B rgeriijke Stand. VOETBAL Plaatselijk Nieuws. Bmnerrlandscr» Nieuws mm PRUISISCHE BOSSCHE# BEDREIGD. Over oon broed te van Potsdam tot aan de Lithau- soho grens zijn do bossohen van iPruison door do larven der dennenmot aangetast. Geschat wordt, idat tjisschen do 30 40 millioen kubiek en voet hout reeds dood erf stervend is. Pe pijnboom en en do grond beenden zijn bezaaid met uit geel-groen gestreepte rupsen. Het regent van de aangotasto boom en dennenaalden. Ten Oos ten van Berlijn zal Bosch na bos oh moeten geob- i serveerd worden teneinde te zien, erf de boomtoppen gebronst zijn, het teeken, dat de vernietiging is j begonnen. Onder de boeren van de Neumark heerscht groote ongerustheid, daar heele zwermen van dergelijke rupsen in het te velde staande koren zijn waargenomen. DE HITTE IN DE OEKRAJINE, In hot geheele Oostelijke1 gedeelte van Oekrajine heerscht een hitte zooals de laatste jaren nog niet is voorgekomen. De temperatuur is tien graden hoo- ger dan de normale. Do gewassen op het veld zijn verbrand on ook de hooioogst is mislukt. In West- Oekrajine is de temperatuur eenigszins lager, maar ook daan zijn weinig regens gevallen, zoodat de voor uitzichten van den oogst droevig zijn. ONRUST IN GRIEKENLAND. Uit Parijs, 8 Juli. Do Matin verneemt uit Bel grado: Volgens enkele bladen zijn er troebelen uit gebroken in Macedonië. Griekenland zou aan den vooravond staan van een staatsgreep, op touw gezet door aanhangers van het vroegere monarchale stel- EEN COMMUNISTISCHE AANSLAG. Uit Berlijn, 8^ Juli. Volgens een bericht uit Weo- nen is in het munitiedepot te Lemberg een helsche machine kort voor de ontploffing gevonden. De da der, die gearresteerd is, beweert, clo bom van, com munisten uit de Oekraine te hebben ontvangen. VREEMDE MANIEREN. Men meldt uit Berlijn: In do laatste weken hebben talrijke firma's in de eerste plaats zulke dié niet over contanten beschik ken, een nieuw middel toegepast om het publiek het geld uit den zak te kloppen. Zij hebben in den vorm van advertenties prijsraadsels opgegeven. Deze raad- sols kan elk kind oplossen on duizenden lezers geven zich de moeite hun oplossing aan de betrokken fir ma's té zenden, daar als prijzen huizen, villa's, ameu blementen, automobielen, motorfietsen, zeilbooten. gramofoons, radiotoestellen en een boel mooie din gen meer worden beloofd. Gewoonlijk moet echter steeds bij de oplossing een bedrag van een paar mark worden gevoogd waarvoor de inzender dan een ar tikel van de firma die den wedstrijd organiseert, ont vangt. Sigaretten, chocolade, koffie en zeep, maar ook likeuren, porselein en zelfs corsetten komen in aanmerking. Deze nieuwe mander van adverteeren is een ware manie geworden en men vindt soms een half dozijn dergelijke prijsraadsels in een enkel blad. De autoriteiten hebben nu eens onderzocht of alles bij deze wedstrijden wel in den haak was en hot schijnt dat men er thans ernstig aan denkt ze eens en voor altijd te vorbieden. Er is n.1. gebleken dat het voorwerp 't welk de inzenders van de oplossing toegestuurd krijgen steeds minder waard is dan het bedrag dat do firma ontvangt on dat raen hier dus te doen heeft met een poging om den strijd tegen de duurte te saboteeren. Alle firma's die geen kans zien hun overgroote hoeveelheid waren aan den man to brongen, maar toch hun producten niet goedkoo- per willen maken gebruiken thans deze prijsraadsols als