Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. „Tot mijn leedwezen wel;" antwoordde Petros, tamelu'k uit do hoogte. Muar hora word hooi nofcjce en tactvol beduid, dat de onnoodige bijvoeging ooi- dor welko gevoelens hij het was, best gemist kon worden. Scnoonzoon zijn of hot niet zijn, daar gaat hot per saldo om. En dat werd Piet natuurlijk op gepaste wijze, maar toch met nadruk, duidelijk gemaakt. Petrus ergerde zich aan oonigo door Douwe gouitowoorden en verdacht dezen vanvij andige bedoelingen togen schoónma, die hij stiknm aohter Petrus om naar deze meende wilde naderen.... Kortom, Petrus draalde niet en dien- do Douwe een goed geplaatste kopstoot toe. En de Politierechter dlonde Petrus nu een vonnis too tot f10 booto of 10 dagen hechtenis. Zoo heb jo alles op rin tijd. ONDER DEN INDRUK. Adrianus do Loeuw uit Medemblik, oen van völe ïotolingen, die aldaar in nogal luidruchtige stem ming op 8 'April in do stad flaneerden, trok in over moed een koperen knop uit een tapperijdeur en smeet het ding weg. Een vonnisjc van f15 boete of 15 dagen wegens baldadigheid, bekl. opgelegd, zal dezen wel 'n beetje tot nadenken stemmen. VOORHEEN EN THANS. Cornelis van der Lee was evenals vorige beklaag de, heden absent Hü had tot voor korten tiïd oen woning Lutjebroek in huur en in gebruik, dis onlangs in eigendom is overgegaan aan Josof Bot aldaar. Kees, thans niet meer in Lutjebroek en omgeving te ontdekken, daar hij spoorloos verdwe nen is, is oen schoonzoon van den in die omge ving welbekenden heer Duin. Voor de licfhebborij van Keosio voor >de> bitterflesch ging het allengs omlaag: ao. do, si, si, la.enz. Hij raakto loelük in den achtermiddag en daar krog Bot Jast door. Want vriend v. d. Lee wou nog 'oens onderdak zoeken'in „hot" huis, staande aan hot Molenpad, op do plaats van den reeds jaren verdwenen m ooimolen. Do eenmaal rijke, thans door eigen schuld tot armoede vorvallon man, sloeg oonigo ruiten in 'fc perceel kapot en kroop naar bin nen, maarkreeg nu een vonnis aan rih broek tot f3 boete of 8 dagen hechtenis. AFBLIJVEN. Pi eter Cornelis Rozokrans, oen Holdorsche rijwiel handelaar, mot oen nogal dapper uiterlijk en die nedt 'zonder ©enigen zwier moodig naar hot bob konbankjo schreea, had or blijkbaar „puf' op, om do aandacht te vestigen op een paar onbeduidends Bchrüffoutjes of zooiots, in do hem boteekendo dag vaarding, togen hem uitgebracht ter zake het door hom geploegd o feit: wodorrochtolijk afsohouren van oon aan zijn peroeel per dourwaardorsripdrachfc aangeplakt kennisgovingsbiljet van executoriale© vorkoop van een in beslag genomen auto. Tot dozen maatregel waren de belastingautoriteiten namelijk ovorgegaan op grond van ao omstandigheid dat Piot in spüt van hm-liaoMo bevolsohrifton tot bota ling van verschuldigde belasting, daarmee in ge- bnko bloef. t Door hot beleidvol 'optreden van den Proceus wijzigde Piot nog wol oonigszins zijn houding, maar toch was ie nog wol iotwat overmoodig. Enfin, do wederrechtelijke afscheuring was eon feit en do hoor Rozekrana hoeft tor elfder nre toch wol de be.lastingixmuingcn gedokt om do vorkooping to voorkomen. maar daarmee wna 't niet vol doende. Hii had niet aan 'fc afscheren moetei gaan Do O.v.J. nam onkolo verzachtondo omstan digheden in aanmorking en vorderde f8 of 8 dagen hecht, waartoe do Politierechter Piot daarna ver oord ooldo. Maar, zoo klonk do vermaning, ala hu woor hier met zoolef» teroohtstaat, Bal ernstiger