Gemengd Nieuws. Brieven oyer Engeland. Kedames. verhandelde ter algemeene vergadering, waarvoor hem dank werd gezegd. De rekening van den penningmeester sloot met een voordeelig saldo van f113.291/» en een eind- oijfer van f571.88. Algemeen goedgekeurd, gehoord de kasnazieners. De begrooting 1924 werd vastgeeteld op een eind cijfer van f495.291/». De aftredende bestuursleden, de heeren Van Kampen en Jb. Kloosterboer, niet herkiesbaar, wer den vervangen door de heeren Jn. Boskamp en J. Roos Sr., van wie de eerste, tegenwoordig zijnde, de benoeming aannam. Na de rondvraag, waarbij de afgotredenen dank gezegdwerd voor samenwerking, sloot de voorzitter ae vergadering. SCHAGERBRUG. Dinsdag 10 April werd door de leerlingen der Landbouwhuishoudoursus te Schagerbrug een be zoek gebracht aan het Museum voor Ouders en Opvoeders te Utrecht, Nieuwe Gracht 41. Voor de leerlingen van het Landbouwhuishoudonderwijs, die allen een cursus hebben gevolgd in Kinderverzorging en Opvoeding, was dit bezoek meer een'' aanschou welijke les, aansluitend aan de gevolgde lessen. Vele onderwerpen, op de lessen besproken, zagen we hier in werkelijkheid voor ons en werden nu beter begrepen. Hier zagen we 't eigen, knusse speelhoek je van het kind en het zag er zoo verleidelijk uit, dat S1CU, live VA O IUUÖUW 1UW UOVACJVACJLJJA nciuiB t V» en kosten 't geheele uitzet van haar kleintje zelf kan maken en waarvan van alle modellen men de patronen kan naknippen, viel de af deeling hygiëne zeer in den smaak. Hier werd door mooie foto's en platen duidelijk gemaakt hoe door een doel matige en hygiënische verzorging veel gebreken voorkomen kunnen worden. Tevens blijkt hieruit, hoe nuttig de lessen in kinderverzorging en opvoe ding zijn. Ook op 't gebied van handenarbeid en fröbelen was veel moois en leerzaams te zien. De uitgezochte bibliotheek van kinderboeken, voon alle leeftijden, viel niet minder te bewonderen en gaarne hadden we nog wat langer geknuffeld in al die aantrekkelijke deeltjes, maar de tijd ging veel te vlug. Na in het Museum een kopje thee te hebben ge dronken, moesten we weer naar den trein, allen toch met een gevoel, van den dag goed en prettig te hebben besteed. Dit Museum, onder de Noord-Hollanders nog bij weinigen bekend, is een bezoek ten volle waard en we raden een ieder aan. die in XJtreoht mocht ko men en belang stelt in hetgeen voor de opvoeding van de kinderen wordt gedaan, eens een kijkje te gaan nemen. Het zal hen zeker niet berouwen. - ANNA PAULOWNA. Naar wij vernemen, is de heer F. J. Dam en, on derwijzer aan school I te Kleine Sluis, benoemd tot hoofd der school in de gemeente Oudendijk. - ANNA PAULOWNA. Aan den Burgemeester dezer gemeente is door den Commissaris der Koningin met ingang van 19 April verlof verleend, om, in verband met zijn onge steldheid, gedurende een maand buiten de gemeente te verblijven. - ANNA PAULOWNAPolitie, Verloren: een zakmes. BIGAMIE. De Haagsche politie is een geval van bigamie op het spoor gekomen. Als verdacht zich aan dit misdrijf te hebben schuldig gemaakt, heeft-zich in het begin van deze week op een scheepswerf in den omtrek van Dordrecht aangehouden aen 34-jarigen eleotrotcchnischen ingenieur, met Duitsoh diploma, F. S., die in 1890 te Utrecht uit Duitsche ouders is geboren en omtrent wiens nationaliteit de politie nog geen zekerheid heeft De aangehoudene zelf be weert Nederlander te