lokmiddel. Overigens heet het optreden dezer lir- ma's in strijd mot de wet op de oneerlijke concurren tie en met de loterijwot te zijn. Deze laatste wet zegt dat hij die zonder overheidstoestemmlng een loterij organiseert (en dit zijn dergelijke wedstrijden vrij wel steeds) tot 2 jaar gevangenis en 1000 mark boete kan worden veroordeeld. WEER EEN AUTOMOBIELONGELUK. Nabij Bayreuth is een personenauto bij een spoor wegovergang door de locomotief van een lokaal trein gegrepen en vernield, waarbij vijf personen gedood werden en twee zwaar gekwetst. De au'tio werd 70 M. ver meegesleept. DE GRAANOOGST IN RUSLAND. Do „Izwosfcia" meldt, dat in het gouvernement üarafcow 18 graanpakhuizen door de boeren volko men leeg zijn geplunderd. Deze voorraden, aldus die „Chioago Tribune", waren een jaar geleden bijeem- gebraont uit requisifcies by de plunderaars van thans en lagen op uitvoergelegenhodd te wachten. Een droogte, elke 50 'dagen aanhield, ruïneerde echter den oogst van dit jaar op ae velden langs den beneden-Wolga en had een paniek onder de bevolking daar ten gevolge. De booren verkochten hun vee, en kochten tegen woekerprijzen zaaikoren yan do regeeringsorgani- satio .Op een gegeven moment stopte deze nuttige instelling oohter de vorkoopen, om oonigo dagun la tor wederom graan tegen 100 pot. hoogore prijzen ftan to bieden. Toon echter was het met hot geduld van do boerenbevolking gedaan. Er werden massa vergaderingen gehouden in de buurt van de eleva tors on ten slotte worden doze bestormd en leegge haald. Hevige regens zijn de laatste dagen gevallen. Hierdoor zijn de vooruitzichten voor "deii oogst, dio door do aanhoudende droogte dreigde te mislukken, beter geworden. MACDONALD TE PARUS. De Engelsche Premier is Dinsdagmiddag te 4 uur te Parijs aangekomen. Lang te voren hadden zich reeds vele honderden bij de Gare du Nord verzameld. Er was een groote schare van Journalisten, fotografen on film-opera teurs. Daar hoort men den trein binnenkomen. Er zijn geen bijzondere politiemaatregelen geno men, zqodat MacDonald ook door hen, die niet uit hoofde van hun functie hier aanwezig zijn kan wor den bekeken. De Engelsche premier ziet or wat ver moeid uit, trouwons,hij lijdt aan een lichte aandoe ning van bronchitis. Hij: draagt een rond hoedje. Naar alle zijden schudt de premier zijn handen, met Herriot zelfs twee- of driemaal achtereen met groote hartelijkheid. Minister Chautemps heet den Engel- schen gast in een keurig toespraakje welkom op den Franschen bodem. Maar buiten staan de auto s reeds te wachten. Gearmd wandelen de beide pre miers naar buiten en de hall van' het station on het plein ervoor weerklinken van hoera-geroep. Leve Herriot wordt er. geroepen leve MacDonald. Ook hoort men uitroepen, die een geheel politiek pro gram inhouden zooals: Weg -met den oorlogl leve het verdrag van Ver- saillesj weer andere als: leve de vrede. Behalve de beide premiers neemt in den eersten auto ook nog plaats de tolk Camerlynck. De con ferentie kan dus onmiddellijk beginnen. Langzaam baant de auto zich een weg door de smalle gang welke de agenten hebben opengehouden tusschen de van alle zijden toestroomende nieuwsgierigen. Dan gaat het in oen sneller tempo naar de Britsche am bassade, vanwaar MacDonald zich naar de Ouai d'Orsay begeeft, waar de eerste gewichtige bespre king zal plaats hebben. - woensdag gaat MacDonald waarschijnlijk weer te