Bockhandel v.h. Trapman Co, Groöte voorraad Auto-, Motor- Fietskaarten van alle deelen van Nederland. TAALGIDSEN voor het buitenland. Presidentsverkiezing in Frankrijk. Plaatselijk Nieuws. Binnenlandse^ Nieuws. EEN DREIGENDE SPOORWEGSTAKING. Uit Berlijn, 13 Juni. Er is nog altijd hoop, dat de spoorwegbeambten niet tot staking zullen over gaan. Do vakvereenigingen althans zagen heden de ontzettende gevolgen van een spoorwegstaking in en verklaarden zich bereid morgen nogmaals en ditmaal met den rijkskanselier persoonlijk te on derhandelen. Men hoopt thans tot een minnelijke schikking te komen. SNEEUW IN SCHOTLAND. Bij het slechte weer van de laatste dagen is nu nog sneeuw gekomen, die in verschillende bergach tige streken is gevallen. Gelukkig heeft de regen nu opgehouden en is het vandaag veel beter, ofschoon fcog koel weer. De uitslag van de gister in Versailles gehouden presidentsverkiezing la, dat Doumergue is verkozen tot president. De officieel© uitslag luidt: Aantal stemgerechtig den 860, aantal uitgebrachte stemmen 853, volstrek te meerderheid 427, waarvan Doumergue (bij eerste stemming) 515 stemmen verkreeg, Painlevé 309, Ca- melinat 21, verschillende anderen 8. Doumergue deelde aan Herriot mede, dat hij' on middellijk na de sluiting, der nationale vergadering een onderhoud met heiii wenschte te hebben in het paleis van Versailles. Het linker blok had besloten om Painlevé te «temmen, maar de meer gematigde elementen heb ben de voorkeur gegeven aan den voorzitter van den Senaat. Na de zitting was Painlevé een van de eersten om naav Doumergue toe te gaan teneinde hem geluk te uenschen. De president der republiek en de voor zitter der Kamer gaven elkaar in een spontane en allervriendelijkste opwelling de accolade. De aan wezige senatoren en Kamerleden juichten harrolijk. Gaston Doumergue, die den len Augustus 1863 in Aigues.Vives (dep. Gard) werd geborep en dus bij kans 62 jaar oud. is, is nimmer een zeer vooraan staande persoonlijkheid in de Fransche politiek ge weest, oschoon hij behoort tot de groep van politici, die gedurende de laatste 25 jaren elkaar steeds weer afgewisseld hebben bij' de verdeeling der mi nisterportefeuilles. Doumergue is dan ook herhaal delijk minister geweest. EEN GRUWELIJKE AANRANDING. Uit Parijs, 13 Juni. De bladen vernemen uit Mainz dat vijf Duitsche nationalisten gedurende den nacht op de spoorlijn tuaschen Dortmund en Lünen den inspecteur der Fransche Suroté, Monchy, heb ben gevangen genomen en gekneveld, om hem daar na dwars over de rails te leggen. Monchy slaagde er mot bovenmenschelijke inspanning in zijn hoofd en voeten los te maken en zich tusschen de rails te wentelen, zoodat de express, die even later arri veerde, over zijn lichaam heenreed, zonder hem te raken. Monchy werd bij' het aanbreken van den dag door Duitsche arbeiders bewusteloos aangetroffen. De aanranders hadden op hun slachtoffer een do cument achtergelaten met een stempel van de na tionalistische organisatie: Westfalen Treuband. DE STAKING BIJ DE ONDERGRONDSCHE SPO REN TE LONDEN. Uit Londen, 13 Juni. De stakers .aan het eleójri- sche krachtstation van Chelsea (Londen), die sedert 5 dezer den dienst bij de ondergronidsche sporen ver lamden, hebben met 135 tegen 84 stemmen besloten, terstond het werk te hervatten. RAMP AAN BOORD VAN HET OORLOGSSCHIP MISSISSIPPL Uit San Pedro, 13 Juni. Bij een ontploffing aan boord van de Mississipl zijn 3 officieren en 43 man schappen gedood. Het ongeluk geschiedde toen een der kanonniers tijdens de schietoefeningen het sein gaf de electriciteit tot ontsteking de lading in wer king te stellen, voordat het sluitstuk dicht was. Ten vervolge wordt nog gemeld dat de ontploffing plaats greep in den 2den eschutstoren, terwijl het arhip bezig was metJ schijfschieten in de nabijheid van San Cleraence-elland. 