rijn. 22-jarigen leeftijd, in het huwelijk met een Duit sche vrouw, uit welk huwelijk drie kinderen werden geboren. Den geheelen oorlog maakte hij mee als gegradu eerde in het Duitsche leger, en in die jaren van heen en weer trekken schijnt S. van zijn vrouw te zijn vervreemd. Toen hij na den oorlog in Duitschland geen bestaan kon vinden, is hij weer Inmiddels bleef zijnt nog steeds in "Duitschland vertoevende eerste vrouw, die met haar gezin in behoeftige omstandigheden verkeerde, nasporingen naar S. hier te lande doem, en het sohijnt, dat ook van de zijde van de familie van de tweede vrouw inlichtingen omtrent 8. zijn ingewonnen. Het toeval wilde, dat beiderlei verzoeken om inlichtingen te recht zijn gekomen in handen van denzelfden ambtenaar, tengevolge welken toevalligen samen loop van omstandigheden het verleden van .8., in het volle daglicht kwam, waarop diens aanhouding aan de soheepswerf volgde. Eigenaardig is het, dat toen 8. in 1922 om in Den Haag te huwen, uit Duitsohland zijn papieren liet overkomen, uit deze bescheiden volstrekt niet bleek, dat hij roods gehuwd was. De aangehoudene heeft voor den oommissaris van politie, den heer Kramer, een volledige bekentenis afgelegd. Het onderzoek in deze zaak, ook voor zoover dit in Duitschland zal worden gehouden, berust in han den van de Haagsche politie. 8. is vandaar ter beschikking van de justitie ge steld en naar het huis van bewaring overgebracht. Detweede yrouw. wier huwelijk ontbonden zal worden, is zeer oriaer den indruk van het geval; zij is naar haar familie teruggekeerd. die dagen zond hij van tijd tot tijd aan zijn vrouw in Rijnland geld, welke geldzendingen ech ter gaandeweg minder werden en ten slotte geheel ophielden. De vrouw raakte ook het spoor van S. door diens voortdurend verhuizen geheel kwijt. Een paar jaar geleden kreeg 8. een vaster betrek king op scheepswerven rond Dordrecht en op een van de kantoren van deze werven kwam Hij in kennis met een 22-jarig meisje uit gegoeden burger stand. Deze kennismaking leidde tot een huwelijk, -dat in 1922 voltrokken werd in Den Haag, waarna 8. zich aldaar ook vestigd. Uit Hit huwelijk werd één kind geboren. Volgens de verklaringen, die 8. thans aan de politie heeft afgelegd, heeft hij van 1922 tot nu toe voortdurend in angst geleefd, dat zijn dubbel hu welijk aan den dag zou komen. Hij heeft zijn tweede vrouw geheel onkundig gelaten van zyn eerste huwelijk. hen. Toni kon niet slapen, lag a'ldoor te denken aan dien heerlijken avond met Hugo... aan zijn kus sen.... zijn teederheid... zijn hartstocht Dit was het, waarnaar ze al die jaren verlangd had. Ze stond heel vroeg op en kleedde zich. Om tien uur zou Hugo haar komen halen en ze zouden naar den tuin van de villa gaan .en onder de magnolia boom en zitten. Natuurlijk zou hij haar nu alle mogelyke dingen over haar leven vragen. Ze had Hugo in de mee ning gelaten, dat ze 24 jaar was... uit louter ijdel- heia natuurlijk... en ze had .dit heel goed direct daarop nog kunnen intrekken, maar ze vond het geen prettig idee, dat ze ruim 6 jaar ouder was aan hij. De dagen vlogen voorbij, dagen vol zon en geluk. Het was nu ongeveer een week, na dien eersten avond toen hij haar gekust had. Hugo had dien middag niet lang bij haar kunnen blijven, was veilplicht geweest naar Florence- te gaan. Toni was dien avond alleen. lederen dag wa ren er brieven van Jean gekomen, en. te