straf hem wachten. NOG ZOO IETS t Poortsluitor was Peter E. Vormcul uit Don Hel dor,. die cvoneens afscheuring had gepleegd van oen kennisgeving van verkoop ten t zijneTit wogotia belastingschuld, Ilier was het. vonnis f15 of 15 da gen hechtenis. Zitting van Dinsdag 13 Mei 1924. ZONDER BEWIJS. am Uitgeroopen werd beklaagde AInert do Jong maar dat was nog wat te vroeg. Die zaak moest nog «Ten wachten. Do eerste zaak was dus eigenliik die contra Abraham Pictcr Duin, uit Groet (Sohoorl) en be treft eon belasting-delict, doch wordt na eonig over leg uitgesteld, mode op grond van do omsandig heid, dat eerst Zaterdag jl- Mr. Zoilomakor als verdediger van bekl. (in plaats. van Mr. Lange veld) is komen oj> to treden en dus nog niet vol doende van de stukken heeft kunnen koimisfi© men. Voor onbepaald en tijd wordt de zaak uit gesteld. Zoo verzeilen we weer terug naar bekl. Aloert do Jong:, dokknecht aan boora van do Veendam VIT", oio op de ambtshalvo door commiezen del belasting gedane vraag niet kon vertonnen het bh do wet vereisebte formulier voor belasting. Hij had verzuimd dat. aan te vragen ten kantore van den rijksontvanger en had oon aangeboden transactie om zoo de zaak uit de wereld te maken voor f 50 te betalen, geweigerd. Do eisen van Mr. Asser. Rjjksadvoekaat uit- Haar lem, was nu f25 boete: de Officier requireerde toewijzing van dien eisch, subs. 25 dagen hecht. NET ZOO. Berfcus Nüdam, aan boord van oon geregeld te Enkhuizon ïiggond vaartuig „Zeven Gebroeders", werd wegens eenzelfde delict door Mr. Asser op geknapt met een eisch tot f20 boete. Do O.v.J. vorderde toewijzing van dozen eisch subsidiair 20 dagen brommen. TABAKSWET-OVERTREDING. C. Temme uit Hoorn, sigarenmaker, tevens rook- raatoriaal winkelier, was geverbaliseerd wegens voorradige onvoldoend gezegelde rooktabak en siga retten. Nadat bekl. oonigo uiteenzetting had gege ven en eon belastingcommies was gehoord, werd de zaak tot nader onderzoek voor onbepaalden tijd geschorst. EEN ZELFDE DELICT. Piot v. d. Horst, van de firma Jan Helling en Zoon te Alkmaar had een aantal (80 partiie ruwe tabak „uitgcelagen" en daarvan niet voldoende aanteokeuing in hot daarvoor bestemde register C' oudon, terwijl hii wat partijen bereide tabak uitgeslagen, waarvan evenmin op voreischte wijze boeking was geschied en was do daarvan ge houden aantookening althans onvoldoende bevon den. lloklaagdo had nogal wat ter zijner veront schuldiging in to brongen, doch kon niet voor komen, al vond hü de houding, dio de ambtena- rnn hadden aangenomen pietluttig, dat „door ,Mr. Asser 2 booten elk van f150 worden geöisoht en dat de O.v.J. toewijzing daarvan vroeg en zolvo subsidiair 75 dagen hoohtenia voor elke boete Iflntf VERGETEN. Evort Bakker, vroeger schipper, thans schip- porsknocht, had, komende van een reis met een bot ter, hooi uit Holgoland, oognae, likeur en spiritus aan boord en had van de buitonlandscho reis ko- mondo op do Vlieroede, dns op Nederland sch grond-, neen, water-gebied, „vergeten" om bü do oorsto waterwachtpoet aldaar aangifte te doen, dit hit dio spullen van „elders" aan boord had. Hü had dio aangifte niot gedaan on liep er loolyk in, want do spullen en zelfs de heelo groot» botter (getaxeerd op f 10.000) word in beslag genomen, wegens do door hot verzuimen dor varciflchto aan gifte geploegde overtreding. De raak wordt wt verhoor van versehillendo ge tuigen on na eenig overleg fcusschen Mr. Asser en do roohtbank, uitgesteld