Alimiü NitiiS: llrattitit- MImIM Uitgevers i N.V, v.h. EERSTE BLAD. Raad Barsingerhorn. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Uit den W.F.V.B. - Donderdag 19 Juni 1924. SCHA 67ste Jaargang. No. 7453. Dit blad vorschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzonding tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiön nog zooveel mogelijk in hot eoratnitkomcnd nummer geplaatst. POSTREKENINO No. 23330 8- Co., Scbageo INT. TELEF no. 20 Prijs por 8 maandon fl.05. Losso n^immors 0 cont. ADVERTEN- TIöN van 1 tot 5 rogola f 1.10, iodoro ïogol moor 20 cent (bowijsnoi inbogropon). ^Grooto lettors worden naar plaatsruimte berekend* DIT NUMI2ER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. Vergadering van den Raad op Dinsdag 17 Juni 1924, cros. middags half vier. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter de heer K. Breebaart Dz., burgemeester, secretaris de heer P. Bronder. Na opening volgt goedkeuring der notulen, onder 'dankzegging aan den secretaris. Modedeeling wordt gedaan, dat van den heer P. Ka. ter Jz. bericht is ingekomen da thij zijne benoeming tot lid van het Armbestuur aanneemt. Wegens ver- trek uit de gemeente neemt de heer C. Klerk Jz. met ingang van 1 Mei jl. ontslag als lid van de commis sie tot Wering van Schoolverzuim. Van den heer J. Schoorl Pz. te Schagen is ingeko men het accountants-rapport van het G.E.B. over 1923. De boekhouding werd in volkomen orde be vonden en de balans en winst- en verliesrekening gaf een winst aan van f614.42. De afschrijvingen be droegen in totaal f3482.10. Ged. Staten hebben goedgekeurd het besluit van den Raad tot aankoop van een perceeltje grond, die nende tot verbreeding van den Hemïnerweg. Van B. en W. van de gemeente Winkel is ontvan gen de vorordening tot toelating van onvermogende kinderen op een onzer scholen, welke verordening door God. Staten is goedgekeurd. Van den Commissaris der Koningin in déze pro vincie kwam een schrijven in, meldende de herbe noeming van den heer K. Breebaart Dz. tot burge meester dezer gemeente. Een tweede schrijven van den Commissaris der Koningin, doelt mede, dat aani den burgemeester ver lof is verleend zich van 26 Juni tot 19 Juli guiten de gemeente crp te houden. Do heer P. Blom, timmerman te Barsingerhorn, verzoekt als ingezetene in aanmerking te mogen ko men voor timmerwerk. Al deze mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Vastgesteld wordt hot kohier hondenbelasting over 1924, tot een bedrag van f262. 'De rekening van den Vleeschkeuringsdienst, dienst 1923, wordt eveneens vastgesteld en wel met een winstsaldo van f 505.89. Voorzitter zegt, dat de dienst er eoed voor staat, wat mede te danken is aan de heffing van keurloo- nen voor ingevoerd vleesch. Een suppletoire begrooting, dienst 1923, wordt vastgesteld tot een bedrag van f613.42, terwijl de raad ook zijn goedkeuring hecht aan verschillende betalingen uit den post onvoorziene uitgaven. De heer Blaauboer informeert nog naar een beta ling aan J. Dekker en Voorzitter antwoordde, dat toen Schippers wegens achterstallige huur uit zijn woning is gezet, hij ondergebracht is in een hok van Jn. Dekker. De gemeente heeft zich toen garant go- steld! voor een jaar huur en Schippers moest zoo veel mogelijk huur betalen. De heer Blaauboer vraagt hoeveel de huur be droeg. Voorzitter zegt van fl.— per week' en de ge meente moet aan Dekker f 19.betalen. B. en W. stellen den Raad voor om den lijnwerker van het G.E.B. met ingang van 1 Januari 1924, een toelage te geven van f40.— voor het onderhoud van zijn rijwiel. Voorzitter licht toe, dat de lijnwerker om verhooging van salaris verzocht. B. en W. hebben dat verzoek van den lijnwerker overwogen en stellen, waar ook Langedijk f40.