rug. DE PRESIDENTS-CANDIDATUUR LA FOLLETTE. De conventie der socialisten wees senator La Fol lette aan als eondidaat voor het presidentschap der Vereónigde Staten. La Follette zal dus optreden als candidaat van vooruitstrévendon en socialisten-, Robert Marion la Follotte heeft aan de to Cleve- land ge-houden vooruitstrevende conventie een schrij ven gericht, dat kolommen druks beslaat. Hij doet in dit schrijven een aanval zoowel op do republikei nen als op de democraten, die in gebreke zijn gen bleven om „de Amerikaansche regeering te ontruk ken aan de roofbelangen, die haar thans beheer- schem en haar aan het volk terug te geven. Hij geeft uiting aan de overtuiging, dat „de tijd aangebroken is voor oen militante politieke beweging, onafhanke lijk van de twee oude partijorganisaties en beant woordend aan de behoeften en gevoelen van het ge won© volk. Hij: doet een poging om aan, te toonen, hoe het- particuliere monopolie in Amerika de pro ductie en prijzen beheerscht, de markten naar zijn hand zet en in het algemeen niet optreedt ten be hoeve van het Amerikaansche volk als natie, doch ten dienste van financieele belangen en speciale pri vilegiën. „Indien", zegt La Follette, „wij geen ko ning als politieke macht wenschen te verdragen, die nen de Amerikanen- ook geen koning van productie, transport en verkoop van eerste levensbehoeften \q verdragen". Hij veroordeelt de Amerikaansche douanerechten als onbillijk, die groote macht geven aan do monopolisten en stemt in met wat president Wilson in 1912 verklaarde: „Wij'worden door trusts geregeerd. Wij zijn een van de slochta geregeerde, regeeringen in de beschaafde wereld". Lapmiddelen, aldus verklaart La Follette verder, zijn nutteloos en de zekerste bondgenoot tegen oor log is de democratie. Hij juicht het beginsel der coö peratie ten aanzien- van markt en crediet toe als hot beste midxfl'1 om bet monopolie te breken, doch ver klaart: „Tenzij do verschanste .machten, dio thans het economisch leven van dit land beheersoheai worden gebreideld door het krachtig: optraden van het Con gres en het uitvoerend bowincf, zullen do pogingen van het volk om zich door coöperatie jo bevrijden, mislukken. In hun ongelijken strijd tegen hot mono polie moet het Amerikaansche volk er op aan dringen, dat de rogeering haar bondgenoot zij, eerder dan, zooals thans, de werkzame agent van den vnand. La Folefcto verwerpt voor het oogeaiblik nog den naam van „derde partij", ofschoon hij die volstrekt noodig acht, „om het land van de overheerschmg van den oorrupten rijkdom te redden". omdat hjj eerst wil afwachten of hij in November gekozen wordt. TWEE OPLICHTERS. Te Charlotfcenburg hebben dezer dagen twee op lichters terecht gesta£n„ wier proces te Berlijn met gespannen aandacht' is gevolgcL De hoofdpersoon) was mevrouw von Germah, in do 'Berlijnscho bladen I een Duitsche mevrouw Humbert genoemd. I De 51-jarige, die als een „vervallen schoonheid" I wordt beschreven, heeft een bewogen leven acht'ef zich en is bekend geworden toen 34 jaar geleden de gouverneur van Kameroen, Jesko v. Puttkamer, haar de kolonie binnensmokkelde als zijn nichtje, mej. von Eckarts'tJein (het toen zeventienjarige meis- jo heette v. Ecke, maar die naam was haar „oom" niet mooi genoeg). Toen de zaak ruchtbaar werd moest het nichtje Kameroen uit en van Puttkamer werd disciplinair gestraft, nadat ook de Rijksdag zich met het schandaal