20 man werden onmid dellijk gedood en 100 gekwetst. De Mississipi begaf zich onmiddellijk onder vollen stoom naar San Pe dro, waar, toen het anker nauwelijks geworpen was, een tweede ontploffing plaats had, waardoor een 14 inch granaat werd afgevuurd. De kogel ging rake lings langs het stoomschip Yalo. Verder bijzonderhe den ontbreken, doch het staat vast dat de toren num mer 2 geheel vernield is. DRAADLOOS. Een groot draadloos telegrafisch station is te Bammako, aan -den Niger, geopend, dat Fransch West-Afrika in rechtstreekeche gemeenschap brengt met Frankrijk. Dit is een van de vier groote stations in de Fran sche koloniën ontworpen, de anderen komen te Brazzaville aan den Stanley Pool en te Antanana- rivo (Madagaskar); dat te Saigon is reeds gereed en in exploitatie. MARKTOVERZICHT. De vette koeien werden een Donderdag jl. duur verkocht, vluggen handel, veel vraag. Ze golden vani 50—68 ets. per pond. De handel in gelde- en kalfkoeien was zeer matig. Pinken stug, geen vraag. De stieren konden gelden 50 ct. per pond, de beste bracht 450 gld. op; handel iets trekkend. Paarden was een goeden handel. De nuchtere kalveren gingen weer vlug van de hand. Magere schapen liepen tot 136, handel matig. Vette schapen was aardig vraag naar, vluggen han del; hoogste prijs wat besteed was is f55 per koppel. Lammeren voor de weide liepen tot f 30, voor den dood. tot f 36, met een matigen handel. De handel in biggen en schrammen was drukkend Er was een grooten aanvoer van vette varkens, handel trekkend; prijzen van 26—28 ets. per pond, wat wij de laatste jaren niet hebben genoteerd. Zou ters liepen tot 28 ct. De kip- en eendeieren waren dezelfde prijzen bij de vorige week. De boter was 5 ets. af. HOOG BEZOEK. Dinsdag 24 Juni a.s. zal de Commissaris der Ko ningin dezer provincie, een bezoek aan onze ge meente brengen. NATIONALE BANKVEREENIGING, Aan het jaarverslag over 1923 der Nationale Bank- veroeniging ontleenen wij het navolgende: Ook in 1923 bleef de malaise voortduren. Toch valt eenige verbetering waar te nemen.'Eene verbe tering, welke eensdeels haar oorzaak, vindt in eene geleidelijke opleving hij. sommige takken van han del, industrie en landbouw. De ontwikkeling van ons bedrijf over het afgeloo- pen jaar was bevredigend. Wij slaagden erin ons onikostencijfer verder terug te brengen. Het is ons aangenaam thans te kunnen 1 vermelden, dat de behaalde netto-winst vooruitging j met f 115.095.91. De netto-winst over 1923 bedroeg f 1.497.221.56 bij een saldo Ao. Po. van f66,851,96 te- gen f 1,451,301,74 over 1922 bij' een saldo Ao. Po. van f 136.028.05. Het debiteurencijfer geeft eene daling aan, het aantal der debiteuren daarentegen vermeerderde. Evenals op vrijwel alle hankbalansen over het af- •geloopen jaar valt waar te nemen, verminderde het totaal der door. derden bij. ons gedeponeerde gel- I den. Deze vermindering is echter, gezien de tijds- j omstandigheden, gering te achten, terwijl het aantal relatiën toenam. Het aantal personen, hetwelk van 1 onze safe-inrichtingen gebruik maakt, steeg zeer aanzienlijk. i De totale toename der drie groepen van relatiën, I achten wij een verheugend verschijnsel, hetwelk de I stabiliteit van ons bedrijf ten goede komt. I Na de gebruikelijke jaarlijksche nauwkeurige re- visie van onze debiteuren, is het ons aangenaam U te kunnen mededeelen, dat wij: geene teleurstellin- j gen van eenige beteekenis hebben te vermelden Volgende de gedragslijn, welke wij' ten vorige jare in> ons jaarverslag vastlegden, stellen wij U voor wederom uit de winst f 500.000.— te bestemmen voor onze onder crediteur opgenomen speciale re- serve tegen debiteuren, f 100.000.toe te voegen aan de statutaire reserve en op gebouwen af te! schrijven f 150.000.