— rijwielvergoeding geniet, voor den lijnwerker eveneens een dergelijke vergoe ding te geven en zijn salaris dan te laten zooals het is. Zonder bespreking wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Volgt benoeming van een lid der Commissie tot wering van schoolverzuim, wegens vertrek van den heer C. Klerk Jz. De aanbeveling luidt: 1. D. Gorter, 2. Joh. Schenk. Met algemeen© stemmen wordt de heer Gorter be noemd. De rekeningen over 1923 zullen door een tweetal commissiën worden nagezien en wel: de rekening van de Weezenadministratie door de heeren Kiste- maker en Kooijman, de gemeenterekeningen door de heeren Schenk, Burger en Blaauboer. Verschillende verslagen over 1923 zullen bij de leden circuleeren. Bij de rondvraag informeert de heer Schenk naar de afwikkeling van de kwestie noodslachtplaats in verband met de zaak van Hartman. Voorzitter zegt, dat Wieringerwaard nog een beetje herrie heeft mot den noodslachter daar, omdat deze enkele personen uit zijn noodslachtplaats weert Dat is niet geoorloofd. Binnenkort zal deze zaak wel wor den besproken' en spr. hoopt op een spoedige oplos sing. Er bestaat eenigszins bezwaar dat de gemeente een noodslachtplaats sticht bij Hartman. De heer Burger vraagt of de woonschuit yan Vader een vaste ligplaats heeft. Voorzitter zegt dat de plaats eigenlijk is bij de i?1zoi) m°eilijk daar de hand aan te houden. Er zijn kinderen en dan weet men dat wel; hoewel de kinderen gaan niet zoo heel ver. De heer Burger wijst op den last die de eigenaar van het hooiland van de kinderen heeft. Voorzitter heeft de politie reeds opdracht gegeven er naar te kijken, maar het is niet gemakkelijk de kinderen af te zonderen. De ouders moeten er zelf wat meer naar kijken. Spr. wil nog wel eens een briefje aan vader schrijven, dat de kinderen, aan de Kaai moeten blijven. De heer Smit: Is er geen plaats, waar geen hooi land is. Voorzitter antwoordt ontkennend. De heer Blaauboer meent, dat er ruimte genoeg bij ^ader daar geen genoegen mee neemt, moet hij maar een fatsoenlijk huis huren. De huur* fer. v^n gemeenteland hoeft er geen schade van te hebben. Voorzitter is het volkomen met den heer Blaauboer eens en hij zal dan ook kijken of er geen verandering in den toestand kan komen. De heer Blaauboer zegt, dat we ons dagelijks kunnen overtuigen van de verbetering die bij Fluister, is verkregen, doordat de gemeente daar den weg heeft verbreed. Spr. zou ook een verbetering wenschen bij het huis van Pool. Door een ontmoe ting met een motorfiets daar is spr. nog nooit zoo gauw van zijn fiets gesprongen als Zondagavond. Zou het niet mogelijk wezen daar de heining weg te ne men en voor rekening der gemeente daar een hek te plaatsen? Voorzitter erkent dat het daar een gevaarlijke bocht is, en daarom staat er ook een waarschuwings bord. Het is niet zoo gemakkelijk Pool te spreken te krijgen, maar nu de zaak in den Raad is bosproken, zal spreker er met Pool over praten. Hierna sluiting. Zitting van Dinsdag 17 Juni 1924. WEL HANDIG, MAAR NOG NIET HANDIG GENOEG. De eerste beklaagde vandaag was Wilhelmus van Oosten, een jonge vent, (gedetineerd), geboren en wonende te 'a Hage. Hij heeft in 't laatst van Octobecr jl., in Alkmaar bij K. Brouwer in de kost zijnde, diens van deugdelijke stof en naar uitste kenden snit gemaakt zijnde knappe pak" weten te begaan knappe kerel als Wilhelmus is en had het heel netjes op de Oudegracht bij iemand „beleend". Om aan spie te komen voor z'n ,mai- si e". Voorts had hij Erkamp, 'n Alkmaarsche rijwiel- firma in den nek geaaen voor een rijwiel, dat hü huurde én wederrechtelijk voor 