voor onbepaalden tijd,' wegens absentie van oon gewichtige getuige. TEGEN DEN ONBEKENDE. In Ociober is een metalen ovlinder van ruim 1 Meter hoogte, en eenige tientallen Liters inbond, 2"nde aan bewerking en vorm enz. aan te merken i ten doel hebbende voor distilleordorü 'te moeten worden gebruikt, in oen sloot in de gemeente Schoorl aangetroffen en daaruit verwüderd. Tegen onbekend gebleven beklaagde of beklaag den xn deze, is niettemin evenmin te dezer zake door don üverigen Rijksadvocaat Mr. Asser, ver volging ingesteld, door voor hot hebben van zoo danige toestel- ais distilloertoostel aan te merken, niet do veroisohte vergunning was aangevraagd Na verhoor van enkele getuigen werd door Mr. Asser tegen de onbekende bekl. of beklaagden elk 2 maanden hechtenis goëischt met verbeurdverklaring van het distilloertoostol. Do O.v.J. vraagt toe wij ring van den eisoh. A.s. Dinsdag uitspraken. Reclames. Door krabben worden huidaandoeningen nog er ger. Wend Fosteris Zalf aan, dio onmiadellük ver zachting geeft en uw kwaal geneest Inderdaad oen probaat geneesmiddel. In zeer handige tube-ver pakking f L THEATER ROYAL. nl het Theater Royal wordt de Squibserie met sucoos voortgezet Vrijdag, Zaterdag on Zondag volgt nu Tip Toce, de Koningin van den Muaio* Hall. Over deze film lezen wij in het Nieuwe Week blad voor Cinematografie: Squibs zwaait weer den soepter in het Amater- dam scho Tuschinski Paleis, en zij trekt heel Am sterdam naar haar nieuwsto creatie „Tip Toes, Koningin van den Musio Hall". De Dekoorlüke actrice Betty Balfour hoeft vele navolgsters dio min of meer geslaagde dingen in haar genre berei ken, doch niemand vermocht tot noden Betty Bal four te overvleugelen. Sqnibs zal in de film literatuur een aparte eens klassiek wordende' creatie worden, zooais bijvoor beeld Banmol Hokwick van Diokena door den loon der eeuwen onsterfolijk bleek. Over vüftig jaar zal men misschien uit ouriositeit weer oons een Squibs voor den dag halen, waarmee filmkunst historici eon bepaalde phaso uit "de ontwikkeling on evolutie der cinematografie zullen aantoonen. Ook deze Squibs film wordt door de Socióté dee films artisti- quofl uitgebracht, dio daarmeo den oprechten dank verwierf van alle Nodorlandsohe biosooop liefheb bors. „Tip Toee" de laatsto hier geïntroduoeorda Squibs film behoort tot het beste dat wü tot heden nog van deze bewonderensaardige Engebche filhi- kunstenaros zagen. IIoo fijn is alles tot in de allerkleinste details verzorgd, niet alleen in het guitige en toch steeds diep menschelüke spel van Betty Balfour, maar ook de diverse, kernachtige typeeringon der nevenfigu ren on de tmaakvollo pittigo regie. De Engelse-g filmkunst si in Nederland betrekkelü weinig be kend. maar mot Squibs, alias Betty Balfour ver wierf rij rioh tot oon gunstige introductie die naar moor doet vorlangen. RING VAN BOERENLEENBANKEN. In „Vredoluat" had Woensdag 14 dezer de jaar- lükaoho yorgadoriüg plaats van den Ring van Boe renleenbanken „Behagen". Van de 12 aangesloten Banken waren 9 vertegen woordigd. Als vertegenwoordiger van de Centraio Bank was aanwezig oen der Inspecteurs. Do hoor J. Spaans, die do vergadering leidt, brengt in horinnering het overladen van oen Voor zitter, don heer S. Spaans, wiens leiding ook in dezen kring zal gemist worden. Nat lezing dor notulen doet do hoer D. Sleutel als penningmeester verantwoording van zijn beheer. Onder dankzegging wordt de rekening goedge