ilpitü Ifitm- Mratiüit- LuDnilM Uitgevers i N.V, v.h. TRAPMAN Co., Schegea EERSTE BLAD. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. mwoltö"of 3 da*en hechl' Raad Oude Niedorp. Donderdag 1 Mei 1924. 67ste Jaargang. No. 7427. COII Dit blad vorschljnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiön nog zooveel mogelijk in hot eoratuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENINO No. 23330. INT. TELEF no. 20 Prijs por 8 maandon fl.05. Losse nummora 0 cont. ADVERTEN- TIöN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedoro cogol moer 20 cent (bowijsnoi inbegrepen). Grooto lettors worden naar plaatsruimte berekend. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. Zitting van Maandag 28 April' 1924. VOOR DEN POLTIERECHTER. OPPASSEN. J HendrikusG. Kroon, de eeerste beklaagde, was absent. De behandeling van zijne, kort geleden reeds hier in behandeling genomen zaak werd thans voortgezet en werd ae heer Muhring, ambte naar ter reclasseering, thans als getuige gehoord. Do O.v.J. eischfce 3 maanden gev. voorwaardelijk met drio proefjaren. Het vonnis was 2 maanden gevang voorwaardelijk met 1 jaar proeftijd. DITO, DITO. Ootje Jonker van Ommeer wiens zaakje, betref fende operfbare schennis der eerbaarheid, onlangs met gesloten deuren werd behandeld, was thans absent; bij de voortgezette behandeling zijner zaak, welke voortgezette behandeling thans in openbare zitting plaats vond, waarbij alleen de heer Muh ring, reolasseerings-ambtenaar, als get. optrad. De O.v.J. vorderde 3 maanden gev. Het vonnis was 2 maanden gev. voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd. LASTIG. Voortgezet werd de behandeling der strafzaak contra R. C. van Scharenberg uit Alkmaar, ten einde don reelasseeringsambtenaar te hooren. Bekl. had wedorspanningheid tegen de politie gepleegd. De O.v.J. bleef bij zijn eisch tot 2 maanden gev. voorwaardelijk met 2 proefjaren.De Politierechter veroordeelde beklaagde tot 2 maanden gev. voor waardelijk met 3 jaar proeftijd. DURE KOOL. Jan Bakker, oud 38 jaar en Pieter Dekker, oud 40 jaar, beiden transportarbeiders, geboren on we- mende te Broek op Langendijk, moesten terecht staan terzake gezamenlijk gepleegde wederrechte lijke toeëigening van kool, toebeh oor en de aan den koopman Rens Slot aldaar. Dat was gebeurd in Maart .Beido beklaagden zijn gedetineerd en thans ter zitting aanwezig. De President wijst er beklaagden op, aat# rij eenige dagen na het rioh wederreohtelijk toeëiger nen der kool, deze ten eigen bate en door be middeling van Mulder en indireot van Dirk Bak ker, op de veiling hebben verkocht. Beklaagden erkennen zulks. Beklaagde Dekker zegt, dat hij niet wist, dat er van Slot een vlet je kool lag, hij werkte nooit bij Slot. Maar Jan Bakker was onze leider en wist alles. Hij kwam naar me toe, of .ik Jt .doen wou, hij wist er we! weg moe. Ik ging er niet dadelijk op is, zegt Dek ker. Ik dacht, dat het zou vastloopen. Later nebben wo in een café het nader besproken en geraakten we onder den invloed van sterken drank. Toen heb ik later nog gezegd: „Jan 't kan niet." De hond blafte zoo. 's Zondagsmorgens heb ik de ont vreemde kool nog weer willen terugbrengen, maar ik durfde niet. Ik vermoedde, dat men dan zou denken, dat ik aan 't stelen en niet aan 't terug brengen was. Bekl. Bakker zegt, alleen de administratie te heb ben gehad, hij ging niet over do kool'. Wij hebben het feit dronken gedaan, Dekker en ik. Wie onzer hot eerst het plan opperde, weet ik niet. Wij wa ren beschonken. Wij hebben het plan samen op geworpen en samen uitgevoerd. De get. C. Smit, commissionnair te Broek op Lan gendijk heeft in Maart jl. gezien dat er een ge deelte van oen partij kool van 810 kilo kool van R. Slot weg was en dat ook een hoeveelheid van 175 kilo kool, eveneens van R. Slot weg was. De President zegt, dat er nogal' dikwijls dief stallen