menianrtsco Nieuws Staatsloterij. zij opgeroepen zouden worden. Men liet hen wach ten. En lederen dag kregen zij dorat en dan kwam de stereotiepe vraag en het stereotiepe amtoword. Ik zag die arme gouverneurs nu al verdorsten. Ik, heb te vroeg, medelijden gehad en onnoodig. De heeren in Washington trokken zich van het drankverbod dat met do stemmon van 45 der 48 staatssenaten was aangenomen, niets aan en dronken lekker hun glaasje whisky. Zij betrokken' die whisky nota bene uit de Staats drukkerij. Er was altijd oen druk verkeer tuseohen Staats drukkerij, en de loos- en commissiezalen der heeren senatoren en congresleden. Men dacht natuurlijk aan drukproeven van het gesprokene. Och lieve deugd, hoe naiefl Er werd whisky aan do hoeren gebracht. De StoatdrukkerlJ stookte in het geheim alcohol, kroeg do ingrediënten onder bedrlegolljko voorwend sels als noodig voor procódó'a enz. en men had een hoogst ge rooegel ijk bestaan. Met gevolg was natuurlijk de meest schromelijke corruptie. Het moreels peil dor ambtenaren en be ambten op de Staatsdrukkerij was gewoonweg on der mul. Er waren veel te veel employé's, vriendjes en vriendinnetjes, kregen een baantje, goed betaald' na tuurlijk; want wie doet me watl Het gevolg was dat men veel te veel tijd over had en een groot dool van dien tijd besteedde om syndi caten te vormen, die op de wedrennen speelden. Dan maar woer de wedrennen afschaffen, zullen de zeloten zeggen. Of weer terug naar vrijheid, zegt de eerlijke, verstandigo Amerikaan. Het zal zeker een diepen indruk op de. Amerikaan- sche bevolking maken, dat de Staatsdrukkerij aan bootleggin dood ten behoeve van de parlementsleden. Mem krijgt een griezel wanneer men zich in die vuile toestanden indenkt. Baart het dan nog verwondering dat er zoo weinig werkelijk idealisme in dat groote Amerika bestaat, dat er zoo bitter weinig grooten, goeden invloed van •Amerika uitgaat? Wat zou een land als Amerika kunnen beteekenen in de wereld, juist nu waar het oude Europa zóo ziek is, zoo jammerlijk ziek bloedt uit vele, waaron der weer vele zwerende wonden. Doch een land waar de hypocritie hoogtij viert kan onmogelijk eenigen invloed ten goede uitoefenen. Amerika zelf is ziek en men vraagt zich met ver bazing af: waar moet dat heen? Men ziet dan- ook, dat de geheime vereeniging; de Ku Klux Klan geweldig het hoofd opsteekt De Ku Klux Klan bezit, ondanks haar rare ma nieren, idealen. Zij was kort na den Amerikaanachen burgeroorlog opgericht, omdat na de overwinning der Noordelijke Staten de in. het Ruiden vrijgeworden negers gewel dig 'het hoofd opstaken en do volbloed Europeanen de negers weer tot inferieuriteit wilden beperken. Doch het ideaal bij' de oprichting gedacht: „de ver dediging van Europeesche beschaving" werd al spoe dig in het land van corruptie een zaakje voor han dige materialisten, die het lidmaatschap van. de K.K.K. voor goede prijzen verkochten. Thans is de K.K.K. wéér strijdende voor het ideaal: „Amerika voor de Amerikanen" en bestrijdt daartoe: negers, Joden en Katholieken. Negers nog uit oude overlevering, doch onder veel moeilijker condities dan voorheen, daar de jon ge negers, die gedurende den grooten oorlog in Frankrijk geweest zijn, niet alleen voor zich zelf geen infirieuritett willen erkennen, doch de gelijk stelling met Europeanen luide propageeren. Joden sedert het aantal Poolsche en Russische Joden in de laatste 30 jaren zoo geweldig toegeno men is en zoowel de rijke als de arme Joden vooral tri New York optreden op eene wijze, die anti-semi- tisme