SC HAGER ilitutti Nitus- Mraitmit- LiiUiifllil Dinsdag 15 Juli 1924. 67ste Jaargang. No. 7467. llftgeuers i N.V, v.ii Cd., Schagea 1EESÏ1 BLAD. Binnenlandsch Nieuws. feuilleton. VROUWENLIST. Dit blad verschijnt viermaal per woolc: Dinsdag, Woensdag, Donder dag on Zaterdag. Bij inzonding tot 'e morgens 8 uur, worden Adver- tonlittn nog zooveel rnogelijlc in hot oeruiuitkoinend nummer goplnntst. POSTUeiCËNINO No. 23330 INT. TELEF no. 20 1 Prijs por 8 maanden f 1.05. Looaa nummors 0 corit. ADVEBTEN- TIöN van 1 tot 5 rogoio f 1.10, iodoro rogol moor 20 cont (bowljono. inhogropon). C-rooto lottors wordon naar plaatoruimto borokontL DIT NUM12ER BESTAAT UIT TWEE BLADEN M a A üccn pi'n'0een 'cuk'flccn bultcn als lVlUggC gij direct Akker'» Kloosterbalsem - er op doet. Wrijf wat op Uw iraid, D C H dan laten de insecten U met rost. OOUEVAABS. Bij de politie te Lemmer is gisteren aangifte ge. daan, dat 's nachts uit het nest op eeff boerderij te Eesterga drie jonge ooievaars waren gestolen. Men zegt. dat deze vogels naar Engeland, worden uitge voerd, waar ze tegen hooge prijzen worden ver kocht. VERKOOP VAN NEDERLANDSCHE SCHEPEN AAN TURKIJE. Do Balkancorrespondent der N.R.Crt. schrijft cLd. 7 Juli: Eergisteren is op den Bosporus aangekomen het s.s. Willis, door de Rotterdamsche Lloyd' verkocht aan de Turksche Staatsstoomvaartmaatschappij' Seyrrii— Sefaïne. Een Nederlandsche bemanning heeft het schip van Rotterdam naar Konstantinopel gebracht. Den dag na aankomst heeft een commissie onder voorzitterschap van den kapitein ter zee Saadvellah- bei, directeur-generaal van de S.S. het schip onder zocht en -definitief overgenomen.' Het heeft nu den naam gekregen van Kara-Deniz (Zwarte Zee) en zal voorshands daarheen in' de vaart worden ge bracht. De ex-Willis is in 1905 van stapel geloopen, meet 4746 tonnen, loopt 14 mijl, en kan 64 passagiers le, 37 2e en 67 passagiers 3e klasse in hutten ver voeren. Het is reeds het tweede stoomschip in den loop der laatste zes maanden door de SeyriiSefaïne in Nederland aangekocht. Het andere was een boot van de Koninklijke Nederlandsche Stoomboot Maat schappij van 1500 tonnen. NIEUWE NIEDORP. De jongejuffrouw T. van Herwerden, leerlinge van de R.H.B.S. te Alkmaar, is overgegaan van de 1ste naar de 2e klas. ANNA PAULOWNA. Op het eindexamen Zeevaartschool te Helder, slaagde voor diploma B. de heer D. Harder; voor diploma A. de heer R. Blankevoort. ANNA PAULOWNA. J. Roelofs slaagde voor het einddiploma Drie jarige Handelsschool te Helder. DE PROVINCIALE MACHINE. Mei. schrijft aan het Hbld.: Er i® al veel geklaagd over het langzaam loopen van de Staatsmachine in Den Haag. Doch soortgelij ke klachten hoort mén ook wel ten opzichte van de provinciale griffie van Noord-Holland. De gemeente besturen moeten vaak zeer. langen tijd wachten op de goedkeuring van verordeningen, welke dan soms na maanden terug ontvangen worden met.enkele onbeduidende aanmerkingen. Ons is een geval be kend dat een eenvoudige schoolgeld verordening bij na een jaar weg bleef. Tegenwoordig moeten de ge meentebesturen heel lang wachten op de gemeen te- bcgrootingen over 1924, waarvan de nieuwe indeeling van de begrooting wellicht mede oorzaak zal zijn. Een bijzonder geval doet zich hieromtrent voor met do begrooting van de gemeente Oosthuizen. Dezo be grooting is