Een bezoek aan de Zuiderzeewerken* Staatsloterij. ptffoojfl, YfijnwCa, flat fl0 trouvr w OooQgtir> ftdvoeaat-g«nefo&l stelde dat Eül het ergste geval van verwaarlooaing «a vervuiling waa, dat hij ooit bad meegemaakt. Spï. eiachte Tier maanden geTan- genUtraf. VALSCHHEID IN GESCHRIFTEN Voor het gerechtshof te Arnhem hebben terecht gestaan twee aannemers te Enschede, die onder een inschrijvingsbiljet voor een aanneming valechelijk de namen Van twee personen als borgen hadden in gevuld, hoewel deren niet hadden verklaard bereid te zijn borg te blijven. De rechtbank te Almelo ver oordeelde de beklaagden tot resp. 6 maanden en 2 jflar gevangenisstraf. Het gerechtshof beeft dit von nis bevestigd., doch de straf voor den tweeden be klaagde tot 9 maanden teruggebracht. gaslevering rondom hoorn. De Continentale Gas Maatsch. te Den Haag heeft besprekingen gevoerd over gasleverantie met een aantal gemeentebesturen rondom Hoorn. De ver koopsprijs zon niet hooger worden dan die te Hoorn. De plannen worden uitgewerkt en spoedig kunnen voorstellen in de gemeenteraden tegemoet worden gezien. Men hoopt iii nieuwjaar 1925 met het leggen der leidingen te beginnen en dat jaar nog gas te le veren. De capaciteit der Hoornsche fabriek is vol doende om al deze dorpen te voorzien. callantsoog. Hedenmiddag wordt de tentoonstelling voor Huis vlijt, georganiseerd door de V.V.V. te Callantsoog, ge opend. Vooral dames hebben veel mooi werk ingezonden, f Verschillende fraaie handwerken, vlechtwerk enz. U zijn keurig opgesteld op lange tafels. Dan is er aardig wat houtsnijwerk, hetwelk zeer goed verzorgd is. Ter opluistering is ook veel ingezonden: Indisch werk, een schelpenverzaimeling, e.a. Verder zijn opgesteld de prijzen, welke zijn uit- 1 geloofd voor de mooiste werkstukken en de voor- werpen, welke bestemd zijn voor de verloting, die •f aan de tentoonstelling verbonden is. KOLHORN. Het huis, wijk F, no. 143, alhier, van den heer C. Portegijs, en bewoond door den heer F. Middelkoop, ging bij onderhandschen verkoop in eigendom over aan den heer P. Sijp te Winkel. kolhorn. Met de ansjovisvangst gaat het weer beter en de prijs blijkt hoog. Slechts één dag werd de vangst aan een zouterij te Wieringen afgeleverd, maar daarna ging men weer naar den afslag te Medem- blik. Naar men zegt, zal hier het volgend jaar wel weer een zouterij zijn, dan blijft veel loon hier ter plaatse, wat nu naar elders gaat. in de modder gestikt. Gisterochtend ging een schoenmaker aan den Hoo- gen, Dijk te Schoonhoven, die zeer veel doet aan pluimveeteelt, zijn kippen verzorgen. Hij had daartoe te zes uur zijn woning verlaten. Toen hij- te acht uur nog niet teruggekeerd was. maakte zijn familie zich ongerust. Men heeft later den man In een sloot gevonden. Het bleek, dat hij bij het schoonmaken van wn voer- mj>e,k voorover in de sloot was geraakt en in den modder was gestikt. vriendelijke dames. Te Roermond bracht gistermorgen een 16-jarig meisje in een lompensorteermagazijn bij een twist een gehuwde vrouw twee ernstige messteken toe. In zorgwekkenden toestand werd de getroffene naar het hospitaal overgebracht. wierin oerwaard. Naar we vernemen gaat onze stationschef, de heer D. Jansen, op nog nader te bepalen datum, van hier vertrekken en zal het station alsdan worden be diend door een arbeider-telegrafist met behulp van diens echtgenoote. Dit is dan voor het station een degradatie, terwijl de ingezetenen zeker noode deu hulpvaardigen stationschef zullen zien vertakken. oudkarspel. De afd.OudkanspelNoordscharwoude van den Bond voor Staatspensionneering hield Vrij dagavond een ledenvergadering ten lokale van den lieer Kuilman. Aanwezig 16 leden. De voorzitter opent met welkom de vergadering, n de hoop dat de vergadering niet door de rechter lijke macht gestoord zal worden. De notulen worden gelezen en na een kleine aan- ulling vastgesteld. De federatie Schouwen en Duiveland beveelt vooi lid van bet hoofdbestuur aan de heer J. A. v. d. Valk, de federatie Alkmaar beveelt H. Bruin aan. De voorzitter verdedigt de candidatuur Bruin; de hi?