'n zacht prijsje verkoht. De O.v.J. edschte. nadat Brouwer en Erkamp als getuigen er „het hunne" van hadden gezegd, zes maanden gev. Mr. Leesberg, pleitredenaar in deze zaak, conclu deerde tot voorw. veroordeeling en nader on derzoek, om alsnog rapport over beklaagde's per soon en omstandigheden, te doen inkomen. TEGEN DE LAMP GEVLOGEN. Beklaagde Klaas Molenaar is een 62-jarige melk- yerkooper te De Rijp, waar hij in Februari dezes jaars aan zijn dorpsgenoot, den melkslijtcr Willem Jongen als volle melk heeft verkocht en geleverd een hoeveelheid melk, die geen volle melk was. Deswege liep Klaas een Kantonrechterlük vonnis op. Dit luidde: f40 boete of 20 dagen hechtenis. In hoog er beroep, meneertje! De O.v.J. acht, nadat een paar getuigen gehoord zijn, Klaas aansprakelijk voor de geschiedenis en eischt bevestiging van het vonnis. De verdediger, Mr. Leesberg, acht het bewijs niet geleverd en vraagt vrijspraak. EEN MUISJE MET EEN STAARTJE. Krijgen we Dirk Kok, visscher en los arbeider, van Onderdijk, gom. Wervershoof. Hij is 1 Mei 1881 geboren te Andijk, alzoo 43 jaren oud, en is sinds een paar jaren de weduwnaar van de na een oogenblik van heftige opwinding ongesteld geworden en daarna overleden Veromca Dekker, aie 'n viertal jaren ouder was dan hij en eerer we duwe was van den door Ente Zwan op 31 Decem ber 1906 te Andijk zoo gruwelijk vermoorden "Jan Berkhout. Velen'zullen zich de in Mei 1907 onder reusach tige belangstelling behandelde strafzaken 'tegen En* to Zwan en tegen Veronica Dekker nog wel herin neren, waarbij toen Ente tot 14 jaron gov. Is veroordeeld en Veronica een vonnis tot 8 maanden f*ev. kreeg (het maximum, dat voor het haar ten aste gelegde delict: het wegmaken van de spe ren van den moord, door het bloed zorgvuldig te verwijderen, 'tot grooten spijt van den heer Offi cier (destijds .Mr. A. A. Cnopius), die hooger straf had. willen eischen tegen haar), was op te leggen. In deze zaak tegen Dirk Kok dan, traden 3 ge tuigen op, nl. een rijksveldwachter, J. de Koekoek genaama, voorts zekere Fried (Godefridus) van Eijk en dan nog Johannes Jacobus Berkhout (in de wandeling Jan genaamd). Deze laatste is 16 jaren oud. (Jan is een zoon van bovengenoemde Veronica Dekker). Dirk Kok had wegens overtreding visscherijwet van den Medemblikker kantonrechter een vonnis opgeloopen tot f50'boete subs. 20 dagen brommen. Hooger beroep daartegen diende nu. Johannes de Koekoek, rijksveldwachter te Oost woud, trad als getuige op en verklaarde, Dirk Kok met diens stiefzoon Jan Berkhout^ in den 'nacht van 6idpi 7 Februari jl in de derde Keursloot te Wervershoof bezig te hebben gezien met het visschen met den zegen, waarbij een geplaatst keetrnet goede diensten bewees. Zulks zonder do vereischte vergunning, terwijl het bovendien verbo den was om daar met- den zegen te visschen. De rijksveldwachter heeft toen don persoon van van Eijk niet gezien. Dirk Kok zei, daar wel geweest te zijn, maar niet gevischt te hebben. Voor den Kantonrechter had hu' verklaard, daar niet geweest to zijn. Fried. van Eijk zei, met Jan Berkhout als toen aldaar te hebben gevischt Dirk Kok had de schuit voortge- boomd, doch niet gevischt Jan Berkhout logde een zelfde verklaring af als v. Eijk. Beiden traden als get. a decharge op. De heer Officier en de President verdenken beide getuigen a decharge van meineed. Deze 2 •get blijven ook na de pauze nog hardnekkig b« hunne verklaringen volharden. Tegen de beide get a decharge wordt nu op vordering van den neer Officier rechtsingang ver leend wegens klaarblijkelijke meineed. Echter blij ven zij op vrije voeten. Overeenkomstig de vorder ring van den heer Officier, wordt voorts