in November van het vorige jaar aan Ged. Stated verzonden en thans, dus na 8 maanden, nog niet terug ontvangen. Alleen zijn enkele malen inlichtingen gevraagd. Op deze begrooting had de gemeenteraad in een ondoordachte bezuirigingsacde de posten voor bijdragen aan andere gemeenten in de kosten van het onderwijs geschrapt en o.a. de jaar. wedden van burgemeester en ontvanger verlaagd, v. aar die bijdragen voor het onderwijs-- volgens de wet verleend moeten worden en de genoemde jaar wedden door Ged. Staten geregeld worden, werd ver wacht dat de begrooting wel spoedig met de noodige aanmerking hieromtrent zou worden terug ontvan gen. Doch men wacht nog steeds. Gesteld nu eens, dat de begrooting deze maand terug komt. Gelet op het bovenstaande is het zeker, dat de goedkeuring nog niet wordt verkregen en dat dus een nadere be handeling in den Raad zal moeten plaats hebben. Hoe spoedig dat ook gebeurt, toch mag dan wel worden aangenomen dat die begrooting voor 1924 wel niet eerder dan September 1924 zal goedgekeurd zijn, dus na 10 maanden. Het wordt voor B. en W. dan al weer tijd om de begrooting voor 1925 aan te bieden. En het is te be grijpen dat, zooals in dit geval, het gemeentebestuur van Oosthuizen dezen gang van zaken bezwaarlijk vindt. Zoo weet men b.v. niet hoeveel belasting in het belastingjaar Mei 19241925 geheven zal moeten worden. Echter niet alleen gemeentebesturen klagen over het lang uitblijven van stukken welke in Haar lem goedgekeurd moeten worden. In het verslag over 1923 van den Keuringsdienst voor Waren in het district Alkmaar lezen wij be treffende de begrooting van dien dienst o.a.: „Ook dit jaar moest weer bijna het geheele verslagjaar ver strijken, voordat door Gedeputeerde Staten van Noord Holland de begrooting over dat jaar kon worden goedgekeurd. Van invloed op die late goedkeuring is o.a. geweest, dat het genoemde college meende de afdoening der begrooting te moeten laten afhangen van de beslissing, die zou worden genomen op het be roep op de Kroon, gedaan door de besturen van en kele kringgemeenten tegen de goedkeuring der be grooting voor 1922". De goedkeuring volgde „doch dien tengevolge zoo laat, dat de betaling door de kring- gemeenten van haar aandeel ini de kosten van den j dienst gemiddeld ongeveer een half jaar later plaats vond dan den datum voor de betaling In artikel 9 van het Kon. Besluit van 18 Maart 1921 genoemd, en waardoor weer een belangrijk renteverlies voor den dienst is te boeken." En met betrekking tot de reke ning zegt bet verslag: „Betreffende de exploitatiere kening over 1922, die in de ■vergadering van den Raad der gemeene Alkmaar op 20 December 1923 onge wijzigd is goedgekeurd met een batig saldo van f 26.975.57 is op het oogenblik (9 Mei) dat dit verslag wordt opgemaakt', van Ged-. Staten nog geen mede- deeling van goedkeuring ontvangen." Het ware gewenscht, dat de provinciale griffie met haar circa 70 ambtenaren eens wilde overwegen of geen vluggere behandeling van dergelijke stukken mogelijk is. BROEK OP LANGENDIJK. Van de le naar de 2e klasse van de HJB.S. is o.m. 1 bevorderd W. van der Molen en van de 3e naar de 4e klasse D. H. J. Zaal. NOORD SCHARWOUDE. I Van de 4e naar de 5e klasse der H.B.S. is bevor derd onze plaatsgenoot P, Goudsblom. LANGENDIJK. Van de 2 veilingen alhier zijn de vorige