—. j Wij .stellen U voor daarna het dividend, te bepalen 1 j op 4 pet. Tot handhaven van een conservatieve dlvidend- politiek meenen wij te moeten voorstaan in het be- I lang van aandeelhouders. j Op 1 Januari 1923 hadden wij kantoren op 86 plaatsen, welk aantal het geheele jaar ongewijzigd bleef. Alhoewel niet tot het verslag van 1923 behoo- rend, kunnen wij U mededeelen, idat in Febryari 11924 te Zwolle een kantoor door ons werd geopend, 1 waardoor het aantal thans gestegen is tot 87 onge acht de plaatsen, waar een correspondentschap is gevestigd of een zitdag wordt gehouden. SPARTA 1—DE ADELBORSTEN. Voor Zondag as heeft Sparta I een prachtigen wedstrijd. Na veel moeite is het mogen gelukken om een elftal der Adelborsten uit Helder maar Scha- gen te krijgen. Dit belooft een zeer mooie wedstrijd te worden, hoewel de Adelborsten veel zwaarder zijn dan Spar- ta's eerste elftal. Vorige seizoen heeft Sparta I ook reeds tegen dit elftal gespeeld en werd toen ge klopt mót 90. Dat de Adelborsten nog even merk zijn, bewijst wel, idat ze voor eenige weken het sterke H.R.C. I (3e kl. N.V.B.) met 70 verslagen hebben DE MASKERSPELERS. „De Maskerspelers", welke in de schouwburgzaal „Cérès" zullen optreden met kermis op 24 en 20 Juni a.s., met werken van grootere strekking, als „De Opgaande Zon", van Herman Heijermans en „De Rechte Lijn" van Jan Fabricius, mogen zich in een zeer goeden roep verheugen, welke trouwens ge zien hun zeer kunstzinnige prestaties dubbel en dwars verdiend is. Was het terrein hunner uitvoeringen aanvankelijk uitsluitend bepaald tot Bergen, N.-H., de plaats hunner inwoning, in de laatste jaren gebeurde het meermalen dat zij naar elders geroepen werden tot het geven van opvoeringen, zeer vaak als gevolg van zeer waardeorende beoordoelingen van tooneel- schrijvers en dagbladpers. Gestage en ernstige studie naast buitengewoon nauwkeurige verzorging van elk toonèelwerk, zeer vaak volgens speciale voorlichting der schrijvers, deden de prestaties der Maskerspelers ver uit groeien boven het middelmatige en deden ze rang schikken onder gebeurtenissen van werkelijke kunst waarde. Was elk optreden voor het publiek een groot succes, immer bleek iner de werkelijke waar de van hun vertooningen, welke dan ook door de pers ten zeerste geroemd werden, waarvan wij oa. oenige uittreksels laten volgen. i De Alkm. Courant: „De Opgaande Zon" stelt hoo- ge eischen aan de vertolkers, zelfs uitnemende be- roepspelers wisten vaak, niet te voldoen, doch er voeren wij met voldoening dat het „De Maskerspe lers" volkomen gelukt is de aanwezigen in de in het stuk geschetste situatie te verplaatsen het pu- j bliek was hoogst voldaan. De Duinstreek: „De Opgaande Zon", een over-1 winning voor „de Maskerspelers". Het publiek heeft genoten heeft meegeleefd, heef tde worsteling van het noodlot doorvoeld het aangrijpend spel van Griet Rensink er> ,:c- onvergetelijke creatie van Toon Jeen als „GrooU verdienen warme 'hulde. i Schager Courant:, 29, 12, "23: ....was een presta tie waaraan meenig heroepspeler een lesje kan ne- men prachtig, hoogstaand spel. Een vereeniging die zoo ernstig haar taak opvat verdient een warm woord van hulde. Moge het daverend applaus na af- j loop voor de vertolkers een belooning zijn, voor hug schitterende prestatie. Oprechte Haarlemsche Courant: Voor de aanwezi gen was het een genotvollen avond en voor „do spelers" de daarstelling van, een' geweldige prestatie. En zoo zouden wij nog lang voort willen gaan als plaatsruimte ane dit niet belette. Met stelligheid kunnen wij dan ook zeggen dat beide avonden, iets zeer bijzonders beloven te wor den en kunnen wij een ieder de bijwoning ien zeer- cfa öfln.hpvolon HET SCHOUWTOONEEL