Wkrklbefjcbtca. Bitmenlandsch Nieuws Plaatselijk Nieuws. tegen S.D.W. I uit Oudarp. De wedstrijd ein digde in gelijk spel, 11. S.D.W. wta met de loting de gelukkige. Daarna speelde Holland I tegen Rood-Wit. Hol land won met 21, zoodat volgende week de finale fcuasohen Holland I en S.D.W. I gespeeld wordt. GUDKARSPEL. D.T.S. had Zondag haar eerste nederlaag-wed strijd en kreeg V.V.V. I uit Uitgeest op bezoek. Het spel van V., welke 2 klassen hooger spoelt dan D., stond op hooger peil, vooral het kopwerk was veel beter. Tooh heett D.T.S. eervol den wedstrijd verloren. Om half drie trapt D. af. Al spoedig komt V. in don aanval, doch heeft peoh, als er tegen dei lat en den paal wordt geschoten, Na 20 minuten een mooie aanval van D. en 't id Speets, die onhoud baar insohiet, 10, Wel is V. geregeld iets in de meerderheid, doch zij weten deze in doelpunten uit te drukken. Na do rust komt'V. geduoht opzetten en weet spoedig gelijk to maken. Even later wordt aan V. een penalty toegekend, welke echter zeer sportiéf wordt naastgeschoten. Bij het V.-doel zweeft de bal tweemaal langs de doellijn, doch D. weet er geen gebruik van to maken. Uit een corner maakt V. keurig 21. Het spel gaat daarna gelijk op. Bij den V.-keeper komt de paal tweemaal ter hulp. In den stand komt verder geen verandering. Volgende week komt Vrone I op bezoek. Óm half vijf speelde D.T.S. XI tegen de D.T.S.- senioren. pe wedstrijd eindigde met 5—4 in het voordeel van D.T.S. IL Do keeper der senioren, Jao.Prijs, was de ster van 't veld. NIEUWE NIEDORP. Zondag moest N.V.V. II spelen to Wieringer- waard in de seriewedstrijden, en het liet zich aan zien, dat dit elftal daar een zwaren strijd zou heb ben tegen de clubs: W.F.O. I, D.F.C. I en Voor-, waarts I. Volgens loting moesten zij eerst spelen tegen Voorwaarts I (BarsingorKorn). Dit was geen mooio wedstrijd. Zij waren er van beide kanten niet best in, maar do N.V.V.'ers wisten toch te winnen met 21. Toen moesten zij spelen tegen W.F.C. (Wierin- gerwaard) als winnaar der andere partij en dit was oen mooie stoere wedstrijd. Er wofd van beide kanten hard gewerkt en de rust ging in met 1—0 in 't voordeel) van W.F.O. Maar na de rust lieten de Niodorpers zich niet ontmoedigen, maar pakten flink aan, en wisten spoedig gelijk to maken. Even daarna was een der W.F.C/ers zoo vriendelijk een bal in eigen doel te trappen, zoodat I de stand werd 21 voor N. Niedorp. Hoe hard er ook gewerkt word, verdere doelpunten kwamen er niet meer, zoodat het einde kwam met 21 in het voordeel van N.V.V. II, die dus den eersten prijë behaalde (een zilveren tak) en wel verdiend. Zoo volhouden iongens, zoo mogen wij suppor ters jullie zien spelen. De N.V.V.-veteranen speelden te Kolhorn fcegenr de D.O.S.K.O-voteranen en verloren daar met 24. ANNA PAULOWNA. Zondag speeldo E. I een thuiswedstrijd tegen J.V.C. 1 In een zeer vriendschappeïijken wedstrijd verloor E. met 12. Om 3 uur word eerst bogonnon. JV.O. heeft meer samenspel, waardoor zij even gevaarlijke^ is dan E. Versnel wordt echter goed Bewaakt, zoo dat vóór do rust slechts óónmaal wordt gedoelpunt. 01. Dat doelpunt ontstond door hot verkeerd ver staan van do achterhoede, waardoor Haider liet zachte schot van don J.V.O.