week niet minder dan 260 wagonladingen groenten verzonden, ongeacht* de meer dan 100 motorbooten, die nog 2000 I ton groenten vervoerden. NOORDSCHARWOUDE. Alhier is overleden de heer P. Verburg in den ouderdom van 53 jaar. De heer Verburg is de beken- Ie eigenaar van de bekende conservenfahriek, waar aan een groot aantal personen werkzaam is. Hij'is ook eigenaar van verschillende boerderijen in Noord- Holland, waarop hij zoogenaamde zetboeren plaatste. De overledene was op verschillend gebied werkzaam. Hij was voorzitter van de N.V. Spoorlijn dorp-station Noordscharwoude, voorzitter van het Protest-comité 1 tegen de lasten, door het Hoogheemraadschap opge legd, bestuurslid van polders, enz. enz. Op politiek gebied behoorde hij tot de anti_rev. partij, voor wel ke hij. meermalen candidaat wend- gesteld voor de Provinciael Staten en voor den gemeenteraad. Hij stond bekend als een doortastend en energiek man, die een open oog had voor den vooruitgang op elk gebied. Zijn relaties als handelsman strekten zich niet alleen uit over alle deelen van ons land, doch ver buiten do grenzen, tot Duitschland, Frankrijk, Belgiö enz. en tot zelfs in de Vereenigde Staten van Noord-Amerika. Met den heer Verburg i9 een man heengegaan, die vele diensten aan de gemeenschap heeft bewezen en die in tal van corporaties een groot gemis zal zijn. Zijn helder en duidelijk betoog vond in vele bijeenkomsten weerklank; zijn ijver voor een goede zaak wekte dadelijk veler sympathie; zijn door zettingsvermogen om een doel te hereiken, dat hem rechtvaardig toescheen, was voor velen aanleiding om hem opdracht te verleenen een of ander onder werp tot een goed einde te laten brengen, kortom hij was een man, die voor geen moeilijkheden terug deinsde en zich van gegeven opdrachten op ernstige en waardige wijze kweet. ST. P ANC RAS. Niet op 22, doch op 21 Juli a.s. zullen de leerlingen der O. L. school hun schoolfeest vieren, 't Zal bestaan, uit een auto-tocht naar Velsen en Wijk aan Duin en Zee, waar volop valt te genieten van speeltuin, zee, strand en duin, ten minste als het weer medewerkt, waarop gehoopt wordt. CALLANTSOOG. Domheer Ad. Vos heeft zijn vrachtrijderszaak over gedaan aan den heer P. Eikel, met ingang van 1 Augustus. MISDADIG. Kwaadwilligen hebben getracht den trein Winters wijk—Do etinchem te doen ontsporen, door een dik ken ijzeren bout over de rails te leggen. Gelukkig zag de machinist het gevaar tijdig, waardoor een dé raillement werd voorkomen. De politie doet onderzoek. LOONSVERLAGING EN SLAP TEL Het bestuur van de Ver. tot verbetering in den woningtoestand te Deventer heeft besloten, de loonen van het geheele personeel dier vereeniging met in gang van de eerste week van Augustus met 10 pet te verlagen. Wegens slapte zal van morgen af aan de Me chanische Tapijtweverij der firma H. J. Peters al daar slechts vier dagen per week worden gewerkt. IN BRAND GERAAKT. Bij het uitzwavelen van inmaakflesschen te Al phen a. d. Rijn is een dame in vlam geraakt. Zij' be. kwam ernstige wonden. Men vreest voor haar leven. BRANDSTICHTING. Te Warder (N.