illilül NillïS- Nieuwe Abonné's Polder Callanfsoog. Dinsdag 17 Juni 1924. 67ste Jaargang. No. 7451. llliijtivers i N.V, ?.b. IHAPMAN Ho., Scöageii EERSTE BLAD. voor de Schager Courant ont vangen de tot 1 JULI nog verschijnende nummers GRATIS. Ingezonden Stukken. Schrammen i Kloosterbalsem Plaatselijk Nieuws Yereeniging voor Landbouw- huishoudonderwija. S CHAG R COURANT. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. BIJ inzonding tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tontiön nog zooveel mogelijk in hot ooratnitkomend nummer geplaatst. POSTREKENINO No. 23330. INT. TELEF no. 20 Prijs por 8 maandon f 1.05. Losse nummoro 0 cont ADVERTEN- TIöN van 1 tot 5 rogels f 1.10, iodo'ro cegel moor £0 cent (bowUsno* inhogropon). Grooto lottoro wordon naar plaatsruimte berekend. DIT NUMXZER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. Mijnheer de Redacteur. Gaarne wil ik In Uw veelgelezen courant iets» plaatsen van- het Arbeiders Strijkorkest te Helder. In een dicht bezette* zaal van den heer Schenk hebben wij zeer veel genoten van het Arbeiders Strijkorkest te Helder, onder leiding van den heer J. M. Peeters; met zoo'n ellendige bezetting van en kele violen, 'n orgel, 'n piano zonder altviolen, cello's, 'n contrabas behooren wij de meeste ach ting en dankbaarheid te geven aan dat muzikale elftal, met hun buitengewone kranige dirigent Pee ters, die zóóveel goeds in het snarenspel te genieten kan geven. Het is duospel met begeleiding meer is 't niet maar het heeft toch groote muzikale waarde. De eerste violiste, met haar fluweelen streek en goede voordracht gaf Ave Maria als soliste verdien stelijk weer; de begeleiding met fijn afgewerkte pizzicato, afgewisseld met arco sordino spel van violen, orgel en piano was interressant; bet en semble liet niets te wenschen over. Alle nos. werden cörrest gespeeld en van 'n paar on gelukjes itn no. 9 in de lagere vioolpartij maken wij geen aanmerking; de zuiverheid was volmaakt. No. 5, Intermezzo v. G. Bizet, heb ik het meest van genoten, de inzet was machtig breed, gevoelig enz., met een prachtbegeleiding, pizz orgel en piano; ook no. 3. Flutation, 'n wals van P. A. Steek, was met sordinospel een zeer schoon, onberispelijk geheel. Dat wijl dankbaar zijn voor dit muzikale elftal on der hoogst bekwame leiding van dirigent J. M. Pee ters, die ons werkelijk muzikale kunstuiting hebben gegven, spreekt vanzelf en we zullen hopen, dat het den heer Peeters spoedig moge gelukken in zijn muzikale club mede werken, een cellist en contra bassist. Dankbaar verlieten wij de Cérè-9 van den heer Schenk, voor alles wat jl. Zaterdagavond- is ge geven. SIMON DROOG. Zaterdag 14 Juni had ten lokale van den heer S. Kos de algemeene vergadering plaats. Aanwezig waren de heeren H. Kruisveld, dyk- firraaf, W. Govers J. Vos en S. Baken Gz„ heem raden, A. L. Zuidscherwoude, secretaris, A. Baken Gz., penningmeester, benevens een zestal ingelan den. Na opening volgt lezing en goedkeuring der notu len, waarna aan de orde wordt gesteld de rekening en verantwoording over 1923. De commissie belast met het nazien, bestond uit de heeren Kaan, Rampen en W. Zeeman, doch alleen de heer Zeeman was voor het nazien pre sent, waarna de heer Adr. Vader is gevraagd, mede de controle uit te oefenen. •RÜ monde van den heer Zeeman wordt thans verklaard, dat de commissie de bescheiden in orde heert bevonden. Alleen was er een mandaat bp van het lidmaatschap van den Bond van Ambte- naren. De heer Zeeman meent dat dit een zaak is van persoonlijk belang en geen polderbclang. Do secretaris licht toe, dat het hier betreft een qnitantie van f 1.45 voor hem zelf en hij begrijpt niet, hoe het mogelijk is, dat die tusschen de stuk ken van den polder is geraakt. De opmerking van de commissie 18 ad rem, het bedrag noort met in de