door hem gewenscht milieu en al vertellende typeerde hij de verschillen de personen uitmuntend en gaf leven en teekening aan hun karakters. Tot slot voor de pauze volgden Fragmenten uit Dantön van Büchner en hier zagen wij' Albert Vog9l in zijn groote, imponeerende kracht. Wij allen kennen de geschiedenis van Danton. wij weten hoe deze Fransche volksmenner, in de geweldige Fransche revolutiedagen viel als slachtoffer van den wreeden Robespierre. En het was do laatste terechtzitting waar Danton streed voor het heil van Frankrijk en zijn vloek slingerde naar de bloedregeering van Robespierre, dat Vogel zich ontplooide, breed en aan grijpend. De verschillende hoofdpersonen uitbeel dend in deze terechtzitting, heeft hij ons als 'tware gesleept to midden van die geweldige, hoogop- laaiende vlammen der revolutie. Daar stond) hij voor ons, de Robespierre, wreed en meesleepend, alles ver trappend wat hem in den weg trad, daar leefde de wat grove, maar hartstochtelijke Danton in zijn vlammende verontwaardiging, vervloekend de beu len van Frankrijk. Al die verschillende hoofdperso nen, de kreten van uit de volksmenigte, het opstij gend rumoer, de uitbarsting der opgezweepte volksmassa, met de kreten van leve Robespierre het is alles door dezen éénen man ons gegeven zóó opbruischend, zóó aangrijpend, zóó waar. dat wij niet.anders dan met groote bewondering! kunnen terugdenken aan den avond van gister. Na de pauze volgde Het Wonderkind van Thomas Mann, en juist weer het verschillend karakter van deze voordracht, de scherpe kijk die ons op onna volgbare wijze werd gegeven op menschen en toe standen, heeft ook het aanhooren van deze voor dracht weer gemaakt tot een genot. NOG IETS VAN DE TENTOONSTELUNGSMARKT. Dq bekroonde vette vaarzen, le pr. Jb. de Veer, alhier, 2e pr. H. Spaans, Kolhorn, 3e en 4e pr. H. D. Willeen, Winkel, werden al Ion gekocht door den slager J. Hertogs te Hilversum. Onder de bekroonden te# Zaandam verkreeg de heer H Spaans, Kolhorn.. in de afd. afgewisselde koeien een 2on prijs; dezelfde in de afd. niet afge wisselde koeien den eersten prijs. Bij vette kalveren ontving de heer J. Kant te Dirkshorn den eersten prijs. THOM. DENIJS. Er heeft zich een comité gevormd tot huldiging van Thom. Denijs, die dezen zomer zijn 25-jcurig ju bileum als zanger hoopt te herdenken. POLITIE. Verloren: een zijden taschje met portemonnade. Gevonden: een pakje met inhoud Inlichtingen ter gemeente-secretarie. DOODGESCHOTEN. Dr. Desmarquet werd Donderdagnacht in zijn klei ne villa to Ablon aan de Seine gewekt door een on gewoon geluid. Gewapend met een revolver en ge volgd door zijn vrouw ging dr. Desmarquet naar be neden en zag, dat de keukendeur openstond. In de eetkamer was alles gewoon, maar de deur van de studeerkamer van den dokter bleek aan den binnen kant afgesloten. Hij kon' de deur opendrukken en op een sofa in de studeerkamer zat een individu den inhoud van do schrijftafel, die er stond, te doorzoe ken. Dr. Desmarquet ziende sprong de man op en greep naar iets. dat hij blijkbaar in den zak van zijn jas droog. Maar reeds loste de dokter drie schoten op den inbreker, die door het openstaande venster in dén tuin sprong cn vluchtte. Op dat oogernblik zag de vrouw van den dokter in een andferen hoek van den 'tuin een licht, dat snel verdween, blijkbaar een lan taarn door een medeplichtige van den inbreker ge dragen. Do dokter en zijn vrouw dachten, dat de inbreker niet door de revolverschoten getroffen was en be paalden zich er toe vast te stellen, wat