-H.) Is eenigen tijd geleden een al- leenstaandé arbeiderswoning afgebrand, welke be woond werd' door het gezin van. een visscher. die dat huis huurde. Zijn inboedel was voor f 600 en een partij visch- netten voor f800 verzekerd, welke bedragen hem werden uitgekeerd. De brand zou volgens de. bewoners ontstaan zijn door het omvallen van een petroleumstel, doch den laatsten tijd kreeg de politie het vermoeden, dat die bewoners -den brand gesticht hadden. Na een ernstig onderzoek en scherp verhoor heb ben man en vrouw aan de politie bekend dat zij met behulp van petroleum het huis in brand' hadden ge stoken. De man had vooraf zijn vilohnetten en een costuum in veiligheid gebracht. Hij zeide dat hij uit armoede tot deze daad was overgegaan. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt en man en vrouw ter beschikking van de Justitie gesteld. TEGEN EEN BOOM. Esrgistermiddag omstreeks 2J4 uur i9 een militai- jre auto op den Kampenbergerweg (Schaarsbergen), gemeente Arnhem, waarschijnlijk door een defect aan het stuur, tegen een boom, gereden. Majoor Drunen, die logeeren zou- bij zijn broer, den garnizoenscom- mandant te Arnhem, kreeg ernstige hoofdwonden; een mod-e-inzittende kapitein, die blijkbaar het onge gemeenteziekenhuis moest overbrengen. De beide officieren zijn naar het Diaconessenhuis te Arnhem vervoerd. OUD KARSPEL. De jongejuffrouw Geertje Borst alhier werd be vorderd van de lo naar de 2e klasse H.B.S. en de jongejuffrouw Elsje Zaagman van de 3e naar de 4e klasse. NOORDSCHARWOUDE. De bedrijvigheid aan onze markt en laadplaats be gint van week tot week weer belangrijk toe te nemen. Het feit dat de vorige week 72 wagons en deze week 137 wagons verzonden zijn, zegt reeds genoeg. Hoewel deze week de aanvoer van dag tot dag niet veel toenam zijn de prijzen van de aardappelen, wat het hoofdartikel ia, ongeveer met een derde deel af genomen. De Schotsche muia daalde van middelprijs 9 gul den tot ongeveer 6 gulden, de schoolmeesters, ^die Woensdag voor het eerst aangevoord werden, daal den van 8 op 6 gulden per 100 Kg. Ook de boswortelen ondergingen een daling. Hoe wel niet in die mate is een middelprijs van 4 gulden in het begin en van ruim 3 gulden in het laatst der week nog wel een tamelijk verschil. Vrijdag daalde de prijs zelfs tot op ongeveer f2.50. Aan bloemkool is de aanvoer niet zeer groot. Toch is een aanvoer van ruim 5000 stuks in de 6 dagen voor onze markt niet onbelangrijk. De prijzen hier van waren nogal afwisselend. De eene dag liepen ze op tot 21 en 22 gulden, andere dagen tot 1© en 20 gul den, en een dag was het zelfs met f 13.60 pas. Van peulen was de aanvoer uit den aard der zaak klein. Met fijnere groenten houden we ons weinig op. De prijs in het begin der week, f 30, liep op het einde der week terug tot een hoogste markt vanf 11.30, Voor het eerst werden deze week aangevoerd zil- vernep voor ongeveer 20 gulden per baal, zilveruien voor 10 gulden, roode kool voor f13.50, witte kool voor 12 gulden en 25 Kg. tuinboonen voor f 2.10 per 100 Kg. LANGENDIJK. In het geheel zijn aan onze markten1 deze week 515 wagons producten aangevoerd. Uit Broek op Langen- dijk werden verzonden 223 wagons, uit Noordschar woude 137 wagons en door de sluis 1550 ton ef 155 wagons. De verzending van de vorige week was to taal 402 wagons, zoodat de verzending al weer vrij belangrijk is toegenomen. WIERINGERWAARD. Wanneer het een tijdlang droog is en de regen- waterbakken hier en daar den bodem laten zien, hooren we dikwijls de verzuchting: was de water: leiding nu maar Haar