rekening thuis. De heer Zeeman zegt verder, dat een mandaat een verschil van 40 cent met de rekening aangeeft. Door den penningmeester wordt meegedeeld, hoe dit verschil is ontstaan. De rekenipg wordt hierna voorgelezen. Er blijkt An-« T^e dienst begon met een batig saldo van f991.52. De restanten van vroegere diensten bedroe gen over 1922 aan polderlasten f904.78, waarvan be taald is f737.14, over 1921 polderlasten f200.96, irio?rvAnTberaald f 164.07, van de zeeweringen over 1921 J9.74V,, waarvan betaald f7.93»/», over 1922 f49.96, waarvan betaald f39.03. Zoodat de restanten nog bedragen aan polderlasten over 1921. f 36.89, van fL81' ?ver 1922 aan polderlasten f 167-$A'™van de zeeweringen f 10.43. De restanten over 1922 van het grasgewas en van erfpacht respec tievelijk f 103 en f 1, zpn thans betaald. Uver 1923 bedroegen de polderlasten f 5433.95, ont vangen is f 488L46, zoodat het restant is f562.49. Van de zeeweringenis ontvangen f377.51, terwijl het restant nog is f 46.10. De rekening sluit in ontvangst op f 11692.001/», in uiteaaf op f9490.50, batig saldo dus f2201.50V». a! heer Jb Stammes, Alkmaar, informeert naar de achterstallige lasten, zijn die dubieus of on inbaar. Pe Penningmeester acht de-posten nog niet on inbaar, maar wel geeft het heel wat moeite om het geld binnen te krijgen. Waarschuwingen zijn kort geleden nog weer rondgegaan. Toch valt er eenige vooruitgang te constateeren. Ook Voorzitter zegt, dat er met de achterstallige lasten wordt voortgesukkeld. Uit de besprekingen die over deze kwestie wor den gehouden, bhjkt wel dat men de menschen die niet kun en betalen, zooveel mogelijk ter wille is, éen^hypotheekhouder is al eens aangezocht, en het Bestuur wil, wanneer onwil in 't spel is, meerdere nypotlieelcnouders waarschuwen. De rekening wordt hierna goedgekeurd. lL aan8'eboden begrooting blijkt, dat de ont vangsten en uitgaven worden geraamd op f 12466.97, met een post onvoorzien van f288.97. liet Bestuur stelt daarbij voor, de grondlasten van f8 op f7 terug te brengen. Door don neer Stammes worden een paar in lichtingen gevraagd, nl. over het slootwork on spr. vraagt ook of er gelegenheid is voor de ingelanden om van don polder grint en sintels te betrekken. Voorzitter zegt, dat dit op 't oogenblik niet kan. 'De polder heeft in samenwerking met den polder „Het Koegras" aangekocht en op verkoop aan ingelanden is niet gerekend. Op verzoek van den heer Stammes zal het Be stuur overwegen of een dergelijke mogelijkheid i 13alleen zullen in dat moeten aanvragen. geschapen zal kunnen worden, alleen zullen in dat treval de ingelanden vroegtijdig moeten aanvragen. Ook de begrooting wordt goedgekeurd, waarbij de vergadering hare .tevredenheid er over uit spreekt, dat de polderlasten met f 1 kunnen wor den verlaagd, terwijl de posten op betere bedragen op de begrooting zijn uitgetrokken. Goedgevonden wordt, een kasgeldleening tot ten hoogste f2000 te sluiten. Tot leden van de commissie belast met het na zien der rekening over de eerstvolgende 2 jaren, worden benoemd de heeren W. Zeeman, G. Dekker en Jb. Stammes. De heer Zeeman echter, bedankt en na een 3-tal stemmingen wordt in zijn plaats benoemd de heer Van Honschoten. Het Dag. Bestuur stelt voor een perceeltje grond aan den Schinkeldjjk, aan het Ptov. Electrioiteits- bedrijf, in erfpacht af te staan, gedurende 29 jaren en zonder eenige vergoeding. Goedgevonden. De V.V.V.vraagt 1 H.A. mollenland bij den heer Kruit in erfpacht te mogen hebben voor den nenbeplanting. Het Dag. Bestuur stelt voor, aan dit verzoek te voldoen, door erfpacht te verleenen gedurende 29 t'aar voor^ f2.50 per jaar en onder voorwaarde dat iet terrein alleen voor beplanting mag worden gebezigd. Ook met dit voorstel aan ae verga dering acoord gaan, al' zijn er enkele personen, die vreezen dat