dp inbreker gestolen had. Het bleken kostbaarheden, een revol ver in etui, chloroform en cocaine te zijn. Toen mevrouw Desmarquet den volgenden ochtend vroeg beneden kwam zag zij dén inbreker op het grasperk in den tuin liggen. Hij was dood. Een schot in den linkerschouder had; de long doorboord. AFDREIGINGEN. Van verschillende zijden is den laatsteen tijd ge klaagd over schaamtelooze toeneming van afdrei gingen, die vooral te Londen oen ongekdnden om vang moeten hebben gekregen. In het begin der week heeft rechter Mo Cardie in da Old Bafley een alarmkreet laten hooren en twee dagen later veroordeelde cte Lord-opperrechter in het Hof van appèl twee jeugdige misdadigers tot niet minder dan acht en zeven jaar gevangenisstraf, aldus ecïi jaar toevoegend aan het vonnis van onderscheiden lijk zeven en zes jaar, waarvan de veroordeelden in appèl waren gekomen. „Het is gebleken", vervolgde de Lord-opperrechter, „dat beide jeugdige personen van afdreiging op de vuilaardigste wijze gewoon weg een beroep hebben gemaakt, en men kan niet anders dan met schrik en af grijnzen denken aan het lot, dat twee vtfïmaakt onschuldige personen' zon getroffen hebben, indien de valsche beschuldi gingen, door beide appellanten uitgesproken, door een Öf ander toeval geloofd of ook maar wereld kundig geworden zouden zijn." De Lord-Opporrech- ter gaf hierna aan de jury een paar staaltjes v&n de methoden der beklaagden. Op een namiddag in November wachtte een heer vergeefs bij een der ondergrondsche spoorweg stations op de aankomst van een kennis, mot wien hij een afspraak voor zaken had. Uit verveling liep hij ten slotte eenigen tijd hoen en weer en werd daarbij plotseling door beide schavuiten aange sproken. De een vroeg geld en de ander deed ectn met nader aan te duiden voorstel en toen de ver ontwaardigde heer naar een politiegaent omzag, had de eene beklaagde, Terence Soott, de brutali teit Jjet eerst een rechercheur^ aan te spreken en den heer te beschuldigen, zijn eigen voorstél gedaan te hebben. De rechercheur nam alle drie personen mee naar het politiebureau op Snow Hill, waar de dienstdoende inspecteur echter, na beide zijden te hebben gehoord, weigerde aan de klaoht gevolg te geven. Dienzelfden middag om zes uur ongeveer werd een koopman, die uit de City kwam, op den hoek van Queen Victoria Street door den anderen be klaagde, Sydney Buxton, tegen den grond geslagen en luidkeels van een oneerbaar voorstel beschul digd. Weer kwam de politie erbij te pas en door een zeer toevallig en samenloop van omstandigheden kwamen klagers en beschuldigde weer op hetzelfde politiebureau van Snow Hill terecht, waar de in specteur nu onmiddellijk lont rook en bei "ie „kla gers" in hechtenis deed nemen, met het hierboven vermelde gevolg. DE UITSLUITING VAN DB ENGELSCHE WEET* ARBEIDERS. De werkgevers zijfc er na lange aarzeling tenslotte toe overgegaan. d!e uitsluiting, waarmede zij' hadden gedreigd, zoo de werf arbeiders te Southampton het werk niet hervatten, af,te kondigen. De besturen der vakvereenigingen hebben nog tot het laatste oogen-i blik gepoogd, de stakers te overreden, het werk weer op te nemen, in afwachting van onderhandelingen mot de werkgevers te openen. De stakers echter bleu ven met groote hardnekkigheid op hun stuk staan. In 'n nog te elfder ure gehouden vergadering van sta kers lazen gedelegeerden van elk der vakvereeni gingen telegrammen voor van de besturen met een definitieve instructie om weer aan den arbeid te 'gaan, Deze instructie was gebaseerd