de zaak tegen Dirk Kok nu geschorst, totdat eerst in de •twee van meineed verdachte get. a decharge beslist zal zijn NIET AANRIJDEN, DAN MAAR STOP PEN. Willem Zee, chauffeur te Hoorn, ln dienst der autobus onderneming firma Kok en van Meurs, aldaar, had op 19 December jl. te Hoogkarspel met. de autobus een voetganger, O. Schipper genaamd, die aan den buitenkant van den weg, dicht bij de berm liep, aangereden, zoodat de Zondagsoho jas en ook de gummijas die hij droeg, gescheurd en beschadigd werden. Het Kantonrecliterlijk vonnis, dientengevolge uitgesproken, luidde: f 10 of 5 dagen hechtenis. De O.v.J., na getuigenverhoor het woord ver krijgende, vond, <lat al had bekl. op dat moment met bost kunnen uitwijken, hij dan maar had moe ten stoppen. ZJELGestr. yroeg bevestiging van go- wezen vonnis. De verdediger, Mr. van Loockeren Campagne (on voorbereid als plaatevervanger voor den verdediger Mr. Ritema, aie verhindering had, optredende, refereerde zich ja eenige beschouwingen aan hot oordeel der rechtbank. VOLGENS DE NEDERLANDSOHE WET. Poorteluiter was Jacobus van Boek, opticien te Hoorn, die ook wel als magnetiseur optreedt. Hij had wegens onbevoegd uitoefenen der geneeskun de een vonnis van den Hoornschen kantonrechter aan zijn hals gekregen wegens onbevoegd uitoefe nen der geneeskunde ten opzichte van Sijbrechtje van Dijkharst en van Trijntje Kossen. Het vonnis was 2 maal f50 boete or 2 maal 20 dagen hecht. Hooger beroep daarvan diende nu. Bekl. erkende volgens de Nederl. wet niet toegelaten to zijn, tot uitoefening der geneeskunde. En met andere wet ten dan do Nederlandsche haddon we hier niet noodig, meende do President. Van Beek trachtte wel, z'n baantje zoo goed mogelijk schoon te praten, maar toch... de Officier vroeg bevestiging van gewezen vonnis. Mr. van Loockeren Campagne, pleiter, conclu deert tot lichtere straf. Uitspraken heden over 14 dagen. VAN DEN BONDSVOORZITTER. .Den leden wordt meegedeeld, dat van 26 Juni tot 12 Juli wegens mijn afwezigheid, het voorzit terschap van den Bond zal worden waargenomen door den heer L. F<!Kleiterp te Schagen. Opga ven van afgevaardigden ter jaarvergadering kun nen echter aan mijn adres te Kolnorn gezonden worden. D. BREEBAART. VAN DEN ALG. SECRETARIS. BONDSBESTUUR. Vergadering op Zaterdag 21 Juni as., 's avonds 8 uur, ten huize van den neer N. de Jong te Bar singerhorn. Opening. Notulen en Register. Ingekomen stukken Regeling seriewedstrijden He, en Ille klasse en loting in het openbaar. Regeling athle- tiekdag. Rondvraag en sluiting. Als scheidsrechter voor den wedstrijd Stormvo- ?elsRest van den Bond, is aangewezen do heer Wijn. Grensrechter is de heer L. Koster te NieuWe Niedorp.'De finale voor don beker wordt geleid door den heer O. Klink. Scheidsrechters, die voor de seriewedstrijden wenschen op te treden, gelieven zulks aan mij to sohrüven. .L. F. KLEITERP. BONDSELFTAL. Maandagavond 16 Juni vergaderde de elftalcom missie van den W.F.V.B. ten huizo van den heer Bakker to Winkel. Do volgende spelers en reserves werdén gékozén om op Zondag 22 Juni te Spanbroek deel te nemen aan den wedstrijd Stormvogels IW.F.V.B.-elftal Winnubst (Concordia). N. van Herwerden (N.V.V.). H. Wilbrink (N.V.V.) Jb. v. Zoonen (V.V.V.). Timmer (C.), J. Koning (H.F.O.) P. de Boer (H.F.C.)); Broijor (N.V.V.:; H, Peere boom (N.V.V.)C. Bekker, ILF.C,); C, Schoen (B. Reserves: P. Dirkmaat (H.F.C.), b.; h. 1. Bijker- sma (N.V.V.): I.b. A. Aalbrechtse (N.V.V.), rb. B9 .verhindering bericht inzenden op Zaterdag 21 Juni, aan M. Porte te Winket Aanvang van den wedstrijd om 3 uur. VERGADERING VAN HET BONDSBESTUUR. Zaterdag 14 Juli vergaderde het B.B. ten huize van den heer Bakker te Winkel 'De heeren Breebaart en Van Zoonen hadden be richt van verhindering gezonden, terwijl de heer Schenk zonder kennisgeving afwezig was. Na de opening door den waarn. voorzitter, den heer Klei terp, worden de notulen van de vorige ver gadering goedgekeurd. Ingekomen was oen schrijven van Stormvogels dat zij den wedstrijd tegen oen W.F.V.B.