MET JAN MUSCH. Zooals wij reeds hebben meegedeeld, komt het Schouwtooneel hij den heer Zwaag met kermis met een vijftal tooneelwerken. Wiji kunnen daar Jan Musch in zijn triomfen vol gen en bewonderen, wij kunnen lachen!! Het eerst wordt opgevoerd: Het Krokodilletje, een blijspel in 3 bedrijven van Karl Strecker, met Jan Musch als Huschke. He^ Handelsblad zegt hiervan: Een gelukkige greep, die Jan Musch gelegenheid geeft tot geestig spel en de uitverkochte schouwburg tranen heeft doen lachen. De Telegraaf: Jan Musch speelde met al de leuke glunderheid en de sappige brutaliteit die hij aan dit genre geven kan. De Haagsche Post: Om je een stuip te gieren. De Maasbode: Grappig is het, vooral, door het, al9 steeds voortreffelijke spel van Jan Musch, een en al gemakkelijkheid en echtheid. De tweede avond volgt de Huwelijksharometer, dat vooral ook door de bladen 'n groot succes mot onge- kenden bijval wordt genoemd. Hierop komen wij nog nader terug, evenals op de andere op te voeren stukken. UIT DE LUCHT GEGREPEN. In het (Kath.) N.-Holl. Dagblad lezen wij onder staand bericht: Het Kantongerecht te Schagen blijft. Officieus wordt ons medegedeeld, dat het Kanton gerecht te Schagen behouden blijft. De vacature van Kantonrechter blijft wel is waar voorloopig onver vuld, doch hierin wordt voorzien, door een Kanton rechter van elders ook met de waarneming van düt kanton te belasten, zooals ook thans geschiedt. Na informatie aan het Departement van Justitie blijkt ons echter, dat bovenstaand bericht yolko- roen uit de lucht gegrepen is. POLITIE. Zijn komen aanvliegen: 3 postduiven. Verloren: een ijzeren deurkruk. Gevonden: een kindermutsje; een portemonnaié met eenig geld. Inlichtingen ter gemeente-secretarie. WINKEL, 13 Juni Wortelen f8—15, rabarber fl—2, seldrie fl—2, kropsla, f0.50—2 per 100 bos., ALKMAAR, 13 Juni. Heden werd besteed-: Asperges, Dikwit f 0.68 a 0.86, idem dikblauw f0.48 a 0.58, per bos. Aardap pelen f 16 a 19.20 per Kg. Bloemkool I f25 a 40, per 100 stuks. Aardbeien f 80 a 110 per 100 Kg. Peulen f32 a 66, per 100 Kg. Wortelen f10 a 19.20, uien f3.20 a 5.80, per 100 bos. Spinazie f5.80 a 26.80, per 100 Kg. Kropsla f 0.10 a 2.10. per 100 stuks. LANGENDIJKER GROENTENVEILING, Br. op L. 13 Juni. 8889 Kg. aardappelen: Schotsche mui zen f 17.90 a 21.10, drielingen f 12,50 a 15, kleine f 1.30 a 2.40, per 100 Kg. NO OR DER MAR KTB OND, Noord scharwoude. 12 Juni. 425 Kg. grove uien, f 3.60 per 100 Kg. HOORN, 12 Juni. 10 st. kleine Fabriekskaas, gem. f 46.50, 23 st. Boe- 1 rerikaas, gem. f 47, ongem. f 44. 6 st. Fabrieks Comra. Kaas, gem. f 46, 34 st. Boeren Comm. Kaas. gem. f 46. Aangevoerd 73 stapels, wegende 44837 Kg. 2 stapels 20 plus, f25—f28. Handel vlug. ALKMAAR, 13 Juni. Op de heden gehouden graanmarkt Waren aange voerd: 264 H.L. Tarwe f 12,5014,50, rogge f9, gerst chev. f 13,50, haver f 11—11,75, bruine booijen f20— 36, citroen boonen f 50, erwten, groene f 1420„ grauwe f 4552 per 100 kilo. ALKMAAR, 13 Juni. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aange voerd: 199 stapels, wegende 204000 Kg. Fabriekskaas; kleine met rijksmerk f 47, zonder rijksmerk f 44, commissiekaas met rijksmerk f 47.50. Boerenkaas:' kleine met rijksmerk f47, zonder rijksmerk f44.50, commissiekaas met rijksmerk f47. Handel vlug. NOORDERMARKTBOND. Bestuursvergadering, van den Noordermarktbond te Noordscharwoude, Vrijdagavond in het lokaal op het marktterrein. Met kennisgeving afwezig de heer Zwagerman, ter wijl mede ontbraken de heèren Ligthart, J. Bakker, Rens en Gootjes. Door den voorzitter werd speciaal welkom gehee- ten de heer Band, als opvolger van den heer Joh. Barten. In hoofdzaak was deze vergadering belegd voor de aanbesteding der uitbreiding van de overkapping en