op het feit, da+ de Dinsdag onder d'e stakers gehouden stemming niet de statutaire meerderheid van tweederde had opge leverd', noodig om de staking voort te zetten, zoodiat de stakers als goede leden hunner vakvereenigingen, verplicht waren geweest, het werk weder op te vat ten. (Alleen het bestuur van de vereeniging van ko- persmeden, een vereeniging in totaal een 4000 leden tellend, had order gegeven, de staking voort te zet ten). De vergadering, waar ongeveer 2500 arbeiders aanwezig waren, besloot echter met zestig stemmen tegen, dè staking voort te zetten. Het is duidelijk, dèt het gezag der vakvereenigin gen door de houding der werfarbeiders te Southamp ton ernstig is geschokt en dat d'e besturen zich thans in een' lastig parket bevinden. Zij staan voor de keu ze, zich de dwingelandij van' de -mannen te Southamp ton te laten welgevallen, de door de werkgevers ge proclameerde algemeene uitsluiting te accepteeren en hun weerstand'skas tegen hun zin in aan te spreken, óf het voorbeeld te volgen van de vakvereeniging van scheepstimmerlieden, die haar stakende leden heeft geroyeerd en haar toureaux te 'Southamptön ge sloten. De werkgevers hebben naar aanleiding van de houding van het bestuur van genoemde vakvereeni ging besloten, de scheepstimmerlieden in de rest des .lands van de uitsluiting vrij te stellen. Indien dit besluit impliceert, dat hetzelfde zal gelden voor d'e andere vakvereenigingen, Wanneer deze eveneens overgaan.' tot royement van haar stakende Üedèn1 te Southampton, maken de werkgevers 'hun dit erg aanlokkelijk. Voorloopig echter tracht het stakings comité, dat een paar dagen geleden uiteenging, doch zich thans weder heeft geconstitueerd, nog een an dere oplossing te vinden, in verband' waarmede het heeft besloten, een deputatie te zendien naar de ar beidersleden van het Lagerhuis en den secretaris van den algemeenen raad van heit VakvereenigingS- congres. Hdbl. MIJNGA80NTPLOFFING. Aan de .„Soir" wordt uit Charleroi gemeld, dat in de schacht Chassis van de mijnbouwonderneming' van Lodelinsart een mjjngaeontploffing heeft plaats gehad. Er werden negen personen gewond, waarvan twee zwaar. EEN LIFT OMLAAG GESTORT. De „Soir" vernéemt uit Yperen: Zaterdag hadden vier vrouwen en drie mannen, die een bezoek brach ten aan de kerk te Zonnebeke, welke herbouwd wordt, plaats genomen in een electrische lift. Toen de lift bijna de top van den toren had bereikt, brak de kabel plotseling. De lift stortte omlaag. Drie per sonen werden op slag gedood, drie overleden later in het ziekenhuis te Roulers; de toestand van den zevende is hopeloos. MLJNGASONTPLOFFING. Bij een gasontploffing: in een mijn bij Karwin in Tsjeöho-SIowakije zijn 14 arbeiders gedood, terwijl er bovendien brand ontstond. DE OVERSTROOMING IN ZUID-SLAVlë. De overstrooming in Zuid-Slavië neemt den om vang aan van een nationale ramp. Dag en nacht zijn 10.000 man bezig met het reddingswerk. VERGIFTIGING. Uit Weltevreden, 12 April. De oud-civiel-giezag^ hebber Mulder is gearresteerd, verdacht vani de jx>- ging tot vergiftiging, van de familie van den gouver neur van Atjeh, den heer Hens. Er is voldoende ze kerheid om aan te nemen, dat persoonlijke wraakne ming in het spel is. EEN SCHENKING. Een millioen dollar werd aan de Universiteit van Parijs geschonken door den heer en mevrouw Bier mansLapótre uit Canada, met het doel zoo meldt „Le Figaro" dat in de „cité universitaire" een huis zal worden gesticht „in de eerste plaats voor de Belgische studenten, in de tweede voor Lim- burgsche