had geeh enkele beantwoord, de brieven maar even vluchtig doorgevlogen. Zou ze hem vanavond nu schrij ven en hem de waarheid zeggen? Maar hoe zou ze 'het moeten uitleggen? Ze kon toch niet kortaf schrijven: „Ik heb een man ontmoet, op'wien ik verliefd ben geworden en we brouwen al in een dag of tien." Dit was de waarheid, maar het was hafer. felsof ze niet aan Jean kon schrijven. Er is een heel groo- moreele moed toe nooaig om aan iemand, van JS, kon haar haar groote genegenheid voor de Saulney niet doen vergeten. De laatste drie jaar was hü als het ware een stuk van haar leven g^weerft: alles, wat ze nu was geworden, had ze hem te danken.... nooit was hem iets te veel voor haar geveest, en hij had ook nooit iets teruggevraagd. In gedachten maakte' ze een vergelijking tus- echen de beide mannen. Aan Hngo had ze genoeg, omdat hij haar zijn heerlijke, enthousiaste jeugd en EEN VREEMD GEBRUIK. Een der vreemd&oortigste, uit vervlogen tijden overgebleven Palmzondagen-gebruiken wordt tot op den huidigen dag in het ülaatsje Caistor in Lin- colnshire in eere gehouden. Op dien dag wordt on der den dienstt in het voorportaal der kerk door de leden der gemeente naar hartelust geklapt met groote ouderwetsche zweepen of veedrjiverspuntstok- ken aan welker uiteinden een leeren beurs, dertig koperen stuivers bevattende, 'vastgeknoopt is. Reeds in 1836 diende de ambtsheer een verzoek schrift bij het Hoogerhuis in om aan dit schandaal een einde te maken, desnoods door een noodwetje, want de bisschop van Lincoln was blijkbaar niet in staat het ingewortelde gebruik uit te roeien. Bij die gelegenheid bleek dat de gewoonte waarschijn lijk ontstaan was ter herinnering aan een soort zoenoffer voor een gepleegden moord, maar die was dan in. elk geval al zoo lang geleden dat er histo risch geen andere aanknoopingspunten te vinden waren. Ondanks het verzoekschrift daverde de kerk het volgend jaar weer van het geknal en geklap en uit een bericht in een der Engelsche bladen blijkt dat daarin ook deze week nog niet veel verandering w as gekomen. EEN STRIJD OM EEN HUIS. Eergisteren zou in de Rue Gauthey te Parijs de wed. Pariel, moeder van tien kinderen, uit haar huis worden gezet, daar het uitstel, dat zij1 had ge kregen, verstreken was. Zij' had nog geen ander huis gevonden en dreigde dus dakloos te worden. Toen de politie verscheen om de operatie te ver richten, hadden zich ongeveer zeshonderd buren en belangstellenden voor de woning verzameld, vast besloten een krachtige verdediging te organiseeren. De politie was zoo verstandig het niet op geweld te laten aankomen, en verleende de vrouw opnieuw uitstel. POGING TOT BEDWELMING IN EEN AUTOBUS. Scotland Yard is aan het zoeken naar een man en e>en vrouw, die dezer dagen in een autobus te Londen gepoogd hebben een meisje te bedwelmen door middel van een onderhuidsche inspuiting. Een man zat naast haar en eensklaps voelde het meisje een plotsfclingen prik in haar been als van een raald. Zij sprong dadelijk op, waarop de man de bus verliet. Terzelfdertijd vroeg een vrouw, die achter haar zat, of zij zich niet wel voelde en of zij haar thuis mocht brengen. Achterdocht koesterend wees het mei9je het aanbod af en liet zich door andere passagiers thuis brengen. De vrouw verliet de autobus eveneens onmiddellijk, vóór het meisje, dat zich onwel voelde en schier bewusteloos was. verder tegen haar