het daar een „stuifboel" wórdt. Het blijkt dat de nieuwe Duinweg nog over enkele kleine perceeltjes poldergrond gaat en in verband daarmee vraagt het gemeentebestuur van Callantsoog, die terreintjee in erfpacht te mogen hebben. Ook dit verzoek wordt toegestaan, zonder dat vergoeding wordt verlangd. Bij de rondvraag brengt de heer C. Dekker ter sprake den z. i. slechten toestand waarin de Uit- landsche weg zich bevindt. Voorzitter zegt, dat nu er weer materiaal is, door hem opdracht is gegeven, dat sintels worden opgebracht en daarmee zou vandaag* zeker worden begonnen. Na gehouden aanbesteding is het ver voer aangenomen door A. Kooger voor fl per M3. Er waren nog 2 andere inschrijvingen, één van f 1.80 em één van fl.25. Ook de heer Kooiman klaagt over dien weg en deze spr. stelt zich de vraag of hij alleen polder lasten betaalt voor het planten van boompjes en dergelijkedon...rij. Spr. acht het hoog tijd, dat cüe weg hard gemaakt wordt. De heer A. Baken Gz is al aan 't ploegen ge weest langs den weg, maar Voorzitter acht dat een paardemiddeL De heer Zeeman zegt dat er een duiker op den dam van Wed. v. Delft kapot is. Voorzitter zegt, dat dit in de bestuursvergade ring aanstonds_ zal worden besproken. Hierna sluiting. en andere kwetsuren genezen da delijk zonder litteeken na te laten met den pijnstillenden AKKER'# JUBILEUM. Van onzen vroegeren plaatsgenoot, den heer B. Ranke, lezen we in „De Zeeuwsche Koerier" het volgende Zondag jl. herdacht ae heer B. Ranke, directeur van het rpsb- en Telegraafkantoor te Sas van Gent, zijn 25-jarig ambtsjubileum. Hoewel hij nog slechts korten tija als zoodanig daar in functie is, ging deze dag voor den jubilaris toch niet onopgemerkt voorbij. Het personeel had het kantoor feestelijk met bloemen en guirlandes versierd, een verrassing welke den jubilaris bij het binnentreden der kan toorlokalen zichtbaar aandeed. /s Avonds ten 7 uur vond de offioieele herden king van het jubileum plaats. Het muziekgezel schap „De vereonigde vrienden", bracht, vergezeld van zijn bestuur, waarbij de heer A. G. Stubbé, als voorzitter hem hartelijk geluk wenschte, een sere nade. Na de serenade betrad de heer Ranke en familie het kantoor, waar inmiddels hot personeel van Sas van Gent en van de hulpkantoren Philip- pine en Westdorpe zich vereenigd had. Bij monde van den heer O. Eeijen, werd de directeur namens allen hartelijk geluk gewenscht. Gewezen werd op de aangename verhouding, welke tusschen directeur en personeel heerscht en de wensch werd uitgespro ken, dat de heer Ranke nog vele jaren in dienst zou mogen zijn bij de posterijen en wel als direc teur van liet kantoor te Sas van Gent. Daarna overhandigde de heer Feüen een prachtig cadeau met oorkonde. Onder hartelijke bewoordingen dankte de jubilaris voor de vele blijken van sympathie en hoopte steeds op aangename wüze met allen samen te werken. Vervolgens gebruikte men gezamenlijk het souper en bleef men nog geruimen tijd gezellig byeen. v an de gelegenheid om den jubilaris persoonlek te feli- citeeren, werd door velen gebruik gemaakt SCHAGER BESTUURDERSBOND. De Schager Bestuurdersbond had tegen Zaterdag avond in Cérès een feestavond georganiseerd die, wij kunnen er dat wel direct achter voegen, uitmuntend is geslaagd. Het bestuur had zijn uiterste best gedaan om te voren voor het goede doel. steun aan do Textielar beiders, zooveel mogelijk programma's te verkoopen, en dat was won-derwél gelukt Zaterdagavond om 8 uur was de groote zaal van Cérès geheel gevuld met een groote schare belang stellenden. En het was met een opgewekt woord dat de voorzitter van den Bestuurdersbond, do hoer Smit, de bijeenkomst mocht openen. Deze voorzitter weet met oen kort, maar steeds luimig woord er zoo direct de rechte stemming in te brengen en toen een oogenblik later het