üitutüi Nieiws- Donderdag 10 Juli 1924, 67ste Jaargang. No, 7465. Uitgevers i N.V, v.i. Ce„ Scbagcn Raad Harenkarspel. Niedorp's Gemengd Koor en Niedorp's Strijkorkest. Reclames. Binnenlands ch Nieuws. SCHA du blad verschijnt viermaal per wook: Dinsdag, Woensdag, Donder*- dag en Zaterdag. BIJ Inzonding tot 's morgens 8 uur, worden Advor* tentiön nog zoovoel mogelijk in hot eorstultliomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330 INT. TELEP nb. 20 Prijs por 3 maanden f 1.05. Lnaqp nummoro 0 cont. ADVEnTEN- TIöN van 1 tot 5 rogols f 1.10, iodoro togol moot 20 cont (bowljsno# inbogropon). Grooto lotlors wordon naar plaatsruimte borokond. dit nummer bestaat uit twee bladen. Vergadering van don Raad op Woensdag 9 Juli 1924, de» avonds 8 uur. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter de heer J. Burger, burgemeester, secre taris de heer Jb. Dam. Na opening volgt lezing der notulen, die onder dankzegging aan den secretaris worden goedge- kVoorzitter deelt mede. dat van den Minister van Onderwijs bericht is ingekomen, dat uit de verreke ning over 1921 van'de vergoeding voor het onderwijs blijkt, dat de gemeente nog te vorderen heeft f 1560. Het bestuur van de Bijzondere School te Waar land bericht, dat op 1 Juli de school in gebruik is genomen. Vans het Ministerie is bericht ingekomen dat de uitkeering ingevolge de wet van 1897 zal bedragen f 6696.96. Van Ged. Staten is goedgekeurd terug ontvangen de gemeentebegrooting dienst 1924. Ingekomen is het verslag van den Keuringsdienst van Waren over 1923. Voorzitter wijst op de be langrijkheid van dit verslag, waaruit blijkt dat het instituut wel reden van bestaan heeft en de kosten aan dezen dienst verbonden, niet zijn, te betreuren. Het verslag zal circuleeren. Bij de kasopname bij den administrateur van het G.E.B! was overeenkomstig de boeken in ka9 f 36.51, bij den gemeenteontvanger f91.74. Van den A.N.W.B. is bericht ingekomen, dat 4 handwijzers in de gemeente zullen worden geplaatst. De herhaalde aanvrage daartoe, zegt voorzitter, heeft dus nu succes gehad' en -de handwijzers wordeni dank baar aanvaard. Mededeeling wordt gedaan van het Ingekomen schrijven van het gemeentebestuur van Alkmaar over de toelating van leerlingen tot de Handelsscholen. Alkmaar heeft thans de bijdrage door de buitenge meenten teruggebracht van twee derde tot een derde. Ged. Staten hechtten hun goedkeuring aan sraads besluit een kasgeldleening van ten hoogste f20.000 aan te gaan. Door de N.V. Station-Dorp Noordscharwoude' zal lYi dividend worden- uitgekeerd. Het verslag van de Vereeniging van burgemeesters eri secretarissen in het kanton Schagen, zal bij de leden circuleerên. De Raad hecht zijn goedkeuring aan het doen van uitbetalingen uit den post onvoorziene uitgaven tot bedragen van f549 en f193. De heer Francis informeert hoe het komt dat een rekening van f 360 zoo Iaat binnen komt van den heer Westra, voormalig tijdelijk gemeenteopzichter. Voorzitter licht in dat dit een nota betreft van ontwerp plannen, .teekeningen, drukken van bestek ken enz. voor de nieuwe school te Waarland, waar van de kosten oorspronkelijk geraamd werden op f14.000. Later is nog weer aan den heer Wartenhorst opdracht gegeven het plan te wijzigen en daarvan is een rekening ingekomen van' f 59.50. Al deze mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Opnieuw komt aan de orde het verzoek van. het Roomsch-Katholiek schoolbestuur te Waarland, om gelden beschikbaar te stellen voor eerste inrichting der school. Thans is een gewijzigde begrooting inge^ ,diend. Enkele posten zijn geschrapt, weer andere ble ven gehandhaafd. Een post van f336 voor handwerk- onderwijs werd geschrapt, omclat niet bekend was, wat er noodig was, maar de verwachting, wordt uit gesproken- dat naderhand zal worden goedgekeürd hiervoor een bedrag op de jaarrekening te plaatsen. De begrooting- geeft nu een bedrag van f 2619.07 