kon spreken. Blijkbaar had de geheimzinnige man gebruik gemaakt van een spuitje voor ondertiuidsohe injecties*, doch doordat zij dadelijk was opgestaan, was niet de geheele in houd ingespoten. DE VLIEGTOCHT OM DE WERELD. Volgens een bericht uit New York, heeft een der vier Amerikaansche vliegers die, elk in een Ame- rikaansch legervliegtuig, bezig zijn een tocht om de wereld te maken, zich genoodzaakt gezien op zee een nood-daling uit te voeren. Het is majoor Martin, die thans vermist wordt. Er is een Amerikaansche torpedoboot uitgestuurd om hem zoo mogelijk te redden. Uit Chignik in Alaska zijn berichten ontvangen, behelzende dat de leider der Amerikaansche vliegers. Martin, heeft moeten landen voor hij Chignik be- Majoor Martin, de leider van den Amerikaan schen wereld-rondvlucht, is gisteren behouden te Portage Bay in Alaska aangekomen. HET ENGELSCHE VLIEGWEZEN OP DE RIJKS TENTOONSTELLING. De vooruitgang op het gebied van het Engelsche t vliegwezen wordt op afdoende wijze gedemonstreerd in het Engelsche regeeringspaviljoen op de rijks- tentoonstelling te Wembley door middel van "model- len die een nauwkeurige' reproductie te zien geven van de laatste verbeteringen in modellen en uit rusting. Een van deze modellen is in het bijzonder vernuftig en stelt den toeschouwer in staat, de ge heele route Londen—Parijs te zien met treinen in beweging en stoomschepen in echt water, terwijl vliegtuigen er realistisch boven vliegen. De respec tieve snolheden van de verschillende middelen van verkeer zijn zoo berekend, dat de tijdverschillen van de modellen in overeenstemming zijn gebracht met de verschillen van de werkelijke diensten. Het mo del is dertig voet lang en twintig minuten verte genwoordigen vierentwintig uur. Zoodra de zon on- aergaaty worden de lucht vuurtorens, marinevuur- torens en lichtschepen ontstoken. Bij het vallen van de duisternis beginnen de verschillende signalen van de aarde te werken en wordt een -beeld gegeven van het vliegen bij nacht, zooals dat in de toekomst zal plaats hebben. 12 April 1924. Groote menschen blijven nieuwsgierig als kinde ren. Kinderen, jongens in elk geval, zooals ik bij ondervinding weet, zijn niet tevreden, voor ze het inwendige van hun speelgoed hebben onderzocht Voor het speelgoed heeft dit gewoonlijk tot resul- Vtaat, dat er niet meer mee te spelen valt. En groote menschen? O, die hebben ander speelgoed. Vooreerst de aar de. Daar is al zóóveel aan te ontdekken aan den buitenkant alleen, dat je nog niet eens direct met het inwendige behoeft te beginnen. Hoewel Noord- en Zuidpool zijn nu bezocht, de top van Mount Everest is bijna veroverd. Nog een stuk of wat binnenlanden hier en daar* met of zonder menscheneters, een wandeling over den bodem van den oceaan en nog een paar kleinigheden van der- gelijken aard, en dan wordt het hoog tijd het in wendige van dit groote-menschenspeelgoed eens goed te bekijken. Waarbij de nieuwsgierige onder zoeker wel eens voor heete vuren kan komen te staan. Misschien zóó heet, dat hij toch liever voorloopig den blik naar boven, inplaata van naar "beneaeo slaat. Wat is nu kennis van onze planeet alleen? Eén zoo'n klein hemellichaampje, temidden van zooveel duizenden andere, waaronder er zijn, die onze aarde konden opslikken, t zonder er onpasse lijk van te worden. Waarom, bijvoorbeeld, niet eerst nog wat meer kennis, van de maan? J a, ik weet