ArbeidersStrijkorkest van Helder een pittig gespeelde Hochseitsmarsch liet hooren, bleef er de gewenschte opgewektheid. Den geheelen avond door heeft dit dappere Hel- derscho clubje veel genot geschonken. Het is een orkestje dat onder de leiding van den heer Peeters keurig speelt. Waar de heer Droog alhier zich ge roepen heeft gevoeld in een ingezonden stukje zijn oordeel daarover nog nader te preciseeren, zullen wij ons van verdere beoordeeling maar onthouden. La ten wij zeggen, dat er allo reden was om deze Hel- dersche menschen zeer dankbaar en erkentelijk te zijn en het was dan ook -onder aller instemming, dat de voorzitter later hun een bloemstuk vereerde. Verder traden een paar heeren op met voordrach ten. Zoowel de heer Mallet als de heer Anneveldt, verwierven veel en welverdiend applaus. Wij kregen verder nog een bijdrage van mevr. Backer, geassisteerd door den heer Woudenberg. De lorief van de blinde, die niet minder een dankbaar onthaal vondt, zeer verdienstelijk als ook dit werd weergegeven. Maar hierbij had het bestuur het niet gelaten. Er was ook nog een tombola en eene die er mocht zijn. Niet minder dan! 140 prijzen stonden daar uitgestald, een ware Sinterklaastafel.met mooie, sierlijke en de gelijke dingen, enalles voor niks, zooals de voorzitter ons met trots vertelde. Ja, alles was gra tis door ingezetenen onzer gemeente afgestaan. Al leen de hoofdprijs, een sierlijke lampenkap, was gekocht De duizend lootjes werden allen, dank zij het onvermoeid aandringen der verkoopsters verkocht. Het finantieele resultaat zal dus ook wel niet te genvallen. Tot slot is er gedanst. Het is een feestavond geweest die in alle opzich ten is geslaagd en voor het bestuur de mooiste sa tisfactie die men zich kon wenschen. Het batig slot van dezen feestavond bedraagt f 155, welk bedrag voor de Textielarbeiders zal worden af gedragen. VOLKSCONCERT. Onder leiding van den heer Dol gaf onze Harmo- mekapel in het Plantsoen een volksconcert Jl. Zon dagmiddag. Een*bij zonder aardig plekje als het daar is om een concert te geven, is het een aangenaam uurtje ge weest. De kapel speelde weer als gewoonlijk met groote opgewektheid.. Het was een prettig en afwisselend programma, dat onder de uitstekende leiding van den heer Dol volkomen slaagde. De( belangstelling was -dan ook groot. Jammer is het toch, dat een deel van het publiek niet meer ons plantsoentje kan ontzien. Groot en klein had weer weinig respect voor gras en beplan tingen. Wanneer zal men dat nu eens leeren??? N. O. G. In' de vergadering van de afd. Schagen van het Nederl. Onderw. Genootschap, den 15den alhier ge houden, werd tot afgevaardigde naar do algemeene vergadering van het Genootschap, in Augustus te Velp te houden, gekozen de heer W. C. Speets, hoofd der school te Valkoog en tot plaatsvervanger do heer M. Visser te Schagen. De afgevaardigde kreeg vrij mandaat. EUPHONIA. «vikkeld en gegroeid. In het g-molLconcert van Max Bruch had hij zich geen geringe eischen gesteld, zoowel van techniek als van uitdrukkingsvermogen. Maar toch is het hem gelukt in dezo compositie mooie dingen te bereiken. Zijn spel is aantrekkelijk; en ook in de andere nummers, die hij na de pauze speelde, toonde hij ons zijn superieure kwaliteiten. Zijn begeleidende pianist, de heer Wouter Denijs, toonde zich niet van zijn besten kant Zwaar en kort van aanslag misten wij die musicaliteit die bij be* geleiden juist zoo'n eerste vereischte is. En hot was juist bij mej. Dora Loots. dat wij die muzikaliteit in zoo hooge mate wel aantroffen. Zoo wel in haar pianobegeleiding van de koornummers van haar vader, als bij die van de sopraan-soliste, hebben wij haar bewonderd. Haar warmen toon, haar spel bracht stemming on kleur. Laat ons nog even meedeelen dat de vleugel kwam uit het pianomagazijn van de firma IJpma