aan. Nog wordt gévraagd hoe het gaat met de aanstel ling van schoolschoonmaakpersoneel, geschiedt dit door de gemeente of door het schoolbestuur? Voorzitter zeg£ dat B. en W. deze nieuwe begróo- ting hebben nagegaan en weer om advies in handen gesteld hebben van den Inspecteur van het L. Onder wijs. B. en W. vonden hiertoe aanleiding door een post van f 538 voor diversen. In het college van B. en W. werd n.1. de meening uitgesproken, dat die kos ten bestreden dienen te worden uit de vergoeding die het gemeentebestuur aan de hand van art. 101 der wet op het L. Onderwijs aan het R.K. schoolbestuur moet uitkeeren. Anderzijds werd in het college van B. en W. weer opgemerkt, dat men met de aanschaf fing van leermiddelen op achter was, doordat in den laatsten tijd slechts het allernoodigste was aanga- schaft. Uit het schrijven van den Inspecteur blijkt, dat deze de meening deelt dat de post diversen behoort te worden bestreden uit de vergoeding aan de hand van art. 101. Ook de inspecteur wijst echter op de mindere aanschaffing in den laatsten tijd door het uitzicht van overdracht der school en hij adviseert daarom dezen post tot de helft te verminderen. Geoordeeld wordt voorts dat» voor de zevende klasse gerekend is op een te groot aantal leerlingen, prullemandjes acht hij voor de school te breekbaar, doch aanschaffing van nieuwe schoolborden acht hij gewenscht en zouden dus gehandhaafd dienen te blijven van den post diversen. Voorzitter zegt., dat B. en W. voorstellen op het advies van den Inspecteur in te gaan en door hand having van de schoolborden zou de begrooting dan met. f 133.25 teruggebracht worden en de aanvrage dus worden f2485.82. Wat de opmerking betreft over het. te groot, aantal leerlingen, waarmee voor de 7e klas rekening is gehouden. B. en W. oordeelen dat niet naar het kleinste aantal leerlingen moet wor den gerekend. De schoonmaak is voor rekening van iai schoolbestuur en valt dan ook weer onder artikel .brengen van kosten handwerkonderwijs op jaarrekening betreft. B. en W. gaan van de veron derstelling uit, dat dit billijk zal worden gedaan en verwachten niet dat daartegen, bezwaar zal we zen. Nadat de heeren Francis, Dekker en De Vries als hun meening hebben uitgesproken dat deze aan vrage van het R.K. schoolbestuur, gewijzigd over eenkomstig het advies van den Inspecteur, billijk is, gaat de Raad algemeen accoord met het voorstel van B. en W. Volgt wijziging van de politieverordening, in ver band met het vorig maal genomen besluit inzake ver bod gebruik slootwater. B. en W. hadden gehoopt dat'het gevraagde advies van de Gezondheidscommis sie was ingekomen, doch dit is nog niet het geval. De heer De Vries achtte het dan beter om te waditen met de vaststelling der verordening, tot dit advies was ontvangen, omdat anders de verordening misschien volgend maal weer gewijzigd moet wor den. Voorzitter gelooft dit niet. Als men officieel wil handelen, dan zou men de verordening nog niet moe ten vaststellen, doch als de Gezondheidscommissie het goedkeurt, zijn we er maar af, als we nu de verordening vaststellen. Met algemeene stemmen wordt dan nu de ver ordening vastgesteld, waarbij wordt bepaald dat het verboden is sloot- of vaartwater, of in, 't algemeen water dat door B. en W. onzuiver of besm.et is ver klaard, te gebruiken bij het winnen, bereiden of be waren van- levensmiddelen.. De heer Dekker bracht opnieuw naar voren dat er zich moeilijkheden zouden voordoen, doch voorzitter wees er op dat de vaststelling der verordening noodig was, aan de hand van een vorig maai genomen be sluit. De bezwaren waren in de vorige vergaderingen reed9 overwogen. B. en W. stellen den Raad voor de aftredende hooi- stekers, de heeren Rijs, Strooper en Wink, bij accla matie opnieuw te benoemen. Aldus geschiedt. Verder stellen B. en W. voor om aan den tegen- woordigen bewoner van het postkantoor, den heer Jb. Smit Az., het