had bemoeid. Heti Metropothea- tor heeft destijds veel geld aan 't geval verdiend; vooral de coupletten met het refrein „Willst du mem ■Kusinchen sein?" sloegen in. Na den dood van v. P, knoopte het „nichtje" betrekkingen aan met den pre- sidont van politie te Wiesbaden, v. Schütto, wiens groot vermogen onder haar handen snel slonk. O.a. kostte hem een schijnhuwelijk, waaraan zijn liefje I haar huldigen adellijken naam te danken heeft, 50.000 mark. Toen v. S. in 1905 een reis om de wereld onder- nam, leerde mevr. v. G. den regeeringsraad v. Wiener kennen. Deze was thans haar medebeklaagde. V. W. is zeer rijk geweest, doch verslaafdheid aan het spél on do kostbare levenswijze van zijn minnares heb ben zijn vermogen als sneeuw voor de zon' doen ver dwijnen. Het paar is toen tot oplichting vervallen. Met voorspiegelingen van een groote erfenis, die mevr. v. G> in uitzicht had, zijn tal van menscben er in geloopen. Als onderpand diende doorgaans het huis on de inboedel van de bekl. Inderdaad maken 24 geldschieters aanspraak op deze panden Het vonnis luidde: mevr. v. G. 1 jaar ©n 9 maan den gov. str., v. Wiener 2 jaar en 3 maanden. GEMEENTE SCHA GEN. Geboren: Theodorus Simon, zoon van P. Veld en M. Komen. POLITIE. Gevonden: Een overjas. Inlichtingen ter Gemeentel-secretarie. op 't GEMEENTE ZIJPE Ingesohreven van 5 tot 8 Juli 1924. Geboren: Johannes, zoon van Joha nnes Timmer en Marijtje Jonker. GEMEENTE WEE RINGER WAARD, Ingeschreven gedurende de maand Juni 1924. Geboren: Pieter, zoon van A. de Vries en T. Schel- tus. Anna, dochter van J. P. 'Smit en L. Witsen. Gehuwd: Geene. Overleden: Dieuwertje Brommer, oud 44 jaar, echtg. van Jan Delvér. GEMEENTE SCHOORL. Ingeschreven gedurende de maand Juni 1924. Geboren: Petronella Johanna, dochter van Johan nes Ory cn van Anina Rood. Antonius Wynandus, zoon van Jan Christiaan Paulus en van Adriana de Wit. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Pieter Dalenberg, 21 jaar en Anna Kooy, 21 jaar. Overleden: Antje Schager, wed. van Jan Koortena, 73 jaar. ven !n onderstaand bericht uit Berlijn, vooriconi«wt in de „N. R. öfc." van 7 Juli (avondblad): „De „Welt aan Montag" meldt dab de NederWt sohe gezant, baron Gevers, onlangs ter eere van Hm gewezen Duitsohen kroonprins een maaltijd heeft gegeven, waartoe verschillende kopstukken van het ouae regiem waren uitgenoodigd, maar geen offi. cieele vertegenwoordigers van de republiek aanwe zig waren." waarbij de „N. Rott. Ct." aanteekent dat naar zij ./verneemt, „het bericht van de „Welt am Mon tag" zakelijk juist is?" ,Zoo ja, kan de minister dan medédeelen, oordeel over dit optreden van dozen gezant? I „En tot welke stappen dit optreden voor h«u aanleiding was? EEN NEDERLANDSCH PANTHEON. Uit Amsterdam, 8 Juli. Naar wij vernemen worden hier ter stede stappen gedaan omt e komen tot de oprichting van een monumentaal gebouw met de bedoeling dit te wijden aan die nageaohtenij van de groote mannen die Nederland in don loop der tijden van Willem den Zwijger af, hooft voort L gebracht Het ligt in het voornemen om deze hulde niet in te beperkten zin op to vatten, zoodat onze groofc i dooden op elk gebied in dit gebouw zullen worj geëerd. Tel ■V» MEDEMBIIK, 8 Juli 1921. Aardappelen: Groote muizen f3.90 a 4.10. kleine muizen Ï2.30 a 2.50, koksohe muizen f3.85 a 4.05, alles per 50 Kg. ANNA PAULOWNA, 8 Juli 1924. Groote aardappelen f7.40 a 9.40, drielingen f3.90 a 4.90, kleine aardappelen f3.20 a 5.5'\), kriel f2. Doperwten f 19. Peulen f 24. Bloemkool f 3.70 a 'LANGENDIJKER GROENTEN VEILING. 