in de hand werkt. Tegen de Katholieken uti puriteinsche traditie en uit IJdelheid. Die IJdelheid speelt een groote rol. De zoogenaam de democratische Amerikanen missen ontzettend de titels, ridderorden, on ambtsgewaden van. het oudej Europa. Vandaar dat ze allerlei vereenigingen stichten om j dit alles toch te imiteeren. Daarom heeft ook iedere Amerikaan, een of ander insigne in zijn knoopsgat, i Och een mensch is toch altijd maar een mensch, en elke mensch.is ijdel, ook de meest democratische; Amerikaan. Zoo hebt gij de Pratiotic Sous of America, de Knights of the Golden lagte, de Buffalo's, the Tall Cedars of Lebanom, enz. De Klu Klufc Klan is echter vermoedelijk de rijk- j ste vreeeniging m^t een inkomen van 40 millioen dollar. De K.K.K. zal daji ook bij* de a.s. verkiezingen ge weldig veel macht ontwikkelen, vooral'in de Demo cratische partij, waar zij den. Roomsch-Katholieken, hoogst bekwamen en krachtigen gouverneur van New York State Smith zullen bestrijden en daarom wellicht den schoonzoon van wijlen president Wil- son, mr. Mc Adoo zullen steunen. Alleen om den Katholiek er uit te houden. Doch men zal wel begrijpen dat deze K.K.HL, die idealen heet na te streven, nl. het ideaal: „Amerika voor de Amerikanen" ook alweer met haar veertig millioen inkomen behept is met de ergste ziekte, waaraan Amerika lijdende is. aan de ziekte ge naamd: corruptie, over welke ziekte in een volgen den brief. r> •Jk weet het niet. Ik héb er zoo'n gevoel van", herhaalde het kleine vrouwtje. Terwijl zij samen praatten, nam Clo Miss Blackburne's gezicht goed op. Het ging haar zooals de parelenrijgster van zich gezegd had: zij „wist niet zij had alleen maar een gevoel", dat het kleine vrouwtje iéts ver moedde, iets, dat zij verplicht was geheim te hou den. Inmiddels was Clo erin geslaagd de muizenissen uit haar hoofd te zetten. Plotseling flitste een lichtstraal voor haar over hot mysterie. „Petorson!" was de naam, die zich aan haar geest opdrong. „Wanneer hij op de een of an- dero manier hier heeft weten te komen, kan hij zoowel de papieren als do parelen gestolen heb ben. Weet Miss Blackburn. iets, en als fcij. iets weet, waaromj wil zij het dan niet zeggen?" Clo kwam op de gedachte, dat, wanneer zij Miss Blackburn even onder vier oogen spreken kon, het raadsel misschien opgelost zou worden. „Engel", zeide zij', „als er eeni dief in dit huis geweest is, is hij er misschien nog. Met twee man lijke bedienden moet Je Beverloy wachtte haar verdere woorden niet af. Zij wilde zich aan ieder stróohalmpje vastklam pen. Zij vloog het boudoir uit in de hoop den butler in de eetkamer te zullen vinden. Hij was er. En terwijl zij uitlegde, dat er iets gestolen was en dat de étage doorzocht moest worden, kreeg Clo die gelegenhoid, die zijl hebben wilde. „Miss Blackbume", riep zij uit, ,u bent mijn vriendin. Bij: wat hier gebeurd is, staat mijn leven op het spel. Ik ben verantwoordelijk voor de enve loppe, die wij verloren hebben. Zeg mij in 's hemels naam wat er in deze kamer gebeurd is, toen Mr». Sanda u hier alleen gelaten heeft". De parelenrijgster bleef- zwijgen. Zij keek onbe vreesd recht in Clo's groote, smeekende oogen, maar hot Jonge meisje zag, dat haar ademhaling moeilijk was. „Ajis u 'niet wilt, dat ik sterf, moet u het me zeggen", smeekte Clo. „Lieve kind, ik zou het Je zeggen, als ik het kon", antwoordde het kleine vrouwtje. „Maar er is niets te zeggen. Dus kan ik het niet". HOOFDSTUK XIX. Clo begreep, dat er niet verder over te praten viel, daar Miss Blackburne