eenig, reparatdewerk. Hiervoor waren ingekomen 6 in schrijvingsbiljetten. Bij de epening hiervan bleek te zijn ingeschreven door den heer P. Enzerink te Zuidscharwoude voor f10460, door den heer P. van Gelder te Broek op Langendijk voor f 10450, dioor den heer A. Zuidscherwoude te Noordscharwoude voor f 8900, door Gebr. Kultwaart te Broek op Langendijk voor f 8995, door den heer Jb. de Vries te Zuidschar woude voor f8975 en door den heer J. Heitsma te Noordscharwoude voor f 8684. De begrooting van den opzichter den heer Tauber te Oudkarspel bedroeg f 8471. Na eenige bespreking werd besloten het werk aan den laagsten inschrijver op te dragen. Nadat door den heer Tauber nog enkele inlich tingen waren verstrekt, werd overgegaan tot ver dere afwerking der agenda. De notulen werden onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Met betrekking tot het Reclamefonds werd meege deeld, dat dit alleen gesticht zal worden bij voldoen de deelname; aanvankelijk is men hierover tamelijk tevreden. Voorgelezen werd een schrijven van het Centraal Bureau betreffende het Uitvoer-Controle-Bureau (U.C.B.). Na eenige bespreking werd den heer Ootjers opge dragen hieromtrent ter vergadering van de Prov. Commissie nadere gegevens in te winnen en voorts de zaak met het Dagel. Bestuur af te wikkelen. Voorstellen voor de algem. vergadering van de T.AC. komen niet ter tafel; de heer Ootjers zal den Bond op die vergadering vertegenwoordigen. Op de veiling werd gedurende de maand, Mei nog verhandeld: 649900 Kg. Deeneche witte kool, bene vens enkele partijtjes roode en gele kool, 68560 Kg. uien en 234600 Kg. peen; voorts nog wat rampen, bleten on rabarber, alles tezamen tot een bedrag van f 87665.77. De totale omzet van het geheele seizoen 1923—'24 beliep f 3.353.204.52. Geïnventariseerd werden 624 spoorwagens roode kool, geveild 696 wagens, 210 spoorw. gele kool, ge veild 261 spoorwagens; 971 spoorw. Deonsche witte kool, geveild 1133 spoorw.; 58 spoorw. uien, geveild 77 spoorw.; 80 spoorw. peen, geveild 88 spoorwagens. Hierbij werd: echter opgemerkt, dat er hoegenaamd door afval geen verlies is geleden, dat een belangrijk kwantum de veiling 2 maal gepasseerd is, dat heel wat winter gele kool is geoogst en dat verschillende producten van elders werden aangevoerd, o.a. ook uien en peen. Meegedeeld wordt, dat het water benoodigd voor de nieuwe overkappinb is aangekocht voor f 1000. Overdracht zal plaats hebben door het Dagelijksch Bestuur. De bestuursleden zullen eens informeeren wan neer op aanvoer van aardappelen gerekend zal kun nen worden; naar gelang dezer informaties zal het nieuwe seizoen worden geopend, hetgeen dan na der bekend gemaakt zal worden. Hierna sluiting. HEERHUGOWAARD. Aan ons berichtje omtrent het hier gehouden schoolfeest moeten we zeer tot ons leedwezen toe voegen, dat de leerlingen Van de scholen 1 en 2 op de terugreis op den Bergerweg een zware regen bui hebben gehad, zoodat het eind van dc reis min der prettig .was. ZUPE. Gedurende de afgeloopen week zijn er alhier niet minder dan 44 nieuwe gevallen van mond- en klauw zeer bijgekomen. Het aantal na 1 April Jl. aangege ven gevallen bedraagt thans al 150. ST. MAARTENSBRUG. De rederijkerskamer „De Nieuwe Onderneming" heeft in studie genomen de tooneelstukken „Wan trouwen" en „Een Geloovige". Wij vernemen, dat het eerste stuk bestemd is voor een uitvoering te Burgerbrug, het tweede voor St. Maartensbrug. Bo vendien is de kamer uitgenoodigd een uitvoering .te geven te Oudesluis met het tooneelstuk „Weldoe ner der Menschheid"i waarmede men te Burgerbrug en St. Maartensbrug veel succes heeft ingeoogst. ST. MAARTENSBRUG. Naar ons werd medegedeeld is het bouwen van een rentenierswoning voor rekening van den heer A. Appel gegund aan den