keurd. Do secretaris, do hoor P. Hopman, doet verslag van het behandelde in de laatstgohoudon Centrale Ringvorgadering to Utrecht, waar eon belang rijk punt van uitmaakt: de voorschriften, waaraan do Looalo Banken zullen moeten voldoen ingevolgo het Reglement van hot Borgfonds. Dit rapport goeffc aanloiding tot oenigo bespreking. Volgt verkiezing van eon bestuurslid in do vaca ture S. Spaans. Na enkele stemmingen blükfc ge kozen de neer J. Keukon van .Nieuwe Niedorp, die aanneemt. Nu het. bestuur voltallig is, zal dit aanstonds een voorzitter uit zijn midden benoemen. j Do vergadering besluit, dat de to benoemen voor- i zitter afgevaardigde van den Ring zal zijn naar da l Centrale Ringvergaderingan en ao sooretaris zijn j plaatsvervanger. Nadat nog enkele punten, de belangen der aan- j gesloten Banken rakende, zün besproken, wordt d« vergadering gesloten. In de hierna gehouden bestuursvergadering wordt tot voorzitter gekozen de heer J. Spaans te Lutje winkel: tot vioe-voorritter de heer A. do Boer te Anna Paulowna. GEMEENTE SC HAGEN. Geboren-. Marinus Josephus. zoon van Marino9 Jo- sephus Ranke en van Cornelia Helena Overtoom. POLITIE. Gevonden een portemonnaitje met eenig geld. V eenhui zen, geen dienst. Hoerhugowaard, voorm. 10 uur, Ds. Broekema. Dirkshorn, voorm. 10.30 uur, Ds. Schermerhorn. Barsingerhorn, geen dienst. Vacature. Wieringerwoard, voorm. 10.30 uur, Ds. Groeneveld. Eenigenburg. voorm. 10 uur, Ds. Snethlage. Nieuwe Niedorp, nam. 7.30 uur, Ds. Schermerhorn: Onderwerp: Is het atheïsme onzedelijk. Winkel, geen dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, geen dienst. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur. Ds. Haars. EVANGELISATIE te: Schagen, Bothel, voorm. 10 uur, Ds. Posthuma. Idem, nam. 7 uur, Ds. Posthuma. Breezand, voorm. 10.30 uur, P. Boon. Breezand, nam. 7.30 uur, P. Boon. GEREF. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur: Preeklezen. Nam. 2.30 uur: Preeklezen. UIT RUSLAND. Op een kort geleden te Moskou gehouden verga dering van; de ofïicieele commissie van deskundigen in landbouwaangelegenheden werd, volgens de Izwestia, door een vertegenwoordiger van het volks commissariaat van landbouw het volgende medege deeld omtrent de oogst verwachtingen in Rusland. De weersgesteldheid is de laatste weken, uit eon oogpunt van landbouwbelang, gunstig te noemen. In geheel Zuid-Rusland en ook in sommige noordelijke streken is do landbouwarbeid reeds in vollen gang. De stand van het winterkoren is onbevredigend in de Kigiezen-republiek en 'n gedeelte van het gou vernement Samara (het district Bogoöealansk). Niet bepaald onbevredigend, maar toch minder gunstig staat het koren er voor in de gouvernementen Pensk, Smolensk en bepaalde gedeelten van de gou vernementen St. Petersburg en Jaroslaf. In het gou vernement Wjatka heeft het koren zeer van de veld muizen te lijdon gehad. Zeer goed' is de toestand in de gouvernementen Aktj lebiosk, Wladimirsk, Sara- tof, Simbirsk, Oefja en Jekaterinodar. In de overige streken ia de toestand' bevredigend. .In do Zwarte Zee districten is 20 April reeds met d)en oogst van het winterkoren begonnen. Inmiddels klaagt de Ekon. Siisnj over het nadeel, dat de landbouwarbeid ondervindt van den gebrek- kigen landbouw-inventaris. In het Noorden van Rus land moet men zich grootendeels met houten werk tuigen behelpen. Men treft daar bijvoorbeeld op de 5 ploegen slechts één ijzeren aan. Een zelfde toestand valt