voorkwamen. Het is get. bekend,* dat het wel meer voorkwam, dat er gestolen werd. De President zegt, dat de inHchtingen omtrent de beklaagden niet gunstig zijn: voor Bakker kan geen voorwaardelijke veroordceling worden over wogen. Omtrent hem zün de inlichtingen het minst gunstig. De O.v.J. acht het feit ernstig en requi- 'eert tegen elk der beklaagden 4 maanden gev. Mr. P. Haars treedt op als verdediger van be klaagden en erkent dat ae feiten voldoende vast staan en onder invloed van drank bedreven zijn. Do drank is er de eenige oorzaak van. Met drank- gebruik is het geweten in slaap gesust. (Bekl. 'ekker huilt). Bekl. hebben beiden bekend en konden niet dul den, dat Mulder voor hen in preventieve hechte- mss J'a.t. Daarom 'hebben zij bekend. Als bekt den drank laten staan, zijn zij wel ordelijke men- schen in de maatschappij cn zullen zij dan vrn zeker binten de handen der Justitie blijven, 't Zal wel moeilijk voor hen zijn, zonder eenigen prikkel den drank te laten staan. Beiden hebben een groot gezin. Pleiter dringt aan op voorw. voroordeeling mot voorwaarde tot geheelonthouding èn controle. t1? t8erj om den drank te laten staan. Mocht do ohtierechter niet zonder definitief rapport aldus kunnen beslissen, dan zou pleiter 14 dagen uitstel dezer zaak willen vragen, om eerst rapport der reclasseering in te winnen. En indien ook dan de Politierechter niet met plei ters conclusie zou kunnen meegaan, dan zou plei ter in dat geval toch clementie willen vragen voor ?lIe? voor hij thans onmiddellijke in vrijheidstelling verzoekt. Politierechter heeft geen termen om tot on- mi°oeIlijke m vrijheides teling over te gaan. De Politierechter zegt, de zaak tot overr 8 dagen te zullen aanhouden, om alsnog de mogelijkheid van voorw. veroordeeling ten opzichte van bekl. Dekkpr te overwpgpn. MONDJE DICHT. Jacob öwier uit Hoorn heeft aldaar den 12 Maart jl. den winkelier #H.Durkema beleedigd en liep Nicolaas Konijn, een melkrijder te Opmeer, had snch op 18 Maart jl. aldaar wederrechtelijk toegang verschaft tot de woning van Rens Boon en had ©en van Binnen gegrendelde achterdeur dier wo ning ingedrukt Daarna ging de vrouw van R. Boon een buurvrouw roepen, waarna Konijn, die onder invloed van drank was. zich verwijderde. Hi] zei, gedacht te hebben dat de deur klemde en had wat Bard aangeduwd. Hij had een veto tegen Cornelis Boon, zoon van Rens en hij had Cornelis op straat aangesproken, die daarop het huis was ingegaan. Konijn volgde hem met het hierboven omschre ven gevolg. Wegens het wederrechtelijk binnendringen in andormans woning, werd tegen Nicolaas thans een vonnis uitgesproken tot f30 boeto of 30 dagen hechtenis. I GEBREK AAN BEWIJS. Willem Smit, landbouwer te Ursem, heeft/ naar i hem was ten laste gelegd, aldaar op 11 Maart, J ten huize van zijn moeder den eleotricien P. Gene- i faas mishandeld, door hem te slaan. Bekl. ontkent dit en heeft Genefaas alleen aan gegrepen. Na verhoor van enkele getuigen is er geen vol doend bewijs en spreekt de Politierechter den bekl. vrij. GEEN SCHARRELTJE. Pieter Rooker uit Enkhuizen was 24 Maart jl. verstoord op een jongmensch, C. Bakker geheeten, wien hjj verdacht met zijn dochter te loopen schar relen en daarom een stomp toediende, j De Politierechter legde Rooker, die niet versche nen was, wegens mishandeling f 15 bbete of 15 da gen hechtenis op. I ZAKEN DOEN. i Poortsluiter was Hendrik J. Malet uit Den Hel der (gedetineerd uit anderen hoofde), dio onlangs een rijwiel had gehuurd voor f2 per week van T. Straathof uit Breezand. Mal'et heeft dat rijwiel wederrechtelijk zich toegeëigend en het verkocht i aan W. G. F. Roefel' te .Held er, die het vervol- gens weer verkocht aan zijn 18-jarigen stadgenoot i Jan Krij'ns. Wegens verduistering van het rijwiel' legde de Politierechter thans den bekl. Malet 4 maanden gev. voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd op. Zitting van Dinsdag 29 April 1924. ZEDENMISDRIJF. De eerste zaak was met gesloten deuren. Terecht stond in voortgezette behandeling zijner zaak de 68-jarige gedetineerde beklaagdeCornelis Bleek uit Schagen, wiens zaak, overtreding van art. 248 bis WetS. v. .Strafr., een zedenmisdrijf, den 11 Maart jl. reeds in behandeling kwam en toen is geschorst, terwijl toen 5 maanden gev. met aftrek van preventieve hechtenis is geëischt tegen bekl. Mr. van Loockeren Campagne was verdediger ln deze zaak. Het is den vertegenwoordiger der pers niet ge bleken of er wijziging in den straf-eisch is geko men. We veronderstellen, dat er in deze zaak, evenals in de tweede en laatste zaak van vand44g, dio in openbare zitting werd behandeld, heden over 8 dagen uitspraak zal zijn. DOOR DEN BRAND, UIT DEN BRAND? De tweede en laatste zaak vandaag betrof deen reeds uit zijn aanvankelijke preventieve hechtenis ontslagen beklaagde Anthonius Johannes Genefaas, gewezen elëctricien, tot onlangs nog te Helder woonachtig, thans zonder beroep en wonende te Alkmaar, bij zijn schoonmoeder. Bekl. is 18 Augus tus 1896 te Utreoht geboren en dus 27 jaar oud. Bekl. heeft, toen hij dezen winter nog te Helder woonde, en wel Kanaal weg 156, waar hi) een electricionszaak en zijn vrouw een hoedenzaak had. in dat perceel tweemaal brand gehad en hij stond thans terecht terzake hem ten laste gelegde opzet telijk gepleegd brandstichting, gepleegd op Vrij dag 7 Deo. en op Zaterdag 8 December i£ Beid. ontkent en zegt, zelve de oorzaak der beide geval len van brand in zijn perceel niet te weten. Hij had electrische geleiding in huis en kortsluiting kan de oorzaak zijn geweest. Als get. deekundige treedt in deze zaak op de Ingenieur van het Elecfcrisch Bedrijf te Helder, de heer K. C. Ritema, die het^ mogelijk acht, dat ook een lassingsdoos der»electrische geleiding oor zaak van den brand kan zün. .Get. Nic. Sprengers, agent van politie, aohfc het uitgesloten, dat kortsluiting de oorzaak was. 's Za terdags na den eersten brand heeft get. den bekl. met diens vrouw hard naar het station zien loo- i pen, dat was niet noodig, ze waren vroeg genoeg om den trein te halen. De President vraagt, waarom bekl. niet den huis sleutel bij de politie bracht, toen hij wegging. Bekl. zegt, omdat ik niet vermoedde, dat er brand zou komen. Van den tweeden brand, Zater dag 8 Deo., heeft beklaagde zelf niets gezien, toen was hij afwezig. De eerste brand woedde in de woonkamer en is door flink optreden gebluscht, evenals de tweede brand, die in den winkel woedde en den winkel-' inventaris verwoestte, terwijl de winkel uitbrandde. Ook de agenten van politie A. 0. van Bremen en A. Abbenes worden als get. gehoord. Abbenos heeft een flesch spiritus en een turf in beslag genomen, die hij in het perceel aantrof. De. brigadier van politie. A- van Riel, heeft bij het in het perceel ingesteld onderzoek waargeno men, dat de glasruiten heel waren. Simon Dijkshoorn, die bij bekl. Vrijdagsavonds tot 12 uur op visite was, heeft tot dat uur daar niets bijzonders gemerkt. Later toen de brand was uitgebroken, is hij door een buurman gewekt ge worden. In de huiskamer heeft get. toen brand gezien. Get. heeft met den buurman, die hem wek te, Visser genaamd, en anderen toen de brand ge- bluscht. Fmancieele moeilijkheden van bekl. ten tijde van den brand zijn get. niet bekend. Get. zegt, getelefoneerd te hebben aan bekl. betreffende dien tweeden brand, hoewel de com missaris van politie telefoneeren om bekl. niet noo dig achtto. Getuige*» indftik was, dat bekl. en diens vrouw Zaterdag heel gewoon en normaal waren weggegaan, geenszins zenuwachtig of zoo. Get zegt, aat Zaterdags de bekl. wel met hem over den brand van 's nachts te. voren (den eersten brand) heeft gesproken, maar niet over de oorzaak, die wist bekl. zelf niet. Maria Hagedoorn, vrouw van A. Visser, een