-rechtebinnon liet glip pen. Na rust zit J.V.O. weer diroot voor hot E. doel. Wanneer Versnol na een kwartier de von dodiging passeert, maakt hij er met oen vliegend schot 02 van. E. zet er nu alles op om de oei te redden. Roelofs lost gevaarlijke sohoton on als do achterhoede niet voldoende wegwerkt, loopt Bakker den bal1 in het doel. In den stand komt geen ver andering meer, zoodat J.V.O. met 21 wint. Zoo spelend zien wij J.V.O. gaarne nog oena terug. KOLHORN. Vet'ranondog is tranendag, doch dit zijn dan geon tranen van 't huilen, maar van 't lachen. Zoo was het Zondag j.1. ook op het voetbal terrein van K.F.C., daar de K.F.C.-veteranen» een seriewed strijd hadden georganiseerd, waaraan niet minder dan vier clubs deelnamen. Allereerst kregen we de D.O.S.K.O.-veteranen en N.V.V.-veteranen. De eerste club was geen onbekende voor ons, daar wij deze al meermalen hadden zien spelen en de prestaties van dit elftal waren weer enorm, hoewel N.V.V.-vetera nen er ook konden zijn. Dit was, wat je noemt, een echte veteranen-wedstrijd, die tenslotte eindigde met een 4—2 overwinning ten voordeele van D.O.S.K.O. Daarna kwamen de Sparta^veteranen en K.F.C.- veteranen in 't veld. Bij dezen wedstrijd' was Sparta voortdurond in de meerderheid, wat wgl voorname- lijk daarin lag, dat de Spartaploeg bestond uit meer ..oud-voetballers", terwijl het meerendeel van K.F.C. bijna nooit "jeen voetbal had aangeraakt. De K.F.C.- ers werden dan ook maar met eventjes 9—1 geklopt, liet geheel werd opgeluisterd) door de welwillende medewerking van ons plaatselijk muziekcorps, dat zeker aan dezen middag een. heel aardig cachet gaf, daar zij de rust en minder spannende momenten van deza wedstrijden prachtig aanvulden. In de aji. finale komen dus'Sparta^veteranen D.OB.K.O.-veteranen om den len en Zen prijs, terwijl die van N.V.V. en K.F.C. omi den 3en en 4en prijs zullen moeten kampen. Wij gelooven wel, dat deze wedstrijden nog veel spannender en interessanter zul len zijn. dan die van Zondag J.1. OUDESLUIS. Zondag jL begon D.O.S.K.O. II haar seriewed strijden, waaraan deelnamen D.CJ7S.1CO. II, Z."Ï\C, I, B.F.C. H en V.V.V. II. Ongeveer kwart voor 'twee stellen D.O.S.K.O. Il en Z.F.C. I zich op. D. is volledig en Z. brengt een sterk elftal in 't veld. Aan beide zijden wordt goed aangepakt en etr wordt met wisselende kan sen, om ae leiding te nemen, gespeeld.Rust gaat in met blanoo stand. Na de rust hetzelfde, gelijk opgaande, vlugge spel, doch na een kwartier spelen neemt Z.F.O. met een onhoudbaar sohot de leiding. Even voor het einde maakt D. II gelijk, waarmede ook het einde komt. Nadat tweemaal 7Vs minuut verlengd is, is de stand nog gelijk, waarna D.O.S.K.O. wint bij loting. Bij D. was de achterhoede schitterend op dreef. Om ruim 3 uur komen B.F.O. II en V.V.V. II in 't veld. V.V.V. heeft eenige invallers. Ook hier wordt direct goed aangepakt, met B.F.O. iets in do meerderheid. Met de rust is de stand nog blanco. Na de rust echter weet B.F.O. driemaal to doelpunten, terwijl VV.V. II slechte eenmaal weet te doelpunten. Zoo- dat het einde komt met 31 voor B.F.C. II. B.FC. speelden den geheelen wedstrijd eén en thousiast spel, terwijl V.V.V. II het iets kalmer opnam. As. Zondag over een week de finale. PURMEREND, 17 Juni. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 17 stapels Fabriekskaas met rijksmerk f48 per 50 Kg.; 54 stapels boerenkaas f43, met R.M. f48.50; 2 stapels commissiekaas met R.M. f 40,50; 4 stapels üoudache f47. met R.M. f52; 1999 Kg. boter f 1.90—2 per Kg.; 503 runderen, w.o. 193 vette runderen fli 1.30 per Kg.; 303 melk- en geldekoeien f175425; 10 stieren. Handel runderen matig. 