heer D. de Leeuw alhier. ST. MAARTENSBRUG. De loterijvereeniging „De Rollende Rolmops" heeft van de verloting te Opmeer een hooischudder ge wonnen. EEN NIEUW VLIEGTUIG VOOR DE KON. LUCHT- VAARTMAATSCHAPPEIJ. De directie van de Kon. Luchtvaartmaatschappij heeft dezer dagen aan de N.V. Nationale Vliegtuig- Industrie te 's Gravenhage opdracht gegeven tot het maken van een groot verkeersvliegtuig dat door drie motoren, elk van 240 P.K., voortbewogen zal worden. De heer Frits Koolhoven is de ontwerper van het toestel. Het vliegtuig wordt- zoo gemaakt dat het ook op twee motdren volkomen veilig zal kunnen vliegen en zelfs op één motor zich langen tijd in de lucht kan houden. De besturing van het toestel zal dubbel zijn, zoo- dat de bestuurders elkander zullen kunnen aflossefi, een navigator mee kan gaan of een mecanicien. Een draadiooze telefoon zal den vliegtuigbestuurder in staat stellen, voortdurend met luchthavens in ver binding te blijven, op de hoogte te worden gehou den omtrent de wisselende weersgesteldheid op de route, en met behulp van een draadiooze peiLin- richting ingelicht worden omtrent de nauwkeurige plaats, waar het toestel zich bevindt. De groote ka juit biedt plaats voor 10 passagiers. Ze kan elec- trisch verlicht worden. Achterin bevindt zich een ruim toilet. Voorts is in den romp een afzonderlijke bagageruim aangebracht. Het hinderlijke geraas van de motoren zal belangrijk gedempt worden. De constructeur hoopt erin te slagen ,een gewoon ge sprek van de passagier® in de kajuit mogelijk te maken. D!e Kon. Luchtvaart-Maatschappij1 hoopt in het voorjaar van 1925, het toestel in te vliegen. Voldoet het nieuwe toestel, dan zullen verscheidene van dit type worden aangekocht. REGELING VAN HET AUTGBUSVERKEER. Gisteren is ten stadhuize te Haarlem een conferen tie gehouden van burgemeesters der gemeenten Alkmaar, Bennebroek, Beverwijk, Bloemendaal, Castricum, Haarlem, Haarlemmerliede c.a., Haarlem mermeer, Heemskerk, Heiloo, Hillegom, Limmen, Lisse, Noordwijk, Noordwijkerhout, Schoten, Velsen en Zandvoort. Voorzitter was de burgemeester van Haarlem. Algemeen was men van oordeel, dat in afwachting van een wettelijke regeling, maatregelen moesten worden getroffen om uitwassen van het autobusver- keer tegen te gaan. Besloten werd zooveel mogelijk uniforme regelingen in de verschillende gemeenten te maken. Daarvoor werd een commissie benoemd, bestaande uit de burgemeesters van Haarlem, Alk maar, Velsen, Haarlemmermeer en Noordwijk, die binnen enkele dagen haar werkzaamheden zal aan vangen en spoedig met voorstellen zal komen. ONWEER. Uit Eindhoven, 12 Juni. Bij hët korte, doch krachtige onweder, sloeg hedenmiddag de bliksem in het winkelhuis van J. Braaf, koopman in manu facturen, wonende in de Kruisstraat alhier. Het he melvuur richtte groote vernielingen aan. De blik sem verliet langs een electrische geleiding de wo ning. De bewoner» kwamen met den schrik vrij. Assurantie dekt de schade. EEN LAGE DAAD. Uit Arnhem, 12 Juni. Voor het gerechtshof al hier heeft in hooger beroep terecht gestaan, eon 25- jarige boerenknecht uit Raalto. Bekl., die met een paar oude menschen in een boerderijtje samenwoon de, was contractueel verplicht de oude menschen te helpen. Bepaald was, dat bekl. bij hun dood eigenaar van de boerderij zou worden. De vrouw werd bedle gerig en de knecht verwaarloosde haar geheel en al, zoodat zij in een niet te noemen vervuilde om geving laig. Tijden® de hevige koude van den afge loopen winter is de vrouw overleden. Wegen® het opzettelijk laten liggen van de vrouw in hulpeloozen toestand, werd bekaagde door de rechtbank te Zutphen veroordeeld tot één jaar ge vangenisstraf. De geneesheer uit Raalte, als get\iiga»desknndige

Schager Courant | 1924 | | pagina 6