buur vrouw was hevig geschrokken van den brand en bij het telefoneeren van eenige woorden aan S. Dijkshoorn, voor hot telefoontoestel in elkaar ge zakt. i Na enkele minder belangrijke getuigen wordt oen expert der te Amsterdam gevestigde brandwaar- borgmaatBchappij, waar boklaagde's inboedel cn j winkelinventaris cn gereedschappen verzekerd wa ren, B. v. d. Kloet genaamd, wonende te Voorburg, gehoord, dio met gegevens aantoont, dat bekl. ae schade aanzienlijk te hoog had opgegeven, wat bij den 'expert een ongunsfcigën indruk wekte. Van de door den export geboden gelegenheid om I een tegen-expert te doen optreden, heeft bekl. geen gebruik gemaakt. Nadat nog een getuige h charge en een get. h decharge is gehoord, verkrijgt de get-deskundige de ingenieur Ritema het woord, die net niet uitge sloten acht, dat de brand door de eleotrische ge leiding kan zijn ontstaan. De tweede brand kan naar sprekeris oordeel eerder door. smeulen dan door éiectriciteit rijn ontstaan. Bij den eersten brand is kortsluiting als oorzaak mogelijk ge weest. De O.v.J. komt, nadat het getuigenverhoor ïs afgeloopen en pauze is gehouden, aan het woord en acht het bezwarend voor bekl., dat deze de schade beduidend te hoog heeft opgegeven. Hij zou de zaak van zijn rieken, thans overleden schoon vader overnemen. <Bekl. heeft alles gedaan, om zooveel mogelijk uit den brand te trekken. Bekl. had groot Belang bij de zaak. Het is mogelijk, dat de brand is ontstaan buiten den wil van aeT\ bekl. Het is opgenoemd, dat de tweede brand door smeulen ontstaan zou zijn, doch rook is niet geconstateerd in het perceel tusschen den eersten en den tweeden brand en die had men bij smeulen toch allicht moeten bemerken. Al staat niet vast, dat de eerste brand, door beklaagde is aangestoken, de tweede brand is wel' door hem aangestoken. Smeulen als oorzaak, is naar mijne meening uit gesloten. Op grond van verschillende aanwijzingen acht do O.vJ de schuld van bekl. bewezen aan de hem ten laste gelegde brandstichting. De O.v.J. acht het een zeer ernstig feit en eisoht .12 maanden gev. tegen Genefaas en bovendien diens onmid dellijke gevangenneming met heft oog op eventueel ontvluchten. Bekl1. snikt luide, zegt onschuldig te rijn en vrijspraak te vragen. Mr. Langeveld treedt pp als beklaagd O's ver dediger en geeft toe, flat er aanwijzingen zijn, doch Bewezen is er niets en de getuigen hebben niet kunnen waar maken, dat opzettelijke brand stichting door bekl. is gedaan. Er rijn dan ook niet zoodanige bedenkingen gerezen, dat onmiddellijke gevangenneming moet gebeuren, vindt pleiter, die een goed pleidooi tot vrijspraak conoluaeert Bekl. zegt daarna nogmaals onschuldig te zijn. De rechtbank besliste, na in raadkamer te zijn geweest, dat geen termen tot onmiddellijke gevan genneming aanwezig zijn. Heden over 8 dagen uitspraken. Reclames. Huidkwalen rijn dikwijls zeer hardnekkig, doch moeten steeds zwichten voor de antiseptische en genezende eigenschappen van. Fosteris Zalf. In derdaad een probaat geneesmiddel. Per tube f L Vergadering van d&n Raad op Woensdag 30 April, des middags 4 uur. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter de heer B. J. F. Meijer, burgemeester, tevens secretaris. Na opening met een hartelijk welkom, volgt le zing der notulen. Ze worden onveranderd vastge steld. Voorzitter stelt daarna aan de orde ingekomen stukken. Ingekomen is verslag van het Westfriesche Mu seum, te Hoorn, over 1923. B. en W. stellen voor, om dit ter visie te leggen. Wordt goedgevonden. Jaarverslag der Gezondheidscommissie gezeteld te Hoorn, over 1923. Zal eveneens ter visie worden gelegd. Jaarverslag van de Naaml. Vennootsch. Bank v. NederL Gemeenten te Den Haag. Ook dit wordt ter visie gelegd. Begrooting dienstjaar 1924 Keuringsdienst van wa ren, gezeteld te Alkmaar. Het blijkt uit de begroo- ting, dat de bijdrage per inw. in het