47 paarden f200— i 250, handel stug; 92 vette kalveren f 1,301,50, handel matig; 344 nuchtere kalveren voor de slacht f 1036, i fokkalveren f 16—32, handel matig; 660 vette varkens j voor de zouterij f 0,520.57, voor de slacht f 0,520,58 per Kg. Handel vlug. 42 magere varkens f 14—24; 241 biggen f 10—15; 521 schapen f 40—58, handel vlug; 489 lammeren f 18—-30, handel vlug, 99 bokken; kipeieren f 6,257, eendeieren f 5.75; 17007 kipeieren a. f 6.20 7.50; 688 kipeieren b. f5.806; 22610 eendeieren a. 15.906; eendeieren b. f5. Totaal 40052 eieren. MEDEMBLIK, 17 Juni 1924. Aardappelen: Groote muizen £6.70 a 6.90, Kleine muizen f 2.05 a 3, per 50 Kg. NOORDERMAHKTBOND, Noord-Scharwoude. 17 Juni. Schotsche muizen f 11.80 a 13.90, drie lingen f7.80 a 9, kriel f2.30. Urove uien fl.10, alles per 100 Kg. Aanvoer: *2400 Kg. aardappelen, 250 Kg. uien. LANGENDIJKER GROENTENVEILING. 17 Juni. Wortelen f6.50 a 9.50. Aardappelen: Schotsche muizen f 14.20 a 15.60 Drielingen f8.90 a 11, Kleine f 1.70 a 1.90. alles per 100 Kg. Aanvoer: 10930 boa wortelen, 45900 Kg. aardap pelen. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Cornelis, zoon van P. Boon en van M. Snijders. Gerrit, zoon van A. Borst en G. Greeuw. Ondertrouwd en getrouwd geene. Overleden: Alida Christina den Hartog, oud 33 jaar, echtgon. van S. Jonker. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 1417 Juni 1924. Geboren: Helenius, zoon van Heleniua Dignum en Geertruida Jonge jan. Overleden: Aagje Workum, 58 jaar, echtgenoote van Pieter Blaauw. Aaltje Rooseboom, 77 jaar, we duwe van Hendrik van der Meulen. ARR.-RECHTBANK TE ALKMAAR. Zittinig van Dinsdag 17 Juni 1924. Uitsprak en: P. Kuip, Alkmaar, aanranding der eerbaarheid, 1 mnd. gev. voorw. met 2 proefjaren. G. v. Doorn, Jb. B., C. v. d. H., A. P., J. K., W. P. P. en jM. K., allen te Helder, diefst. in vereeniging, elk 14 dagen gev. voorw. met 1 jaar proeftijd. Jn. Dekker, Jb. Dekker, P. Zegel (Texel), schuld- heling, elk f15 of 15 dagen hechtenis. J. Kiesling, Helder, schuldheling! f75 of 50 d. h. E. Koopmans, huisvr. H. Snel, Den Helder, abortus provocatus (zaak m. gesloten deuren) nader onder zoek gelast. C. Dekker, Limmen, ordeverstoring, appelzaak, kantongerechtvonnis bevestigd. K. Vet, Zaandam, aflevering omdeugdel. eieren, art. 329 alinea 1 W. v. Strafr.; hooger beroep kantonge recht, (teruggewezen naar den Kantonrechter). kruk om en tot haar groote verbazing ging de deur open. Zij had verwacht, dat die dicht zijn zou. Even als daarnet werd de kamer alleen verlicht door de weerkaatsing van de straatlantaarns. Het jonge meisje deedi de deur heelemaal open en keek naar binnen. Vreemd! Daar zat de man, met zijn gemeen profiel tegen het licht, nog precies eender in zijn makkelijken stoel voor het raam als hij gezeten had, toen Beverley op het „Binnen!" de kamer ingegaan was. Wanneer je hem daar zoo zag zitten, zou je zeggen, dat hij zich geen inch bewogen had. Clo's veronderstelling was dus onjuist geweest. Zij had Engel de overtuiging opgedrongen, dat hij de dief was dat hij, als hij de dief was zich zoo gauw mogelijk uit de voeten makon zou. En nu zat hij daar in het donker te slapen! Zij: ging den drempel over tastte langs den muur naar een electrischen schakelaar, vond dien en maakte licht. Nog verroerde de man in den stoel zich niet. Cio keek.de smerige kamer rond. Peterson was begonnen to pakken. Een koffer lag open op het smalle bod. De sprei lag vol met kledingstukken. „Als hij vast genoeg slaapt, kan ik alles doorzoe ken, toW zijn zakken incluis", dacht zij. Het jonge meisje liep naar binnen en deed, haar blik geen oogenblik van den man in den stoel af houdend, de deur zacht