beschuldigen, dat zij ANNA PAULOWNA. Woensdagavond hield de vereeniging „Huiszorg" eene algemeene ledenvergadering in „Veerburg". De vergadering werd geopend door de 2e presidente mevr. Wijdenes Spaans, dio in haar openinarede een woord van warme hulde wijdde aan. den vertrok- ken voorzitter, den heer P. Krispijn, voor het vele werk, door hem in het belang van „Huiszorg' vor- richt. Hierna las de secretaris, de heer W. Tamis, die verder, op verzoek van mevr. Wijdenes Spaans, do leiding der vergadering had. de notulen der oprich- I tlng-svorgadering, welke onveranderd werden vast gesteld. Do ponningmeeateres, mevr. Faasse, doet vervol- gene rekening en verantwoording over Nov. en Dec. 1923 („Huiszorg" werd nl. opgericht 6 NoV. 1923) waar uit blijkt, dat he,t de vereeniging al dadelijk goed ging. De bescheiden worden nagezien door de hoe ren W. J. Vleveen, K. Keuris en C. Keizer en volko men in orde bevonden, waarop voorz. de heerni dankt voor hun moeite en mevr. Faasse voor baai- goed beheer. Alvorens de begrootirfg 1924 wordt voorgelegd, deelt de voorzitter mede, dat de penningineabieres voortdurend in contact moet zijn met den dokter, vaak over spoedzaken, terwijl mevrouw Faasse ver van het centrum woont, waarom het Bestuur tele foonaansluiting zeer gewenscht acht. Het stelt daar om vóór, 50 gulden per jaar in de kosten bij te dra gen. Het overige wil mevr. Faasse zelf betalen. Het Bestuur vraagt hiervoor de goedkeuring der verga dering voor 4 jaar. Moe tmevr. Faasse aftreden, dan behoeft echter de subsidie niet langer betaald te worden. De heer K. Keuris houdt zich overtuigd, dat de penningmeesters» veel werk heeft, is er dus niet te gen, bedoeld bedrag te verstrekken, maar vind"., dat men zich aan geen enkel bepaald persoon mag bin den. Het moet aan den penningmeester ip het alge meen verstrekt mogen worden, en wel, zoo dit noo dig blijkt, wat niet het geval zou zijn, als later de penningmeester b.v. te Kleine Sluis mocht wonen. Het Betuur kan zich daarmee wel vereenigen. De heer P. J, Crum is niet tegen bedoelde telefoon aansluiting, mits zij wordt aangevraagd door den heer Faasse en niet door „Huiszorg", terwijl „Huis zorg" zich dan verbindt f 50 bij te dragen, In dien zin gewijzigd wondt het Bestuursvoorstel goedgekeurd. Aangenomen wordt ook, de begrooting 1924, waar bij de ontvangsten waren begroot op f 4139.76. Uit het jaarverslag blijkt, dat mej. Boerman reeds dadelijk als helpster is opgetreden, terwijl even later, met het oog op 'hulp in katholieke gezinnen, mej. Rooswinkel werd benoemd. Voorts zijn 4 tijdelijke helpsters werkzaam geweest. Hulp werd verleend aan 6 gezinnen, tezamen 118 dagen. Toen in eon ge zin gevraagde katholieke hulp momenteel niet kon verleend worden, heeft mej. Joh. Timmer aldaar lief dedienst verricht. Door alle helpsters is goed werk verricht, doch op advies van den geneesheer er en- j kele niet langer behulpzaam zijn. Dank zij de be langstelling waarin de nieuwe vereeniging zich al dadelijk mocht verheugen, stond Huiszorg er reeds op het einde vatfii het jaar niet zoo ongunstig voor, blijkens het saldo van f 208.09^. Voorzitter deelt nog mede, dat de pas gehouden Fancy Fair een voordeeljg saldo heeft opgeleverd van ruim 1500 gulden. Het jaarverslag geeft den heer K. Keuris aanlei ding om een en ander naar voren te brengen, dat hij als goed bedoelde critiek beschouwd wemscht te zien, want hij is van Huiszorg een groot voorstander. In de eerste plaats dan betreurt hij het, dat ten opzichte van katholieke leden als eisch is gesteld, dat bij langdurige hulpverleening alleen een kaholieke helpster zal mogen optreden. Velen weerhoudt dit om lid te worden van dez voor alle inwoner» bedoelde vereeniging. 