gebied van dezen Dienst 18, 17 cents bedraagt. B. en W. adviseeren tot goedkeuring, waartoe de Raad besluit. Circulaire van de Commissie van den Vleeschkeu- ringsdienst, kring Barsingerhorn. waarin wordt over wogen het al of niet wenschelijke ervan om het aan tal noodslachtplaatsen eventueel te vermeerderen. Beleefd, wordt in de circulaire het verzoek gedaan om, indien een verzoek inkomt tot oprichting eener noodslachtplaats, eerst om advies te vragen aan do commissie te Barsingerhorn. B. en W. adviseeren, om aldus te handelen. Dien overeenkomstig wordt besloten. Adres is ingekomen van de voetbalvereeniging V.V.V. alhier, om subsidie te mogen genieten, waarbij tei toelichting wordt gemeld, dat de ruim 2 jaren bestaande club voor oefeningen en wedstrijden over een terrein heeft te beschikken, dat door dan heer P. de Geus disponibel is gesteld tegen een vergoeding van f 125 per jaar. Eenige goede vrienden van de voetbalsport stelden tot nog toe door hunnen gelde- lijken steun de club in staat die huursom te voldoen. Nu is de huur echter f175 per jaar geworden. En dat, terwijl men de bijdragen van bedoelde voetbal- vrienden nu moet derven, zoodat de vereeniging nu zelve geheel de huur moet opbrengen. De inkomsten der club zijn te gering, om dat te kunnen doen. Daar om wordt beleefd om eene bijdrage van gemeente wege gevraagd. Voorzitter zegt dat B. en W. hebben gemeend, af wijzend te moeten adviseeren. Omdat, wanneer wij dit toestaan, dan meer zulke verzoeken zouden kun nen volgen. Misschien is er in de gemeente nog wel een voetbalvereeniging, we hebben hier bovendien tconeelvereeniging, gymnastiekvereeniging en die zouden dan ook kunnen aankloppen. Vorig Jaar is oen aanvrage van „Turnlust" afgewezen geworden. Burgemeester cn Wethouders meenen, thans ook to moeten adviseeren tot het afwijzen van het subsidie verzoek van V.V.V. De heer Liefhebber vraagt of bet. mogelijk Is om het adres nog aan te houden tot het einde van het jaar. Dan zouden wij kunnen zien hoe de financieel© toestand der vereeniging er bijstaat. Het zqu toch jammer rijn als de voetbal vereeniging hier te loor ging. Voorzitter zegt, niet to ontkennen dat het gemeen tebelang er bij betrokken is. Maar zonder gemeente lijke subsidie kan het niet doorgaan, zegt het adros. Dus onderzoeken zou ik dan overbodig achten. Als de subsidie niet wordt verleend, dan zouden adressanten het benoodigde geld bij de ingezetenen moeten zien bijeen te krijgen. De heer Liefhebber: We kunnen meer oordeelen, als we weten, hoe het jaar geweest is. Voorzitter: Ze moeten nu inhuren. De heer Liefhebher: Dat inhuren is reeds gebeurd. De heer Pluister vindt: Er zullen or meer komen om subsidie. Laten zij, die voor voetbalspel gevoelen, bijdrage er aan geven. Voorzitter: Vorig jaar is de subsidieaanvraag van „Turnlust" afgewezen. Als we dit verzoek nu inwilli gen, dan zou „Turnlust" wellicht ook weder met een verzoek komen. Do heer Liefhebber: We kunnen bij de subsidieaan-" vrage van V.V.V. overwegen, dat er hier ook jongelui uit Zijdewind komen te voetballen. De heer Molenaar: Bij ons is ook een voetbalclub. Die kan niet rendeeren. Die vereeniging zou ook wel om subsidie kunnen komen. Voorzitter: Er wordt hier gemist een eigen voetbal- terroin. We moeten echter in 't oog houden, dat an dere vereenigingen, als tooneel- en gymnastiekver eeniging ook kunnen komen aankloppen. De heer Liefhebber: Die zullen zelve heter hunne onkosten kunnen dekken. Voorzitter stelt voor om over het voorstel van B. en W. te stemmen en als dat wordt afgestemd, dan hot idéo van den hee® Liefhebber in stemming to brengen. Volgt stomming over het vooretel van B. en W. om afwijzend te beschikken. Met op een na algemeene stemmen wordt dat voorstel aangenomen en dus af wijzend beschikt. De h8er Liefhebber verklaarde bij de stemming het liever nog afgewacht te zien. -Ingekomen