dicht. Zij moest niet gaan zoeken, voor zij zich vorgowist had, dat) Peterson zich niet slapende hield. Het zou vreeselijk zijn. als hij, wanneer zij met h'r rug naar hom toe stond ineens als een aap op haar sprong. Op haar teenen liep zij de kamer door en bleef op ongeveer een yard van zijn uitgestoken voet voor den fauteuil staan, waar zij den slapenden man goed zou kunnen opnemen. Zijn hoofd hing op zijn borst, zoodat zij zich bukken moest om in zijn gezicht te kunnen kijken. Maar één blik deed haar tegen een tafel terugdeinzen. Het bovengedeelte van zijn hoofd was door een of ander stomp werktuig vorpletterd. Zijn voorhoofd en de kant van zijn gezicht, die naar het raam toegekeerd was, waren er mede doordrenkt en een donkere plas lag «enigszins in den vorm van een hart op het kar. pet. Clo had nog nooit een doode gezien, maar toch twijfelde zij er geen oogenblik aan of deze man was dood. Maar hij kon nog niet lang dood zijn». Het bloed op het groenbleeke gezicht glansde nog voch tig in het' electrische licht Een tijd lang bleef Clo als bevroren staan. Lang. zamerhand echter kWam haar denkvermogen te rug. Tot haar eigen afschuw en walging vroeg zij zich af of Beverley Bands Peterson vermoord had. Het zou voor een vrouw, liets vreeselijks geweest zijn om zoo'n slag toe te brengen maar Beverley was radeloos en zij was sterk. Den vorige dag inog had zij over haar kracht gepocht tegen Zuster Lake, die de sterkte van haar jonge spieren bewonderd had. Bovendién was de man .op een onverwacht oogen blik aangevallen en van achteren geslagen; de plaats van de wond bewees dat. Op een klein tafeltje bij den fauteuil lag het wapen. Het was een lang pistool, Clo wist niet welk soort, maar het zag er ouder- wetsch uit; verder was het aan geen twijfel onder hevig op welke wijze het gebruikt was. Iemand had het bij' den loop genomen en den slag toegebracht met de kolf, die met bloed' en haar bedekt was. Mis schien was het pistool wel geladen of misschien had de moordenares (of was wreekster het juiste woord?) niet durven schieten om het lawaai. Clo begon vlugger te denken. Zij voegde de bij zonderheden samen. De persoon, die Peterson ge dood had, kon het pistool niet van die tafel wegge nomen hebben zonder door dezen gezien te worden; derhalve kon het daar niet voor den moord gelegen hebben. Naar alle waarschijnlijkheid had het op bed gelegen tusschen de verschillende dingen, die Peterson bezig geweest was in te pakken, in. In dat geval zou iedereen, die in de kamer kwam, het ge zien en weggenomen kunnen hebben, zonder dat de man in den stoel het gemerkt had. „Wanneer mijn arme, gemartelde Epgel het niet gedaan heeft, kan ik alles verdragen!" zeide Clo tot zichzelf. „Voor mij' zou het er niet zoo op aan ko men. Ik zou hem ter wille van haar we 1 hebben kunnen dooden geloof ik. Maar voor haar zou het vreeselijk zijn! Het jonge meisje herinnerde zich het bloed, dat zij aan haar vingers gevonden had na de aanraking met het slot van den bruinen koffer, en die herinne ring «af haar hoop. De moordenaar had dien kant moeten uitgaan, terwijl Beverley niet in de nabij heid van den koffer was geweest. „Dat is tenminste een prachtbewijs voor het geval we dat noodig mochten hebben!" dacht Clo. „Wie weet, of de moor denaar zich niet in den koffer verborgen hield en in zijn angst opsprong, toen ik er mij- op liet neerval len. Als hij dat gedaan he^ft, moet hii nu óf gestikt zijn, daar na dat oogenblik de koffer gesloten is, óf ontvlucht zijn. O, Engel hoe heb ik ook