't Is echter zoo vastgelegd in art. 4 der Statuten on daaraan valt dus niet meer te verande- ren, al blijft spreker het jammer vinden dat zulks op de oprichtingsvergadering gebeurd is. Wat de be- j legging der golden betreft, moet «preker voorts ver- klaren, dat hij en velen met hem 't niet goedkeuren, dat deze naar de Roomsch-Katholieke Boerenleen bank zijn gebracht. Huiszorg toch draagt een neu traal karakter en daarom waren voor belegging slecht de Rijkspostspaarbank en de algemeene Boe renleenbank in aanmerking gekomen; en van die twee bij voorkeur de laatste, omdat de Rijkspost spaarbank te weinig rente betaalt. Mevr. Faasse, de penn., zegt, dat bij haar van geen opzettelijke voorkeur sprake is geweest. Zij heeft, in overleg met den heer Krispijn, de Roomsch- Katholieke Bank gekozen. De heer Keuris blijft het niettemin wenschelljk achten, dat de gelden van Huiszorg op de neutrale Boerenleenbank belegd worden en maakt daar een voorstel van. De heer A. N. Kosen wenscht deze aangelegenheid aan 't Bestuur over te laten, terwijl de heer C. Kei zer vraagt naar de rente der beide banken, daar dit wellicht bij de stemming voor sommigen van in vloed zou kunnen zijn. Het bestuur licht in, dat met 1 dag opzegging, de neutrale Bank 4 de R.-Kath. Bank 4K geeft. Het voorstebKeuris, in stemming gebracht, wordt aangenomen met 20 stemmen vóór en 18 tegen, waardoor het vooratel-Kosaen natuurlijk verviel. Wel loog, de zaken nog maar erger maken zou. Toen Beverley terugkwam met het bericht dat het perso neel ondervraagd en de étage doorzocht was, doch zender .succes, was het jonge meisje reeds tot een besluit gekomen omtrent wat er verder gedaan moest worden. Er waren twee dingen: een ervan moest onmiddellijk gedaan worden en het tweede vóór tien uur. Het eerste was van Miss Blackburne af te komen, het tweede haar afspraak met Peterson te houden. Clo vond het belangrijker hem te spre ken dan met O'Reilly, ofschoon zij vermoedde, dat Engel onmiddellijk met O'Reilly in persoon of tele- phoniöch zou willen spreken. Zij' hoopte echter Be verley tot haar gezichtspunt over te halen. „Natuurlijk verlaat ik mij. op u, dat ik mijl van alle verdenking schoon wasschon kan. wanneer u de parelen niet vindt, zooalls u hoopt zeida Miss Blackburne tego beverley. „En ik vertrouw erop, dat ik nader van u hoor. Maar intuaschen is er geen enkele reden, waarom ik hier blijven zou. Ik kan even goed' naar mijn moeder gaan". Zij> zou naar huis gaan in een taxi, om niet be hoeven te wachten op Beverley's auto. Mrs. Sands betaalde die natuurlijk en gaf de pa relenrijgster vijftig dollars voor haar moeite. Het was niet laat, maar op dezen avond van spanning en beproevingen was kwart over negenon laat genoeg om de zenuwen tot brekens toe, te span nen. Zoodra Miss Blackburne het huis uit was, ke ken de twee Jonge vrouwen elkaar aan. I „Goddank, zij1 is weg!" zeide Beverley verlicht! „Nu kan ik Justin O'Reilly opbellen en „Wacht tot ik Je iets gezegd' heb wat ik bedacht heb, dan kan Je een besluit nemen", viel Clo haar in de rede. „Ik geloof, dat Peterson de dief kan zijn. Een man heeft O'Reilly geholpen, om mij bin nen te brengen. Hoe hij op deze étage is gekomen cn weer wecgegaan, begrijp ik niet. Maar hij js waarschijnlijk specialiteit in dergelijke trucs. Hij heeft er het gezicht en de vingers voor. Het zou mij niets verwonderen, als