wel, dat we al heel wat van de maan weten. Meer dan onze overgrootvaders, honderd jaar geleden. Maar aan kennis komt nooit een ein de, en wie weet, hoe onze achterkleinkinderen lachen om onze ideeën omtrent die maan. Hoe elk schoolkind spot met de kennis van onze geleerdste sterrenkundigen. Ieder schoolkind zal u nu vertellen, dat de maan onbewoond en onbewoonbaar is. Dat ze geen dampkring heeft. Dat... enz. En wat dachten de houden, waarbij ien „koffiekan" schrijft en „thee;pot" uitsprrtj, vermeldt de sohrijver niet. Nikola Tesla h't medelijden gekregen' met de Martianen, wier m door de luohtruimte was als die eens roepend in de woestijn. In Amerika is altijd wel geld ye het een en ander te krijgen. Wat Tesla noodiHad, werd hem verschaft Dat was in de eerste jats een geweldig af zendstation, wat natuurlijk ge«onoverkomelijke bezwaren ople verde. En iii deveede plaats een eleotrisone stroom van voldoae kracht, om Mars te bereiken, j Enkele honderdegnilHoenen paardenkracht was l alles, wat hü hij &dig had. Of er misschien nog één of twee paarakracht aan ontbraken, weet ik niet. maar het sohfc, dat men op Mars nog steeds wachtend is. Tot de andere ikindingen van Tesla behooren. een eleotrische mine, die, op hetstrand opge steld, zulk een geudige vloedgolf kan opwekken, dat een heele viocfran Dreadnoughts op een af stand van vele min één, twee, drie naar den kelder gaat. Aan te uitvinding schijnt ook nog juist éen kleinigh te mankeeren, ovenals aan die waarmee Testa lle ziekteveroorzakende baote- riën door middel i electriciteit naar de' andere j wereld wil helpen. ïsschien zijn de Marsbewoners wel bang, dat hij 6 hun mee op wil schepen, en geven ze hem daar geen antwoord. Eerlijk geeegdi hel j meetr eerbied1 vootr de .uitvin ding van Mr. Anühur ansome, die men beeft, kunnen lezen in de Manchet Guardian. Mr. Ran&ome be wondert de draadlooTtelephonie, maar zou er gaar ne een kleine verbeting in zien aangebracht. Hij vindt, en ongetwijfelai.il en felle dames dat miet hem eens zijn, dat luister^ wel heel aardig is, maar dat je cok eens wat terunnoest kunnen zeggen. Of als zeggen nu eenmaal ayiuut buntengesloten is, terug moest kunnen doe Een ellendig idee, zoo zit met d!at ding afstand van zooveel gen, waar je 't heel< lijk, je kunt ophoudei dat die vervelendie k< evengoed doorgaat, ei jouiw oordeel, vergift!, lang je 'luistert, weet Loop je heen, dan stel Mr. Ran&ome, dat 'je daar je .ooren en je hoort op een iemand dingen verkondi- mdet mee eens bent. Natuur iert, luisteren, maar je weet, aan den anderen: kant lizenden menschen, volgens iet zijn drogredenen. Zoo- .tenminate nog,, wat hiji zegt. je de zaken misschien nog geleerden daarover in 1824? Het 'Engelsche week blad de Observer heeft de eigenaardigheid elke week iets over ie drukken uit haar nummer van Ageut voor Scüagen i Firma A, J. PU1NÜ. precies een eeuw geleden. Welnu, in een nummêr van Maart 1824 lazen onze overgrootvaders, dat Professor Gruithuisen in Munchen met behulp van een groote telescoop er in geslaagd was, nieuwe ontdekkingen op de maan te doen. Dicht bij den. evenaar had hij een kolossaal gebouw gezien, rin vorm gelijkend op een fort met wallen. Bovendien een groote hoeveelheid regelmatig aangelegde wé gen en duidelijke bewijzen van het bebouwen van net land. Het bestaan van denkende wezens op de maan was daardoor voor Prof. Gruithuisen een vaststaand