maar een oogenblik kunnen denken, dat jij het gedaan hadt! En toch,, als hij toen dood was, wie heeft dan: „Bin nen!" kunnen roepen?" Wordt vervolgd mt TROELSTRA OVER JHBL SE SAVOKNIN LOHMAN. Uit de Fransche plaats, waar hij om gezondheids redenen vertoeft, schrijft Troelstra aani „Het Volk": Vittel, 13 Juni. Eerst heden vernam ik het overlijden van den heer Lohman. Ik heb behoefte, met de velen die hem huldigen, ook een woord te spreken, eén woord van diepen eerbied jegens dezen groote, op wien tot in hoog.en ouderdom het licht van intellect en strijd lust bleef verwijlen, als op hooge Alpentoppen de glans der dalende zon. TROELSTRA BROEKHUIS VEROORDEELD. De Rotterdamsche Rechtbank heeft gistermiddag veroordeeld W. H. Broekhuis wegens het houden van een andere loterij dan een zoodanige waartoe de loterijwet 1905 toestemming verleende, tot 4 maan den hechtenis met verbeurdverklaring van de in beslag genomen stukken. DOODGEVALLEN. In Oud-Watergraafsmeer is Zondagavond een ern stig ongeval gebeurd. De 60-jarige .heer Plieger, wonende in de St. An- nastraat, was bij zijn zoon op bezoek in diens wo ning op den Middenweg 95. Waar het in de kamer, waar gasten bijeen waren, wat warm was geworden, ging hij naar zolder om een luchtje te scheppen. Vermoedelijk leunde de oude man te ver uit het raarn en viel plots öp straat. Hij bleek onmiddellijk dood te zijn. Het lijk werd naar het Binnengasthuis ver voerd. VALSCHE POSTWISSELS. Te Haarlem is gearresteerd een drukker R. en diens knecht B. wegens het vervaardigen van valscho post wissels. Te Haarlem waren reeds de vorige week f200 op een dergelijke wissel geind. Te Amsterdam werd' ook een poging gedaan die mislukte. Dit was de oorzaak dat de politie de daders op het spoor kwam. UIT DEN TREIN GEVALLEN. Men meldt uit Eindhoven, d.d. 16 Juni aan de ,,'sHert. Ct.": Gisteren viel een 5-jarig kind' uit een in volle vaart zijnden trein, komende van de richting Maas tricht. Onmiddellijk nadat aan de noodrem was ge trokken, stopte de trein en werd de kleine opgeno men, Tot vreugde der ouders had hij slechts onbe- teekenende blessures aan arm en hoofd bekomen, zoodat de ouders met hun kind de reis ongestoord konden voortzetten. EEN KLOEKE REDDING. Toen Zaterdagavond halfelf de "trein uit Hengelo vertrok, wilde een zware Duitsche dienstbode met een koffer in' de hand op den reeds in beweging zijn- den trein springen. Ze gleed van de treeplank on der den wagon, maar bleef zich vasthouden aan den riem van het openstaande coupéraampje. De heer O., uit den Haag, die op het perron stond, bedacht zich geen oogenblik, sprong op de treeplank en heesch, zich met één' hand aan het deurhandvat vasthouden ds. met «le andere de Duitsche, die hij- om het mid del greep, onder den wagon uit op do treeplank. Reizigers haalden de noodrem over, doch voor de trein stilstond, was ide heer O. al met de Duitsche in de armen, met een krachtigen sprohg op het per ron beland. Daar maakten ze een tuimeling, doch bleven ongedeerd. Toen de heer O. 