te Alk maar. Op Maandag 10 Juni 1924, dea morgens kwart voor elven, had ten lokale van den heer L. Zwaag eene algemeene vergadering van leden plaats, onder lei. ding van den heer G. Nobel te Lutjewinkel. Voorzitter heet de dames en heeren welkom en deelt in zijn openingswoord mede, dat Schagen als plaats van vergadering gekozen omdat sedert het vorige jaar te Schagen een betere huisvesting voor ons Landbouwhuisonderwijs is verkregen, en het Be stuur het goed oordeelde, dat de leden onzer ver- eenlging in de gelegenheid werden gesteld, deze huisvesting te zien, waardoor ons Landbouwhuia, houdonderwijs zich goed zal kunnen ontwikkelen. Spr. wijst op het belang in Schagen een vaste school te hebben, omdat dit een belangrijk centrum voor het landbouwhuishoudonderwijs is on spr. twijfelt niet, of deze vesting zal, wanneer wij onze beste krachten daaraan wijden, in- het belang zijn van de vrouwelijke plattelandsche bevolking. Door mej. Cor de Pater, administratrice, worden de notulen gelezen, die onveranderd onder dankzeg ging worden goedgekeurd. Over de vereeniging wordt medegedeeld, dat in het algemeen onze vereeniging voor haar taak goede medewerking ondorvindt Alhoewel de ongunstige toestand van 's lands finantiën ook voor onze werk zaamheden niet zonder invloed is waardoor wij alle krachten moeten inspannen om den finantieelen toestand goed te doen blijven mogen wij toch de verwachtin g uitspreken, dat het- Landbouwbuis houdonderwijs in onze provincie zich toch goed zal staande houden en regelmatig uitbreiden. Van regeeringswge ondervinden wij overigens alle medewerking, waarvoor wij gaarne onzen dank be- tuigen/iat zelfde geldt ook voor de medewerking dei; gemeenten. Ten aanzien van de belangstelling van de belang hebbenden de leerlingen mogen wij ons even min beklagen, omdat deze algemeen toeneemt, Intusschen doen wij een beroep op de modewerking van alle leden om toekomstige leerlingen op te wek ken tot deelnemen aan cursussen. De oudleerlingen van de cursussen, die zelf kun nen oordeelen, over het belang van het geleerde, zijn in dezo de meest aangewezen personon voor het op wekken van leerlingen tot deelnemen. In het lesgevend personeel kwam belangrijke ver andering. Juffrouw Niemeijer werd benoemd tot Di rectrice aan de nieuwe Huishoudschool te Helder; De gemengde zangvereeniging Euphonia gaf Zon- als nieuwe leeraressen werden benoemd de dames i dagavond in de concertzaal van den heer L. Zwaag, Hasselo voor Alkmaar en Boomsma voor Hoorn. Bo- en onder directie van den heer Leo Pielage, een j vendien wordt voorloopig als proef door mej. Wob- concert. 1 ben oen cursus voor opvoedkunde gehouden. Juf- Wij hadden dezen winter nog niets van Euphonia frouw Hasselo vroeg met ingang van 1 Augustus a.s. gehoord en het deed ons genoegen nu nog een blijk ontslag wegens haar voorgenomen huwelijk, welk. van leven van deze vereeniging te zien. En meerde- ontslag haar eervol is verleend, ren met ons stelden zeker het concerteeren van Aan juffrouw Niemeijer. die jaren met succes Euphonia op prijs want hoe slecht deze Zondag- voor het Landbouwhuishoudonderwijs werkzaam avond ook gekozen, precies tusschen Pinkster en was en juffrouw Hasselo, eveneens voor ongeveer kermis, was de opkomst nog goed te noemen. een jaar brengen wij onzen hartelijken dank voor Als eerste nummer van het zeer afwisselende pro- haar werk. gram ma kregen wij een capella-lied door Eupho- Aan de andere leeraressen en leeraren wordt nia, Lentedauw, van Philip Loots. Het koor, ver- eveneens gaarne dank gebracht voor de goede wij- sterkt door een aantal heeren, was in klankgehalte ze waarop het onderwijs wordt gegeven, goed. En over 't algemeen genomen, gelukte dit num- Bij den tegenwoordigen stand van zaken, waarbij n?er wel. De directeur wist in 4en zang voldoende wij 4 