feit geworden. En dus voor al degenen, die zijn woorden lazen en er natuurlijk van ^over tuigd waren, dat .zoo'n professor het wel bij het rechte eind zou hebben. Wij zijn nu honderd jaar verder, maar het krioelt nog van Professors Gruithuisen op deze aarde. We zijn nog allemaal even nieuwsgierig en zijn dolblij als we iets nieuws ontdekken, of zelfs, als we mee- nen, iets nieuws te ontdekken. Daar hebben we o.a. in Amerika Nikola Tesla. Zooals de naam reeds doet vermoeden, is do heer Tesla van Servische afkomst. Bij de telegraphie in Oostenrijk deed hij zijn eerste kennis van electrici teit op. Als jongmensch verliet hij Europa, ging naar Amerika en werd assistent van Edison. Later heeft hij Ddison verlaten en is op eigen houtjegaan ontdekken. Eén ding is jammer, tot nu toe heeft hij de dingen altijd ontdekt op een kleinigheidje na. Zoo heeft hij gemerkt, hoewel hij daarin, geloof ik, niet alleen staat, dat 'de Marsbewoners gere geld bezig zijn naar ons te seinen, 't Ia een zeer eenzijdig genoegen voor ze, want ze krijgen van ons nooit een stom woord antwoord. De taal om ze in te antwoorden behoefde anders geen beletsel te zijn, zooals een Engelschman eenigen tijd geleden tot zijn, en natuurlijk een ieders genoegen, heeft vastgesteld. Immers: de arMtianen hebben een be schaving, vele duizenden jaren ouder dan de onze. Engelsen is de meest volmaakte taal, die men zich denken kan. Dus: op Mars spreekt men Engelsoh. Of ze er ook de huidige Engelsche spelling op na zijn grooten hartstocht gaf, maar de Saulnes bezat het betere gedeelte van haar, dat deel, waarmee hartstocht totaal niets te maken had. Dikwijls had ze gevoeld, dat Hugo geestelijk ver beneden haar stond... maar ze hield van zijn grappige, jongens- ïtige naïviteit en zijn natuurlijkheid, maar diep in zich voelde ze, dat hij dit gedeelte van haar zeer zeker nimmer zou kunnen bevredigen. Bij Jean miste ze niets van dit alles, maar hjj zou eenvoudig nooit haar hartstocht kunnen opwekken. De meeste mannen zijn heel zelfzuchtig, als ze liefhebben... en toch is het niet in hen te verordeelen, omdat h^ een van de teekenen is, dat ze werkelijk van ie mand houden. In heel veel dingen deed Hugo haar aan Robert denken, ofschoon hij geestelijk noch physiek ooit Robert's gelijke zou kunnen hebben zijn. Zooals Toni daar bij het open raam dien avond op Hugo zat te wachten, kwam er plotseling een gevoel van verdriet over haar. Het was haar, alsof ze onder een valsch voorwendsel Jean'a liefde had geaccepteerd, hoewel ze toch niet had kunnen voorzien, aat Hugo in haar leven zou komen. Maar ze had hem toch hoop gegeven... Het was fairer geweest, als ze tegen Jean had gezegd, dat ze hem haar antwoord zou geven, als ze terug was Bekomen. Ze begon te schrijven. „Beste Jean.... k moet je een groote teleurstelling bezorgen. In een week ga ik met een anderen man "trouwen. Ik De deur werd geopend en Hugo kwam de kamer binnen. Ze schoof den brief uit Het gezicht. „Hallo, kindje, brieven aan het schrijven? Vertel me eens gauw, of je me niet eent beetje gemist hebt." „Ik heb je in het minst niet gemist," zei ze lachend. „Leugenaarster. Ik heb een allerellendigste avond gehad, Toni. Er was een zoogenaamd litte raire man aan tafel en die wilde een geweldig zwaar gesprek met me beginnen. Trouwens eerlijk gezegd, begreep ik bitter weinig van al de dingen, waarover^hij redeneerde." „En