's avonds weer Hengelo passeer de, heeft de stationschef hem gecomplimenteerd en zijn naam gevraagd om van het geval melding te maken. ANNA PAULOWNA. Onze Burgemeester, de heer Lovink, die een paar maanden om gezondheidsredenen met verlof is geweest. is heden weer hersteld in onze gemeen té teruggekeerd. De heer Lovink heeft zijn ambts bezigheden weer hervat en zal voorloopig, op me disch advies, alleen spreekuren houden dagelijks des voormiddags van 10 tot 12 uur. INVALIDITEITS- EN OUDERDOMSRENTE. Het Burgerlijk Armbestuur te Maastricht heeft aan den minister van arbeid een brief gericht waarin dat bestuur er op wijst, dat de voorgenomen maat regel om Invaliditeit»- en Ouderdomsrente niet meer wekelijks, doch om de vier weken uit te betalen, niet in het belang is te achten van die rentetrekkers, wier rente hun eendge of nagenoeg eenige inkomst is. Een gevolg van dien maatregel zou zijn dat de betrokkenen in kleine winkels op crediet zullen koo- pen, in afwachting der te ontvangen rente, met al de bekende nadeelige gevolgen daarvan, terwijl ver der van deze kleine menschen, die van den eenen dag in den anderen leven, nog te verwachten is dat wanneer zij een voor hen betrekkelijk groot bedrag in handen krijgen, die besteding hiervan niet altijd even doelmatig zal zijn. Daarom werd verzocht om.van den voorgenomen maatregel af te zien, althans een weg te zoeken dat de rentetrekkers die gemeld bestuur'op het oog heeft, de rente, wekelijks zullen kunnen blijven ontvangen. ZUIDSCHARWOUDE. We vernemen, dat het nieuwbenoemde hoofd der school op 1 Augustus a.s. in dienst zal treden». ZUIDSCHARWOUDE. We vernemen, dat de toestand" van het slachtoffer der benzine-ontploffing, den jongeheer G. Glas, zeer Bevredigend is. Dit ongeluk, dat zich» zoo droevig, liet aanzien, zal dus gelukkig nog goed afloopen. ZUIDSCHARWOUDE. De diensten op Schagen en Purmerend, op markt dagen door den heer R. Smit alhier onderhouden, zijn gestaakt. NOORDS CH AR WOUDE. De vacantie voor de kinderen der R.-K. school is dit jaar ook zoo geregeld, dat zij zonder schoolver zuim bij het koolplanten kunnen worden gebruikt. OUDKARSPEL Wegens bedanken van den heer M. Kroon Cz. als secretaris van de Banne Oudkarspel, is in diens plaats benoemd de heer J. Schrieken. DE ZOMERREIS DER KONINKLIJKE FAMILIE. Prins Hendrik wordt a.s. Donderdagavond weder te 's>-Giavenhage verwacht, vanwaar hij Vrijdag avond te zeven uur naar Apeldoorn zal terugkeeren. Bij aankomst te Apeldoorn zullen de Koningin en de Prinses in dienzelfden D-trein bij den Prins plaats nemen en wordt dan te ongeveer halftien door de koninklijke familie de zomerreis naar Lapland aanvaard. De trein zou rechtstreeks doorgaan naaf Rostock, vanwaar verder via Malmö de reis door Zweden naar Lapland zou worden voortgezet. MASSA-ONTSLAG BIJ WILTON. De langdurige staking! in de Duitsche scheepsbouw- nijverheid heeft dit voorjaar aan Rotterdamsche werven veel -spoedeischend reparatiewerk bezorgd. Mét het hervatten van den arbeid op de Duitsche werven is ook een groot deel van dit werk uitge bleven. Het gevolg» is een belangrijke vermindering van werkzaamheden, nu men door het werk heen- raakt, dat nog onderhanden is en er niets daarvoor in de plaats komt. Aan Wilton's Machinefabriek en Scheepswerf, waar de reparatie van schepen een voornaamste tak van bedrijf is, zijn in verband met de ingetreden slapte 800 arbeiders ontslagen. Het is niet onwaarschijnlijk, dat nog meer ont slagen zullen volgen, omdat er de laatste weken zoo goed als geen nieuw reparatiewerk is aangebracht. PGGING TOT MOORD OP ZIJN ECHTGENOOTE. De Utrechtsche rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak van den drogist te Amersfoort, beklaagd van poging! tot moord, tweemaal gepleegd op zijn echtgenoote. Het onderzoek werd geschorst en een onderzoek gelast naar beklaagde's geestvermogens. De verdediger, mr. Van Geldrop Meddens, had in zijn pleidooi geconstateerd, dat de pogingen tot moord niet wettig en overtuigend waren bewezen er. had ook verzocht