8 Juli. Wortelen f2.80 a 3.60 per 100 bos. Sohotsche muizen f 8.10 a 9.70, schoolmeesters f 7.70 a 9.40, drielingen f3.50 a 6.10, kleine f 1.30 a 1.60, alles per 100 Kg. Aanvoer: 26000 bos wortelen, 483700 Kg. aardappe- CPURMEREND, 8 Juli 1924. Op de heden gehouden markt waren aanvoer en Êrijzen. als volgt: Fabriekskaas 15 stapels f50 per 50 'g., met ryksmerk f54; Boerenkaas, 65 st. f47.50 per 50 Kg., m<?t ryksmerk f55; 4 stapels Goudsche Kaas T51 "per .50 .Kg., met ryksmend f55;' Boter 71(5' Kg. f 2.15 tot f 2.25 per Kg., 51 paardden f 200 f250, handel stug; 25 stieren: 203 geidekoeien (mag.) f175425, 295 idem (vette) rl tot 1.80, handel stug; 60 vette kalveren fl.301.50 per J£g., 227 nuchtere kalveren voor _de slacht fl 042, voor de fokkerij f16—-32, 367 schapen f4056, .454 lammeren f18 tot 25. handel matig; 39 bokken en geiten; 51 var kens (mag.) f1424, handel stug; 579 varkens (vette) per Kg. voor de zoutery f 0.50—0.56, voor de slanhfc fO.560.63, handel vlug; 148 biggen f 1015; Kipeieren f 77.50, Eendeieren f6.25. Kipeieren a f7.30—8.50, 17020 st.; b. f6.20—6.40, 475 stuks; Eendeieren a f6.206.80, 13098 stuks. NOORDERMARKTBOND, Noord- Scharwofcde. 8 Juli. Sohotsche muizen f7,90 a 8.90, school-' meesters f8.60, drielingen f5 a 5.70, kleine fl.20 „a 1.40. Peulen f24, alles per 100 Kg. Boswortelen/ f8.80 a '4.20 per 100 bos. Bloemkool f18 a 19.30, per 100 stuks. Aanvoer: 230600 Kg. aardappelen, 25 Kg. peulen, 1800 bos wortelen, 470 stuks bloem- kooL OUDESLUIS. Zondag jL had alhier de rfinalo plaats der serie wedstrijden van D.O.S.K.O. II. Om 2 uur kwamen Z.F.O. I van 't Zand en Con- oordia II van Anna Paulowna in' 't veld, welke matoh Z.F.O. I won mot 20, waardoor Z.F.O. I den derden prijs en Oonoomdia den 4en prijs be haalde. Om half 4 kwamen B.F.O. II en D.O.SXO, H in 't veld, welke wedstrijd B.F.O. II won mot 20, zoodat B.F.O. II don eorsten prijs won en D.O.S. K.O. II don 2on prijs. D.O.S.K.O. I was op bezoek naar V.V,V, te Oude Niedorp en verloor daar met 4—r0. A.s. Zondag beginnen de seriowodstrilden van D.O.SJLO. L NAAR SCHOORL. Onder (jelelde -van' leden der oudercommlssia en onderwijzers maakten de kinderen der openbare la- Koro school, die niet naar Amsterdam Kaan, Dinsdag het gewone laarlijksche uitstapje naar Schcorl. Daar werd op hert speelduin van' de Roode Leeuw een pret-, tlgo dag doorgebracht, terwlll do hoogere klassen 's middags bovendien een wandeling in do omgeving maakten. Te 6.30 arriveerden allen weor in goeden welstand te Schagcn. Gelukkig dat het weer zoo bulten verwachting meeviel). EEN ERGERLIJK GEVAL VAN KINDERMISHAN DELING TE 'S GRAVEN HAGE. Een buitengewoon ergerlijk geval van kinder mishandeling is aan de „Res. Bode" gisteren ter oore gekomen. Op 27 Juni jl. moest mej. A. v. d. H., wonende in ae Glasblazerslaan, naar de Kraaminrichting aan den Tapütweg, waar ze haar vierde kindje zou verwachten. Aangezien er thuis 3 achterbleven, oen van 6, een van»2 en een van 1 jaar. en de maq kellner was en alleen 's nachts thuis kwam, moest er raad gesohaft worden voor de kinderen. Dankbaar werd dan ook het aanbod aanvdArdj van een der buurvrouwen, mej. v. R., die enkele huizen van het gezin afwoonde, omde drie kin deren tegen eetu kleine geldelijke vergoding