hij de arme Blacky overdonderd' heeft. Zijl ziet er niet uit als een hel din, vindt Je wel? Misschien zat de kerol onder de tafel in het boudoir. Misschien heeft hij haar ge dreigd, dat, als zij hem verried, hij haar dooden zou. Wanneer Peterson de dief is wat mij hoogst waarschijnlijk voorkomt zal hij. dunkt mij, pro- beeren, zich zoo gauw mogelijk uit de voeten te maken. Laten we pogen in het Westmorland) Hotel te zijn vóór hij on» verwacht ea. vóór ws O'Reilly waren meer personen ter vergadering aanwezig, doch wanneer uit eenzelfde gezin man en vrouw oelden aanwezig waren, mocht slechts óón van hen stem men, tenzij ze allebei lid waren. Op zijn vraag wat voor mevr. Woudenberg aan leiding is geweest als bestuurslid te bedanken, krijgt de heer K. Keuris van mevr. Wijdenes Spaans, 2e presidente, ten antwoord, dat zij zich gepassoerd achtte door eon daad van een der bestuursleden en dat zij het ook niet goed vond, dat de Katholieken niet aan de Fancy Fair mochten meewerken. An dere redenen voor dit bedanken zijn spreekster niet bekend, die nog, doch te vergeefs, getracht heeft, mevr. Woudenberg op haar besluit te doen terug komen. Wegens het bedanken door vertrek van den voor zitter. moet een nieuwe voorzitter gekozen worden. Het bestuur beveelt don heer C. Keizer aan. Door sommigen wordt gezegd, dat zij liever een aanbe veling van meer personen hadden gezien. De verga dering is echter aan do bestuursvoordracht niet ge bonden on nu wordt door den heer T. J. Crum den heer C. Kooiman al» condidaat aanbevolen. Het be stuur verklaart echter, dat de heer Kooiman geen tijd heeft en dus toch bedanken zal, waarop de heer Keizer, als Benige candldaat, benoemd verklaard ia en aanneemt, belovend de vereeniging naar zijn beste krachten te zullen dienen, ofschoon nij er van over tuigd is, den vertrokken voorzitter geenszins te zul len evenaren. Door het vertrek van den heer W. Tamis, moet een mannelijk bestuurslid worden gekozen, waar voor het bestuur aanbeveelt de heer A. oe öoer, terwijl uit de vergadering worden aanbevolen de heeren H. Derksen en G. A. Preijde. Bij eerste stem ming krijgt A. de Boer 13, G. A. Preijde 8 en H. Derksen 17 stemmen .Bij de tweede vrije stemming krijgt A. de Boer 19, H. DerkJsen 18 en C. Keizer 1 stem. Alzoo herstemming tusschen A. de Boer en H. Derksen, die nu beiden ieder 19 stemmen krij- f;en, waarop bij loting de heer A. de Boer bestuurs- id wordt, die van zijn benoeming bericht zal' ont vangen. Het bestuursvoorstel om art. 6 zóódanig te lezen, dat voor dit laar de minimum contributie van f 1.50 in hoogstens 2 termijnen ad f0.75 wordt geind, vindt geen bestrijding. Het volgende bestuursvoorstel luidt: Wie bedankt als lid, moet weer minstens 6 maanden lid' zijn om hulp van Huiszorg te kunnen krijgen. Wie nog geen lid geweest is, moet minstens 3 maanden lid zijn om voor hulp in aanmerking te komen. Dit laatste geldt niet voor hen, die pas in de gemeente wonen en zich zoo spoedig mogelijk als lid opgeven. Na uitvoerige bespreking wordt ook dit voorstel aangenomen, omdat de vergadering wel gevoelt, dat er nu eenmaal een grens moet zijn. Bij de rondvraag dankt de heer Keizer den ver- trekkenden secretaris, en wenscht hem in zijn nieuwe woonplaats alles goeds toe. Voorts wordt nog een geval van hulpvprleening ter sprake gebracht en het niet ontvangen hebben van enkele convocaties. Hierna sluit voorzitter de vergadering met den wensch, dat het Huiszorg gegeven moge zijn om nog veel leed' en ellende te keeren. HEERHUGOWAARD. Donderdag ^vas bestemd! voor het te houden schoolfeest voor de leerlingen der openbare scho len alhier, aangeboden door de vereeniging ter be vordering van getrouw schoolbezoek. Liet het weer zich niet te best aanzien en werd het jonge volkje door de thuisblijvenden al eens beklaagd, er is volop i genoten, want het weer heeft hoegenaamd geen af breuk gedaan. Heerlijk was. de zee, zoodat aan het strand te Bergen aan Zee ten zeerste werd genoten, evenals van het duinvermaak te Bergen. De leerlin gen der scholen I en II maakten de terugreis over Alkmaar, die van scholen III en IV over Schoorl. In zeer vroolijke stemming kwam het Jonge volkje thuis,vol van al het gesmaakte genot. TNSTRUCTIEVAARTUIQ „PRINS HENDRIK" Volgens een advertentie'in dit blad bestaat jthans zekerheid, dat het instructievaartuig „Prins Hendrik" te Alkmaar zal komen vanaf den 24en Juni tot 4 Juli a.s. Het wil ons voorkomen, dat het een ge^ lukkige gedachte is geweest van de Kamer van Koop handel om daartoe het initiatief te nemen, want door de komst van dit schip zullen allen, die zulk9 in de praktijk noodig hebben of daarin belang stel len, zich geheel kosteloos op de hoogte, kunnen stel len van de behandeling en werking van verschillen de systemen scheepsmotoren, die zich aan boord be vinden, terwijl tevens een populaire beschouwing zal worden gegeven van de wetten en reglementen, die de schipper dient te kennen. Wij mogien hier wel verklappen, dat het in de bedoeling ligt het schip naderhand, wanneer dit weder disponibel zal zijn, ook naar andere plaatsen in Holland'» Noorderkwar tier te dirigeeren, indien thans blijkt, dat er voldoen de belangstelling komt van de zijde, waarvoor dit onderricht in de eerste plaats is bedoeld, n.1. van de schipperij. Het onderwijs zal des avonds worden ge geven. In den loop van den dag kan aan scholen en particulieren die daartoe den wensch te kennen geven aan den Secretaris der Kamer, de gelegenheid worden geboden het schipte bezichtigen, terwijl te vens draadlooze concerten aan boord kunnen wor den bijgewoond. lastig vallen. Die parelen zijn natuurlijk overal be kend. Peterson zal ze zelfs met de grootste han digheid niet voor een groote som kwijt raken kun nen. Ik denk, dat hij' ze zal willen ruilen voor geld bij een niet in het oog vallende juwelier, die ze zal durven verkoopen. Heb je niet iets, dat je man vergeten heeft of dat hem niet schelen kan als Je het niet draagt?" „Ja", antwoordde Beverley, „ik heb zes- of zeven honderd dollars. Verder heb ik nog een diamanten mofketting en een diadeem, waarmede Roger zelf vindt, dat ik er te oud uitzie. Hij' heeft me voorga steld de steenen te laten verzetten maar dat ls al maanden geleden. HIJ denkt er niet meer aan, dat weet ik zeker, want hij heeft mij na dien tijd al zooveel dingen gegeven. Ik zou kunnen onderhande len met den 'ketting, den diadeem en misschien een paar armbanden en ringen". „Laat ik de juweelen en het geld in een taach meenemen naar het Westmorland' Hotel. Ik kan die, terwijl we onderhandelen, zoolang aan het bureau laten. Bovendien ls er nog een quaestle in deze zaak, die we uit het oog verloren hebben. We hebben geen zekerheid, dat de gewenschte papieren in de enve loppe, die ik van O'Reilly weggenomen heb, zaten. Het kan ook iet» ander» zijn, dat voor hem van waarde is." I „Ja, dat is zoo!" riep Beverley uit. „Voor een loogenblik heb ik er op gerekend, dat het de goede waren degene, die ik aan Peterson moet geven". „Ik behoef hem slecht» te zien om daaromtrent zekerheid te hebben. Hij kan liegen zoo hard als hij wil, maar dat merk ik dadelijk aan zijn gezicht. Verspil geen tijd met O'Reilly. Enael. We nebben feen seconde te verliezen. Pak Je Juweelen bij1 el- aar en laat mij' gaan". „We zullen samen gaan", zeide Beverley. „Neen, maak maar geen bezwaren, dat helpt Je toch niet. Ik wil Jo niet alleen laten gaan. Je hebt reeds meer dan genoeg gedaan. Het is schandelijk van me. Je den eersten aag, dat je op bent, zoo te laten sjou wen. 