een onderzoek naar de geestvermogens van zijn cliënt te doen instellen. Het O. M. had tegen beklaagde de maximale straf van 20 jaar gevangenis straf geëischt. HET CONFLICT IV IMS TWENTSCHE TEXTIEL NIJVERHEID. Volgens mededeeling van het hoofdbestuur van Unitas is gisteren hot aantal werkwilligen in de fa brieken te Enschede met 81 gestegen en bedraagt het aantal thans 4708. De aangesloten fabrikanten hebben In de fabrieken aangeplakt, dat arbeiders, die het. werk willen her vatten, zich niet direct in de fabriek mogen begeven om plaats te nemen achter hun getouwen, doch zich eerst bij de portiers moeten aanmelden. Verder heb- ben zij meegedeeld, dat de kostwinnersbijslag van j f 1.50 per week in geep geval zal y/orden uitgekeerd aan de arbeiders, die Da 21 dezer bet werk zullen hervatten. ST. MAARTEN. Maandagavond vergaderde dev ereeniging „Helpt Elkander" alhier, in café „Rust en Lust;". Voorzitter opent met een welkom de vergade ring, waarna lozing en goedkeuring der notulen volgt. Iiierna een verslag der algemeene vergadering van 1923 en 1922. In behandeling komt thans de beschrijvingsbrief voor de op 18 Juni a.s. te houden algemeene ver-' gadering te Alkmaar. Na eenige bespreking wordt s vrij mandaat aan do afgevaardigden gegeven. Thans wordt het nieuwe reglement artikelsgewfj* ze behandeld en kon de vergadering op enkele f punten na, ook hier aan hare goedkeuring geven, v Uit de rekening van den penningmeester bleek een ontvangst van f 772f.02l/2|J nitg. f656.71, saldo V fïl5.3lV8, met een bezit groot f665.01Vs, is totaal I f 780.33. Voorts do mededeelïng dat in het afgeloopen jaar 24 ziektegevallen waren geconstateerd, met 67 uitkeeringen en 1 sterfgeval. Bii de gehouden bestuursverkiezing werden her- kozen de neeren F. v. d. Velde, L. de Pee, on A. Groet en voor den heer Mosk, vertrokken, werd ge kozen de heer J. Schagen. Als afgevaardigden naar de algemeene vergade fe ring werden gekozen de heeren F. v. d. Velde en P. Appel. ST. MAARTEN. Dinsdag 24 Juni a.s. zalf door Z. E. den heeï f- Commissaris der Koningin, ten- 2Va uur n.m., oen r bezoek aan onze gemeente worden gebracht. ANNA PAULOWNA. Pqliti». Gevonden: een zakdoek, waarin een geldstuk. Inlichtingen ter secretarie. THEATER ROYAL De directie van het Theater Royal heeft ook dit maal haar uitefste best gedaan om met Schager Kermis iets goed te brengen. De reclame in ons num- mer van Dinsdag heeft daarover reeds uitvoerig be- f richt. Op bioscopisch gebied brengt zij ook ditmaal fc weer het nieuwste. Eerst zal gegeven worden de succesfilm: De Moeder. Overal waar deze film is op- I gevoerd, is het succes uitbundig. Geborduurd op het f bekende levensstramien, idat één moederf beter voor 10 kinderen kan zorgen dan 10 kinderen jvoor één moeder, is een aangrijpende geschiedenis j i in soène gezet. Het teedere en ongekend fijne spel van De Moeder, grijpt een ieder aan en maakt deze film tot eon dor weinigen die onvergetelijk genot schenkt. I Geheel van ander genre ia wat in de laatsto kor- 1 misdagen op cinematografisch gebied wordt gegeven. Dan krijgen wij: „Zaterdagavond'. Dat is 'n film die onweerstaanbaar is. Het gewone levensverschijnsel: - dat wat je niet hebt, trekt een mensch aan, is de basis waarop deze film is opgebouwd. Een million- nair trouwt zijn waschmeisje; zijn verloofde tip pelt met den chauffeur. Maar dan komt de ontgoo cheling on teleurstelling. En "humor en sentiment wisselen elkaar in deze film af en brengen de toe- schouwers onder den indruk of doen her» schate