en Luxemburgsche". WINKELDIEFSTAL TE NEW-YORK. Uit New York wordt gemeld, dat Zaterdag in Broadway en op het allerdrukste uur vier bandie ten een bontwinkel binnentraden. Zij bonden de eigenaar Samuel Stein en vijf bedienden vast onder de bedreiging dat deze zouden worden doodgescho ten, indien zij tegenstand boden. De dieven voorza gen zich van bont tot een waarde van 60.000, laad den den buit op een vrachtauto en tuften weg. De roovers traden ongemaskerd op, doch zijn niet her kend. STORM EN SNEEUW. De geheele Italiaansche kust wordt geteisterd door een hevigen storm, die in de Middellandsche Zee woedt. Uit Como en andere districten wordt sneeuw gemeld. EEN UNDERGROUND-GEWELF TE BARCELONA INGESTORT. Blijkens berichten uit Barcelocna aan de bladen is aldaar een gewelf van den ondergrondschen spoorweg ingestort, waarbij 7 personen worden gedood! en 37 gewond. ROOFMOORD. Uit iMadrid wordt 13 April geseind: Toen hedenmorgen dè trein van Andaüusië Cordo- va bimnengestoomd1 was, zag de postbeambte, die de postzakken aan het station komt halen geen collega uit den wagen stappen, hij1 begaf zich daarom in den wagon en vond er, tot zijn onitzettinjg, de twee bedienden, badend in hun bloed» met opengesneden keel, terwijl dè postzakken geopend waren en: de in houd over de grond verspreid) fag. Uit het onderzoek der magistraten van' Cordova blijikt, dat de postbedienden in hun slaap verrast en vermoord' weerden. Het bedrag der gestolen waarden bedraagt onge veer 500.000 peseta's. STORM EN SNEEUW IN ITALIë. De geheele Italiaansche kust wordt geteisterd door een hevigen storm, die in de Middellandsche Zee woedt. Uit Como en andere' Italiaansche districten wordt sneeuw gemeld. DE BEPERKING VAN HET VERKEER IN DUITS CHLAND. De maatregelen tot beperking van het reizen naar het buitenland, door de regeeritfg genomen, hebben een zeer grooten invloed op het verkeer. Verschil lende reisbureaux hier ter stede en elders verkoopen niet meer dan 5 of 6 van de buitenlandsche bil jetten, die voor enikele weken werden genomen. In verband hiermede is bij' het rijksministerie van spoorwegen een wijziging in overweging, van het internationale verkeer. NIEUWE NIEDORP. Zondagmorgen speelde N.V.V. III een wedstrijd te Oude Niedorp tegen V.V.V. II en verloor met 0—1. N.V.V. II speelde 's middags te Dirkshorn tegee D.F.C I, waar het einde kwam met 3—1 in het voor deel vani N.V.V. OUDE NIEDORP. Y.V.V. had gisteren een gelukkigen dag. 's Morgens speelde V.V.V. 2 vriendschappelijk tegen N.V.V. 3 en won met 10. V.V.V. I was op bezoek bij Blauw-Wit I en wist voor de competitie te winnen met 4—2. ST. PAN CR AS. Vrone 3 trok naar Alkmaar 4, waar het een 21- overwinning behaalde. Vrone 1 ontving voor een vriendschappelijkeaV match V.A.F.C. 2 een derde klasser uit Alkmaar. In een flink gespeelden wedstrijd, waarin beide partijen hun uiterste best deden om te winnen, wist Vrone I de gasten te overwinnen met 32. Voor de rust was de stand gelijk, nL 22. GEMEENTE ANNA PAULOWNA /Geboren: Cornelia Alida, dochter van C. Paarde- kooper en vani J. Bras. Pieter, zoon van P. Bijpost en van G. Hakof. Ondertrouwd: Reinouwtje Cornelissen en Hendrik Adrianus Meijers. Getrouwd;: Geene. Overleden: Hendrik Kranenburg, oud 73 jaar, echtgen. van B. Koelman. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 9 tot en met 11 April 1924. Geboren: Johannes Adrianus, zoon van Johannes Andreas de Wit en van Johanna Wilhelmina Kraak man. Ondertrouwd: Lourentius Dapper, oud 27 jaar, vee houder, wonende alhier en Catharine Visser, oud 23 jaar, zonder beroep, wonende alhier, onlangs t,e Sint Maarten. Gerardus Nicolaas Verduin, oud 28 jaar, veehouder, en Alida Dapper, oud 26 jaar, zon der beroep, beiden wonende alhier. Pieter Brommer, oud 27 jaren, veehouder, wonende te Barsingerhorn en Grietje Paarlberg, oud 21 jaren, zonder beroep, wonende alhier. Nicolaas Pieter Bruijn, oud 26 jaren, landbouwer en Ariaantje Moleman, oud 30 jaar, zon der beroep, beiden wonende alhier. Jan Vijzelaar, oud 22 jaar, landbouwer, wonende te Broek op Langendijk, onlangs te Opperdoes en Maartje Scher mer, oud 21 jaar, zonder beroep, wonende alhier. Klaas Raat, oud 29 jaren, landbouwer, wonende te Schoorl en Jacoba Nanetta Bremer, oud 25 jaar, zon der beroep, wonende alhier. Cornelis Smit, oud 26 jaren, landbouwer, wonende te Heiloo én Johanna Cornelia Louwe, oud 28 jaar, zonder beroep, wonen de alhier. Getrouwd: Nan Keijzer, oud 44 jaar, landbouwer, wonende alhier, wedn. van Trijntje Doves en Grietje Talsma, oud 37 jaar, weduwe van Willem de Haas, wonende te Dantumadeel. GEMEENTE BARSINGERHORN. Ingeschreven gedurende de maand Maart 1924. Geboren: Petrus Augustinus, zoon van Joaeph Strooband en van Maria Louisa VerStraeten. Gehuwd: Arie Groot en Cornelia Wagenmaker. Overleden: Arien Schoen, 65 jaren, echtgenoot van IJtje Prosper; Simon Spaans, 52 jaren echtgenoot van Grietje Glijmis; Reinouw RaVen, 84 jaren we duwe van Jacob Moeliker. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Aaltje, dochter van J. Groet en J. Leijen. Catharina Anna, dochter, van J. P. de Goede en van A. A. Timmer. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Geene. Overleden: Maartje Keesman, oud 54 jaar, echt- genoote van L. de Jong. VAN EEN INGETROKKEN AANSTELLING. Uit VGravenhage, 14 April. De Staat der Ne derlanden is tegenr Dinsdag a.s. voor, de Arr.-recht- bank hier ter stede gedagvaard door het Ned. On derwijzers Genootschap, gevestigd te Amsterdam, be treffende een aangelegenheid, welke in .verband met de actueele vraag van de rechtsverhouding van de ambtenaren tot den Staat van belang is. Het betreft hier echter ndet een vordering wegens vermindering van salaris, doch wegens intrekking van) een be noeming, welke voor bepaalden tijd had plaats ge had. Een onderwijzer aan de rijksnormaallessen te Zaandam was aangesteld voor een periode van één jaar, ingaande 1 Mei 1923. In September 1923 ont ving deze onderwijzer van den minister van Onder wijs de mededeeling, dat de betreffende aanstelling was ingetrokken en dat een nieuwe aanstelling werd verleend voor den tijd van 3 maanden, ingaande 1 Mei en alzoo eindigende op 31 Juli 1923. De betrok kene heeft zijn vordering overgedragen aan het N. O. G., voor hetwelk- als procureur mr. M. Oppen- heimer te Den Haag optreedt. Het genootschap vor dert van den Staat het verschenen salaris ingevolge de oorspronkelijke aanstelling, daarbij' stellende, dat de intrekking der eerste aanstelling, zooals deze plaats vond, ten opzichte van den betrokken onder wijzer rechtskracht mist. ART. 40 EN DE R.K. KAMERFRACTIE, Uit 's-Gravenhage, 14 April. Naar in Kamer- kingen verluidt, is de houding der R.