aan haar zorgen toe te vertrouwen. Hoedanig deze zorg was, blijkt wel uit het vol gende. Reeds op Zaterdag kreeg v. d. H. een boodsohap, dat zijn 2-jarig kindje van de trappen was gevallen en daarbij een arm n ad gebroken, zoodat de kleine in het gemeenteziekenhuis moest worden opge nomen. Gevraagd naar de oorzaak van het ongeluk, bleek reeds dat de vrouw totaal geen acht sloeg o kinderen, en ze wist dnn ook niet eens dat net van de trap was gevallen. Eerst later kwam dit door verklaringen van ande re kinderen aan het licht. Zondag jl. kreeg de vader opnieuw een boodschap van een der buren, dat hij eens naar zijn kinderen moest kijken, want 'heli jongste' kindje van een jaar huilde vreeselijk en men vermoedde dat er met dit kind iets gebeurd was. De vader ging er naar toe en vond het Jongste kind. een meisje van nog geen jaar, in den meest i deerniswaardigen toestand. Het kindje had dik-opgezette, blauwe-armen, een 1 blauw oog en op het lichaam verschillende blauwe plekken. Hij nam bet kind op en snelde er mede naar een dokter, die reeds onmiddellijk inzag dat hier van een ernstige mishandeling sprake was. Volgens vrouw v. R. zou het kind uit het wiegje gevallen zijn, maar volgens den dokter waren, èr veel ernstiger dingen gebeurd. Het kindje werd onmiddellijk naar bet ziekenhuis overgebracht en daar bleek, dat beidé armpjes ge-1 broken waren tengevolge van' een ernstigen val; ver- der had het) kindje verschillende inwendige kneuzin gen, terwi.il ook de blauwe plekken aantoonden dat hef: kindje ernstig mishandeld was. Men kan zich den toestand van den vader inden ken. toen hij dit alles vernam. Buiten zich zelf van woede wilde hij naar het huis van*v. R. maar gelukkig heeft men hem tegengehou- j den, wijl anders ernstige gevolgen niet waren uitge bleven. Een familielid is toen naar v. R. toegegaan en deze kreeg ten slotte na veel ontkenningen te hoo- I ren dat het kind de vorige weekop een nacht erg j gehuild had en toen zou de man van vrouw v. R. zoo woedend 'zijn geworden, dat hij het kind uit de wie te oren den grond1 zou hebben gegooid.' Bij dezen val zijn waarschijnlijk de bejde armpjes gebroken, en toen het kind van. de pijn huilde, heeft men het op de meest onmenschelijke wijze geslagen; vandaar het blauwe oog en de zware inwendige kneu zingen. Onmiddellijk i9 de zaak in handen der politie ge geven. die thans een onderzoek instelt. Het oudste kind, een jongetje, is er nog het best afgekomen, dbordat men zich van dit kind zoo goed als niets aangetrokken heeft. De buren hebben dit kind nu en dan een boterham gegeven, omdat het geheel aan zijn lot overgelaten werd. Ook de wijze, j waarop het kind moest slapen, was meer dan ellem dig, maar blijvend letsel heeft het kind blijkbaar van i dit onaangenaam logies bij de buurvrouw niet ge had. Anders staat het echter met het allerkleinste. Gis termorgen vernam het blad, dat dr. Schoenmaker aan den vader weinig hoop op herstel kon geven. TREINONTSPORING. Op het station te« Tegel en is gistermiddag een trein ontspoord, waardoor de lijn Roermond—Vonlo versperd werd. Van Roermond vertrok een hulp- trein, om de reizigers te halen van den sneltrein, die te Roermond om 1 uur moest arriveeren. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. GOEDE VANGST. In een hotel tie Roermond: is door de rijksveldwacht den Duitscher L. uit M-Gladbach gearresteerd. Hij wordt verdacht, een zestal goudwinkels te Koblenz, Essen, Dusseldorf en Aken voor groote bedragen te bebben opgelicht, o.a. voor een juweel ter waarde van 240.000 goudmark. Dit had hij te M. Gladbach voor een goedkoopen prijs van de hand gedaan. BOND VAN OP COÖPERATIEVEN GRONDSLAG WERKENDE ZUIVELFABRIEKEN IN NOORD. HOLLAND. De commissie tlot het instellen van een onderzoek' naar aan consumptiemelk te stellen eischen, heeft zich door het heorschen van het mond- en klauw zeer In' de provincie, de vraag gesield, door mo gelijke afwijking in de samenstelling der roelk of het onderzoek zou moeten worden gestaakt. Zij heeft ten slotte besloten het onderzoek niet te onderbreken; doch acht 'het voor het vormen van een juist oordèel nqodig het onderzoek langer in te stel len, dan aanvankelijk de bedoeling was. opdat zoo mogelijk kan worden nagegaan of er afwijkingen in de samenstelling der melk hebben bestaan en de invloed hiervan op de resultaten van het onder-» zoek kan worden opgeheven. DE EX-KROONPRINS BU BARON GEVERS. Hefc Tweede Kamerlid Vliegen heeft aan den Mi nister van Buitenlandsche Zaken naar „Het Volk" meldt, de volgende vragen gesteld: „Is de Minister bekend met de feiten, weergeger ANNA PAULOWNA. Dinsdagmorgen werd do 23-iarige O. v. L. gevan kelijk naar Alkmaar overgebraoht, verdacht van het plegen van onzedelijke handelingen met min derjarigen. NIEUWE NIEDORP. In de gerestaureerde en vergrootte koffiekamer van De Prins Maurits alhier, had j.1. Maandag een zeer geannimeerde invitatie biljartmatch plaats tus schen een achttal leden van- de Biljartvereeniging Holl. Noorderkwartier. Gespeeld werden partijen van 100 punten kader, be halve de heer Slikker, die inviel voor een lid, die ^aa verhinderd, en wiens partijen bestonden uit 200 pun ten. De uitslag- was; J. Peetoom Jr. 100, 31 b„ J. Broer 85, 30 b, H. Jonker 100, 17 b., C. Slikker 73, 16 b. J. Schenk Dz. 100, 33 b., J. Broer 88, 32 b. A. Mijts 100, 24 b., J. Peetoom Cz. 64, 23 b. II. Jonker 100, 30 b., J. Broer 63, 29 b. J. Peetoom Jnr. 100, 24 b., H. Jonker '95, 24 b. J. Schenk Dz. 100, 21 b., A. Mijts 66, 21 'b. J. Peetoom Cz. 100, 14 b., J. Schenk Dz. 25, 14 B. C. Slikker 200, 19 b„ A. Mijts 61, 18 b. W. van Erp 100, 29 b., J. Broer 73, 29 b. J. Peetoom Jnr. 100, 24 b., Van Erp 59, 23 b. J. Peetoom Cz. 100, 19 b., C. Slikker 194, 19 b. A. Mijts 100, 21 b., Van Erp 87, 20 b. A. Mijts 100, 20 b., H. Jonker 68, 19 b. H. Jonker 100, 24 b., Van Erp 64, 23 b. J. Schenk Dz. 100, 32 b., J. Broer 88, 32 b. J. Peetoom Jnr. 100, 21 b., J. Peetoom Cz. 73, 21 b, C. Slikker 200, 20 b., J. Schenk Dz. 61, 19 b. Alzoo zijn 18 partijen van de 28 gespeeld, en is da finale van de rerteereDd° 10 bepaald op Maandag 18 Augustus in de „Cérès" to Schagen, De partijen- hadden een zeer vlot en gezellig ver loop en werden met aandacht doo® de talrijke aan wezigen gevolgd. DOODELIJK ONGELUK. Op de zandgroeve Behrenbosch van de Domaniale mijn) te Kerkrade stortte een arbeider met het hoofd naar beneden, van een flinke hoogte af. Hij- werd eenige oo-genblikken later levenloos opgenomen. Da getroffene is een gehuwde arbeider uit Haanrada en -laat een vrouw met zeven kinderen achter, MOTORONGELUK. Toen Zondagavond de chauffeur H. van AmeJfo van de autobusondememing Van Poelgeest na zijn laatsten rit per motorrijwiel naar zijn, m. ning tlo Ouderkerk a. A. begaf, reed hij: bij; een bocht in de Ouderkerkerlaan «met zoo groote vaart tegen een dogcart, die zich voor hem uit bewoog, dat zijn motor vernield en hij zelf tegen den grond -geslingerd werd. De inzittenden van de' dogcart brachten hem in een nabijgelegen woning., waar al spoedig ge. neeskundige hulp werd 'verleende De geneesheer constateerde hersenschudding en zware inwendige kneuzing van het kakement. EEN UITBREKER. Te Ilpen-dam was gisteravond een Amsterdammer, die een rijwiel aldaar ontvreemd bad, in het arres. tantenlokaal opgeslotfen. Hedenmorgen was de vo gel gevlogen. De arrestant bad blijkbaar kans gezien 1 om in het gebouwtje een gat te maken* waardoor -hij ontvlucht is. DOODGEVALLEN. i Het 7_jarige zoontje van den heer Van der Heide t« Steggerda (Friesl.) is gisteren door het kantelen van een waschmachine, waaraan hij was gaan hangsa, gevallen en met den hals op een. waschtobbe terecht gekomen. De balswervel bi)ak en de jongen was da delijk doodj. TEGEN PLAATSELIJKE KEUZE. Na de aanneming door de Tweede Kamer vati bet wetsvoorstiel-Rutgers inzake plaatselijke keuze, heeft zich een comité gevormd, teneinde alsnog zoo mogelijk te voorkomen, dat dit wetsvoorstel tot wet zal worden verheven. In dit comité hebbenzitting genomen de- beeren J. de-Blank, dr. Ch. Bies. dr. C. F. Bosch, A Th. G. Coblijn, mr. J. Deking Dura, \T. P. F. van Deventer, F. J. W. Drion, mr. A. B. Gomperts, A. Ingenool Jr., P. J. de Kanter, prof. A. Klein, mr. F. A. Kokosky, C. H, van Lottom, D. Manassen, J. Meuwsen, S. F. van Óss, prof. dr. R- Saltet, J. G. «Schlencker, J. Schulman, dr. De Smit), mr. H. J. C. van Tienen en A. Wi Zonneveld. Dit comité stelt zich op het standpunt, dat invoe ring van plaatselijke keuze een ernstige en ongemo tiveerde aantasting van de persoonlijke vrijheid zou beteekenen en dat de practijk in dé Vereenigde Sta ten van Amerika heeft bewezen tot welk een bende -de en moreel verval voor een natie een drankver bod leidt (tot welk verbod omen mr. Rutgers' voorstel oen eersten stap acht). Teneinde het Nederiandschö volk alsnog gelegen heid te geven, zich over dit ingrijpende vraagstuk uit te spreken, zullen lijstien ter teekening gelegd worden en zal aan de Eerste Kamer of aan de Kroon met den steun van deze handteekeningen verzocht worden, goedkeuring aan heti wetsvoorstel-Rutgeri te onthouden, BARSINGERHORN. Hefc bericht omtrent het ongeluk, Zuster Schopeü- hauer en hare zuster en "don chauffeur overkomen in Heerhugowaard, Zaterdagnacht jl., vereisoht eenigo verbetering en wel de volgowlo. Niet do heer Soh. chauffeurdo tijdons de botsing en de zuster van Zuster Sch. is wel oenigen. tijd bewusteloos geweest, maar daarbij is geen horsair schudding geconstateerd; het ongeluk is trouwens erimn^SrekSffetveHiohtiiii«r van 'de.anto sohönt zeer veel tot dit ongeval te nebben bijgedragen. EEN CONFLICT BU DE BENSDORP*S CACAO FABRIEKEN. Uit Bussum, 8 Juli. Enkele weken geleden kreeg een 60-tal arbeiders in het cacaobedrijf bij de N.V. Bensdorp's Cacaofabrieken alhier ontslag wegens 8lapte<- Na een conferentie met de vakorganisaties zegde de directie toe, dat zij bij toeneming der worii'< zaamheden de gehuwde arbeiders het eerst in onenst zou nemen, echter tegen een loonsvermindering van f26.10 tot f24—. Den lossen arbeiders echter zou slechts een uurloon van 45 cent of f21.60 per weoK worden uitbetaald. Een poging van de organisaties 3 It Q IJ k

Schager Courant | 1924 | | pagina 2