vaste punten: de scholen te Alkmaar, Hoorn, uitdrukking te leggen, er was schakeering. ofschoon Purmerend en Schagen hebben*, mogen wij ver- het forto niet steeds nobel klonk en niet altijd vol- wachten dat de organisatie goed kan worden uitge komen zekerheid werd verkregen. breid. „Lentezang", eveneens van Loots, nu met pianobe- Gegeven zijn 45 cursussen, meest beleiding, kreeg eveneens een zeer verdienstelijke vertolking. De heer Pielage wist ook in dit lied veel aantrekkelijks te leggen. Door zijn opvatting kregen wij ook hiervari een vertolking in warme kleuren, ofschoon ook hier zijn koor niet in alle opzichten zijn bedoeling tot uiting wist te brengen. Het vrouwenkoor van Euphonia zong twee liedo ren, ,,'t Najaar'^ en „December". Ook deze beide lie- I 5-jarigen, met het gevolg, dat aan 554 leerlingen een getuigschrift is uitgereikt. Onze vereeniging telt thans 271 leden. Medegedeeld wordt, over de cursussen, dat .te Alk maar vijf 5-jarige cursussen worden gegeven. Voor den te beginnen nieuwen cursus hebben zich 12 leerlingen aangegeven, twee leerlingen kunnen nog worden toegelaten. Te- Hoorn worden gegeven vijf 5-jarige cursussen. deren zijn van Philip Loots. En dan is het met groo- Voor de nieuwe cursussen hebben zich 13 deel- te dankbaarheid en niet minder groote waardeering nee maters aangemeld. dat wij willen noemen en prijzen de zoo heerlijke Bovendien wordt in Hoorn een tweejarige cursus weergave van „Najaar". Dat was zoo eenig mooi van (1 dag per week) gbgeven voor meisjes van 16 jaar klank en zeggen, zoo in subtiele tint gehouden, dat het ons volkomen verraste. Laat ons eerlijk zijn, wij hadden het zóó niet verwacht. Dat was een juweel tje en daarom vonden wij het zoo recht jammer dat de soliste, mevr. Gimbrère niet in staat bleek haar zang op dezelfde hoogte te houden als die van het koor. In „December" was het vrouwenkoor niet geluk kig en wij kregen zoo den indruk, dat men dat veel beter kon en ook beter heeft gezongen. Wij hebben met groot genoegen de directie des heeren Pielage gevolgd, duidelijk als daaruit sprak welk een temperamentoolmaar ook consciëntieus di rigent hij is. De avond werd verder gevuld door den solozang van mevr. Gimbrère.yan Delden, sopraan te Haar lem. Wellicht ligt het aan ons. maar veel genoegen hebben wij van dezen zang niet gehad. In haar stem zit wel iets moois en aantrekkelijks, maar deze zan geres heeft ons Zondagavond geen enkele maal we ten te ontroeren. Het klonk alles zoo vlak, zoo wei nig zeggend. De tweede solist was de heer Rikus Grin, violist te Amsterdam. Deze heeft in zijn vioolsoli den goe den indruk van het vorig concert van hem hier, nog bevestigd. Deze jonge violist is in zijn spel zeer ont_ en ouder, uit de omstreken van Hoorn. Te Schagen worden gegeven drie 5-Jarige cutsus- sen. Voor den in September te beginnen nieuwen cursus hebben zich reeds 10 leerlingen aangemeld. Nog enkelen kunnen worden toegelaten. Behalvo deze cursussen zijn in het laatste jaar de volgende korte cursussen gegeven: Een cursus voor inmaak, met 14 leerlingen; een cursus in fijnere keuken, met 14 leerlingen; een cursus in dekken en dienen met 13 leerlingen, terwijl in de maand Juni een nieuwe cursus voor inmaak zal worden begonnen. Na de zomervacantie hopen wij in staat te zijn meerdere korte cursussen te kunnen geven. Te Purmerend worden gegeven drie 5-jarige cur sussen. Na de zomervacantie hoopt het Bestuur in Pur merend ook weer een nieuwen vijfjarigen cursus te beginnen. Tevens hopen wij in Purmerend ook meer dere kore cursussen te kunnen geven. Te Schagerbrug en Warmenhuizen wordt een twee jarige cursus gegeven, die beiden in den loop van den zomer eindigen. Deze mededeelingen geven geen aanleiding to' Enkele berichten van verhindering tot het bezoe-

Schager Courant | 1924 | | pagina 1