waar te nemen in een gedeelte van het Wolga- gebied en in* de Tartarenrepubliek. In het Centroal- Russische landbouwgebied is de toestand iets beter; daar treft men op de 10 ploegen 6 ijzeren aan. Betrek kelijk het best is do toestandi in het Zuidelijk ge deelte van het Wolgagebied en den Noordelijken Kauka8us, waar het primitieve houten ploegmateriaal zeer sterk in de minderheid ia bij het ijzeren. Aanzienlijk slechter is het gesteld met de voor- oogst-werkzaamhedien bonoodigde werktuigen en ma chines. Er is vooral groot gebrek aan sikkels. Hot treurigst is hot in dit opzicht gesteld in het Noor delijk gedeelte van Europeesch Rusland. Beter is de toestand' in hot Zuiden en in Siberië. Het meest van al drukt het gebrek aan machines voor de graanzuivering. Ook hier is het gebrek in bet Noordelijk gedeelte van Europoesch Rusland het. grootst. De gezamenlijke capaciteit der beschikbare machines is toereikend voor zuivering van 100 130 millioen poed graan, terwijl men verwacht, dat er on geveer 700 millioen pood te zuiveren zal zijn. De voornaamste oorzaak van den gebrekkig»© land- bouwinvontaris is, volgens de Ekon. SJlsnJ, te zoeken in de lage prijzen, die de graanproducenten voor hun product ontvangen, waardoor pj niet tot het aan schaffen van den benoodigden inventaris in staat zijn. MIJNONGELUK IN DE VER. STATEN. Uit New York, 13 Mei. Uit Gilman, in den staat Colorado, wordt gemeld, dat ten gevolge van oen aardstorting Zaterdag jl- 5 mijnwerkers van do buitenwereld zijn afgesloten. Er worden pogin gen aangewend hen te redden en inmiddels hoopt men hun voldoende luohfc en voedsel te kunnen be zorgen, door middel eener pijpleiding die toevallig in hun omgeving uitmondt en 90 voet diep den grond ingaat. DE VLIEGTOCHT VAN PELLETIER IVOISY. Gisterochtend om 7 u. 20 is Pelietier d'Oisy, de kranige Fransohe vlieger, uit Saigon vertrokken on oml 2 u. 40 to Hanoi aangekomen. In dien tijd heeft hü. ondanks een onweer, 1300 kilometer afgelegd. De bevolking on de overheid van Hanoi hebben Pel ietier d'Oisy een geestdriftige ontvangst bereid. De vlieger heeft nu op zün tooht naar het Oosten 14.800 kilometer afgelegd in twaalf vluchten. Hii is twintig dagen geleden uit Frankrijk vertrokken. EEN AARDBEVING IN ARMENIë. Tn de streek van Erzeroem heeft een hevige aard beving r»lno,s gehad. Verscheidene dorpen werden verwoest. Tot dusver worden 50 slachtoffers ge meld. Marktberichten. SCHAGEN, 15 Mei 1924. 4 Paarden! f150 a 300, 2 stieren 1200 a 450. 102 fteldekoeien, mag., f 200 a 425, 66 idem vette f 300 a 550. 60 kalfkoeien' 1350 a 525. 28 pinken 1150 a 200. 112 nuchtere kalveren 116 a 28, 207 overhouders 142 a 58, 370 iamimeren 120 a 30, 7 bokken en geiten 16 a 13, 14 varkens mag. 119 a 25. 94 idem vette por Kg. f 0.580.64, 194 biggen f10 tot 13, 50 kippon f 1.50 a 3, haantjes f 0.50 a 1.01, 371 Kg. boter f2 a 2.20, 9461 st. kipeieren f5.50 a 7, 6157 eendeieren f6. LANGENDIJKEH GROENTENVETLING. 13 Mei. Rabarber f2.60 a 3.80. Witlof f6 a 1180, alles per 100 Kg. Aanvoer: 710 Kg. rabarber, 4420 Kg. witlof. NOORDEEMARKTBOND, Noord-Seharwondei 14 Mei. Grove nien f6.30 a 7.10, drielingen f8.20 a 4.40. Poon f3.10 a 3.60. Doonsoha witte f9.80 al2, alles por 100 Kg. Aan voor: 2400 Kg. uien, 12800 Kg. poen, 9600 Kg. Doonsohe witto. HOORN, 14 Mei 1924. 