is het verslag over den toestand der gemeente over 1923. Zal ter visie van raadsleden en ingezetenen worden gelegd. Van de Gezondheidscommissie, gezeteld te Hoorn is de rekening over 1923 ingekomen. Zij sluit in ont vangst en uitgaaf op een eindcijfer van f2003.57>4, met een post van f 68.57# voor onvoorziene uitgaven. Voorzitter zegt dat B. en W. voorstellen, deze rekening en verantwoording aldus goed te keuren. Met, alleri goedvinden aldus besloten. Aan de orde komt de vaststelling van een verorde ning, regelende den werkkring der electriciteitscom- missie. Bij de artikelsgewijze behandeling der verordening wordt dooc de leden geen enkele op- of aanmerking gemaakt, zoodat ze ongewijzigd wordt vastgesteld. B. en W. stellen voor het vermonigvuldigingscijfer voor de plaatselijke inkomstenbelasting voor 1924— 1925 wederom vast te stellen op 1.8, evenais vorig jaar. De heer Pluister zegt dat het zeker wel niet gaat het vermonigvuldigingscijfer te verlagen. Voorzitter zegt dat volgens de begrooting f10500 noodig ls als opbrengst hoofd, omslag. We missen een raming van de opbrengst der belasting over 1924- 1925, dooitlat den inspecteur deze vermoedelijke op brengst niet bekend is. Waar evenwel de opbrengst van den dienst 1923—1924 f9874.92 bedroeg en 1923 voor den landbouw enz. een slecht jaar was, meenen B. en W. dat met eenzelfde vermenigvuldigingscijfer voor 19241925 op een opbrengst van f10500 gerekend kan worden. Zonder hoofdelijke stemming wordt overeenkom stig het voorstel van B. en W. besloten. Een suppletoire begrooting dienst 1923, wordt vast gesteld tot een bedrag van f3500. Besloten wordt tot het doen van af- en overschrij vingen, dienst 1923, tot een bedrag van f2845.67, ter wij] uit den post onvoorziene uitgaven betaald zal worden fl015.33>4. Aan de orde is de vorig maal aangehouden balans en winst- en verliesrekening .van het gemeentelijk electriciteitsbedrijfdienst 1923. Naar aanleiding van een gevraagde inlichting waa^yorig maal deze balans en winst- en verliesrekening op voorstel van den voorzitter aangehouden en na gepleegd overleg met den administrateur van het bedrijf, stellen B. en W. thans voor de balans en winst- en verliesrekening voor kennisgeving aan te nemen, met een winst van f1089,77, waarvan f363.10 wordt afgeschreven voor kosten van aanleg, zoodat dan als winst overblijft een bedrag van f728.67. Goedgevonden. Tot leden der commissie voor den schouw van gemeentelanderijen worden benoemd de hecren J. Wit, J. Pluister en C. Over, die de benoeming accep teeren. B. en W. stellen voor tot verbetering van de al gemeene begraafplaats to Oude Niedorp. In zijn toelichting deelt vooTzitter mede, dat B. en W. de algemeene begraafplaats hebben geïnspec teerd en daarbij bleek dat de toestand daar wel te wenschen overliet, maar niet van dien aard was, dat herstelling onmogelijk was. Integendeel, met wat goeden wil is de begraafplaats weer goed in orde te krijgen. Daartoe is noodig egaliseeren van den grond, opbrengen van 18 M3. grond, zoden afsteken, een kuil maken, waarin overblijfselen van oude graven kunnen worden geborgen. B. en W. willen voortaan dat die overblijfselen onder de te delven graven wor den geborgen. Verder zouden de houten paaltjes ver wisseld moeten worden voor betonnen paaltjes. Voor een en ander vragen B. en W. een crediet van f100. De heer Liefhebber kan het voorstel niet anders dan toejuichen en zonder hoofdelijke stemming gaat de Raad met het voorstel van B. en V/. mee. B. en W. stellen verder voor tot het aanstellen van een bouwkundig opzichter, belast met het toezicht op do -dièving der bouw- en woningverordening. De Raad gaat ter bespreking van dit voorstel in I comité. Na heropening wordt tot stemming overge daan en met algemeene stemmen als l>ouwkundig-op- zichter benoemd de heer j. A. M.Jveet, te Waarlana

Schager Courant | 1924 | | pagina 1