postkantoor te verkoopen voor f 1750. Het gebouw is steeds een schip van bijleg, de huur kan de uitgaven van onderhoud niet dekken en dit is in comité-vergadering meermalen besproken. B. en W. hebben zich daarom tot den heer Smit 'ge wend, en al was er, in eerste instantie, eenig ver schil ten opzichte van de waarde, de heer Smit heeft verklaard het gebouw voor f1750 te willen aanvaar den. B. en W. stellen dus voor daartoe te besluiten en de overdracht 1 Januari 1925 te doen plaats hebben. De heer Francis 'vraagt of B. en W. er reeds aan gedacht hebben wat met de kooppenningen te doen. Spr. veronderstelt dat Ged. Staten wel bepalingen zullen maken, de opbrengst zal wel moeten worden belegd. Directeur Jb. I. HOVENIER. CONCERT op Zondag 13 Juli 1924, in de „Prins Maurits'V Aanvang 8.30 uur Entree f 0.50. Verplicht tekstboekje f 0.10. BAL NA. der gasfabriek kan krijgen. Voorzitter zegt. dat de staten steeds ter inzage lig gen aan de fabriek. Om de kladhten te voorkomen is do gashouder hier gebouwd maar klachten zullen er altijd wel komen, terecht of ten onrechte. Hierna sluiting. De verzachtende, hoedende en genezende eigen schappen van Tosteris Zalf verdrijven spoedig ec zeem, huidschilvering en alle jeukende huidziek ten. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per tube ■Voorzitter zegt, dat hieraan nog niet is gedacht Het duurt nog een heele poos voor we de kooppen. ningen krijgen. Bovendien 't besluit tot verkoop moet eerst nog door Ged. Staten worden goedgekeurd en misschien geven Ged. Staten dan wel gelijktijdig aan welke bestemming de gelden moeten hebben. Ook wordt wel eens meer toestemming gegeven tot het ge. bruiken van dergelijke middelen om er buitengewone uitgaven mee te bestrijden. B. en W. zullen zoo mo gelijk voor een soliede belegging zorgen en als er te lage rente wordt gekweekt, trachten het geld voor buitengewone uitgaven te mogen gebruiken. Met algemeene stemmen wordt tot verkoop van het postkantoor besloten. Bij de rondvraag informeert de heer Francis uit welken dienst de uitgaven van de R.K. school te Waar land moeten worden bestreden. Voorzitter zegt, dat dit wel per suppletoire begroo ting, dienst 1924, moet worden geregeld. De heer Francis vraagt dan, of B. en W. don laat sten tijd opname van den druk van het gas hebben gedaan, in verband met het plaatsen van den gas. houder en of de druk dan bleek te voldoen aan het contract. Voorzitter zegt, dat opname van druk sporadisch wordt gedaan en dat wel gebleken is, dat bijv. s'avonds tusschen 6 en 7»uur de druk van 30 tot 40 was, dus nog boven het minitnum in het contract ge noemd. Wel was in den winter de druk eens onvoldooude maar wanneer dan bij de gasfabriek er over ge klaagd werd, werd er verbetering aangebracht. De heer Francis zegt. dat het zijn bedoeling was na te gaan. of nu door het plaatsen van den gashouder een regelmatigen druk is verkregen. Spr. heeft .vel eens klachten gehoord, dat tegen 12 uur 's middags en 3 uur 's avonds de druk te gering was. Voorzitter zegt, dat juist naar aanleiding van die klachten besloten is-den gashouder te Dirkshorn le plaatsen. Voor spr. staat het onomstootelijk vast, dat door die plaatsing van den gashouder een betere druk wordt verkregen. Wanneer dan ook de gashou der eenmaal in gebruik is, kunnen we nagaan of de druk regelmatiger geworden is. De heer Dekker zegt, dat de kosten van aanleg der waterleiding door arme menschen, die het moeilijk kunnen betalen, in 10 jaar kunnen worden betaald. Moeten de menschen dat rechtstreeks aan het bedrijf aanvragen, of bij B. en W.? Voorzitter geeft in overweging nu eerst het resul taat van de aanschrijvingen tot aansluiting af te wachten. Menschen die het betalen kunnen en niet aansluiten, zullen dan eerst geverbaliseerd worden en blijkt dan later dat er menschen zijn, die, de aan- legkosten niet kunnen betalen, dan zal de vraag aan nat Waterleidingbedrijf