152 Vette varkona f0.620.S6. Handel ving. ALKMAAR, 14 Mei 1924. Asperges, dikwit f0.58 a 0.71, Idem, blauw f0,40 a 0.50, por bos. Prei f6.80 a 10.40 por 100 bos. Bloemkool f 16 n 85 por 100 stuks. Rabarber f4.90 a 11.60 .Radijs f 2.40 a 8.70. Raapstelen f 0.80 a 2.40, alles por 100 bos. Splnasia f 8.50 a 7.20 per 100 Kg. Kropsla flÓ a 18.20 por 100 stnks. Koolrapen f0.70 a 0.90. Witlof f2 a 16, per 100 Kg. Wortelen f18 a 20 por 100 bos. WINKEL. 14 Mei 1924. Spinazie f25. Witlof f89, per 100 pond. Wortelen f818. Rabarber fl2, por 100 bos. Kropsla f»—9 per 100 krop. Predikbeurten. Zondag 18 Mei 1924. NED. HERV. GEMEENTE tei Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. Schagerbrug, geen dienst. Vacature. Julianadorp, voorm. 10.30 uur, Ds. H. Buiskool. Burgerbrug, voorm. 10.30 uur, Ds. v. d. Kreeke. Ge wone dienst. Callantsoog, voorm. 10.30 uur, Ds. Tinholt. Oude Niedorp, voorm. 10.30 uur, Ds. Staal. Avond maal. Binnenlandscb Nieuws HOOGHEEMRAADSCHAP NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. Uitslag aanbesteding van bestek no. 12, onderhoud Zuiderzeedijken van Schardam tot Schellingwoude. J. W. Roeloffs, Papendrecht, ln massa f69280.—; J. T. de Waard, Sliedrecbt, perceelen 1 en 2 f5996.—; J. T. de Waard, Sliedrecht, perceel 3 f 30988; P. Smit, Alkmaar, perceelen 5 en 6 f 32200.—; Chr. Breg, Beets, perceelen 1 en 2 f6850.J. Ooms Pr, Avenhorn, perc. 3 f 36434.—; dezelfde perceelen 3 en 4 f 42834.dezelfde, perceelen 5 en 6 f34934.A. Groot en Zn., IVoude, perceelen 5 en 6 f 35864.—; I, de Vries, Purmerend, perceel 3 f 39998.—; P. Kraaij, Edatn, perceel 8 f44000.—: dezelfde perceel 4 f 7136bK. Baas, Scharwoude, perceelen 1 en 2 f7445.—. - ANNA PAULOWNA. Heden. 13 Mei, hiold de vereemging „Huiszorg' oen Bestuursvergadering, om de laatste besprekin- Sjn te houden voor de Fanoy-fair, die vastgesteld op 28, 29 on 80 dezer. Daartoe waren bovendien aanwezig de heeren R. Dekker en O. Rezelman, die het Bestuur van voor lichting diendon, betreffende indeeling versiering, enz., en die daarmee eon# flink deel van de inrich ting ter verzorging op rioh nomen. Voorts waren Dames-beetuursleden allen bereid do op zich genomen taak ten uitvoer te brengen. Alloon Mej. woudenbergLangodü* had zich ge noodzaakt gezien, te bedanken. Voorzitter botrourt dit soer, vooral omdat hü vormoont, hoewol zonder opzet, daaraan te hobbon moegewerkt. Mevrouw Wüdencs Srwuin» heeft dan ook getracht do zaak door bespreking te regelen, maar hoewol mej. Woudenberg alles kon beamenb, hoeft zij haar genomen besluit niot willen intrekken De cursus voor baker kan voorloopig niet worden opgericht, wellicht is het doel niet voldoende be grepen. Aan Mej. Kok, wijkverpleegster te Nieuwe Nie dorp werden op verzoek mliohtingen verschaft in zake oprichting en werking der Vereeniging. De uitvoering van het Nutsdepartement te Bree zand bracht f 44.85, dio ln de Spoorbuurt alhier f 12.97Vi ton bate van Huiszorg of Dit edelmoedige streven voor het welzjjn van Huiszorg wordt op zeer hoogen prüs gesteld en deze bedragen dankbaar aanvaérd. 18 Mei zal een voetbalwedstrijd worden gehou den, waarbij na afloop door het Bestuur een insig ne ul ■worden nitgereikt aan de 22 spelers, ter her innering Mn dezen daad van mensohlievendhtid. Voordat de besprekingen ten einde loopon, deelt voorzitter mede. dat hy de gemeente gaat verla ten en daarinoe het lidmaataohap van Huiszorg ver liest. Tot rijn spijt gaat de verplaatsing zoo snel in zjin werk, aat hij noch Fancy-fair, noen algeraeena - vergadering kan meemaken. Hü hoopt. aat hot Bestuur er in zal slagen iemand te