mijn arme, domme jongen had een verve lenden avond daardoor P" erger voor dan ze zijn. Neen, zegt Mr. Ranse©, geef ons luisteraars een klein middel tot verdeling. Een 'electrisch knopje om op .te drukken. Zegtüe kerel daar gfod* wat on zinnigs, dan druk je. Gvolg, idat 'de spreker een schokje voelt, een heeHaeel, 'heel klein electrisoh schokje. Zijn tien, twkig .personen verontwaardigd over het gesprokene, wem, dan wordt diot heel klei- ne schokje, al een klelcsohokje. Als er nog meer zijn,, kunnen de verontwardigde luisteraars waar sohijnlijk al het genoege, hebben op te merken, dat j de stem van1 den sprekagaat trillen. Misschien hoo- ren ze hem zelfs'wel m roepen. En als des spre. kers taal van dién aard is, dat ieder fatsoenlijk imensch in verontwaardigog zijn 'duim op het knop- je plaartst en door blijft rukken, dan zou dit tot gevolg hebiben, dat het mt de stem van dezen spre- ker op deze wereld alfchas gedaan zou zijn. Het baantje van luidspreker, of hoe noemt men zoo iemand, zou minst genoom door Mr. Ransome's vin- ding, wanneer ze werd togepast, ©enigszins hache lijk worden. Gelukkig drnmaar voor deze heeren, i dat het nog, maar een ideis van genoemden heer, en dat hij waarschijnlijk tfccht, tot Mr. Teölfe met zijn andere uitvindingen kaar is, om deze zaak ter hand te nemen. Tesla is nu weer ,drui beig met een zeer een- voudiger draad'looze dlandle, welke we au, boven op i onze huizen zetten. Waeom draadlooze gölven door de lucht, zegt hij. De acide is een volmaakte over1- brenger van electriciteit Volgens Tesla loopen we binnen korten tijd1 met in toestelletje in onzen zak, prijs een paar gulden, waarmee we op elk oogen- blik, wanneer we het yrkiezen, en oj> «ik© pb*a.te, waar we zijn, een redvoering kunnen aanhooren, die wordt afgestoken is Constantinopel 'of Peking, of een concert, dat wordfgegeven aan Kaap de Goede Hoop, Laten we er he beste van hopen. Voorloopig ontbreekt aan de uitvjiding nog aleents één kleinig heid. Hoor uvurpuuliiy eu zorgen. Mannen zoowei aJj vrouwen hebben onder zenuw achtige, beproev«Kfe omstandigheden gewerkt Zij raakten overweikt en missen de kracht om üe bacillen van gevitte influenza of koude te bestrij den. Het bloea riakt overladen met overtollig urine zuur, de nieren worden ondermijnd door d.e te groote inspanninj: en spoedig volgen verschijnselen als: hoofdpijn, (uizeligheid, zenuwoverspanning, urinekwajen, griveel, waterzuchtige oogen, rheu- matische spierei en door urinezuur aangetaste gewrichten, stijvi schouders en pijn in den rug. Daar tegen weden Fosteris Rugpijn Nieren Pil len aanbevolen, en er dient geen kostbare tijd verloren te gaan Uitstel leidt ai te vaak tot rhja- matiek, spit, stemvorming, ontsteking van de nie ren of baas, en lierwaterzucht. Zelfs ongeneeslijke kwalen kunnen loor verwaarioozing ontstaan. Als uw nieren verzwak tl zijn door zorgen en over werking, tocht, ïoude, epidemisohe koorts, schade lijke bezigheden,enz., wendt U dan met vertrouwen tot Foster's Pilhn. Verkrijgbaar n apotheken en drogistzaken k fl.75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk). „Nee, dat nu niet bepaald. Ik kan over alle mogelijke andere dingen praten, wat ik ook trou wens aeed, maar die zware philosophische gesprek ken...." „Ik ben bang, dat ik je nog zal moeten opvoe den, Huug." {,Jo moogt met me doen, wat je wilt, Toni. Maar luister eens, ze vertelden