worden gesteld. De heer De Vries vraagt nog. of het niet wensche- lijk is de druk van het gas gedurende een maand lang te controleeren. Voorzitter wil eerst afwachten tot de gashouder in werking is. Als de menschen dan tevreden zijn, is er geen motief om den druk te coneroleeren. Komen er klachten over te lagen druk, dan zou controle kun nen worden uitgeoefend. De heer De Vries acht het niet goed, eerst de- klachten af te wachten, de -menschen klagen niet gauw en dan is het gas dus al een heele tijd slecht. Spr. vraagt of de gemeente niet maandelijks of per 3 maanden een inzicht van de desbetreffende staten gezondheidstoestand voor vee in fries. land. In het versohenen vijfde jaarverslag van den Ge zondheidsdienst voor vee in Frieelfmd wordt over de werkzaamheden van dezen dienst o.a. het vol gende meegedeeld: Aangesloten bij den dienst zijn thans 20 coöpera tieve zuivelfabrieken; bovendien werden 5000 stuks vee van verschillende veehouders over de provincie verspreid, onder de voorwaarden van het Friesohe Rundvee Stamboek, op tuberculose onderzocht Waai- langzamerhand gebleken is, dat oen betrek kelijk kort verblijf in den stal van een koe met open tuberculose in staat is den geheden aanwezigen veestapel te doen besmetten, (fient het onderzoek naar sinetsfcofverspreiders zoo scherp mogelijk te zijn. De ervaring leert, dat men niet kan volstaan met een onderzoek, eens per jaar ingesteld^ Moest vanwege het dreigende mond- 011 .klauwzeer dit voor jaar van een herhaald onderzoek worden afgezien, voortaan zullen we ons vee in den herfst en in het voorjaar aan oen klinisch onderzoek moeten on derwerpen. Verder zal de veehouder zich meer voor zorgen moeten getroosten om hot contact van rea- geerende met tuberculosevrjje dieren te vermijdën. De resultaten van het werk zijn in het algemeen bevredigend. Bij de helft van de aangesloten fa brieken is het totale percentage reageerendo dieren beneden de 30 gekomen, de beste heeft het zelfs tot 15 pet. gebracht. De tuberculosevrije opfok was in het algemeen in orde. In het algemeen vinden we de reageerende kalveren in de sterkst besmette beslagen, zoodat een contact-infectie daar de oor eaak moet zpn- In gden loop van dit jaar is aan de veefokkers weer duidelijk gebleken, noe do vraag naar den ge zondheidstoestand van het vee de oxportmogeljjk- heid heerscht. België wenscht door de indoelmg van de tuberculose bij de koopvernietigende gebre ken, waardoor de verkooper gehouden is het dier terug te nemen, mits positieve tuberouline-reactie binnen een week wordt vastgesteld, den aankoop van tuberculeuse koeien te verhinderen. Bovenal hebben we langzamerhand ervaren, dat een strenge tuberculoseoontrole de bedrijfszekerheid zeer sterk doet stijgen. Ondanks de moeilijkhedan, welke dezë strijd oplevert, zal' ieder veehouder dezö in zijn eigen belang moeten aanbinden. Omtrent de abertusbehandeling wordt medege deeld, dat wederom gebleken is, dat de toegepaste abortusenting in staat is, bij een groot gedeelte van onzen veestapel den weerstand te vorHoogen. Om trent den duur van dien verhoogden weerstand zijn nog niet voldoende gegevens verkregende voorloo- pige indruk is, dat deze zich over eenige jaren uitstrekt. Teneinde ben inzicht te krijgen in het steriliteits- vraagstuk, wordt geregeld op de boerderijen een onderzoek ingesteld! Bloed van een paar honderd voor uitvoer bestemde runderen werd op abortus- agglutinen onderzocht om< do positief agglutineerende voor uitvoer uit te sluRen. Het verslag bevat verder nog mededeelingen over het onderzoek van melk en melkproducten, de molk' winning, het kweeken van reincultuur voor zuursel en het wateronderzoek. de chemische oorlog. M r. J. Bierens de Jaan Jr. schrijft in ..Het Han delsblad" over de afschuwelijke mogel'*'méden van den chemischen oorlog en stelt dan vraag: Hoe staat Nederland daartegenover? „Tegenover een aanval der chemie is de