vinden, dio meer en boter nog in staat en bereid is de Vereem ging te dionon en uit te bouwen. Do 2e Presidente.. Mevr. Wijdenes Spaans zegt daarop don voorzatter op de haar zoo eigen, harte lijke, welmeenende wijze, dank voor znjn arbeid Huiszorg, zrvrt, hoe zij 't t-n-st spijtig vonè maar dat betere gevoelens woldra boren kwamc;., - bosoffonde dat het in 'i wolzijn van don heer Kris pijn was. Spreekster releveert van de oprichting af tot op heden den arbeid van den voorzitter en is or van overtuigd, dat hy mot voldoening daarop kan terug zien. Namens het Bestuur sprekende, be tuigt zij daarvoor dank en biedt den voorzitter gelukwenschon aan. Voorzitter zegt voor deze hartelijke woorden dankbaar to zün en met veel genoegen zijn taak in do Vereeniging to hebben vervuld, waar hü zooveel vertrouwen on medewerking mocht ondervinden. Thans heeft Huiszorg de sympathie van bijna allo inwonen. Toch vormoédt sprnker, dat de taak van hot Bestuur zoer zwaar zal zijn- Wel1 heeft hot Bestuur daarvoor de kracht, maar dan ook moet er in die kern steeds eenheid zün en het besef dat do Bestuurders vaak hunne persoonlüke mee ning voor de meerderheid moeten prijsgeven; dan. ook zal het niet voorkomen, dat men om een kleinigheid zich terugtrekt en de vrijwillig opgeno men taak neerlegt. Spreker hoopt en gelooft, dat Huiszorg zoï kun nen worden de Vereeniging, waarnaar by alle leed, en éllonde, dio zich voordoen in onze gemeente, het eerst gevraagd wordt en wen sch t het Bestuur toe, dat het er in mag slagen, in alle voorkomen-" de gevallen de heipene han te bieden. Met een hartelijkschrijven van den hoor Tamis, die daarin wijl hij plotseliniug verhinor was, afscheid van aen voorzitter neemt, besluit voor zitter deze laatste door hem gepresideerde verga dering. - ERNSTIG ONGELUK OP EEN WERF. Uit Amsterdam, 14 Moi. Hedenmiddag is op de terreinen van de Nederlandsche Scheepshouw-Mlj. een ernstig ongeval gebeurd. Twee werklieden, een z.g. tegenbouder en een nageljongen, bevonden zich op een stellage, die buiten boord hing van^ een stoomschip, dat op helling I in aanbouw is. Zü hingen tien meter boven den beganen grond. Deze stellage nu is gebroken en beide mannen zijn naar beneden gevallen. tTengevolge van het voort durende geraas heeft nieman iets gehoord, terwijl men evenmin het tweetal heeft zien vallen. Een derde arbeider, die binnenboord van het schip werkte, bemerkte echter dat zijn apparaat niet meer funétionneerde. Hij keek over de reeling en zag dat de stellage met de beide werklieden verdwenen was. Op zijn schreeuwen kwamen andoren toesnellen en zij vonden het tweetal in bewusteloozen toestand op de werf liggen. Men droeg hen naar do verbandka- mer; vervolgens werden zij; per autobrancard van den Geneeskundigen Dienst naar het O. L. Vrouwe Gasthuis vervoerd. Hier zijn ze beiden spoodig na aankomst overleden. Als oorzaak van het ongeluk wordt genoemd een kwast in het hout die onzichtbaar was. Tel. EEN VERLAGING, DIE EEN VERHOOGING WORDT. De parlementaire redacteur van „Do Stand." schrijft: Hoe ongelooflijk het ook klinke, hot bloek ons, dat voor een betrokkene soms een verlaging van wedde een verhooging kan beteekenen. Men vertelde ons ('t is uit zeer betrouwbare bron!) dét er iemand is, die op een der Rijkskantoren een kleine bijbetrekking vervult en daarvoor eon vergoe ding geniet van f75 per jaar. Nu komt dc salarisverlaging cn do man, die ge huwd is, moet 5 van zijn salaris missen, f 