-K. fractie in zake het op haar initiatief geschorste „bevoegdheids- entwerp" in. verband te brengen met een onlangs van het departement van Financiën uitgegaan schrij ven, waarin het voornemen) werd aangekondigd, om met ingang van 1 Januari 1925 te komen tot een al gemeene salariskorting van 16K Zou de nieuw ontworpen salarisregeling donj in werking zijn getreden, dan zouden individueels ver schillen tusschen deze 16^ korting en de vermin dering volgens de nieuwe regeling verrekend kunneJi worden, mits de algemeene bezuiniging van 35 mil lioen (diait is 1/6 of 16K pet, van <len totalen salaris last van 210 millioen) werd verkregen. Ons wordt nog verzekerd, dat het schorsingsplan reeds Donderdag te voren* in overleg o.a. tusschen de heeren Noleris, Dresselhuys' en Kooien was vast gesteld, waarbij werd overeengekomen, dat eerst genoemde zich bepalen zou tot het opperen van een aanbeveling van het denkbeeld, waaraan dan, na het antwoord der regeering, de. heer Dresselhuys den vorm van een motie zou geven. Dienovereenkomstig is de gang van zaken Vrijdag dan ook geweest. Tel. DE MOORD IN T KOEKANGERVELD. Uit Assen, 14 April. Heden heeft de justitie al hier Lambert Pomp, verdacht den dnevoudigen moord in het Koekangerveld) in 1909 te hebben ge pleegd, in vrijheid gesteld. WINKEL In deze gemeente heeft Zich weder mond- en klauwzeer geopenbaard en wel bü het vee van den heer C. Kistemaker aan de Kolhornerkade. WINKEL In de vergadering van Stemgerechtigde Ingelan den van den Oosterpolder is thans een beslissing genomen, welke het verkeer «eer ten goede zal ko men. De brug in den weg tusschen Winkel en Lutjewinkel waar al geruimen tü'd over geklaagd wordt, zal worden vernieuwd. Een dék van gewa pend beton zal wordén gemaakt over de geheele breedte van 'den weg en daaroverheen de gewone wegbeharding worden aangebracht. WAARLAND. Het burgerwoonhuis met koolboet en 20 snees bouwland alhier, eigendom van den heer T. de Jong te Nieuwe Nieaorp, is verkocht aan den heer D. Noordstrand alhier. DE „OPREGTE". De „Opr. Haarl. Crt.", het oudste Nederlandsche dagblad (in 1656 gai Abraham Casteleyn het eerste nummer uit), heeft gisteren in de Groote Hout straat 8, te Haarlem een nieuw gebouw geopend, waar redactie en administratie gevestigd zijn. Hot gebouw lieeffc een modern ingerichte tijdinghal, waarin lichtreclames zün aangebracht en foto s en nieuwstüdingen de aandacht van het publiek trek ken. Des avonds worden er lichtbeelden vertoond, waarbü een luidspreker 4ö draadloos opgevangen concerten weergeeft, INBRAAK. In den nacht van Zaterdag op Zondag Is Ingebtra ken in dé villa van het Eerato Kamerlid) jhr. mr. I H. L. J. van der Maesen de Sombneff ite Maastricht Door heft stukslaan van een ruit werd; de veranda deur geopend en toegang tot het huis verkreger Buffetten, theekasten en twee salons bleken door zocht; al het daar aanwezige zilver waai gestolen. Oo! een schrijfbureau was opengebroken. Het is den dl* ven blijkbaar slechts om het zilverwerk) te dóen g< weeert, want andere waardevoorwerpen werden g negeerd. De pogingen om de villa verder te doorzo< ken zijn blijkbaar gefaald) doordat een hinniendei gesloten was. Uit dè naspqringen, gedaan door marechaussee e justitie uit Maastricht bleek, dat men hier met dr personen te doen moet hebben. Tengevolge van d'e storm, die dien nacht woedde, hadden tnasporinge met behulp van politiehonden geen resultaat. SAMENWERKING. Democratie, het orgaan van dè Democratische Par Itiji, meldt: Sedert eenige weken zijtn besprekingen gaande tus schen de hoofdbesturen der Algem. Nederi. Vrouwen organisatie en der Democratische Partij' over samen werking tusschen deze heide partijen. Bijl deze be sprekingen is onmiddellijk' buitengesloten het denk beeld van de oplossing van een der beide partijen i? de andere. Het resultaat van dè onderhandelingei zal eerstdaags aan