eenig mogelijke verdediging.... een tegenaanval der che mie. Maar hiertoe is noodig een industrie, die op dit gebied even vindingrijk als productief is en hot beschikken over alle noodige grondstoffen. Zoowel in het een als het ander staan wij verre ten achter bij het buitenland; een klein land zonder grondstof- zelfa voor de grooto mogendheden pen absolute on mogelijkheid worden, omdat iedere oorlog voor bei de partijen zelfvernietiging beteekent: door steeds groofcer barbaarschheid moot zoo de oorlog: zichzelf vernietigen. Voor de kleine mogendheden is dit sta dium reeds veel eerder aaijgrebroken; de kleine mo gendheden zullen, niet uit idoalisme, maar eenvou dig gedwongen -door hun kleinere afmetingen en hun beperktere* middelen, do groote mogendhedan moeten voorgaan 'in -het definitief opgeven van iedere poging tot oorlogvoeren, het afzien van wa pengeweld. Is dit oogenblik reeds aangebroken P Dit zullen regoering en volk ofnstig hebben te over leggen. Wellicht aat onze conclusie zal moeten zijn dat wij riiefc prof. Van Enibden zeggen, „ziende op welke een hoogtfe ^an misdadigen waanzin de bewapening is aangeland: uit moet; het zijn, alles is beter dan dat. Wü zijn aan eek keerpunt der geschiedenis- Ons volk is nu aan. den tweesprong gekomen." nieuwe niedorp. Blijkens de in dit no. voorkomende advertentie, rullen Niedorps Zangkoor en Strijkorkest geooih- bineerd een oonoert geven, Zondag aus., in café .Prins Maurits". We behoeven er wel nauwelijks op te wijzen, dat er dan veel zal_ zijn te genieten, gunstig bekend als beide vereenigin^on en hare bekwame leider, de heer Hovenier, hier en elders zijn Moge de opkomst tot bevrediging stemmen.... $t. maartensbrug. Naar ons werd medegedeeld, kreeg de heer J. L. te 't Höekje' alhier, tijdens het hooien een slag van een paard met het ongelukkig gevolg, dat hij inwen dig gekneusd werd en geneeskundige hulp moeet worden ingeroepen. schagerbrug. Naar men ons mededeelt, ligt het in de bedoeling het van ouds bekende café „Het Zij per Veer huis" alhier, dat thans reeds eenige maanden ge sloten is, gedurende .de Schagerbrugger kermis weer in exploitatie te neigen. burgerbrug. Mej. J. Breed alhier, is "benoeimd tot onderwij zeres aan de R.-K. parochiale school te SchoorL haren karspel. Rekening Paardenfonds. Verzekerd waren over het 2e kwartaal 183 stuks. Het fonds had een verlies ■jvan twee stuks. De omslag werd bepaald op f 0.75 per f 100 verzekerde waarde. harenkarspel. Door den heer Jb. Koning alhier, is het woonhuis met 10 snees grond gekooht van mej. de wed. Geel aan de Keins. gemeente Sohagen. dirkshorn. De heer G. Kuiper Gz. van" .Kalverdijk is te Haarlem geslaagd voor het onderwijzers-examen. dirkshorn. Toegelaten zonder examen tot de II.B.S. te Alk maar, de jongeheer P. Groenhart alhier. hoogwoud. Door de ijverige bemoeiingen van den a.n.w.b. (Algemeene Nederlandsche Wielrijders Bond) wordt aan den Middenweg, tegenover den Rustenburger- weg in de Hecrhugowaard weder een wegwijzer, ge plaatst. Een opwekking voor de fietsers en automo bilisten om lid te worden van deze ijverige vereeni ging. oudkarspel. Gisteren, Dinsdag, raakte een wagen met hooi van den heer B. alhier in een droge sloot in de Woudmeer. Toen de wagen bij de Woudmeerbrug opkwam, schrokken de paarden van een aldaar keerenden auto, waardoor wagen en paard achteruit weef naar bpneden gingen met genoemd gevolg. oudkarspel. De mazelen, waardoor veel kinderen, voornamelijk uit do drie laagste klassen, waren aangetast, is ge lukkig weer aan hef afnemen. De ziekto was gelukkig over hét algemeen van vrij on'schuldigen aard. Het wa9 aanvankolijk de bedoe ling om in verband met de vele gevallen het school feest uit te stellen, doch vermoedelijk zal dat nu niet noodig zijn. Bijna dagelijks komen er weer leerlingen die ziek waren, in do school terug. oudkarspel. Aan de hoofden van scholen is door den Minister bericht