75. wordt dus nu f71.25. Maar neen, dat wordt het niet, waüt hot betref fende Kon. besluit bepaalt, dat na de korting het verkregen bedrag tot op f 10 naar boven wordt af gerond. Voor den betrokkene wordt het nieuwe salaris dus niet f71.25. maar f80. DE AUTOBUS. „Het Volk" bericht, dat er zich in December eon onderneming gevormd heeft, die over een groot ka pitaal beschikt, en het plan had, om in Den Haag, inplaats van de bestaande autobussen ruime mo derrie wagens te laten loopen. Men kon echter vau dc betrokken autoriteiten geen voldoende garantie krijgen., die het voortbestaan van een belangrijke ou derneming verzekeren zouden. Daarom werden de I plannen gewijzigd en kwam men op het denkbeeld, om tusschen Amsterdam en Den Haag een autobus- ondernoming te openen, die het publiek vooy fl.50 in anderhalf uur van de eene stad naar de andere zou brengen. Later breidden de plannen zich uit en wilde men eveneens het traject AmsterdamAmers foortUtrecht in exploitatie nemen. Is het blad wel ingelicht, dan is de oorspronke lijke combinatie met een Duitsche bank uiteenge gaan, doch hebben zich voldoende kapitaalkrach tige personen verbonden om met Engelscho bussen de verschillende verbindingen in exploitatie to no en. Deze'bussen zouden volgens de laatste vindingen op dit gebied zijn gebouwd. Er is in eiken wagen ruimte voor 32 personen. Door een glazen tusschen- schot zijn twee afdeelingen gevormd, waarvan één het rookcompartiment vormt. Het zal nog wel eenigen tijd duren, voor de ver binding definitief geopend zal worden. HELDER. 14 Mei. Bij de gisteravond gehouden vergadering van den Gemeenteraad voortzetting van die van 29 April, toen tal van belangrijke zaken onafgedaan bleven kwam de quaestie van het ziekenhuis we der ter tafel. De ontwerp-overeenkomst was in een plaatselijk, blad bestreden door den heer Wolthuis, die o.a. had betoogd, dat hot contract, wel vorro van der gemeente een voordeel1 op te leveren, integen deel nadeelig was, ook financieel. De betrokken wet houder, de hoer Van Breda, ontzenuwde de aango- vcèrde argumenten en laakte scherp den toon van dezeh schrijver, die niet zeer aangenaam was. IHj slaagde er in een fel verzet vaq. den heer Schoeffc- lonberger (oppositiepartij) te breken, zoodat de voor stellen waarmode voor de eerste jaren de zioken- huisquaestio te Helder o_pgelost is, met algemeens stemmen werden aangenomen. Het vermenigvuldiginKSciJfor voor do Plaatsclipco Belasting naar het inkomon voor 1924r—1925 word conform het voorstel van B. en W. vastgesteld op 0.77, gelük aan het loopend belastingjaar. Van de zijde der S.DAJ5. word een poging gedaan met een deel der zeer aanzienlijke bedrijfswinsten de belas ting te verlagen, maar de Raad ging in meerder heid met de voorstellen van het college mee. Ook ditmaal kon de agenda niet worden afgewerkt, de belangrijke vraag of de gemeente moet voort gaan met haar tot dusver gevoerde grondpolitiek' en andere punten zullen' Donderdag worden behan deld. HET CONFLICT IN DE TEXTIELNIJVERHEID. Men mvldt uit Enschede aan de N. R. Ct.: Naar we van het bestuur van St. Lambertus ver nemen is de fabriek Bengalen te Neode, die de vo rige week nog gebrek aan grondstoffen had, jd- Maandag weer in werfvtng gestold en hebben alle arbeiders, dus ook de leden van de Eendracht, hot werk hervat. Op de spinnerij Roombeek te -Enschede zouden gisteren en hedeu wee* een 40-tal arbeider» het

Schager Courant | 1924 | | pagina 2