afdeelingen, correspondentschap pen en algemeene leden worden toegezonden, opda de leden zich een oordeel over deze zaak 'kunne; vormen. BERGEN—SCHOORL De Wegencommissie van den AN.W.B. heeft O" verzoek van het gemeentebestuur vami Sciiooi i ec rapport samengesteld, houdende plannen en global kostenraming voor herziening van den mooien we" langs en door de duinen van Beogen over Schooi naar Kamperduin, zoowel van het tracé als van d constructie daarvan. Hierbij is zoowel met de eischc van het verkeer alls met die van het 'landelijk schoo zooveel mogelijk rekening gehouden. DOOR EEN STIER DOODGEDRUKT. Te Beugen is dè 80-jarige Ant. Reintjes, door ee stier, dien1 hij uit den stal haalde, tegen een muu doodgedrukt. DIE GAAT MET ZIJN TIJD MEE. Het socialistische raadslid te Bergen op Zoom, V heeft bij de geboorte van zijn zoon dezen den naa geschonken van Lenin. KIND VERBRAND. Uit Amsterdam, 14 April. Hedenmiddag ontstoi in een winkel in huishoudelijke artikelen, petroleu enz., van C. A„ in de Rustenburgerstraat 90, brar Het vuu! greep snel om zich heen. De leden van t gezin, in de woning aanwezig, konden zich niet sr genoeg redden. De vrouw liep gillende de straat c Bedekt met ernstige brandwonden werd zij naar h ziekenhuis vervoeendi. Van de twee kinderen, die in kamer achter den winkel aanwezig waren, kon e- 7-jarig jongetje zich redden. Een meisje van 3 ja werd door dè brandweer verkoold ondea* een ko gevonden. De brand was spoedig gobluscbt. Het 1 ven van de vrouw verkeert niet in direct gevaar. ALKMAAR, 14 April 1924. Op de heden gehouden weekmarkt waren aang voerd: 28 koeien en ossen f325475, 18 vette ka veren f60140, p. ned. pond fl.201.70, 251 nuc tere kalveren f1028, 727 vette varkens p. ne pond f 0.62—0.71. AMSTERDAM, 14 April. Aangevoerd: 369 vette koeien, le kw. fl.201.3 2e kw. f 1.05—1.20, 3e kw. f 0.90—1.05, 12 stul Paaschvee, hooge noteering, 70r melk- en kalfkoeic f350500, 122 vette kalveren, 2e kw. f 1—1.10, t kw. f0.851, 245 nuchtere kalveren, f1424, 1( schapen f4148, 758 vette varkens le kw. f818 2e kw. f7680, afloop lagerl; 5 paarden. LANGENDIJKER GROENTENVEILING. 14 April. Wortelen f2.50. Witte kool f8.60 9.50, alles per 100 Kgt Aanvoer: 1650 Kg. wortelen, 4600 Kg. witte koe NOORDERMARKTBOND, Noord-Scharwoude. 14 April. Grove uien f8.10. Peen f2.70. Rooo kool i'38 a 43. Gele kool f25 a 26. Deensche witt f 9.60 a 11.40, alles per 100 Kg. Aanvoer: 700 Kg. uien, 1200 Kg. peen, 3500 Kt roodo kool. 270 Kg. gele kool, 33400 Kg. D. witt- ALKMAAR, 14 April 1924. Appelen f17 a 35, Peren f33 a 37, per 100 Ki Prei f8.10 a 16.90 per 100 bos. Roode kool *f27.' a 31.20. Wortelen fl.90 a 4.20. Uien f4.80 a 8.7 alles per 100 Kg. Spinazie f0.95 a 1.11 per bak Kropsla f 12.10 a 19.40 per 100 stuks. Spruiten f a 43. Witlof f26 a 45, per 100 Kg. TEXEL, 14 April 1924: Texelsche Eierenveiling. Aangevoerd 37.' kipeieren. Hoogste f0.20, laagste f5.10 per 1 3000 Eendeieren, hoogste f5.30, laagste f5. WARMENHUIZEN, 12 April 1924. Roode kool, le soort f 30 a 50. Witte kool f9. Uien f5.60. Aanvoer: 44 Kg. roode kool, 3000 Kg, witte ko 640 Kg. uien. ALKMAAR, 12 April 1924. Op de heden gehouden weekmarkt waren ar gevoerd: 20 paarden f150425, 14 koeien en oss f275425, 321 nuchtere kalveren f10—28, 311 n fere schapen f3647, 3 lammeren f33. 1 vet v; en f 100, 23 magere varkens f2040, 144 biggen, iw. f 1018, 12 bokken en geiten f 412. Boterprüs: 1ste soort f0.87V»0.971/*, 2e so< f 0.75—0.85. Kipeiereu f 56, Eendeieren f 4.75

Schager Courant | 1924 | | pagina 6