me vanavond aan tafel iets over de villa." Het was Toni, voor een oogen blik, alsof haar 'hart ophield te kloppen." Je bent toch niet koud, lieve ling? Waarom rilde je?" „Nee jongen, ik ben niet kond. Hoe kom je er bij? Vertel me eens: wat heb je over de villa gehoord?" „Er was een Italiaansoh advocaat fefen tafel." „En... wat zei die advooaatP" „Oh, niets bijzonders... hij vertelde alleen, dat Lord Robert Wycke, de mooiste man van Lon den. indertijd in die villa had gewoond-" j.Oh, was dat alles?" Hugo lachte even. „Ja, dat wil zeggen, alles, wat voor deze kleine oortjpe geschikt is om te hooren." „Wees niet kinderachtig, Huug, Wat vertelde hij ie nog meer?" „Ach, net gewone... hij schijnt daar met een vrouw te hebben gewoond. Vraag het niet meer, kindje, het is heusch erg onbelangrijk. En ik heb nog niet eens een zoen van je gehad." „Ja... maar." Hij sloot haar jnond met rijn kussen... Door zijn liefkozingen heen, bleef Toni denken... Wat zou er gebeuren,, als Hu^go te wélen kwam, dat daar met Robert gewoond had? Tot op dat oogenblik had ze nog nooif Robert, in verband tot'Hu was zoo lant - nieuwe groote nartetocht had alles wat achter haar lag, weggevaagd. Wat zou ze doen? Het hem vertellen? Nee, ze kon het niet. Waarvoor zou het genblik had ze nog nooit aan haar leven met ad tot 'Hugo gedacht. Dat alles deden tien jaar en deze dienen? En zou Huug het ooit kunnen begrijpen? Dien avond kon ze niet in-slaap komen. Hoe had ze alles, wat achter haar lag, zoo totafel kunnen ver geten? Ze Had zich aan deze nieuwe liefde gege ven, en die had haar heele verleden weggewisoht. In een week, icht dagen zou ze Hugo's vrouw zijn... In die eeie week zou Hij toch niets meer in Florence over haar te weten kunnen komen. Er kwam geen moment het idee bij haar op, "dat zc Hugo te kort desd: haar eenige gedachte was hem te mogen behouden. Wanneer een vrouw houdt van een man, die eenige jaren jonger is dan zijzelf, is er altijd in haar liefde een gevoel van jalousie of angst. Ze geeft hem niet alleen de teederheid van een „amante", maar ze houdt ook van hem,, zooals een moeder van Haar kind.... Jn de komende dagen verdween Haar ang.<t ge leidelijk- Hugo was voortdurend bij Haar. van den morgen tot aen avond. Op een avond sprak hij haar over zijn familie. „In onze familie zijn ze allemaal heel jong getrouwd, Toni.. Mijn vader trouwde al met moeder toen hij precies 21 jaar was. Het is goed voor het geslacht." Hij zat aan haar voeten en keek haar plotseling aan. „Stel je eens voor, Toni.... een landje met jouw oogen. Zou je het niet 'héérlijk vinden? Dat zou je toch ook prettig vinden, is het niet, kindje?' Toni antwoordde niet... schudde mechanisch 'met het hoofd. „Nog maar twee dagen, Toni." „Ongeduldige jongen. Ik heb een huwelijkscadeau voor je. Maar het is een groot geheim, hoor." „Ik heb er ook een voor je, Toni, maar je krijgt het pas over twee dagen. Het is ook een groot ge heim." „Ook? Goed, Huug... als je me nu niet zegt. wat het is, dan wil ik niet met je trouwen,' plaagde Toni. „Wil je niet? Dan zal ik je dragen, zooals ik nu doe. Begrijp je?" Hij pakte haar in zijn jonge sterke armen en droeg naar een eind weg. Toen boog hij zich voorover en kuste haar witte schoen* tje. „Heerlifke voetjes," zei Hij. „Je f aaore,' zei Toni plotseling, terwijze hem kuste. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1924 | | pagina 10