en wanneer we dan bij hen, die reeds aan de leiding zijn aangesloten, infor- meeren hoe of 'b bevalt, dan 'is van de tien kberf tien maal 't antwoord: reusachtig best, wat i$ t een genot. Het is nu zelfs al' zoo, dat de bewo ners van 'den Walingsweg (althans voor een groot gedeelte) reeds beginnen te mopperen, dat zij van waterleiding Verstoken blijven. Wü zouden hen in ernstige overweging willen geven, om do handen ineen te slaan om en bl'oc waterleiding aan te vragen. We twijfelen niet, of ook het Gemeentebe stuur zal alsdan gaarne medewerking willen ver leenen. Aanvankefyk is de Walingsweg afgestuit op het feit, dat het niet rendabel zou zijn, doch wanneer allen het zouden wenschen, gelooven we zeker, dat men succes zou hebben. In ieder ge val is 't te probeeren. WIERINGERWAARD. De Wieringerwaarder leerlingen van de H.B.S. te Alkmaar hebben zich goed gehouden. Jan Blaau- boer gaat over van de le naar do 2e klasse; Rens Blaauboer van de 4e naar do 5e; Annie Schenk en P. .Haringhuizen van de 3o naar de 4a Vorder is AT'rZ i2.1-i1.-A- TT T> C' luk had zien aankomen, was even voor de botsing Annie Haringhuizen toegelaten tot de H.B.S. te uit den wagen gesprongen. Ook hij werd, niet zeer Alkmaar en Annie Jansen .tot do U.L.O.-school te ernstig, gewond. De chauffeur werd niet gewond, I Sohagen; deze twee jongedames waren leerlingen doch deze was zoo overstuur, dat men hem naar het1 van den heer J3ieswerda. W. Groeneveld, leerling 26. .Clo's bloed stroomde naar "haar hoofd. Zij voelde zich duizeliar worden. A s zij gestaan had, zou zij gevallen zen. Dat was het allerbelangrijkste voor k„T,i "00 hefc, Beverley latln weten en haar doen iegrapen, dat „Stephen" dood was? haar nieuws naar Park Avenue te- H+f. Paroien >n den steek laten? De po litie inocht m deze zaak niet gemengd worden en kon vra6en van O'Reilly hëbten Afs dTj?ïfn dke, Pklaat sopoetot kunnen n ets redr d? wacht haar post verliet, zou r-Ttelt^w.n^r' 1 T* o e,deie1 par gevaarlijk fren Wr dl' Bororley de parelen opoffe- lmoger vat op haa^haddeo. W Vdanden mwtll iu-rj,tar.;,dur^M) hilegrapheeren," dacht het meisje. Want zg wilde het liefste, dat Beverley èn de wetenschap èn de parelen hai raunaue voor oio .De vrouw zou over een mar minuten kannen komen en het jow P° ^^henfciid, om een SegTam voor Léontme Rossignol op te stellen. „Aeg aan je meesteres, dat ik na ons laatste ge- ej*°ord ieb dat Stephen aan typhu? t sterven is, waren de woorden, die zij gekozen had d° homst van^ V'ïolet Het telegram werd dien avond in Park Avenue &d' maar 011 Sand» wareL met het geheele personeel naar Newport vertrokken. AP— een kamermeisje was achtergebleven. Zij, een STeboorte, had het land aan Léontine, een I raneaise was. Anna Sehultz besloot het T^fru1 kT, ,Leontine te vergeten. telegram verzonden had, gingen haar gedachten terug naar de parelen. Door geldgebrek Xlaten 8??f'S «^noodzaakt worden hft hïs te verlaten. Als zg zonder de pareden gaan moest, zou zij zich een mislukking voelen. Het net* bleek taai te zijn voor de kleine tanden van een muis. Maat de muis zou alles eerder doen dan de zaak opgeven. Dien avond gaf Churn weer zijn plan te kennen om uit te gaan. Of hij moest, wist Clo niet, want zij had ©en gedeelte van het gesprek in de kamer er naast gemist. Klit huilde en midden in haar zenuw achtig