-elftal gaarne zou zien gesteld op 22 Juni en tot uitstel niet bereid was. In verband met de# soriewodstry- don van verschillende vereenigingen is dit oen zéér lastig geval, aangezien de elftalcommissie beperkt is in haar keuze. In ieder geval gaat do wedstryd 22 Juni door. K.F.C. van Kolhorn verzocht do senewodstrijden van de 2e en 3e klasse ten deelo ook op "haat terrein te doen spelen. Het B.B. kon hiertoe niet meewerken, omdat deze aanvrage veel te laat is ingekomen. Bovendien is hiervoor het W.F.C.-ter- rem aangewezen. Rondvraag geen bijzonders. Daarna sluiting. H. "WILBRINK, Adm.-Redact Binnenlandsch Nieuws» NOORDSCHARWOUDE. Vergadering van de Langedijker Winkeliers-, Ne ring- en Vak vereeniging, op Dinsdag 17 Juni. des avonds 8 uur in „Concordia" te Noordscharwoude. Aanwezig 21 leden. De voorzitter, de heer S. Timmerman, opent de vergadering met welkom, daarbij zijn vreugde uiiende over de goede opkomst en den wensch uit sprekende. dat de besprekingen in aangenamen toon mogen worden gevoerd. Hierna worden door den secretaris, den heer P. Berkhout de notulen van de vorige vergadering ge lezen en onder dank aan den samensteller goedge keurd. Mededeelingen: De heer A. Dekker bedankt voor het vervullen van een bestuursfunctie. Hierna leest de secretaris een schrijven voor van den heer P. Wijn, waarin gevraagd wordt naar do kosten van een 500-tal weekbladen met recht pp het zwarte vakje. In een daarop gericht schrijven wordt de vraag door hem nader toegelicht. Geantwoord werd dat hierop niet kon worden in gegaan. Verder leest de heer Berkhout een schrijven voor van de afd. van de Hanze, waarin gevraagd wordt om plaatsing van een ingezonden stuk, waarin te vens aangedrongen wordt om zooveel mogelijk aan den Langendijk te koopen en niet in Alkmaar. Nog een schrijven van de Hanze om gezamenlijk de Zondagsluiting krachtig door te voeren. Geantwoord werd dat hiervoor door de neutrale vereeniging eerst een ledenvergadering zal worden belegd. Verder een schrijven van het Provinciaal Comité van Staatspensionneering, om deel te nemen aan de meeting, welke gehouden zal worden te Alkmaar. Op een vraag van den heer Jb. Smit van Noord scharwoude, of Sint Prancras aangesloten Is, ant- w oordt voorzitter, dat dit niet gaat, omdat daar geen vereeniging bestaat en er vele moeilijkheden aan zijn verbonden, vooral met het oog op de incasso. Na eenige discussie nog over de incasso, waarin de groote moeilijkheden hieraan verbonden, nog meet naar voren komen, wordt besloten hierop niet in te gaan. Betreffende de noodkreet van de Hanze, in verband met den trek naar Alkmaar, betwijfelt de heer Smit of de trek wel zoo groot is als wordt voorgesteld. Deze bestond toch al reeds bij het Broeker spoortje, en is naar spr. meening niet grooter nu de auto's rijden. Eenige leden geven hierover bun meening te ken nen, waarna hierover ook niet verder wordt gedis cussieerd. Wat het zenden van afgevaardigden naar de mee ting van Staatspensionneering betreft, wordt dit ver zoek voor kennisgeving aangenomen. Winkelsluiting: De voorzitter geeft het woord aan de vergadering, waarop de heer D. Zeeman het woord neemt en zegt dat wanneer dit punt op de agenda Is geplaatst om leden op de vergadering te krijgen, men volkomen geslaagd is. Spr. heeft verschillende winkeliers ge sproken, waarvan