gezonden, dat de kinderen, die de zesde klas doorloopen hebben, de school mogen verlaten, ook al zijn ze niet oqder dan 12 jaar. Zoodra de* 12- jarige leeftijd bereikt is, kan van deze nieuwe be paling gebruik worden gemaakt. Dat het aantal kinderen, waarop dit besluit van invloed is, nog al belangrijk is, blijkt wel hjeruit, dat het in> onze gemeente een 20-tal en naar we meenen in Noordscharwoude een 12-tal kinderen betreft. We vernemen, dat binnenkort in een of meer der Langendijker'gemeenten voorstellen zullen worden gedaan om het zevende leerjaar te behouden en over- fen, levend vooral van den handel, is op dit (minder- PU.,,- waardige) gebied noodzakelijk minderwaardig. Wol wogen wordt, om dit in de U:L.O.-school te laten vol licht zou het mogelijk zijn met zeer grooto kósten gen. een klein legertje voldoende te beschermen, d.w.z. j Hiermee kan een tweeledig doel bereikt worden, oneindig veel "beter uit te rusten dan dit tijdens do ten eerste wordt het aantal kinderen per onderwijs- mobilisatie, ten koste van onbeperkte credieten, het kracht niet grooter dan het toch met de nieuwe wet geval was. Te pleiten voor eoh groot leger wil zeg- ree^ kan worden en ten tweede is de kans grooter gen onze mannen vrijwel onbeschermd in dezo dat de kinderen die reeds een jaar het onderwijs aan nel te willen sturen, over te geven aan .de meest *ie U.L.O.-school govolgd hebben, in meerdere mate afschuwelijke martelingen, zonder dat .zij eenigo J 0ok de beide volgende leerjaren zullen volgen, effectieve verdediging hiertegenover kunnen plaat- j zuidscharwoude. sen. Maar geheel onbeschermd moeten steeds blpven Een paar tuinbouwers aan den Langendijk, die de burgers, zij die wonen in de buurt van de vitale; land in'den Ilugowaardpolder hebben, hebben het deelen, waarop iedere aanval zich hot eerst doet vorige jaar zeer veel schade van loszwoipmende een- richten. Kon in den vorigen oorlog reeds géén den gehad. Ze zijn daarvoor herhaaldelijk bij den verschil gemaakt Worden tusschen wel on. niet, Burgemeester van *Hugowaard geweest, om hun be- combattanten (bombardement van steden, do hon- slag te doen, echter zonder resultaat, ofschoon in die gerblokkade), een volgende oorlog zal dit nog veel gemeente een politieverordening bestaat, -die het vrij effectiver, toonen. Even geweldig als de kosten, laten zwemmen der eenden strafbaar stelt. We ver even massaal moet de algemeene^ uitmoording, de nemen, dat nu een adres aan Ged. Staten zal. wor- afschuvvelijke vernietiging zijn, die in kortm tud <>en gezonden, om op dezen toestand te wijzen, afrekent met het kleine land, dat het gewaagd heeft zuidscharwoude. zich te verzetten tegen deze giftige overmacht, En in <ie gisteravond gehouden vergadering van de komt de „bondgenoot" si>oedig ter hulp - pas do Oudercommissie der openbare school werd -de heer schending der neutraliteit, Üus de éorste aanval, Jb. Kramer als secretaris herkozen. Als voorzitter maakt uit wie dit zal zijn dan zal daardoor het werd gekozen 71e heer J. du Burck met 3 stemmen; landtot gevechtsterrein, en de vernietiging nog ra- op den aftredende, -den heer S. de Boer, werden 2 dicaler worden. In dit verband passen geen begrip stemmen uitgebracht. pen meer als nationale oer en heldhaftigheid- liet. is Beslotep werd, het besluit ten aanzien van ecnooi- nóch moedig nóch eervol ten koste van het bestaan artsen, op dc vorige vergadering genomen, in te trek», van het land. van het leven zijner inwoners, den ken en dit onderwerp op een ouderavond te doen be strijd aan te binden tegen giftige machten, waar handelen door een deskundige, opdat, deze ^lan*yJ- van men te voren weet niet tegen opgewassen te ke zaak ernstig zal worden voorbereid. In Augustus zijn: het is waanzin." zal een openbare vergadering worden gehouden om- De schrijver eindigt: Eenmaal moet de oorlog trent het speelterrein.

Schager Courant | 1924 | | pagina 1