snikken sloeg de deur dicht. Churn was weg. Kit bleef snikken. Clo voelde plotseling den moed in zich oplaaien. Nadat- zij vlug een plan de campagne had opge maakt, verliet zy haar kamer en klopte op Kit's deur. „Wie is dat?" klonk de bitse vraag. „Ik maar. Het kleine meisje van hiernaast", ant woordde Clo met een! kinderlijk stemmetje. Haar haar hing over haar schouders en zij. had een door Violet gekozen, goedkoopen, blauwmoussebnen peig noir aan. Kit gooide de deur zoo plotseling open en tuurde zoo vorig door de halve duisternis dat Clo wat ach teruitsprong. „Wat moet je?" snauwde „Mrs. Stahl". .,0, misschien! had ik beter gedaan niet te komen", excuseerde Clo zich. „Ik hoorde u huilen! En ik voelde me zelf ook zoo eenzaam en ellendig. Wees ndet boos.!" Kit opende de deur verder. Haar verkleurd geel haar hing verward om haar gezicht. „Ik wist ndet. dat ik zoo hard huilde. Zeg, kan Je mij en mijn man hooren praten? Ik hoop, dat we je 'a nachts -ndet wakker houden!" „U hebt me nog geen één keer wakker gehouden" verzekerde Clo haar naar waarheid. „Huilen is veel makkelijker te hooren dan praten. U moet weten, dat ik erg in de narigheid zit" rDat kan ik van mezelf ndet zeggen. Ik en mijn man hebben wel eens ruzie, zooals alle getrouwde menschen. en ik ben dwaas genoeg om dan te gaan grienen. Hij is nu ui{. Zou je het prettig vinden, als ik een beetje bij je kwam praten?" „O ja, heel graag!" zeide Clo. Zij had liever een invitatie gehad om in Kit's kamer te komen, maar zij hoopte, dat die later wel volgen zou. Kit sloot zorgvuldig haar deur en liet den sleutel achter in h'r blouse glijden. Zij ging op aanraden van Clo op het bed zitten, dat veel makkelijker was dan de ecnige stoel met den gebroken rug. Zij stelde de eene vraag na de andere eni haar gastvrouw had al haar phan- tasie noodig om antwoorden te verzinnen. Toch had Clo heelemaal geen spijt van haar truc. Kit zeide, dat zij, wanneer Churn lang uitbleef of weer uit moest, terug zou komeni om de verveling te verdrijven. Het was elf uur voor Clo de twee stemmen weer hoorde. Uit hun gesprek maakte zij op, dat zij Chuif niet terugwachtten voor over twee dagen. „Overmorgen dus!" zeide Kit. „Dan. moeten we Isaacs morgen hier hebben!" „Dat had ik ook zoo gedacht", zeide Churn. „en daarom ben ik, nadat ik bij Jake geweest was. naar Isaacs gegaan. Hij is voor zaken naarChicago en komt niet eerder terug dan Chuff, overmorgen dus." Clo dronk als het ware ieder woord in en concen treerde haar hersenen op de beteekenis daarvan. Mor gen of overmorgen zou zij haar slag moeten slaan; dan of nooit. t HOOFDSTUK XXXIII. Den ochtend na zijn eerste afwezigheid ging Churn weer uit. Tegen twaalf uur klopte Kit in een wandel pakje op Clo's deur. „Je wilt zeker wel een paar bon bons hebben?" zeide zij. „Mag ik binnenkomen?' Clo was hartelijk en trachtte onderhoudend te zijn. „Als ik maak, dat zij sympathie voor mij krijgt, zal zij misschien met Churn beneden gaan eten en mij de wacht laten houden", dacht zij. Mrs. Stahl wilde niet al te lang bij haar nieuwe vriendin blijven, bang als zij was. dat haar man thuis zou komen, terwijl zij een buurpraatje hield. Zij liep van de eene ka mer in de andere heen en weer en was op haar ei gen kamer, om haar man 's middags te ontvangen. Den volgenden ochtend hoorde Clo Churn