de een zich uitsprak voor ver plichte Zondagsluiting, een ander weer anders dacht HIJ wijst in dit verband op de groote moeilijkheden voor sigarenwinkels, banketbakkerijen en fruitwin kels en spreekt zich uit tegen een algeheel doorge voerde Zondagsluiting, waar erkend wordt dat er veel in Alkmaar wordt gekocht, zal de sluiting.toch zeker nadeel opleveren: De sluiting is geen algemeen belang. In Broek sluit men uit religieuse overwe gingen, maar wanneer wij gaan sluiten, dan zal de trek naar Alkmaar nog grooter worden. De heer Jansen is het met den heer Zeeman eens en is van oordeel dat wil men het belang van de leden, men niet moet sluiten. De heer Boon is wol voor sluiting, maar tegen een wettelijke regeling. Spr. is tegen dwang, en wil daardoor geen anderen treffen. Ook de heer Barneveld spreekt zich uit tegen ver plichte sluiting. De heer Jb. de Bakker spreekt zich eveneens zoo uit. Hij' wil echter niet vanuit de vereeniging pro paganda maken voor vrijwillige sluiting. De secretaris zegt dat men niets anders heeft ge hoord dan tegenstanders. Ook ik ben tegen dwang, maar zonder wettelijke regeling valt er niets te be reiken in een goed geordende maatschappij. Jaren en jaron is ér j>ropaganda gemaakt, maar men kan aannemen dat er gezegd wordt: ik ben er wel voor, maar doe er niet aan mee. Om dan ook het doel te bereiken, bestaat er geen anderen weg dan een ver plichte Zondagsluiting. Ook gelooft spr. dat er geen gronden bestaan voor de vrees dat de sigarenwin kels er schade van hebben. Wel ziet spr. er eenig nadeel in voor de banketbakkerswinkels. Wat de broodbakkerijen betreft, men zal dan des Zaterdags wel zorgen dat er brood in huis i9. Men mag niet uit het oog verliozen de lange dagen die de winkeliers moeten maken en toch ook recht hebben op hun rust. Spr. ziet voor de sluiting absoluut geen schade voor de meeste winkeliers, uitgezonderd dan de banket bakkerswinkels. Thans wijst spr. op de mislukking van de Zondag sluiting, doordat een enkeling ging verkoopen, en moest de meerderheid zich in dit geval bij de minder heid neerleggen, omdat zij anders schade leden door een minderheid, die wel verkocht. De heer Zeeman is het in geenen deele met den heer Berkhout eens en zegt dat. hij niet over siga renwinkels kan redeneeren. In Alkmaar zijn de si garenwinkels en banketbakkerswinkels niet gesloten. Spr. voorziet* de tegenwerking van de leden in deze zaak. In Zuidscharwoude voelen de meeste winke liers niet voor sluiting. Door den heer J. Keizer wordt hierna zijn mecning uiteengezet en spreekt als zijn overtuiging uit, dat deze agitatie een uitvloeisel is van een strenger toe zien op de Zondagslandarbeid, waaruit spreekt: wan neer ik niet mag werken, zal jij niet werken. De heer K. Timmerman bepleit de Zon dagsluiting en zegt dat een winkelier zeker ook een mensch- waardig bestaan mag hebben. Wanneer hij zes dagen werkt, mag hij zeker den dag daarop rusten. Ook de heer M. Kool bepleit de sluiting. De heer Althoff zag liever eeni vrijwillige sluiting, daar bij een verplichte sluiting ons eigen ik zou op den achtergrond geraken. Spr. gevoelt niet voor dwang en zou het betreuren dat het doel door dit middel moet worden bereikt. Dat dit punt op de agenda staat is niet de schuld van het bestuur, maar van de leden. Spr. ziet in het wegblijven van de leden dat men niet tegen sluiting is. De heer Buishand spreekt zich uit voor een ab solute sluiting. De heer Boon komt op tegen de verplichte sluiting omdat hij dan niemand meer kan helpen, al is het dan ook een unicum dat er op Zondag bij mij wordt gekocht. Het verzoek zegt voorzitter, behelst nog meer.

Schager Courant | 1924 | | pagina 1