ren van het lachen. De kermisvermakelijkheden in deze film voorko- j rnend, krijgen een dubbele aantrekkelijkheid door f het optreden van Mr^ Carter en Miss Corrina, een paar universal artisten, die allerlei 1ste klasse var riété-nummers geven. Overal is hun succes overwel digend en nog kort geleden trad dit artistenpaar voor het gemeentebestuur te Rotterdam op, ter ver- maak van het Zweedsch Escader, dat te Rotterdam op bezoek was. Het Rotterdamsch Nieuwsblad schrijft ,b.v.: Het geheel was een zeldzame prestatie, doch j het slot van het werken zette de kroon op alles. (Miss Corrina had zich hiervoor opgesteld in een soort wielerbaan, welke centrifugaal draaide, in te genovergestelde richting zooals de baan draait, maakte zij- ongJveer 35 loopings, gezeten, op een racerijwiel in onze Nationale kleuren. De keurig electrische versierde miniatuur wielerbaan, bevond j zich in den nok van het gebouw, en werd als curiosi teit gedragen en gebalanceerd, op het hoofd van Mr. Carter. Het was een kranige prestatie, en een zucht, van verlichting gting door de rijen, toen Miss Cor rina nog levend en ongedeerd uit het toestel kwam klauteren.Even zat de menschenmassa als het warepaf, doch dan loonde een langdurig welge- i meend applaus de menschen welke over een enorme wilskracht bleken te beschikken. Over de tooneelvoorstellingien in het Theater later nog enkele bijzonderheden. VOORZICHTIG TOCH. Dinsdag speelde de kleine J. F. in het middaguur bij jje danstent, in aanbouw op het oude slotplcini Hij nam een groot stuk ijzer op en liet dit bij ougre» luk op zijn voet vallen, met het ongelukkig gevolg, dat een van zh'n teenen nogal vrij, ernstig scheurde. Een prettige kermis gaat de kleine vent nu juist niet tegemoet. Moge net geval een waarschuwing zijn voor de al te behulpzame jeugd bij het kermis* opbouwen. SCHOUWBURG JAN MUSCH. Woensdags van kermis gaat m het Noordhol- landsch Koffiehuis van den heer Zwaag „De Huwe lijksbarometer", gespeeld door Het Schouwtooneel van Adr. v. d. Horst en Jan Musch. Ook over dit blijspel» waarin Jan Musch zijn malle grollen vertoont, hebben wij een reeks van recencies voor ons ligrgen, waarvan de een nog uitbundiger in zijn lof is dan de andere. Oprechte Haarl. Courant: Eon aaneenschakeling van de meest dwaze en malle ver wikkelingen, één warnet van welhaast niet meer nit te pluizen en des te koddiger situaties en nan tuurlijk oen slot dat aan ieder aer partijen een vol' komen voldoening goaft. En laat mij dan alloen maar erkennen, aat het heusch héél grappig was, vooral om het verbazend goede spel. Alle hulde. Eon successtuk! Utrechtsch Dagblad: Men behoeft geen groot kenner van het gemiddelde tooneelpubliek to zijn, om te durven voorspellen, dat deze Amerikaanschö Klucht, die 700 maal in New York en 300 maal in Londen werd vertoond, en bovendien fd in Duit sche badplaatsen triomfen heeft beleefd, ook in Holland een succes wordt. De grappigheid van dit stuk wisselt met ieder bedrijf. Het Vaderland: 'Ieder seizoen brengt wel de noo* dige premières met een volledig lachsucoes. maar het is helaas maar zelden, dat er oena een bijspel gaat als „Do Huwelijksbarometer". Het» is een zalige, gezegende inval, een goudmijntjo on een heerlijk ding. Het is zoo prachtig ondeugend. Do Avondpost: „De Huweluksbarpmeteri behoort tot die kluchten waarbij het lachen den hoeion avond niet van de lucht is. Het stuk werd uitmun* tend gespeeld. Donderdag volgt; „Drie wijze gekken", even- eens een blijspel

Schager Courant | 1924 | | pagina 2