zoggen, dat hij Isaacs van den Grand Central zou gaan ha len; de oude vrouw had hem het uur van aankomst opgegeven. Kit verzette er zich tegen. „Je kan hem misloopen. Het is veel beter in zijn huis te wachten", antwoordde zij. Maar Churn was niet te overtuigen. Hij had Jake weer gesproken en die beweerde, dat Chuff niet voor laat in den middag komen zou. Zij hadden den heelen ochtend om met Isaacs te onder handelen. maar het zou tijdverspilling zijn "om Isaacs eerst naar huis te laten gaan. Churn zou Isaacs aan het station oppikken en dan dadelijk met hem naar Kit komen. Zij moest in dien tusschentijd de kamer fnaar opruimen en zorgen, 'lat alles over een uur klaar was. Doch Kit werd. toen hij op zijn stuk bleef staan, hoe langer hoe woedender. „Ik weet wel waarom je er zoo gebrand op bent naar den Grand Central te gaan", snauwde zij tegen hem. „Dacht je soms, dat ik dien naarn op het doosje bon bons niet gelezen heb? Ik ben niet gek. Je hebt ge zegd, dai je egenoeg van had. me. mij opgesloten I te zitten. Dat heeft mij op het spoor gebracht. j Churn bezwoer zijn onschuld en ging opgewek weg, maar Clo wachtte den verderen loop der dingen af. .Kit houdt zich „koest", om Churn op een dwaal spoor te brengen", dacht zij. ,Maar zij is van ïJan om hem na te gaan. Zij heeft geen nieuwe taach ge kocht. Zij kan de parelen niet meenemen." Het jonge meisje hadi in de courant een artikeltje gelezen over Mr. en Mrs. Sande. Het zinspeelde over het „inwijdingsfeest", dat zij geven zouden op hun „onlangs gekocht landgoed", in Newport. Blijkbaar was er in een vorig nummer reeds melding van ge maakt. maar Clo had dat bericht over het hoofd ge zien. De toespeling op het „inwijdingsfeest" met di ner en bal bracht Clo bijna tot wanhoop. Beverley's man zou natuurlijk verwachten, dat zijn vrouw dien avond de parelen der Koningin droeg. Wanneer hij al iets van het geheim vermoed had. dan zou dit een plan kunnen zijn om zijn vrouw te dwingen open kaart te spelen. Beverley was bang voor hem. Clo had dat heel goed gemerkt. Engel moest de parelen vódr morgenavond hebben. En zij moestengeregen zijn ook, klaar om te dragen, anders zouden zij nutteloos voor haar zijn. Zonder die twist in de kamer ernaast zou het jonge meisje radeloos geweest zijn. Als Kit Churn eens naging! De deur viel achter Mr. Stahl dicht. Een seconde later klopte zijn vrouw aan en riep haar nieuwe vriendin bij haar nieuwen bijnaam: „Kippetje kip petje, laat mij eens gauw binnen!" Clo liet haar binnen. Kit zotte ©en) breedgerand en hoed op en had haar banden vol met een voile, hand schoenen en een parasol. „Maak die voile eens voor mij vast, dan ben je een schat!" hijgde zij. „Ik ben woest op mijn man. Hij is uitgegaan om te flirten met zoo'n sloerie in een chocolade-winkel. Zij heb ben gescharreld' vóór we trouwden. Jij blijft toch den heelen ochtend thuis?" „Ik had even uit willen gaan. om een vriendin te telephoneeren", zeide Clo handig. ,.Doe dat niet! Er is een telephoon. in de kamer onder de mijne de kamer van een vriend vati me, die tot vanmiddag uitblijft. Hij heeft zijn sleu tel aan Mrs. Mac afgegeven en zij heeft dien gis teravond aan mijn man geleend om een paar boe ken te krijgen. We hebben den sleutel nog. zoodat ik je, wanneer ik thuis kom, in die kamer kan

Schager Courant | 1924 | | pagina 1