'Maar ik durf niet alleen naar Peterson te gaan, niet omdat ik bang ben voor me zelf, maar om Roger. Bovendien kan Ik me erop verlaten, dat JJJ Je hersons bit elkaar houdt". „Goed dan stemde Clo toe. „Maar daar valt me nog Iets in: we moeten eenvoudige Japonnen aan trekken en eenvoudige hoeden opzetten. Mijn nieu wen hoed heb ik in net Dietz Hólel moeten achter- j laten; ik kon niet anders. Maar jij kunt me wel NIEUWE NXEDORP. Het besluit, waarblJi de heer W. de Hoog, kommies alhiej werd overgeplaatst naar Wormerveer, ls op zijn verzoek ingetrokken. De heer Do Hoog wordt nu verplaatst naar Utrecht. 'T ZAND. Bij den heer G. Burger te 'tZand is een varken spoorloos uit de weide verdwenen. ANNA PAULOWNA* BIJ G. Gaardhuls, alhier, ie eom postduif aan komen vliegen. De rechterpoot Js voorzien van een ring gemerkt 3,23,23759. Trekking van Woensdag 1:1 Juni. 5e Klasse. 14. Lijst. No. 13120 1 5000. Nos. 1382 5050 14627 15252 18627 18761 on 20424 elk 11000. Noe. 3665 8334 14440 en 15103 elk 1400. Nos. 3814 4310 14375 18025 en 18079 elk 1200. Nos. 1322 2325 4333 10246 10643 12437 10444 1B860 20174 20611 21552 22741 en 22841 elk 1100. Prijzen van 170. 70 270 408 485 505 542 550 615 801 031 1040 1114 1195 1211 1366 1383 1516 1568 1570 1625 1672 1813 1935 2002 2111 2127 2174 2205 2228 2355 2399 2481 2869 2978 3150 3158 3318 3336 3644 4069 4142 4156 4193 4242 4544 4670 4699 4704 4896 4934 4955 4978 5246 5370 5386 5389 5419 5471 5564 5663 5752 5794 5952 6015 6110 6167 6461 6484 9524 6543 6686 6880 6889 7038 7042 7056 7067 7154 7186 7281 7538 7589 7946 7999 8054 8078 8138 8195 8211 8274 8470 8751 8809 8881 8908 9230 9239 9272 9280 9331 9350 9446 9633 9799 9800 9929 10048 10177 10348 10444 10610 10561 10824 10841 10866 10996 11024 11068 11206 11213 11233 11234 11329 11331 11436 11467 11557 11561 11637 11656 11702 11838 12153 12178 12608 12654 13016 13060 13112 13147 13171 13177 13218 13234 13241 13261 13310 13343 13393 13405 13441 13506 13569 13680 13780 13704 13863 14046 14050 14128 14201 14474 14545 14637 14602 14749 14769 14904 15087 15101 15197 15266 15269 15483 15631 15873 16883 15968 16173 16237 16352 16741 16758 16903 16&14 .17208 17246 17262 17429 17457 17854 177Ö2 17782 17808 17034 18129 18131 18158 18384 18450 18666 18574 18718 18719 18842 18908 18938 19248 19365 10445 19479 19619 19825 19887 19930 20349 20364 20467 20486 20559 20579 20620 20655 20749 20871 21072 21149 21199 21208 21292 21316 21540 21599 21714 21772 21707 21885 21968 22022 22388 22447 22508 22538 22589 22604 22783 22904 22917 22957 Trekking van Donderdak 12 Juni 5e Klasse. 15e Lijst No. 20595, met f50.000. No. 4278 mat f25.000. No. 7623 met f 10.000. Nos. 7392 10722 19S72 elk met f 1000. Nos. 2095 4817 6025 10235 14352 17834 20478 20858, elk mat f400. Nos. 12246 17670 18872 en 19953 elk met f200. Nos, 3484 4138 4682 5415 6810 14207 14463 14498 16586 18911 en 20477 elk met f 100. Prijzen van f 70. 