<>r Paarlberg voelt meer voor de candidatuur v d. Valk, omdat Zeeland in het hoofdbestuur niet en Noordholland meer dan voldoende vertegenwoordigd is. Met 11 tegen 3 stemmen en 2 blanco, wordt beslo ten de candidatuur van den heer v. d. Valk te steu nen. Bij de behandeling van den beschrijvingsbrief wordt goedgevonden, het hoofdbestuur den wenk te geven om zoo eenigszins mogelijk de gelden te vinden voor de in den beschrijvingsbrief besproken film. Belangrijke besprekingen! over den beschrijvings brief hadden niet plaats. Als afgevaardigden werden gekozen de heeren C. Olthof on J. Bruin en als plaatsvervanger L. de Wit. In het reservefonds voor de op 6 Juli te houden meeting te Alkmaar, zal een bedrag van f25 ge tto rt worden. Een fietstocht zal georganiseerd worden naar de meeting, welke zal aansluiten met Zuldscharwoude jsn St. Pancras. I De secretaris stelt entreekaarten beschikbaar. Kwart voor elf vertrekt de fietstocht van de JjBpoorstraat. j BIJ voldoende deelname zullen er een of meej; aparte auto's rijden. Opgave tot 1 Juli. Medegedeeld wordt dat een propaganda-tooueel- club opgericht is met 14 leden. De voorzitter deelt mee dat enkele dames geheel belangeloos bezig zijn een vaandel te borduren. De •j onthulling van het vaandel zal plaats hebben op den ifeestavond van 9 December. De mogelijkheid bestaat echter dat ze 6 Juli in foo-loopig gebruik zal genomen kunnen worden. De oston zullen geheel of gedeeltelijk zoo mogelijk uit een verloting op den feestavond gevonden worden. Hierna wordt de vergadering gesloten. oudkarspel. De Commissaris der Koningin zal Dinsdag 24 Juni, 's morgens om half twaalf, een kort bezoek aan onze gemeente brengen. winkel. Aan den dienstplichtige J. Breebaart Jz. is uitstel voor opkomst voor herhalingsoefeningen verleend van 28 Juli tot 1 December 1924. winkel. Winkel's Harmonie zal onder leiding van haar directeur, op Zondag 15 Juni a.a. een concert geven in de kolfbaan van den heer P. Bakker. Daarbij zullen ten gehoore worden gebracht de nummers waarmede zij op het Bondsconcours tè Hoogkarspel in de 1ste afdeeling Harmonie, een 2en prijs be haalde. callantsoog. Voor de betrekking van ambtenaar ter secretaris alhier, op een jaarwedde van f500, hebben zich 40 sollicitanten aangemeld. callantsoog. Tot directeur van het Fanfarecorps „Callantsoog" is aangesteld de heer H. Broekhuizen, stafmuzikant der Koninklijke Marine te Helder. callantsoog. Aan de secretarie alhier zijn in de laatste dagen 8 gevallen van tonghlaar aangegeven. bestrijding van mond. en klauwzeer Op uitnoodiging van den minister van .Binnen- landsche Zaken en Landbouw, zullen de hoogleera ren Frosch en Dahmen uit Berlijn Maandag 16 Juni a.s. een voordracht houden over den door Sren ontdekten verwekker van bet mond- en klauwzeer. Tot de voordrachten, welke in het jaarbeursge bouw te Utrecht zullen worden gehouden, en door den Minister zullen worden bijgewoond, zijn ver schillende Kamerleden en Landbouwautoriteiten uit- genoodigd. belastingontduiking. Men meldt aan het Haagsche Correspondentiebu- reau van bevoegde zijde: In den laatsten tijd komt het meer en meer voor, dat belastingplichtigen handelingen verrichten, die, zonder dat er 'sprake is van strijd met de letter der wet, medebrengen, dat de naar de bedoeling der wet verschuldigde belasting geheel of voor een deel ont gaan wordt. Het meest gewone geval is, dat men zijn bedrijf inbrengt in een naamlooze vennootschap. Een ontwerp van wet, strekkende om aan derge lijke praktijken een einde te maken, heeft het De partement van Financiën verlaten. Het is het voor nemen, dat daaraan terugwerkende kracht zal wor den toegekend tot 1 Mei 1924. een nieuwe tariefwet. Ingediend Is een wetsontwerp ter vaststelling van leen nieuwe Tariefwet, die in de eerste plaats tot doel heeft, in het belang van handel en nijverheid j het tarief in technisch opzicht te verbeteren. I Een gebrek van de bestaande Tariefwet bleek vooral: het verschillend tarifeeren van niet vol- doende scherp van elkander te scheiden aanver- wante artikelen. Om dit gebrek weg te nemen zijn de samenstellers der nieuwe wet uitgegaan van het beginsel, dat de niet voldoende scherp van elkander te scheiden aanverwante artikelen niet op verschil lende, maar op uniforme wijze moeten worden ge. tarifeerd. Dientengevolge zijn de belaste artikelen van een groep aanverwante artikelen ter wille van de niet belaste artikelen van de groep vrijgesteld, zoodat het aantal belastingobjecten zal inkrimpen. Ten einde de daaruit voortvloeiende vermindering in de opbrengst tegen te gaan en haar met het oog op de noodzakelijkheid om te komen tot verla ging van andere drukkende belastingen zelfs te verhoogen, stelt de regeering voor den heffingsvoet van 5 pet. op 8 pet. te brengen, waardoor de op brengst naar raming totaal met f10 millioen zal stijgen. oude niedorp. Door B. en W. zijn benoemd tot brandmeesters bij de brandweer te Oude Niedorp de heeren G. Liefhebber en A. Ros en bij de brandweer te Zijde wind do heeren P. Broersen en M. Smit. oude niedorp. Bij besluit van B. en W. is aan F. Leek alhier in gevolge de hinderwet vergunning verleend tot op richten van een door een benzine-motor gedreven timmerwerkplaats. oude niedorp. Ingevolge de bouw- en woningverordening is voorwaardelijk vergunning verleend aan P. Helder tot den bouw van een woonhuis en koolschuur en idem aan J. Baars tot den bouw van een woonhuis en winkel. oude niedorp. Aan het waarnemend Hoofd der School, den heer F. C. J. van Don, is eervol ontslag verleend, onder dankbetuiging voor beweren diensten. langendijk. Meerdere malen is er op aangedrongen, dat de vergaderingen der Gaecommissie toegankelijk zou den zijn voor de Pers. Zoo heeft de Vooruitstrevende Kiesvereeniglng te Zuldscharwoude zich al enkele malen tot die commissie gewend met het genoem de verzoek. Er werd óf geen óf een afwijzend ant woord ontvangen. Ook in de Raden der 5 gemeen ten: Oudkarspel, Zuid- en Noordscharwoude, Broek op Langendijk en St. Pancras ls deze wenschelljk- held wel eens geuit, doch ook met onbevredigend resultaat. Zoo komt het publiek heel weinig ta we ten van wat er in de GaacommJesie wordt behan deld. En al even weinig de raadsleden. In een der laatste raadsvergaderingen te Zuldscharwoude moest zelfs het raadslid Berkhout naar het Algemeen Re glement der Gasfabriek vragen, om ts weten te ko men, welke rechten de gemeentebesturen ten op-j zlchte der gestie der Gasfabriek en der Gascommis- sie hebben. We vernamen met stelligheid, dat geen der raadsleden in het bezit ls van een exemplaar van dat Reglement. Als we goed zijn ingelicht moet ei nu in de kringen van sommige raadsleden een streven merkbaar zijn, om te trachten eenige ver beteringen te krijgen in deze toestanden, opdat bij een en ander aan de eischen van publiciteit en de mocratie meer wordt tegemoet gekomen. 