177 353 477 607 627 706 926 987 1147 1159 1224 1378 1453 1541 1544 1673 1717 1890 2354 2450 2520 2558 2588 2631 2635 2057 2058 2851 3143 3344 3544 3569 3833 3961 4014 4176 4178 4273 4442 4618 4099 5436 5069 5711 5722 5702 5902 6923 5996 6080 6100 6104 6165 6171 6279 6289 6327 6592 6664 6702 6737 6796 6872 6956 7102 7358 7543 7558 7569 7680 7762 8448 8556 8625 8732 8819 8987 9097 9171 0260 6428 9463 9723 9806 9948 10085 10088 10267 10339 10491 10505 10642 10719 10725 10777 10826 10873 11059 11102 11124 11332 11473 11554 11688 11786 11817 11892 111904 12357 12761 12779 12954 13057 13246 13290 13292 13298 13364 13373 13459 13595 13705 13707 14030 14051 14159 14283 14683 14686 14802 14806 14810 14828 14875 15029 15032 15040 15079 15093 15208 15251 15327 15380 15383 15386 15479 15510 15603 15715 15786 15798 15884 15960 16014 16100 16234 16238 16268 1D286 16317 16527 16576 16997 17031 17078 17161 17Ï63 17170 17329 17355 17360 17453 17564 17825 17865 17867 17891 17998 18015 18088 18278 18296 18337 18442 18727 18776 18790 18855 18870 19003 19009 10041 19107 19163 19274 19489 19636 19676 19740 19749 19770 19811 19840 20025 20099 20253 20300 20417 20586 20862 21071 21152 21221 21278 21281 21393 21458 21550 21606 21623 21689 21735 21769 21770 22092 22125 22281 22405 22708 22805e 22844 22936 22953 Iets leenen. En we moeten niet om een taxi tele- phoneeren. Het beate ls zoo weg te sluipen, zon der dat de bedienden het merken. Als Je een huis sleutel hebt, kunnen we gaan en terugkomen, zon der dat er een haan naar kraalt." „Ga mee naar mijn kamer en kies mantels voor ons beiden, terwijl ik het geld en de juweelen, die lk missen kan, bij' elkaar pak", zeide Beverley. Ter wijl zij: het zeide, liep tij: Clo vooruit en maakte een safe ln den muur open, welke veel geleek op den- gene, dien Clo in hét Dietz Hotel ontdekt had. Hot meisje koos twee automantels uit, een van grijze en een van bruine zijde, Juist passend bij de kleur van haar Jajxmnen, maar volstrekt niet op zichtig en heel eenvoudig. Daarbij: nam zij hoeden van dezelfde stof met dunne sluiers. Clo nam voor zichzelf den bruinen mantel; die korter was dan de grijze, en trok den bruinen hoed goed over haar rood haar. Inmiddels had' Beverley een rolletje bil jetten, een ketting van platina, met brillanton, een zestal fonkelende ringen en een diamanten diadeem in een donker loeren handtaechje gepakt. Clo hielp haar met haar langen grijzen mantel, die haar avondtoilet geheel bedekte, en samen slopen zij als schimmen de étage af. Zij1 gingen met de lift naar beneden; maar de portier had zijn vrijen avond on zijn plaats was door een Jong kereltje Ingenomen. De Jonge vrouwen liepen vlug naar de dichtstblj. zijnde standplaats van taxi's, want Clo trachtte niet zwaar adem te halen, waaraan Engel zou kunnen merken, dat zij nog zwak was. Toen de chautfeur voor het Westmorland Hotel stopte, hield Beverley haar armbandhorloge voor Clo om te kijken hoe laat het wsb. „Vijf minuten over half tien", zeide Clo. „Ik hoop nu maar, dat hij niet weg ls. Wacht JIJ' hier ln den taxi op mij, Engel, terwijl lk „Neen, wacht op mll<", zeide Bovorley beslist. „Ik kan beter met den kerel onderhandelen dan Jij, om dat er een paar dingen zijn, dio Jij niet weot. Maar. Je moet niet hier wachten. Dat is te ver af. Ik kan je misschien onmiddellijk noodig hebben. We zullen den taxi hier laten, zoodat we dadelijk weer weg kunnen, en we zullen samen het hotel Ingaan. JIJ bent vanmiddag al hier geweest, zoodat hot 't beste zijn zal, al» JIJ- naar Peterson vraagt. We zullen, wan neer we het antwoord hooren, wel zien wat we ver der doen moeten". Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1924 | | pagina 14