'tZou in do bedoeling liggen om vooreerst te trachten de vergaderingen der Gascommissle ,dle minstens een maal per maand worden gehouden, in het openbaar te doen houden. En fweeflens schijnt de tegenwoor dige wijze van samenstelling niet te voldoen aan sommige raadsleden, die deze meer willen toetsen aan eischen van democratie en evenredige vertegen woordiging. Aan deze laatste staat in den weg het feit, dat stemhebbende leden zijn de burgemeesters, die ambtshalve ale lid zijn aangewezen. Van een ver tegenwoordiging der richtingen, die zich op maat- schappelijk of politdek terrein domonstroeren, is geen sprake. Zoo zendt St. Pancras 3 leden naar de Gas commissle, waarvan 2 tot de rechtsche partijen be- hooren, terwijl de gemeenteraad in meerderheid linksch is. Meer andere voorbeelden kunnen aan- toonen, dat van een afspiegeling der richtingen in de Gascommissie geen sprake is. Ten einde een meer de mocratische en rechtvaardige bezetting in die com missie te verkrijgen, worden, zoo we vernamen, voorbereidende stappen gedaan. langendijk. Na ingewonnen advies bij de verschillende plaat selijke commissies voor het verleenen van crediet aan tuinders, via de Provinciale Commissie uit de Groep Veilingen van den Nederlandschen Tuinbouw- raad, hebben Gedeputeerde Staten meegedeeld, dat hun garantie weer voor een jaar wordt verlengd ten aanzien van die voorschotten, welke slechts ge deeltelijk of in 't geheel niet zijn afgelost. We ver nemen, dat er nog slechts voor een klein gedeelte is afgelost, toe te schrijven aan de omstandigheid, dat het tulnderscrediet is aangevraagd en verkregen door de meest-noodlijdenden onder de tuinders en het laatste jaar maar voor een doel der tuinders in Noord-Holland een goed jaar kan worden genoemd, dat maar voor een gering deel kon goedmaken van den achterstand, die in de laatste zeer ongunstige jaren ls ontstaan. langendijk. Er waren gisterenmorgen reeds 29 boeren met aardappelen aan de Broeker velling. De prijzen zijn niet wat men er van verwachtte. De Malta-aardappe len, die hier tamelijk veel worden ingevoerd, schij- Is voor öe bekleeding van den &1JR. De fltykikruln komt zoo hoog boven water, dat er bij stormvloeden geen water over den dijk kan slaan, de dijk wordt ongemeen zwaar, zoodat er menachelljkerwljs gespro ken, geen risico meer wordt geloopen. Over de te maken schutsluis bij de Kooij, don stand der verschillende werkzaamheden, de strub belingen, enz., geeft èpr. inlichtingen, waarvoor we meonen te kunnen verwijzen naar het overzicht dat in dit blad dezer dagen nog is gegeven. Na deze uiteenzetting, gaan te ongeveer 10 uur de excursi8ten aan boord van de „Nepos" van de firma Van de Velde en van de postboot van den heer Balj» en wordt het afwateringskanaal opgevaren om de bezoekers in de gelegenheid te stellen een kijkje to nemen van de daar plaats vindende werkzaamhe den, als het opbrengen van de klei, tot in de kipkar ren, terwijl bovendien een goed overzicht kan wor den verkregen van de samenstelling van den dijk. Daarna wordt afgestapt om een wandeling te maken langs den eigenlijken afsluitdijk. En op deze wan deling krijgt men eerst een goed overzicht van het geweldig groote werk dat hier wordt uitgevoerd, van de practlsche wijze waarop de firma's haar werk doen. Groote belangstelling valt te constateeren voor den zandzuiger, verrassend is de flinke breedte van den afsluitdijk «n men ziet nu het groote pro fijt dat men trekt van het opgehaalde kelleem, cp welk voordeel reeds door den heer Thierry w.s gewezen. Juist het veelvuldig aanwezig zijn van dit kelleem in het Amsteldiep schijnt oorzaak te wezen, dat de geraamde kosten, in dezen duurderen tijd, te ruggebracht zullen kunnen worden tot de oorspro a- kelijk geraamde kosten, een verschil van heel wat millioentj'es. De heer Thierry zoowel als de beide begeleidende ingenieurs, de heeren Geerts en Schelthuls, gev«n zeer welwillend uitvoerige inlichtingen op de vragm die tijdens de excursie worden gedaan. Aan het eind van den gemaakten afsluitdijk be geven we ons Weer op de postboot en op de Nepos, nen de Langendijker aardappels concurrentie aan te ''m rul111 balf twaalf weer af te stappen in het doen. Ook schijnt er weinig vraag uit Duitschland I Wieringer Veerhuis, waar de familie Waiboer in- te zijn. |tusschen gezorgd heeft dat de koffietafel gereed ia. zuidscharwoude Tijdens de lunch neemt de voorzitter de gelegen- - - held te baat om de aanwezige gasten op te wekken We vernemen dat het café De Zon op de Kerkewei x. A m A v— 4. 4« V,„^arv Md van Noorderkwartier te worden, terwijl de heer is overgegaan in handen van den heer Pannekeet i.* v K. Breebaart Dx., voorzitter van de Vereeniglng van te Noordscharwoude. e Burgemeester» en Secretarissen, kanton Schagen, langendijk* I dank j^gi. voor de gelegenheid die de lsden zijner Allerwegen is men bezig met het planten der win-vereeniging kregen om aan deze excursie deel te ne. men. terkool. Het midden van de maand Juni is daar voor de aangewezen tijd. Vroeger werden voor dit werkje vaak schoolkinderen gebruikt, die 'moesten dan planten aangeven. De vacanties der scholen wa ren toen zelfs (en dit is nog maar enkele jaren ge leden en in Oudkarspel meenen we, dat het nog zoo is) zoo geregeld, dat de schoolkinderen voor dat doel konden worden geëxploiteerd. Do bouwers zelf voelen over 't geheel te veel voor getrouw schoolbezoek, dan dat ze er nu nog aan donken schoolkinderen voor dien arbeid te gebruiken. Economische omstan digheden of gebrek aan de noodige werkkrachten kunnen soms wel eens oorzaak zijn, dat door kinde ren hulp moet worden verleend, 't Behoort gelukkig Te half één gaat het gezelschap met dezelfde booten naar Wieringen, waar aan de Haukes auto'a en rijtuigen gereed staan, om de excursiston naar Den Oever te brengen. Het groote aantal deel nemers is evenwel oorzaak dat dit vervoer naar den Oever niet in ééns kan plaats vinden, maar twee maal moet wordén gereden. Ook deze tocht voldoet uitstekend en menig ex- cursist roemde den mooien basaltweg op Wieringen, die e<*n zoo groote tegenstelling vormt met den toestand waarin tegenwoordig onze wegen verkee- ren. Aan den Oever werden weer de Zuiderzeewerken heel wat extra-werkzaamheden. tot de uitzonderingen. De grond is voor den te frpzichtigd, de z.g. sluisput, een oppervlakte van 30 verrichten arbeid uitmuntend geschikt als gevolg H.A. hebbende, gedeeltelijk rondgeloopen, terwijl van de vochtigheid: bij. droog weer gedurende vrijimen zich ook nog op het drooggemaakte gedeelte langen tijd moeten alle planten worden begoten, ten van die fliuUput, dus op den bodem der Zuiderzee, einde ze aan den groei te helpen. Dat vereischt nog begaf. Ook hier kon men zich weer een goed denkbeeld vormen van de grootsche plannen, die men met het droogmaken der Zuiderzee tot uitvoering wil bren gen. En toen waa het zoo langzamerhand weer tijd geworden, om zich per auto of rijtuig naar de Hau kes te begeven., vanwaar de booten ons weer naar de Van Ewijcksluis brachten, opdat we weer met de tram van 4.04 uur naar huls zouden kunnen Het volijverig Bestuur van de Vereeniging tot Ont wikkeling van den Landbouw in Hollands Noorder kwartier, kan een groot succes boeken met de door gaan. hem georganiseerde excursie naar de Zuiderzeewer-1 Zooals wij reeds in den aanvang van dit over- ken te Van Ewijcksluis en Wieringen, welk bezoek i»icht schreven, deze excursie is een groot succes plaats vond op Vrijdag 13 Juni 1.1. voor „Noorderkwartier" geworden, de deelnemers Deelnemers uit d, geheele provincie waren per waren zonder uitzondering zeer voldaan over het spoor, tram eni auto opgekomen naar de Van Ewijck- j uitstapje, 't Was een interesante tocht, sluis, waar te ruim 9 uur de Voorzitter van „Hol-Een tweedo succes voor „Noorderk\vartler" be lande Noorderkwartier", de heor P. Stapel Cz., een stond in het kunnen boeken van een 12-tal nieuwe 150-tal personen, waaronder eenige dames, een har- loden. telljik welkom toeriep en den heer J. W. Thierry, eorst-aanwezenid ingenieur der Zuiderzeewerken, dank bracht voor de gelegenheid vandaag aan ge-1 noemde werken een bezoek te brengen en als lei-1 der der excursie te willen fungeeren. Behalve een groot aantal leden van Noorderkwar tier, waren aanwezig leden van de Vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen, kanton Schagen, ter wijl ook verschillende leden van afdeellngen van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw «en dank baar gebruik maakten van deze goede gelegenheid om de werken te bezichtigen. Na het korte openingswoord door den Voorzitter, dat gesproken werd in de bijeenkomst in het cafb van den heer Waiboer te Van Ewijcksluis, werd door den heer Thierry, leider der excursie, een uiteen zetting gegeven van de in uitvoering zijnde werken. Spr. deelde mede, hoever het beperkte werkplan, waartoe na de actde van volksvertegenwoordiging et) een gedeelte der pers was besloten, nl. het afsluiten van het Amsteldiep, met de uitvoering der bijkomen, de werken, en het maken van een werkhaven te Den Oever op Wieringen, was gevorderd. Over de ver. dere plannen der droogmaking van de Zuiderzee kon spr. geen mededeellngen doen, omdat dl» plan nen nog niet voldoende vaststaan, om daarover ln 't openbaar Iets te zeggen. Spr. deed op duidelijk* wijze uitkomen de nood zakelijkheid van het maken van een kanaal, zoowel noodlg voor de afwatering van den Anna Paulowna- polder, als voor de scheepvaart, een kanaal dat door de zwaardere eischen door hoogere autoriteiten na de overstrooming aan de dijken gesteld, lnplaats van binnendijks, nu buitendijks wordt gemaakt. Voor den Anna Paulownapolder ls daardoor het grtnte voordeel verkregen, dat de Balgdljk een binnendijk wordt, voor het Rijk het nadeel dat een nieuwen zeedijk moet worden gemaakt. Ook over de samenstelling van den afsluitdijk doet apr. verschillends mededeellngen. daarbij wijzende op het groote voordeel van het kelleem, dat ln flinke hoeveelheid ln het Amsteldiep gevonden wordt, cn dat als zijnde esn taaie lsemaoort, bijzonder geschikt Trekking van Vrijdag 13 Juni. Se Klasse. 16e LUst- No. 4203 f 31.000. Nos. 6479 9113 17044 209C6 elk f 1000. No* 8715 19793 19870 21656 elk f400. Nos. 6855 10244 14782 16779 21878 22947 22999 f 200. Noe. 379 5045 6627 7844 10395 13829 17340 18903 21206 21262 elk f 100. Prijzen van f70. 147 274 347 419 460 464 481 582 608 744 810 856 928 955 1148 1314 1477 1575 1643 1774 1825 1952 1953 2098 2107 2172 2292 2479 2490 2677 2968 3015 3018 3040 3065 3067 3223 3394 3537 3724 3842 3874 3877 3898 3940 4052 4163 4189 4233 4320 4429 4453 4621 4843 4678 4905 4953 4994 5156 5189 5525 5849 5858 5900 6111 6211 6238 6256 6368 6373 6392 6478 6018 6736 6767 6895 6919 6934 6959 7071 7126 7232 7307 7423 7704 7719 8016 8079 8177 8226 8322 8381 8457 8487 8639 8615 8749 8829 8953 8981 9055 9175 9183 9201 9275 9426 9484 9668 9673 9707 9774 9894 9928 10097 10238 10293 10329 10387 10393 10404 10472 19566 10681 10591 10660 10833 11064 ,11135 11159 11181 11335 11437 4.52 -672 11617 11050 11682 11727 11800 11910 -981 12029 12097 12342 12400 12643 12678 12721 12864 12926 13181 13205 13248 13375 13398 13426 13684 13734 13826 13970 14022 14107 14129 14147 14171 14247 14323 14388 14480 14589 14715 14700 14883 14908 14943 14959 16068 15120 15176 15209 16262 15322 15354 15519 15689 15667 1 5726 15810 15857 16006 16026 16038 16090 16306 16364 16827 16890 17017 17072 17101 17139 17205 17220 17505 17543 17733 17735 17739 17760 17779 17837 17873 18030 18062 18081 18245 1R351 18418 18430 18543 18562 18640 18749 18755 18985 19018 19006 19209 19606 16612 19637 19653 19725 19773 19892 20098 20165 20307 20370 20570 20702 20861 20900 20914 21047 21056 21077 21299 21349 21362 21546 21741 21759 21778 21828 21890 21937 21984 22019 22071 22268 22283 22295 22432 22494 -638 —779 22834

Schager Courant | 1924 | | pagina 7